Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Kui näed kiirteel Soomes kedagi 80ga sõitmas on ta penskar või muidu idioot. Talvel seal kûll 100 piirang kuid tavakiirus ikka 120 ning suvel kui 120 piirang siis jääb sellega jalgu seal kuna tavakiirus ca 130-140. Kuid sommide jokutamisele liikluses on oma põhjus. Kui aastanumbri sees saab 3x trahvi kiiruskaamerast on load minimaalselt 3 kuuks läinud. Seega enamustel pole võimalik seda endale lubada. Ja kaamerad on seal sätitud juba nii, et sähvab +1kmh



If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Siis on üle pooled idikad ja teine osa penskareid, kui lund tuleb või vihma sajab. :mrgreen:
Tegelikult kõige hullem aeg on reedeti ja sajuse ilmaga. Lausa uskumatu, kuidas mõned võivad venida siis. Peaks nagu olema, rohkem kui korra, elus lund näinud ju?

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Eks kõik sõidavad vastavalt sellele, kuidas arvavad kõige turvalisemalt kohale jõudvat. Mina usun jällegi, et pole vajadust sinna viia pribaltika kamikaze sõidustiili. Tallinn-Tartu mnt on samamoodi lume ja lörtsiga igasugu rasedaid parte täis kes siis 60-70 lasevad 90 alas. Soomes lihtsalt tundub neid rohkem olevat kuna inimesigi on 6x rohkem :D

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Aastaid tagasi, kui Eestis ja Soomes talvel veel lund sadas, sõitsin päris tõsise lumetormiga Tamperest Helsinkisse. Kiirteel esimene rida liikus 40-60 km/h ja teine rida 60-100 km/h, vastavalt hetkeoludele ja sellele, kas keegi esimese rea tegelane oli teise ritta ära eksinud. Aga lumesadu oli niipalju kõva, et ega suurt kiiremini poleks kannatanud sõita ka, kui teise rea keskmine kiirus oli. Või kui oleks tahtnud, oleks enamvähem, nagu valge seina sisse sõitnud. Kusjuures näiteks suured bussid olid kõik eranditult teises reas ja vilgutasid hoolega tulesid, kui mõni jalgu uimerdama jäi. Samas, kui ma paarist bussist ikkagi mööda tahtsin minna, tõmbasid need ikka korraks kõrvale ka. Polnud sihukest suhtumist, et kui mina sõidan, siis teised vaadaku ise, kuidas saavad.

See Tallinn-Tartu maantee tuleb küll kiiresti neljaraealiseks teha. Tallinn-Narva trassil on väga rahulik sõita. Aga kui mõni lõik remondi tõttu ajutiselt kaherealiseks on tehtud, on kohe vähemalt samasugune hullumaja lahti, nagu Tallinn-Tartu teel.

Viimati muutis pühak, 14 Jaan 2018, 19:02, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ah ma niisama maalisin stereotüüpe. Lihtsalt enne krss-i postitatud tabelit polnud isegi mõelnud selle peale, et liiklusohutusest edetabeleid peetakse ja Eesti neis kõrgel kohal võib olla, aga nüüd on päris uhke tunne. Arvestades et Soomes on ikka reeglina põhimaanteed neljarealised ja muidu ka igasugu liiklusasjade ehitamisega üsna kaugele jõutud, on nendega ühel pulgal asetsemine isegi kohe väga väga hea tulemus (btw vaatasin järgi, Soome 2017.a. number on 38 vs meie 37).

Et noh, võib-olla on see üks neist asjadest, mida ei tuleks torkida või mingi suvalise tuju ajel pea peale keerata ;)

Lumetormis matsu panekud, kuna härradele ei kõlvanud alla 90+10 sõita, on muidugi häbiväärsed, sellega nõustun. Aga suures pildis on see vähetähtis detail.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

RasmusL kirjutas:

Eks kõik sõidavad vastavalt sellele, kuidas arvavad kõige turvalisemalt kohale jõudvat. Mina usun jällegi, et pole vajadust sinna viia pribaltika kamikaze sõidustiili.

Just,"Maassa maan tavalla" ja see ütlus peab mu meelest paikka ka mujal kui soomes.
Ma omal ajal Soome ristipõiki läbi uhanud ja tänagi ei vaja kaarti ega gepsu seal sõitmiseks ning mulle soomes sõita meeldib.
Aga minu arust, on soome keskmine juhtide sõiduoskuse tase, vist ikkagi vähe parem kui meil.
Mul naine vähemalt on mitu korda Helsinkis(ka mujal Soomes) sõites maininud,et ma ei pidavat seal sõites, rooli taga üldse vanduma ,erinevalt meil sõtmisest.Ju siis põhjusi nii väga pole,mis närvi ajavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
RasmusL kirjutas:

Eks kõik sõidavad vastavalt sellele, kuidas arvavad kõige turvalisemalt kohale jõudvat. Mina usun jällegi, et pole vajadust sinna viia pribaltika kamikaze sõidustiili.

Just,"Maassa maan tavalla" ja see ütlus peab mu meelest paikka ka mujal kui soomes.
Ma omal ajal Soome ristipõiki läbi uhanud ja tänagi ei vaja kaarti ega gepsu seal sõitmiseks ning mulle soomes sõita meeldib.
Aga minu arust, on soome keskmine juhtide sõiduoskuse tase, vist ikkagi vähe parem kui meil.
Mul naine vähemalt on mitu korda Helsinkis(ka mujal Soomes) sõites maininud,et ma ei pidavat seal sõites, rooli taga üldse vanduma ,erinevalt meil sõtmisest.Ju siis põhjusi nii väga pole,mis närvi ajavad.

kui sõites pidevalt vanduma peab, siis on kaks võimalust(ilmselt nende koosmõju). Sa kas ei suuda liikluses absoluutset "olukordi ette näha" ja sõidad ennast tuimalt kuhugi probleemidesse pidevalt. Pluss ilmselt ka vaimne tervis vajaks natuke turgutamist, kui sõitmine endast nii välja viib pidevalt.
Sõidan ka ise igapäevaselt Tallinnas ja ka mujal ja mingit vandumist, või signaalitamist tuleb ikka üliharva ette.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Krl kirjutas:
urmas66 kirjutas:
RasmusL kirjutas:

Eks kõik sõidavad vastavalt sellele, kuidas arvavad kõige turvalisemalt kohale jõudvat. Mina usun jällegi, et pole vajadust sinna viia pribaltika kamikaze sõidustiili.

Just,"Maassa maan tavalla" ja see ütlus peab mu meelest paikka ka mujal kui soomes.
Ma omal ajal Soome ristipõiki läbi uhanud ja tänagi ei vaja kaarti ega gepsu seal sõitmiseks ning mulle soomes sõita meeldib.
Aga minu arust, on soome keskmine juhtide sõiduoskuse tase, vist ikkagi vähe parem kui meil.
Mul naine vähemalt on mitu korda Helsinkis(ka mujal Soomes) sõites maininud,et ma ei pidavat seal sõites, rooli taga üldse vanduma ,erinevalt meil sõtmisest.Ju siis põhjusi nii väga pole,mis närvi ajavad.

kui sõites pidevalt vanduma peab, siis on kaks võimalust(ilmselt nende koosmõju). Sa kas ei suuda liikluses absoluutset "olukordi ette näha" ja sõidad ennast tuimalt kuhugi probleemidesse pidevalt. Pluss ilmselt ka vaimne tervis vajaks natuke turgutamist, kui sõitmine endast nii välja viib pidevalt.
Sõidan ka ise igapäevaselt Tallinnas ja ka mujal ja mingit vandumist, või signaalitamist tuleb ikka üliharva ette.

Sa oled äkki üks nendest,kes normaalsed inimesed vanduma ajab,kui sind üldse miski ei häiri? :ner:
Üks nendest kes,Ilma suunata ette keerab,keelatud kohas tagasipööret teeb(kuna sõitis õigest kohast mööda),sõidab rohelise laine alal 30-40-ga ja ei suuda seetõttu laines püsida,näpib sõidu ajal telefoni,sõidab kapuuts peas ja ei näe mujale kui ette,sõidab ummikus punasega ristmikule ja plokib ristuva liikluse jne.
Ma ei vannu niisama,olen üldiselt rahulik,aga kiire liikleja.Olen ka mõne mehe põhjusega autost välja tirinud kui vaja ja õpetusi lugenud,et edaspidi hoolsam oleks.
Ma tõesti ei häbene ,ega karda ,mõnele nahhaalile kohta kätte näidata.
Ma tõesti ei talu ,kui minu arvelt keegi midagi teeb või saab.Ma olen alati enda eest seisnud ja teen seda ka edaspidi. Kahjuks tänapäeval on seda kuidagi ebaviisakaks lugema hakatud,kui mees on mees ja käitub nagu mees.Mees on muideks ka viisakas ja austab teisi viisakaid,kuid näitab ebaviiskale koha kätte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
Krl kirjutas:
urmas66 kirjutas:
RasmusL kirjutas:

Eks kõik sõidavad vastavalt sellele, kuidas arvavad kõige turvalisemalt kohale jõudvat. Mina usun jällegi, et pole vajadust sinna viia pribaltika kamikaze sõidustiili.

Just,"Maassa maan tavalla" ja see ütlus peab mu meelest paikka ka mujal kui soomes.
Ma omal ajal Soome ristipõiki läbi uhanud ja tänagi ei vaja kaarti ega gepsu seal sõitmiseks ning mulle soomes sõita meeldib.
Aga minu arust, on soome keskmine juhtide sõiduoskuse tase, vist ikkagi vähe parem kui meil.
Mul naine vähemalt on mitu korda Helsinkis(ka mujal Soomes) sõites maininud,et ma ei pidavat seal sõites, rooli taga üldse vanduma ,erinevalt meil sõtmisest.Ju siis põhjusi nii väga pole,mis närvi ajavad.

kui sõites pidevalt vanduma peab, siis on kaks võimalust(ilmselt nende koosmõju). Sa kas ei suuda liikluses absoluutset "olukordi ette näha" ja sõidad ennast tuimalt kuhugi probleemidesse pidevalt. Pluss ilmselt ka vaimne tervis vajaks natuke turgutamist, kui sõitmine endast nii välja viib pidevalt.
Sõidan ka ise igapäevaselt Tallinnas ja ka mujal ja mingit vandumist, või signaalitamist tuleb ikka üliharva ette.

Sa oled äkki üks nendest,kes normaalsed inimesed vanduma ajab,kui sind üldse miski ei häiri? :ner:
Üks nendest kes,Ilma suunata ette keerab,keelatud kohas tagasipööret teeb(kuna sõitis õigest kohast mööda),sõidab rohelise laine alal 30-40-ga ja ei suuda seetõttu laines püsida,näpib sõidu ajal telefoni,sõidab kapuuts peas ja ei näe mujale kui ette,sõidab ummikus punasega ristmikule ja plokib ristuva liikluse jne.

Ei ole.
Aga tänan küsimast.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, kui inimesel on pidevalt vaja kellelegi kohta kätte näidata, siis muidugi ajab liiklus vanduma - poole ajast vannud selle pärast et keegi tegi midagi sinu arust valesti ja siis ülejäänud poole ajast selle pärast, et parajasti kõik teevad kõike õigesti ja pole kedagi kellega puselda :lol:

Ma üldiselt arvan et võiks sellest "aga mujal maailmas..."-kompleksist ükskord üle saada. Eesti on jummalast soliidne esimese maailma riik, nii liikluse kui kõigi muude asjade poolest. Paljud asjad on isegi mõistlikumalt lahendatud kui "mujal maailmas", need 1km/h peale ärkavad kiiruskaamerad on hea näide.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

võibolla paljudel on tõesti ka nii...aga ma ei tea, pole tähele pannud, et ma näiteks tühjal maanteel omas tempos sõites pidevalt vannuks või mingil põhjusel pinges, närvis oleksin. Ikka risti vastupidi, mida tihedamaks läheb seda hullemini kipub närvi ajama. kuid mitte tihedus (sest tavaliselt seal ja sel ajal kui mina sõidan, pole üldse mitte eriti tihe). vaid ikka see, et alati leidub selles tiheduses paras ports neid niinimetatud juhte, kes ei suuda isegi selle üsna naeruväärse liiklustiheduse juures ühtlaselt ja loogiliselt ning teistega arvestavalt liigelda. ja ometi selles pole ABSOLUUTSELT mitte midagi rasket.

eks eestis ole ka mõned asjad mõistlikumalt lahendatud (ma küll tahaks siin öelda, et pole lihtsalt veel jõutud p*rsse keerata!). ja mujal ole omad probleemid ning neid kõiki tõenäoliselt reisides piisavalt hästi või täielikult lihtsalt ei taju. kuid sellist pidevat peata olekut, mitte millegist aru saamist ja uimerdamist ning isoleeritud eksistentsi stiilis sõiduvõtete kasutamist mina tõesti kuskil mujal näinud ei ole. mõnel pool on küll süstemaatiliselt teistsugune liiklusstiil, mis võib olla samuti uimane...kuid siis on vähemalt ühtlaselt uimane ja seda uimasust samas kasutatakse üsna maksimaalselt ära, et liiklus oleks jälle selle võrra sujuvam. selliseid asju ju ometi näeb kui kasvõi juba paar päeva mõnes teises riigis autoga ringi sõidad. loomulikult ma pole ka terves maailmas sõitnud...so there's that.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas claw »

No kui liiklus sind ikka vanduma ei aja, tuleb munemine ära lõpetada. Minu arust iga 5-s liikleja ei saa parema käe reeglist aru. Ringi peal suuna andmine on sama tavapärane kui ükssarvikud. Ja julge 50% liiklejaid sõidab spido järgi 48 ja 88. Suvel. Ilusa ilmaga. Päeval. Aga kui vihma peaks veel tulema..

Kedagi autost välja kakkuma ei hakka, aga vannun omaette küll. Parem hakkab kohe.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

claw kirjutas:

No kui liiklus sind ikka vanduma ei aja, tuleb munemine ära lõpetada.

Ja millist väärtust see närvis olemine siis inimese elule võiks anda, et selle poole vaja püüelda oleks?
https://youtu.be/VSGoT1CK9wI?t=169

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen enda pealt täheldanud, et kui omal närv must, näiteks, kui naisel eile õhtul pea valutas, siis ajabki liiklus kopsu üle maksa. Kui aga kõik pinged kenasti ära maandatud, siis tundub liiklus ka kohe tüki maad paremana. Edasijõudmise kiirus mõlemal puhul suht sama, ainult viimasel juhul liigud ise sujuvamalt ega tee lollusi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Krl, värvi...värvi annab elule vaata, sest mida v**u nahh niisama pöial suus ringi sõidad siis vaata :lol:

väga originaalne vend muidu seal videos, pika puuga autentsem kui senised üritused ühe õige bemmivenna kujutamisest (w)


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Syn »

urmas66 kirjutas:

Olen ka mõne mehe põhjusega autost välja tirinud kui vaja ja õpetusi lugenud,et edaspidi hoolsam oleks.
Ma tõesti ei häbene ,ega karda ,mõnele nahhaalile kohta kätte näidata.

Kui see väide sõnasõnalt paika peab, siis võiksid ise ka arusaada, et autorool/lensk pole sulle päris õige koht.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Nojah, kui inimesel on pidevalt vaja kellelegi kohta kätte näidata, siis muidugi ajab liiklus vanduma - poole ajast vannud selle pärast et keegi tegi midagi sinu arust valesti ja siis ülejäänud poole ajast selle pärast, et parajasti kõik teevad kõike õigesti ja pole kedagi kellega puselda :lol:

Ma üldiselt arvan et võiks sellest "aga mujal maailmas..."-kompleksist ükskord üle saada. Eesti on jummalast soliidne esimese maailma riik, nii liikluse kui kõigi muude asjade poolest. Paljud asjad on isegi mõistlikumalt lahendatud kui "mujal maailmas", need 1km/h peale ärkavad kiiruskaamerad on hea näide.

Ma üldiselt suht rahulik inimene(isegi trahvi pole juba üle 10a saanud) sõidan oma sõitu ja teised sõitku ka.Ei vannu tõesti nii sama iga liigutuse pärast,pidasin eelpool silmas ikka reaktsiooni konkreetse sigatseja peale.Kahjuks neid ikka satub aegajalt ette.

Mis puutub muu maailma ja meie võrdlusse ,siis olgem ausad,meil on ikka veel pikk maa viisaka ja teisi arvetava liikluse suunas.
Mingist esimese maailma asjast ma ei julgeks küll väga sõna võtta.Parem kindlasti,kui venes ,aga ikkagi on meil kalduvusi ka sinna suunas(pribaltika kamikaze sõidustiil nagu Rasmus väga tabavalt ütles). Vähemalt Tallinnas ja suuremate linnade vahel liigeldes küll.
Ei tea palju sa roolis oled,aga mul läheb ikka igapäev 2-3 vahel ka 4 tundi selleks ja aastas koguneb autoga läbisõitu 43-45 tkm + siis natuke ka tsikliga hooaja kohta.Vahel sõidan ka veokatega,sealt jälle hoopis teine vaatenurk asjale.
Muide väga selgesti on erinevusi märgata liikusviisakuse ja teistega arvestamise kohapealt,kui võtta võrdluseks näiteks Nõmme ja Lasnamägi.Sõidan ise Nõmme poolt Lasnamäele tööle ja olen sellist asja aastate jooksul tähele pannud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Spoiler
Syn kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Olen ka mõne mehe põhjusega autost välja tirinud kui vaja ja õpetusi lugenud,et edaspidi hoolsam oleks.
Ma tõesti ei häbene ,ega karda ,mõnele nahhaalile kohta kätte näidata.

Kui see väide sõnasõnalt paika peab, siis võiksid ise ka arusaada, et autorool/lensk pole sulle päris õige koht.

Pigem ei sobi rool/lenks nendele kes põhjustavad sellise situatsiooni, et keegi nii kaugele läheb. Kunagi ca 5a tagasi soomes sai kiirteel maru kehva ilmaga sõidetud umbes 3 rekka kolonnis. Pikivahed olid suht suured ning kiirus umbes 65-70kmh kuna nähtavus oli vast 20 meetrit ainult ning väga libe ja kõigil meil olid ka 25,25m pikad autod. Ei läinud kaua, kui kusagilt hüppas tagant välja eesti rekamees oma poolpäraga kes küttis gaas põhjas mööda tervest kolonnist nii, et käru vingeras tal taga nii kuis tahtis, lendas siis ilma suunata meile otse ette ning loomulikult blokki et kohe paremale parklasse pöörata. Ega meilgi enam kiire kusagile polnud ning sai järgi sõidetud. Eesotsas olnud juht käis siis muidugi eestlasele õpetust andmas rusikaga näkku löömise näol. Sinna rooli taha ta igaljuhul toibuma jäi ja viha muutus meil hoopis naeruks :lol: Ei ütle, et see päris õige tegu oli, aga hinge ajas selline teistega absl mitte arvestamine täis küll.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Syn kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Olen ka mõne mehe põhjusega autost välja tirinud kui vaja ja õpetusi lugenud,et edaspidi hoolsam oleks.
Ma tõesti ei häbene ,ega karda ,mõnele nahhaalile kohta kätte näidata.

Kui see väide sõnasõnalt paika peab, siis võiksid ise ka arusaada, et autorool/lensk pole sulle päris õige koht.

Sõnasõnalt ikka jah.Tegemist on olnud mitte otsese liiklusalase tegevuse vaid keskmise näpu ja muude liiklusalasele tegevusele järgnenud tegevustega.Kui mees julgeb selle näpuga vehkida,siis julgegu ka pärast vastutada.Üldiselt on neil vehkijatel pärast iste ilmselt pruuni triibuga ja ei mingit praalimist.Pole ise kordagi füüsiliseks läinud ja pole ka mulle midagi sellist üritatud teha.
See on meil siin üldse üks väga omapärane rahvuslik joon,et auto justkui annaks mingi anonüümsuse. Seal olles võid igasugu sigadusi teha ning mitte selle eest vastutada. Tegelikult tuleb ikka iga asja eest mida teed, vastutada.Mujal seda nii silmatorkavalt ei olegi tähele pannud. Venest rääkimata,sest seal võib näpuga vehkija ka kuuli saada,muudest asjadest rääkimata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Syn »

urmas66 kirjutas:

Tegelikult tuleb ikka iga asja eest mida teed, vastutada.Mujal seda nii silmatorkavalt ei olegi tähele pannud. Venest rääkimata,sest seal võib näpuga vehkija ka kuuli saada,muudest asjadest rääkimata.

Tuleb vastuta jah. Selles loos (http://ekspress.delfi.ee/kuum/rullnokk- ... d=63792782) vastutasid veel liskas naine ja kaks väikest last. Tõenäoliselt tunnevad vastutust tänase päevani. Sa kindlasti leiad mingid suured erinevused enda ja selle noormehe vahel, aga olen täiesti kindel, et tolle situatsiooni alguses polnud tollel noormehel ka plaanis kedagi manalateele saata.
(Pole eeltoodud loo tegelastega isiklikult tuttav. Lihtsalt kahju, et mõnemehe metsiku lääne rollimängu tagajärjel kaks last isata kasvavad.)

Sellistest "tõmban autost välja ja panen vastutama" olukordadest need kurva lõpuga sündmused alguse saavad.

Ära unusta, et ükshetk teed võibolla sina midagi, mis mõnele kaasliiklejale ei sobi, ning viimane otsustab sind "vastutama" panna. Kahtlen, et sa oma elu liikluseksimuse või keskmisest kehvema päeva tõttu supermarketi parklasse jätta tahad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Syn kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Tegelikult tuleb ikka iga asja eest mida teed, vastutada.Mujal seda nii silmatorkavalt ei olegi tähele pannud. Venest rääkimata,sest seal võib näpuga vehkija ka kuuli saada,muudest asjadest rääkimata.

Tuleb vastuta jah. Selles loos (http://ekspress.delfi.ee/kuum/rullnokk- ... d=63792782) vastutasid veel liskas naine ja kaks väikest last. Tõenäoliselt tunnevad vastutust tänase päevani. Sa kindlasti leiad mingid suured erinevused enda ja selle noormehe vahel, aga olen täiesti kindel, et tolle situatsiooni alguses polnud tollel noormehel ka plaanis kedagi manalateele saata.
(Pole eeltoodud loo tegelastega isiklikult tuttav. Lihtsalt kahju, et mõnemehe metsiku lääne rollimängu tagajärjel kaks last isata kasvavad.)

Sellistest "tõmban autost välja ja panen vastutama" olukordadest need kurva lõpuga sündmused alguse saavad.

Ära unusta, et ükshetk teed võibolla sina midagi, mis mõnele kaasliiklejale ei sobi, ning viimane otsustab sind "vastutama" panna. Kahtlen, et sa oma elu liikluseksimuse või keskmisest kehvema päeva tõttu supermarketi parklasse jätta tahad.

Olles vastutustundlik ja arvestades kaasliiklejatega pole ilmselt põhjust ka karta,et keegi midagi nii teeb.Õige hõlma ei hakka keegi,ütleb ka vanarahvas.
Aga see artiklis mainitud pereisa ikkagi võttis endale vastutuse olla ülbe(lootes jääda anonüümseks)ja ei mõelnud kohe üldse tagajärgede(eelkõige oma pere ja lähedaste) peale.Kindlasti ääretult traagiline juhtum ja vastutama panek ,ei pea olema alati füüsiline.
Aga nagu ma eelpool mainisin,siis mingi väärikus võiks mehel olla ja seda väärikust võiks ka säilitada.Ma pole kohe kindlasti see mees,kes kanni ette keerab ja laseb end põrutada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Syn »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
Syn kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Tegelikult tuleb ikka iga asja eest mida teed, vastutada.Mujal seda nii silmatorkavalt ei olegi tähele pannud. Venest rääkimata,sest seal võib näpuga vehkija ka kuuli saada,muudest asjadest rääkimata.

Tuleb vastuta jah. Selles loos (http://ekspress.delfi.ee/kuum/rullnokk- ... d=63792782) vastutasid veel liskas naine ja kaks väikest last. Tõenäoliselt tunnevad vastutust tänase päevani. Sa kindlasti leiad mingid suured erinevused enda ja selle noormehe vahel, aga olen täiesti kindel, et tolle situatsiooni alguses polnud tollel noormehel ka plaanis kedagi manalateele saata.
(Pole eeltoodud loo tegelastega isiklikult tuttav. Lihtsalt kahju, et mõnemehe metsiku lääne rollimängu tagajärjel kaks last isata kasvavad.)

Sellistest "tõmban autost välja ja panen vastutama" olukordadest need kurva lõpuga sündmused alguse saavad.

Ära unusta, et ükshetk teed võibolla sina midagi, mis mõnele kaasliiklejale ei sobi, ning viimane otsustab sind "vastutama" panna. Kahtlen, et sa oma elu liikluseksimuse või keskmisest kehvema päeva tõttu supermarketi parklasse jätta tahad.

Olles vastutustundlik ja arvestades kaasliiklejatega pole ilmselt põhjust ka karta,et keegi midagi nii teeb.Õige hõlma ei hakka keegi,ütleb ka vanarahvas.
Aga see artiklis mainitud pereisa ikkagi võttis endale vastutuse olla ülbe(lootes jääda anonüümseks)ja ei mõelnud kohe üldse tagajärgede(eelkõige oma pere ja lähedaste) peale.Kindlasti ääretult traagiline juhtum ja vastutama panek ,ei pea olema alati füüsiline.
Aga nagu ma eelpool mainisin,siis mingi väärikus võiks mehel olla ja seda väärikust võiks ka säilitada.Ma pole kohe kindlasti see mees,kes kanni ette keerab ja laseb end põrutada.

Mis annab sulle garantii, et sa seda saatuslikku lööki kannaga näkku ei saa, kui sa "mõne mehe autost välja tirid"? Oled füüsililiselt nii kõva mees, et maarjamaal vastast ei leidu või keed nii üle, et see mõte ei jõuagi tekkida? Kas sellises olukorras oma lähedastele mõtled? Või "väljasikutatud" sparringupartneri lähedastele?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas ttt »

Eile nägin, kuidas üks sõitis kuival asfaldil 90 alas 60ga. Terve rivi maalt linna sõitjaid järel, üks närvilisem kui teine. Mööda sõites selgus põhjus - tüüp rääkis telefoniga. Järgmine kord kutsun sellisele politsei. Hiljuti oli sellest ka artikkel meedias, kus politseinikud avaldasid arvamust, et liiga aeglaselt sõitmine ja teiste mitte mööda lubamine on tõepoolest probleem. Soovitatigi kutsuda politsei, kui kahtlaselt aeglaselt sõidab, telefoniga räägib vms ja selle tõttu pikki kolonne tekitab.

Liiklusraev on kerge tekkima, aga minu arvates on täitsa okei kaasliikleijaid rahulikult korrale kutsuda. Enamus ehmatavad nagunii ära juba selle peale kui nad kuidagi peatad :D Muidugi iga kord tõesti ei tasu autost välja tulla..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Syn kirjutas:

Mis annab sulle garantii, et sa seda saatuslikku lööki kannaga näkku ei saa, kui sa "mõne mehe autost välja tirid"? Oled füüsililiselt nii kõva mees, et maarjamaal vastast ei leidu või keed nii üle, et see mõte ei jõuagi tekkida? Kas sellises olukorras oma lähedastele mõtled? Või "väljasikutatud" sparringupartneri lähedastele?

Jutu point on see,et ära vehi oma näpuga ja käitu väärikalt,siis ei juhtu midagi.Sa ikka püüad seda näpuga vehkijat nagu õigustada?
Eelpool juba ütlesin,et kahetsusväärne juhtum,aga alustas seda ju see näpuga vehkija-teisele koha kätte näitaja.See on jah õnnetu ja väga harvaesinev juhus.
Ega ma ka ei saa kunagi milleski kindel olla,kuid väärikalt käitudes ja kedagi lampi solvamata ei ole tõenäosus suur,et asi füüsiliseks läheb.Mees teeb ja mees vastutab oma tegude-sõnade eest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Syn »

urmas66 kirjutas:

Sa ikka püüad seda näpuga vehkijat nagu õigustada?
.

Ei õigusta näpuga vehkimist. Ei vehi ise, kuid samas ei hakka ka kedagi jälitama, kui keegi peaks mulle vehkima. Tegelikult ei meenugi, et keegi oleks vehkinud. Vbl mälu veab alt siinkohal
Sinu jutust jääb vägisi antud pereisa juhtumi puhul mulje, et justkui asja eest sai. Mina sellega nõus ei ole. Vehkis või mitte, aga hakata jälitama ja "arupärima" on minusilmis natuke ebastabiilne käitmine.

urmas66 kirjutas:

Üks nendest kes,Ilma suunata ette keerab,keelatud kohas tagasipööret teeb(kuna sõitis õigest kohast mööda),sõidab rohelise laine alal 30-40-ga ja ei suuda seetõttu laines püsida,näpib sõidu ajal telefoni,sõidab kapuuts peas ja ei näe mujale kui ette,sõidab ummikus punasega ristmikule ja plokib ristuva liikluse jne.

Tundub, et sind ajavad päris paljud asjad närvi liikluses. Mind ärritavad need samad asjad samapalju, kui igat teist juhti liikluses. Samas vehkigu vastaspool kasvõi 6e keskmise sõrmega korraga, no ei hakka liikluses kedagi kuskile sikutama ega õpetust jagama. Paremal juhul ei saavuta sellega midagi ja halvimal juhul lööd kellegi maha/lüüakse sind maha.
Õigusriigis on korramõistmiseks vastav asutus ettenähtud. Kui me kõik hakkame vastavalt oma äranägemisele üksteisele "haridust" jagama, siis ei lähe kaua kui YouTube uus hittsari on Only in Estonia.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ah pole mõtet tühja erutuda, reaalselt ei hakka urmas66 ega keegi teine kedagi kuhugi rebima, sealhulgas enda tagumenti mugavast nahkistmest. See suur jutt kõvaks meheks olemiseks on ikka rohkem selline ettekujutuse vili või enesele räägitav muinasjutt, stiilis et vot kus oleks ikka raisale näidanud kui oleks näinud, oleks taga ajanud, oleks kätte saanud ja oleks noorena karate trennis käinud. Aga järgmine kord läheb asi kurjaks!

Reaalselt pigistab kõva mees suu kriipsuks ja kogub kaane alla vimma, kuni südamelihas lõpuks suurest pingest lepingu lauale paneb ja rahu lõplikult majas on :lol:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

Olles vastutustundlik ja arvestades kaasliiklejatega pole ilmselt põhjust ka karta,et keegi midagi nii teeb.Õige hõlma ei hakka keegi,ütleb ka vanarahvas.

urmas66 kirjutas:

Jutu point on see,et ära vehi oma näpuga ja käitu väärikalt,siis ei juhtu midagi.Sa ikka püüad seda näpuga vehkijat nagu õigustada?
Eelpool juba ütlesin,et kahetsusväärne juhtum,aga alustas seda ju see näpuga vehkija-teisele koha kätte näitaja.See on jah õnnetu ja väga harvaesinev juhus.
Ega ma ka ei saa kunagi milleski kindel olla,kuid väärikalt käitudes ja kedagi lampi solvamata ei ole tõenäosus suur,et asi füüsiliseks läheb.Mees teeb ja mees vastutab oma tegude-sõnade eest.

Kunagi mitu aastat tagasi sõitsin nõmmel õhtul võrriga. Ilmselt oli üks käsi lahti, täpselt ei mäleta.

Mööda lendas midagi corolla laadset, jäi ees seisma ja välja tuli kolm/neli meest. Neile oli kuidagimoodi jäänud mulje, et ma näitasin neile keskmist ja tulid ka 'õpetust andma'. Selgitasin päris pikalt ja viisakalt, et ma ei näidanud neile ühtki teada-tuntud käemärki. Neile mu jutt hästi pärale ei jõudnud, rusikad sügelesid.

Ei jäänud siis muud üle, kui taktikat vahetada. Selgitasin, et ma ei saanud puht füüsiliselt keskmist näidata. Mehed olid nõutud ja rusikad sügelesid veelgi rohkem.

Lõpuks võtsin kinda käest ja palusin härrastel näpud üle lugeda. Mõni sai viis, mõni sai neli. Näitasin armi mis jookseb olematu keskmise näpu poole ja kordasin fakti, et ma ei saanud neile mitte kuidagi keskmist näidata.

Enamikul inimestest ei oleks sellisel juhul trumpkaarti tagataskust võtta. Kõik pole alati päris nii nagu tundub ja sellise tühise asja pärast kedagi 'õpetama' tormata on liig.

Isegi kui oled piisavalt rahulik inimene, et situatsiooni mitte eskaleerida, ei tohiks sellist suhtumist propageerida kuna kõik pole. Eestis on jõumonopol riigil ja vastavad instantsid tegelevad sobivate karistuste määramisega pärast süü tõendamist.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas and »

Kumb on rohkem mees - kas see kes suudab mingis konfliktses olukorras rahulikuks jääda või see kes närvi läheb?

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas claw »

Oleneb olukorrast.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ja mitte ainult, oleneb väga palju veel sellest, mille järgi keegi kolmas rohkem või vähem mees olemist hindab. kas mees on näiteks see, kes natuke enda eest seista suudab või mees on see, kes laseb omale iga nurga alt pähe sittuda ja ainult naeratab selle peale ning "ei lähe kunagi närvi" sest elu on ju ometi ilus ja kõik on alati positiivne :D et eks sõltub vaatenurgast, nagu ikka.
üldiselt väga tihti on reaalses elus nii, et need isikud, kes ümmarguselt öeldes avalikus ruumis ehk teiste silma all end justkui mitte kunagi mitte millestki häirida ei lase, tegelevad teiste silma alt ära olles väga kahtlaste asjadega. või siis veel üks alternatiiv, ei tegele millegagi...sest neil puudub arvamus, reaktsioon ja emotsioon mitte ainult selle ühe kitsa teema osas, vaid vastavalt ka suht kõige muu osas. aga no ei tea jah, võibolla "ideaalne ühiskond" just sellistest koosnema peabki

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”