Autoostu alast nõu küsin

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ei oska midagi soovitada.Mul VW passat1.9TDi Syncro 81kw 1998 aastast ,vennal aasta vana esivedune Golf 1,4 Tsi keskmine kulu mõlemal umbes 6-6.5 L/100km.Mõlemad universaalid aga kepikastiga.See rohkem usu küsimus.Uuena ostes pole vahet aga vähe kahtlen kas see Golf 360000km ilma kapremondita läbib.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas ranel »

Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Bensiin, saad soojema masina, kuid just diislil elektrilist salongisoojendust pole. Hind ka vist bensuka kasuks ju ning eeldatavasti mõlemad nagunii turbokad ju?
Need tänapäeva diislid on nagunii sellised nagu sõidaks mõne bensukaga enamvähem.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Kõik oleneb paljudest asjaoludest, aga näiteks diisel ei taha lühikesi otsi külma mootoriga.
Nii väikse läbisõiduga võtaks igaljuhul bensuka.

Pilt

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas grahv »

Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Veel ainest mõtlemisekst: http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... &start=100

"Kokku 518,5 km ja rahakulu 15.73€ ehk siis 3.03€ 100km hind.
Peaaegu sama öko, kui Up :D"

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas franz125 »

rannamees kirjutas:
Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Kõik oleneb paljudest asjaoludest, aga näiteks diisel ei taha lühikesi otsi külma mootoriga.
Nii väikse läbisõiduga võtaks igaljuhul bensuka.

Millel see väide põhineb?
Bensukas tahab rikkamat segu külmaga muidu osa aure veeldub sisselaskesse,dislal suht pohlad, otse silindrisse ja pauk käib.Vaja ületada ainult veeremi kanged õlid.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas mx77 »

franz, sa unustad ära moodsate diislite nuhtluse - DPF filtri.
ja ega ta ikka soojaks ei lähe kah.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas ranel »

franz125 kirjutas:
rannamees kirjutas:
Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Kõik oleneb paljudest asjaoludest, aga näiteks diisel ei taha lühikesi otsi külma mootoriga.
Nii väikse läbisõiduga võtaks igaljuhul bensuka.

Millel see väide põhineb?
Bensukas tahab rikkamat segu külmaga muidu osa aure veeldub sisselaskesse,dislal suht pohlad, otse silindrisse ja pauk käib.Vaja ületada ainult veeremi kanged õlid.

DPF põletus hakkab tööle vaid töösooja mootoriga. Seetõttu ei saa tahma põletus protsess pihta alata. Isegi vanal diislil on päris hästi tunda, kuidas pikemad otsad masina taas erksaks teevad, kuna tahm lendab sumpast minema.

Tööl on mingi Ford Tourneo vms. Igati moodne diisel jne jutud. Asi lõppes ikka sellega, et eraldi küttekeha panti peale, kuna buss oli nagu külmlaut. Aken lahti tänu esiklaasi soojendusele, aga autos sees megakülm.

Bensukal rikas segu pole midagi hullu, bensukal lahja segu on halb.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Meie peres on ka üks meeltesegaduses soetatud diisel mootoriga toode, mida nimetatakse autoks. (a klassi MB 2003) hellitusnimega käkapunn

Mul ei ole kunagi kiiremini soenevat autot olnud kui see. Kartsin ka, et diisel ja talvel külm. Vastupidi. Ma ei tea, millega see neil saavutatud on aga ei ükski suure ega väikse mootoriga bensukas pole nii hästi sooja andnud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas franz125 »

No ma seda DPF-i jah ei arvestanud ja ei hakkagi arvestama.Pidasin silmas seda et kui ma sõidan iga hommik ja õhtu 4km siis ei jõua ükski auto soojaks minna.Ja diislil selles suhtes väiksem janu.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Nii väikse läbisõiduga võta bensukas,hooldus on odavam ja muidu ka vaiksem.Mis puutub soojaks minemist,siis ega need uued bensukad ka teab mis kiirelt soojaks ei lähe,aga uuele autole lisad umbes tonni hinnale ja võtad webastoga.See on meie kliimas kohustuslik lisa .
Mul kodus 2016 Škoda Fabia 1,2 TSI 81kw ilma webastota(ei saanud lisana) ja 2015 Skoda Octavia Scout 2,0 diisel 135kw +webasto.Disla läheb umbes poole kiiremini selle abiga soojaks.Fabia läheb ka võrreldes, 2,0 bensukast Mondeoga ,kehvalt soojaks.Webasto +disla hakkab sooja puhuma umbes 2-3min pärast ,kui pole enne sisse lülitatud olnud,aga Fabiaga läheb ikka umbes 10min ära.Kohe sõitma hakates on dilsla+webasto umbes 5km pärast juba 90kraadi,aga Fabia alles hakkab selle aja peale seierit poole peale saama.
Mina soovitaks Škoda Octaviat DSG-ga(saab vist parima hinna-varustuse-kvaliteedi suhte),olenevalt sinu nõudlikusest siis kas 1,4 või 1,8 benukas.Ma olen nende enda autodega üle ootuste väga rahul,kuigi enne polnud kokkupuudet VAG grupi autodega üldse olnud.Ja ka hooldus on väga mõistliku hinnaga(tuttavat seal pole).Enda autoga 66000 läbitud ja ei ühtki tõsist probleemi,ainult hooldused ja tarkvara uuendused.Fabia alles liiga uus,et midagi osata öelda,aga mulle meeldib sellega vahel kräunutada,laseb S valikus kõik käigud punaseni peeneks :mrgreen:
Mulle endale meeldib Ford Focus oma sõidu omadustelt ja Fordi aut kast on ka väga sujuva tööga(parim mida proovinud selles klassis),võrreldes enamuse konkurentidega.Oleks omale võtnud,kui 4x4 oleks valikus olnud.
Mõned tuttvate arvamused nende uutest autodest.
1.Tuttav automüüja rääkis,et Renault Megane pidi üllatavalt hea auto olema ja töökindlusega ei pidavat ka probleeme enam olema(ise ei ole kontrollinud seda).
2.Tuttval on Citroen C4(?) või midagi sellist ja käib tihedalt esinduse vahet.
3.Tuttav kasutas asendusautona uut Astrat, pidi olema muidu igati hea,aga kuidagi olematu roolitunnetusega ehk üle võimendatud rooliga ja mitte nii öko ,kui lubatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Muidu Urmase jutuga nõus, kuid soojaks minemise koha pealt - kas su Skodal elektrilist lisasoojendust ei ole? Mul on samuti 1,2 mootoriga Skoda, Rapid küll, aga sellel on mingisugune lisasoojendus, nii et kui nupp põhja keerata, hakkab päris kiirelt sooja tulema. Ei ole Webasto vms, Skoda enda poolne mingi värk on.

urmas66 kirjutas:

...Mul kodus 2016 Škoda Fabia 1,2 TSI 81kw ilma webastota(ei saanud lisana) ja 2015 Skoda Octavia Scout 2,0 diisel 135kw +webasto.Disla läheb umbes poole kiiremini selle abiga soojaks.Fabia läheb ka võrreldes, 2,0 bensukast Mondeoga ,kehvalt soojaks.Webasto +disla hakkab sooja puhuma umbes 2-3min pärast ,kui pole enne sisse lülitatud olnud,aga Fabiaga läheb ikka umbes 10min ära...

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas pühak »

Autonoomne lisakütteseade seisusoojendina kasutamise võimalusega on tõesti selline mugavusvarustus, et kui korra oled sellega ära harjunud, siis ilma enam ei lepi. Nullise ilmaga paned enne väljasõitu 15-20 minutiks kütte sisse, -30 juures tunniks-poolteiseks. Tavalise kümne külmakraadiga talveilma puhul pooleks kuni kolmveerand tunniks. Kui auto on otse akna all, võid talvel üleriided põhimõtteliselt koju jätta ja aknakraapija asukoht autos läheb üldse meelest ära. Paksu lund see aknalt ära ei sulata, seda pead ise ikka pühkima. Lisaks säästab see mootorit, sest külmkäivitusi lihtsalt pole. Kui ainult linnas sõita, peab sellega arvestama, et mugav elu tapab akut, seda tuleb siis lihtsalt regulaarselt laadida. Oma autole panin sellepärast lisaaku, mille pealt seisusoojendit käian, siis on käivitusvoolu olemasolu alati garanteeritud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bastard kirjutas:

Muidu Urmase jutuga nõus, kuid soojaks minemise koha pealt - kas su Skodal elektrilist lisasoojendust ei ole? Mul on samuti 1,2 mootoriga Skoda, Rapid küll, aga sellel on mingisugune lisasoojendus, nii et kui nupp põhja keerata, hakkab päris kiirelt sooja tulema. Ei ole Webasto vms, Skoda enda poolne mingi värk on.

urmas66 kirjutas:

...Mul kodus 2016 Škoda Fabia 1,2 TSI 81kw ilma webastota(ei saanud lisana) ja 2015 Skoda Octavia Scout 2,0 diisel 135kw +webasto.Disla läheb umbes poole kiiremini selle abiga soojaks.Fabia läheb ka võrreldes, 2,0 bensukast Mondeoga ,kehvalt soojaks.Webasto +disla hakkab sooja puhuma umbes 2-3min pärast ,kui pole enne sisse lülitatud olnud,aga Fabiaga läheb ikka umbes 10min ära...

Kui on tehase webasto,siis seda elektrilist ei saa.Ja Fabiale seda elektrilist bensukale minu arust ei saanud vähemalt minu teada seda ei ole.Fabia on kusjuures Elegance varutsuses ehk pea täis pauk.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas rannamees »

franz125 kirjutas:

No ma seda DPF-i jah ei arvestanud ja ei hakkagi arvestama.Pidasin silmas seda et kui ma sõidan iga hommik ja õhtu 4km siis ei jõua ükski auto soojaks minna.Ja diislil selles suhtes väiksem janu.

Nii lühikese sõiduga on DPF jamad talvel garanteeritud.
Min 0,5h ots peaks korra nädalas olema, parem kui tund.

Pilt
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas. DSG on üldiselt sõimusõna ja ega VW Grupp üldse eriti kiitust ei saa. Seda, et tänapäevasel uuel autol peab õlivahetusvälpade vahel õli juurde valama on ikka väga jama.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

urmas. DSG on üldiselt sõimusõna ja ega VW Grupp üldse eriti kiitust ei saa. Seda, et tänapäevasel uuel autol peab õlivahetusvälpade vahel õli juurde valama on ikka väga jama.

Tegelikult kasutavad täna pea kõik tootjad analoogseid robotiseeritud kaste,aga nimetus igal tootjal erinev.Minu autol töötab kast siiani tõrgeteta,aga kindlasti oleks pidanud võtma sõidureziimide vahetaja lisaks,sest standardis on öko ja sport,aga võiks olla ka vahepealne valik.Mulle see öko ei meeldi ja sport on hea ainult vastavates oludes ja libedaga.
Seda õli teemat on vist jah VW mootoritega enim,aga uuematega vist mitte nii väga.Mul oli oma autoga ka vahepeal kahtlus,et võtab õli,aga kui nüüd peale viimast hooldust kontrollisin õli tasapinda,siis oli see hooldusest välja sõites alla poole ehk keegi teeb omale sealt pigem,kui minu auto õli võtab.Valasin peale hooldust normi sisse ja nüüd olen üle poole välbast maha sõitnud ja tasapind ainult natukene langenud.
Mis DPF põletamisse puutub,siis minu arust teeb see mootor seda ka peale mootori seiskamist,sest undamine käib vahel peale seda veel paarkümmend mintsi.Ma sõidan küll pigem min 30-40 min korraga.
Mul nüüd MB Vito 4x4 tellitud vaatab,kas on parem.Lubati hooldusvälpa kuni 40000 ja meeldis garantii,mis on 3a või 450000km.Viimane number on eriti muljetavaldav,aga eks Silberautos ole kohati tõsine probleem selle garantiilisuse nö selgeks tegemine.Kogemus Mitsuga aastast 2003-2007 polnud just parim,aga äkki on nüüd asjad lihtsamaks läinud.

Viimati muutis urmas66, 11 Dets 2016, 13:39, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas pühak »

Selle auto ostmise jutu võiks täitsa omaette teemaks teha.
Üheks kandidaadiks, mille ostmisele veel mõelda, pakuks mõnd pistikuhübriidi. Sellega saab lühemad linnasõidud ehk isegi elektri toel ära teha ja samas pole maanteel vaja sunnitud kohvipause korraldada. Miinuseks küll jah see, et maksab reeglina rohkem, kui mõni tavamootoriga auto, mis muus osas samaväärne on.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Vaat milline kena teema minu "rumalast küsimusest" tuli... Urmasel sisukad vastused... Diisli DPF-i pelgan minagi... Lisaksin siis, et olen nüüd proovimas käinud
Astra sport toureri
Megane grand toureri
Peugeot 308 sw
Civic universaal kehaga
Nendest neljast on esimest-teist kohta jagamas astra ja megane...siis civic, kuid minu jaoks jäi 308sw peale teisi autosi täielikult "planguks" :) ... Plaanin Aurise universaali veel lähemalt vaatama minna... Miskipärast olen enda jaoks VAG grupi autod välistanud...
Ostu plaan on ikkagi tõsine, niiet niisama kiibitsemas ei käi :)
Hetkel siis esikohal nii megane grand tour ja BOSE varustusaste ning bens-autom
Teisel Astra innovation varustusega ning bens-autom
Ahjaa... Minu järjestus tuleb sellest, et kui palju "vidinaid" sa selle raha eest saad, sest sõita oli nende kõikidega suht ühtemoodi hea.


lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas lermo »

Gerd kirjutas:

Plaanin Aurise universaali veel lähemalt vaatama minna...

Olen Auris Touring Sports Hybridiga nüüd ise ligi kuu aega sõitnud ja muljed järgmised:

  • soojaks läheb tänu originaal-elektrisoojendusele päris kiiresti, aga päris külmadeks ilmadeks lasin ka veesärki vooluvõrgust köetava elektritenni panna, toimib;
  • kiirendus on tänu 1.8 mootorile ja vajalikul hetkel rakenduvale hübriidajamile väga ok, 4 täiskasvanuga ja pagasiga 85 pealt maanteel möödasõit mingit probleemi ei valmista;
  • pidur on harjumatult äkiline ja kuidagi ebamääraselt tunnetatav;
  • käed väsivad pikka otsa sõites ära, kuna küünarnukke ei ulata hästi käetugedele toetama;
  • tehase poolt deklareeritud kütusekulust võib und näha :) Mul on seniseks keskmiseks (enamus linnasõitu ja 10 km otsad) ca 5.2, tehasenäitaja on 4.0. Üldiselt olen sellega rahul, tavalise 1.8 mootoriga oleks automaatkastiga kulu suurem ja mikromootoritega ei tunneks ennast maanteel mugavalt.
    Aurise kohta saab lugeda viimasest Tehnikamaailmast talveautode testist, oli sinna võrdlusautoks võetud.

Edit: typo

Viimati muutis lermo, 11 Dets 2016, 23:50, muudetud 1 kord kokku.
M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

Hr. Kaaru
Postitusi: 349
Liitunud: 14 Okt 2007, 19:22
Tsikkel: IZ
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Hr. Kaaru »

Selle pead proovisõiduga ikka ise välja selgitama kumb mootoritüüp sulle rohkem sobib, mis odavam tule on iseasi. Uutel seda ei esine aga minu öko diisel, turbode ja kaksikhoorataste vahetustega vist hetkel kallim km hind kui mõnelgi bensukal, aga meeldib diisel ja nii lihtne ongi :D

I love my bike, it´s amazing machine!

Teema algataja
Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Mootoritüübi kohta eelistust ei ole, selles ongi asi :) , lihtsalt läbisõidud sellised väiksemapoolsed ja olen ikkagi kuulnud, et uuemad diislid tahavad suuremat läbisõitu aastas, et heas töökorras püsida. Niiet arvestades eelnevat arutelu ja iseenese tarkust, kaldun ka ikka bensuka poole! Igatahes mina olen enam-vähem otsusele jõudnud ja tänan vastajaid.... Kuid teemat võiks selles mõttes küll täiendada, et kui kellegil mõne "tutika" autoga kogemus olemas, andku aga omapoolne tagasiside

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Meil firmas on üks 308SW 1,2 Turbo automaat. Ise olin alguses küllaltki pessimistlik, aga tegelikus elus osutus meeldivalt teravaks.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas romulus »

15k aastase läbisõidu puhul ei ole vist oluline, kas masin 360k ilma kapitaalremondita vastu peab, selleks kulub 24 aastat :) Kahtlustan, et tänapäeva keegi nii kauaks autot ei osta.
Kuna sa ei öelnud, kas peab olema ökopill ning kuna sõidad ka vähe, eeldan, et väike kütusekulu pole #1. Võta Forester 2.0t, on need 15k vähemalt lõbusad :)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Maaks »

franz125 kirjutas:
rannamees kirjutas:
Gerd kirjutas:

Uue auto otsingul, siis "tutika", kas võtta bens või diisel, kui läbisõit aastas jääb 15000 kanti? Auto oleks siis keskklassi universaal ja automaatkastiga.

Kõik oleneb paljudest asjaoludest, aga näiteks diisel ei taha lühikesi otsi külma mootoriga.
Nii väikse läbisõiduga võtaks igaljuhul bensuka.

Millel see väide põhineb? Bensukas tahab rikkamat segu külmaga muidu osa aure veeldub sisselaskesse,dislal suht pohlad, otse silindrisse ja pauk käib.Vaja ületada ainult veeremi kanged õlid.

Enamus praegu müüdavatest bensukatest on vast otsepritsega, seega ei kondenseeru kusagil midagi :-)
Kui puhtalt kütusekulu järgi arvutada, siis näiteks diisel vs bensiin Avensisel tuleks tasuvuseks >200tuh.km :-) aga on ka muid asju, mida tuleks arvestada (n: jääkväärtus).
Kui sa nüüd puht finantsiliselt mõtled, et kumba on soodsam pidada 5a lõikes, siis TM tegi (2015a) sellise kokkuvõtva tabeli:
http://www.tehnikamaailm.ee/wp-content/ ... skulud.pdf
Kindlasti on hinnad natuke muutunud, aga kindlasti mitte odavamaks.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Teema algataja
Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Gerd »

romulus kirjutas:

15k aastase läbisõidu puhul ei ole vist oluline, kas masin 360k ilma kapitaalremondita vastu peab, selleks kulub 24 aastat :) Kahtlustan, et tänapäeva keegi nii kauaks autot ei osta.
Kuna sa ei öelnud, kas peab olema ökopill ning kuna sõidad ka vähe, eeldan, et väike kütusekulu pole #1. Võta Forester 2.0t, on need 15k vähemalt lõbusad :)

Öko ei pea olema, põhitingimused on "tutikas", hind sinna 22000 kanti, võimalikult mahukas ja võimalukult palju "luksust" ja "vidinaid" selle raha eest... Sellistele kriteeriumitele hetkel vastavadki väike-keskklassi universaalid...
Forester või outback oleksid kindlast lõbusamad, aga hind teine ja miinimumhinnaga "planku" ka ei tahaks :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas:

15k aastase läbisõidu puhul ei ole vist oluline, kas masin 360k ilma kapitaalremondita vastu peab, selleks kulub 24 aastat :) Kahtlustan, et tänapäeva keegi nii kauaks autot ei osta.
Kuna sa ei öelnud, kas peab olema ökopill ning kuna sõidad ka vähe, eeldan, et väike kütusekulu pole #1. Võta Forester 2.0t, on need 15k vähemalt lõbusad :)

Subarute juures võib kõik muu, peale variaator kasti lõbus olla,aga see kohe kindlasti võrdluses teiste automaatkastidega lõbus ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas Tort »

Gerd kirjutas:

Öko ei pea olema, põhitingimused on "tutikas", hind sinna 22000 kanti, võimalikult mahukas ja võimalukult palju "luksust" ja "vidinaid" selle raha eest... Sellistele kriteeriumitele hetkel vastavadki väike-keskklassi universaalid...
Forester või outback oleksid kindlast lõbusamad, aga hind teine ja miinimumhinnaga "planku" ka ei tahaks :)

Äkki mahub RAV4 ka napilt hinda? Katsunud pole, aga kui uut autot oleks vaja, siis ma läheks kaeks üle. Natuke kõrgem ja natuke ruumikam äkki. Uue aurisega sõitsin ükspäev, suht ok vist. Mind lahutab poeuuest autost see, et nr 1 asi on rasked uksed ja vaikus salongis ja selliseid ma ei jaksa tutikana osta.

http://www.mustakiviauto.ee/et/toyota/rav4/

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Subarute juures võib kõik muu, peale variaator kasti lõbus olla,aga see kohe kindlasti võrdluses teiste automaatkastidega lõbus ei ole.

Mul on Outback CVT, ei ütle selle kasti kohta mitte ühtegi halba sõna, pigem häiris mind viimasel saksas käigul rendikana võetud VW Passati DSG kast, kusjuures sõitsime kolleegiga vaheldumisi ja ka teda jäi see kast häirima.


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Autoostu alast nõu küsin

Lugemata postitus Postitas oxide »

Gerd kirjutas:
romulus kirjutas:

15k aastase läbisõidu puhul ei ole vist oluline, kas masin 360k ilma kapitaalremondita vastu peab, selleks kulub 24 aastat :) Kahtlustan, et tänapäeva keegi nii kauaks autot ei osta.
Kuna sa ei öelnud, kas peab olema ökopill ning kuna sõidad ka vähe, eeldan, et väike kütusekulu pole #1. Võta Forester 2.0t, on need 15k vähemalt lõbusad :)

Öko ei pea olema, põhitingimused on "tutikas", hind sinna 22000 kanti, võimalikult mahukas ja võimalukult palju "luksust" ja "vidinaid" selle raha eest... Sellistele kriteeriumitele hetkel vastavadki väike-keskklassi universaalid...
Forester või outback oleksid kindlast lõbusamad, aga hind teine ja miinimumhinnaga "planku" ka ei tahaks :)

Nii väikse läbisõidu juures mina ei paneks rõhku sõnale tutikas.osta pigem paar aastat vana väikse läbisõiduga ,neil veel reeglina garantii ka kehtiv, saad hoopis parema auto. Ei viitsi auto24 näiteid tuua,kuna ei tea eelistusi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”