Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Tsiklimehed ja -naised , kas kannate rehviparanduskomplekti (kui võimalik) kaasas? Mõtlen siis näiteks nööri ja selle paigaldamise vahendeid.




Jaan.L
Postitusi: 38
Liitunud: 10 Juun 2012, 22:53
Tsikkel: Honda
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 2 korda

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jaan.L »

Gerd kirjutas:

Tsiklimehed ja -naised , kas kannate rehviparanduskomplekti (kui võimalik) kaasas? Mõtlen siis näiteks nööri ja selle paigaldamise vahendeid.

Mul on küll istme all midagi sellist alati kaasas https://motodepoo.ee/kulu-ja-varuosad/3 ... -givi-s450

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jaan.L kirjutas:

Mul on küll istme all midagi sellist alati kaasas

Mitu korda kasutada on õnnestunud?


Jaan.L
Postitusi: 38
Liitunud: 10 Juun 2012, 22:53
Tsikkel: Honda
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 2 korda

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jaan.L »

Macintosh kirjutas:
Jaan.L kirjutas:

Mul on küll istme all midagi sellist alati kaasas

Mitu korda kasutada on õnnestunud?

Ei ole õnneks vaja läinud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jaan.L kirjutas:
Macintosh kirjutas:
Jaan.L kirjutas:

Mul on küll istme all midagi sellist alati kaasas

Mitu korda kasutada on õnnestunud?

Ei ole õnneks vaja läinud.

Mul ka sarnane,aga samuti kasutanud pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ise olen korra mootorratta rehvidel seda nööri kasutanud, mitte küll enda tsiklil, kuid enda komplekt läks käiku küll ja töötas, jutt siis ikka tubeless rehvist. Komplektis oli ka 3 suruõhuballooni, millest läks 2tk tagarehvi peale ja üsnagi täis sai. Niisama ma seda kaasas ei vea, kuid kui kodulinnast väljasõit on, siis panen istme alla küll.

Pikemale motomatkale tasuks balloonide asemel kaasa ehk mingi minikompressor võtta, sest neid balloone naljalt poest ei leia.
Ostsin kunagi sellise: seda küll kasutanud pole, kuid sai ikkagi järgi proovitud, saab lõpuks ka autorehvi täis.

https://www.amazon.com/Slime-COMP02-12- ... B000ENQRD2

tyre_inflator.jpg
tyre_inflator.jpg (22.32 KiB) Vaadatud 6159 korda

Mis puutub aga mootorratta siselohvidesse, siis need lohviparanduskomplektid põletage kohe ära, tuhk visake ka ära ja pärast saatke prügikast ka sinnasamusesse, need ei tööta - võtke parem varulohv kaasa.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

https://www.amazon.com/Slime-COMP02-12-Volt-Tire-Inflator/dp/B000ENQRD2

Lugemata postitus Postitas Vint »

Liimitav nöör on ainuke, millele mootorratta rehvi parandamisel tasub loota ja seegi on ajutine lahendus. Paikkamine on kõige kindlam. Sellest peaks siin kusagil olema pikalt ja laialt jahutud.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Piipz kirjutas:
Spoiler

Ise olen korra mootorratta rehvidel seda nööri kasutanud, mitte küll enda tsiklil, kuid enda komplekt läks käiku küll ja töötas, jutt siis ikka tubeless rehvist. Komplektis oli ka 3 suruõhuballooni, millest läks 2tk tagarehvi peale ja üsnagi täis sai. Niisama ma seda kaasas ei vea, kuid kui kodulinnast väljasõit on, siis panen istme alla küll.

Pikemale motomatkale tasuks balloonide asemel kaasa ehk mingi minikompressor võtta, sest neid balloone naljalt poest ei leia.
Ostsin kunagi sellise: seda küll kasutanud pole, kuid sai ikkagi järgi proovitud, saab lõpuks ka autorehvi täis.
https://www.amazon.com/Slime-COMP02-12- ... B000ENQRD2

Mis puutub aga mootorratta siselohvidesse, siis need lohviparanduskomplektid põletage kohe ära, tuhk visake ka ära ja pärast saatke prügikast ka sinnasamusesse, need ei tööta - võtke parem varulohv kaasa.

"Mootorrattaga matkale" videos dr Neeme ja Karu räägivad õhulohvi lappimisest, ei mäleta enam, kummas osas ja selle ühe asja pärast ei viitsi üle ka vaatama hakata. Jutt oli, et paksu krossilohvi ei saa parandada, teisi on matkadel ikka lapitud. Olen isegi autolohvi nende liimilappidega parandanud, korralikult teed ja paned piisavalt suure lapi, jääb üldjuhul pidama. Oma kogemusest võin öelda, et klikiaegne toorkummiga vulkaniseerimise värk, nagu ka seal videos mainiti, saab kõige tugevam. Lapi koht jääb sellega muidugi parajalt paks.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Piipz kirjutas:

Ise olen korra mootorratta rehvidel seda nööri kasutanud, mitte küll enda tsiklil, kuid enda komplekt läks käiku küll ja töötas, jutt siis ikka tubeless rehvist. Komplektis oli ka 3 suruõhuballooni, millest läks 2tk tagarehvi peale ja üsnagi täis sai. Niisama ma seda kaasas ei vea, kuid kui kodulinnast väljasõit on, siis panen istme alla küll.

Pikemale motomatkale tasuks balloonide asemel kaasa ehk mingi minikompressor võtta, sest neid balloone naljalt poest ei leia.
Ostsin kunagi sellise: seda küll kasutanud pole, kuid sai ikkagi järgi proovitud, saab lõpuks ka autorehvi täis.
https://www.amazon.com/Slime-COMP02-12- ... B000ENQRD2

Mis puutub aga mootorratta siselohvidesse, siis need lohviparanduskomplektid põletage kohe ära, tuhk visake ka ära ja pärast saatke prügikast ka sinnasamusesse, need ei tööta - võtke parem varulohv kaasa.

Varulohv kindlasti kaasa. Aga lohvi saab ise lappida küll, mul praegugi all oma lapitud lohv. Terve eelmise suve matka kestis ära. Nende komplektide põhimure on selles et esiteks on liim kehva ja teiseks kipub see komplektis olev liim ajapikku tuubis ära kuivama. Vähem arenenud riikides/piirkondades kohtab siiani vulkaniseerimise teenust ja hea lahendus ongi see et varulohv kaasas, vahetad teepeal ära ja katkise lased esimesel võimalusel ära lappida teeäärses töökojas.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma räägin ainult oma kogemusest. Ei õnnestunud metsa vahel lohvi ära lappida, st. ei jäänud pidama, kohalik autotöökoda ka ei saanud hakkama ja lõpuks tuli lihtsalt iga natukese aja tagant rõhku juurde pumbata, kuniks jõudsime poeni, kust lohve osta sai. Ei olnud väga paks lohv ka. Usun, et mõnikord jäävad need lapid ka pidama, kuid nende peale loota ikka ei tohi. Tegelikult ei tohi ka selle kruvi ja nööri peale lootma jääda, sest need augud ei ole ka alati ühesugused.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tubelessi puhul on üsna hea lahendus ka nöör+vaht ja lisaks suruõhu balloon,kui väheks jääb.Sellise lahendusega saab põhimõtteliselt reisi ära sõita,kui veel auke juurde ei tekita.Mul on kompressori asemel reisil ka pump kaasas olnud,aga nagu eespool mainisin,siis vaja pole läinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

pühak kirjutas:

"Mootorrattaga matkale" videos dr Neeme ja Karu räägivad õhulohvi lappimisest, ei mäleta enam, kummas osas ja selle ühe asja pärast ei viitsi üle ka vaatama hakata. Jutt oli, et paksu krossilohvi ei saa parandada, teisi on matkadel ikka lapitud. Olen isegi autolohvi nende liimilappidega parandanud, korralikult teed ja paned piisavalt suure lapi, jääb üldjuhul pidama. Oma kogemusest võin öelda, et klikiaegne toorkummiga vulkaniseerimise värk, nagu ka seal videos mainiti, saab kõige tugevam. Lapi koht jääb sellega muidugi parajalt paks.

Lapi paigaldamine:

Katkine koht karestada liivapaberiga, puhastada, määrida augu ümbrus liimiga kokku, lasta ca 30 sek kuivada. Eemaldada lapilt sinine kile, asetada lapp augu kohale ja tugevalt muljuda kuniks lapp on kinni.

Lapp peab hea olema, need oranžid lapid unustage ära mis enamus kohti müüvad!
Videos olevad lapid tootjalt Tech, samuti kasutan sama tootja vulkaniseerivat liimi.

http://www.northwestsalesgroup.com/imag ... %20500.jpg

Streetmotos lapid ja liim kohapeal olemas.
Samuti olemas TUBELESS parandus komplekt ja pisike kompressor.

:bsmile:
Karu

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: https://www.amazon.com/Slime-COMP02-12-Volt-Tire-Inflator/dp/B000ENQRD2

Lugemata postitus Postitas joel »

Vint kirjutas:

Liimitav nöör on ainuke, millele mootorratta rehvi parandamisel tasub loota ja seegi on ajutine lahendus.

Kunagi sai mu sport-touring rattal üsna vähe sõitnud tagumine tubeless rehv torkeaugu. Parandasin suvalise autopoest ostetud komplektist pärit nööriga (ilma liimita) ja sellega sõitsin rehvi lõpuni.

Joel
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul oli üle-üle/ üle-eelmine hooaeg koguaeg kaasas üks natuke väiksem rehvivaht 300ml pudel (äkki oligi mootorratastele mõeldud?). Ise ei vajanud küll kordagi, aga korra sai ühte tühja esirehviga motoorienteerujat Virumaal aidatud ja tema sai küll tagasi "rajale". Seda ei oska kommenteerida, et kaua kestis jms.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere
Eelmisel suvel Tallinnast Audru poole sõites hakkas armatuuril rehvirõhu hoiatustuli põlema. Rehvirõhkusid kontrollides oli näha kuidas esirehvis rõhk kiiresti langes. Viipasin sõbrale, et seisma vaja jääda. Mäletan kuidas mõttes juba käru järgi organiseerisin ja kirusin kurja juhust, et võistlus jääb nägemata. Üllatuseks teatas sõber, et tal paranduskomplekt kaasas. nööri ja baloonidega. Nöör sisse, kaks baloonitäit järgi ja sõit jätkus. soetasin pea järgmisel päeval endale samasuguse paranduskomplekti. mõningad tähelepanekud: osta tuleks selline komplekt millel ballooni ühendus ventiilile on kraaniga. nende otse toruga variandi kohta leidus netis omajagu kommentaare,et baloon läheb raisku kui kinnikeeramine mingil põhjusel piisavalt kiiresti ei õnnestu. ülekande ajal paljakäsi paljast ballooni käes hoida ei tasu, võib saada külmanäpistuse. reisidele kaasa soovitaks 3-4 ballooni + minikompressor. ballooniga parandad teeääres ära ja saad pehme rehviga sobivamasse peatuskohta sõita ja seal kompressoriga survet juurde pumbata kuna need väikesed kompressorid puhuvad päris kaua. minul 19" esirehvil kaks ballooni õiget rehvirõhku ei saavutanud ja benakas tuli juurde lasta.
eestis müüdavad komplektid mis mina leidsin olid kas ilma kraaniga ühenduseta või siis krõbeda hinnaga. ise sain sõbra abiga Soomest 25 euriga sellise. manomeeter tuleks vaid lisada.

20170306_154120.jpg
20170306_154528.jpg
5248653
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Minikompressoreid on selliseid ka, mis 5 minutiga rehvi täis pumpavad. Odavad hiinakad vehivad jah, veerand tundi ja üle 1,5bar eriti ei jaksa. Sai kunagi selline soetatud, kui meil alles uudne asi oli ja Soomest odavalt leidsin. Pakun, et ca 15 aasta jooksul sellega umbes paarkümmend autorehvi pumbatud ja nüüdseks nii hõredaks kulunud, et paras lutsu visata.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

jaan mmc

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Väiksemale, ümarale torkeaugule (nt.naelast) kõlbab lohvita rehvi puhul esma abina ka laiema peaga jämedama kruvi sisse keeramisest. Seega kompaktseim varjant on paar kruvi tööriistakotis.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas mingit head pisikest käsipumpa ka kusagil müüakse või sellega on lootusetu mootorratta rehvi täis saada?

http://www.veloplus.ee/et/toode/pump-sk ... 50mm-28129

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ranel kirjutas:

Kas mingit head pisikest käsipumpa ka kusagil müüakse või sellega on lootusetu mootorratta rehvi täis saada?

http://www.veloplus.ee/et/toode/pump-sk ... 50mm-28129

Sai sedagi kord ühel pikal matkal proovitud. Parem ära taha :) Kolmekesi pumpasime kuskil pool tundi, et enamvähem normaalse rõhu sisse saaks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

nakaman
Postitusi: 57
Liitunud: 23 Juun 2006, 12:06
Tsikkel: V-Strom DL 1000 '02
Asukoht: Tallinn

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas nakaman »

Mul kaasas nii nöör, rehvivaht kui ka käsipump. Pumpa pole veel tsikli peal kasutanud. Minu arvamus on, et kui kõik muud rehvi pumpamise seamed (CO-balloonid ja kompressorid) alt veavad, siis käsipumbaga saab mingi rõhu ikkagi sisse. Ma pole kursis, kui suured need kompressorid on, aga eeldan, et pump võtab vähem ruumi.

Pilt
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma korra pumpasin proovi mõttes selle kõige väiksema jalgrattapumbaga tagarehvi 1,5 barini, ei olnud üldse niiiii hull töö. Kompressorit ma isiklikult ei usalda, loksub x aastat kasutamatuna seal kohvris ringi ja siis üks kord kui häda käes, on raudselt midagi sees segi põrunud või niiskust saanud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma Jesperiga väga nõus,ei kesta see pumpamine midagi nii kaua ja pole ülemõistuse rakse ka.Need kompressorid võtavad ruumi mitme pumba jagu ja kehvemad-odavamad pumpavad suht kaua seda survet üles.Lisaks vajab kompressor ka voolu,aga pumbaga saad igakell töö tehtud.Kui rehvi velje pealt lahti viskab,siis saab bensuga selle alati tagasi ja juba on pool atti rõhku sees.
Mul selline pump ja olen sellega ka murutraktori rehvile üsna mitu korda tuule sisse saanud.Aiakärule samuti.Tsiklirehvis ilmselt vähem mahtu ,kui murutraktori tagarehvis.
Pump ise on mingi 20-25cm pikk võibolla

Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Pohh, läheb pump peale :D See minikompressor on ikka haige kolakas tsikli peale.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

eks oleneb ikkagi sellest kus sõidetakse. kui sõit tsivilisatsioonis kus kompressoriga benajaamade vahe 50km siis pole suurt pointi peale paari kolme ballooni midagi kaasa tassida. aga äärealadel kus benakates kompressorit enamasti pole või üldse perifeerias, on hea kui ise end kohapeal aidatud saad. kui sõit kerge, mooda asfalti ja ilm ilus ja parajalt soe, võib ka trenni mõttes käsipumbaga pumbata. kui aga ilm palav või hoopis sajab ja raske enduurotamine käsil siis vaevalt et mõte käsipumbast enamusel tuju rõõmsamaks teeb.
erinevates oludes erinev varustus. ei ole ühte ja ainusobivat komplekti minuarvates.

5248653
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Noh, kõige rohkem kahetseb ikka seda, kui millegiga pole pumbata :D aga jah, kusagil 30+ pole ilmselt mõnus pumbata .
Eks väike backup kit hakkab nagunii alati kaasas sõitma.

Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Erik »

Kannan ise pisikesi (20cm) heebleid ja lohvi parandamiseks liim + lapid. Väike jalgrattapump ka juures. Ma küsiks lohvi kasutajatelt hoopis, et mida teha kui rehv nii jäiga küljega, et ei taha velje peal tagsi paika minna? Jääb servast eemale. Hetkel all Metzeleri karoo3 ja no mingi käsipumbaga või pisikese kompressoriga seda küll kenasti paika ei saa... Tuleks siis sõita tasaselt kuni paika ise läheb?

Üldiselt päris jant nende kõvema küljega rehvidega. Mitasega polnud probleemi. Pane või näppudega peale. Järgmiseks rehviks võtan micheline anakee wild ja see vist veel kangema küljega... :/ Tõenäoliselt ühe heebli vahetan vähe isasema vastu ka selle tõttu.

Viimati muutis Erik, 08 Mär 2017, 21:21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Nagu nõiutud sain autoga täna katkise rehvi. Korralik abitu tunne oleks küll, kui perifeerias poleks millegagi ratast liikuma saada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Erik kirjutas:

mida teha kui rehv nii jäiga küljega, et ei taha velje peal tagsi paika minna? Jääb servast eemale. Hetkel all Metzeleri karoo3 ja no mingi käsipumbaga või pisikese kompressoriga seda küll kenasti paika ei saa... Tuleks siis sõita tasaselt kuni paika ise läheb?

brake cleaneriga / benaga

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui brake cleaneriga ka ei lähe või kardad seda proovida, siis küsi kuskilt rehvitöökojast seda spets rasva ja määri nii velg kui rehviäär mõlemad sellega kokku. Eelnevalt pead rohkem lahti vajutama, et rasva sinna vahele ka läheks.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas kannate rehviparanduskomplekti kaasas?

Lugemata postitus Postitas Erik »

Autorehvi olen stardiabi aerosooliga peale ajanud küll. Ei oska isegi öelda miks lohviga rehvi puhul mõistus selle kuidagi välistas... :)

Seda spets rasva võiks väikse koguse kaasa pakkida küll. Ma siin ükskord tegin matkakatsetusi ja proovisin dussigeeliga. No ei läinud ikka normaalselt paika. Järgmine kord oleks vist seebist pasta teinud. Äkki järgmisete rehvidega üldse see probleem ununeb.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”