Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madris »

Eks vahest ajab tiba närvi jah, kui jalutad last magama ja mõni mees arvab, et on äge just möödudes rull põhja keerata. Aga mis teha...mina ei pea selle pärast kedagi veel hälvikukus- lapse tegin ikkagi mina ja samamoodi ei pea ma otse peatänava äärde töllama minema. Aga eks iga väikelapse vanem teab, et viisteist minutit lisaund lapsel...selle eest oleks nõus juba kellegi käsi väänama :ner: . Ise sõites jätan nendel hetkedel lihtsalt peale keeramata.

Aga üldises plaanis on selle teema all ikka suht vähe olukordi, kus saaks ratturit hälvikuks pidada. Olen kindel, et iga mees/naine, kes selles teemas sõna võtnud on, on mingil hetkel olnud kellegi teise jaoks nö hälvik. :bsmile:



Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas puna »

Pseudo probleem nagu rohkem.
Mine jaluta siis seal kus ratturid ei sõida.

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Madris »

puna kirjutas:

Pseudo probleem nagu rohkem.
Mine jaluta siis seal kus ratturid ei sõida.

Ja mida mina siis räägin?


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Magician kirjutas:
jaanisp kirjutas:

Mina loen jutust välja, et sidur lahutatakse just selleks, et üldse häält ei kostuks.. Mis siis vahet on kas vankrit lükkab ema, isa või hoopis keegi kolmas?

Kuidas siduri lahutamisega hääl ära kaob huvitaks mind ka :wack:

Võibolla kasutad natukene enda pead ja ehk tuled ka ise sellepeale.. :bsmile:

Kasutaja avatar

janata
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Apr 2008, 21:58
Tsikkel: HD FXDL; KMZ

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas janata »

Hei, sinise-halli kobinatsiooniga Suzukiga motomees, kes sa eile ajavahemikul 14.00 -15.00 Tallinna poolt Pärnusse sõitsid ja peale Aret oma VW sõpradega sõidupausi tegid, siit tähelepanek sinu sõdustiili kohta ja hoiatus edaspidiseks.

Mõtle natuke selle peale, mida teeb maanteel sõitev autojuht kui tema seljatagant äkitselt mootorratta mürinat kostub? Tavapäraselt tõmbab autojuht paremasse teeserva, kes suurest ehmatusest, kes viisakusest mootoratturi vastu.

Seega, kus oli sinu mõistus, kui sa maanteel viiest autost paremalt poolt möödasõitu tegid? (togi)

Olles autode rivis teine ja kuuldes mootorratta häält lähenemas oli minu esmane reaktsioon teed anda ja paremale tõmmata, aga õnneks sul vedas ja nägin sind viimasel hetkel paremast küljepeeglist. See oli tõesti ootamatu. Olen ise mootorrattur, aga ei ole siiani selle peale tulnud, et maanteel suurel kiirusel paremalt poolt möödasõitu teha. Elu on kallis, tahaks veel elada.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kuss, ära loe moraali, segad looduslikku valikut.

Kasutaja avatar

Teek
Postitusi: 113
Liitunud: 17 Aug 2009, 11:00
Tsikkel: KawaZ;busak9;Duc
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Teek »

krt teab mis hullul plaanis oli.
ise olen täheldanud, et viimasel ajal on autojuhid hakanud juba varakult, peeglist tsiklit nähes, paremale nihkuma. Igati positiivne nähtus. Mõnikord nagu ei tahagi mööduda, aga kui niimoodi teed antakse, siis tuleb ära vormistada ja tänada

janata kirjutas:

Hei, sinise-halli kobinatsiooniga Suzukiga motomees, kes sa eile ajavahemikul 14.00 -15.00 Tallinna poolt Pärnusse sõitsid ja peale Aret oma VW sõpradega sõidupausi tegid, siit tähelepanek sinu sõdustiili kohta ja hoiatus edaspidiseks.

Mõtle natuke selle peale, mida teeb maanteel sõitev autojuht kui tema seljatagant äkitselt mootorratta mürinat kostub? Tavapäraselt tõmbab autojuht paremasse teeserva, kes suurest ehmatusest, kes viisakusest mootoratturi vastu.

Seega, kus oli sinu mõistus, kui sa maanteel viiest autost paremalt poolt möödasõitu tegid? (togi)

Olles autode rivis teine ja kuuldes mootorratta häält lähenemas oli minu esmane reaktsioon teed anda ja paremale tõmmata, aga õnneks sul vedas ja nägin sind viimasel hetkel paremast küljepeeglist. See oli tõesti ootamatu. Olen ise mootorrattur, aga ei ole siiani selle peale tulnud, et maanteel suurel kiirusel paremalt poolt möödasõitu teha. Elu on kallis, tahaks veel elada.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas puna »

Eks looduslik valik teeb varsti oma töö.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

janata kirjutas:

Mõtle natuke selle peale, mida teeb maanteel sõitev autojuht kui tema seljatagant äkitselt mootorratta mürinat kostub? Tavapäraselt tõmbab autojuht paremasse teeserva, kes suurest ehmatusest, kes viisakusest mootoratturi vastu.

Ä nii ongi v??? Kes need tavapärased ajuhiiglastest autojuhid on, kes hakkavad mootorratta hääle peale rooli keerama kuhugi poole? Üks on vist teada. Huvitav mis nad mägra hääle peale teevad? Keeravad kohe puusse v?
Isiklikult arvan ikka, et ratta häält kuulev autojuht vaatab ikka kõigepealt ringi, ennem kui rooli kuhugile keerama hakkab. Sellistelt kes iga hääle peale parankat kruttima hakkavad tuleks juhiload kohe ära võtta!
Kuigi jah, paremalt möödumine pole viisakas aga, kes meist ei oleks seda olude sunnil teinud?

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

Jacky
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Juun 2013, 15:33
Tsikkel: R6

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jacky »

Maanteel, suure kiirusel ja "olude sunnil" mis kuradi olud need sellised peaks olema? Ummikus linnas jah

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Siis kui pardimamma on oma pojukesed kõik sappa haakinud, liiguvad kõik telgjoone läheduses ja vastu tuleb sama rong samamoodi telgjoone lähedalt ja põlve väljaajamine tähendaks sellest lihtsalt ilma jäämist... Vot seda pidasin "olude sunnil" all mõttes.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Sellesmõttes et ega see paremalt mõõdumine kindlasti esimene valik mul ei oleks mida kaaluksin. Siiamaani pole pidanud veel kasutama seda varianti. Aga sellesuhtes küll, et need autojuhid, kes iga häälepeale hakkavad kuhugi kohe keerama, peaks asja jep vähe rahulikumalt võtma. Vahel tekib sellest nn heateost rohkem kahju kui kasu.
Paar nädalat tagasi Linnu teel 30km/h tunnis liiklevast vanahärrast mõõdasõitu tehes hakkas samuti vanahärrast umbes 20m eespool liiklev auto kohe kiirenduse peale teeäärde tõmbama. Tulemuseks oli see, et 3 rohelistes vestides jalgratturit liikudes samas suunas pidurdasid ilmselt ennast plokki ja olid sunnitud kraavi keerama, sest üks autojuht otsustas ka kasulik kohe olla ja teepeenrale sõitmisega ruumi hakkas tegema hullunud hälvikust tsiklimehele.
Oleneb muidugi olukorrast aga igast häälest ei tohiks ennast kohe segada lasta.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas 426f »

jalgratturid peaks kõnniteel sõitma

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Jalgratturid tuleks üldse ära keelata.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas 426f »

ma ei mõista miks on vaja autoga tee äärde tõmmata,et tsikkel mööda lasta.autokoolis õpetatakse sedasi tõmblema või on liiklusest selline puue külge õpitud.ma tean,et autoga peab sõitma sirgelt ja ei või vingerdada ja mingit nussi korraldada kui tsikkel mööda sõidab,ta kiirem ja kitsam,seega mahub kenasti läbi.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas demineerija »

426f kirjutas:

ma ei mõista miks on vaja autoga tee äärde tõmmata,et tsikkel mööda lasta.autokoolis õpetatakse sedasi tõmblema või on liiklusest selline puue külge õpitud.ma tean,et autoga peab sõitma sirgelt ja ei või vingerdada ja mingit nussi korraldada kui tsikkel mööda sõidab,ta kiirem ja kitsam,seega mahub kenasti läbi.

Ära siis järgminekord pahaks pane, kui mu elevandi peeglitega kaubikust foori taga mööda ei saa :bsmile:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koi »

Eestis on liikluses jah näha, et issanda loomaaed on olemas ja see on suur! Koolis õpitud kellegi õpetaja tõekspidamised ei ole kahjuks ainuõiged! Kivistunud pilguga oma rida-rada- õigusi-eeskirju-spidot järgiv liikleja pole liikleja, vaid robot! Robot ei oska hinnata tegeliku elu keerdkäike! Haiglavoodis, või morgis pole õigusega midagi peale hakata! Plekk, plastik, veri ja kondid hakkavadki lendama õiguse jahtimisel liikluses! Kummaline rahvas meil, kes on valmis surema liikluses mistahes ajahetkel, oma õigust toonitades! Alati leidub kuhjaga liiklejaid, kes arvavad, et nad on millegipoolest paremad-kiiremad-osavamad-eelistatumad-eesõigust omavad! Sellised peavad kõigist ette saama, kasvõi vere hinnaga!
Täiesti võõras on tänavatel mõisted kohustus, mõistmine, andestamine...
Aga no andke aga tuld!
Kui keegi ehmatas moblaga rääkides tsikli kõvema hääle peale, on ta muidugi viimane pehmo ja surma ära teeninud, sest tugevamad ja lärmakamad on ju tegijad, AINULT! Liikluses teistega arvestavad ju ainult sakkerid!

Viimati muutis koi, 02 Juul 2014, 08:31, muudetud 1 kord kokku.
Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Selline tee andmine paremale tõmmates peaks olema äkki liiklus eetika vms osa, paljud tahavad head aga kukub välja nagu alati. Mootorrattale on mõtet anda teed siis kui sa näed, et ta ei pääse mööda, kui autojuht maanteel ennast paremale teepeenrale sätib siis hakkab ta mootorratturile ainult kive ja kruusa sealt loopima, mõtet on teed anda siis kui mootorratas on sul juba vasaku tagaratta juures ja möödumiseks suund sees. Linnas on teine asi, ummikus või foori taga oleks ikka kena jätta veidi ruumi, et väiksemad ja kiiremad etteotsa filtreeruksid.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

Pontus kirjutas:

Jalgratturid tuleks üldse ära keelata.

Ülearenenud egoga d..kheadid samamoodi.

Sõidan nii jalgratta, mootorratta kui autoga ja ei arva, et mul ükskõikmillega neist sõites oleks kuidagi staatuslik eesõigus teistega mitte arvestada.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Liiklusspetside soovitus pidi üldiselt olema, et paikne sõidu ajal oma sõidurea parema ääre läheduses. Kui see soovitus on täidetud, jääb keskele piisavalt ruumi, et tsiklid, mopeedid, etc, läbi mahuksid. Samuti jääb siis ruumi ka paremale, sõiduraja välisele alale, jalgratturite ja jalakäijate jaoks. Nojah, see jutt käib muidugi ideaalolukorra kohta. Aga igas olukorras on võimalik asjale mõistusega läheneda. Ja ükskõik, mida teha, silmad tuleb ikka lahti hoida. Positiivse poolena meie liiklusest võib välja tuua, et meil filtreeruvad tsiklid, mis on igati ok, Peterburis aga autod. :D (enda kogemus, sai seal kunagi ise ka võimaluse korral autoga seda tehtud).

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kult
Postitusi: 239
Liitunud: 31 Okt 2004, 23:22
Asukoht: Villike, kotun
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kult »

Idanaabrite kogum enimlevinud vigadest. Lapsed ei vaata.

Ummamuudu...
Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas z1000 »

see viimane tüüp on spetsialist seal videos

.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

VahurLE kirjutas:

Sõidan nii jalgratta, mootorratta kui autoga ja ei arva, et mul ükskõikmillega neist sõites oleks kuidagi staatuslik eesõigus teistega mitte arvestada.

Veoka ja reisibussi roolis olen ma küll kui ümbersündinud. Ja antakse väga meeleldi teed kah :)

Kasutaja avatar

art30
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2007, 22:15
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Järvamaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas art30 »

pühak kirjutas:

Liiklusspetside sousovit pidi üldiselt olema, et paikne sõidu ajal oma sõidurea parema ääre läheduses. Kui see soovitus on täidetud, jääb keskele piisavalt ruumi, et tsiklid, mopeedid, etc, läbi mahuksid. Samuti jääb siis ruumi ka paremale, sõiduraja välisele alale, jalgratturite ja jalakäijate jaoks. Nojah, see jutt käib muidugi ideaalolukorra kohta. Aga igas olukorras on võimalik asjale mõistusega läheneda. Ja ükskõik, mida teha, silmad tuleb ikka lahti hoida. Positiivse poolena meie liiklusest võib välja tuua, et meil filtreeruvad tsiklid, mis on igati ok, Peterburis aga autod. :D (enda kogemus, sai seal kunagi ise ka võimaluse korral autoga seda tehtud).

Soovitustest on asi kaugel:
§ 45. Sõiduki asukoht sõites
(1) Teekattemärgistega sõiduradadeks jaotatud sõiduteel tuleb sõita sõiduraja piirides.

(7) Asulavälisel teel tuleb sõita sõiduolusid arvestades võimalikult sõidutee parema ääre lähedal, ohustamata teisi liiklejaid, kui liikluskorraldusvahend ei näita teisiti.

Kasutaja avatar

art30
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2007, 22:15
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Järvamaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas art30 »

kult kirjutas:

Idanaabrite kogum enimlevinud vigadest. Lapsed ei vaata.

muuseas see video on täis vihkamist

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

Khm..
ma nüüd võtaks ka jutujupi üles... nimelt kuidas suhtuda olukorda, kus näiteks Tehnika tänaval Tallinnas on õhtupoole ummik nagu tavaliselt... puudutab seda osa kus on need planeedi ja Saturni ja muud tänavad, mis jooksevad Tehnikasse välja ja sõidusuund on Endla tn. poole. Teadupärast on seal paremal ääres jalgratturitele mõeldud eraldi sõidurida või rada, kuis kellegile rohkem see väljend meeldib. Olen mitmeid kordi täheldanud nii autoga seal rivis olles kui ka oma rattaga seal vahest ummikusse jäädes, et paljud tsiklivennad kasutavad just seda parempoolset jalgratturitele mõeldud teeosa ummiku vältimiseks ja sõidavad sealtkaudu edasi ja mitte just väga aeglaselt :roll: .. alati olen mõelnud, et pikk rivi ootab, äkki keegi laseb kõrvalreisija välja.... uks läheb lahti ja see tsiklivend ei jõuagi reageerida :? korra oli ka minul see kiusatus seda teed minna tsiklivenna järgi, aga südametunnistus ei lubanud ja proovisin võimaluse piires ukerdada ikka teiselt poolt edasi ...

kas sellel velomeeste sõidureal sõitvad tsiklimehed on ka hälvikud :oops:

Suzuki 650 K7

Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

AN-400 kirjutas:

Khm..
ma nüüd võtaks ka jutujupi üles... nimelt kuidas suhtuda olukorda, kus näiteks Tehnika tänaval Tallinnas on õhtupoole ummik nagu tavaliselt... puudutab seda osa kus on need planeedi ja Saturni ja muud tänavad, mis jooksevad Tehnikasse välja ja sõidusuund on Endla tn. poole. Teadupärast on seal paremal ääres jalgratturitele mõeldud eraldi sõidurida või rada, kuis kellegile rohkem see väljend meeldib. Olen mitmeid kordi täheldanud nii autoga seal rivis olles kui ka oma rattaga seal vahest ummikusse jäädes, et paljud tsiklivennad kasutavad just seda parempoolset jalgratturitele mõeldud teeosa ummiku vältimiseks ja sõidavad sealtkaudu edasi ja mitte just väga aeglaselt :roll: .. alati olen mõelnud, et pikk rivi ootab, äkki keegi laseb kõrvalreisija välja.... uks läheb lahti ja see tsiklivend ei jõuagi reageerida :? korra oli ka minul see kiusatus seda teed minna tsiklivenna järgi, aga südametunnistus ei lubanud ja proovisin võimaluse piires ukerdada ikka teiselt poolt edasi ...

kas sellel velomeeste sõidureal sõitvad tsiklimehed on ka hälvikud :oops:

Ei ole hälvikud vaid õiged tsiklistid, kes ei tekita ummikuid aga selle ukse lahti tegemisega tasuks ettevaatlikum olla, sest sealt võib rattur tulla ja siis maksad ratta+ ratturi ravikulud kinni :bsmile:

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Yerba »

AN-400 kirjutas:

Khm..
ma nüüd võtaks ka jutujupi üles... nimelt kuidas suhtuda olukorda, kus näiteks Tehnika tänaval Tallinnas on õhtupoole ummik nagu tavaliselt... puudutab seda osa kus on need planeedi ja Saturni ja muud tänavad, mis jooksevad Tehnikasse välja ja sõidusuund on Endla tn. poole. Teadupärast on seal paremal ääres jalgratturitele mõeldud eraldi sõidurida või rada, kuis kellegile rohkem see väljend meeldib. Olen mitmeid kordi täheldanud nii autoga seal rivis olles kui ka oma rattaga seal vahest ummikusse jäädes, et paljud tsiklivennad kasutavad just seda parempoolset jalgratturitele mõeldud teeosa ummiku vältimiseks ja sõidavad sealtkaudu edasi ja mitte just väga aeglaselt :roll: .. alati olen mõelnud, et pikk rivi ootab, äkki keegi laseb kõrvalreisija välja.... uks läheb lahti ja see tsiklivend ei jõuagi reageerida :? korra oli ka minul see kiusatus seda teed minna tsiklivenna järgi, aga südametunnistus ei lubanud ja proovisin võimaluse piires ukerdada ikka teiselt poolt edasi ...

kas sellel velomeeste sõidureal sõitvad tsiklimehed on ka hälvikud :oops:

Täiesti norm on tsikliga jalgrattateid-radu kasutada. Kasutan igapäevaselt bussi-rattaradu ja väga ok värk. Miks ma peaks kuskil autode vahel passima rõõmsa näoga, kui veel rõõmsama näoga saab ummikust mööda ja edasi oma teed mindud.. 8)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AN-400 kirjutas:

kas sellel velomeeste sõidureal sõitvad tsiklimehed on ka hälvikud :oops:

No kui on, siis pange mind ka palun hälvikute sektsiooni kirja. Kui tänaval ruumi on, siis ma püsin autode vahel aga kui ikka nii kitsaks läheb, et enam vahelt läbi ei mahu, siis sobib aeglaseks liikumiseks jalgratastele eraldatud sõidutee osa hädapärast ka. Vingugaasis ja ummikus higistamine on ikka üsna lollimaid valikuid, mis teha võib. Bussiradadest ma parem ei räägigi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Yerba kirjutas:

Täiesti norm on tsikliga jalgrattateid-radu kasutada.

Ma saan aru bussirajal sõitmisest aga no ei ole ikka norm jalgrattateel tsikliga uhada (togi) Kuhu järgmiseks - jalgratta ja jalgteele? Siis võiks juba Järvevanas ka mööda kergliiklusteed ummikut vältida.
Jalgrattateel ja rajal on lubatud liikumine mõlemas suunas. Ei ole normaalne kui seal motikas vastu lendab.
Möödasõit ja möödumine võiks käia ikka vasakult poolt kui just kiirteel mõni tropp vasakus reas ei uima.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”