Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas zombi »

Kuulub JÄLLE rubriiki "ega load ei sõida, mees sõidab". Noh, sõitiski... Tõsi, koha oli hästi matsuks valinud (Y)



Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tahaks lihtsalt teada, et mida sa selle "rubriigiga" täpsemalt nüüd öelda üritadki, et need mehed kes lubadega sõidavad ei pane MITTE KUNAGI matsu, on eranditult paremad sõitjad, ei tee mitte kunagi tee peal lollusi ega riku mitte kunagi seadust? (kiiruse ületamine näiteks on täpselt samasugune seaduse rikkumine nagu vastava kategooriata sõit...)

Et sõitis jah, so what? ilmselt oleks täpselt sama koha peal täpselt samasuguse matsu pannud olenemata sellest, kas mingi plastik on taskus või mitte. Motokooli läbimine ja arkis eksami ära tegemine ei õpeta kedagi mootorrattaga sõitma, ammugi mitte nullilähedases kliimas veest lainetavatel teedel!

Kasutaja avatar

Teema algataja
zombi
Postitusi: 302
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 39 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas zombi »

Täpsemalt tahan öelda seda, et koos lubade omandamisega suur osa omandab ehk (!) ka teatava ettevaatuse. Muuhulgas õpetatakse lubadetegemisel ka põhimõtet, et sõidukiirus valitakse vastavalt oludele ning kaherattalise selgas võiks silmad lahti olla. Muidu - milleks neid autokoole üldse vaja on, kui seal kohe mitte midagi ei õpetata-õpita? Laseme aga kõik niisama sõitma ja elu on lill.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mina ei ole lilledest midagi rääkinud. Eks neid koole "vaja" ongi peamiselt selleks, et saada load ja "olla seaduslik". Muidugi leidub ka isikuid, kes tõesti päriselt ei ole mitte kunagi varem oma elu sees tsikli seljas istinud...neile on motokoolist see kasu, et saavad teada mis tunne seal tsikli seljas istuda on ja õpivad põhimõtteliselt enamvähem sellega püsti seisma ning veerema ka.

Aga selliseid isikuid, kes 1) tsikli seljas pole kunagi varem istunud ega sellega üldse sõitnud ning 2) B-kati ka ei oma ehk ei ole juba nö. liiklema õppimise koolitust läbinud...ma arvan neid on VÄGA vähe. VÕibolla vahel mõni on ka

See nüüd muidugi isiklik arvamus, aga mul on null usku sellesse, et lubade omandamine kuidagi mingi ettevaatuse omandamisega seotud on. Ettevaatus oleneb inimesest/isiksusest, väga suurel määral kogemusest ja kindlasti olulisel määral ka hirmust kukkuda ning haiget saada ja/või oma hirmkallis riistapuu ära lõhkuda. Siis kui mul lube ei olnud, ma sõitsin kohe päris kindlasti!!! ettevaatlikumalt kui peale lubade omandamist

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
will111 kirjutas:

Mina ei ole lilledest midagi rääkinud. Eks neid koole "vaja" ongi peamiselt selleks, et saada load ja "olla seaduslik". Muidugi leidub ka isikuid, kes tõesti päriselt ei ole mitte kunagi varem oma elu sees tsikli seljas istinud...neile on motokoolist see kasu, et saavad teada mis tunne seal tsikli seljas istuda on ja õpivad põhimõtteliselt enamvähem sellega püsti seisma ning veerema ka.

Aga selliseid isikuid, kes 1) tsikli seljas pole kunagi varem istunud ega sellega üldse sõitnud ning 2) B-kati ka ei oma ehk ei ole juba nö. liiklema õppimise koolitust läbinud...ma arvan neid on VÄGA vähe. VÕibolla vahel mõni on ka

See nüüd muidugi isiklik arvamus, aga mul on null usku sellesse, et lubade omandamine kuidagi mingi ettevaatuse omandamisega seotud on. Ettevaatus oleneb inimesest/isiksusest, väga suurel määral kogemusest ja kindlasti olulisel määral ka hirmust kukkuda ning haiget saada ja/või oma hirmkallis riistapuu ära lõhkuda. Siis kui mul lube ei olnud, ma sõitsin kohe päris kindlasti!!! ettevaatlikumalt kui peale lubade omandamist

Pisike offtopic küsimus, aga kas sul endal on A kati juhtimisõigus olemas?

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sa tsiteerid lõigu minu teksti...ja küsid selle küsimuse? Ma arvan, et proovi natuke rohkem keskenduda :)

Muide, mida see offtopic teadmine sulle annab?

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

will111 kirjutas:

Sa tsiteerid lõigu minu teksti...ja küsid selle küsimuse? Ma arvan, et proovi natuke rohkem keskenduda :)

Muide, mida see offtopic teadmine sulle annab?

Niipalju annab, et need kellel lubasid ei ole, ei ole ka eriti adekvaatsed sõna võtma sellel teemal, et kas lubadega või lubadeta.
Praktika näitab, et seda "ega load ei sõida" juttu ajavad põhiliselt need kellel neid ei ole.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma siis võtan ka sõna. Värskelt motokooli lõpetanud, sõidueksamile kahjuks ei saanud, aga motokooli arvates olen nö eksamiküps. Eelnev sõidukogemus puudus.
Mida siis koolis õpetati? Peamiselt linnaliiklust (B-kat kordamine), platsinikerdamine.. ühesõnaga tehakse nii, et liikluses kohe surma ei saaks, nagu keegi kuskil siin kirjutas. Maanteel käisin täpselt ühe korra, sirgel lõigul, et seal siis aeglustus- kiirendusradasid kasutada ja tagasi pöörata. Kõik mida eksamiks vaja ja ei grammigi rohkem. Kurvide sõitmisest, ootamatutest olukordadest välja tulekust jms ei tea ma mitte midagi (teoorias öeldi et algajad ikka sõidavad vahel teelt välja). Ma julgeks arvata, et 3-4 korda motokooli raames linna vahel sõitmist või plastik taskus nüüd oskuse ja osavusena suurt midagi juurde ei anna siiski. Eks need tuleb ikka ise omandada, lubadeta või ilma..

See on muidugi täiesti omaette teema, et teelt välja sõitnud isikul puudus vastava kategooria juhtimisõigus. Ma ei kipuks kohe teelt välja sõitmise põhjuseks nimetama juhtimisõiguse puudumist, küll aga võib juhtimisõiguse puudumist või liiga kergelt kätte andmist seostada igasuguste muude õnnetustega, mis on põhjustatud liikluseeskirjade mitte tundmisest. Ja see ei käi ainult mootorratturite kohta.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Seadust rikkudes oled sa kõva mees täpsel sinna maani kuni mingi sitaga hakkama saad või vahele jääd. Peale seda oled tavaline jobu või mölakas (olenevalt kokku keeratud pasa suurusest). Juhtub õnnetus legaalse kiirusega ja korralikul juhil soovitakse head paranemist. Oled täis või lubadeta või liiga kiiresti vms tuleb valdavas enamuses ainult parastamist. Vägevad sõnad (oleksid poleksid vms) internetiavarustes seda fakti kahjuks ei muuda. Pigem lisavad üksikud kaasaelajad ning eneseõigustamised hoopis õli tulle ja saad palju rohkem vastu lonti kui vait olles.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Margusxx, jah selles võib sul ju mingis väga high level statistika mõistes õigus olla..aga minu algse posti mõte oli ju hoopis midagi muud kui hakata rääkima või õigustama emba kumba, kas siis lubadeta või lubadega sõitu. Ma tahtsingi kommentaari kirjutaja käest teada, et milline niivõrd otsene seos (sest tema ju täiesti selgelt sellele vihjas!) on lubadel ja kukkumisel, et seda peab nii spetsiifiliselt välja tooma, ALATI? ja avaldasingi oma arvamust, et minumeelest ei ole lubade taskus kulutamisel kukkumise ehk sisuliselt sõidakogemusega mingisugust nii jäika seost. Muidugi see ei tähenda, et ei oleks erinevaid motokoole ja erinevaid õpetusi/õpetajaid. Mõnest tulevad kindlasti ettevaatlikumad õpilased kui teisest. Samas, tasuks tähele panna ka seda pisiasja, et ega nüüd kõik kukkumised ei ole ka alati tingitud vähesest ettevaatlikkusest. Ma olen vägagi mitmel korral külje maha pannud sellistes olukordades, kus mitte mingit moodi ei oleks osanud seda ette näha oma selle hetke nö. sõidustiili, kiiruse või võetud riskide põhjal. Ja nii mõnigi sellise maha panek on olnud peale väga mitmeid aastaid põhimõtteliselt igapäevast sõidupraktikat, nii liikluses, ringradadel, järvejäädel, metsas kui mujal.

Madlobster, kui foorumis keegi kunagi õli tulle ei valaks siis võiks selle ettevõtmise rahulikult kokku pakkida ja laiali ära minna :D Kedagi ei huvita see kuidas keegi käis eile sõitmas ja pani sinna juurde ratta pildi. Kedagi ei huvita lugeda seda kuidas kõik on kõige ning kõigiga alati nõus ning igale postile või teemale järgneb vaid kuhi thumbsupe. Või noh, ma ei tea ka, äkki eksin...igatahes selle jaoks on juba olemas selline äge ja tore koht nagu facebook. Seal saab olla kõigiga nõus ja alati positiivne. Ja kui mitte midagi sisulist lisada ei ole, siis on ka väga hea seal oma arvamust avaldada, sest nagunii mitte kedagi ei huvita :lol:

Aga käsi püsti siis poisid, kes teist siin on AUSALT need härrad, kellest paber/plastik tegi kohe päeval pealt sõidumehe ja ettevaatlikkuse etaloni? Mina isiklikult pole ainsatki sellist inimest oma elus kohanud...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on tutvusringkonnas üks tüüp kelle kohta ma tean,et konkreetselt ostis load.Autokoolis pole käinud minutitki.Samas oli ta(teda kahjuks enam pole)üks viisakamaid ja hea käega juhte,keda tean.Tema kõrval oli väga turvaline sõita.On mul ka paar sõpra,kes on 18a load teinud,aga ei ole nad head juhid ka 30 a peale seda,kuigi sõidavad igapäevaselt.
Samas tänapäeval ilma lubadeta sõitjast ei oska ka midagi arvata.See rohkem selline 90-ndate alguse teema.

Viimati muutis urmas66, 23 Okt 2017, 19:36, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

Aga käsi püsti siis poisid, kes teist siin on AUSALT need härrad, kellest paber/plastik tegi kohe päeval pealt sõidumehe ja ettevaatlikkuse etaloni? Mina isiklikult pole ainsatki sellist inimest oma elus kohanud...

Ma ka pole kohanud. A-B kati lubade saamiseks oskasin juba sõita.C-katiga olin enne kroonut 3-4 kuud tööl olnud ja omast arust Tallinnas juba enamvähem tegija.Moskvasse kroonu sattudes ja seal autoga linna saades, sain aru et ei oska ma veel sittagi.C-katti õppisin keskas ja tegime 3a jooksul sõidutunde pea iga nädal,aga midagi liiga palju ma ka seal selgeks ei saanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas and »

urmas66 kirjutas:

Samas tänapäeval ilma lubadeta sõitjast ei oska ka midagi arvata.See rohkem selline 90-ndate alguse teema.

Täna on lubade tegemine ikkagi paras ettevõtmine, nii ajaliselt kui ka rahaliselt. 90ndatel oli see ikka suhteliselt lihtne. Ilmselt seetõttu on tegelikult ka päris palju ilma plastikuta juhte praegu. Julgust annab ka see, et politseil ei ole õigust ilma konkreetse põhjuseta kedagi kinni pidada.


reimps

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

and kirjutas:

Julgust annab ka see, et politseil ei ole õigust ilma konkreetse põhjuseta kedagi kinni pidada.

Misasja? :D
Klassikaline põhjus on ikka "ebakindlana tunduv sõidustiil" ja ongi korras. Mine siis kohtusse, kui see ei sobi.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

reimps kirjutas:

Misasja? :D
Klassikaline põhjus on ikka "ebakindlana tunduv sõidustiil" ja ongi korras. Mine siis kohtusse, kui see ei sobi.

Viimane kord kui kinni peeti õeldi, et enam pole mingit põhjust vaja ja uue seaduse järgi ennast tutvustama ka enam ei pea. Üldine suhtumine muidugi oli üldse, et suht pohhui neil kõigest...

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See põhjuseta ei tohi seadusepügal oli üdlse sellist abusrdset laadi. Et peab ikka loll olema kui põhjust ei leia. Ja reeglina ilma põhjuseta (lihtsalt igavusest) ei peeta nagunii.
Enesetutvustus on elementaarne viisakuse, vaatamata, kas see on seadusega nõutud või mitte (osadel see puudub või peetakse kinnipeetud kodaniku madalamaks kui muru, kes ei vääri peale ülevalt alla vaatamise midagi (õnneks neid ei ole väga palju ja enamus on ikkagi viisakad ning korrektsed)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

aga mingit mundrit peab veel kandma, või miskisugust töötõendit omama, et ette näidata? ilmselt mitte, olulised on vilkurid ja relv

huvitav millal kuskilt lätist või venemaalt "politseinikud" tööle tulema hakkavad meie teedele, kunagi vist isegi oli selliseid üksusi, või pole siinmail nähtud? :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Samas tänapäeval ilma lubadeta sõitjast ei oska ka midagi arvata.See rohkem selline 90-ndate alguse teema.

Täna on lubade tegemine ikkagi paras ettevõtmine, nii ajaliselt kui ka rahaliselt. 90ndatel oli see ikka suhteliselt lihtne. Ilmselt seetõttu on tegelikult ka päris palju ilma plastikuta juhte praegu. Julgust annab ka see, et politseil ei ole õigust ilma konkreetse põhjuseta kedagi kinni pidada.

Ma pean silmas seda,et tänaseks oleme nö tsiviliseeritud maailmas juba pikalt elanud ja ka inimesed võiks olla tsiviliseeritumad kui 90-ndatel,kui me olime just vabadusest ja iseolemisest(riigina) kergelt uimas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

kaimex kirjutas:
reimps kirjutas:

Misasja? :D
Klassikaline põhjus on ikka "ebakindlana tunduv sõidustiil" ja ongi korras. Mine siis kohtusse, kui see ei sobi.

Viimane kord kui kinni peeti õeldi, et enam pole mingit põhjust vaja ja uue seaduse järgi ennast tutvustama ka enam ei pea. Üldine suhtumine muidugi oli üldse, et suht pohhui neil kõigest...

Igast jama ei tasu ikka edasi ka rääkida ilma kontrollimata. Sellise patrulli peale oleks ma kohapeal tahvli pöördesse ajanud ja riigiteatajaga lehvitama haknud, aga ma olen seni kokku puutunud ikka väga normaalsete patrullidega vist viimase 5 aasta jooksul.
Aga muidu on nii, et patrull võib, kuid ei pea end tutvustama. Tingimusel, et on vormis. Samas sinu nõudmise peale peab ta töötõendi enivei esitama.
Põhjus peab ka olema, aga sellest "mööda viilida" on lihtsam kui Fervexikokteili teha.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mhm, alati ei viitsi jamada, vahel on lihtsam kaasa mängida ning aega säästa. Ja vahel ei jaga ära kohe õigel viisil reageerida.

Kisub väga teemast mööda aga täpselt nii juhtus minguga...
Sõtsin ühel septembri viimastest soojadest sügispäevadest tsikliga kodutänavasse, kodumaja ette. Õue sisse ei keeranud, lükkasin seal samas tänaval serval küljehargi maha, võtsin kiivri peast ja sammusin värava poole. Ma polnud enam mootorattur vaid jalakäija.
Ootmatult, hääletult ja vilkurite välkudes ilmus nurga tagant politseiauto ning peatus pidurite krigisedes tsikli taga. Täpselt sama tempokalt hüppas sõidukist välja kergelt ülekaaluline ja natuke higist leemendav politseiametnik ning hõikas midagi stiilis: "Härra, peatuge!" vms. Peatusin ja kergelt ootamatust situatsioonist segaduses sammusingi vastavalt nende nõudele sõiduki juurde ning näitasingi (nii nagu küsitud) dokumendid ette. Sel hetkel, kui hämming järele andis, tekkis mõte "oot! ... mida?!?! ... wtf!!". Küsisin: "Milles küsimus? Mille alusel ja miks mind kontrollitakse?! Tutvustage end palun!" Sellele järgnes täiesti arusaamatu pobin millest suustsin aru saada vaid üksikutest sõnadest "...on teatatud ..." ja "... me kontrollime ... vargus...", küsisin korra veel, sest ma ei saanud mitte midagi aru mida ta rääkis. Vastamise asemel istus politseinik lihtsalt autosse ja nad sõitsid minema. Ausalt, mul jäi karp kohe pikalt lahti.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mina tean küll juhtumeid, kus on trahvi saadud nii auto kui tsikliga ilma lubadeta sõites, päris suva ikka ei ole :) Tasub ikka ära teha, kuigi paras ettevõtmine on see tõesti ja kaugeltki mitte odav lõbu (eriti kui ei ole enne sõitnud ja eriti kui ei ole oma tsiklit veel). Õnneks on variant sõita juhendajaga jne.
Palju suurem probleem on see, et kõik need lubade omanikud ei oska liigelda. Ei ütle üldse, et lubadega/lubadeta tsiklijuhte nende hulgas ei ole. Siin on ikka küsimus mõistuses vist..

Aga konkreetse õnnetusjuhtumi seostamine lubade puudumisega.. küsiks siis nii et kas rinkasõitjad kukuvad ka selle pärast et neil juhtimisõigust ei ole?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Väga palju vajaliku infot:
https://www.riigiteataja.ee/akt/102122016006?leiaKehtiv
Võiks teada oma õiguseid ja kui ka kohustusi!

NB! Kehtib mõlemale osapoolele :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mõttetu, lihtsam on foorumis halada.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Võrreldes varustuse ja tsikli hinda, liites sellele remondid, hooldused, bensiin, tüv ning kindlustus siis see jutt, et lubade tegemine reaalse huvi ning soovi korral on jäänud raha taha on paras bs.
St kui sa ei suuda nii palju raha kõrvale panna, et plastik taskus oleks no mis raha eest siis sõitmine toimub/toimuks. Pigem vbl karistusena juba varem ära võetud või siis on huvi üsna madal, et teen vahest väikse tiiru ja ei viitsi sellepärast kuskile kooli minna vms. Aga noh eks seda teab igaüks ise, mis põhjusel ilma lubadeta sangas on.

Mis Maci juhtumisse puutub siis ma nii vaenulik ei oleks. Kui see sama tsikkel koos võõra vara himustajaga oleks teises linnas kuskil aia taga samasuguse kontrolli osaliseks langenud siis ei oskaks suurest tänust lauseid kokku seada? Vbl sattus lihtsalt kehva eneseväljendus oskusega indiviid. Kuna reaalselt ei karistatud mitte millegi eest siis higi ja tüseduse ära märkimine on minu arust pisut liiast. Pahameel oleks mõistetav kui oleks mingi tobeduse eest karistada saanud (ilma kiivrita aeda sisse sõitmine vms)

Aga ma ka tiba mõistan, sest mulle üritati oma aias ilma tuledeta sõitmise eest trahvi teha. Et jah osadele on munder andnud pääsu igatsetud võimu juurde ja seda ei jäta koolikusamise ohver reeglina kasutamata. Ning selliste tõttu ei ole kodanike suhtumine mundrisse ka alati sõbralik ning mõistev vaid, et mille eest ja kui palju nüüd keeratakse.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Madlobster kirjutas:

..Pahameel oleks mõistetav kui oleks mingi tobeduse eest karistada saanud (ilma kiivrita aeda sisse sõitmine vms)

Pilt

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Viimati kui Maci nägin siis oli ta üsna heledat tooni, et vist ikka ei olnud asi selles :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mäkk, väike plastiku viibutamine ei võta ju tükki küljest, eriti kui oled aus liikleja ja või politseinikule otse silma vaadata. Kuni asi ei lähe kehaõõnsuste kontrolliks võiks ju sellise pisikese asjaga leppida. Oleks su oma ratas kadunud, siis ilmselt oleksid väga õnnelik, kui politsei oma tööd teeb.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Mäkk, väike plastiku viibutamine ei võta ju tükki küljest, eriti kui oled aus liikleja ja või politseinikule otse silma vaadata. Kuni asi ei lähe kehaõõnsuste kontrolliks võiks ju sellise pisikese asjaga leppida. Oleks su oma ratas kadunud, siis ilmselt oleksid väga õnnelik, kui politsei oma tööd teeb.

Ei võta ja ma kontrolli fakti üle ei nurisegi. Mis mulle ei meeldi on protseduuri läbiviimise viis - seal polnud jälgegi elementaarsest viisakusest. Sellest, kus alustakse "terest" ja enda tutvustamisest ning pärast seletatakse selge silmavaatega, mis oli kontrolli põhjus. Mitte ei hiilita minema nagu keelatud teoga vahele jäänu.
Ma ei tea, kuhu sina kavatsed piiri tõmmata aga minu arust on ka üks kord liiga palju. Viisakus ei maksa endiselt mitte midagi (ka seadus paneb ka viisaka käitumise politseiametniku õlule). See, mis on lubatud jupiterile, pole lubatud härjale (kui segaseks jääb siis mina selles loos härg polnud).

PS. Kui kellegile jäi mulje, et ma nurisen kontrollimise fakti üle siis korrigeerin: ei nurise, pole vahet, als kontrollivad kui vajalikuks peavad aga küll olen siiras hämmingus, et Eesti Vabariigi politseiametnik võttis nõuks just sellisel viisil tegutseda. Neid on ikka päris tõsiselt koolitatud viisakalt käituma. Mul on kokkuputeid ka varem olnud ja kuigi kõik nendest pole olnud minu jaoks postitiivsed siis elementaarne viisakus on küll see osa, kus mul etteheited puudvad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tea, võib-olla ajasid parasjagu sooja jälge taga ja polnud eriti aega viisakuste vahetamisteks ehk?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Rubriik: teateid elust ja load ei sõida, mees sõidab jms

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tegelikult osa neist lihtsalt ei viitsi kümneid kordi päevas kassi kaotanud pensiokatega piima hindadest jahuda, kõikide töllidega viisakas olla ja siis lõpuks sellest karjast pahnast sortida välja need mõned üksikud, kellele võiks isegi tere öelda .... eriti kui on antud käsk taga ajada äsja virutatud x6-te või mingit tsiklit.
Kunagi süsteemis makaronisõrmena töötanuna täiesti mõistan neid. Aus olla, siis pigem paneb imestama, et vastu sellele pasale peavad.
Madlobsteri kammentaar võtab asja kokku eksole.

A-katist .... see kotib teisi, igast Lobsterid, Macid ja Reimpsid võivad ju kraaksuda, et tunnevad tasemel X reegleid, aga enne kui kaarti ei vibuta ..... on vaid jutt. Asja mõte ju on selles, et teised teaksid, et eristad anna teed märki põder teel märgist. Ehk siis asja mõte polegi ilgeks sõitjaks õpetada, see on inimese enda probleem, asja mõte on tutvustada elementaarseid reegleid .... õpetajad ise ütlevad, et nad ei õpeta sõitma, vaid liiklema.
Mina näiteks teadsin enne kooli minekut kogu teooriat peast, tegin asja sisuliselt eksternina vaid sellepärast, et teie teaksite, et liigun eeldatavalt mootorsõidukiga nii nagu teie vastavalt reeglitele eeldate, mitte nii nagu mina arvan arukas olevat .....

Iisi ju.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”