Kaitseväe teema

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sai siin ükspäev arutatud, et kes millal teenis ja kui pikk tema noorteajalõpu matk oli.
Olen kuulnud, et tänapäeval on see veidi lühemaks tehtud.

Mina käisin 98/99, matka pikkus oli 75km ja käisime seda c.a. 18 tundi.

Nüüd juba julgen tunnistada, et kuna olen 190 pikk ja sel ajal anti alates 190 meestele topeltports sööki, siis pidin teepeal oma kotist konserve põõsastesse sokutama, et kotti kergemaks saada... Mul ei ole täpselt isegi aimu, kui palju see kott kaaluda võis, kuid kuna me tulime otse metsalaagrist, siis olid absoluutselt kõik asjad kaasas.



  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

mina käisin 04/05, meil noorteaja lõpurännakut polnud, oli NAKis seersandi rännak mille pikkuseks ca 70 km ja läbisime selle 14,5 tunniga, kiiremad grupid jõudsid isegi varem.
meil kõiki sõduriasju kaasas polnud, oli siuke sissisõjaks valmistatud komplekt, arvan et üle 30 kilo ei kaalunud aga täpselt enam ei mäleta ka.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

97 aastal TÜJP oli rännak 96 km

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas Peet »

Mina olen poisike ning käisin EV HIRMUÄRATAVAS sõjaväes 2010-2011, Logistikapataljon. Lõpurännak oli u 40-45km. Kokkuvõttes ütleksin, et nii rännak kui ka kogu teenistuses oldud aeg oli paras puhke- ja spordilaager. Raskeim osa oli hommikul jooksmas käimine unisena ja põis kui poksikinnas.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas Kirs »

94-95 tolleaegse nimega Autokompanii. Polnd meil mingit rännakut. Nooreaja lõppedes anti ülejäänud teenistusajaks kindlad ülesanded kätte. Kes autojuhiks ja kes garaaži "õliks". Kel lube ja tehnilist taipu polnud see tampis vahiteenistuses.

SERTÃO
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mina matkasin Hmelnitskist tagasi rongi ja bussiga 3 päeva.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


tarmoel
Postitusi: 306
Liitunud: 25 Aug 2008, 22:48
Tänatud: 9 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas tarmoel »

Jaanuar 1982. Kuibõševi oblast. Autoga (zil 131) 500km. Kõigile noortele autojuhtidele kohustuslik. Teoreetiliselt oli see kohustuslik iga kord, kui mõne teise mudeli rooli istusid aga tavaliselt piirdus see sellega, et löödi ringkonna staabis sõjaväepiletisse pitsat mis tõestas, et oleksid nagu ka selle järjekordse käruga 500km läbinud. Selle 500km läbimiseks läks 2 päeva. Lumi, pakane, suur kolonn ja iga mõnekümne kilomeetri tagant peatus ja rivistumine kolonni peasse, kus polgukomandör mahlakas sõnastuses juhtnööre ja moraalset tuge jagas. Kui pimenes, siis pilluti asja huvitavamaks tegemiseks suht aeglaselt liikuva kolonni sekka suitsugranaate, pauguteid ja pisargaasi. Kes gaasimaski pähetõmbamisega hiljaks jäi see sõitis nö. käsikaudu. Kõik jäid ellu keegi viga ei saanud, paar kergemat teelt väljasõitu oli aga need toimusid päevavalges.

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas cossie »

Piipz, muuda teema nimi ära. Eesti vabariigis käiakse KAITSEVÄES :-|||
Mina jalutasin 2012a. Kaks päeva ja umbes 60km

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõjaväe teema

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vaatan ja kohe mitte ei saa aru. Tänapäevases kaitseväes on suht võimatu keskmiseks kiiruseks 5kmh hoida, kui mingi iga natukese aja tagant on sbk eksami ülesanded ootamas. Ei liigu lumes teps mitte kiiresti. Endal 2008 oli hommikul varavalges startisime ja pimedas õhtul millalgi lõpetasime. Vist oli midagi 24km kanti olnud ametlik tee, aga jaoülem lasi väikse saki ka juurde, mistõttu tuli sutsu rohkem ning saime lisaks joosta ka.
Võrdluseks scoutspataljoni rännak oli mul keskmine kiirus tsuti üle 7kmh, mis sisaldas 10 esimest km jalutamist, 10km järgmist kiirkõnd ning 10km viimast jooksmine ning see oli suht nonstop teema ja vaid 15kg oli seljas. Vaadates kui paljud ajateenijad seal rajal kõvasti aeglasemad olid, siis tundub, et ju siis kümme aastat enne seda on oluliselt kõvemast puust mehed. :roll:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olin 88-90, teenimiseks seda eriti küll nimetada ei saa. Olin käsivõitlejate seltskonnas, eriti raskel juhul tuli labidas ja kang appi võtta. Lõpurännakuks oli ühe väejooksiku Komsomolskisse (na Amure) dispatti konvoeerimine, see oli kodule veidi lähemal, kui oma väeosa.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

in4r3k
Postitusi: 172
Liitunud: 05 Juun 2009, 16:42
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas in4r3k »

Kalevi Jalaväepataljonis oli sõduri baaskursuse lõpurännaku pikkuseks 30km, lahinguvarustust võis olla u 30kg tuuris. Kuskil poole või kolmandiku maast läbisime väga soises alas, pidevalt käisid jalad põlvini mudas. Aega kulus kokku u. 13h.
Hetkel teenin Tapal Tagalapataljonis autojuhina. Praegu käsil kategooriate omandamine, hetkelgi C-kat arki teooriaeksami järjekorras. Väike videokokkuvõte baaskursuse lõpurännakust siin .

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Kauri »

98-99 Tagalapataljon, reamehe eksam kokku koos lahingtegevuse ja rännakuga 72h. Kui legendist möödapanek sisse lugeda siis tuli ca 100km ära. Päris karm laks oli, viimases lõpus olid jalad ikka nii pekkis, et iga kuuseokas tundus läbi saapatalla sisse tulevat.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kauri kirjutas:

98-99 Tagalapataljon, reamehe eksam kokku koos lahingtegevuse ja rännakuga 72h. Kui legendist möödapanek sisse lugeda siis tuli ca 100km ära.

Piipz kirjutas:

Mina käisin 98/99, matka pikkus oli 75km ja käisime seda c.a. 18 tundi.

Kuidas kahel samal ajal käinud nii erinevad andmed on? Piipz kas nooruspõlve meenutades midagi arvudega mööda ei pane?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

reimps

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas reimps »

Üks oli vahis, teine Marjas. Erinevad üritused.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas piiks »

Polegi käinud kaitseväes. See aasta algus tegin KL's SBK kursuse läbi. Lõpurännaku pikkust ei mäleta, trampida sai täisvarustuses kõvasti. Õnneks sadas ka kogust aeg vihma, et varustus veelgi raskem oleks. Ja mingid 4 miini sokutati ka kamba peale tassimiseks kaasa. Päeva lõpuks hakkas päris ära tapma, aga noh ega vanus pole ka enam päris see.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas vx800 »

93-94 Tallinn SOR. Ei mingeid rännakuid ega metsalaagreid. Selle asemel piisavalt palju kilomeetreid Tallinna eri linnaosades.

mees jääb alati iseendaks

Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Gerd »

00-01 Eesti Merevägi... SBK lõpus 36 h sõdurieksam koos rännakuga ca 90 km. Varustus oli kõik kaasas, mis anti. Kaalu ei tea... vbla 25-30 kg + Galil. Eriti tüütud olid kilomeetrite pikkused sirged metsasihid-teed, kus lõppu ei paistnud. SBK lõpus jaotati noored laiali kes kuhu: NAK, garaaz, side, rannakaitse ja division. Ise olin divisionis, kuid enne laevale saamist oli veel MBK e. madruse baaskursus... kui SBK-s sai kõvasti sportida, siis MBK kõrval oli see puhkus :) , kuna meid suunati pärast nagunii laevadele “lebotama” :)Elu parim füüsiline vorm peale seda !

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

vx800 kirjutas:

93-94 Tallinn SOR. Ei mingeid rännakuid ega metsalaagreid. Selle asemel piisavalt palju kilomeetreid Tallinna eri linnaosades.

Sina oledki see, kes meil vanalinnas pidevalt alko käest ära korjas :) Aga tänks, vist

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas vx800 »

Tuleb pattu tunnistada, et alko ära võtmine oli see kõige süütum tegevus.

mees jääb alati iseendaks

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas joel »

vx800 kirjutas:

93-94 Tallinn SOR. Ei mingeid rännakuid ega metsalaagreid. Selle asemel piisavalt palju kilomeetreid Tallinna eri linnaosades.

Olid Tallinnas bussijuht? (lol)
https://is.gd/8G2WrG

Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

https://et.wikipedia.org/wiki/Sisekaits ... 3%BCgement - sellest väga palju netis infot ei ole, sest sel ajal polnud ka väga palju netti :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

2003-2004 Pärnu Üksikjalaväepataljonis. Rännakute pikkust ei mäleta... Aga SBK kontrollpunktidega maastikumäng täisvarustuses polnud mingi eriline teema, müttasime peamiselt mööda teid. NAK oli täielik killer, mingi ime läbi suutsin jalad saabastesse kinni jäätada, et pärast ahju ees võttis tükk aega, et neid kätte saada.. Rühmaülemate kursus oli põnev, raske ja lõpuks Tori Põrgus lõpetades päris õnnis tunne oli sees... :)


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas grahv »

EKV 1997... Matka pikkust enam ei mäleta. See toimus talvel ja oli algul täitsa mõnus, aga kujunes lõpus kõigile pääris raskeks, kuna pidime läbima mingi soo puusadeni sulalumes ja tagatipuks tuli maha paks udu, mis nullis nähtavuse. Orientiire polnud näha ja palja kompassiga sai neist mööda pandud. Lõpuks teise õhtu pimedas hakati kuskil autosignaaliga märku andma, kuhu suunda minna. Suund oli isegi enamvähem õige, aga me sumpasime ikka väga aeglaselt edasi. Kontrollaega jõudsid vähesed. Hetkest kui kõik olid lõpuks autokastis külakuhjas ja tent kinni tõmmati, magasid kõik surmaund. Kedagi ei kottinud, palju tal varustust ja mehi risti-põiki peal või all magas. Kui kohale jõudes tent üles tõsteti, kerkis suur aurupilv puhh taevapoole... Hommikul said parimad kohe puhkusele ja puhkuselt tulles lendas mõni otse kartsa kuna relv oli halvasti puhastatud. :) Inimkaotusi oli ka - seal autokastis magades oli kellegi käsi niimoodi "ära surnud", et pärast oli probleem sõrmedega ja kutt käis hulk aega kuskil taastusravil ja vabastati teenistusest.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas zombi »

Remniku XIII, '92 lõpp. Matka ei olnud, aga muid "lõbustusi" see-eest kahekuise nooreaja jooksul piisavalt. Eredaimad mälestused liivamägedest ja Remniku kraavi forsseerimisest ca -20 kuni -25 kraadise külmaga. Ainult nohu sain, seda kannan siiani auga :)
Aasta hiljem N-Jõesuus kaadriallohvi kursuste lõpumatk X kilomeetrit, kuna jupijumalad ei osand kaarti lugeda ja Sinimägede asemel rändasime Sillamäe kanti. Aga terve päev kulus tampimisele erineval maastikul kenasti ära. Algplaanis oli 50km, a palju tegelikult tuli, sellest ajalugu vaikib...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

olivermrl
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Juun 2017, 20:30
Tsikkel: Honda NC 700 X
Tänatud: 1 kord

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas olivermrl »

Mina olin 2014 Paldiskis. SBK lõpurännak oli 80km, aega kulus 26h. Koormaks oli täisvarustus, mina kaalusin koos seljakoti ja Galiliga 135kg, tühikaal oli mul 75kg, väga raske oli, esimese 5km jooksul oli talla all vill, aga tegin edukalt lõpuni, jaost mitu tükki katkestas, või andis varustust ära.
Järgmine päev hommikusöögile minnes jäi taktsammu marss ära, selle asemel oli midagi mida võis kauboi kõnnakuks nimetada :lol:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas ranel »

olivermrl kirjutas:

Mina olin 2014 Paldiskis. SBK lõpurännak oli 80km, aega kulus 26h. Koormaks oli täisvarustus, mina kaalusin koos seljakoti ja Galiliga 135kg, tühikaal oli mul 75kg, väga raske oli, esimese 5km jooksul oli talla all vill, aga tegin edukalt lõpuni, jaost mitu tükki katkestas, või andis varustust ära.
Järgmine päev hommikusöögile minnes jäi taktsammu marss ära, selle asemel oli midagi mida võis kauboi kõnnakuks nimetada :lol:

Mida sa kaasas vedasid, kui sul oli täisvarustus 60kg? Täisvarustus kaalus 30kg. Liivakotte vedasid kaasa või oli sul kogu varustus läbi vettinud koos sisuga? :roll:
Ainus kord, kui kaalu peal sai täisvarustuses käidud, oli koos 81mm toruga ja sellega koos oli ~+55kg juurde. Kogu see komplekt oli kolme mehe peale ära jaotatud ja niisama kaalus 45kg. Natuke keeruline mõista, et kust sellised müstilised numbrid tulevad. :roll:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

olivermrl
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Juun 2017, 20:30
Tsikkel: Honda NC 700 X
Tänatud: 1 kord

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas olivermrl »

ranel kirjutas:
olivermrl kirjutas:

Mina olin 2014 Paldiskis. SBK lõpurännak oli 80km, aega kulus 26h. Koormaks oli täisvarustus, mina kaalusin koos seljakoti ja Galiliga 135kg, tühikaal oli mul 75kg, väga raske oli, esimese 5km jooksul oli talla all vill, aga tegin edukalt lõpuni, jaost mitu tükki katkestas, või andis varustust ära.
Järgmine päev hommikusöögile minnes jäi taktsammu marss ära, selle asemel oli midagi mida võis kauboi kõnnakuks nimetada :lol:

Mida sa kaasas vedasid, kui sul oli täisvarustus 60kg? Täisvarustus kaalus 30kg. Liivakotte vedasid kaasa või oli sul kogu varustus läbi vettinud koos sisuga? :roll:
Ainus kord, kui kaalu peal sai täisvarustuses käidud, oli koos 81mm toruga ja sellega koos oli ~+55kg juurde. Kogu see komplekt oli kolme mehe peale ära jaotatud ja niisama kaalus 45kg. Natuke keeruline mõista, et kust sellised müstilised numbrid tulevad. :roll:

Kaasa kästi võtta kogu kapi sisu, sinna hulka kuulusid lisaks lahingvarustusele veel varuvorm, talvevorm, varusaapad, kummikud.
Lisaks anti meile neli 24h pakki, kaasas oli veel ca 5l vett.
Kogu kaasas olnud modru kaal jäi 50-60kg vahele, aga eks see tasapisi vähenes vee ja toidu arvelt.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Õnnelikud kes said tänapäevased toidupakid kaasa.
98 anti 72h toit kaasa kilekotis, purepak mahlad, konservid,leib,sai ja muu mudru. Peale 48 tundi paduvihmas võivad enamus ette kujutada mis sellest järgi jäi. Mahlapakid purunesid kui kraaviületusel kukkuma juhtusid või koti hooletult maha panid.
Jao peale oli "plokkidele" ka 3 TT maketti mis korralikust rauast, neid tuli vedada ka kordamööda. Muidu oleks need 3 meest sinna metsa maha jäänudki.

Kasutaja avatar

ranar
Postitusi: 29
Liitunud: 08 Jaan 2009, 13:43
Tsikkel: Indian CDH
Asukoht: Keila
Tänanud: 1 kord

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas ranar »

Tuleb meelde juhus, kui kunagi enne patrull-laagrisse minekut saime must kilekotti pakitud toidupakid, mis muu hulgas sisaldasid tomatit ja jogurtit. Mõni mees toppis paki kohe seljakotti ja ohh seda üllatust, kui metsas lõpuks toidupaki lahti tegi :D

rana®
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kaitseväe teema

Lugemata postitus Postitas zombi »

erilised kulakud.... isegi süüa anti kaasa... Meile kuskile pärapõrgu korra miski lõuna orkunniti-jahtund toit ja kogu armastus. Plasku oli, aga paljukest kellegil seal miskit oli, oli oma asi...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”