Mootorratta hindade hooajalisus?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Dein
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Aug 2017, 15:35

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Dein »

Selline küsimus, et millal oleks kõige mõistlikum tsikkel osta? Huvitab just hinna poolest. Kas hooaja algul tõusevad hinnad märkimisväärselt? Kas on suur vahe kas osta veebruaris või aprillis?



Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Sügisel tahavad inimesed vabaneda talvisest hoiustamiskohustusest ja sellega kaasnevatest kuludest. Seetõttu olen mina näiteks nõus sügisel oma ratta odavama raha eest ära andma, et vabaneda järjekordse tehnika ülalpidamise kuludest.


Teema algataja
Dein
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Aug 2017, 15:35

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Dein »

Boobush kirjutas:

Sügisel tahavad inimesed vabaneda talvisest hoiustamiskohustusest ja sellega kaasnevatest kuludest. Seetõttu olen mina näiteks nõus sügisel oma ratta odavama raha eest ära andma, et vabaneda järjekordse tehnika ülalpidamise kuludest.

Seega praegu on see kõige magusam aeg? Peale talve pole siis väga vahet, millal osta?

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Praegu võiks olla üsna okei aeg osta-müüa. Hooaeg hakkab lõppema, uueks hooajaks vaja hooldused jms teha, selle arvelt võimalik hinda kaubelda.
Talvel ostes ei saa ilmselt proovisõitu teha, et võimalikest tehnilistest puudujääkidest paremat teavet saada. Need, kes tahaksid uue hooaja uue rattaga vastu võtta, siis müümisega võiks alustada juba praegu.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Dein kirjutas:

Selline küsimus, et millal oleks kõige mõistlikum tsikkel osta? Huvitab just hinna poolest. Kas hooaja algul tõusevad hinnad märkimisväärselt? Kas on suur vahe kas osta veebruaris või aprillis?

Hinnad nüüd ja veebruaris-aprillis ei erine oluliselt. Nii Auto24 kui Mobile.de uuringud on näidanud, et heade pakkumiste hulk on nii hooaja sees, kui sealt väljas üsna ühetaoline. Erinevus on müügi kiiruses - hooaaja välisel ajal püsivad soodsama pakkumised kauem üleval, sest turu üldine aktiivsus on väike. See loobki mulje, et sügisel on häid pakkumisi rohkem, kui kevadel-suvel. Sügisel on üldsielt mõistlikum osta, sest sul on kauem aega alternatiivsete pakkumiste järele vaadata.
Tõsiselt häid pakkumisi tasub jahtida novembrist- veebruarini, siis müüvad üldjuhul vaid need, kel hädasti raha vaja ja on nõus hinnas oluliselt alla tulema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Macintosh kirjutas:

Tõsiselt häid pakkumisi tasub jahtida novembrist- veebruarini, siis müüvad üldjuhul vaid need, kel hädasti raha vaja ja on nõus hinnas oluliselt alla tulema.

Mul on kevadest saati pakkumisel turu kõige odavam VT 750 ja huvi on ümmargune null. Tegelikult olen ka mina kõik oma rattad ostnud kas oktoobris või novembris.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ivoonu kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Tõsiselt häid pakkumisi tasub jahtida novembrist- veebruarini, siis müüvad üldjuhul vaid need, kel hädasti raha vaja ja on nõus hinnas oluliselt alla tulema.

Mul on kevadest saati pakkumisel turu kõige odavam VT 750 ja huvi on ümmargune null. Tegelikult olen ka mina kõik oma rattad ostnud kas oktoobris või novembris.

Tänavaasta suvel viletsal suusaperioodil on üldse inimeste huvi kõikide asjade vastu, mis algavad eesliitega "moto" erakordselt madal.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Ivoonu kirjutas:

Mul on kevadest saati pakkumisel turu kõige odavam VT 750 ja huvi on ümmargune null. Tegelikult olen ka mina kõik oma rattad ostnud kas oktoobris või novembris.

Sa ise ostaks turu kõige odavama asja? (mis lihtsalt lõhnab romu järele)? Tee uued säravad pildid uue nurga alt ja mõne aja pärast proovi harju keskmise hinnaga :)

G

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

grahv kirjutas:
Ivoonu kirjutas:

Mul on kevadest saati pakkumisel turu kõige odavam VT 750 ja huvi on ümmargune null. Tegelikult olen ka mina kõik oma rattad ostnud kas oktoobris või novembris.

Sa ise ostaks turu kõige odavama asja? (mis lihtsalt lõhnab romu järele)? Tee uued säravad pildid uue nurga alt ja mõne aja pärast proovi harju keskmise hinnaga :)

G

Ma olen mõelnud selle peale, et paneks hinnale 500 otsa ja ehk tekib siis rohkem huvilisi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui siin hindades veel oluliselt alla tulema hakatakse siis varsti on vist osad rattad ka juba raua hinnaga müügis nagu mõned autot :D aga üldiselt mina pole viimastel aastatel enam näinud, et rataste hinnad üldse suurt erinevad oleksid hooaegadest sõltuvalt. inimesed müüvad igal ajal ja usun, et täpselt igal ajal leidub ka neid kellel parasjagu raha hädasti vaja on. ei oota nüüd nii paljud selle "hädasti raha vajamisega" just sügise või talveni. ja ei lähe rattad ka kevadel või suve alguses absoluutselt mitte paremini kaubaks. vaevalt, et mingitel muudel aegadel rohkem kaubaks minema hakkavad...muidugi, kui hinna täiesti totakaks keerad siis läheb kaubaks igal ajal. ilmselt juba teatud kategooria tüüpidele. aga see muidugi ainult minu nägemus.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas:

kui siin hindades veel oluliselt alla tulema hakatakse siis varsti on vist osad rattad ka juba raua hinnaga müügis nagu mõned autot :D aga üldiselt mina pole viimastel aastatel enam näinud, et rataste hinnad üldse suurt erinevad oleksid hooaegadest sõltuvalt. inimesed müüvad igal ajal ja usun, et täpselt igal ajal leidub ka neid kellel parasjagu raha hädasti vaja on. ei oota nüüd nii paljud selle "hädasti raha vajamisega" just sügise või talveni. ja ei lähe rattad ka kevadel või suve alguses absoluutselt mitte paremini kaubaks. vaevalt, et mingitel muudel aegadel rohkem kaubaks minema hakkavad...muidugi, kui hinna täiesti totakaks keerad siis läheb kaubaks igal ajal. ilmselt juba teatud kategooria tüüpidele. aga see muidugi ainult minu nägemus.

R6 olen silma peal hoidnud. Keset talve on leidnud neid isegi 1000eur eest. Hooaja alguses alla 1800 eur väga ei näe.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas kasper »

Odavamaid rattaid on hea ilmselt müüa Juuli-September. Sisuliselt ajal, mil värsked lubade omanikud "turule" tulevad. Kallimate ja uuemate puhul vast suurt vahet ei ole. Minule endale tundub, et "kiirelt cashi" vajavaid müüjaid tasuks natuke skeptilisemalt vaadata (kui nad just midagi uut ei osta).

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Boobush kirjutas:

Sügisel tahavad inimesed vabaneda talvisest hoiustamiskohustusest ja sellega kaasnevatest kuludest. Seetõttu olen mina näiteks nõus sügisel oma ratta odavama raha eest ära andma, et vabaneda järjekordse tehnika ülalpidamise kuludest.

Vabane oma tuonost minu kasuks soodsalt.

Siiski kevadel lähevad nö algajate rattad veidi paremini ja suurema hinnaga turgu küll, aga see vahe on marginaalne pigem.
Normaalsetel ratastel vahet ei ole täheldanud.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ivoonu kirjutas:

Mul on kevadest saati pakkumisel turu kõige odavam VT 750 ja huvi on ümmargune null. Tegelikult olen ka mina kõik oma rattad ostnud kas oktoobris või novembris.

Sellele rattale on huviline olemas, aga võistleb vs 750 dragstar, mida pakuti 2500. Sestap ka prableemid.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Sügisel võib soodsamalt tõesti saada, kuna mõnel pole kohta või ei soovi kevadeni hoiustada.

Talvel aga pole seevastu väga midagi saada ega pole ka mõtet müüa vast. Kellel on, see on kevadeni hoiustamiskoha selleks ajaks leidnud niikuinii. Ainuke lootus on et kellelgi ootamatult kiirelt raha vaja ja tuleb mingi hea hinnaga masin müüki - ainult et proovisõiduga siis kahtlane :ner:

Kevadel jah pigem veidi kallim kui sügisel või talvel aga samas valikut ka reeglina rohkem. Loomulikult ju rohkem huvilisi kui terve hooaeg veel ees vs. ostan nüüd ja saan alles poole aasta pärast sõita.

Minu soovitus on kui hetkel midagi huvitavat silma jääb ja hoiustamiskoht olemas, mine vaatama. Saad proovisõitu ka veel teha ja hooaja lõpu puhul vast hinnast alla ka :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

müüjad mõtlevad, et "peaks müüma selle hinnaga kevadel/sügisel, sest ostjad ..... "
ostjad mõtlevad, et "peaks ostma kevadel/sügisel, sest müüjad ....."

täida ise lüngad, laias laastus on kõik juhuslik, kõik muudkui hoolega mõtlevad aga tegelikult mingit kindlat kirjutamata reeglit või kokkulepet ei ole.
trend on jah aga trend on vältimatu ja tuleb ka tahtmatu tegevuse peale.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Hoiustamine maksab soodsamates kohtades ju ala 20euri kuu. = pool aastat puhkeaega 120Euri.
Et hoiustamise arvelt rahaline võit tuleks, peaks müügihinda alandama vähem kui see hoiustamise kulu on. Seega u 60Euri ehk. See on isegi 1000Eurise ratta puhul suht olematu hinnalangus, et see kedagi motiveeriks sügisel ratast ostma.


hsgold
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Mai 2017, 13:42
Tsikkel: Yamaha Fazer 600
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas hsgold »

samas kui osta ise sügisel ratas siis peab ka hoiustamise peale mõtlema ning "võimalusel" kulutada see soodus sinna...

Printeril tooner jälle otsas?!? https://toonerimees.ee

Kasutaja avatar

krss
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Aug 2005, 00:55
Tsikkel: Tenere, Rebel, Ninja
Asukoht: Põhjaosariigid
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas krss »

Ma olen kõik oma rattad ostnud eranditult sügisel ja eranditult ise väljamaalt toonud. Mitte ainult hinnavahe vaid ka valiku pärast. Eestis tunduvad kevad-sügisesed hinnakäärid tõesti pigem väikesed, kui sirvida müügikuulutusi, kuid ostukuulutust jättes on tulnud pakkumisi, millest kevadeti unistadagi ei julgeks. Oli just äsja samal põhjusel taas ARKi asja ja torkas kohe silma, et neid oli üllatavalt palju, kes just praegust hetke väljamaalt ratta toomiseks parimaks peavad :wink:

Is there life before death?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas ranel »

ranel kirjutas:
will111 kirjutas:

kui siin hindades veel oluliselt alla tulema hakatakse siis varsti on vist osad rattad ka juba raua hinnaga müügis nagu mõned autot :D aga üldiselt mina pole viimastel aastatel enam näinud, et rataste hinnad üldse suurt erinevad oleksid hooaegadest sõltuvalt. inimesed müüvad igal ajal ja usun, et täpselt igal ajal leidub ka neid kellel parasjagu raha hädasti vaja on. ei oota nüüd nii paljud selle "hädasti raha vajamisega" just sügise või talveni. ja ei lähe rattad ka kevadel või suve alguses absoluutselt mitte paremini kaubaks. vaevalt, et mingitel muudel aegadel rohkem kaubaks minema hakkavad...muidugi, kui hinna täiesti totakaks keerad siis läheb kaubaks igal ajal. ilmselt juba teatud kategooria tüüpidele. aga see muidugi ainult minu nägemus.

R6 olen silma peal hoidnud. Keset talve on leidnud neid isegi 1000eur eest. Hooaja alguses alla 1800 eur väga ei näe.

Ja hakkab pihta,

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... rhash=caf5

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorratta hindade hooajalisus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ostja poolt vaadates maksaks kevadel kindasti vähem samast rattast kui sügisel, sest kevadeks on uus aastanumber ette keeranud ja ratas "aasta vanem" - ja vanemast ei maksa ju sama hinda mis aasta uuemast :-)
Aga see võib küll argument olla, et kevadel on värskeid sõitjaid peale tulemas ja seetõttu nõudlus mõnevõrra suurem kui hilissügisel.
Talvel on "rimakat" hea müüa - keegi eriti ei kipu proovisõitu tegema :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”