2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
reimps kirjutas:

will111, ma nagu mäletan, et tahetakse teatud sorti rikkumistele see "sissetulekumaks" peale panna, mitte kõigile..

"Sissetulekupõhised trahvid hakkaksid kehtima ainult raskemate väärtegude nagu joobes juhtimise puhul."

Siin ongi see viga juba sisse programeeritud. Samamoodi nagu nende alkoaktsiisedega. Ei ole nii et muudkui tõstad ja hakkab rohkem laekuma.
Kui sa vaatad neid padurikkujaid, siis neid ei morjenda ei arestid, ei autode konfiskeerimine, vaevalt et neid ka need suuremad trahvid morjendavad, sissetulekut ametlikku neil niikuinii ei ole.
Aga riigieelarvesse on juba ju kena trahvilaekumise tõus sisse kirjutatud. Mis juhtub, kui nähakse, et raha ei laeku? Väga lihtne - paneme kõik trahvid sama süsteemiga kehtima. +10 ületamise eest maksab korralik juht nüüd 500 euri (näide suvaline).

Siseminister arvas oma intervjuus mingile TVkanalile,et ilmselt laekumine väheneb,sest äkki hakatakse hoopis vähem rikkuma.Ja seda mainis ka ,et nemad ei ole nende lisa rahadega kuskil veel arvestanud.On see nii või mitte,aga kuulsin seda oma kõrvaga,mingi kanali uudistest.
Aga reedel koju sõites olid ringteel Luige kandis radariga vennikesed väljas.Minu ees sõitis üks auto ilmselt sama kiirusega ,mis mina,sest lasin tal püsikaga järgi spido järgi 110-ga,GPS näitas 102-103.Järsku tegelane korraks pidurdas(piduri tuled viksatasid vaid) ja siis nägin ka mina,et mõõtsid kolmjala pealt.No pidurdamisest polnud enam abi,sest meid mõlemaid oli ilmselgelt juba ammu ära fikseeritud,aga ilmselt olid mõistlikud tegelased ja ei teinud sellest mõnest lisa km/h probleemi.Kohe tuli meelde siinne teema,et nüüd pannakse kõiki igasse auku.Tuleb välja ,et mitte alati. :D



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas reimps »

urmas66 kirjutas:

Siseminister arvas oma intervjuus mingile TVkanalile,et ilmselt laekumine väheneb,sest äkki hakatakse hoopis vähem rikkuma.

Praeguste põlvkondade arengutase nii kardinaalselt küll ei muutu :mrgreen:
Samas minister teab rohkem kui meie, ta ju ometigi ametialaselt pädev ja kogenud siseministeeriumi haldusalas olevate (sisejulgeoleku ja korrakaitse) teemade organiseerimisel.

(Too viimane oli mõeldud otsese mõnitamisena poliitiliste ametikohtade suunas.)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas:

Aga reedel koju sõites olid ringteel Luige kandis radariga vennikesed väljas.Minu ees sõitis üks auto ilmselt sama kiirusega ,mis mina,sest lasin tal püsikaga järgi spido järgi 110-ga,GPS näitas 102-103.Järsku tegelane korraks pidurdas(piduri tuled viksatasid vaid) ja siis nägin ka mina,et mõõtsid kolmjala pealt.No pidurdamisest polnud enam abi,sest meid mõlemaid oli ilmselgelt juba ammu ära fikseeritud,aga ilmselt olid mõistlikud tegelased ja ei teinud sellest mõnest lisa km/h probleemi.Kohe tuli meelde siinne teema,et nüüd pannakse kõiki igasse auku.Tuleb välja ,et mitte alati. :D

Täna veel uus maksusüsteem ei toimi, seega ära hõiska nii vara. Tulevikus aga sõltub võib olla sellest kui uhke autoga sõidad. Sul on 50:50, kui nad Superbiga, siis oled keskklassist madalamal ja pääsed. Kui nad aga Octaviaga, vot siis saad otse ....auku. :ner:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

...aga Urmas mulle tundubet sina oled meil siis see isik, kes vist usub iga liiklusrikkumist olevat purjus peaga sõitmine. ja siin sõnavõtjad on ilmselt ka sinu arvates kõik pidevad täis peaga paarutajad? sest ega muidu ju sõna ei võtaks. näid arvavat, et see karistuste mitmekordistamine puudutab ei miskit muud kui purjus peaga sõitmist ja kõik keerleb vaid selle ümber. aga kui see ühel ilusal päeval hakkab puudutama seda, et sul on üks ununenud üv'l käia või mingi lamp kuskilt nurgast on ära kustunud, siis kipud küll, et mismoodi SELLISE asja eest ikka 300 eurot maksta õiglane karistus on???

mis "nüüd" juhtuma hakkab, sellest tundub sinul ka olema väga omapärane oma versioon. sõidud jäävad sõitmata ja keegi jääb ellu :D kas sa tõesti suutsid omale selle kuidagi loogiliselt ära põhjendada, et ühel korralikult täis rullnokal jääb selle pärast mõni sõit sõitmata ja keegi ära tapmata, et trahvisid suurendatakse? :lol: see oleks ju tõesti hirmus tore, kui maailmas asjad kohe päriselt ka nii töötaks!

Ma olen tahmas idika poolt olnud alla aetu ,koos perega,kellest üks lahkus siit ilmast ja teine isik jäi eluks ajaks invaliidiks.Juhtus asi loomaia ees päise päeva ajal, ülekäigu rajal.Tüüp keeras vasakus reas juba seisnud autost mööda,et mitte sellele tagant sisse panna ja pani rahva sekka.Milline "tore" valik,sest tal hakkas oma Asconast kahju ja üritas seda "päästa".See värdjas on siiani kadunud,uitab kuskil venemaa avarustes,kui veel elus on.Mul küll oli võimalus talle füüsilist õpetust kergelt anda,aga midagi talle riigi poolt ei tehtud.Venitas asja igasugu jamaga,kuni üldse ära kadus.96 aastal polnud muidugi karistusi peaaegu üldse võrreldes tänasega.
Rullnokal ilmselt ei jää midagi tegematta,aga mõni vähe edasijõudnum,äkki jätab sõitmatta.
Mul oleks siiralt hea meel,kui keegi kunagi ei peaks sama jama üle elama.Ja nii kaua,kui meil on liiga leebed karistused joogise peaga sõitmise ja muude raskete rikkumiste eest, juhtub seda ikka liiga palju.Ma olen keskimsest palju parem juht,aga maha võeti meid jalakäijana ja seda isegi mitte sõiduteel .Inimest distsiplineerib kahjuks ikka ainult karistuse hirm ja seda juba aegade hämarusest alates ning vaevalt,et inimene selles suhtes edasi arenenud on.
Politsei on ikka suhteliselt leebe igasugu a'la lamp ei põle ja muude tehnilist laadi rikkumiste kohta.Kedagi kes on sellise asja eest trahvi saanud,kui enne ei rikkunud ja kuidagi muudmoodi silma ei torganud,on ilmselt raske leida.
Ma ei saa aru,et miks on justkui normaalsed ja suures piirdes korralikud inimesed vastu sellele,kui hakatakse paadunud kaake peedistama?On teil kahju neist või?Igapäev on politsei uudistes kirjas,et võeti vahele mingi paarkümmend joogist juhti ja enamus neist ei ole rullnokad selle sõna otseses tähenduses,need üsna tavalised inimesed,kes õnneks ei jõudnud millegi hullemani.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Pole ühestki otsast vastu, vastupidi. Aga karistus peab olema vastavuses sellega, kui suur rikkumine see oli, mitte kui palju keegi teenib. Piits, sunnitöö, jne. olekski siin parim ja õiglaseim lahendus.


ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Karistused ju on võrdsed, Juku jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juku päevapalk 15 euri). Juhan jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juhani päevapalk 100 euri), lihtsalt lõpp summad on erinevad.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ovaaP kirjutas:

Karistused ju on võrdsed, Juku jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juku päevapalk 15 euri). Juhan jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juhani päevapalk 100 euri), lihtsalt lõpp summad on erinevad.

Aga miks me päevapalkades trahvi arvestame, selles on küsimus.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas:
ovaaP kirjutas:

Karistused ju on võrdsed, Juku jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juku päevapalk 15 euri). Juhan jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juhani päevapalk 100 euri), lihtsalt lõpp summad on erinevad.

Aga miks me päevapalkades trahvi arvestame, selles on küsimus.

Aega on kõidel täpselt ühe palju. Aja väärtus on absoluutne. Trahvitaksegi sind sinult sinu aja äravõtmisega. Aeg on ainuke ressurss, mida juurde teha ei saa. Seega on kõikide inimeste karistused võrdsed. Sellest arusaamine ei tohiks väga keeruline olla.
Sa võid paluda ka oma trahv asendada arestiga või ühiskondliku tööga. Sinu valik. Aga ausat, ma ei usu, et kui sul on valida kas 5 päeva aresti või 1000€, et sa siis kartsas tahaksid istuda. Või tahad äkki?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:
M.T. kirjutas:
ovaaP kirjutas:

Karistused ju on võrdsed, Juku jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juku päevapalk 15 euri). Juhan jääb vahele joobes juhtimisega, trahv 100 päevapalka (Juhani päevapalk 100 euri), lihtsalt lõpp summad on erinevad.

Aga miks me päevapalkades trahvi arvestame, selles on küsimus.

Aega on kõidel täpselt ühe palju. Aja väärtus on absoluutne. Trahvitaksegi sind sinult sinu aja äravõtmisega. Aeg on ainuke ressurss, mida juurde teha ei saa. Seega on kõikide inimeste karistused võrdsed. Sellest arusaamine ei tohiks väga keeruline olla.
Sa võid paluda ka oma trahv asendada arestiga või ühiskondliku tööga. Sinu valik. Aga ausat, ma ei usu, et kui sul on valida kas 5 päeva aresti või 1000€, et sa siis kartsas tahaksid istuda. Või tahad äkki?

Aega on kõigil ühe palju.... Kas ikka on? Oleneb kuidas aega lugeda. 24h on küll kõigil ööpäevas, kuid palju sellest moodustab töö- ja kui palju puhkeaeg, siit hakkab erinevusi saama. Mati on hetkel juba kodus teki all naise kaisus, aga ma olen hetkel tööl. Mitu töötundi ma rohkem tegin? Ehk teisisõnu minu tööpäev on vahest võrdne Mati 2 tööpäevaga ja siit tulebki minu suurem palk. Kas nüüd tundub õiglane, et kumbki meist maksab trahviks nii öelda 1 päevapalga?
Mac, see kartsas istumine võib täitsa alternatiiv olla. Tänapäevane karts on puhas ja soe, selles mõttes ei midagi hullu. Süüa antakse ka normaalselt, võiks isegi öelda, et tasuta söök ju. Kui nüüd pannakse võrdlusesse, et 1 päev kartsa või 1 päeva palk, siis karts on ju soodsam. Seda isegi juhul, kui tööandja minu palka tööpäevades arvestab. Kui kuupõhiselt, siis puhta hea diil ju. Ainus oht kui sa selle kartsas istumise ajal töökohast ilma jääd, sest tööandjal vaja "labidameest" iga päev.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Siin on mitu vaidlust korraga. Kellele trahvi teha on see korralik pereisa Astangult, 43 aastane pisut vine all kaubikujuhist Vadim, miljonär kõrge kaarega kõigele kuseja või töötu Mati Räpinast (ei saa unustada ka bemmi mehi Aikut ja Petsi) jne.
Siis on vaidluse all karistus kui selline üleüldse, +21 kmt tühjal maanteel või 69 kmt lasteaia kõrval 30 alas (mõlemad jäävad 20+ ja 40+ vahesse, kus vist on karistus üks? )

Kui piirduda vaid sellega (ilma, et üleval olevaid faktoreid kaasamata) siis on üsna haige, et keegi peab oma pere kuu või isegi kahe kolme kuu raha ära andma, teisel on see täiesti mööda lutti summa.
Üleval olevaid faktoreid võib nüüd siia karistusse meelvaldselt lisada (korralik pereisa Astangult sõitis tühjal maanteel töömõtteis ja kaarega miljonär lasteaia kõraval või vastupidi)
Trahv peab olema jõukohane ära maksta. Pigem ma olen seda meelt, et mitte tõsta seda trahvi rikastel vaid arvestada, et 500€ teenivale kodanikule ei ole mõistlik väänata 600€ trahvi. Sellel ei ole kasvatusliku mõju, pigem suuremasse allakäiku tõmbav mõju. Viie kilo teenija aga ei lange kindlasti sellest summast allakäigu teele, ta ei kaota töökohta, kuna ei jaksa enam kütust osta, et tööle sõita, tema lapsed ei jää nälga, kuna tal pandi konto kinni jms.

Jah siin on nüüd see OÜtamise ja ümbrikupalga ja ei tea mis veel faktor ka aga sellega võitlus peab algama kuskilt mujalt.

Need ülemises lõigus olevad tegurid on ainult ja ainult kodanik sinimundri inimlikuses või selle puudumises kinni (ja algab see kuskilt kõrgelt, kus töötulemuste täitmise hulka koosneb riigikassa täitmine ning selle täitmise ootamine fööni ja suupilliga sinimundrilt)

Edit: Maci ajafaktor on ka väga hea näide.
M.T. sinu väited ei ole lausvaled. Võib aru saada, et oled usin, hoolas ja väga kohusetundlik töömees, kes saab oma ponnistuste eest väärilist tasu. Pigem arvan, et nii usinal ja kohusetundlikul kärbsel ei ole vaja nende trahvide pärast muretseda (sa ei ole ju ometi padurikkuja kelle rahakott hakkab nüüd katastroofilise kiirusega tühjenema või trellid silme ees terendama? )

Viimati muutis Madlobster, 23 Jaan 2017, 23:08, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

M.T. kirjutas:

Aega on kõigil ühe palju.... Kas ikka on? Oleneb kuidas aega lugeda. ...

Sa nalja teed või? Või tõsiselt ka käibki mõne inimese mõte sellist teed?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas:
M.T. kirjutas:

Aega on kõigil ühe palju.... Kas ikka on? Oleneb kuidas aega lugeda. ...

Sa nalja teed või? Või tõsiselt ka käibki mõne inimese mõte sellist teed?

Vaata ei tee nalja. Ma hindan nimelt oma vaba aega, mil ma saan olla perega või tegeleda oma hobidega, mitu korda kõrgemalt kui seda sama ajaühikut mil ma tööl olen. Ehk aeg on ajaliselt sama, kuid väärtus on erinev. Tundub arusaamatu?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:
claw kirjutas:
M.T. kirjutas:

Aega on kõigil ühe palju.... Kas ikka on? Oleneb kuidas aega lugeda. ...

Sa nalja teed või? Või tõsiselt ka käibki mõne inimese mõte sellist teed?

Vaata ei tee nalja. Ma hindan nimelt oma vaba aega, mil ma saan olla perega või tegeleda oma hobidega, mitu korda kõrgemalt kui seda sama ajaühikut mil ma tööl olen. Ehk aeg on ajaliselt sama, kuid väärtus on erinev. Tundub arusaamatu?

Aga teine mees hindab tööl oldud aega oluliselt kõrgemalt (kodus naine kamandab ja lapsed jonnivad) tööl saab ta olla tõeliselt vaba ja luua väärtusi.
Seda ei saa ju ometi seadusesse lisada, et kuidas trahve määrata???

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

M.T. kirjutas:
claw kirjutas:
M.T. kirjutas:

Aega on kõigil ühe palju.... Kas ikka on? Oleneb kuidas aega lugeda. ...

Sa nalja teed või? Või tõsiselt ka käibki mõne inimese mõte sellist teed?

Vaata ei tee nalja. Ma hindan nimelt oma vaba aega, mil ma saan olla perega või tegeleda oma hobidega, mitu korda kõrgemalt kui seda sama ajaühikut mil ma tööl olen. Ehk aeg on ajaliselt sama, kuid väärtus on erinev. Tundub arusaamatu?

Tundub küll jah. Aeg on tavainimese jaoks ikkagi absoluutväärtus. Ja vaatamata sinu arvamusele ei ole sinu aeg või elu teise inimese omast rohkem väärt.
Surma ees on kõik võrdsed.

Rikas võib arvata, et tema tund elust on väärt sama palju, kui lüpsinaise päev. Ja isegi kui see majanduslikult nii on, siis reaalselt mitte, kuna aega juurde osta ei saa. Mul läheb ausalt süda pahaks, kui sa reaalselt arvad, et vaese inimese osa elust on väärt murdosa sinu omast. Ja ma loodan, et sa tegelikult ikkagi nii ei mõtle, vaid ma sain valesti aru.

See kas vangistus või rahatrahv kedagi erinevalt mõjutab, ongi suhteline. 100% võtdsust saavutada ongi võimatu ju, alati saab vaatenurka muuta ja ongi erinevus käes. Aga aega juurde osta ei saa, ole sa ingel või retsidivist.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Aga teine mees hindab tööl oldud aega oluliselt kõrgemalt (kodus naine kamandab ja lapsed jonnivad) tööl saab ta olla tõeliselt vaba ja luua väärtusi.

:mrgreen: kah õige!
Eks elu on ja jääbki ebaõiglaseks või -võrdseks, ideaalset win-win olukorda seaduseloomega nagunii ei saavuta. Lihtsalt hetkel valitseva kliki ponnistusi vaadates jääb tunne, et edukus on karistatav läbi kõikvõimalike maksustamiste. Määratakse keskklassi piir ja sealt ülespoole saad lisakoefitsendiga. Tore kui saaks kusagilt siis vastu ka rohkem, aga vastu saavad ju kõik võrdselt. Ehk nagu keegi eespool mainis, riigi ees on mõne kohustused miskipärast suuremad, kuid valimiskasti juures oleme võrdsed.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas:

Tundub küll jah. Aeg on tavainimese jaoks ikkagi absoluutväärtus. Ja vaatamata sinu arvamusele ei ole sinu aeg või elu teise inimese omast rohkem väärt.
Surma ees on kõik võrdsed.

Rikas võib arvata, et tema tund elust on väärt sama palju, kui lüpsinaise päev. Ja isegi kui see majanduslikult nii on, siis reaalselt mitte, kuna aega juurde osta ei saa. Mul läheb ausalt süda pahaks, kui sa reaalselt arvad, et vaese inimese osa elust on väärt murdosa sinu omast. Ja ma loodan, et sa tegelikult ikkagi nii ei mõtle, vaid ma sain valesti aru.

See kas vangistus või rahatrahv kedagi erinevalt mõjutab, ongi suhteline. 100% võtdsust saavutada ongi võimatu ju, alati saab vaatenurka muuta ja ongi erinevus käes. Aga aega juurde osta ei saa, ole sa ingel või retsidivist.

Sa ei saa pointist ikka üldse aru. Kui sa loed mu tekstist välja, et ma olen enda eluminutit pidanud rohkemaks väärt kui teise inimese oma, siis kas ma olen nadilt end väljendanud või on sul lugemise ja järeldamisega probleem.
Puust ja punaseks tehes, siis päevapalk ei pruugi olla päevapalk. Sest selleks, et mina oma kõrgema päevapalga välja teenisin, tegin ma võibolla ka 2x rohkem tunde tööd. Ehk kui riik koorib mõlemalt "päevapalga", siis mina maksin tegelikult 2 päeva jagu. Samas võib ka vabalt vastupidi olla, ma töötan 4h päevas ja Mati 10h.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Aga teine mees hindab tööl oldud aega oluliselt kõrgemalt (kodus naine kamandab ja lapsed jonnivad) tööl saab ta olla tõeliselt vaba ja luua väärtusi.

:mrgreen: kah õige!
Eks elu on ja jääbki ebaõiglaseks või -võrdseks, ideaalset win-win olukorda seaduseloomega nagunii ei saavuta. Lihtsalt hetkel valitseva kliki ponnistusi vaadates jääb tunne, et edukus on karistatav läbi kõikvõimalike maksustamiste. Määratakse keskklassi piir ja sealt ülespoole saad lisakoefitsendiga. Tore kui saaks kusagilt siis vastu ka rohkem, aga vastu saavad ju kõik võrdselt. Ehk nagu keegi eespool mainis, riigi ees on mõne kohustused miskipärast suuremad, kuid valimiskasti juures oleme võrdsed.

Ma ei pane karistust ja muid makse kuidagi ühte kasti need on minu silmis täiesti erinevad asjad. Edukust ei peaks ka minu silmis kõrgemalt maksustama.

M.T. kirjutas:

Sest selleks, et mina oma kõrgema päevapalga välja teenisin, tegin ma võibolla ka 2x rohkem tunde tööd. Ehk kui riik koorib mõlemalt "päevapalga", siis mina maksin tegelikult 2 päeva jagu. Samas võib ka vabalt vastupidi olla, ma töötan 4h päevas ja Mati 10h.

Rahu võiks siis ju saabuda trahvi sidumisega tunnipalgaga?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Rahu võiks siis ju saabuda trahvi sidumisega tunnipalgaga?

Kindlasti oleks see õiglasem ja mitte ainult rikaste, vaid ka vaesemate suhtes. Sest palju on neid, kes rabavad rohkem kui 8h päevas, aga saavad ikka miinimumi. Lisaks rikkumise suurusele peaks hindama ka tekitatud ohu suurust. Nagu juba mainiti, siis on vahe kas +21 oli tühjal maanteel või tiheasustusega alal. Samuti vaataks mina milline on antud sõiduki tehnoseisund. Kui see ikka ausõna peale koos püsib, tehnoülevaatuse on läbinud küsitavalt ja sellega madallendu sooritatakse, siis selle eest rakendaks samuti koefitsendi.
Eks erinev vaatenurk annab alati ka erineva nägemuse ja asja saab alati väänata vastavalt soovile ja kontekstile ning :-||| saab käia lõputult :D

Viimati muutis M.T., 23 Jaan 2017, 23:59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

M.T. kirjutas:
claw kirjutas:

Tundub küll jah. Aeg on tavainimese jaoks ikkagi absoluutväärtus. Ja vaatamata sinu arvamusele ei ole sinu aeg või elu teise inimese omast rohkem väärt.
Surma ees on kõik võrdsed.

Rikas võib arvata, et tema tund elust on väärt sama palju, kui lüpsinaise päev. Ja isegi kui see majanduslikult nii on, siis reaalselt mitte, kuna aega juurde osta ei saa. Mul läheb ausalt süda pahaks, kui sa reaalselt arvad, et vaese inimese osa elust on väärt murdosa sinu omast. Ja ma loodan, et sa tegelikult ikkagi nii ei mõtle, vaid ma sain valesti aru.

See kas vangistus või rahatrahv kedagi erinevalt mõjutab, ongi suhteline. 100% võtdsust saavutada ongi võimatu ju, alati saab vaatenurka muuta ja ongi erinevus käes. Aga aega juurde osta ei saa, ole sa ingel või retsidivist.

Sa ei saa pointist ikka üldse aru. Kui sa loed mu tekstist välja, et ma olen enda eluminutit pidanud rohkemaks väärt kui teise inimese oma, siis kas ma olen nadilt end väljendanud või on sul lugemise ja järeldamisega probleem.
Puust ja punaseks tehes, siis päevapalk ei pruugi olla päevapalk. Sest selleks, et mina oma kõrgema päevapalga välja teenisin, tegin ma võibolla ka 2x rohkem tunde tööd. Ehk kui riik koorib mõlemalt "päevapalga", siis mina maksin tegelikult 2 päeva jagu. Samas võib ka vabalt vastupidi olla, ma töötan 4h päevas ja Mati 10h.

Kuidas see riik sult päevapalga "koorib"? Kas selleks ei pea enne seadust rikkuma? Ära riku = oled oma 2x rohkema tööga 2 x rikkam ka.. lihtne ju?

Ja kui sa teed 2x rohkem tööd, et saada 2x rohkem raha ja osta 2x kiirem ratas, siis ole valmis maksma ka 2x suuremat trahvi. Lihtne ju?
Ja kui ostad ikkagi 2x kiirema ratta, aga käid rajal kihutamas ja maanteel ei kihuta, siis riik ka ei koori? Lihtne ju?

See, mitu tundi sa päevas töötad, on sinu asi. Probleem ongi selles, et kui sinu töötund maksab 60 ja teise mehe oma 5, siis kuidas teid võrdselt mõjutada mitte kiirust ületama? Riik on pikemat aega praktikas mõjutanud seda rahakoti kaudu. Ja tõepoolest, seda 60 euri/h meest saadud trahvid mõjutavad vähem, kui 5/euri/h meest. Lihtne ju?

Ma ei saa üldse aru, mille vastu siin uriseda? Kui sa seadust ei riku, ei ole ka trahvi? Olgu või 1000000000 euri, kui sa ei riku, ei pea maksma ju?
Ja kui ma maanteel 90 asemel pisut kiiremini lasen, siis ise tean millega riskin ju. Sellepärast ma ei lasegi 160/km/h vaid hoopis 98km/h. Lihtne ju?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas:

See, mitu tundi sa päevas töötad, on sinu asi. Probleem ongi selles, et kui sinu töötund maksab 60 ja teise mehe oma 5, siis kuidas teid võrdselt mõjutada mitte kiirust ületama? Riik on pikemat aega praktikas mõjutanud seda rahakoti kaudu. Ja tõepoolest, seda 60 euri/h meest saadud trahvid mõjutavad vähem, kui 5/euri/h meest. Lihtne ju?

Just, kui me mõõdaks tundi, siis oleks ka õiglasem kui "päev". Aga selge see, et praktikas see võimatu. Äkki peaks siis ikkagi rahakoti kaudu mõjutamise asemel muud vahendid olema, piits, karts jne. Ise siis valid sealt omale.
PS! Ma ei lenda maanteedel ja 99,9% ajast mind need +21km/h teemad ei puuduta. Puudutavad ainult siis kui maanteel peaks rekkate kolonnist, kes nina eessõitja tagumikus kulgevad, möödasõitu tehes sattuma föönitajatega kokku. Ehk edaspidi peab hakkama neid ühekaupa rajalt maha võtma ja vahele pressima. Kas nüüd liiklusohutus kasvab või vastupidi, vaieldav koht jällegi.


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas kasper »

Madlobster kirjutas:

Siis on vaidluse all karistus kui selline üleüldse, +21 kmt tühjal maanteel või 69 kmt lasteaia kõrval 30 alas (mõlemad jäävad 20+ ja 40+ vahesse, kus vist on karistus üks? )

See on üks väärt point. Minu pähe ei mahu see, miks on kiiruseületamine absoluutarvuna kirjas. Eriti hästi paistab see silma siis, kui 110 maha võetakse sügisel. Mäo neljarealine lõik muutub üleöö ülimalt ohtlikuks :).

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kasper kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Siis on vaidluse all karistus kui selline üleüldse, +21 kmt tühjal maanteel või 69 kmt lasteaia kõrval 30 alas (mõlemad jäävad 20+ ja 40+ vahesse, kus vist on karistus üks? )

See on üks väärt point. Minu pähe ei mahu see, miks on kiiruseületamine absoluutarvuna kirjas. Eriti hästi paistab see silma siis, kui 110 maha võetakse sügisel. Mäo neljarealine lõik muutub üleöö ülimalt ohtlikuks :).

Kui sinna tekib üle öö jää siis ta ongi üle öö ülimalt ohtlik, lisa tuisk ka veel ja ongi max kiirus 60 Täna veel ei ole nutiajastu liiklusmärkideni jõudnud. Seega suurt ja lolli halli massi tuleb ohjata plekist punase rõnga sees olevate numbritega, mille vahetus sagedust ei ole mõtet tõsta üle kahe korra aastas.

Aga jah point selles, kas sinna kohe järgmine hommik vaja kiiritama minna on kuigi jääd veel ei ole. See ongi see inimlik pool, mida kuskil varem mainisin. Seda ei ole võimalik seadusesse kirjutada. Totruse lagi on ühe tuttavaga, kes jäi poe parklas seisma ja tema eest sõitis auto ära. Pani siis käigu sisse ja sõitis autopikkuse võrra edasi, et poest tulles ei pea tagurdama. Turvavöö oli kahjuks juba lahti lastud ja sai selle eest litaka ära. Ja siis vaatas kõik, kes vähegi startisid ilma tuledeta või turvata (enamus lõi need sõidu pealt põlema ja kinni) said litaka (vahtisid eravärvides nigu krdi prussakad seinapraos). Seaduslikus mõttes pole vaielda midagi ega kaevata kuhugi. Inimlikus mõttes laseks põlved läbi ja mataks elusalt.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas:

Ma ei saa üldse aru, mille vastu siin uriseda? Kui sa seadust ei riku, ei ole ka trahvi? Olgu või 1000000000 euri, kui sa ei riku, ei pea maksma ju?
Ja kui ma maanteel 90 asemel pisut kiiremini lasen, siis ise tean millega riskin ju. Sellepärast ma ei lasegi 160/km/h vaid hoopis 98km/h. Lihtne ju?

Taolise endise nõukamendi või muidu struktuuritöötaja nõrga argumentatsiooniga pole mõtet siin vestluses osaleda. Sa ei ole arutelu sisule pihta saanud. Ma ei oska paremini selgitada, kui et see on sama hea, kui mina kanepit mitte tarvitava inimesena leiaksin, et 1 gr kanepi omamise eest võiks inimest kriminaalkorras karistada. Sest kui mina ei riku, siis mul on pohhui. LIHNTE JU?

Muus osas ei viitsi nii palju kirjutada, kui mõtteid on, aga peamine point on ikkagi see, et kangesti kisub ülereguleerimise poole. Igasugused erisused ja uued reeglid ja korrad on tõeline bürokraatlik p*sk. Tegelikult on see väga ähvardav tendents. Riik vahib aina enam inimeste rahakotti ja üritab rahvast kui labidaga tasandada, et rohi ikka ühepikkune oleks. Ka ettevõtjad ägavad igasuguste raportite ja uute seadusjupikeste all. Kõige masendavam on see, et suund on küll täiesti vale ja pigem sinna Skandinaavia poole, kus kõik on ette kirjutatud ja inimestele ei jäeta mingitki tõlgendamise ja otsustamise ruumi, aga see-eest saavad meie elevandid riigi eesotsas ahvikiirusel uusi seadusi toota ja tundub, et neid täpselt samal ahvikiirusel ka rakendama hakatakse. Milline point on koguda omale pensionit eraisikuna, kui 5 aasta pärast on süsteem muutunud? Või milline point on investeerida jur.isikuna pikemaajalisse protsessi, kui 1 aasta pärast see maksustatakse ja kaevata pole kellelegi? Puudub igasugune järjepidevus. Valitseb skisofreenia ja samas ülipüüdlikkus, mille raames igasugused diletandid ja eluaegsed broilerid keskkonda reguleerivad. Professionaalsest agarusest tingituna võiks neid seaduseid muidugi miljon erinevat olla. Sest kuidas muidu õigustada enda olemasolu. Mida arvata seltskonnast, kes ei saa isegi sellest aru, et ühetaoline ja madalamapoolne maks jur.autode eratarbeks kasutamisel toob rohkem sisse, kui eritaoline kõrgem maks, mida keegi maksta ei taha ja mida on tülikas kontrollida?


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas joel »

M.T. kirjutas:

Vaata ei tee nalja. Ma hindan nimelt oma vaba aega, mil ma saan olla perega või tegeleda oma hobidega, mitu korda kõrgemalt kui seda sama ajaühikut mil ma tööl olen. Ehk aeg on ajaliselt sama, kuid väärtus on erinev. Tundub arusaamatu?

Soovitan sul tööandjale lahkumisavaldus esitada ja elu on kohe lill ja hulga väärtuslikum.

Joel
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

joel kirjutas:
M.T. kirjutas:

Vaata ei tee nalja. Ma hindan nimelt oma vaba aega, mil ma saan olla perega või tegeleda oma hobidega, mitu korda kõrgemalt kui seda sama ajaühikut mil ma tööl olen. Ehk aeg on ajaliselt sama, kuid väärtus on erinev. Tundub arusaamatu?

Soovitan sul tööandjale lahkumisavaldus esitada ja elu on kohe lill ja hulga väärtuslikum.

Oma arust vaimukas või? Mina ka hindan oma isiklikku aega kõrgemalt, kui tööl oldud aega. Aeg on limiteeritud ressurss ja seda kuskilt meile juurde ei anta.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

Ma ei saa aru,et miks on justkui normaalsed ja suures piirdes korralikud inimesed vastu sellele,kui hakatakse paadunud kaake peedistama?On teil kahju neist või?Igapäev on politsei uudistes kirjas,et võeti vahele mingi paarkümmend joogist juhti ja enamus neist ei ole rullnokad selle sõna otseses tähenduses,need üsna tavalised inimesed,kes õnneks ei jõudnud millegi hullemani.

Kuna me lihtsalt ei usu, et sissetulekupõhised trahvid 'laienema' ei hakkaks. Annad näpu, võtab käe. Lõpuks saad helkurita käimise eest 1k€ kuna teenid 4x Eesti keskmist.

Madlobster kirjutas:
kasper kirjutas:

See on üks väärt point. Minu pähe ei mahu see, miks on kiiruseületamine absoluutarvuna kirjas. Eriti hästi paistab see silma siis, kui 110 maha võetakse sügisel. Mäo neljarealine lõik muutub üleöö ülimalt ohtlikuks :).

Kui sinna tekib üle öö jää siis ta ongi üle öö ülimalt ohtlik, lisa tuisk ka veel ja ongi max kiirus 60 Täna veel ei ole nutiajastu liiklusmärkideni jõudnud. Seega suurt ja lolli halli massi tuleb ohjata plekist punase rõnga sees olevate numbritega, mille vahetus sagedust ei ole mõtet tõsta üle kahe korra aastas.

Muutub kohe sama ohtlikuks kui samade tingimustega kaherealine ilma eraldusribata tee? Mõlemal on nendes tingimustes 90km/h piirang.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

simp kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma ei saa aru,et miks on justkui normaalsed ja suures piirdes korralikud inimesed vastu sellele,kui hakatakse paadunud kaake peedistama?On teil kahju neist või?Igapäev on politsei uudistes kirjas,et võeti vahele mingi paarkümmend joogist juhti ja enamus neist ei ole rullnokad selle sõna otseses tähenduses,need üsna tavalised inimesed,kes õnneks ei jõudnud millegi hullemani.

Kuna me lihtsalt ei usu, et sissetulekupõhised trahvid 'laienema' ei hakkaks. Annad näpu, võtab käe. Lõpuks saad helkurita käimise eest 1k€ kuna teenid 4x Eesti keskmist.

Madlobster kirjutas:
kasper kirjutas:

See on üks väärt point. Minu pähe ei mahu see, miks on kiiruseületamine absoluutarvuna kirjas. Eriti hästi paistab see silma siis, kui 110 maha võetakse sügisel. Mäo neljarealine lõik muutub üleöö ülimalt ohtlikuks :).

Kui sinna tekib üle öö jää siis ta ongi üle öö ülimalt ohtlik, lisa tuisk ka veel ja ongi max kiirus 60 Täna veel ei ole nutiajastu liiklusmärkideni jõudnud. Seega suurt ja lolli halli massi tuleb ohjata plekist punase rõnga sees olevate numbritega, mille vahetus sagedust ei ole mõtet tõsta üle kahe korra aastas.

Muutub kohe sama ohtlikuks kui samade tingimustega kaherealine ilma eraldusribata tee? Mõlemal on nendes tingimustes 90km/h piirang.

Mis see eraldusriba siia puutub? Kui on nii libe, et võib näpuvahelt ära minna siis pole vahet, kas seal on riba vahel või pole seda mitte. Loomulikult võib nüüd kohe küsida, miks eraldusribata teel siis 110 ei lubata kui sama ohtlik on. Sellele on kaks vastust rekkad sõidavad max90 ja oma õigust 110nega sõita taga ajavad tegelased hakkavad oluliselt rohkem möödasõite tegema. Teine vastus on, et igat millimeetrit eraldi analüüsida ja reguleerida ei ole võimalik ehk kuskil peavad olema need piirid ja nõuded. Tee vastab teatud nõuetele, mis võimaldab sõita ohutult teatud kiirusega. Paljudel juhtudel ei ole 160 või 260 ka ohtlik (saksamaal ju sõidetakse) Ohtlikus ja ohutu ei sõltu kuupäevast vaid sinu sõidukogemusest/oskusest, ilmastiku oludest, tee oludest, tranduleti tehnilisest võimekusest, liiklustihedusest ning veel mitmest pisiasjast. Ei ole võimalik igale juhile armatuuri kuvada temale isiklik max kiirus.
Seda postitust pani tegema tõenäoliselt saadud trahv üleöö muutunud kiirusepiirangu tõtte, mis jäi märkamata? Jah siin ei tule vaielda mitte selle märgi vahetuse pärast vaid sellest inimlikust poolest, kas on mõistlik kuhugi x kohta y märk öösel sokutada ja hommikul seal raha korjama hakata vaatamata sellele, et seoses märgi vahetusega midagi muud pole muutunud. Kui aga oli tõesti libedaks läinud ja sa märgist kinni ei pidanud siis tulebki natuke riiki toetada ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Mis see eraldusriba siia puutub? ... Ohtlikus ja ohutu ei sõltu kuupäevast vaid sinu sõidukogemusest/oskusest, ilmastiku oludest, tee oludest, tranduleti tehnilisest võimekusest, liiklustihedusest ning veel mitmest pisiasjast. Ei ole võimalik igale juhile armatuuri kuvada temale isiklik max kiirus.

Just nimelt ka teeoludest ja teeolude alla käib ka see millisel teel rikkumine toimus. On ikka väga suur vahe kas sa ületad kiirust tavalisel maanteel või teel kus vastassuunad on eraldusribaga ja võib olla ka piirdega eraldatud. Esimesel juhul on eksimisruum ikka olematu ehk sinu poolt tekitatud oht kordades suurem kui teisel. Väike piruett ja laubakas vastutulijaga ongi olemas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas:

Kuna me lihtsalt ei usu, et sissetulekupõhised trahvid 'laienema' ei hakkaks. Annad näpu, võtab käe. Lõpuks saad helkurita käimise eest 1k€ kuna teenid 4x Eesti keskmist.

No ei saa nii paranoiline ka olla,või siis ikkagi paljud saavad :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Mis see eraldusriba siia puutub? ... Ohtlikus ja ohutu ei sõltu kuupäevast vaid sinu sõidukogemusest/oskusest, ilmastiku oludest, tee oludest, tranduleti tehnilisest võimekusest, liiklustihedusest ning veel mitmest pisiasjast. Ei ole võimalik igale juhile armatuuri kuvada temale isiklik max kiirus.

Just nimelt ka teeoludest ja teeolude alla käib ka see millisel teel rikkumine toimus. On ikka väga suur vahe kas sa ületad kiirust tavalisel maanteel või teel kus vastassuunad on eraldusribaga ja võib olla ka piirdega eraldatud. Esimesel juhul on eksimisruum ikka olematu ehk sinu poolt tekitatud oht kordades suurem kui teisel. Väike piruett ja laubakas vastutulijaga ongi olemas.

Neid kõiki võimalike tee, ilmastiku, piirkiiruse, juhi kogemuse jne kombinatsioone võib siia genereerida lõputu hulga ja arutada siis milline situatsioonidest on ohtlikum kui teine. Teema trahv sissetuleku järgi, sellega väga hästi haakuda ei taha. Kõikide rikkumiste süvaanalüüs koos kõikide eeltoodud aspektidega ei ole lihtsalt võimalik ei täna, ega ka tõenäoliselt tulevikus. Seda saab teha jooksvalt ainult sinimunder, kes vahetult situatsiooni pealt nägi. Nii kaua kui tema töötulemust mõõdetaks summades, mis ta välja kirjutab ta ei süübigi olukorda. Paber näppu ja järgmine patsient.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”