Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas petz »

kas Hiiumaa praamijärjekorras kehtivad ka samad reeglid kui Saaremaa liinil :mrgreen:
lisan veel, et e pilet on mugav ja võimalusel kasutan ka kuid selle ostmisega on nii,et tavaliselt on nad nädala lõpul väljuvatele paatidele 100% välja müüdud ja tavaliselt ei tee ka mingeid pikki plaane - sõidan kui mõte tuleb

Viimati muutis petz, 17 Juul 2014, 09:26, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Mart1976 kirjutas:

Punal on õigus.Ise olen saaremaalt ja ei ole rattaga kordagi järjekorras seisnud.Sõidad kohe ette ,tuled rattaseljast maha, ostad pileti ja kimad otse peale kui praam ees.

Kui ette sõidad, siis kuhu täpsemalt? üldjärjekorrast ostad pileti, aga kuskohast tökkepuu alt läbi saad? samast üldjärjekorrast?

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas petz »

iSlanderEST kirjutas:
Mart1976 kirjutas:

Punal on õigus.Ise olen saaremaalt ja ei ole rattaga kordagi järjekorras seisnud.Sõidad kohe ette ,tuled rattaseljast maha, ostad pileti ja kimad otse peale kui praam ees.

Kui ette sõidad, siis kuhu täpsemalt? üldjärjekorrast ostad pileti, aga kuskohast tökkepuu alt läbi saad? samast üldjärjekorrast?

sõidad bronni ( e-pileti ) puu taha, ostad kassast autojuhtide hukkamõistvate pilkude all pileti ja edasi praamile.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Kuidas mototoobril on nende piletitega seal motopraamil. Küsin kuna eelmine aasta sai kambaga piletid ette ostetud,kuid keegi ei kontrollinud neid seal.

dr800 2x

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas petz »

aga kas külgkorviga saab ka samuti kui soolotsikliga :?:


Suli
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Jaan 2015, 20:17
Tsikkel: KTM
Tänanud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Suli »

Tere
Kas keegi oskab rääkida kas enam vähem viisakas siklist peab järjekorras seisma koos autodega? Mõni siin udutab et lausa eraldi rada kohe. Google mapsist vaadates väga ei paistnud. Äkki tegemist enduro rajaga. (crash)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Minu arust käib kõik nagu varemgi SL ajal. Korduvalt sõitnud. Eraldi spetsiaalset tsikli rada pole kunagi olundki.
Küll aga tekitab veidi muret, kui laev täis ja siis rattaid nn taskutesse toppima hakatakse. Uutel praamidel on sellised nn taskud ainult otstes ülemiste sõidukite silla servades. Need nurgad on aga põrandapinnalt paraku kalde all ja ratas võib vist kergelt liikuma hakata. Eriti vabatahtlikult enda ratast küll sinna jätta ei tahaks.

SERTÃO
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas AzA »

Suli kirjutas:

Tere
Kas keegi oskab rääkida kas enam vähem viisakas siklist peab järjekorras seisma koos autodega? Mõni siin udutab et lausa eraldi rada kohe. Google mapsist vaadates väga ei paistnud. Äkki tegemist enduro rajaga. (crash)

Suunatakse kohe tühjale rajale. Neile ei meeldi, et tsiklid kuskil autodega koos kooberdavad. Pakkimise mõttes on see jabur.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Kirs kirjutas:

Minu arust käib kõik nagu varemgi SL ajal. Korduvalt sõitnud. Eraldi spetsiaalset tsikli rada pole kunagi olundki.
Küll aga tekitab veidi muret, kui laev täis ja siis rattaid nn taskutesse toppima hakatakse. Uutel praamidel on sellised nn taskud ainult otstes ülemiste sõidukite silla servades. Need nurgad on aga põrandapinnalt paraku kalde all ja ratas võib vist kergelt liikuma hakata. Eriti vabatahtlikult enda ratast küll sinna jätta ei tahaks.

Tegelikult SL ajal oli ikkagi eraldi rida. Virtsus nr 2 ja Kuivastus nr 1
Sel aastal olen mitu korda Saares käinud autoga ja näinud, et nad ei lase rattaid peale esimesena. Viimane kord oli lausa nii, et leedu rattur pandi peale autode vahel ja hakati röökima ta peale, et ta peab ukerdama autode vahelt sinna pesasse. Tüüp ei saanud kuidugi eesti keelsest röökimisest aru ja parkis ratta autode taha, praamimees tuli siis käega seletama jne. Päris nõme oli seda olukorda pealt vaadata.
Tsiklirahvas oli TS laevade kommentaare ka kirjas üksaeg. pmst õeldi, et eraldi rada ei tule ja üldse tsiklid lähevad autode rivvi. Peale ajakirjanike sekkumist tuli aga jutt, et tsiklid lähevad bronni rivvi. Reaalselt olen näinud, et on jah bronni rivis, aga peale ei lasta ikka esimesena ega isegi siis kui bronnid peale sõidavad. Kui bronnid peal, siis alles lastakse koos teiste autodega...

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Virtsu pool pole trehvanud, aga Kuivastus on ka autosid sellele rajale pandud. Olen rattaga seal autode vahel passinud. Vähemalt Leedo ajal pandi.
Tsiklit pole esmaselt alati ka varasemalt peale pandud. Kuidas kunagi, aga suuremaltjaolt esimesena pannakse. Ka praeguse operaatoriga olen esimesena peale saanud.

SERTÃO

Elari
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Apr 2016, 18:03
Tsikkel: Suzuki Intruder VL1500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Elari »

Tere kaaskannatajad
Kuna erinevatest kanalitest saab erinevat infot siis tegin päringu otse operaatorfirmasse. Täna sain siis järgmise vastuse:

Soovitame mootorrattaga reisides e-teenindusest sobivaks ajaks sõidupilet soetada. Sadama alale jõudes tuleb suunduda e-pileti rajale. Tõkkepuu avaneb siis kui olete helistanud tõkkepuul olevale telefoni numbrile või iseteenindus kassas skäneerinud QR koodi, mis on piletil. Edasi suunatakse teid sadamaalal eelisjärjekorda.
Juhul kui pilet on ostetud sadama kassast, siis jääb alati oht, et Teid ei ole võimalik laevale paigutada.
Laeval on üheks võimaluseks paigutada ratas nö taskusse või siis soovi korral küsida madruselt koormarihmad ja kinnitada mootorratas spetsiaalselt selleks ettenähtud kohta. Kui soovite kinnitada koormarihmadega, siis palume sadula kaitse endal kaasa võtta. Kindlasti ei paiguta laevamadrused mootorrattaid kallakutele.

Heade soovidega

Martina Kommel
Klienditoe spetsialist

tel: 618 1310
info@praamid.ee
www.praamid.ee
TS Laevad OÜ

Loodetavasti saavad kõik siit vajalikku infot.

Päikest ja turvalisi kilomeetreid :bsmile:

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ei paigalda rattaid kallakutele :roll: Just uutel praamidel seda tehaksegi. Niinimetaud taskud ongi kallakutel. Pileti ostu koha peal olengi e-pileti varianti kasutanud. Väravas kasutan kiivri intercomi häälvalimist tõkkepuu tõstmiseks.

SERTÃO
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas AzA »

05.05-08.05 käisin kenasti Saaremaal.
E-piletiga näts kohe esimeseks ja kohe esimesena peale.
Vanal heal Hiiumaal taskusse, uuel Piretil aga suunati .... autodereale .... kallakule.
Ehk siis kindlasti kohe paigutavad laevamadrused tsiklid kallakutele.
Mina parkisin tuimalt kaks meetrit ettepoole horisontaali ... pooltühi laev oli.
Ei näinudki mingeid taskuid Piretil.

Aga mulle meeldib.

Elari
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Apr 2016, 18:03
Tsikkel: Suzuki Intruder VL1500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Elari »

Kirs kirjutas:

Ei paigalda rattaid kallakutele :roll: Just uutel praamidel seda tehaksegi. Niinimetaud taskud ongi kallakutel. Pileti ostu koha peal olengi e-pileti varianti kasutanud. Väravas kasutan kiivri intercomi häälvalimist tõkkepuu tõstmiseks.

Suvel plaan minna ... eks siis näha ole kuhu paigutavad ... alati saab ju pärast nende enda meilile vastuseks pildid ja arupärimise saata :-|||

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

AzA kirjutas:

Ei näinudki mingeid taskuid Piretil.

Taskumoodi kohad on äärmiste, nende ülemiste sõiduautode mahasõitude all. Paraku ka see koht juba kallakul.

SERTÃO
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kirs kirjutas:

Taskumoodi kohad on äärmiste, nende ülemiste sõiduautode mahasõitude all. Paraku ka see koht juba kallakul.

Sinna meid suunatigi, aga nood taskud olid igast nodi täis, ratast sinna küll ei suru ... vähemalt minu kolakat mitte nii, et autorajale ette ei jää.
Rolleri ehk paneb ja kallak muidugi.
Teisalt see pind on mingi kummilaadne neotehniline toode. Üsna kare ja libisemiskindel. Liikuma ratas ilmselt ei lähe küljejala pealt.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Kirs kirjutas:

Taskumoodi kohad on äärmiste, nende ülemiste sõiduautode mahasõitude all. Paraku ka see koht juba kallakul.

Huvitav, mis siis saab kui rattaid on rohkem kui neli? Kas osad siis pannakse ahtripoolele? ninad sõidusuunda ja küljejalale seisma? Ning kuidas mõni rohelisem rattur, täislastis rattaga sealt kallakult ratta püsti ajab ning stardib?
Eks see hooaeg ole õppimise koht nii laevameeskondadele kui ratturitele endile. Üldiselt uute laevade täitumist vaadates, vähemalt Rohuküla - Heltermaa vahel, usun et ratastele jääb ruumi ka tasase pinna peale paigutamiseks.

フーリガン

rd.
Postitusi: 14
Liitunud: 08 Apr 2013, 16:51
Tsikkel: Honda Shadow
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas rd. »

lugege kommentaare ja nende vastuseid.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No selge see et kui sinna suvel mingil põhjusel näiteks 150 matsi oma Harleydega laivi lendab, siis ükski inimene ei julge enda peale võtta seda autojuhtide pahameeletormi, kui need kõik eelisjärjekorras peale lasta. See on jälle täiesti tüüpiline keiss, kus mingi asi toimib aastaid isevoolu teed põhimõttel "ole sina minu vastu mõistlik ja mina tulen sulle võimalusel vastu", kuni mingid matsujagamisvaegusega tüübid arvavad et neil on nüüd järsku mingid ilgemad õigused mida jalgu trampides taga nõuda, ja siis rikuvad peo kõigi jaoks ära.

Tõenäoliselt kõik need praami-inimesed on nagunii pidevas stressis kogu selle jaskari tõttu mis seda teemat ümbritseb, mingi empaatiavõime võiks ju ikka olla (viitan põhiliselt neile suhteliselt ebaviisakalt ründavatele FB kommentaaridele).

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ründavatele? Inimene kirjutab suhteliselt selgelt ju, et on Praamid.ee-ga juba talvest saati kirjavahetusest ja neilt ei tule üheselt mõistetavat vastust. Kui pikk siis kannatus olema peab? Üks vassimine teise otsa. Lõppuks Sirle Arro isegi tunnistab, et asi on isiklik (talle ei meeldi).
Sirle Arro on TS Laevade PR tegelane.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No minu isiklik tagasihoidlik arvamus või mulje on see, et motikate rivis ette laskmine pole kunagi otseselt seina sisse raiutud reegel olnud, vaid pigem selline asjade isevoolu käigus kujunenud tava. Ega see vaene pressiesindaja ei kehtesta neid reegleid üht- ega teistpidi, ta lihtsalt ei saagi lubada midagi sellist, et ütleb kuskil midagi välja ja siis 2 nädalat hiljem on see minu poolt veidi utreerivalt kirjeldatud seltskond sadamas kohal ning nõuab praamile pääsemist, kuna Sirle Arro ju lubas. Nagu siin eespool juba kirjutati, siis tegelikult see kirjutamata kokkulepe kehtib edasi, äkki on nutikam leppida objektiivse faktiga, et teatud aegadel ületab nõudlus pakkumist ja seda pilli mitte lõhki puhuda?

Natuke nagu samast ooperist teema, kui osad kirjutavad kuhugi politsei pressiesindajale ja küsivad splittimise legaalsuse kohta. Või siis see igavene teema kämpimise legaalsuse kohta välisriikides. Krt imbu vaikselt ette, ole inimene, naerata autojuhile ja probleem puudub - iga viimane kui inimestevaheline kokkupuude ei pea tingimata käima täht-tähelt mingeid kirjutatud reegleid järgides.

Ma tavaliselt igasugu sirlearrodega suheldes mõtlen enne vihastamist selle peale, kas ma tahaks tema tööd endale, et seda paremini ja täiuslikumalt teha?

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Suhtkoht savienn. Lihtsalt kui ootan koos autodega sabas, ning ostan ja ootan oma liinimeetrit... siis tahaks ka parkida ennast keset laeva, mitte et mind kusagile perseprakku veel toppima hakatakse seal. Miks vanasti ratad esmajärjekorras peale lasti? Selleks et need oma kohtadele paigutada enne autodemassi.

フーリガン
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, tsikli pilet maksab teatavasti 3,40€ ja inimese oma 3€, niiet puhtalt ruutmeetrihinnale taandades on isegi hea et seda ei pea seal otsa peale püsti ajama või trepist üles tassima :)

Ma ükskord sõitsin Hiiumaale sedasi, et istusin salongi maha ja panin kiivri enda kõrvalistmele. Badass nagu ma olen. Õnneks keegi kahe istme hõivamise eest topeltpiletiraha küsima ei tulnud.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas puna »

See E-piletiga on lood nii, et kui see olemas ka siis ei ole 100% karanteeritud laevale saamine
Uute laevadega nüüd seda probleemi ilmselt pole kuid vanade väikeste laevadega jäi inimesi nii maha küll
On lisasoodusega inimesi nagu puudega ja erikorralised sõidukid lisaks saab veel osta lisa kaardi millega suht kindel laevale pääs tagatud

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Selle E-piletiga on lood nii,et pole üldse mõtet seda ostmata jätta.Lihtsaim asi ja ja lihtsaim võimalus kohe laevale saada.Saab teha mobiilis või tahvlis või mida iganes,kus nett olemas.On ka mobiilimakse võimalus kõigi 3- e meie operaatoriga,nii et ei pea olema mobiil-ID-d või pangaarvet isegi.Lihtsalt teed tee ääres peatuse ja vastavalt sadamasse jõudmise ajale teed bronni ära.Kui tahad mingil nädalavahetuse või pühade ajal liikuda,siis teed bronni aegsamini ära,sest siis ei ole sadamast ka mingit kohta sulle kohe kellegi anda.

E-piletiga saab suht kindlat alati peale.Mina ei tea juhuseid ,et oleks keegi maha jäänud ,kui laev sõidab graafikus ja ei ole lihtsalt katki läinud.Meil sõidab igapäev mitu autot selle E-piletiga edasi tagasi ja juhid teevad jooksvalt oma telefonist endale broneeringuid.No ei ole keeruline ja lisatasu maksma ei pea.

Suht kama,kuhu ritta seal järjekorras satud,kui nii kui nii laevale pääsed.Tsikli paigutuse kohapealt laevas on minu arust seal uues laevas niipalju kohti kuhu tsiklit paigutada,et see pole ka probleem.Rääkida mingist auto reas parkimisest on ka natuke nagu kohtlane.Kui oleksid ise autoga ja jääksid laevast maha,sest mingi võll tahab keset rida seista,siis saad ka sellest aru,kui muidu ei saa.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Ahaa. Tundsin torget. Vaata, mina elasin ennast välja selle jutu peale, et ootad koos autodega järjekorras, ning kui e piletit ei tee, siis ei pruugi peale saada ka. Niiet kui nüüd üheltpoolt on väide, et laevas on piisavalt ruumi ratta jaoks, teisalt siis see mittepealesaamise väide... siis miks pole rattur auga kohta autoderivis välja teeninud? Ning näiteks hiiumaale sõites see korraks tee äärde jäämine ning kiire e pileti tegemine ei toimi. Laevad hõredamalt ning tippaegadel bronnid täis.

Edit. Shit, pealkiri ju selgelt, et saaremaa liinist jutt. Ma teise saare vahel pendeldaja. My bad.

フーリガン
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas puna »

Mina tean juhuseid küll kus E-piletiga on laevast maha jäädud ja jutt käib hiiumaa laevast siis
Hiiumaa või siis Saaremaa vaheliste laevade liiklus on erinev ja ka laevale pääsemised erinevad
Tippkellaaegadel Hiiumaalaevade bronnid enamasti täis ja kui teistel kellaaegadel siis pole pileti etteostmine nagunii eriti vajalik

Kasutaja avatar

alari83
Postitusi: 39
Liitunud: 29 Nov 2010, 14:46
Tsikkel: Aprillia RSV1000R
Asukoht: Saaremaa-Tallinn

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas alari83 »

Ma ka suht tihe sõitja nende praamidega,Saaremaa liinil.Üldiselt olen ,juhul kui soovitud reisile piletid välja müüdud,lihtsalt suvalisele järgmisele pileti ostnud . Siis sadamas tõkkepuu alt ilusti läbi saanud ja sellgipoolest on eraldi ritta see süsteem mind paigutand,mitte autode üldjärjekorda viimaseks ja seda ka praeguse operaatoriga.Ning motikaga maha pole küll veel õnnestunud jääda ....veel :)

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Jagan oma kogemust.
Täna tulin saarelt rattaga, vaatasin kella, et järgmise praamini veel 25km ja 35min - et mõtekas e-pilet ära osta. Jäin seisma, telefoniga üritasin osta kuid webi leht kirjutas et antud reisile enam sõidukite pileteid osta ei saa. Nu, sõitsin natukene kiirimini, ja kui kohale jõudsin, siis üldjärjekorra väravates olid juba autode järjekord ees, mida enam väravas läbi ei laustud.
Vahele ei trüginud, ja läksin jala kassa juurde küsima - ega üks mootorrattas peale enam ei mahu. Öeldi et mahub kuid pean siis minema e-pileti väravast kuna süsteem ei lase tema väravat enam lahti teha. Nii tegingi ja e-pileti värava sain läbi QR koodi abil, mis oli antud pileti peale trükitud.

Kui saarele läksin, siis oli e-pilet olemas, ja seal mingit probleemi polnud. Ainus asi, et telefoni number, millega väravad saab avada, on muutunud, ja pidin telefoni taskust väljaurgitsema ja kindad käest võtma et läbi saada. Järgmine kord saab kergemini, sees saab kasutada sidesüsteemi häälvalimist.

P.S. Kas keegi teab Kuivastu e-pileti värava telefoni numbrit? Jäi kirja panematta. Virtsu oma on 8801360.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Põhja Siil kirjutas:

Jagan oma kogemust.
Täna tulin saarelt rattaga, vaatasin kella, et järgmise praamini veel 25km ja 35min - et mõtekas e-pilet ära osta. Jäin seisma, telefoniga üritasin osta kuid webi leht kirjutas et antud reisile enam sõidukite pileteid osta ei saa. Nu, sõitsin natukene kiirimini, ja kui kohale jõudsin, siis üldjärjekorra väravates olid juba autode järjekord ees, mida enam väravas läbi ei laustud.
Vahele ei trüginud, ja läksin jala kassa juurde küsima - ega üks mootorrattas peale enam ei mahu. Öeldi et mahub kuid pean siis minema e-pileti väravast kuna süsteem ei lase tema väravat enam lahti teha. Nii tegingi ja e-pileti värava sain läbi QR koodi abil, mis oli antud pileti peale trükitud.

Kui saarele läksin, siis oli e-pilet olemas, ja seal mingit probleemi polnud. Ainus asi, et telefoni number, millega väravad saab avada, on muutunud, ja pidin telefoni taskust väljaurgitsema ja kindad käest võtma et läbi saada. Järgmine kord saab kergemini, sees saab kasutada sidesüsteemi häälvalimist.

P.S. Kas keegi teab Kuivastu e-pileti värava telefoni numbrit? Jäi kirja panematta. Virtsu oma on 8801360.

Oot-oot. Kuskohas on loogika? Avastasid, et mõttekas on e-pilet ära osta, kuid e-piletit enam osta ei saanud? Siis järsku läksid e-pileti väravast ja skanneerisid QR-koodi ja said e-piletiga värava lahti? Kustkohast sa selle pileti vahepeal said? Midagi oleks justkui nagu puudu?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”