Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Spoiler
jaan mmc kirjutas:
bitter kirjutas:
Madlobster kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

...EV tühistas minu kunagi registreeritud domeeni, või kuidas iganes seda kutsutakse.

Oled sa kindel, et sul ikka oli see eeeeee domeeee eeen või mis ta nüüd ongi?

.ee domeen oli aastaid tasuta ja mingi hetk määrati kallis haldustasu. Loomulikult jätsid paljud selle tasumata ja need domeenid kustutati. Eks eesmärk oligi register "igaks juhuks" regatud domeenidest puhtaks saada.

Just nimelt, sellisest "igaks juhuks" ettevõtte nimega domeenist ma ilma jäingi.

EV võttis igaks juhuks ära (lol) (lol)
paarimees üle laua vaatab juba ilmelikult mind (lol) (lol)
Päris äge kraam tundub olema. Tavalise õlle liruga nii palju nalja ei saa :D



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
jaan mmc

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Spoiler
Madlobster kirjutas:
bitter kirjutas:
Madlobster kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

...EV tühistas minu kunagi registreeritud domeeni, või kuidas iganes seda kutsutakse.

Oled sa kindel, et sul ikka oli see eeeeee domeeee eeen või mis ta nüüd ongi?

.ee domeen oli aastaid tasuta ja mingi hetk määrati kallis haldustasu. Loomulikult jätsid paljud selle tasumata ja need domeenid kustutati. Eks eesmärk oligi register "igaks juhuks" regatud domeenidest puhtaks saada.

8€ aasta :?
Kui korraga ei jaksa maksta maksa kuu kaupa siis

Andke andeks kaasaegsed, keegi ei jõua selle inforämpsuga tegeleda, kus mida teavitada, mis ülekandeid vormistada ja teavitusi vormistada, mis lehel end logida. Küsimus pole 8 euris, või ignorantsuses, või passi põletamises.


Teema algataja
jaan mmc

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Spoiler
Madlobster kirjutas:
jaan mmc kirjutas:
bitter kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Oled sa kindel, et sul ikka oli see eeeeee domeeee eeen või mis ta nüüd ongi?

.ee domeen oli aastaid tasuta ja mingi hetk määrati kallis haldustasu. Loomulikult jätsid paljud selle tasumata ja need domeenid kustutati. Eks eesmärk oligi register "igaks juhuks" regatud domeenidest puhtaks saada.

Just nimelt, sellisest "igaks juhuks" ettevõtte nimega domeenist ma ilma jäingi.

EV võttis igaks juhuks ära (lol) (lol)
paarimees üle laua vaatab juba ilmelikult mind (lol) (lol)
Päris äge kraam tundub olema. Tavalise õlle liruga nii palju nalja ei saa :D

Loe postitus läbi ja vaata kus see igaks juhuks, ülevõetud on ja proovi kontekstist aru saada.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

jaan mmc kirjutas:

Andke andeks kaasaegsed, keegi ei jõua selle inforämpsuga tegeleda, kus mida teavitada, mis ülekandeid vormistada ja teavitusi vormistada, mis lehel end logida. Küsimus pole 8 euris, või ignorantsuses, või passi põletamises.

Aga, kes siis sinu eest neid asju haldama peaks??? Küsi omavalitsuse sotsosakonnast tugiisiku teenust omale kui ümbritsev maailma nii keeruline on.
Ma enam pole väga kindel, kas sellise taiplikuse juures võiks või peaks juhiload ja ettevõtlusdomeenid üleüldse olemas olema :?

Tahaks loota, et tegmist on ajutise seisundiga.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Spoiler
jaan mmc kirjutas:
Madlobster kirjutas:
jaan mmc kirjutas:
bitter kirjutas:

.ee domeen oli aastaid tasuta ja mingi hetk määrati kallis haldustasu. Loomulikult jätsid paljud selle tasumata ja need domeenid kustutati. Eks eesmärk oligi register "igaks juhuks" regatud domeenidest puhtaks saada.

Just nimelt, sellisest "igaks juhuks" ettevõtte nimega domeenist ma ilma jäingi.

EV võttis igaks juhuks ära (lol) (lol)
paarimees üle laua vaatab juba ilmelikult mind (lol) (lol)
Päris äge kraam tundub olema. Tavalise õlle liruga nii palju nalja ei saa :D

Loe postitus läbi ja vaata kus see igaks juhuks, ülevõetud on ja proovi kontekstist aru saada.

Eks siin tuleb Madlobsteri lausest ja kontekstist ise ka aru saada.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ammu vist juba oleks aeg see teema krt teab milleks splittida?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Uue teema pealkirjast ajendatuna.. minu arust on ikka lahe kuidas politseinikud "õngitsemas" käivad :D Nt ootavad foori taga, kuni roheline vilkuma hakkab, siis sõidavad ise üle ja vaatavad peeglist (või ma ei tea kuskohast), kes veel üle tulevad (kollasega või nende arust punasega). Isegi üks taksojuht ütles, et täiesti tavaline strateegia. Keegi on veel kogenud midagi sellist?

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

ttt kirjutas:

Uue teema pealkirjast ajendatuna.. minu arust on ikka lahe kuidas politseinikud "õngitsemas" käivad :D Nt ootavad foori taga, kuni roheline vilkuma hakkab, siis sõidavad ise üle ja vaatavad peeglist (või ma ei tea kuskohast), kes veel üle tulevad (kollasega või nende arust punasega). Isegi üks taksojuht ütles, et täiesti tavaline strateegia. Keegi on veel kogenud midagi sellist?

Mismoodi?
Et nagu seisavad rohelise tule ees, kuni see vilkuma hakkab?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Krl kirjutas:
Spoiler
ttt kirjutas:

Uue teema pealkirjast ajendatuna.. minu arust on ikka lahe kuidas politseinikud "õngitsemas" käivad :D Nt ootavad foori taga, kuni roheline vilkuma hakkab, siis sõidavad ise üle ja vaatavad peeglist (või ma ei tea kuskohast), kes veel üle tulevad (kollasega või nende arust punasega). Isegi üks taksojuht ütles, et täiesti tavaline strateegia. Keegi on veel kogenud midagi sellist?

Mismoodi?
Et nagu seisavad rohelise tule ees, kuni see vilkuma hakkab?

Just nii. Molutavad lihtsalt. Ma saan aru, et tavakodanik ei pane tähele, millal tuli roheliseks läheb ja on foore, kus see ka kohe hetke pärast juba kollane on. Aga minu üllatus oli suur, kui kuulsin ka teiste kogemusi, et just täpselt niimoodi politsei teebki, meelega. Isegi teatud kindlad kohad pidid olema, kus nii tehakse.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas olete tähele pannud, et politsei sõidab vahest järgi. Nagu ootaks kohe, millal mul TÜV lõppeb ja saaks trahvi ära väänata?
Keegi veel tähele pannud, et vahest vilkuritega regi kahtlaselt järgi sõidab?

Sõbral oli eile päris pikalt sabas olnud. Olin suht imestunud, et ei ole ainult minu kogemus.

Viimati muutis Madlobster, 16 Apr 2018, 13:11, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

ttt kirjutas:
Spoiler
Krl kirjutas:
ttt kirjutas:

Uue teema pealkirjast ajendatuna.. minu arust on ikka lahe kuidas politseinikud "õngitsemas" käivad :D Nt ootavad foori taga, kuni roheline vilkuma hakkab, siis sõidavad ise üle ja vaatavad peeglist (või ma ei tea kuskohast), kes veel üle tulevad (kollasega või nende arust punasega). Isegi üks taksojuht ütles, et täiesti tavaline strateegia. Keegi on veel kogenud midagi sellist?

Mismoodi?
Et nagu seisavad rohelise tule ees, kuni see vilkuma hakkab?

Just nii. Molutavad lihtsalt. Ma saan aru, et tavakodanik ei pane tähele, millal tuli roheliseks läheb ja on foore, kus see ka kohe hetke pärast juba kollane on. Aga minu üllatus oli suur, kui kuulsin ka teiste kogemusi, et just täpselt niimoodi politsei teebki, meelega. Isegi teatud kindlad kohad pidid olema, kus nii tehakse.

Kõlab nagu mingi muinasjutt. Kui politseiauto terve fooritsükli kuskil kinni hoiab ja vähegi liiklust seal on, siis küll talle signaaliga märku antaks, et ouuuu... aeg mina.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Kas olete tähele pannud, et politsei sõidab vahest järgi. Nagu ootaks kohe, millal mul TÜV lõppeb ja saaks trahvi ära väänata?
Keegi veel tähele pannud, et vahest vilkuritega regi kahtlaselt järgi sõidab?

Sõbral oli eile päris pikalt sabas olnud. Olin suht imestunud, et ei ole ainult minu kogemus.

Oota vaid, koos tehnoloogi arenguga tulevad igasugused orwellilikud nähtuseid ka meie igapäevallu ja elu läheb aina enam riigi kontrolli alla. Varsti ei saa isegi valesti mõelda. Esimesed ilmingud, mida politsei saab korrakaitses teha on Inglismaal juba näha. Nimelt on paigaldatskse politseiautode katusele 360° kaamera, mis lakkamatult ümbritsevate sõidukite numbreid sisse skännib ja neid andmebaaside andmete vastu võrdleb. Kohe kui leitakse rikkumine antakse sellest autos olevale patrullmeskonnale teada. Ülitõhus. UK politsei sõnul on testperioodil väljastatavate trahvide arv kasvanud 150% võrra. Kannatage natuke, see on varsti ka meil kohal.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kusjuures olen mitu korda märganud Lätis käies, et eravärvides škoda sõidab maantel ala 80-82 km/h. Eks ootab ka möödasõitjaid. Naisele ütlesin ka kohe, et ment ja oota veidi. Paar km hiljem, tõmbas bussipeatusesse ja tuli sama moodi vaikselt edasi. See minu arust iga veidi haiglane, kui nüüd möödasõites trahvi saaks. Suht iga teine kord näinud ka, et kedagi seal kinni peetud. Enda kogemustest võin õelda, et ekskõik oleneb politseinikust ja milline päev tal olnud on. Olen saanud ka trahvi, kui autol tagastange ära kadus talvel. Tagurdasin vist valli ja maha ta jäi. (Muusika pärast ei ise kuulnud ega märganudki) Samas teine kord jälle +40 üle ja lasti minna, kuna ka põhjendus oli olemas. Õeldi aint, et võta rahulikumalt ja trahvi tehes läheks aega ja edasi sõidaksin ju veel kiiremini. :roll: Olemas veel paar head ja paar negatiivset kogemust. Varguse suhtes oli ka pm sama, avaldusele järgnes kuu hiljem vigane kiri ja juhtum lõpetatud. Vaevalt, et seal eriline uurimine käis... A mis seal ikka ilus ilm. Tuleb sõita, mitte arvutis passida. (crash)

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas MarekM »

kaimex kirjutas:

Kusjuures olen mitu korda märganud Lätis käies, et eravärvides škoda sõidab maantel ala 80-82 km/h.

Seda näeb ka eestis küll ja veel.

フーリガン
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas kaimex »

MarekM kirjutas:
kaimex kirjutas:

Kusjuures olen mitu korda märganud Lätis käies, et eravärvides škoda sõidab maantel ala 80-82 km/h.

Seda näeb ka eestis küll ja veel.

Ma kirjutasin veidi halvasti, kuna pikaks läks. Mõtlesingi Eestis, täpsemalt siis Tartu ja Valga vahel. Eriti just seal Elva kandis... Kümme korda kindlasti näinud ja pm iga kord, kas minnes või tulles, on ka keegi maha saadud. :bsmile:

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Kas olete tähele pannud, et politsei sõidab vahest järgi. Nagu ootaks kohe, millal mul TÜV lõppeb ja saaks trahvi ära väänata?
Keegi veel tähele pannud, et vahest vilkuritega regi kahtlaselt järgi sõidab?

Sõbral oli eile päris pikalt sabas olnud. Olin suht imestunud, et ei ole ainult minu kogemus.

Ma vist liigun liiga vähe, et pole sellist fenomeni märganud või pole mul paranoia välja löönud. Üldiselt sõidab igapäevaselt keegi selja taga, kui sa just väheasustatud piirkonnas pole või keset ööd ei liikle, ja maanteel teinekord mitu sada km. Eks vilkuritega sini-valge tõstab tavakodanikul ikka vererõhku mõnevõrra, aga muus osas pole küll vahet kas selja taga sõidavad nemad või suvaline Juhan.
Vabalt võivad ka mõnda aega sabas tõesti tiksuda ning samal ajal auto andmeid kontrollida. Kuid mismoodi nad ootavad su TÜV lõppemist? Ma saan ühissõiduki tunnipileti puhul aru, et see kehtib lühikest aega ja lõppeb. Kuid TÜV kehtib ikka pikemalt ja see keset päeva nüüd kõll läbi ei saa, et neil seda tasuks oodata.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kaimex kirjutas:
Spoiler
MarekM kirjutas:
kaimex kirjutas:

Kusjuures olen mitu korda märganud Lätis käies, et eravärvides škoda sõidab maantel ala 80-82 km/h.

Seda näeb ka eestis küll ja veel.

Ma kirjutasin veidi halvasti, kuna pikaks läks. Mõtlesingi Eestis, täpsemalt siis Tartu ja Valga vahel. Eriti just seal Elva kandis... Kümme korda kindlasti näinud ja pm iga kord, kas minnes või tulles, on ka keegi maha saadud. :bsmile:

Võib olla tõesti eesmärgiga õngitseda kui ka see, et maanteel patrullimise kiirus ongi neil selline. Täpselt ei tea ja ei julge surmkindlalt väita, kuid kusagilt on meelde jäänud, et maanteepatrull lasebki sellise ca 80+ kiirusega. Väiksem kiirus vähendab reageerimisaega ja on parasjagu ka selline, kus väga liiklust ei takista ning saab neist muretult mööduda. Olen neist möödund korduvalt ja kui +20-ga edasi ei küta, siis pole ka midagi järgnenud sellele. Ka linnas patrullides ei lase nad 50-ga ringi.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas:
Spoiler
Madlobster kirjutas:

Kas olete tähele pannud, et politsei sõidab vahest järgi. Nagu ootaks kohe, millal mul TÜV lõppeb ja saaks trahvi ära väänata?
Keegi veel tähele pannud, et vahest vilkuritega regi kahtlaselt järgi sõidab?

Sõbral oli eile päris pikalt sabas olnud. Olin suht imestunud, et ei ole ainult minu kogemus.

Ma vist liigun liiga vähe, et pole sellist fenomeni märganud või pole mul paranoia välja löönud. Üldiselt sõidab igapäevaselt keegi selja taga, kui sa just väheasustatud piirkonnas pole või keset ööd ei liikle, ja maanteel teinekord mitu sada km. Eks vilkuritega sini-valge tõstab tavakodanikul ikka vererõhku mõnevõrra, aga muus osas pole küll vahet kas selja taga sõidavad nemad või suvaline Juhan.
Vabalt võivad ka mõnda aega sabas tõesti tiksuda ning samal ajal auto andmeid kontrollida. Kuid mismoodi nad ootavad su TÜV lõppemist? Ma saan ühissõiduki tunnipileti puhul aru, et see kehtib lühikest aega ja lõppeb. Kuid TÜV kehtib ikka pikemalt ja see keset päeva nüüd kõll läbi ei saa, et neil seda tasuks oodata.

Tõmba juhe toolijala alat ära

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:

Oota vaid, koos tehnoloogi arenguga tulevad igasugused orwellilikud nähtuseid ka meie igapäevallu ja elu läheb aina enam riigi kontrolli alla. Varsti ei saa isegi valesti mõelda. Esimesed ilmingud, mida politsei saab korrakaitses teha on Inglismaal juba näha. Nimelt on paigaldatskse politseiautode katusele 360° kaamera, mis lakkamatult ümbritsevate sõidukite numbreid sisse skännib ja neid andmebaaside andmete vastu võrdleb. Kohe kui leitakse rikkumine antakse sellest autos olevale patrullmeskonnale teada. Ülitõhus. UK politsei sõnul on testperioodil väljastatavate trahvide arv kasvanud 150% võrra. Kannatage natuke, see on varsti ka meil kohal.

Trahve saab vist teha ainult, kui selleks põhjust on? Põhjuse andmine ei ole vist kohustuslik?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Täiesti perses värk!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

mx77 kirjutas:
Spoiler
Macintosh kirjutas:

Oota vaid, koos tehnoloogi arenguga tulevad igasugused orwellilikud nähtuseid ka meie igapäevallu ja elu läheb aina enam riigi kontrolli alla. Varsti ei saa isegi valesti mõelda. Esimesed ilmingud, mida politsei saab korrakaitses teha on Inglismaal juba näha. Nimelt on paigaldatskse politseiautode katusele 360° kaamera, mis lakkamatult ümbritsevate sõidukite numbreid sisse skännib ja neid andmebaaside andmete vastu võrdleb. Kohe kui leitakse rikkumine antakse sellest autos olevale patrullmeskonnale teada. Ülitõhus. UK politsei sõnul on testperioodil väljastatavate trahvide arv kasvanud 150% võrra. Kannatage natuke, see on varsti ka meil kohal.

Trahve saab vist teha ainult, kui selleks põhjust on? Põhjuse andmine ei ole vist kohustuslik?

Nii lihtne see asi ka ei ole.
Kuna liikluseeskirja sisu hoitakse salajas, siis keegi täpselt ei tea, mis on lubatud, mis keelatud. Ja nii saab neid trahve väänata palju vaid jaksavad.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Tõmba juhe toolijala alat ära

Pole juhet, täitsa juhtmevaba levi :D Aga siiski ei saa aru, et mida nad võiks su sabas sõitmisega sinu arvates oodata või miks sa arvad, et nad just sind jälitavad? Et küll sa lõpuks ikka mõne eeskirja vastu eksid ja saavad ära väänata või lähed lihtsalt närvi neid peeglist nähes ja jalg hakkab pedaalil tõmblema? Vähe usutav, samas välistada ka ei saa.
Pigem teevad rutiinset kontrolli ja tiksuvad su sabas kuni pilt selge või liiguvad lihtsalt punktist A punkti B ja teil sattus marsuut kattuma. Nad sõidavad samuti lubatu piires ehk ei jää sust maha, ega lähe ka mööda.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sabas sõites kontrollitakse numbrit, ma ise olen korra selle õnge läinud, et sõitsin autoga seal Rakvere ümbersõidul kus need ringteed on kenasti 90ga, kuni järsku tahavaatepeegel ksenooni täis. Algul mõtlesin et soh, kellelgi on kiire, tiksun edasi, a siis ta nagu ei tahtnud ikka mööda sõita ja tuterdas edasi sabas lähemale-kaugemale. Mille peale mul muidugi mõõt täis sai nagu sellel mersumehel keda sapikas taga ajas, tegin turbole tule alla ja sõitsin kaks ringi järjest sirgeks. Järgnenud viisaka ja konstruktiivse vestluse käigus selgus, et neil lihtsalt oli mingi server hangunud vms, et ei saanud seda numbrit kohe ordinaatorisse sisse toksitud :D

Et noh, vahel on nutikam tegeleda oma paranoiade ja muude kuplialuste probleemidega, kui üritada politseitöö kritiseerimise läbi kogu ülejäänud maailma tagurpidi keerlema panna.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tundub jah, et juhtmevaba :D
Ega ei märganud, et see võis tiba irooniline vastus olla väidetavate valgusfoori ees nõkutajate murele :D
Täitsa arvasidki, et tõemeeli sõidan higisena sinimundri auto ees kalkuleerides, millal TÜV lõppeb? :D :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Olen näinud kah piisavalt neid tavakiirusest veidi aeglasemalt liikuvaid politseiautosid (Järvevana teel näiteks). Olen neist rahulikult +10-15 kiirusega mööda lasknud ja pole kordagi probleemi olnud. Ja see pluss 10-15 ei ole mitte politseinike sõidukiiruse suhtes vaid kehtiva piirangu.

Viimati muutis mx77, 16 Apr 2018, 16:10, muudetud 1 kord kokku.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Tort »

mx77 kirjutas:

Olen neist rahulikult +10-15 kiirusega mööda lasknud ja pole kordagi probleemi olnud.

Sama ja ma liiklen veel BMW-ga pealekauba.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ment ikka leiab põhjuse trahvi väänamiseks, isegi kui rikkumist pole. Mul oli juhus mõned aastad tagasi, kui uurisin venepäritolu politsei käest, et millal ta eesti keele ära kavatseb õppida. Sellest sain 80e "politseiniku mõnitamise" eest. Samas on ka naljakaid juhuseid olnud, kus pollaril nii hell süda pole. Kunagi tsikliga sõites teadmatta põhjustel tõmmati mulle vastutulles diskotuled peale, saatsin neile rahvusvahelise käemärgi teele ning neilt tõmmati samuti mulle keskmist vastu .Lõpp hea kõik hea 8)

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

tundub jah, et juhtmevaba :D
Ega ei märganud, et see võis tiba irooniline vastus olla väidetavate valgusfoori ees nõkutajate murele :D
Täitsa arvasidki, et tõemeeli sõidan higisena sinimundri auto ees kalkuleerides, millal TÜV lõppeb? :D :D

No näed, nii läks jah :wack: Ega teinekord ongi nii, et vana hea juhtmega lahendus tagab parima levi ning ei maksa loota kõiksugu wifi, sinihamba ja lähivälja side peale :D , eriti ületöötanud olukorras. Ja vahest on siin raske aru saada, kus oli huumor ja kus mõni tegelane päris tõsiselt mõtlebki nii, nagu sõna-sõnalt kirja paneb. Seekord panin siis omadega (crash)

Kasutaja avatar

krss
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Aug 2005, 00:55
Tsikkel: Tenere, Rebel, Ninja
Asukoht: Põhjaosariigid
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas krss »

Ärge tulistage postiljoni! Jaani eneseväljendamise oskus jätab küll soovida, aga jutul on mõte siiski olemas. On kohti, kus on põhjust eeldada, et teavitatakse. Ja kui ta kirjutas, et mingil osal lubadest on süsteemis kusagil error, et jääb teavitamata, on tema pahameel täiesti arusaadav. Seda enam, et rikkumine polnud tahtlik ja on täiesti liiklusohutu. Politseiametnikul polnud sel päeval järelikult luba kasutada karistuse määramisel kaalutlemise õigust või siis polnud soovi seda kasutada teise osapoole eneseväljenduserrori tõttu.

Paraku kohtab neid erroreid mujalgi. Et mitte öelda "igal sammul". Mina näiteks avastasin ühel päeval, et minu väljakirjutatud retseptid ei kehti, sest tagaselja ja ilma mind teavitamata muudeti kehtetuks mu arstikutsetunnistus. Kui hakkasin lähemalt uurima, siis enamus arste sai selle teavituse töökoha kaudu, et tuleb sots-minis anda sisse käsitsi kirjutatud avaldus, et kantaks minu olemasolev arsti registreerimisnumber üle uude digitaalsesse süsteemi. Kuna kutse ise on põhimõtteliselt tähtajatu ja mind ei teavitatud ning tagantjärele avaldus neid ei huvitanud (oodati sidruneid?) - olin olukorras, et kas lähen tagasi ülikooli, hakkan tegema uuesti eksamaid... või lähen tööle kuhugi piiri taha, kus mu kutsetunnistus on tänaseni ilusti kehtiv. Raske arvata, mida ma tegin :lol: . Palju aastaid hiljem kolisin Eestisse tagasi ja läksin tööle TTÜ-sse, kus valitses ees samasugune bardakk ning peale oma teadusgrandi lõppu tekkis uut taotlust kirjutades eksistentsiaalne küsimus, et kas ma vaatamata jube lahedale teadustööle tahan tõesti nende errorite keskel edasi elada ja üha uusi tagasilööke teadmata suundadest oodata? Tänaseks olen üle kümne aasta juba eraettevõtja, suhet riigiga hoian minimaalsena ja lihtne on end distantseerida igasugustest lollustest. Sellised tagasilööke elus on mõistlik võtta kui märke, et midagi tasuks teha teisiti kui varem, kui ei soovi jõuda mingil hetkel uuesti täpselt samasuguse tagasilöögini. Las riik korjab seda raha nendelt, kes seda võimaldavad. Ja kui riik ikkagi on otsustanud, et piiri taga on mõistlikum osta alkoholi, tõmmata kanepit, tegeleda väikeettevõtlusega või registreerida oma sõidukeid, no kelle jaoks ma seda vastupidist siis peaksin tõestama?

PS: kiiruskaamera ei ole repressiivorgan. Igaüks valib ise, kas sõidab lubatud kiirusega, ületab kiirust ja maksab trahve või ületab kiirust, aga trahve saada ei soovi. Ei halvusta kuidagi neid, kes on valinud minust erineva viisi kiiruskaameratega õnnelikuks koos eksisteerimiseks :wink:

Is there life before death?

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Kõlab nagu mingi muinasjutt. Kui politseiauto terve fooritsükli kuskil kinni hoiab ja vähegi liiklust seal on, siis küll talle signaaliga märku antaks, et ouuuu... aeg mina."

sulle võib see kõlada nagu muinasjutt, minul aga reaalne elus läbi kogetud situatsioon. politsei sõidab ees, kokku on 3 autot. polla, üks tsiviil ja siis mina. teed on kesklinnas parasjagu üsna tühjad (pühap hommik kell 8 vms). näen ees foor läheb roheliseks. politsei võtab sirge, täiesti tühja ilma ühegi takistuseta lõigu peal kiiruse maha...venitab venitab. sõidab lõpuks napilt rohelise tsükli lõpus foori alt läbi. talle järgneb tsiviil kelle ristmiku ületusel hakkab roheline vilkuma. ja siis mina kelle ristmiku ületusel on just kollase ette löönud.
ega ma ei kavatsenud küll jääda sinna seda tsüklit ootama tühja ristmiku ette (kosmose ristmik, tsükkel on ikka päris pikk ka). seda enam, et oli tarvis auto lähedal maja hoovi ära parkida, takso juba ootas seal ja lõpuks pidin veel sadamasse laeva peale ka jõudma "pool tundi enne väljumist".

ment jääb kosmose juures tee äärde seisma, laseb mind mööda ja siis sõidab järgi ning kui olen juba süda tänava lõpus oma maja värava ette jõudnud võtab vilkuritega maha ning hakkab rääkima keelava tulega ristmikule sõitmisest. kõlab nagu muinasjutt??? jah, minule kõlas ka nagu muinasjutt! :twisted: küsisin ka, et mis põhjusel teil oli vaja sellel lõigul 30ga sõita, kas meil linnas lubatud kiirus tänase seisuga veel 50 ei ole? aga no mida seal ikka neilt küsida on...nemad on ju jumalad, kelle käes on võim. pealegi, kui mul on niigi juba kiire kuskile ja hästi ei taha pikemalt menetlema jääda siis olen tähele pannud, et mida vähem küsimusi küsid seda kiiremini läheb.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”