Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Rasmusk kirjutas:
Põhja Siil kirjutas:

Jagan oma kogemust.
Täna tulin saarelt rattaga, vaatasin kella, et järgmise praamini veel 25km ja 35min - et mõtekas e-pilet ära osta. Jäin seisma, telefoniga üritasin osta kuid webi leht kirjutas et antud reisile enam sõidukite pileteid osta ei saa. Nu, sõitsin natukene kiirimini, ja kui kohale jõudsin, siis üldjärjekorra väravates olid juba autode järjekord ees, mida enam väravas läbi ei laustud.
Vahele ei trüginud, ja läksin jala kassa juurde küsima - ega üks mootorrattas peale enam ei mahu. Öeldi et mahub kuid pean siis minema e-pileti väravast kuna süsteem ei lase tema väravat enam lahti teha. Nii tegingi ja e-pileti värava sain läbi QR koodi abil, mis oli antud pileti peale trükitud.

Kui saarele läksin, siis oli e-pilet olemas, ja seal mingit probleemi polnud. Ainus asi, et telefoni number, millega väravad saab avada, on muutunud, ja pidin telefoni taskust väljaurgitsema ja kindad käest võtma et läbi saada. Järgmine kord saab kergemini, sees saab kasutada sidesüsteemi häälvalimist.

P.S. Kas keegi teab Kuivastu e-pileti värava telefoni numbrit? Jäi kirja panematta. Virtsu oma on 8801360.

Oot-oot. Kuskohas on loogika? Avastasid, et mõttekas on e-pilet ära osta, kuid e-piletit enam osta ei saanud? Siis järsku läksid e-pileti väravast ja skanneerisid QR-koodi ja said e-piletiga värava lahti? Kustkohast sa selle pileti vahepeal said? Midagi oleks justkui nagu puudu?

e-piletid osta ei saanud. Üld järjekorra kassas ostsin PABER pileti, mille peal oli QR kood, ja sellega avasin e-pilti värava. Minu arust üsna loogiline...




Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Põhja Siil kirjutas:
Rasmusk kirjutas:
Põhja Siil kirjutas:

Jagan oma kogemust.
Täna tulin saarelt rattaga, vaatasin kella, et järgmise praamini veel 25km ja 35min - et mõtekas e-pilet ära osta. Jäin seisma, telefoniga üritasin osta kuid webi leht kirjutas et antud reisile enam sõidukite pileteid osta ei saa. Nu, sõitsin natukene kiirimini, ja kui kohale jõudsin, siis üldjärjekorra väravates olid juba autode järjekord ees, mida enam väravas läbi ei laustud.
Vahele ei trüginud, ja läksin jala kassa juurde küsima - ega üks mootorrattas peale enam ei mahu. Öeldi et mahub kuid pean siis minema e-pileti väravast kuna süsteem ei lase tema väravat enam lahti teha. Nii tegingi ja e-pileti värava sain läbi QR koodi abil, mis oli antud pileti peale trükitud.

Kui saarele läksin, siis oli e-pilet olemas, ja seal mingit probleemi polnud. Ainus asi, et telefoni number, millega väravad saab avada, on muutunud, ja pidin telefoni taskust väljaurgitsema ja kindad käest võtma et läbi saada. Järgmine kord saab kergemini, sees saab kasutada sidesüsteemi häälvalimist.

P.S. Kas keegi teab Kuivastu e-pileti värava telefoni numbrit? Jäi kirja panematta. Virtsu oma on 8801360.

Oot-oot. Kuskohas on loogika? Avastasid, et mõttekas on e-pilet ära osta, kuid e-piletit enam osta ei saanud? Siis järsku läksid e-pileti väravast ja skanneerisid QR-koodi ja said e-piletiga värava lahti? Kustkohast sa selle pileti vahepeal said? Midagi oleks justkui nagu puudu?

e-piletid osta ei saanud. Üld järjekorra kassas ostsin PABER pileti, mille peal oli QR kood, ja sellega avasin e-pilti värava. Minu arust üsna loogiline...

Selge. Lihtsalt mitte kuskilt ei lugenud välja, et sa paberpileti ka ostsid. Nüüd on kõik arusaadav.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Põhja Siil kirjutas:

P.S. Kas keegi teab Kuivastu e-pileti värava telefoni numbrit? Jäi kirja panematta. Virtsu oma on 8801360.

Kummalgi pool on ju kaks E-pileti väravat ja numbrid on neil erinevad. Ise kasutan ka häälvalimist, aga kindlasse väravasse pean end sättima sel juhul. Korra õnnestus, tõusis kõrvalvärava kaigas, aga kuna seal vahed tsikli jaoks suured, siis sõitsin lihtsalt vahelt läbi.
Kuivastu parempoolne e-värav

  1. Sinu Virtsu värava oma vist kuulub vasakpoolsele, sest parempoolne mul telefonis 8803130.
Põhja Siil kirjutas:

Üld järjekorra kassas ostsin PABER pileti, mille peal oli QR kood, ja sellega avasin e-pilti värava. Minu arust üsna loogiline...

Samamoodi toimis asi ka Leedo ajal. Lasid külmalt autoderivist mõõda kassa juurde, ratas jalale, ostsid pileti ja läbi e-värava said sadamaalale.

SERTÃO
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas simp »

nagu aru saan, siis tegelikult pole värava infosüsteem väga muutunud(va liidestus), niiet väravad peaksid täpselt samamoodi käima nagu varem.

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Kirs kirjutas:

Sinu Virtsu värava oma vist kuulub vasakpoolsele, sest parempoolne mul telefonis 8803130.

Just, 8801360 on vasakpoolse Virtsu värava oma.

simp kirjutas:

nagu aru saan, siis tegelikult pole värava infosüsteem väga muutunud(va liidestus), niiet väravad peaksid täpselt samamoodi käima nagu varem.

Põhimõtte on sama. Vist lisandus autode puhul automaatne numbrituvastus ja helistama ei pea. Rattaga see läbi ei lähe, nii et pean helistama :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Vend tuli üleeile mandrilt tsikliga, Virtsus pole järjekord ilmatu pikk olnud, poeni kuskile. Lasi vaikselt autode rivist mõõda kassade poole, korda oli looma palgatud G4S, kargasid ette, kiun lahti ei tohi, järjekorras pead ootama. Olla olnud veidi raske Eesti keelega tegelased, vend tegi lolli nägu, et ei saa muhvigi aru ja lasi tuimalt edasi, jooksid järgi. Üks ratas võttis veel samas vennale sappa. Kaasa juures läks siva jalgsi piletit endale ja rattale võtma, müüdi igasuguse kobinata ja e-värava kaudu sai sadamaalale.
On liikvel jutte, et nii nagu Leedo ajal tsikliga järjekorrast ette sõitsid enam ei saa, vist ikka saab.

SERTÃO
Kasutaja avatar

daffy
Postitusi: 42
Liitunud: 29 Juun 2007, 12:23
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas daffy »

Ah mis jutt. Tulin 22juuni Riiast. Sama värk, järjekord poeni õhtul 5 ajal. Sõidan viisakalt kassade kõrvale parklasse. Tipa tapa toon pileti tsiklile ja pärast vingerdan samast putkast autost mõõda. Tehakse tõke lahti ning pargin juba praamil. Ainult tsiklite jaoks väljapakutud boks on suht s**t nendel uutel, suht suure kaldega aga saab hakkama no props. Ilusat jaani.

-r6-
-xjr1300-

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas morse »

mul neljapäeval rohukülas tuli G4Si tüdruk ja suunas ise järjekorrast mööda. mõne minuti jooksul olin juba praamil ja liikusime. praegu liigume tagasi. heltermaal oli mingi 50 minutit enne praami 0! inimest. ostsin üldist pileti ja kui praam tuli, pandi esimesena peale.

kusjuures me oleme külkaga.

ainuke kehv kogemus on infokeskuse tšikiga, kes saatis mind telefonis suht pikalt, ütles, et ma täna küll koju ei saa. helistasin kuna sait oli korra maas, küsisin praami aegu, tšikk ütles, et ega tal ajad peas pole, sait on ju maas :D

anyway! meeskond parkis autosid ülitihedalt omavahel kokku ja tänu neile saime kõik (isegi üldjärjekorras) käbedalt üle.

tõendusmaterjal. sadama järjekord jaanilaupäeva järel:

IMG_2488.JPG

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas grahv »

morse kirjutas:

kusjuures me oleme külkaga.

Nägin teid Kärdlas tanklas... Tipp-topp ratas - ei mäletagi millal viimati nii puhta häälega Jaffi kuulsin.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Kirjutan ka oma positiivsest kogemusest.

Pühapäeval oli vajadus minna Kuivastust Virtsu. Kodukat vaadates ilutses seal palju nulle, ehk kõik praamid olid välja müüdud. Ainult sai varajastele hommikustele või hilja õhtustele. Kuid mul oli vaja jõuda Tallinki laevale Rootsi. NB! Ei saanud piletit enne ka ära osta, sest ei teadnud 100% kas saan ratta korda või ei.
Läksime siis 2 tsikliga, veidi varuga, arvestades, et istume järjekorras oma paar tundi ( nagu ajalehtedest ja FB võib lugeda).
Meenutades viimaseid kommentaare siin teemas sõitsime ikkagi järjekorrast mööda, Praamid.ee töötajale vastu, kes meid kinni pidas. Ütlesin, talle, et olen kuulnud, et tsiklid saavad sellest pikast järtsist mööda, kohe kaile. Ütles, et jh, nii on. Mine e-pileti järjekorda, pargi tsikkel ära ja mine osta jalgsi pilet. Tundsin end veidi mühakana, sest vaja oli ikkagi ju autode vahele trügida, et jalgsi pilet osta tsiklile. Kuid probleemide korral oleks vast viidanud sellele samale töötajale, kes seda soovitas teha. Niisiis sain oma pileti kätte. Helistasin telefoniga - probleem. Kohe lendas Praamid.ee Töötaja Nr2 seljatagant ligi ja ütles, et tule sõida siit kõrvalt mööda. Niisiis sain kaile ilma, et ükski tõkkepuu oleks avanenud. Intercomist kuulsin, et juba laevale saanud tsikkel suhtles praamid laadijatega, et mind ära oodataks. Kai töötaja näitas juba kaugelt mulle, et ma autodest mööda tuleks ja praamile suunduks. Praamil oli ilusti tühi nurk, kuhu autot poleks mahutanud, kuid eri nurga all oma 5-6 tsiklit küll. Suurest üllatusest, et kohe ka peale saan viskasin käppa kai töötajale ja tänasin praami laadijaid.

Ma sügavalt loodan, et vähemalt nii see jääbki või läheb paremaks.

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Ka endal sarnane kogemus viimasest saarelt tulemisega. Samamoodi autodest mööda, jala pilet ära ja siis ilusti otse praamile.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Njaa. Istun praegu nagu miilenki Kuivastus üldjärjekorras 17: 25 alates. Esimest korda siis kogen tsikliga sellist asja. Muidugi panin esmalt südamerahus järtsist alguses kassade poole, aga TS ametnikust enam edasi mitte. Täna tsiklitele kahjuks erandeid ei tehta. Põhjust ei osanud nooruke poiss öelda.

SERTÃO
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Kirs kirjutas: 23 Aug 2020, 19:32

Njaa. Istun praegu nagu miilenki Kuivastus üldjärjekorras 17: 25 alates. Esimest korda siis kogen tsikliga sellist asja. Muidugi panin esmalt südamerahus järtsist alguses kassade poole, aga TS ametnikust enam edasi mitte. Täna tsiklitele kahjuks erandeid ei tehta. Põhjust ei osanud nooruke poiss öelda.

Kunagi ütles Sirle Arro, et see on tema, kui autojuhi, meelest ebaaus.

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

iSlanderEST kirjutas: 23 Aug 2020, 19:54
Kirs kirjutas: 23 Aug 2020, 19:32

Njaa. Istun praegu nagu miilenki Kuivastus üldjärjekorras 17: 25 alates. Esimest korda siis kogen tsikliga sellist asja. Muidugi panin esmalt südamerahus järtsist alguses kassade poole, aga TS ametnikust enam edasi mitte. Täna tsiklitele kahjuks erandeid ei tehta. Põhjust ei osanud nooruke poiss öelda.

Kunagi ütles Sirle Arro, et see on tema, kui autojuhi, meelest ebaaus.

Sellises valguses, võiks ju ilma mootorsõidukita ületajad ka samas järjekorras seista. Sest kuidas nii, et autojuhid peavad seisma ja teised mitte...

Ise olen alati vältinud saarel käimist nädalavahetusel, ja seega on mul puht uudishimust küsimus: kui ma nädal (või kolm) ette pileti ostan, kas siis sõidan lihtsalt kogu järjekorrast mööda, või nädalavahetuseks pileteid eelmügis pole? Vahet pole, kas autoga või tsikliga.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Krl »

iSlanderEST kirjutas: 23 Aug 2020, 19:54
Kirs kirjutas: 23 Aug 2020, 19:32

Njaa. Istun praegu nagu miilenki Kuivastus üldjärjekorras 17: 25 alates. Esimest korda siis kogen tsikliga sellist asja. Muidugi panin esmalt südamerahus järtsist alguses kassade poole, aga TS ametnikust enam edasi mitte. Täna tsiklitele kahjuks erandeid ei tehta. Põhjust ei osanud nooruke poiss öelda.

Kunagi ütles Sirle Arro, et see on tema, kui autojuhi, meelest ebaaus.

Kui rattaid autodega samadele kohtadele paigutatakse, siis ongi ju.
Kui rattad tõesti ainult kuhugi treppide alla või trateab kuhu topitakse, kuhu auto nii kui nii ei mahuks, siis pohh see autojuhtide õiglustunne.

Ise olen eelnevalt sõnavõtnuga ühel meelel. Väldin saarel käimist.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas ranel »

Praamis pargitakse rattad ikka sinna, kuhu autosid panna ei saa. Kui ära ei mahu, siis pole imestada. Osad matkaendurod võtavad ju pea sõiduauto laiuse koha ka ära nagu mul endal on :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Põhja Siil kirjutas: 23 Aug 2020, 20:08
iSlanderEST kirjutas: 23 Aug 2020, 19:54
Kirs kirjutas: 23 Aug 2020, 19:32

Njaa. Istun praegu nagu miilenki Kuivastus üldjärjekorras 17: 25 alates. Esimest korda siis kogen tsikliga sellist asja. Muidugi panin esmalt südamerahus järtsist alguses kassade poole, aga TS ametnikust enam edasi mitte. Täna tsiklitele kahjuks erandeid ei tehta. Põhjust ei osanud nooruke poiss öelda.

Kunagi ütles Sirle Arro, et see on tema, kui autojuhi, meelest ebaaus.

Sellises valguses, võiks ju ilma mootorsõidukita ületajad ka samas järjekorras seista. Sest kuidas nii, et autojuhid peavad seisma ja teised mitte...

Ise olen alati vältinud saarel käimist nädalavahetusel, ja seega on mul puht uudishimust küsimus: kui ma nädal (või kolm) ette pileti ostan, kas siis sõidan lihtsalt kogu järjekorrast mööda, või nädalavahetuseks pileteid eelmügis pole? Vahet pole, kas autoga või tsikliga.

Pileteid ikka on,kui aegsasti ette ära ostad(võibolla veel reedel-neljapäevalgi oli saada ja järgmiseks pühapäevaks kohti vabalt)) ja siis saad ikka kindlale väljumisele peale. Olles ise sealt pärit ja ema ja vend elavad veel seal,siis "tänu" sellele praami keberniidile põhimõtteliselt käin seal üks-kaks korda aastas. Isegi siis kui seal pole järtse pole viitsimist oma aega sellele loksumisele raisata. Võibolla minu puhul ka see,et olen seda kunagi liiga palju kogenud,aga no ei kutsu mind sinna mingi väega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Otse kahju oli ise kassadeni jõudnuna vaadata lätlastest paari tsiklil, kes tuimalt tagasi saadeti. Kassast läbinuna laiutasin mõni minut üksinda kahel 0 rajal. Ja muidugi sealt pandi mind ka probleemideta praamile kah. Teinekord enam ei sellist asja ette ei võta, hea, et ilm oli norm, ei vihma aga liiga palav. 3,5 tundi vihmas või kuumuses molutada oleks ikka palju kehvem variant olnud.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kirs kirjutas: 23 Aug 2020, 21:10

Otse kahju oli ise kassadeni jõudnuna vaadata lätlastest paari tsiklil, kes tuimalt tagasi saadeti. Kassast läbinuna laiutasin mõni minut üksinda kahel 0 rajal. Ja muidugi sealt pandi mind ka probleemideta praamile kah. Teinekord enam ei sellist asja ette ei võta, hea, et ilm oli norm, ei vihma aga liiga palav. 3,5 tundi vihmas või kuumuses molutada oleks ikka palju kehvem variant olnud.

Siis peaks jalgrattaga ka ju üldjärjekord olema :mrgreen: .Oli see Leedo mis ta oli,aga praamiliiklus oli siis korras ja ka praamid olid asisemad kohe kõvasti.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 20:57

Olles ise sealt pärit ja ema ja vend elavad veel seal,siis "tänu" sellele praami keberniidile põhimõtteliselt käin seal üks-kaks korda aastas. Isegi siis kui seal pole järtse pole viitsimist oma aega sellele loksumisele raisata. Võibolla minu puhul ka see,et olen seda kunagi liiga palju kogenud,aga no ei kutsu mind sinna mingi väega.

Täpselt sama. See keberniitamine on tekitanud olukorra, kus ma käin Saaremaal väga harva ja pigem lausa väldin sinna minemist.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See Saaremaa nö.hullus on vist nõukaajast pärit eksootika.Pmst.on vaja sinna minna sama palju kui näiteks Räpinasse või Põlvasse.Mida sinna trügida,linnukese kirja saamiseks?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mina ei trügi kuskile, ma elan seal. Sõitma paraku töö pärast peab. Jah, saab ju ka bussiga :P Lõpp hea, kõik hea :) 3.5h ootamist ja ainult kaks tundi jäin hiljaks kuhu ma jõudma pidanuks.

SERTÃO
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas puna »

Õnneks Hiiumaa laevadega ei ole sellist jama toimunud nagu siin saaremalaevade asju lugeda võib
Aastaid käinud ja pole pidanud laevast veel maha jääma seetõttu,
et keegi arvab, et tsikkel samasugune liiklusvahend ja kui auto laeva ei mahu siis tsiklit ka panna ei õnnestu

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

franz125 kirjutas: 23 Aug 2020, 23:22

See Saaremaa nö.hullus on vist nõukaajast pärit eksootika.Pmst.on vaja sinna minna sama palju kui näiteks Räpinasse või Põlvasse.Mida sinna trügida,linnukese kirja saamiseks?

No mõnel on pere seal näiteks (minul ja urmas66-l) ja see praamiporno on võtnud ära isu oma pere külastada. Kui lähen, siis ajastan peaaegu alati nii, et ei satu tippaegadel sõitma.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas tito »

iSlanderEST kirjutas: 23 Aug 2020, 23:07
urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 20:57

Olles ise sealt pärit ja ema ja vend elavad veel seal,siis "tänu" sellele praami keberniidile põhimõtteliselt käin seal üks-kaks korda aastas. Isegi siis kui seal pole järtse pole viitsimist oma aega sellele loksumisele raisata. Võibolla minu puhul ka see,et olen seda kunagi liiga palju kogenud,aga no ei kutsu mind sinna mingi väega.

Täpselt sama. See keberniitamine on tekitanud olukorra, kus ma käin Saaremaal väga harva ja pigem lausa väldin sinna minemist.

Lennuk sõidab 40 minutit ja maksab vähem kui tsikliga Tallinnast minna üksi :P

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

tito kirjutas: 24 Aug 2020, 07:45

Lennuk sõidab 40 minutit ja maksab vähem kui tsikliga Tallinnast minna üksi :P

Jah? Praamipilet 7€, inimene 3,5€, kütus umbes 7€. Kokku 17.5€ üks ots. Lennupilet oli viimati, kui vaatasin, kõige odavam 20€.

Ja see on eeldusel, et sa lähed Kuressaarde. Ma käin Kuressaares veel harvemini... see on ühtlasi eeldusel, et pereliikmed sõidavad mingi sõidukiga, sest Saaremaal ühistransport on naljategemine.

Edit: Saaremaa pole ainult Kuressaare, nagu Eesti pole ainult Tallinn

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma oma lähedastega ikka kohtun ja üsna tihti,sest vend käib Tallinnas ja ema ka käis, nüüd koroona ajal ema ei ole käinud. Vend käib lennukiga üsna palju,sest mina või keegi saab talle vastu minna ja lennukile viia ning meil liiklusvahendeid siin on millega sõita. Edasitagasi sõit autoga on palju kallim,kui lennukiga(40 versus 70),kuigi meile kehtib ikkagi palju odavam hind praamile(auto+juht vist 5-6€ vahel). Aga ega see raha polegi peamine,peamine on see,et Tallinnast(135km) pead 2+h enne lahkuma ja Kuressaarest(76km) 1h kui praami aeg on, et peale saada ka e-piletiga. Ehk üheks päevaks siin käimiseks läheb selle 2x217km läbimiseks ligi 7-8h,mis on ikkagi üle mõistuse suur ajaraiskamine. Sillaga oleks ilmselt a´3-4h kokkuhoidu. Tallinn Narva 210km sõidad 2h20-30min ja Kuresaarde 217km ikka pigem üle 4h

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

puna kirjutas: 24 Aug 2020, 06:55

Õnneks Hiiumaa laevadega ei ole sellist jama toimunud nagu siin saaremalaevade asju lugeda võib
Aastaid käinud ja pole pidanud laevast veel maha jääma seetõttu,
et keegi arvab, et tsikkel samasugune liiklusvahend ja kui auto laeva ei mahu siis tsiklit ka panna ei õnnestu

Ma olen ka aastaid sõitnud, pidevalt. Aga näe, juhtus, et eile jäeti maha. Seega pole üldse välistatud, et ka Hiiumaa poolel selline asi juhtuda võib.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Prii
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2005, 16:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Prii »

Viimane kogemus tsikliga Saaremaa praamil oli tagasitulek mandrile 02.08.2020. Kõik sõidukite piletid muidugi välja müüdud. Mõtlesin juba, et tulen esmaspäeva hommikul, kuid otsustasin ikka proovida. Ostsin netist üldjärjekorra e-pileti 30 minutit enne praami väljumist. Panin varustuse selga ning alustasin sõitu 28km kauguselt. Sadamasse jõudes oli sõitsin pikast ootejärjekorrast mööda, helistasin tõkkepuu lahti ning suunati bronni järjekorras kohe peale. Sadama läbimine ca 1 minut. Hetkel ei ole Praamid.ee lehel linki "üldjärjekorra e-pilet", kuid mitmeid kordi, kui kõik väljumised on olnud välja müüdud, siis olen seda võimalust näinud.

image.png
image.png (32.01 KiB) Vaadatud 1382 korda

Braap..

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mul oli sama pilet. Lihtsalt enne tõkkepuid oli TS ametnik ees, lisaks ka üks tõkkepuude juures, kes lasi numbrimärgi koheselt ka tahvlist läbi, bronnipiletit pole siis aidaa. Üldjärjekorra pilet tegelikkuses just seda tähendabki, et viimases ootadki. Saad praamile millal saad, mingit kellaaega antud pole. Aga noh, mis siin ikka halada, ametlikult tsiklitele ju praamile saamisel mingeid eeliseid tegelikult polegi(peale oma raja), vastu on tuldud nende endi armust.

SERTÃO
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”