Õnnetused mootorratastega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas rannamees »

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/tr ... d=79066710

Midagi peab ikka peas valesti olema, kui 40 aastane lapse ema niimoodi käitub :(



Pilt
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ega seal väga mingit lootust polnud https://josdaily.com/2017/08/01/olga-pr ... fic-crash/


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Neil on hetkel Insta hullus: 299 klubi liikmelisus... Uurige edasi mis see tähendab. Sõidab 299 ja siis postitavad sellest pilte või videosid...

Kasutaja avatar

USSR V4
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Nov 2008, 21:45
Tsikkel: ZAZ custom
Asukoht: Kohila
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas USSR V4 »

Mis juhtus enne treffi paraadi Jõgeva lähedal teeristis, punane bike oli külili ja must auto keset teed?.

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas max07 »

rannamees kirjutas:

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/tr ... d=79066710

Midagi peab ikka peas valesti olema, kui 40 aastane lapse ema niimoodi käitub :(

Mis seal valesti peab olema? Hobi ja lifetime nagu iga teine, pealegi üsna pikk ja omajagu kogemustega, mitte üheks sõiduks sõbralt laenatud ratta ja elamusega... Ja et laste emadel või emade lastel peas midagi valesti oleks, ei pea ilmtingimatta rull põhjas piirdesse kütma, piisab ka samamoodi telefoniga autoroolis tegeleda jne.

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas rannamees »

max07 kirjutas:
rannamees kirjutas:

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/tr ... d=79066710

Midagi peab ikka peas valesti olema, kui 40 aastane lapse ema niimoodi käitub :(

Mis seal valesti peab olema? Hobi ja lifetime nagu iga teine, pealegi üsna pikk ja omajagu kogemustega, mitte üheks sõiduks sõbralt laenatud ratta ja elamusega... Ja et laste emadel või emade lastel peas midagi valesti oleks, ei pea ilmtingimatta rull põhjas piirdesse kütma, piisab ka samamoodi telefoniga autoroolis tegeleda jne.

Võrdled teadlikult tsikliga rull põhjas liikluses hullupanekut ja 250km/h ühe käega selfide tegemist autoroolis telefoniga rääkimisega?
Kui mingit vahet ei taba, siis on pointless edasi seletada.

Pilt
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas puhh »

USSR V4 kirjutas:

Mis juhtus enne treffi paraadi Jõgeva lähedal teeristis, punane bike oli külili ja must auto keset teed?.

Ise kohapeal ei olnud ja jutt tugineb kohalviibija ütlustele, kes ise ka kiirelt õnnetuspaigale tormas.
Toyota RAV oli keeranud Kuremaa peale ning õnnetuspaigas oli soovinud üle pidevate joonte teha vasakpööret. Rattur(-id) auto taga kiirendasid ja tõenäoliselt ei osanud oodata sellist manöövrit ning üks neist sõitis RAV'ile tagant otsa.
Loodame, et rattur paraneb edukalt, hoolimata pikaldasest kiirabi saabumisest.
Kui keegi küsib: kas ja kes süüdi on? Tont seda teab, kelle kapsaaeda see kivi veeretada. Las politsei tegeleb sellega, kuid mõtteainet on siin kõigile. Autojuhi süü on, et vales kohas tegi vasakpööret, rattur oleks võinud piisavat pikkivahet hoida ja ristmikel oleks võinud paraadi puhul väljas olla turvajad/reguleerijad.

http://www.greenmoto.ee
If the MTS1200 engine is not enough for you then I dont know what else to say. Nothing combines the handling, power, versatility & comfort of MTS 1200ST.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas simp »

Keegi äkki sõitis mööda ja oskab nr-märgi öelda?
Pilt
http://tallinncity.postimees.ee/4201043 ... ge=6959739


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

FB-s oli pilt numbriga:

Loodan paremat!...


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ohoh:

http://www.ohtuleht.ee/821565/kui-ma-pa ... a-hakkama-

Jube! Terevist meestele!

„Kui ma järgmine päev haiglast koju saades oma varustust nägin, siis tuli selline tunne, et ma ei sõida mitte kunagi ilma varustuseta ja mitte kunagi ei võta ma endale kaasreisijat peale. Sest see tunne, mida ma tundsin - see vastutus - see oli niivõrd võigas ja vastik, et need ülejäänud kukkumised ja valud on tühi asi selle kõrval. Just see südamevalu, et ma tegin oma sõbrale niimoodi. See oli kõige hullem selle asja juures. Ja muidugi ei sõida ma enam pimedas. Isegi autoga kardan pimedas sõita,“ räägib mees.

See on ka üks põhjustest, miks Ringo oma õnnetusest rääkida soovib - hoiatada teisi mootorrattureid. „Et teised ratturid oleksid hoolsamad kuna viimasel ajal on päris palju õnnetusi mootorratturitega olnud,“ ütleb ta. „Ja mis mind selle asja juures päästis ja võiks päästa ka teisi, kes analoogsesse olukorda satuvad? Varustus!“ toob Ringo välja. „Nii mina kui mu sõber olime täisvarustuses, millest muidugi mitte midagi alles ei jäänud. Rattast samamoodi. Ainult tagarehv oli terve, ülejäänu kõik oli katki,“ arvab Ringo , et kindlasti päästis ka see, et ratas oli hea ja tugev. „Oleks olnud mõni nõrgem ratas, siis oleks tõenäoliselt ai-ai olnud. Kui oleks.“

Väga, hea, et järelkaja tuli, äkki see paneb mõtlema plätusõitjaid.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Täna just nägin ühte trussikues sõitjat. Kõige naljakam oli see, et ta oli võrkpalli kaitsmete laadsed asjad jalga pannud. Nahh neist kasu on, kui sa trussades käna käid, need sõidavad sul kohe paigast.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ahh, hakkab jälle pihta :evil:

Ei ole 2'e ühesugust õnnetust ja varustuse hind ei ole võrdeline suurema ohutusega :!:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Isiklikult on sama humoorikad sardelnikud, kes linnas nahkkombedega 50 vuristavad. Saab muidugi vähem haiget, kahtlusteta :)

Aga mulle meeldib.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma ise arvan ka, et elektri süsteemis on kaitsmed mõtetud, piisaks ju lülititest. Puutepinge kaitse e. rikkevoolu kaitse on üldse owerkill.

Turvavöö autos ka segab mõtetult sõitmist ja rämedalt ahistab. Vot mulle isiklikult meeldib California, seal ei pea üldse kiivrit kandma.

Kondoom on ka nõrkadele :wack: mis võiks küll juhtuda, eriti kui magad kellegiga keda pole elusees näinud ja sebisid ära kuskil jokkis peaga klubi uksepealt :D
Egas välk kaksk korda samasse kohta ei löö, ja üks suguhaigus välistab kõik teised (lol) .

Kust te teate kes kuhu sõidab ja miks ta niimodi varustust valib? Igaühe vaba valik ju. Ma ka alguses mõtlen, et teeks linnapeal tiiru ja siis avastan ennast kuskil Harjumaa piiripeal. Mis ma peaks siis kohvrites mitu erinevat varustust kaasas kandma ja Laagri Circle Gey-s riideid vahetama (lol) ? Muidu näen naljakas välja.

Kindlasti see mõte oli mul ka peas kui risu panin (lol) KURAT MA NÄEN NII NALJAKAS VÄLJA NENDE NAHKADEAGA (lol) oleks mul vaid lühkarid ja Sons of Anarchy t-särk (lol) oleks kohe rohkem respekti kogunud foorumis!

Carma is a beach, tavaliselt asjad hakkavadki juhtuma kui telliskivi tehases hakkab savi otsa saama.

Loomulikult ei vaidle ma siin seda, et kallis varustus päästab vaid seda, et kas kasutada turvavarustust või ei. Igal kaitsmel oma eesmärk, olgu ta odav või kallis, igaüks teab ise kuidas oma tagumikku kindlustab.

:bsmile: (lol) :mrgreen: :bsmile:

Aga vahel ei juhtu ka. Ja loodame, et ei juhtugi! :bsmile:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

AzA kirjutas:

Isiklikult on sama humoorikad sardelnikud, kes linnas nahkkombedega 50 vuristavad. Saab muidugi vähem haiget, kahtlusteta :)

Kui linnas elad, siis maanteele jõudmiseks peab läbi linna sõitma, vist?
Sinu arvates peaks siis kas: a) sõitma linnas maanteekiirustega või b) panema kombe alles linna servas selga?

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

mx77 kirjutas:
AzA kirjutas:

Isiklikult on sama humoorikad sardelnikud, kes linnas nahkkombedega 50 vuristavad. Saab muidugi vähem haiget, kahtlusteta :)

Kui linnas elad, siis maanteele jõudmiseks peab läbi linna sõitma, vist?
Sinu arvates peaks siis kas: a) sõitma linnas maanteekiirustega või b) panema kombe alles linna servas selga?

Ja kui linnas ei ela, siis tuleb linna sildi juures ots ümber keerata?


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

kaimex kirjutas:
mx77 kirjutas:
AzA kirjutas:

Isiklikult on sama humoorikad sardelnikud, kes linnas nahkkombedega 50 vuristavad. Saab muidugi vähem haiget, kahtlusteta :)

Kui linnas elad, siis maanteele jõudmiseks peab läbi linna sõitma, vist?
Sinu arvates peaks siis kas: a) sõitma linnas maanteekiirustega või b) panema kombe alles linna servas selga?

Ja kui linnas ei ela, siis tuleb linna sildi juures ots ümber keerata?

Kuule, (lol) linnarahvas arvab, et maalt tullakse hobusega (lol) :D... Neid ei tohi shokeerida, et linnast on progress välja jõudnud. (lol) Linnapiiril tuleb tsikkel sinna jätta ja kohvritest hobune välha võtta ning sellega linna sõita (lol). Muidu vaesekesed ei pruugi sellest üle saada.

Variant 2 on KOWosocky e. rohelise sokkides lehmaga tulla. :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Pean vist täpsustama, pole tlna kärss.
Liigun umbes 80-90% ajast Pärnu linnas rattaga, julge 4-5k hooajal.
Ma näen ikka tihti 30c foori all higistavaid kombevendi, kes veidi linnas lärtsutavad ja siis koju ära lähevad ... ma tean, et nad ei ela Rakveres.
Kirjeldasin lihtlabaselt teist äärmust. Neid on umbes samasse suurusjärku varbavahe plätavendadega.
Pole ju raske aru saada?
Sealjuures on sõitjaid, kes sõidavad nii, et see kombe on õigustatud.

Siinkohal tervitan eile Pärnu - Viljandi maanteel mulle lühkarites ja T-särgis vastu tulnud baigiselli ..... ära mees jama nii :)

Ardilla: ma räägin teemal ... ajan ilusa kombe selga ja lähen linnavahele läristama .... sulaselgest edevusest.

Lagedalt võib end lõpmatuseni kaitsta, miljoni eri juhuse vastu. Aga, juhus on pime. Minu kõige õnnetum õnnetus on koha peal avatud avatava kiivriga vastu garaasi ust kukkumine .... ninaluu hulgimurd, tükkideks prillid jms. ägedat.
Karm värk, aga ajan edaspidiga kinnise kiivrita ratast garaasi. Enamjaolt lausa ilma kiivrita. Kohutav eksole, mis kõik juhtuda võib.
Mugavus vs. turvalisus .... igivana saag eksole :mrgreen:

Kiiver rihmata, seljakaitse - eriti linnas, on igast poste ja ääri, kus krõps käib, siis vaatab muud.
Näen neid õnnetusi päris palju :mrgreen:
Korralikult pakitud, aga seljakaitse jopegga kaasas olev pool sentimeetrit vahtu, millesse endast lugupidav firma ei paki isegi kahvleid.
Korralik kinnine rihmamata rinkakiiver.
Ja imestatakse, miks vaid 20kmh libisedes selg na haiget teeb, krdi äärekivid.
Dehüdreerunud sardelnikud, krt jooge vett selles mundris.
Ostke päris seljakaitsmed enne kui jope soetate, oem pask on moe pärast ja peaks poe utiliseerida jääma.

Aga mulle meeldib.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma sain mõttele pihta, lihtsalt oli hea põhjus kedagi veitsa nokkida.

No hard feelings :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tsensuur on käinud ja kustutanud siin vahepeal vist. Öösel oli siin mingi kommentaar kodanikult kel eile vist eriti s.tt päev olnud või siis rohud võtmata :mrgreen:


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma hommikul veel treffasi seada kui kohvikõrvale spämmisin :D õhtu oli tal hea aga hommik võib raske olla. Samas teema on õige. Kuskil on tsiklimees kelle pohmakas, see ju õnnetus.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Aus olla, siis on mul täiesti ükstaspuha, mida ja kuidas inimesed teevad. Lihtsalt kurb on vaadata uhketesse cordura, goretex jms. fäänsidesse nimedesse pakitud vennikesi, kes on ratastooli kandidaadid lihtsalt sellepärast, et ....
Linnasõit on ilma pikema jututa kõige ohtlikum, lihtlabaselt takistuste pärast. 20-30kmh külili ... nahk paraneb ära või siirdatakse persest õlale, aga mõraga kolpa või 3cm emmale kummale poole nihkunud selgroolüli ei paranda isegi scooby dooby doo.
Korraliku seljakaitsmega t-särgi mees linnas on arukam kui ajalehest seljakaitsmega kombevend.
Nii on.
Seen that.
Rihmamata maailma vingeima arai kinnisega tegelinski on surnuaia kandidaat vs rihmatud lahtine salvo.
Higi silmas? Dehüdratsioon.

Lõppeks, kett on täpselt nii tugev kui selle kõige nõrgem lüli.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mõttetu jookispeaga iba oli siin hommikul jah, topelt pealekauba. Mul trollimises piisav pädevus, et iba ja trollimist eristada ning vajadusel "delete"-vajutada :)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Paistab, et tänase päeva puhul siin teemas trollimine lubatud. :D Ma siis valan omalt poolt ka sortsu õli tulle.

Mul keset pealage parajalt pikk arm, varateismelise tatikana käisin jalgrattaga üle kaela, rattakiivritest polnud sel ajal isegi ülevindi turvalisusele mõtlevad emmed eriti kuulnud. Asjast vist püsivaid kahjustusi ei jäänud, kui mainit' arm välja arvata. Väiksed ja harvaesinevad migreenihood võivad ka millestki muust ju tuleneda, puudub küll võimalus seda varianti kontrollida.

Aga isegi kui kõik mul küljes olevad hädad on tingitud sellest, et ma oma lapsepõlve kiivris ja kaitsekombes ei veetnud, meeldib mulle mu minevik rohkem, kui ainuüksi paljas mõte perspektiivile, et kõik oleks käinud läbi turvakookoni. Lisaks on vahetu elu andnud teadmise ja kogemuse, et enda heaolu ja tervise eest tuleb täitsa ise seista. Kindlasti paneksin maanteesõiduks kiivri pähe ja varustuse selga ka siis, kui kiiver vabatahtlik oleks, nagu 50-60 aastat tagasi. Ümber nurga poes käies (õige mees jala ju ei käi) tõenäoliselt ei hakkaks riietumisprotseduuriga jantima.

Aga ju ma ikka lapsepõlves lolliks kukkusin.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Krl »

Jutt sellest, et varustus ei pruugi kaitsta just selle kukkumise eest, mis juhtuda võib, on küll lollus.
Kogu see turvalisuse teema on puhas tõenäosusele mängimine. Parem varustus annab suurema tõenäosuse tervemaks jääda. Midagi garanteerida, või välistada ilmselgelt ei saa.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas will111 »

parem varustus on väga suhteline asi. igasugust varustust nähtud ja kantud. paremast halvemani, ja kukkunud olen...no vist rohkem kui siit teemast 10 suvaliselt valitud tüüpi kokku :D ka parem varustus võib osutuda suhteliselt kasutuks sest iga kukkumine on lõpuks ikkagi erinev + väga palju on sellist varustust, kus teatud kaitsmed lihtsalt nihkuvad paigast ära kukkudes, ja polegi mingit eriti pädevat võimalust neid õige koha peale fikseerida, kui just ise seda varustust ei modifitseeri.
seega see suurema tõenäosuse jutt enamasti on paras demagoogia inimeste suust, kes ise elu jooksul üle paari korra kukkunud pole ja needki korrad on olnud mingid kõige lihtsamad standardolukorrad.
hea varustus on mis iganes varustus, mis kukkumise hetkel ja vältel oli enamvähem õige koha peal ja võttis suurema osa valust enda kanda. päeva lõpuks pole vahet kas see oli mingi 20 eurone hiina asi või 1000 eurone megaracing kombe. esimese pead küll ilmselt kohe peale pauku ka minema viskama, aga so what? asi on oma töö teinud.

pole mõtet halada selle üle, kuidas ikka keegi teine ja kolmas isik ei kanna seda või teist asja sellise hinnalipikuga nagu keegi kõrvaline arvab hea olevat. kõik inimesed ei sõida volvoga ka. pole kellegi teise asi ju. varustuse poole pealt minule on saanud selgeks, et on 3 peamist asja - kiiver, kindad ja saapad. need on asjad, mis suurema osa kukkumiste puhul hoiavad ära paraja portsu hästi mõttetut damaget mille ilma peaksid kõik oma saba ja sulgedega absorbima. aga see on vaid isiklik kogemus, siiski on savi kas keegi teine just neid 3 asja kannab või mitte

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Krl »

Vähemalt sellega võib jah nõustuda, et sigapohh mida keegi kannab. Igaüks vastutab enda eest ise.
Ja need kolm varustuse osa, mis eelmises postituses üles loeti, ei aita suurt midagi, kui peale kurvis kukkumist sust rekka üle sõidab. Seega mine tea, kas tasubki neid niiväga tähtsustada.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei tasugi, kui plaanid rekka alla jääda :D

sellest iroonilisest järeldusest võib täpselt sama targalt välja lugeda, et mitte midagi ei tasu tähtsustada kui sust kurvis rekka üle sõidab. investeerisid rohkem või vähem, pole mingit vahet. tuleb hoopis vist välja, et kõige efektiivsem turvavarustus ja kõige parem tõenäosuse annab see kui jätad oma kiiremad sõidud ja kõvemad vajutamised selliste kohtade peale kus ei ole väga palju rekkasid ega muid asju sinust üle sõitmas.
kui on väga selgelt näha ja teada, kus ja mis tingimustes valdava osa oma sõitudest teed siis on võimalik isegi turvavarustust mingil määral sihtotstarbeliselt valida. aga selge on see, et kui ikka inimene lendab 150ga ümber puu või jääb rekka alla siis kallis varustus hoiab vaid ehk paremini pudru koos pealetõstjate jaoks.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Mulle meeldivad need tüübid, kes täisvarustuses teevad niisutus ringe emastele jättes peale kiivri kõik muu kahe silmavahele. Ning ratta seljas istub ilusti kilpides tüüp ja stringides neid :D Tavaliselt ei piirduta linnaga.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”