Õnnetused mootorratastega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Elu on maailmas väga segaseks läinud.Ma olen ka minemas relvaluba tegema.Parem kui on olemas, kui vaja läheb,kui et just siis kui vaja, pole käepärast.Linnast väljas elades on see seda enam varsti võibolla vajalik.Naabrinaine tegi juba loa ära ja ka relv ostetud.Pigem on relv just vajalik,et halvimat vältida,kui ise paha teha.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Sun Tsu kirjutas ka kunagi, et parem on olla sõdurina aias kui aednikuna sõjas.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma vaatasin erinevaid videosid relvadest, mis youtoobis on, ja ainult üks oli väga õige sisuga mis meelde jäi. Nimelt seal üks veteran relvakoolitaja ütles, et andku jumal, et relva välja ei pea võtma, sest siis alles pahandused algavad. Politsei jaoks kes kohale tulevad, ei ole te kannataja vaid relvaga isik. Siit hakkavad bürokraatia rattad veerema ja kannatanust võib saada väga lihtsalt kurjategija.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vahet pole, kellel JOKK õigus ja mida millena käsitleda, kes on "potentsiaalne mõrvar" jne. Südalinnas sellise asja pärast tukk välja võtta päise päeva ajal on debiilsus. Astu kõrvale, see taksojuht saadakse kätte. Kannatada saanud ego pärast vehkida ei maksa.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Saadakse jee. Ok, takso24 on suure tõenäosusega navitud, aga siiski kui pole tõestajaid siis on sõna sõna vastu. Kuna taksol ega taksojuhil pole märke mis tõestaks rüselust ja kui kaameraid ka pole siis oled sama targalt ise maha kukkunud. Ega ma ei poolda relvadega vehkimist, aga meil on inimestele tekkinud buumiaegne karistamatuse tunne.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Raits66 kirjutas:

t***, inimene sõidab mootorrattaga ja veab endaga kaasa relva ? Jabur persoon.

Sul on enesekaitserelv aeda õunapuualla maetud?
Hea ligi võtta, kui vaja peaks olema.

Pilt

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas will111 »

taksojuhtidel on see tunne olnud juba enne buumigi...nad on üldse ühed hirmus suured jumalad seal autoroolis. äkki olekski aeg, et mõni eeskujuks kuuli saaks, siis on mõtteainet, mida sõõriku kõrvale mõelda.
see jutt, et saadakse kätte, ei maksa mitte midagi. mulle sõitis vanalinnas pöördel otse sisse, tegi natuke lolli nägu ja hiljem mingeid sakstsioone ei järgnenud. ma loodan, et see tsiklimees pani mingid olulised detailid omale kuskile kirja ja läheb tellib mõne aja pärast seda taksot. aga video pealt on ju igatahes täiesti selgelt näha, et keegi relvaga VEHKINUD ei ole. taksojuhti on viisakalt teavitatud relva olemasolust ja seda täiesti asja pärast.

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Tundub, et kellegi (mootor-, jalgrattal, tasakaaluriikuril, ratastoolil vms) ümberlükkamine on igatahes rikkumine. Kas kodanik rattur lehvitas tuli- või õhkrelva (luba pole vaja), või lausa maketti, eks uurimine näitab. Hetkel ses osas paistab vaid eelarvamus, justkui tegu päris tukiga. Nii et ütleks, neid taksojuhtidest õigusemõistjaid peaks pigem raputama, neil osadel mingi ülearenenud kunni tunne.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Taksojuhtidel on samuti palju relvi, eriti vene keelt kõnelevatel. Eks neid GTA situatsioone tuleb ajaga Eestisse juurde.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:
Raits66 kirjutas:

t***, inimene sõidab mootorrattaga ja veab endaga kaasa relva ? Jabur persoon.

Lisaraskus vä? Kütusekulu suureneb vä?
Kes oled sina, et relvakandjale dikteerida, millal ta relva kanda võib?

EDIT: usutavasti legaalne relv, soetatud "enese ja oma vara kaitseks". Täitsa õigesti soetatud ja pruugitud, minu heakskiit on täielik, kui su vara ikka lõhutakse ja üritatakse veel põgeneda, siis lahendas olukorra ikka väga ilusti.

Mida see relv seal siis lahendas? Mitte midagi. Kui sul on relvaluba, siis sa peaks väga hästi teadma, et sellises situatsioonis relvaga vehklemine on vaid enese narriks tegemine. Sitemal juhul lähed istuma.


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Relvaga vehkimist videost küll ei tuvasta, autoga rammida üritava taksojuhi peatamiseks väljavõetud ning kasutusvalmis relvaga see mees küll end narriks ei teinud. Ohutu käsitsemine videost ka näha. Sa arvad, et taksist oleks seisma jäänud, kui tsiklimees seal lihtsalt ees võimleb? Ei usu. Igati hea oli see, mida tsiklimees tegi ja ma tõesõna teeks talle kakao statis välja.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kunagi lugesin mingit statistikat arenenud maades relvade kohta. Numbriliselt ei mäleta aga. Oluliselt suurem tõnäosus oli omale soetatud relva läbi mingisse jamasse sattuda kui see, et soetatud relv su elu või vara reaalselt kaitseks. Jamadeks olid siis ettevaatamatusest ense tulistamine, laste kätte sattumine, võõraste kätte sattumine, võimalus, et kaabakas su oma relvaga sulle lisaaugu teeb jms. Samuti enesekaitse piiride ületamine, sellega ka teiste ohtu seadmine on nõrgema närvikavaga kodanikel vägagi tõenäoline (no relv on ja no pole kordagi saanud välja võtta ja ässata sellega ja leitaksegi mingi debiilne situatsioon, kus idametsaks kehastuda)
See number oli ikka täiesti haigelt selles suunas kreenis. Ala 10 jama kohta üks reaalne vajadus (kui mitte veel rohkem)
Tulirevasid tsiviilkäibes olema ei peaks (va jahirelv jahinduses) Veel vähem sellega linnavahel ässamas käia. Videost ei paista, kas ja mis. Isegi on kehva aru saada, miks taksist ülbama läks (keeras ette vist talle suht julmalt)
Ma ausaltöldes ei oska öelda, et kas see teema kõlbaks rohkem hälvik autojuhtide või hälvik tsiklijuhtide alla. Tõenäoliselt vist mõlema alla.

Viimati muutis Madlobster, 26 Aug 2017, 13:40, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Teeks nüüd ikka nii, et roosa varjundiga sotside ja vasakpoolsete iba ei hakka ajama teemal "keelame tsiviilkäibes relvad ära" jms. Vaba mees võib seaduses ettenähtud korras omada ja kanda relva, sest kriminaalsete plaanidega tegelased võivad sedasama teha ning nende tukid kuskil registris küll pole. Rääkimata auto(de)ga rammijad jms teisejärguliste relvadega ründajad. Näiteid ei pea väga kaugelt otsima, mis? Turus toimunust ei piisa? Jah, meil on sinna veel aega, aga see aeg läheneb.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas claw »

Ma ka aru ei saa, kuskilt tuli kamp kantosse välja, kes kukuvad halama, kui ohtlik asi oli.
t*** kui autojuht su ümber lükkab ja pärast seda teeb autoga sinu poole sõitva liigutuse, siis mille jaoks see enesekaitse relv siis veel on? Auto ei ole ohtlik või?
Stockholm on juba meelest läinud?

Ja ohtlikus olukorras enda kaitsevõime tõestamiseks relva väljavõtmine ei tekita veel mingit ohtu - videos olev isik ei vehi sellega peata ringi ega pane kedagi ohtu. Mina ei näe videos hoiatuslaskugi.

Ja mis selles tsikliga sõites relva kandmises imelikku on? Või autoga sõites? Või metsas kõndides? Mis seal vahet on? Keeniused..

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Peaks ka Tallinna tulema, pole kaua püstolist lasknud..
Igatsugu ette- ja tahakeerajaid peaks Teil ju seal küllaga leiduma :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mkendra
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Apr 2015, 20:56
Asukoht: St. Julian's, Malta
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mkendra »

Põhimõtteliselt mulle tundub, et siin on sellised inimesed, kes pole tulirelvadega kokku puutunud ja näevad neid kui paha-paha ning need inimesed, kes on läbinud relvaloa omandamiseks vajalikud materjalid, omavad relvaluba&relva ning näevad relvas enesekaitsevahendit. Seda, kas antud juhul oli tegemist hädakaitsepiiride ületamisega näitab tõenäoliselt juba uurimine.


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ei, siin on vaid diletandid, see on ju internet :)


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas:

t*** kui autojuht su ümber lükkab ja pärast seda teeb autoga sinu poole sõitva liigutuse, siis mille jaoks see enesekaitse relv siis veel on? Auto ei ole ohtlik või?

Lükkab ümber ja läheb autosse tagasi ja siis hakkab sinust üle sõitma ja kogu selle aja sa vahid sama koha peal auto ees, võtad relva välja ja annad mõista, et kui tuled, siis tulistan sulle läbi esiklaasi õlga? Või näkku? Või radiaatorisse ja ootad, et auto seisma jääks? Selle asemel, et kõrvale astuda, kuna teadupärast autod harilikult küljele ei liigu. Oht ohuks, aga antud momendil kauboid mängides sellest ohust küll kuidagi ei vabanetud. Isiklikult ootan, et mõlemad saavad täie rauaga kotitud ja rattur seepärast, et ma ei soovi elada 90ndate ühiskonnas, kus testosterooni täis põhiharidusega ärimehed üksteist (gaasi)püstoliga toidu alla ja peale ähvardavad. Mingit ekre s*tta pole vaja kõrvale ajada, et kohe tulevad neegrid ja hakkame harjutama.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas koi »

Ja ja! Kõik me ju kõvad kärbsed! Eriti netis. Kel raud põues, hakkab varem või hijem seda paha maailma parandama omale sobivamaks . Taksist muidugi lihtsalt lambist kasutas juhust ja läks lükkas sobival momendil seisva tsikli nagu ajaviiteks pikali. Jummala süütu mootorrattur sai tunda füüsilist vägivalda. Mis te lapsikusi vatrate! Kes konflikti otsib, see selle ka leiab!

Viimati muutis koi, 26 Aug 2017, 16:06, muudetud 1 kord kokku.
Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Eks sedagi saab lugeda iga päev mida nt.kasvõi USA-s see vaba relvakandmine enesega kaasa on toonud.Lihtsalt statistika,mida rohkem püsse seda suurem on võimalus et midagi juhtub.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

No kõige rohkem meite kandis on šveitslastel tukk kodus aga miskit ei juhtu....
Ja Kanades on ka palju relvakandjaid aga olukord on tükkmaad parem kui Miki-Hiire maal....

Soovitan vaadata: https://en.wikipedia.org/wiki/Bowling_for_Columbine

Üldiselt võiks selle relvanduse prükkarisse tõsta või splittida, a'la: "Mul on Colt ja olen kõva mees" vmt....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Pira »

Ainuke asi mida see relvaomanik saada võib on antud juhul trahvi väärteo eest (ei kandnud relva varjatult). Kui see üldse oli tulirelv.....milles ise väga kahtlen kuna seaduslikud relvaomanikud ei hakka elusees sellises olukorras relva haarama.
Muidugi juhul kui ründaja tegi autoga tema suunas ähvardava manöövri siis arvestades sellele eelnenud rünnet ja tahet talle kurja teha on igati õige relva kasutada. Aga relva kasutamiseks seaduses tõlgendatakse otseselt sellest pauku tehes aga antud videos inimene ei kasutanud relva vaid kandis.

Ärge seda unustage, et sellel ratturil oli selle otsuse vastu võtmiseks sekundeid aga teil siin foorumis kõikvõimsatel kohtunikel on nüüd aega seda analüüsida aastaid.

Ja teie kes arvate, et tulirelvad tuleks ära keelata ütleks nii....see on nagu kantoss ausa abielumehe rahakotis, jumal tänatud kui seda ei peaks kunagi vaja minema aga kui tekkib olukord, et ikkagi oleks vaja ja seda pole siis on ikka perse majas küll. :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

franz125 kirjutas:

Eks sedagi saab lugeda iga päev mida nt.kasvõi USA-s see vaba relvakandmine enesega kaasa on toonud.Lihtsalt statistika,mida rohkem püsse seda suurem on võimalus et midagi juhtub.

Šveitsis on igal mehel kodus mitte mingi noake või püstolike, vaid riigi poolt antud automaat ... et veel vähe oleks, siis kuulipilduritel ja tankitõrjujatel ....
Juhtub mis?

Ära võrdle palun minu kaasmaalasi ameeriklastega. See ei päde ja on solvav.
Nigeerias on ka kalasnikovid mõnel mehel, vaata mis juhtub eksole ... hakkame eestlastega võrdlema?
Öäkkk :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

Relvaga vehkimist videost küll ei tuvasta, autoga rammida üritava taksojuhi peatamiseks väljavõetud ning kasutusvalmis relvaga see mees küll end narriks ei teinud. Ohutu käsitsemine videost ka näha. Sa arvad, et taksist oleks seisma jäänud, kui tsiklimees seal lihtsalt ees võimleb? Ei usu. Igati hea oli see, mida tsiklimees tegi ja ma tõesõna teeks talle kakao statis välja.

Eks väikese tilli ja suure egoga meestel ole omad hobid.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas:

No kõige rohkem meite kandis on šveitslastel tukk kodus aga miskit ei juhtu....
Ja Kanades on ka palju relvakandjaid aga olukord on tükkmaad parem kui Miki-Hiire maal....

Soovitan vaadata: https://en.wikipedia.org/wiki/Bowling_for_Columbine

Üldiselt võiks selle relvanduse prükkarisse tõsta või splittida, a'la: "Mul on Colt ja olen kõva mees" vmt....

edu

Shveitslastel on tukk kodus, aga moona ei ole. No ei ole kohe ühtegi padrunit.

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Pira »

mx77 kirjutas:

Eks väikese tilli ja suure egoga meestel ole omad hobid.[/quote]

Tunnen kompleksi hõngu.
Relvad on täpselt samasugune hobi nagu kõik teised olgu selleks motokross või kudumine, kui sinu jaoks on see võõras siis pole vaja solvata.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

mx77 kirjutas:
yeekim kirjutas:

No kõige rohkem meite kandis on šveitslastel tukk kodus aga miskit ei juhtu....
Ja Kanades on ka palju relvakandjaid aga olukord on tükkmaad parem kui Miki-Hiire maal....

Soovitan vaadata: https://en.wikipedia.org/wiki/Bowling_for_Columbine

Üldiselt võiks selle relvanduse prükkarisse tõsta või splittida, a'la: "Mul on Colt ja olen kõva mees" vmt....

edu

Shveitslastel on tukk kodus, aga moona ei ole. No ei ole kohe ühtegi padrunit.

Kust Sa selle "fakti" võtsid?

Neil on õigus osta vastavalt relva katile ja tüübile X kogus (täpselt ei tea) laskemaana ja seda ka kodus hoida.
Et mitte keegi seda õigust ei kasuta....
Relva kandmisega on neil asjad VÄGA ranged, aga omamisega suht-koht OK- kodakondsused, kontrollid jmt standard.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pira kirjutas:
mx77 kirjutas:

Eks väikese tilli ja suure egoga meestel ole omad hobid.

Tunnen kompleksi hõngu.
Relvad on täpselt samasugune hobi nagu kõik teised olgu selleks motokross või kudumine, kui sinu jaoks on see võõras siis pole vaja solvata.[/quote]
Sorry, mul on relvaluba koos relavaga aastast 1992, ilmselt paljud siin foorumis kirjutajad rippusid siis alles emme tissi küljes. Ja laskmisoskuse kohta võine öelda vaid seda, et kunagi said improviseeritud practical shooting laskmisvõistlusel meie ja Eesti Politsei vahel EP parimad esindajad nagu tuppa situunud kaasid tappa. Aga vaatamata sellele ei käi ma täna enam relv kabuuris ringi ja eriti veel ei vehi sellega tänaval.
Isegi karmidel 90-date algusel, kui töö tõttu oli vaja relva igapaevaselt kanda ja sai silmitsi seistud oluliselt kurjemate tüüpidegaa, kui mingi mõttetu taksojuht ei tekkinud vajadust relvaga vehkima hakata.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas:
mx77 kirjutas:
yeekim kirjutas:

No kõige rohkem meite kandis on šveitslastel tukk kodus aga miskit ei juhtu....
Ja Kanades on ka palju relvakandjaid aga olukord on tükkmaad parem kui Miki-Hiire maal....

Soovitan vaadata: https://en.wikipedia.org/wiki/Bowling_for_Columbine

Üldiselt võiks selle relvanduse prükkarisse tõsta või splittida, a'la: "Mul on Colt ja olen kõva mees" vmt....

edu

Shveitslastel on tukk kodus, aga moona ei ole. No ei ole kohe ühtegi padrunit.

Kust Sa selle "fakti" võtsid?

Neil on õigus osta vastavalt relva katile ja tüübile X kogus (täpselt ei tea) laskemaana ja seda ka kodus hoida.
Et mitte keegi seda õigust ei kasuta....
Relva kandmisega on neil asjad VÄGA ranged, aga omamisega suht-koht OK- kodakondsused, kontrollid jmt standard.

edu

Ma eeldan, et sa mõtlesid "fakti" all, et paljudel shveitslastel on tukk kodus seda, et paljudel on armee relv kodus. Vaatam siis, mis armee relva moona kohta öeldakse

Prior to 2007 members of the Swiss Militia were supplied with 50-rounds of ammunition for their military weapon in a sealed ammo box that was regularly audited by the government. This was so that, in the case of an emergency, the militia could respond quickly.

A "shooting society" somewhere in Switzerland; people come to such ranges to complete mandatory training with service arms, or to shoot for sport and competition.
In December 2007, the Swiss Federal Council decided that the distribution of ammunition to soldiers would stop and that previously issued ammo would be returned. By March 2011, more than 99% of the ammo has been received. Only 2,000 specialist militia members (who protect airports and other sites of particular sensitivity) are permitted to keep their military-issued ammunition at home. The rest of the militia get their ammunition from their military armory in the event of an emergency.

Kui sa viitsid vaadata seda linki: https://en.wikipedia.org/wiki/Estimated ... by_country, siis sa näed, et shveits ei ole isiklike relvade osas sugugi mingis esirinnas.

Viimati muutis mx77, 26 Aug 2017, 17:07, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”