Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Hädaolukorras peaks veerand pakki võid ka vist asja ära lahendama? Saadaval suvalisest külapoest, seega pole ehk eraldi vaja kaasas kanda. Et kui proviandi selles osas vaesemaks teed, saad seda alati täiendada. Rehvi see minu arust ei tohiks rikkuda ja vihmavesi peseb ülejäägi ka pikapeale maha.



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Erik »

kummile ohutu
Pilt
aga rehvile? :mrgreen:

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Seda süütamise varianti ei saa siselohviga vist kasutada?

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pole ju vajagi, lohv pressib ise rehviservad laiali - alati küll mitte kõige edukamalt (määre aitab), aga no saab vähemalt minema sõita. Tubelessi puhul on oluline kuidagi see esmane litakas ära anda, et üldse hakkaks õhku pidama, viimistled ikka pumbaga. See on juba kõrgem pilotaaž, et kohe täpselt õige rõhk sisse paugutada, kindlasti võimalik, aga ma ise selle peale lootma ei jääks :)

Peale selle kui nagunii nööriga parandad, siis pole ju mingit hädavajadust rehvi üldse velje pealt maha katkuma hakata.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

See nädal, Minski lähedal, oleks ilma nöörita seis ikka päris hapu olnud. Seega pikemale tiirule minnes on paranduskomplekt väga vajalik kaaslane.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas oil »

Sooviks kommentaari neilt, kes on kasutanud rehvivahtu siselohviga rehvi täitmiseks nt torkeaugu pärast? Kas ja kuidas on reaalselt toiminud?

Pole seni kaasas old ei tagavaralohvi ega heebleid-mutrivõtmeidki. Samas on vahepeal seigeldud kohtades, kust lähema maasturigagi sõidetava teeni on kilomeetreid. Võiks ju mingi balloon olla saba küljes või "pagassis," päästab tunditepikkusest ootamisest ja nuputamisest.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oil kirjutas:

Sooviks kommentaari neilt, kes on kasutanud rehvivahtu siselohviga rehvi täitmiseks nt torkeaugu pärast? Kas ja kuidas on reaalselt toiminud?

Pole seni kaasas old ei tagavaralohvi ega heebleid-mutrivõtmeidki. Samas on vahepeal seigeldud kohtades, kust lähema maasturigagi sõidetava teeni on kilomeetreid. Võiks ju mingi balloon olla saba küljes või "pagassis," päästab tunditepikkusest ootamisest ja nuputamisest.

Kas selline asi on olemas? Mina pole igatahes kuulnud sellisest tootest.

E:Kui pead silmas seda tubelessi vahtu,siis see murutraktori rehvile ei mõjunud kohe üldse,kõik see pask oli rehvi ja lohvi vahel ja rehv õhku sees ei pidanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas bitter »

@Urmas, rehvivaht=tubelessi vaht. Lasid vahu lohvi sisse ja see väljus torkeavast lohvi-rehvi vahele?

Mu endurokal küll lohvid sees aga (tubeless) velol ja autos on vahud kaasas, velol olen korra kasutanud. Endukale õnnestus kord selline pilbas puitu esirehvi-velje serva vahele sõita, et liivas sõitmine muutus sisuliselt võimatuks. Kätte ka seda ei saanud (polnud kusagilt kinni haarata) enne kui bensujaamas kompressori kõrval rehvirõhu 0,3 bari peale lasin. Oleks siis vaht/pump/co2 kaasas olnud, oleks lihtsamalt pääsenud.

Viimati muutis bitter, 11 Dets 2017, 10:21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas:

@Urmas, rehvivaht=tubelessi vaht. Lasid vahu lohvi sisse ja see väljus torkeavast lohvi-rehvi vahele?

Mu endurokal küll lohvid sees aga (tubeless) velol ja autos on vahud kaasas, velol olen korra kasutanud. Endukale õnnestus kord selline pilbas puitu esirehvi-velje serva vahele sõita, et liivas sõitmine muutus sisuliselt võimatuks. Kätte ka seda kuidagi ei saanud enne kui bensujaamas kompressori kõrval rehvirõhu 0,3 bari peale lasin. Oleks siis vaht/pump/co2 kaasas olnud, oleks lihtsamalt pääsenud.

Ega ma ei näinud kuidas ta sealt välja tuli,aga maha võttes oli kogu mantli ja lohvi vahe seda paska täis.Lohvis oli selline 3-4mm piklik lõhe sees.Keerutasin seda rehvi ka nagu õpetus ette nägi,aga õhku a pidama ei hakanud.Võtsin maha ja paikasin selle lapiga ära ning kestis kuni seda traktorit oli.Rohkem mul pole üldse seda vahtu vaja läinud.Tsikli saba all on olemas nii vaht,kui parandus komplekt,aga kasutanud pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Olen kasutanud (loll peab ju ikka kõik asjad ise järgi proovima, selle asemel et targemaid kuulata), ei töötanud :)

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Natuke rohkem infot Jesper? Milline vaht, milline vigastus...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vaht oli suvaline autopoe oma, täpset marki ei mäleta, rehvis oli nael. Isegi kui kellelgi on see kunagi mingi ime läbi õnnestunud, siis raske on sellist lahendust usaldada, mis heal juhul korra kümnest töötab...


JanA
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Okt 2017, 20:29
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas JanA »

Minu siselohvidega murutraktori rehvidel aitas suvaline rehvivaht, enne pumpasin igal nädalal, nüüd igal kevadel. Vaht sai sisse ca 5 aastat tagasi, toimib siiani.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

oil kirjutas:

Sooviks kommentaari neilt, kes on kasutanud rehvivahtu siselohviga rehvi täitmiseks nt torkeaugu pärast? Kas ja kuidas on reaalselt toiminud?

Olen ise proovinud siselohviga, millele sain naela. Lasin ballooni sisse, ajas rehvi selliseks kuidagi vaevusõidetavaks ja sain 5-6 km kulgeda (selle ajaga sai jälle tühjaks) kuni Kuusalu bensukani, kus sain 3 bar sisse ja siis juba kannatas 10 km kuni järgmiseni :-)

Mingi abi sellest järelikult oli, välisrehvi ära ei lõhkunud see 5-6 km, aga mingiks jäädavaks remondivahendiks ma küll seda ei peaks ei lohviga ega tubelessi puhul.

Kukkuvõttes - lohvi jaoks ei ole muud targemat kui varulohvi või lappe ja liimi kaasas kanda. Loomulikult rehviheeblid ka... ja siis enne ikka teooria: http://tv.motors24.ee/uudised/uudised.php?uid=40953

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kompressorina kasutan Automaailmast ostetud u 10 eurost hiinakat. Kogu plastkorpuse eemaldasin, mis tegi selle krempli umbes 3 x väiksemaks. Juhtme ja vooliku kerin selle kompressori keha ümber ja on umbes rusika suurune - piisavalt väike mu jaoks ja mitmeid rehve on see täis pumbanud. Tubeless rehvile muidugi liiminöörid ja olen vähemalt 3x nii ka rehvi lõpuni sõitnud.

___________________________

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas oil »

Sattusin sellise vahva toote peale. Kui see päriselt ka töötab, siis paneks küll omal endurorehvidesse, ei peaks kuskil metsas kukalt kratsima tühja rehvi kõrval.

https://automaailm.ee/et/Eshop/Product/ ... stane_aine
Kogemusi kellelgi?

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Slime on selle vana tuntud analoog. Sellest peaks Adv rideris juttu olema.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Huvitav, kas see politsei "siili" vastu ka aitab? :D Või kuna siili ogad jäävad rehvi sisse, siis jookseb see mögin siili ogade õõnsuste kaudu välja?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”