2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

Tort kirjutas:
claw kirjutas:

Ma ei saa üldse aru, mille vastu siin uriseda? Kui sa seadust ei riku, ei ole ka trahvi? Olgu või 1000000000 euri, kui sa ei riku, ei pea maksma ju?
Ja kui ma maanteel 90 asemel pisut kiiremini lasen, siis ise tean millega riskin ju. Sellepärast ma ei lasegi 160/km/h vaid hoopis 98km/h. Lihtne ju?

Taolise endise nõukamendi või muidu struktuuritöötaja ...

Endise nõukamendi või struktuuritöötaja? Väga väga kaugelt paned mööda, oo inimesetundja. :ner:

Et oleks arusaadav, ei ole ma ülereguleerimise poolt. Ja olen ka vastane sellele, et paneme öösel märgi ja korjame hommikul raha ilma sisulise vaheta ohutuses. Aga arutelu käib trahvide sissetulekupõhisuse üle, mitte politsei töö efektiivsuse üle. Et kas trahv peaks sõltuma palgast või ei.
See, kas politseinik nr23 on tropp ja mõõdab kiirust möödasõitu tegeval autol ohutu koha peal, on teine teema.

Pool su tekstist on teemaväline hala uue valitsuse üle ja "Kas sellist Eestit me tahtsimegi" jura. Jutt on trahvidest, mitte pensionist. Nõukament.. pff



Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Kõikide rikkumiste süvaanalüüs koos kõikide eeltoodud aspektidega ei ole lihtsalt võimalik ei täna, ega ka tõenäoliselt tulevikus. Seda saab teha jooksvalt ainult sinimunder, kes vahetult situatsiooni pealt nägi. Nii kaua kui tema töötulemust mõõdetaks summades, mis ta välja kirjutab ta ei süübigi olukorda. Paber näppu ja järgmine patsient.

Esimese poolega absoluutselt nõus ja teise poolega jõuamegi sinna, mida ma võimaliku tulevikuna juba varem välja pakkusin. Ehk kui sinikuue töötulemuse mõõtmine käib summades, siis on tõenäoline ka tema poolt valikuline karistamine. Korraga radaris 2000 ja 40000 eurine auto, kumma peatab? Ideaalis peaks mõlemad peatama, kuid kuna see tähendab ka topelt paberitööd, siis peatab kallima. Sealt ju eelduste kohaselt suurem noos Riigikassasse tulemas. Ja lootus on, et see aeg mis 2000 eurise panni omaniku peedistamise pealt säästeti, sel ajal jääb fööni ette taas mõni 5-kohalise eurode väärtuses sõiduriist. Ehk päeva lõpuks on tal plaan ju hästi täidetud, kui vaadata kogutud trahviraha. Samas liiklusohutuse kohalt oli võib olla see pääsenud odavauto juht tunduvalt suurem ohuallikas. Rikkur ületas ehk kogematta kiirust hajameelsusest või läks odavama auto tempoga kaasa, samas odavama auto mees on väiksepalgaline, mistõttu tema võimalik trahv väike ja selle ündsa teadmisega ta sõidabki püsivalt 110-ga lubatud 90 asemel.
Lisaks kajastab hilisem statistika, et enamus rikkujaid on keskmisest jõukamad. Seda küll mitte seetõttu, et tegelik olukord oleks selline, vaid maanteel töötava sinikuue valikuline selekteerimine annab sellise moonutatud statistika. Ja seejärel jõuab varsti riigikogu lauale ettepanek koefitsenti veelgi tõsta ja laiendada ka väiksematele rikkumistele.
Paranoiline nagu Urmas arvas?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma paraku arvan et paranoia. Tee ääres kiiritades kaugelt hinnata auto väärtusi ja sissetulekuid no ma ei tea? :D Äkki hoopis haagivad hommikul ennast magala rajoonis cayennidele või tesldele sappa ja hoiavad kogu tee fööni kuklas lootuses suurem preemia saada? Pigem paranoia kui reaalsus. Aga mine hullu tea :D :D :D

Samas see olukord pakub ju mõtteainet, et sõita taskukohasema autoga :) Ei pea viimase leiva raha eest länkarit liisima :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas:

Endise nõukamendi või struktuuritöötaja? Väga väga kaugelt paned mööda, oo inimesetundja. :ner:
...
Pool su tekstist on teemaväline hala uue valitsuse üle ja "Kas sellist Eestit me tahtsimegi" jura. Jutt on trahvidest, mitte pensionist. Nõukament.. pff

Ei öelnud, et sa oled, vaid et sinu seisukoht on minu meelest struktuuritöötajalik. See "kui ei riku, pole probleemi" on täielik jama. Pole vaja oma maja kinnisel krundil autot ka ümber parkida suvel muru niitmise ajal, kui 3 õlut nahas. Jutt käib sellest, mis siis saab, kui vahele jääd. Mitte, et ära riku või ära jää vahele. Ülejäänud hala iseloomustas agaraid mutrikesi seadusloome katla juures, kelle meelest on iga järjekordne reguleerimine kasulik ja teenib eesmärki ja kelle hoog aina kasvab. Väga teemakohane kusjuures. Mul näiteks üks kunagine kolleeg sai bussipeatuses bussi oodates trahvi, sest helkurit polnud. Oma viga, et helkur puudus, eks.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tort kirjutas:
claw kirjutas:

Endise nõukamendi või struktuuritöötaja? Väga väga kaugelt paned mööda, oo inimesetundja. :ner:
...
Pool su tekstist on teemaväline hala uue valitsuse üle ja "Kas sellist Eestit me tahtsimegi" jura. Jutt on trahvidest, mitte pensionist. Nõukament.. pff

Ei öelnud, et sa oled, vaid et sinu seisukoht on minu meelest struktuuritöötajalik. See "kui ei riku, pole probleemi" on täielik jama. Pole vaja oma maja kinnisel krundil autot ka ümber parkida suvel muru niitmise ajal, kui 3 õlut nahas. Jutt käib sellest, mis siis saab, kui vahele jääd. Mitte, et ära riku või ära jää vahele. Ülejäänud hala iseloomustas agaraid mutrikesi seadusloome katla juures, kelle meelest on iga järjekordne reguleerimine kasulik ja teenib eesmärki ja kelle hoog aina kasvab. Väga teemakohane kusjuures. Mul näiteks üks kunagine kolleeg sai bussipeatuses bussi oodates trahvi, sest helkurit polnud. Oma viga, et helkur puudus, eks.

Minule on hoovi lennatud niiviisi. Niitsin muru ja käskisin naisel auto teisele poole maja viia (ei pea selleks tee peale sõitma, oma hoovis sõitis). Mina murutraktori mürinas ei kuulnud aga naine vaidles teisel pool maja miilitsatega pool tundi, miks tal tuled ei põlenud ja turvavöö lahti oli :D trahv jäi saamata aga see, et teise hoovi lennatakse olukord on reaalne. Ma küll arvan, et selliseid olukordi on üli vähe ja mul lihtsalt "joppas"

Sellises olukorras kõrgepalgalise trahv maksta on jah rohkem kui sigadus ruudus. Sellele situatsioonile vaatamata jääb siiski mu arvamus samaks.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

No siin kirjeldatakse reaalselt eriti värdjaid politseinikke lihtsalt. Nende vastu ei aitaks kahjuks ka trahvide langetamine, selline leiab ikka võimaluse ära keerata. Ei olegi muud võimalust, kui vältida seaduse rikkumist ju. Olen muidugi ka normaalseid kohanud, lausa mitmeid.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Ma paraku arvan et paranoia. Tee ääres kiiritades kaugelt hinnata auto väärtusi ja sissetulekuid no ma ei tea? :D Äkki hoopis haagivad hommikul ennast magala rajoonis cayennidele või tesldele sappa ja hoiavad kogu tee fööni kuklas lootuses suurem preemia saada? Pigem paranoia kui reaalsus. Aga mine hullu tea :D :D :D

Samas see olukord pakub ju mõtteainet, et sõita taskukohasema autoga :) Ei pea viimase leiva raha eest länkarit liisima :)

Loodetavasti tõesti paranoia. Samas distantsilt eristada mis auto tuleb, no ma ei tea, mul nainegi teeb päris hästi vahet. Ja lihtne loogika ütleb, et parema autoga sõitjal peaks ka parem sissetulek olema. Muidugi ei pea see alati paika, kõrgepalgaline võib avablt sõita 20 aastat vana autoga ja viimase Bemmiga tuleb ümbrikupalga mees.

Kui oleks hull liiklushuligaan, siis jah, tuleks sellele mõelda ja muretseda vanem hunt lambanahas sõiduvahend. Aga kuna ma ise midagi ei liisi, siis ei hakka ka tööandja juurde minema sooviga, et kuule anna mulle mingi odav rahvaauto :ner:


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas kasper »

Madlobster kirjutas:

Seda postitust pani tegema tõenäoliselt saadud trahv üleöö muutunud kiirusepiirangu tõtte, mis jäi märkamata? Jah siin ei tule vaielda mitte selle märgi vahetuse pärast vaid sellest inimlikust poolest, kas on mõistlik kuhugi x kohta y märk öösel sokutada ja hommikul seal raha korjama hakata vaatamata sellele, et seoses märgi vahetusega midagi muud pole muutunud. Kui aga oli tõesti libedaks läinud ja sa märgist kinni ei pidanud siis tulebki natuke riiki toetada ;)

Ei ole üldse trahviga seotud, elus ühe korra trahvi saanud 20 aasta jooksul ja ei ole midagi nuriseda, sain asja eest ning mitte selles kohas. Mind lihtsalt paneb imestama see, kuidas sinna kohe kõik jõud suunduvad, hea lihtne koht raha teenimiseks. Ma saaks tõesti aru, kui nad seal tuisuse ilmaga ja musta jääga valvaks, et keegi ei kihuta. Aga seal ju keegi ei ole tuisuse ilma ja musta jääga liiklejaid korrale kustumas ega aitamas, sest külm ja paha on. Mu pärast näiteks võiks selle asemel, et seal kiiruse ületajaid püüda, kes seal enamik jaolt ohtu ei kujuta hoopis kottida neid, kes suunda ei näita (ei ringidel ega ristmikel) ning ristmike umbe sõidavad. Nemad raiskavad just seda sama väärtusliku aega, ainult et teiste oma. Mina pean passima ja ootama, kas sa nüüd teed manöövri või mitte jne... Tõsi, igal pool ainult sekund või minut, aga need on minu sekundid ja minutid, mida keegi teine võtab heaks kulutada ja mida ma kunagi tagasi ei saa.

Algne tähelepanek oli lihtsalt selles, et kiiruse ületamise eest peaks karistama vastavalt ületatud %, mitte ületatud km/h-le. Ja mu poolest olgu see palgaga seotud. Ainuke küsimus on selles, et kuidas seda palka arvutatakse ja kui palju see haldamine maksab.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas will111 »

einoh, kõik tore jutt ju, aga "Ei olegi muud võimalust, kui vältida seaduse rikkumist ju" tuleb end kokku võtta ja aru saada, et sellist versiooni reaalses elus põmst ei eksisteeri!
Võttes näiteks iseennast, ma ei ole kuskilt otsast liiklushuligaan, "lihtsalt niisama" kiirust ei ületa, märke ei eira, täis peaga ei sõida. Avariisid on null umbes 15 aasta jooksul. Trahvi olen elus maksnud ühe kiirusületamise eest ja ühe korra selle eest, et ei jäänud stop-märgi ees TÄIESTI seisma (kuigi selleks polnud ka mingit reaalset põhjust ja tegu oli kõik maksavad üritusega).

Aga mul on alatasa valida, et kas istuda 60-70ga mingi kolonni taga maanteel, või teha möödasõitu kus ilmselt vahel kiirus ulatub +50ni ja ka üle. mõnikord istun, aga iga kord nagu ei viitsi, tahaks sihtpunkti kohale jõuda ja tegeleda kasulike asjadega.
samamoodi linnas, kui ikka lubatud sõidukiirus on 50 siis ma ei kavatse sõita 30ga mingi huijari taga, et kulutada 2x korda rohkem aega (sellepärast, et 30ga sõitev huijar suudab jääda lisaks veel ka punaste fooride taha, seal kust mina mõistliku kiirusega sõites rohelisega läbi läheksin).
kõik see tähendab kohati paraku ka, et möödasõidud tuleb teha seal, kus idee poolest see seadusega lubatud ei ole...sest ma tean ja näen, et kui ma seda nüüd ei tee, siis ma jäängi sinna huijarite taha huijama. ja mis kõige ägedam...kuna mina mööda ei sõida, siis sõidab veel vähem minu taga sõitja ja temast järgmine. ja me kõik teame, mis on tulemus.

ühesõnaga, ma olen sisuliselt sunnitud seadust rikkuma sest kui ma seda ei tee siis ma pean raiskama oma aega isikute tõttu, kes liiklust takistavad. minus tekitab see stressi ja mul ei ole seda vaja, seega ma kaalun neid riske ning rikun selle seaduse hetkeks ära. kas seetõttu olen nüüd tohutu liiklushuligaan? või peaksin sulanduma massi ning venima samuti täpselt sellise kiirusega nagu keegi isehakanud ment kuskil rivi otsas on "tänaseks välja mõelnud"? ei, ma ei tee seda ja ei kavatse kunagi seda tegema hakata...mis aga tähendab, et igasugused 3 kordsed trahvid puudutavad tõen. mingil hetkel ka mind ja ausalt öeldes see erilist elevust ei tekita sest ma ei leia, et veel liiga vähe maksu maksaksin sellele peesse kukkunud riigile.

ja inimlikkuse teemal. kasvõi see trahvide mitmekordistamine VÕIKS olla isegi valiidne idee kui oleks reaalselt täidetud 2 tingimust 1) kui trahvi määraja teaks alati tegelikku mõju trahvitava rahalisele seisule...siis saaks tõepoolest määrata erineva suurusega rahatrahve, mis oleksid ehk enamvähem võrdväärse tähendusega 2) kui trahvi määraja oleks läbinisti inimlik, kohtleks alati kõiki võrdselt, oleks ratsionaalne, kõiki asjaolusid arvestav ning vaba igasugusest sunnist kindlasti määrata vähemalt x või vähemalt y olukorra z puhul! Siililegi selge on see, et kumbki neist tingimustest ei ole ega saa lähitulevikus olemas reaalne

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas:

1)Võttes näiteks iseennast, ma ei ole kuskilt otsast liiklushuligaan

2)Aga mul on alatasa valida, et kas istuda 60-70ga mingi kolonni taga maanteel, või teha möödasõitu kus ilmselt vahel kiirus ulatub +50ni ja ka üle.

3)kõik see tähendab kohati paraku ka, et möödasõidud tuleb teha seal, kus idee poolest see seadusega lubatud ei ole...

4)ühesõnaga, ma olen sisuliselt sunnitud seadust rikkuma sest kui ma seda ei tee siis ma pean raiskama oma aega isikute tõttu, kes liiklust takistavad. minus tekitab see stressi ja mul ei ole seda vaja, seega ma kaalun neid riske ning rikun selle seaduse hetkeks ära.

:wack:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Siin suurem osa vastalisi ilmselt sellepärast vastalised,et lihtsalt olla millegi vastu. Kui kõik väidavad ennast viimati trahvi saanuteks a´10-15 aastat tagasi,siis pole üldse probleemi ju siin seltskonnas olemaski.
Aga, mis puudutab millegi vastu pidevalt olemist, siis mul ka üks lähedane sõber selline. Riik on meil tema arust peesse kukkunud ja maksu võetakse hullult. Vastu on ta igale mõne poliitiku välja öeldud ideele või teole, olenematta kas see on hea või halb. Tema jaoks on kõik halb.
Ise on ta, aga eluaeg nihverdanud seaduse piiril ja kui tema firmal aeg makse maksta, siis laseb selle kellegile edasi, teeb uue ja JOKK. Asju ajab sullis, palka pole omale vist ametlikult kunagi maksnud, auto on S-klass. Ka selle eelnõu vastane on ta lausa maniakaalselt, sest "mentidele antakse jälle õigusi juurde ". Kuigi pole vist isegi mainitud midagi sellist.
Reaalsus on aga see, et makse pole ta kunagi maksnud (ta maksab hullult käibemaksu ja loeb, et seda on palju, sest tarbib palju :D ) enne viimaseid trahvide tõstmisi ja puhastusi liiklus politseis oli ta paadunud rikkuja ja ostis ennast välja suht iga nädal mingist jamast.
Täna on ta ka siin kodus-eestis tegelikult suht korralik liikleja, sest käib palju venes ja valgevenes, kus saab ilmselt ennast "piisavalt kiire sõiduga" välja elada. Selline sõit on tema jaoks umbes 150-170km/h 90-ne alas. Lätis ei pidavat enam saama, sest mendid on seal ka rangeks läinud.
Olles selline nagu eespool kirjeldatud tegelane, siis võiks isegi selle eelnõu vastu olla, aga seda juhul kui oleks ka olemas palk, millelt seda suuremat trahvi keegi küsida saaks.Kuna tal seda pole,siis ma ei oska nagu isegi oma parimale sõbrale "kaasa tunda"
Ohkida, et riik on meil pees, siis tuleb ise minna ja osaleda valimistel, ning üritada,midagi muuta. Kui,aga ei viitsi ja isegi valima ei viitsi minna, siis pole nagu põhjust üldse ohkida.
Mina arvan, et nii heal tasemel pole elu Eesti riigis enne olnud (isegi enne sõda polnud), kui ta tänapäeval on ja on sitaks kohti , kus on palju kehvem. Kuna elu on piisavalt heale tasemele tõusnud, siis võib minu meelest ka trahve rahulikult sissetulekute järgi natuke korrigeerida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Bogser »

urmas66 kirjutas:

Siin suurem osa vastalisi ilmselt sellepärast vastalised,et lihtsalt olla millegi vastu. Kui kõik väidavad ennast viimati trahvi saanuteks a´10-15 aastat tagasi,siis pole üldse probleemi ju siin seltskonnas olemaski.
Aga, mis puudutab millegi vastu pidevalt olemist, siis mul ka üks lähedane sõber selline. Riik on meil tema arust peesse kukkunud ja maksu võetakse hullult. Vastu on ta igale mõne poliitiku välja öeldud ideele või teole, olenematta kas see on hea või halb. Tema jaoks on kõik halb.
Ise on ta, aga eluaeg nihverdanud seaduse piiril ja kui tema firmal aeg makse maksta, siis laseb selle kellegile edasi, teeb uue ja JOKK. Asju ajab sullis, palka pole omale vist ametlikult kunagi maksnud, auto on S-klass. Ka selle eelnõu vastane on ta lausa maniakaalselt, sest "mentidele antakse jälle õigusi juurde ". Kuigi pole vist isegi mainitud midagi sellist.
Reaalsus on aga see, et makse pole ta kunagi maksnud (ta maksab hullult käibemaksu ja loeb, et seda on palju, sest tarbib palju :D ) enne viimaseid trahvide tõstmisi ja puhastusi liiklus politseis oli ta paadunud rikkuja ja ostis ennast välja suht iga nädal mingist jamast.
Täna on ta ka siin kodus-eestis tegelikult suht korralik liikleja, sest käib palju venes ja valgevenes, kus saab ilmselt ennast "piisavalt kiire sõiduga" välja elada. Selline sõit on tema jaoks umbes 150-170km/h 90-ne alas. Lätis ei pidavat enam saama, sest mendid on seal ka rangeks läinud.
Olles selline nagu eespool kirjeldatud tegelane, siis võiks isegi selle eelnõu vastu olla, aga seda juhul kui oleks ka olemas palk, millelt seda suuremat trahvi keegi küsida saaks.Kuna tal seda pole,siis ma ei oska nagu isegi oma parimale sõbrale "kaasa tunda"
Ohkida, et riik on meil pees, siis tuleb ise minna ja osaleda valimistel, ning üritada,midagi muuta. Kui,aga ei viitsi ja isegi valima ei viitsi minna, siis pole nagu põhjust üldse ohkida.
Mina arvan, et nii heal tasemel pole elu Eesti riigis enne olnud (isegi enne sõda polnud), kui ta tänapäeval on ja on sitaks kohti , kus on palju kehvem. Kuna elu on piisavalt heale tasemele tõusnud, siis võib minu meelest ka trahve rahulikult sissetulekute järgi natuke korrigeerida.

Päris tuttav olukord- Urmas Urmasega täitsa nõus!
Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kodanik Claw tundub olevat seadusekuulekas, kes rangelt kiirusepiirangust kinni peab ja möödasõite ei tee. Tubli! Ning see mis toimub kuidagi seadusega vastuolus, on eranditult karistamist väärt.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

Pole väitnud, et ma seadusekuulekas olen. Väidan, et kui teed ja saad karistada, ära ulu.


reimps

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nii äge on vaielda asjade üle, mis vaidlejatest absoluutselt ei sõltu. Selle peale on vaid hea konstateerida, et naast on ikka parem kui lamell.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Küsimus polegi selles, et kui rikud, siis kas karistada saamine on õige või mitte. Küsimus on, kas kõrgemapalgaliselt on õiglane nõuda sisse suurem summa kui madalapalgaliselt, lihtsalt seetõttu, et ta on elus edukam olnud. Sama loogika järgi võiks ju poes piima eest ka erinevalt maksta. Kui riik võtab karistuseks ühelt ära 1 piima raha ja minult 2 või isegi 3, siis äkki ma peaksingi poes kohe selle eest topelt maksma. Ma ju jõuaksin ka 2x kallimat piima omale lubada. Võrreldakse seda, mida keegi päeva jooksul teenib, ning karistus genereeritakse sel alusel. Samas jääb meil mõlemal kaotatud raha eest midagi saamata-tarbimata. 1EUR saame kauplusest mõlemad sama palju. Aga uue korra järgi ühel vähem ja teisel rohkem, kuna teine peab maksma topelt. Kas see tundub ka õiglane?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

reimps kirjutas:

Nii äge on vaielda asjade üle, mis vaidlejatest absoluutselt ei sõltu. Selle peale on vaid hea konstateerida, et naast on ikka parem kui lamell.

Ära kohe hakka :mrgreen:

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

M.T. kirjutas:

Küsimus polegi selles, et kui rikud, siis kas karistada saamine on õige või mitte. Küsimus on, kas kõrgemapalgaliselt on õiglane nõuda sisse suurem summa kui madalapalgaliselt, lihtsalt seetõttu, et ta on elus edukam olnud. Sama loogika järgi võiks ju poes piima eest ka erinevalt maksta. Kui riik võtab karistuseks ühelt ära 1 piima raha ja minult 2 või isegi 3, siis äkki ma peaksingi poes kohe selle eest topelt maksma. Ma ju jõuaksin ka 2x kallimat piima omale lubada. Võrreldakse seda, mida keegi päeva jooksul teenib, ning karistus genereeritakse sel alusel. Samas jääb meil mõlemal kaotatud raha eest midagi saamata-tarbimata. 1EUR saame kauplusest mõlemad sama palju. Aga uue korra järgi ühel vähem ja teisel rohkem, kuna teine peab maksma topelt. Kas see tundub ka õiglane?

Sama loogika järgi sa ostad "kiiruse ületamist". Et siis rikas jõuab endale lubada 2x suuremat kiiruse ületamist. Või ületab sama raha eest kaks korda.

Aga tegemist ei ole hinnakirja, vaid karistusega seaduserikkumise eest.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Karistuse hinnakiri, kui täpne olla.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas joel »

M.T. kirjutas:

Küsimus polegi selles, et kui rikud, siis kas karistada saamine on õige või mitte. Küsimus on, kas kõrgemapalgaliselt on õiglane nõuda sisse suurem summa kui madalapalgaliselt, lihtsalt seetõttu, et ta on elus edukam olnud. Sama loogika järgi võiks ju poes piima eest ka erinevalt maksta. Kui riik võtab karistuseks ühelt ära 1 piima raha ja minult 2 või isegi 3, siis äkki ma peaksingi poes kohe selle eest topelt maksma. Ma ju jõuaksin ka 2x kallimat piima omale lubada.

Miks vinguda mingite hüpoteetiliste asjade asemel, kui saaks vinguda juba olemasoleva ebaõigluse üle. Miks riik koorib 20% käibekat ühtmoodi nii müügiplatsilt ostetud 2k€ rondi pealt kui esindusest välja sõitva tutika 120k€ püssi pealt, mis liikluses on veel vähem ohtlik pealekauba? Võiks kõigile käibemaks olla võrdselt 500€ ja oleks kõik ühtviisi häppid? Või miks peab kõrgema palga pealt rohkem tulumaksu maksma? Kõigile tulumaks 500€ sõltumata palgast ja jälle kõik OK?

Joel

reimps

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Võiks olla nii, et Jõulutunnelisaates loositakse järgmiseks aastaks 100 õnnelikku, kes uuel aastal üldse makse maksma ei pea. Pilet muidugi 1000.- vms. Aga jube äge oleks. (Ma eeldan, et migni taoline saade on telekas, pole eriti kursis.)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Lisaks sellele km 20%-le saad varsti veel täiendava automaksu ostu korral tasuda, sest kui sul raha on, siis tuleb seda vähemaks võtta ja olukorda õiglasemaks muuta. Ja tulumaksuga sama. Maksad summaarselt juba niigi rohkem, aga tundub, et ikka ebaõiglaselt vähe, võtame maksuvaba miinimumi ära. Siis saab selle anda väiksemapalgalistele ja olukorda võrdsustada.
Ootame põnevusega uusi uudiseid Toompealt :ner: Ma lähen nüüd kiirust ületama, hetkel veel soodsad hinnad :mrgreen:

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

reimps kirjutas:

Võiks olla nii, et Jõulutunnelisaates loositakse järgmiseks aastaks 100 õnnelikku, kes uuel aastal üldse makse maksma ei pea. Pilet muidugi 1000.- vms. Aga jube äge oleks. (Ma eeldan, et migni taoline saade on telekas, pole eriti kursis.)

Õiglasem on ikka kui Maksuamet seda korraldab ning osalustasu, mitte x€, vaid x% su palgast automaatselt osalustasuks võetakse. Osalevad kõik maksumaksjad ning auhinnaks "Eesti keskmine palk" järgnevaks 5-ks aastaks. Mõni on VÕITJA ja mõni "võitja" :mrgreen:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas simp »

Aga tooks siia arutellu veel ühe nüansi juurde.

Põhiseaduse § 12 kirjutas:

Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas:

Siin suurem osa vastalisi ilmselt sellepärast vastalised,et lihtsalt olla millegi vastu. Kui kõik väidavad ennast viimati trahvi saanuteks a´10-15 aastat tagasi,siis pole üldse probleemi ju siin seltskonnas olemaski.
Aga, mis puudutab millegi vastu pidevalt olemist, siis mul ka üks lähedane sõber selline. Riik on meil tema arust peesse kukkunud ja maksu võetakse hullult. Vastu on ta igale mõne poliitiku välja öeldud ideele või teole, olenematta kas see on hea või halb. Tema jaoks on kõik halb.
Ise on ta, aga eluaeg nihverdanud seaduse piiril ja kui tema firmal aeg makse maksta, siis laseb selle kellegile edasi, teeb uue ja JOKK. Asju ajab sullis, palka pole omale vist ametlikult kunagi maksnud, auto on S-klass. Ka selle eelnõu vastane on ta lausa maniakaalselt, sest "mentidele antakse jälle õigusi juurde ". Kuigi pole vist isegi mainitud midagi sellist.
Reaalsus on aga see, et makse pole ta kunagi maksnud (ta maksab hullult käibemaksu ja loeb, et seda on palju, sest tarbib palju :D ) enne viimaseid trahvide tõstmisi ja puhastusi liiklus politseis oli ta paadunud rikkuja ja ostis ennast välja suht iga nädal mingist jamast.
Täna on ta ka siin kodus-eestis tegelikult suht korralik liikleja, sest käib palju venes ja valgevenes, kus saab ilmselt ennast "piisavalt kiire sõiduga" välja elada. Selline sõit on tema jaoks umbes 150-170km/h 90-ne alas. Lätis ei pidavat enam saama, sest mendid on seal ka rangeks läinud.
Olles selline nagu eespool kirjeldatud tegelane, siis võiks isegi selle eelnõu vastu olla, aga seda juhul kui oleks ka olemas palk, millelt seda suuremat trahvi keegi küsida saaks.Kuna tal seda pole,siis ma ei oska nagu isegi oma parimale sõbrale "kaasa tunda"
Ohkida, et riik on meil pees, siis tuleb ise minna ja osaleda valimistel, ning üritada,midagi muuta. Kui,aga ei viitsi ja isegi valima ei viitsi minna, siis pole nagu põhjust üldse ohkida.
Mina arvan, et nii heal tasemel pole elu Eesti riigis enne olnud (isegi enne sõda polnud), kui ta tänapäeval on ja on sitaks kohti , kus on palju kehvem. Kuna elu on piisavalt heale tasemele tõusnud, siis võib minu meelest ka trahve rahulikult sissetulekute järgi natuke korrigeerida.

On suhteliselt madalalaubaline hinnata seaduse mõistlikkust selle järgi, kas ta SULLE sobib. Sa teed seda siin teemas mitmendat korda juba. Minul on 19 aasta jooksul 1 fotokaamera trahv 3kmh üle ja näed, ikka olen vastu, kuigi see MIND ju nagu ei puudutaks. Kui kõik oma mätta otsast vaataks, siis just.minnis tehtud seadused, mille korral süüdi mõistmisel rakenduks kriminaalkaristus, võiks kõik surmamuhtlusega lõppeda süüdimõistmise korral, sest ametnikke see ju ilmselt ei puuduta.

Point on selles, et kõike reguleerida ja võrdsustada pole arukas, sest see teeb seadusandluse keeruliseks ja keegi kuskil on ikka võrdsem. Kui kangesti kodanike rahakoti järele sügeleb, siis tõstku trahvimäärade maksimumi ja las siis määrab otsustaja vastavalt rikkuja arvatavale rahakotile ja rikkumise asjaoludele trahvi, mida on võimalik edasi kaevata. Pole vaja mingit debiilset uut mehhanismi, mida jälle juurutada saaks. Kasvõi eelpool toodud OÜ meeste tõttu või ka varatute Ascona meeste pärast. See selleks, kas ka asjal mõju on. Pole vaja peast reinsalu olla. Narkomaania ka näiteks ei kao ära, kui kõik narkomaanid vangi panna.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas simp »

simp kirjutas:

Aga tooks siia arutellu veel ühe nüansi juurde.

Põhiseaduse § 12 kirjutas:

Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

ise küsin, ise vastan:
http://www.pohiseadus.ee/ptk-8/pg-113/
8.2.

Trahv on rahaline karistus, mille eesmärk on sundida isi­kut lõpetama seadusvastane käitumine ning hoidma õigusrikkujat ja teisi isikuid uute õigusrikku­miste toimepanemisest tu­levikus (eri- ja üldpreventsioon). Tulenevalt trahvi eesmärgist on nõutav, et selle suurus vastaks õigusrikkuja tegevuse raskusele, süü vormile jne. Trahvi suurus võib sõltuda ka süüdlase sissetulekust. Konkreetse karistuse määra peab saama otsustada asja läbivaatav organ või ametiisik, maksude ja lõivude määramine sellisel viisil ei ole võimalik. Erinevalt maksust ja lõivust ei saa riik iseendale trahve määrata, sest see oleks vastuolus trahvi olemusega.

Kuriteo eest näeb rahalise karistuse ette KarS (vt § 3 lg 3 ja § 44). Väärteo puhul nähakse rahaline karistus ette KarS-s või eriseaduses (vt KarS § 3 lg 4 ja § 47 lg 1). Põhiseaduse tähenduses kuuluvad trahvide hulka ka haldusõiguslikud mittekaristusliku iseloomuga mõjutusvahendid, nagu näiteks asendustäitmise ja sunniraha seaduse kohaselt määratav sunniraha või vastavalt keskkonnatasude seadusele määratav kõrgendatud määraga keskkonnatasu.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas:

On suhteliselt madalalaubaline hinnata seaduse mõistlikkust selle järgi, kas ta SULLE sobib.

Ma ei arva,et see seadus mulle sobib või ei sobi,ma ikka arvan,et see on vajalik olenematta lauba kõrgusest.Sinu lauba kõrgust kahjuks ei tea,aga ilmselt kõrge.Ja kuidas see ettepanek teeb seadust keerulisemaks?
Sinu ettepanek trahvi lage tõsta ja siis selle järgi otsustada tekitab ju veel suuremat ebavõrdsust,sest seaduse ees on kõik võrdsed ehk kui on ette nähtud mingi asja eest max lajatada siis, nii sellele kes 500€ teenib,kui sellele kes 40000€ teenib saab määrata ikka ja ainult täpselt sama summa,kui tegu on sama.Kui on vaja määrata näiteks 200 päevapalka,siis see on ju ebanormaalne ebavõrdus.Samas kui päeva määr oleks sõltuvuses sinu sissetulekust,siis oleks võrdne.Ma ise oleks ka vahelejäämisel ilmselt üsna karmilt kooritud,aga jään ikka oma arvamusele.Vaevalt et enamus riike selle süsteemi on kasutusele võtnud,et asja keeruliseks teha.
Ja veelkord tuletan meelde,et ettepanek sissetulekupõhiseid karistusi määrma hakata on plaanis ainult rasketele rikkumistele.Kuidas see mõjutab normaalset, vahel isegi kergete rikkumistega vahele jäävat, tavalist kodanikku?
Kuna sa kõrgelaubaline siis tee palun rumalale selgeks,aga ilma demagoogiata(et kõik läheb keeruliseks ja Reinsalu ja tema ministeerium on vastik)ja mingigi selgituse või põhjendusega,et miks teisti on parem?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Sest "Aadu Luukastelt" ükskõik millise liiklusrikkumise eest 20k eur võtta ei ole rikkumisega proportsioonis. Inimesel on õigus teenida palju suudab, eeldusel et maksud on makstud ja riigi asi pole teda selle eest muud moodi pitsitada. Oluline on siin see, et ohtlik on taolise trahvisüsteemi pretsedendi loomine. Mitte see, et vaid rikastelt joodikutelt võetakse esialgu.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui seaduse ees kõik võrdsed on ning ka rahaühik on kõigi jaoks ühesuguse vääringuga siis selle teoreemi järgi on ainuke võimalik ja võrdne (rahaline)trahvisüsteem nagunii ikka ja ainult selline, et kõigil on ka ühesugused karistused! lõppude lõpuks polegi ju kellelgi siin meie riigikeses KEELATUD rohkem teenida...täpselt nagu pole justkui kedagi sunnitud seadust rikkuma?! nii et kui üks aadu teenib 300 euri kuus ja saab trahvi 500, mis on valus siis tegelikult täpselt nagu tal oli valik rikkuda / rikkumata jätta, on tal nüüd valik minna ja rohkem teenima hakata, ja see valik oli tal kajuba enne olemas...nii nagu see juhan, kes teenib 3000 kuus ja "saab omale seda rikkumist lubada". lõpuks fakt on see, et tegelikult jäetakse mõlemad isikud kokkuvõttes ilma võrdses vääringus hüvedest. rikas on oma rikkuses sama palju "süüdi" kui vaene oma vaesuses.

kui jätta kõrvale raha kogumine ja rääkida mõjutavatest karistustest siis ääretuid rikkureid saab mõjutada küll, lihtsalt võibolla selleks mõjutusvahendiks ei sobi rahatrahv.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2018. Mida kõrgem palk, seda suurem trahv.

Lugemata postitus Postitas claw »

"rikas on oma rikkuses sama palju "süüdi" kui vaene oma vaesuses"

Kas alati?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”