Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Tere!

Tean, et pole päris õige koht kuhu kirjutada, aga netist mina toimivat Eesti jeti foorumit ei leidnud, aga kui on, siis ehk keegi tahab linki jagada. Igal juhul küsin tsiklimeeste seast, kas siin foorumis jeti sõitjaid leidub? Ma ei pea päris veesportlasi silmas, vaid neid, kes pühapäeviti välja elamas käivad. Kuna idee on osta jett, siis sellega seoses on palju küsimusi ja hea meelega võtaks teadjamate nõu kuulda. Alustades sellest, millist kasutatud (istuva asendiga) jetti otsida (töökindlus, varuosade saadavus, sõiduomadused) ja lõpetades sellega, kus nt Harjumaa/Lääne-Virumaa piires jetid (ametlikult) vette lasete, millist GPS-i kasutate jne. Kuna enda tutvusringkonnas ühtegi jeti omanikku pole ja alguses üksi merd vallutama ei läheks, siis oleks hea mõne sõitjaga koos esimesed tripid teha, kui asi nii kaugele jõuab. Ühesõnaga - vabalt võib siia teemasse kirjutada või mulle privasse märku anda.

Mida otsin? Kasutatud jett, eelarvega umbes 4k. Mida käredam, seda parem, aga võiks seejuures stabiilne olla. Silma on jäänud 2000a Sea-Doo XP Limited ja 2004a Kawasaki Ultra 150. Kus ma sõidaks? Valdavalt merel ilmselt ja kuna soov oleks Eesti saari külastada, siis kuulaks kütusekulu poole pealt sõitjate kogemusi.

Tänan nõuandjaid ette! :bsmile:



Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Kirjutage ikka avalikult elik siia foorumisse siis. Endal ka juba paar aastat olnud jeti soetamise mõte ja on tekkinud täpselt samad küsimused, mis kasutajal Motorized. Jääks huviga asjatundjate kogemusi ootama!

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jet Ski ei ole istuva asendiga. (turbiin veesuusk)
Minu arvamus, et neljataktiline ja nii võimas kui rahakott kannatab. Väga kiiresti jäävad alumise otsa omad väikseks (kui muidugi kuskil tiigis ei sõida)

Miks neljataktiline? see on lihtsalt minu personaalne eelistus pole õlidega mässamist ning hääl meeldib rohkem.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Motorized kirjutas:

Tean, et pole päris õige koht kuhu kirjutada, aga netist mina toimivat Eesti jeti foorumit ei leidnud, aga kui on, siis ehk keegi tahab linki jagada.

Kirjuta julgelt, me võiks isegi kaaluda mingi temaatilise alamosa tegemist - motohobi on pigem selline petrolheadide hobi, kus harrastajal on tavaliselt erinevaid bensiiniga töötavaid sõidukeid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Andrea kirjutas:

Kirjutage ikka avalikult elik siia foorumisse siis. Endal ka juba paar aastat olnud jeti soetamise mõte ja on tekkinud täpselt samad küsimused, mis kasutajal Motorized. Jääks huviga asjatundjate kogemusi ootama!

+1
Ka omal juba mõnda aega soetamise mõte, aga seni pole tegudeni jõudnud. Käesoleval hooajal kardetavasti ei jõua kah, aga never say never, sest tsikli ostsin ka suht üleöö :mrgreen:

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Kawa Ultra 150 kräunutan ise vahel suviti, väga käreda minekuga, vist oli isegi omal ajal üks kiiremaid seeriatootmises olevaid. Korra jooksis mootor kotti, kuna hoolduses unustati õli panna...nüüd ehitati ümber nii, et on ilma õlipumbata ja läheb 2 taktilise õli bena hulka. Turbiini on korra tehtud, aga valu on ka saanud. Veab tube ja suuski vabalt. Emajõel põhjagaasiga tundub minumeelest stabiilne:) merel pole käinud.
Aga seda, et suht kähku viskab kopa ette, üksi ei viitsiks enam üldse sõitma minna...

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Hei!

Mõtlesin paar rida kirja panna omadest kogemustest eelkõige seoses püstise sõiduasendiga jetiga.

Istuv jett on hea tõesti merel sõitmiseks, suusa/laua vedamiseks ja mugavatele inimestele, aga mina soovitaksin just nn püstist jetti, sest sellega on palju põnevam sõita ja õppimist ja tegevust jagub aastateks (st ei hakka nii kergelt igav kui istuva jetiga). Ning algajatele esialgu on ka nn põlvili sõites lusti küll.

Ülalpidamine:
Kuna mul oli 2t mootor, siis ülalpidamise kulud pm olematud. Ainuke vaev sega 1L õli iga 50L bensu peale ja vaid kalla ja "talla". Kuna mootoris endas õli ei ole, pole vaja vahetamisega mässata ja õli ei saa mustaks. 3 aasta jooksul käis 1 korra vaid hoolduses ja seal vahetati vaid küünlad - thats it!

Transport:
Kindlasti muretseda endale mugavaks vedamiseks paadikäru, mida saab ka ilusti vettelaskmiseks uputada.

Lisavarustus:
Jett osta on tore, aga nagu ka tsikli puhul, tasub ka siin mõelda ka lisavarustusele. Eelkõige korralik päästevest. Tavaline paadivest on kehv valik, hea võtta ikka mingi kergem ja sportlikum variant, mis tagab ka hea liikuvuse. Kui kavatsed ka nö "hullu panna" siis kiiver hea mõte, sest muidu võib pildi tasku visata kui suure hoo pealt maha lendad või veel hullem, keegi pärast otsa sõidab. Kalipso on ka soovitatav, et hooaega pikemalt nautida. Ja püstise jeti puhul kindlasti libisemisvastased jalatsid, et kindlamalt peal püsida.
Kui lähete 2t teed, siis hea osta selline suurem kanister, kus segad kütuse ja õli kokku ning saad sealt ka otse jetti valada.

Asukohad:
Kui jett on arvel, siis võid pm igalpool avalikel veeteedel sõita. NB! võib olla vajalik paadiluba!
Püstise jetiga sõitmiseks soovitan isiklikult eelkõige Raplamaal Pahklas/Alestis asuvat karjääri, kus ujujatest eraldatud spets jetirada poidega ning võimalik ka grillida ja wake´i sõita.
Pilet 1 jeti kohta oli viimati vist 10 euri kui õigesti mäletan.

Edu! :bsmile:

https://www.youtube.com/watch?v=gh4kQdh2Tko
https://www.youtube.com/watch?v=Lz5Im7qr1og

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Püstise eelis on, et pms saad transportida ka suurema auto pagassis, rambi puudusel tassid kahe mehe vahel ka vette.

Mina sellega sõitu nautima ei saanud (ma ei oska palju asju veel sellest pole vaja lähtuda :D ) st olin rohkem pikali kui sõidus. Kiirustega tuli kiiresti hirm nahka ja sellise solgutamise juures tasakaalu hoidmine tundub olema pigem spidermanile jõukohane (sileda veega sai isegi päris suure hooga triipu tõmmatud ja oli väga äge) :) aga ei kui selgeks saad on fun ja väiksuse ning kerguse tõttu opereerimine kiire ja mugav. Talveks võid pmst panna kamorkasse püsti :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Jet-ski (jeti) huvilised foorumis?

Lugemata postitus Postitas ping »

Püstised väiksed (sport) jetid on tehtud kandejõuga arvestades 75Kg sõitja raskusega.
Sellised masinad: https://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_SuperJet

"Priskematele poistele" sobiv püstine on ainult selline, 130Kg kandevõimega masin:
https://www.google.ee/search?q=sea+doo+ ... +doo+3d+di
Siin on tsikliistmega asendis:
Selle põhi ja mootor on kahekohalise jeti oma ja ühekohaline pealisehitus.

Mulle omale meeldib "kardiistmega"

Emajõe kurvides 100Km/h kallutada.
SeaDoo kasutusjuhendis on kirjas, et istudes lainetel hüpata ei tohi, võib neerud lahti põrutada.
Muidugi riietus peab olema vastav, tavalise päästevesti, Tsärgi ja lühkarid rebib vettekukkumine ribadeks.

Jett on veesõiduk millel õppesõidu tegemiseks ei pea õpetaja olema sama aluse peal.
Õppesõidu juhendaja (paadijuhi paberitega isik) peab olema nägemisulatuses - kas teisel alusel või kaldal.
"Õppesõitu" saab ka mitmele "õpilasele" samalajal teha, mitme jeti olemasolul.
Pilt

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”