Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

reimps kirjutas:

Üks hälvik teedelt maas jälle õnneks, loodetavasti saab retsilt trahvi, aga puuri ei panda minu kui maksumaksja kulul tsillima.
(Kui ikka ei oska eest ära minna, pole mõtet proovidagi. Eriti linnas.)

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=72172065

http://www.reporter.ee/2015/08/10/polit ... sa-autole/




wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

Sina, kes sa oma musta nakediga u. 17.30 Tondi K-Rauta juures ülekäiguraja ääres teeületusvõimalust ootava lapsevankri kõrval peeneks lasid- sa oled korralik urood!

Kasutaja avatar

kotk
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Mär 2005, 23:07
Tsikkel: H-D Road King `03
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kotk »

Uroodidele on vene helilooja Modest Mussorgski kirjutanud "Jurodivõi aaria" ja seda laskem neil siis rõõmsasti laulda :lol:

Yamaha FZR 600/Suzuki GSX 600F/Suzuki RF 900R/Suzuki GSX R-750K1/Kawasaki VN 750 Vulcan/Kawasaki VN900 Custom/Harley-Davidson "Road King"

Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

[youtube][/youtube]

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Pontus »

wessel kirjutas:

Sina, kes sa oma musta nakediga u. 17.30 Tondi K-Rauta juures ülekäiguraja ääres teeületusvõimalust ootava lapsevankri kõrval peeneks lasid- sa oled korralik urood!

See ju ammu teada, et lapsed ja motad ei käi kokku. Ei maksa siis oma käruga ronida ringraja äärde...

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

...ei tasu tänavale ronida, kui tahad rinkat sõita...

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas indumen »

wessel kirjutas:

Sina, kes sa oma musta nakediga u. 17.30 Tondi K-Rauta juures ülekäiguraja ääres teeületusvõimalust ootava lapsevankri kõrval peeneks lasid- sa oled korralik urood!

sellisel juhul on 90% ratturitest uroodid kes seal sõidavad, eriti veel sellisel kellaajal, k-rautast elan kaks maja mustamäe poole, kohe tammsaare ääres olevas korteris ja no aken lahti on keeruline vahest isegi omavahel rääkida toas.
tere tulemast tallinnasse ütleks siinkohal. :bsmile:

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

reimps kirjutas:

Üks hälvik teedelt maas jälle õnneks, loodetavasti saab retsilt trahvi, aga puuri ei panda minu kui maksumaksja kulul tsillima.
(Kui ikka ei oska eest ära minna, pole mõtet proovidagi. Eriti linnas.)

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=72172065

+1 Reimpsile (w)
Ega vist esimesest käigust kõrgemale vahetada ei jõudnudki, kui kiirused ainult 160neni küündisid :wack:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koi »

See ju vana keiss juba! Selle ajaga jõuavad kondid kokku kasvada...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas z1000 »

Ilmselt väikesest nokust tingitud jõudemonstratsiooni tarbeks otsustasid mingi punane peerukott ja valge 1000rr (naisega) minust (ka naisega) mööduda Tabasalu mäest üles S-kurvis. Mina Oma rea sisemises osas ja nemad väljast mööda palju kiirema tempoga. Oleks paar sekundit hiljem tulnud oleks kokku pannud ka sest ma oleks ette keeranud lihtsalt kurvist väljumisel. Kuna esiteks ei oota et keegi seda teeb ja teiseks ei näe sellises olukorras peeglitest ka palju.

Ebapädev ja läbimõtlematu käitumine.

.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Villem »

z1000 kirjutas:

Ilmselt väikesest nokust tingitud jõudemonstratsiooni tarbeks otsustasid mingi punane peerukott ja valge 1000rr (naisega) minust (ka naisega) mööduda Tabasalu mäest üles S-kurvis. Mina Oma rea sisemises osas ja nemad väljast mööda palju kiirema tempoga. Oleks paar sekundit hiljem tulnud oleks kokku pannud ka sest ma oleks ette keeranud lihtsalt kurvist väljumisel. Kuna esiteks ei oota et keegi seda teeb ja teiseks ei näe sellises olukorras peeglitest ka palju.

Ebapädev ja läbimõtlematu käitumine.

Olen ka kohanud sellist käitumist, koguni paremalt möödumist. Maanteel küll vaid kaks korda aga linnas oma korda kümme. Eilegi tegin neiuga õppesõitu, ees läks foor punaseks, autod hakkasid alles pidurdama ja mingi plätu-tüüp pani tuimalt autode keskelt ja vasakult mööda. Õnneks jõudsin intercomist veel hoiatada.

Kui nüüd aga seaduses järge ajada, siis on ju lubatud ühel sõidurajal kaks tsiklit ning oma sõidujoonest (sõidurida?) väljudes, ka ühe sõiduraja piires, pead sellest suunaga märku andma ning ei tohi teisele ette keerata (crash)

Igaljuhul olen ma seisukohal, et selline käitumine ei ole aksepteeritav, va erandjuhtudel (pöörded, eesolev juht on manöövrist teadlik).

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mel09 »

Villem kirjutas:

Kui nüüd aga seaduses järge ajada, siis on ju lubatud ühel sõidurajal kaks tsiklit ning oma sõidujoonest (sõidurida?) väljudes, ka ühe sõiduraja piires, pead sellest suunaga märku andma ning ei tohi teisele ette keerata (crash)

Tallinnas aukude vahel laveerides näeks siis korrektne sõitmine välja nii, et ümber iga tänava augu manööverdades näitad suunda! :wack:

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Villem »

mel09 kirjutas:
Villem kirjutas:

Kui nüüd aga seaduses järge ajada, siis on ju lubatud ühel sõidurajal kaks tsiklit ning oma sõidujoonest (sõidurida?) väljudes, ka ühe sõiduraja piires, pead sellest suunaga märku andma ning ei tohi teisele ette keerata (crash)

Tallinnas aukude vahel laveerides näeks siis korrektne sõitmine välja nii, et ümber iga tänava augu manööverdades näitad suunda! :wack:

Jah, täpselt nii tegelikult peabki! Teiseltpoolt jällegi ei tohi olla teekattes selliseid auke ja roopaid. Suht pada ja katel teema...

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)

Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Täna õhtul peale kella kaheksat sai imetlusega vaadatud ühe musta Aprilia tõmblemist Pärnus Riia maanteel. Vähemalt neljal korral kihutati valgusfoori alt minema nii, kuidas torust tuli, et järgmise punase taga passides neid samu autosid, millele koht kätte näidati, taas järele oodata. Ju siis pidi kohta mitu korda kätte näitama, autojuhid, va rumalad ei saa muidu aru, kes tänavate kuningas on.
See, et linnatänaval kolmekohalise numbrini küündivaid kiiruseid saavutati ning vahepeal üldse tagarattal sõideti, pole siinkohal märkimist üldse väärt. Autojuhid on lihtsalt kadedad.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Tavaline pühapäevarattur vast. Ega tal polnudki kuskile kiiret. Ja see kolmekohaline kiirus tuleb ju juba ühe käiguvahetusega, kui ülearu ei peenesta. Heaks kiita poleks tõenäoliselt hea tava kohane, aga hukka ma ka ei mõistaks, kui ta konkreetselt liiklusohtlikke olukordi ei tekitanud (sõitis voolust eespool tühjal lõigul). Iga õigusnormi eiramine seda automaatselt kaasa ei too.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Miks sa arvad, et kellegile kohta kätte näidati?
Meibi lihtsalt nauditi kiirendust.
Aus olla, siis teen ise samamoodi aegajalt, keerangi foori alt foorini, küll mitte kolme kohaliseni, aga kuskil 70mneni küll.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

No ja kui järgmise punaseni on tühi maa, siis on oht teistele ju eriti suur :wack:
Kuni esimese kolmekohaliseni on (vähemalt Apriliaga) linnas vägagi lihtne (loe: lausa mõnus) lasta, ma pooldan ka energilist kiirendamist, kohe kiirelt eest ära, mis siis, et kohe pean võibolla nina peale end pidurdama. Kui ma tahaks vaikselt paigalt võttes järgmise punaseni sõita, võtaksin liitrise Ford Fiesta.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, mõnikord tuleb tuju vajutada. siis saab ka vajutatud, ei koti eriti mingi maailmaparandajast papi arvamus, kes oma suure maailmaparanduse idee juures venib foori tagant enamasti nii aeglaselt minema, et just tänu temale saavad kõik tema taga sõitjad ka selle järgmise foori punast nautida...papi ise muidugi mahub täpselt-täpselt vilkuva rohelisega läbi. arvestades, et tsikli kiirendus on nii ehk naa ja igal juhul palju parem kui keskmisel autol (ja tsikliga on kordades lihtsam ning suisa ökoloogilisem kiirendada eriti just linnakiirustel/kiirusteni) siis kujutan ette, et paljud autojuhid vist muudkui vaatavadki ja kujutavad omale täie tõsidusega ette, et pidevalt toimub mingi suur ärapanemine. kurb lugu, et see kõik on tegelikult kinni nende vaeste autojuhtide endi peas. elu oleks lihtsam kui ei üritaks igas asjas otsida ära panemist

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Te ignoreerite väljatoodud fakte.
50 alal linnas ristmike ja väljasõitudega pikitud alal sõita motikaga 100kmh tagarattal - seal on õnnetus hüüdmas.

Oksendamiseni on korrutatud et kihutava motika märkamine on õnnemäng, autoga sõitjad vast isegi sellele järeldusele jõudnud. Ja kui mootorrattur ise ka seal tagarattal suurt enam teha ei saa siis on õnnetus kerge tekkima. Kõige hullem on see, et viga võivad saada süütud inimesed.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Silm sirkel, nina vinkel ...
Aga sajani on ohtlik küll, isegi riia maantee.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

No tehniliselt ja demagoogiiselt võttes on isegi kolmekümneni ohtlik, rääkimata muudest ohtudes elus.

Üldiselt meeldivad mulle meeldivad mehed, kellel silm kui kiiruseradar on. Või vajutas "kiirusemõõtja" autoga sama kiirelt järgi, et väidab 100+km/h tunnikiirusi? Õigusriigi võlud - ära lahmi, kui pole fikseeritud.

(Ei õigusta konkreetset episoodi, aga samas saan aru, mis toimus. Tühjal teelõigul ei ole küll ilus nii teha, aga no kui ikka on ideaaltingimused, te suudaks vastu panna kiusatusele torud tühjaks keerata? Kahtlen sügavalt.)


Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Aspelund kirjutas:

Täna õhtul peale kella kaheksat sai imetlusega vaadatud ühe musta Aprilia tõmblemist Pärnus Riia maanteel. Vähemalt neljal korral kihutati valgusfoori alt minema nii, kuidas torust tuli, et järgmise punase taga passides neid samu autosid, millele koht kätte näidati, taas järele oodata. Ju siis pidi kohta mitu korda kätte näitama, autojuhid, va rumalad ei saa muidu aru, kes tänavate kuningas on.
See, et linnatänaval kolmekohalise numbrini küündivaid kiiruseid saavutati ning vahepeal üldse tagarattal sõideti, pole siinkohal märkimist üldse väärt. Autojuhid on lihtsalt kadedad.

Sa tahtsid öelda, et, kui ummikute tekkimisele kaasa ei aita siis ollakse kohe hälvik, fooritagant peabki kiirendama, seda nii autoga, kui ka tsikliga, krdi uimerdised tuleb liiklusest eemaldada :wack:
Kui mõnda mootorratturit hälvikuks nimetada siis neid, kes sõidavad ilma tuledeta ja neid, kes tiksuvad autodega samas rivis ja aitavad ummikud pikemaks vedada.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Lontrus, ma ei tea mis linnas sina elad ja mis konkreetseid lõike sa oma vaimusilmas näed. Aga siin linnas, kus mina elan ja vahel kah foori tagant foori taha vajutan (ja ausalt öeldes pole sinu ega kellegi teise kui mister politseiniku asi, kas 50ni või 100ni) ei ole küll üldjuhul mingeid "ristmikke" seal fooride vahel, pole ka teab mis erilist väljasõitude tikandit ning lõpuks ja kõige tipuks on mul silmad ka peas...ma ei pane neid kinni selleks ajaks kui vajutama hakkan!

Ei tea muidugi kommenteerida, millele loodab või ei looda keegi teine motikamees, aga mina isiklikult ei eelda, pole kunagi eeldanud ega hakka päris kindlasti mitte kunagi eeldama, et keegi mind liikluses märkaks. Veelkord, MINUL ENDAL on silmad peas ja usun, et reaktsioon ka omal kohal. Seega, need jutud, et keegi teine on kohustatud mind märkama - palun, loll jutt suhu tagasi.

Muide, kas tuleb keegi targutaja tõsimeeli siia väitma, et mitte ükski auto mitte kunagi linnaliikluses ei sõida kriipsu võrragi üle 50? Midagi sellist väita oleks ju sulaselge lollus. Sõidavad 60ga, 70ga...vahel rohkemgi. Ja hea on, keskmiselt võttes, et mõned ikka sõidavad veel. Varsti on nagunii sedasi, et liikluses ainult kari idioote, kes ka laial ja tühjal 3realisel keset tühermaad venivad 42ga, sest "seadus ju ei luba". Sõidavad veel igaks juhuks kolmekesi täpselt kõrvuti ka, et näidata kui seaduskuulekad nad kõik on.

Tagaratas jäägu eraldi teemaks. Mina ei usu, et iga kiirendaja tingimata koguaeg tagarattal sõidab, võibolla mõni tõesti aga isiklikult olen ikka suht vähe näinud. Võiks lausa öelda, et praktiliselt ei olegi

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Tuono kirjutas:
Aspelund kirjutas:

Täna õhtul peale kella kaheksat sai imetlusega vaadatud ühe musta Aprilia tõmblemist Pärnus Riia maanteel. Vähemalt neljal korral kihutati valgusfoori alt minema nii, kuidas torust tuli, et järgmise punase taga passides neid samu autosid, millele koht kätte näidati, taas järele oodata. Ju siis pidi kohta mitu korda kätte näitama, autojuhid, va rumalad ei saa muidu aru, kes tänavate kuningas on.
See, et linnatänaval kolmekohalise numbrini küündivaid kiiruseid saavutati ning vahepeal üldse tagarattal sõideti, pole siinkohal märkimist üldse väärt. Autojuhid on lihtsalt kadedad.

Sa tahtsid öelda, et, kui ummikute tekkimisele kaasa ei aita siis ollakse kohe hälvik, fooritagant peabki kiirendama, seda nii autoga, kui ka tsikliga, krdi uimerdised tuleb liiklusest eemaldada :wack:
Kui mõnda mootorratturit hälvikuks nimetada siis neid, kes sõidavad ilma tuledeta ja neid, kes tiksuvad autodega samas rivis ja aitavad ummikud pikemaks vedada.

Äärmused ongi jama. :) Aga need, keda sa rivi lõpus ootamas näed on peamiselt ohvrid. Põhjustajad on kaugel ees pool.
120+ järgmise tule alla kihutada ei muuda ummikut väiksemaks, sest taga on terve rida autosi, kes on üksteisele selga roninud ning ei saa liikuma enne, kui on ära oodanud, et ees olev auto liikuma hakkaks. Oleks see vahe 1-2 m pikem, saaks nad hakata liikuma peaaegu samal ajal ja üllatus-üllatus - foorist saaks läbi rohkem autosi. Meil on lubade saamiseks vaja kohustuslikus korras "liikluskoolis" käia. Ilmselgelt ei õpetata seal uusi juhte reaalses maailmas efektiivselt liiklema.

Kiirteedel tekitab ummikuid ka suvalises kohas ootamatult ja tihti põhjuseta pidurdamine. See võimendub autolt autole ja mõni kilomeeter taga pool jääb liiklus lihtsalt seisma. Linnas teeb sama triki ära valesti reguleeritud foorid + jobutajad roolis jne.

Loomulikult annavad oma panuse ka hiigelsuureks paisunud egodega tühikargajatest punnitajad, kes arvavad, et kalli brändi neljarattaline teeb neist liikluses midagi erilist.

"Never listen to people who don't like you"

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

will, kõige pullim ongi viimasel ajal, et kui ma tahan vaikselt 60/65-ga Tallinnas kulgeda, siis autod kipuvad mööda suruma. Proovi veel normaalselt sõita, kui lihtsalt tahetakse üle sõita :mrgreen:

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas 426f »

netis inisemisest pole kasu,pea kihutaja kinni ja tee asjad selgeks

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Asju selgeks tehes ei maksa unustada, et vägivalla (ka verbaalse) monopol kuulub meil siin riigile.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Tuono kirjutas:

Kui mõnda mootorratturit hälvikuks nimetada siis neid, kes tiksuvad autodega samas rivis ja aitavad ummikud pikemaks vedada.

Taaskord julm üldistamine. Ma olen vaevu üle kahe kuu tsikliga sõitnud ja no ei tõmba veel igast asendist splittima.. :roll:

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Heikik »

reimps kirjutas:

will, kõige pullim ongi viimasel ajal, et kui ma tahan vaikselt 60/65-ga Tallinnas kulgeda, siis autod kipuvad mööda suruma. Proovi veel normaalselt sõita, kui lihtsalt tahetakse üle sõita :mrgreen:

Minu meelest Tallinn on üldse eluohtlik koht. Eelmisel nädalal Ülemistele lähenedes tahtsin rida vahetada (parempoolsesse minna). Vaatasin peeglisse ja üle õlagi veel - no ei tulnud kedagi. Ja kui siis sujuvalt rea vahetamisega tegelesin, tuiskas minust ilgelt lähedalt seda sama rida pidi mööda mingi oranž krossika moodi aparaat. Ei tea, kui kuradi kiiresti ta pidi tulema, et niimoodi järsku sinna "ilmus". Õnnetuse korral oleks ilmselt vaielda saanud...Minust edasi pidas vajalikuks punase tule taga ootavate autode vahel esimeseks pressida, et siis kahe autode rea vahel lennujaama poole suunduda.

Kui ma oleks normaalse sujuva reastumise asemel skisofreenilise lükkega parempoolsesse ritta sööstnud, oleks võib-olla tagant tulija kihutamise tõttu tekkinud ohtlik olukord ära jäänud (lootuses, et ta oleks aegsasti mind näinud ja pidurdanud). Või peaksin pidevalt ette nägema, et kõik räigelt kiirust ületavad?

Ptui...ise pole ka loomulikult patust prii, aga ei keera ju gaasi peale, kui näen, et keegi eespool manöövrit sooritab.

Aga seda, et normaalselt sõites hakatakse pressima, kogen viimasel ajal pidevalt ja igal pool. PS: ise olen muidu peaaegu maakas, elan Rakveres. Pressivad ka siin.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Noh ei tea, minul pole ühtegi eluohtlikku olukorda tekkinud veel. Niisama ohtlikke ka väga ei mäleta. Kaks korda olen ise liiga uljalt gaasi keeranud märja katte peal kallutatud olekus ja tänu sellele ratas alt läinud. kuid ka need olukorrad pole olnud ohtlikud ei mulle ega teistele sest kõik sõidukid on olnud piisavalt kaugel. Sõidan 5 aastat juba nüüdseks tallinnas, viimasel ajal pea igapäevaselt ja suht kevadest külmani ka.
Peamine olukord ongi see mida reimps ka kirjeldas, et kui sõidad sellise täiesti mõistliku kiirusega kuskil, teades näiteks, et nagunii seisad 200 meetri pärast siis tekib vahel üks või mitu autospetsi, kes arvavad, et neil on raudselt vaja ikkagi minust eespool seal foori taga passida. Vot just need tegelased teevad kõige napikamaid olukordi...aga noh, mind paraja ekstremistina see eriti ei morjenda ja foori alla jõudes ujun vaikselt ikka sinna kiirete ette ning lähen oma teed.

Eks igasuguseid olekseid ja polekseid võib oletada. Ohtlike olukordadega on ka nii, et alati tunduvad need ühe jaoks palju ohtlikumad kui teisele.

Eelnevat mitte arvestades siis mis selles nii hirmus kohutavat on? "Minust edasi pidas vajalikuks punase tule taga ootavate autode vahel esimeseks pressida". Sõnastame natuke ümber, et liikus autode vahel olevat vaba ruumi kasutades rivi etteotsa. Et mis siis sellest? Kellele see kahju tekitas?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”