2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas:

"rikas on oma rikkuses sama palju "süüdi" kui vaene oma vaesuses"

Kas alati?

Ei ole. Aga kas seetõttu on rikkal mingi moraalne võlg ühiskonna ees?




reimps

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Täitsa lõpp.Õues tegelikult peaaegu sõiduilm, aga juba nädal või rohkemgi on siuke testosteroon ja frustratsion foorumiteemades üleval. Minge tehke rahmakas pihku või midagi, laske aur välja.
Variant oleks ka poksikinnastega väitlusklubi korraldada, saaks internetiruumi raiskamata pinge välja elatud. Aga võibolla ongi inimlikum (loe: eestlaslikum) distantsilt möliseda.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas will111 »

see tuletas meelde, et peaks siduripumba jaoks vedelikku ostma minema...sai teine lahti võetud ja tuli rahmakas pihku viimati :lol: vaat kus siis sõidan kui siduri lahutama ajan.

aga tegelikult on ju tore siin pulki jagada, täpselt selline pimeda talveõhtu tegevus, vaielda selle üle kuidas maailm imeb ja on ebaõiglane

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas:

Sinu ettepanek trahvi lage tõsta ja siis selle järgi otsustada tekitab ju veel suuremat ebavõrdsust,sest seaduse ees on kõik võrdsed ehk kui on ette nähtud mingi asja eest max lajatada siis, nii sellele kes 500€ teenib,kui sellele kes 40000€ teenib saab määrata ikka ja ainult täpselt sama summa,kui tegu on sama. ...

Ma toon veel puid/ õli juurde :mrgreen:
Kuldsed sõnad tegelikult, vastuseks ei oska muud soovitada kui et siin eespool korduvalt kõlanut: "Kui ei jaksa maksta siis ära riku!". Kas trahv peab õiglane olema? Saamegi "asja korda" liikluses. Keda eestis rohkem on, kas "rikkaid" või "vaeseid" - siinseid postitusi lugedes "rikkaid" ei ole, on ainult "vaesed" ja kui keegi enam ei riku seadust on elu nagu lill :lol:

urmas66 kirjutas:

Ja veelkord tuletan meelde,et ettepanek sissetulekupõhiseid karistusi määrma hakata on plaanis ainult rasketele rikkumistele.Kuidas see mõjutab normaalset, vahel isegi kergete rikkumistega vahele jäävat, tavalist kodanikku?

Kuna riigil on raha (alati) puudu (praegu vist 17M) siis muutuvad ilmselgelt KÕIK trahvid, millede määramisel on aluseks "päevapalk". Ja on äärmiselt vähetõenäoline, et kehtestatakse 2 täiesti erinevat pävapalga arvestamise süsteemi - nn. "väiksemate" rikkumiste päevapalk_1 või "suuremate" rikkumiste päevapalk_2. (Samas täielikult välistada seda samuti ei saa - eestis on juba täna jaburad seadused olemas).
Reaalsus on muidugi see, et kui see asi nüüd lõpuks ära tehakse, siis paljud need, kes täna arvavad, et see neid ei puuduta kuna ned teenivad vähem, siiski avastavad, et neil tuleb mitte märgatud "70" märgi eest hakata ikkagi märgatavalt suuremat summat välja käima kui täna, sest see sissetuleku nn. nullpunkt paigutatakse "miinimumpalka saava Toivo" järgi :-|||
Ärge seda siis ära unustage kui järgmised valimised on!
Iseenesest kahju, et Eestlased sellised "lambad" on - Prantsusmaal/ Inglismaal autod/ kvartalid põleksid juba 2.-st nädatat :twisted:

M.T. kirjutas:
claw kirjutas:

"rikas on oma rikkuses sama palju "süüdi" kui vaene oma vaesuses"
Kas alati?

Ei ole. Aga kas seetõttu on rikkal mingi moraalne võlg ühiskonna ees?

Sa oma varasemate kirjatükkidega oled jätnud targema inimese mulje ja nüüd räägid mingist "moraalsest võlast" :lol:
Sul on raha ja see tuleb sult ära võtta! Kuna sularaha/ pangaarvel olevate vahendite otsene rekvireerimine "demokraatlikus" ühiskonnas ei ole üldiselt aktsepteeritav, siis tuleb rakendada mui meetmeid (käibemaks, tulumaks, luksusmaks, kinnisvaramakst, pärimismaks, sissetulekupõhilised trahvid, kaitsemaks jne.).

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Maaks kirjutas:

Iseenesest kahju, et Eestlased sellised "lambad" on - Prantsusmaal/ Inglismaal autod/ kvartalid põleksid juba 2.-st nädatat :twisted:

Inglismaal on kõik kohtu poolt määratavad trahvid sissetulekupõhised, õigemini seadusega on määratud näiteks joobes juhtimise eest alampiir (5k naela), ülempiir puudub, kohus otsustab trahvisumma ja siis ühe argumendina kasutab sealjuures rikkuja sissetulekute suurust.

Prantsusmaal samas tuleb iga aasta reegleid juurde nagu küllusesarvest - kiivril pole helkurkleepse peal? Helkurvest pole kaasas? Sõid roolis olles võileiba? Iga asja eest sott. Isegi autos liiga kõva tümaka kuulamine on teoorias karistatav, anoh eks see ole rohkem selline noorte ja vihaste lambukeste karjatamise seadus nagu meil on tõkiskingad :lol: Vahepeal nad tahtsid teha nõude, et tsiklijuhil peab helkurvest kogu aeg seljas olema ja roolis suitsetamise ära keelata, anoh see oli isegi prantslastele liig. Ja mis puudutab kontrolli, siis tsikliga on muidugi vähe rahulikum, aga autoga pole mõtet suviti sinna Calais' kanti üldse tükkida, inglise spetsialistide küttimiseks on teedel pmst katkematu radarilevi. Ma unustasin viimati piiril silti vaadata, et kas nad tegid selle juba ära või mitte, aga üldise kiirusepiirangu tahtsid mingi aeg ka 90 pealt 80-le tõmmata.

Samas üldiselt ma olen kuulnud, et Lätis pidi kõik maru hea olema :ner:

Viimati muutis Jesper, 25 Jaan 2017, 10:44, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Maaks kirjutas:
M.T. kirjutas:
claw kirjutas:

"rikas on oma rikkuses sama palju "süüdi" kui vaene oma vaesuses"
Kas alati?

Ei ole. Aga kas seetõttu on rikkal mingi moraalne võlg ühiskonna ees?

Sa oma varasemate kirjatükkidega oled jätnud targema inimese mulje ja nüüd räägid mingist "moraalsest võlast" :lol:
Sul on raha ja see tuleb sult ära võtta! Kuna sularaha/ pangaarvel olevate vahendite otsene rekvireerimine "demokraatlikus" ühiskonnas ei ole üldiselt aktsepteeritav, siis tuleb rakendada mui meetmeid (käibemaks, tulumaks, luksusmaks, kinnisvaramakst, pärimismaks, sissetulekupõhilised trahvid, kaitsemaks jne.).

No näed. Ma küll ennast rikkaks ei pea, aga juba hakkas tekkima tunne, et kuna ma mingites graafikutes ka keksmise palga joonest ülalpool asetsen, siis peaksin ennast kuidagi süüdi tundma vist :mrgreen:
Kui mu maksustamine toimub välisriigis, kuidas siis päevapalk määratakse? Ma ei viitsi ise otsida.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas:

Samas üldiselt ma olen kuulnud, et Lätis pidi kõik maru hea olema :ner:

Liikluse osas ongi, kuigi kaameraid tuleb nagu seeni pärast vihma. Samas pole ma nende tolerantsile veel pihta saanud või ei tööta neist kõik, aga linnas sai 50 alas 60+ läbi lasta, sest üldine liiklusvool surus tagant peale ja nii ma seal eesreas siis olin. Seni on vaikus.
TLN-Riia trassil on pideva joonega möödasõidu tegemine tavaline, keegi ei tee sellest probleemi ja tõmmatakse ruumitegemiseks ilusti paremale. No vahest mõni erand laseb mööda telgjoont ka, need siis kas EE numbriga sõiduauto või mõni PL rekka tavaliselt. Ka politseiga pole seni kokkupuudet, olen nendega kohtunud nii 100+ kiirusega, kui ka pidevjoonega möödasõidul. Seni pole keegi numbrit teinud ja võtavad asja mõistusega.
Maksusüsteemi osas aga peaks neil mingi kinnisvara maks olema ja tervishoius saab teha kindlustuse või miskit sellist. Maksad mingi tasu igal aastal ja vastu saad tasulisi teenuseid, muidu on riiklikud järjekorrad ka hiigelpikad.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, samas kliima on sama mis meil, autojuhid inimesemoodi sõita ei oska ja supermarketis normaalset veini ei müüda, nii et ma ikka eelistan Prantsusmaad :)


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas madmax »

Jesper kirjutas:

autojuhid inimesemoodi sõita ei oska

rist vastupidi, no ei teki seal kolonne nagu Tln-Trtu maanteel

allways mad!
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas:

Nojah, samas kliima on sama mis meil, autojuhid inimesemoodi sõita ei oska ja supermarketis normaalset veini ei müüda, nii et ma ikka eelistan Prantsusmaad :)

Tead päris nii polegi. Tulin nädal tagasi, lumi maas ja ilus talv, mine või suusatama. Jõuad Pärnusse ja paras pe...es suvi meil väljas. Sõitmise kohalt ma isegi paneks lätlastele parema hinde, üksteise mõistmist tundub kuidagi rohkem olevat. Ei ole sellist ärapanemist, et minu rada ja kui mina siit edasi ei saa, siis sulle ka ruumi ei tee. 1-st rajast tehakse 2 vajadusel, et mahuksid ka need, kes nagunii järgmiselt ristmikult ära pööravad jne. Ja sellist ristmikke umbe sõitmist nagu TLN-s ka pole veel seni näinud.
Veini osas absoluutselt nõus, esiteks on valik kehv, teiseks on hinnad idiootsed võrreldes Prantsusmaaga. Kliimast ei hakka rääkimagi. Kui siin miski kinni ei hoiaks ja seal elu ootaks, siis Prantsusmaa oleks endalgi esimene valik.
Läheb OT-ks ära.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aga Soomes on palk kõrgem! :D

Ok, tundub et ümbernurga sõites see rong jaama ei jõua - olgu selle Lätiga mis on, aga no üleüldiselt Lääne-Euroopa kontekstis on Eestis see tavakodaniku peedistamine veel täiesti mähkmetes. Sellest ei saa aru kui lihtsalt nädalakese kuskil ringi kaarutad, lisaks turiste reeglina väga ei torgita kuna peavalu on rohkem, aga istu kuskil maha ja räägi kohalike ratturitega õlleklaasi taga juttu ja pilt hakkab üsna kiiresti muutuma. Eks sealt jutust tuleb ka pool maha võtta, aga näiteks aina levinum munitsipaalskeem on see, et tsiklite parkimiseks on küll kesklinnas eraldi kohad maha märgitud, aga neid on 30 parkiva tsikli kohta stiilis 4tk ja kui oma võrri autode vahele jätad, siis pead ka maksma. Ma igaks juhuks toppisin enda oma sinna kuidagi kõnnitee peale viiendaks, pärast selgus et see veel hullem kuritegu kui maksmata jätmine :D Selle jutu peale, kuidas ma tavaliselt võtan Tallinnas Twinile terve auto ruudu et tagasi tulles ilus vaadata oleks, tuleb vastu ohe, et jah, vanad head ajad. Või siis kui Eestis on ülevaatuse protseduur umbes selline et "ahah, sul on tsikkel, järelikult kõik korras", siis aina rohkem tuleb peale seda teemat, kus reaalselt kontrollitaksegi tee ääres sumpasid ja vilesid, ja no hoidku Issand kui stiilis mingil superbike vennal on sumpsid korras aga pole seda neetud helkurvesti kombetaskus. Ja ma pole küll kedagi kohanud, kes ise oleks sedasi laksu ära saanud, aga väidetavalt kui tõmbad tasulisel kiirteel pileti ja siis liiga kiiresti teise otsa maksma jõuad, tehakse kohe plõksti pilt ja varsti on arve postkastis. Ulme.

Mingi padujoodiku varanduslik seis on reaalselt minule isiklikult nagu kõige viimane mure, on ükskõik nii üht- kui teistpidi. Samas kui iga viimase kui mõttetu asja peale ennast üles kütta ja käima tõmmata, siis on selleks ajaks, kui päriselt olulisi kruvisid keerama hakatakse, inimestel jaks otsas ja ühiskondliku kriitika torupill ammu tühjaks jooksnud. Mujal on see juba juhtunud, see helkurvesti kandmise kohustus on hea näide, olevat olnud totaalne napikas et see läbi ei läinud, hoolimata sellest et baikereid on seal ikka PALJU.

Et ma soovitaks vaimse ja südame-veresoonkonna tervise huvides siiski natuke valida neid võitlusi, või siis noh võib ju tegelt Lätti kolida ka, piirid on lahti.


reimps

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pljaa, kui rikas olemiseks peab vaid süüdi olema, siis davai, ma olen kõiges süüdi, andke vaid raha siia.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas will111 »

sul on valetpidi jälle...kui rikas ja süüdi oled (või end kõiges süüdi tunnistad) siis toimub see raha liikumine ikka risti vastupidi :D

aga lätis mulle sõita meeldis, leedus ei kurtnud ka millegi üle. poola on natuke rõvedam sest seal on palju neid kuradima sõitjaid ja valitav sõidukiirus on jällegi suht seinast seina. prantsusmaast ei tea midagi, aga no kui kuskile soojemasse kohta kolima hakata siis tundub, et erinevatel saarekestel seal aafrika ranniku kõrval on küll ilmselt palju inimlikum ja peedistatakse vähem kui kuskil gigaeuroprantsusmaal. aga eks eesti eesmärk ongi ju jõuda viie "parima" hulka vms.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper krt, nüüd rikkusid ilusa unelma ära ja me peame siin kehva kliimaga kartuli vabariigis edasi elama :mrgreen: Lätti ei saa kolida, seal tulumaks kõrgem :mrgreen:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas:
Maaks kirjutas:

Sa oma varasemate kirjatükkidega oled jätnud targema inimese mulje ja nüüd räägid mingist "moraalsest võlast" :lol:
Sul on raha ja see tuleb sult ära võtta! Kuna sularaha/ pangaarvel olevate vahendite otsene rekvireerimine "demokraatlikus" ühiskonnas ei ole üldiselt aktsepteeritav, siis tuleb rakendada mui meetmeid (käibemaks, tulumaks, luksusmaks, kinnisvaramakst, pärimismaks, sissetulekupõhilised trahvid, kaitsemaks jne.).

No näed. Ma küll ennast rikkaks ei pea, aga juba hakkas tekkima tunne, et kuna ma mingites graafikutes ka keksmise palga joonest ülalpool asetsen, siis peaksin ennast kuidagi süüdi tundma vist :mrgreen:

Kisad küll nagu oleks sinu viimasest teenitud miljardist paar milli trahvirahadega vähemaks kraabitud. :P Süüdi pole vaja end tunda (kui soovid siis on iseasi) aga rikas või vaene on suhteline mõõde. Esiteks kuulub 98% Eestis elavaid inimesi maailma rikkaimasse ossa. Fakt. Teiseks, ma ei tea, kellega sa end võrdled. Kas üle aia naabriga, kellel on Lexuse maastur ja värskeim Samsungi/Apple nutitelefon ning ettevõte kesklinna popis kontoris või selle selliga üle tänava, kes möödunud kümnendi alguse Volvoga kärutab. Aga kui sa tahad aru saada kui rikas sa Eesti mõistes oled, siis vaata seda graafikut:

palgajaotus-modelboth.png

Interkatiivset graafikut vaata siit: https://plot.ly/~taivo/103/mehed1-naise ... sed1/#plot

Parema arussaadavuse huvides:

  • kui sinu netopalk on suurem, kui 1200€ siis kuulud sa 20% kõige paremini tasustatud töövõtja hulka
  • kui sinu netopalk ületab 2000€ siis kuulud kuulud sa 3% kõige paremini tasustatud töövõtja hulka
  • kui aga sa peaksid ühes taskusse panema üle 2500€ kuus siis sa oled priviligeeritud 1% hulgas
    Seega võib julgelt väita, et kui teenid kuus 1200 või enam, siis oled priviligeeritute klubis.

See selleks. Maaks tõi välja, et enamusel tõuseb trahvimäär ja ainult miinimumpalga sajatel jääb samaks. Ega ikka ei jää. Kõigil tõuseb. Sõltumata sellest palju teenid. Ka miinimumpaga saajad hakkavad rohkem maksma. Umbes 2x.

PS. Muide, suhtelisusest rääkides. See ületänava Volvoga sell. Ta on märkimisväärselt rikkam kui välja paistab. Kui ta tööta jääks siis suudaks ta elustiili muutmata rahulikult 5 aastat säästudest elada. :wink:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuidas see 20% sealt graafikult välja tuleb/tuleneb? mis skaalat see y telg endast üleüldse kujutab?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas:

kuidas see 20% sealt graafikult välja tuleb/tuleneb? mis skaalat see y telg endast üleüldse kujutab?

Y on palga saajate hulk. Võta lahti interaktiivne graafik ja saad kohe aru, kuskohalt tuleb kumulatiivne 20%.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mac, ma ei oska arvata mis su graafiku mõte on või miks sa just mulle seda esitled. Nõustun, et rikas või vaene on suhteline mõiste. Eriti arvestades seda mida keegi rikkuseks peab, mina isiklikult ei pea selleks ainult raha või materiaalset vara. See siis esimese osa kohta.
Teiseks, ma pole ennast kellegagi otseselt võrrelnud ja teiste rahakoti olukorda inspekteerimas ei käi. Või olen? Ei tunne kadedust endast jõukamate suhtes ja ei tunne ka kõigile endast materiaalselt kehvemal järjel olevatele kaasa. Küll aga tõstab vererõhku mõnevõrra see, kui keegi teine hakkab minu rahakoti sisu analüüsima ja leiab, et mul läheb liiga hästi ning tuleks natuke olukorda võrdsustada. Olgu selleks riik või mõni muu kodanik ja aluseks trahvid või mõni muu maksustamisvõimalus. Ka selliseid naabreid on mul olnud, kes kommenteerinud a'la: mis sul viga, ametiauto, hea palk jne. WTF?! Sel ajal kui tema pidu pani ja n.ö. elu nautis, siis ma nägin tulevikule mõeldes vaeva ja ponnistasin edasi. Ametiauto? Mõne lihtsameelse arvates antakse see ka ju tasuta, ega ole osa töötasust, mis sulle siis rahaliselt maksmata jäetakse. Kui sellisele kommenteerijale ei meeldi peeglist vastuvaatav labidaga "Mati", siis selles saab enamus juhtudel süüdistada ainult seda sama peeglist paistvat Matit!
Jah, ühiskonnas on piisavalt neid kes kuuluvad sinu graafiku järgi sinna 80% hulka ja pole selles otseselt süüdi. Aga kõigil ülejäänutel, kes pole viitsinud vaeva näha ei minevikus ega ka täna, neil soovitaks tõsiselt tööle hakata ja mitte vinguda, et trahv on liiga suur ja ta jääb nälga ning arvata, et keegi teine peab rohkem maksma. Teeni rohkem või ära riku! Lihtne, nagu keegi ütles.
PS! Sa algatasid teema, ma hoian lihtsalt :-||| käimas :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mac mis tabel see on? Ehk kes selle ja millal teinud on? Kuidagi ebaloogiline tundub see protsent,mis sealt jookseb.Mis on palgasaajate koguarv selles graafikus?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Mac mis tabel see on? Ehk kes selle ja millal teinud on? Kuidagi ebaloogiline tundub see protsent,mis sealt jookseb.Mis on palgasaajate koguarv selles graafikus?

See on Eesti palgajaotus, mille koostas Taivo Pungas http://pungas.ee/graafikud-eesti-palgaj ... palgalohe/
Palgasaajate koguarv selles graafikus on 100% :lol:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

  1. Olen eestlane - soovin, et minu naaber, kellel on parem auto ja võimsam tsikkel maksaks rohkem trahvi kui mina (paras raisale)
  2. Olen vaene eestlane - soovin, et minu eksimuse puhul minu lapsed nälga ei jääks
  3. Olen pohuist - mul on jumala pohui kui palju keegi maksab või maksmata jätab
  4. Olen rikas kihutaja - soovin sama soodsalt edasi kihutada nagu praegu (parem oleks veel nagu vanasti)
  5. Olen äss (mul on meie tänava kõige ülbem regi) - mul ametlik sissetulek on invaliidsuspension irw@lajatage oma trahve palju tahate :D
  6. Olen vist mitte eestlane - vaestest on kahju, nad võiks vähem maksta
  7. Olen pedant - mis asi see trahv on?
  8. Olen kaasarääkija (igas teemas) - Riik on jummala */¤%##sis kõik on *###!"#¤pead, ma kolin siit */()//august ära (a millest jutt käib?)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

jaan mmc

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Trahvide maksmise kontekstis on see võibolla vale aga üldises plaanis väga lugupidamist vääriv seisukoht, mis pärineb Rain Lõhmuse interviuust, tsiteerin lõiku:
Töötajatele peab niipalju palka maksma, et nad ei mõtleks pärast tööd selle peale, kust saia ja piima odavalt kätte saada. Korralikku palka saades mõtlevad nad äkki rohkem selle peale, kuidas meie ühist asja paremini vedada. Mina usun väga sellesse, et edukust tuleb jagada.

Mina nt. usun ka sellesse, et kes oskab võiks panustada, vastavalt oma oskustele, on selleks siis know how või vahendid aga ära ole koi. Jutt rikkuse maksustamisest on selles kontekstis nagu võiks olla lukksepa jutt siin foorumis, et kogemusi on,tean küll aga vat ei aita. Või milleks see ja teised foorumid on ja milleks riik on? Lisan igaks juhuks, et kommunismist/sotsialismist ja nende rikkuse ümberjaotamis nägemustest olen ma valgusaastate kaugusel.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

jaan mmc kirjutas:

Trahvide maksmise kontekstis on see võibolla vale aga üldises plaanis väga lugupidamist vääriv seisukoht, mis pärineb Rain Lõhmuse interviuust, tsiteerin lõiku:
Töötajatele peab niipalju palka maksma, et nad ei mõtleks pärast tööd selle peale, kust saia ja piima odavalt kätte saada. Korralikku palka saades mõtlevad nad äkki rohkem selle peale, kuidas meie ühist asja paremini vedada. Mina usun väga sellesse, et edukust tuleb jagada. ...

Ja mitu kõrgepalgalist (üle turuhinna) töötajat sul palgal on? ... :mrgreen:
Paraku on reaalsus see, et Eestis on võib olla 2-3 "rain lõhmust" ja kõik ülejäänud on "oliver kruudad", kes maksavad "turu keskmist".
Ja sa teed nüüd ettepaneku, et juhul kui ma olen oma valikuid tehes saanud tööle "rain lõhmuse" firmasse, siis tuleb minult minu tööga teenitud "kallima piima soetamiseks" ettenähtud raha igal võimalusel ära võtta?

jaan mmc kirjutas:

Lisan igaks juhuks, et kommunismist/sotsialismist ja nende rikkuse ümberjaotamis nägemustest olen ma valgusaastate kaugusel.

Peeglisse oled viimasel ajal vaadanud - see et sa võib-olla eesti omariiklust kõrgelt hindad ei tähenda et sa sots ei oleks :lol: :-|||

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas simp »

chadmuska kirjutas:

Siin tasub muide välja lugeda natuke lisainfot.

https://www.postimees.ee/4379667/pisiri ... rja-alusel

Kiiruseületamise puhul alla 20 kilomeetri tunnis määratakse trahv sama põhimõtte alusel nagu kiiruskaamerate puhul.

see on muide esimene samm, et teises teemas arutatud patrullauto seadmed saaksid automaatselt vastusõites trahve tegema hakata.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”