Liikluskindlustus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

torupill kirjutas:

Tähelepanu,
iizi.net võrdluses puudub sel aastal misiganes põhjusel salva kindlustus. Ühe teise maakleri (fixkindlustus.ee) kaudu pooljuhuslikult saadud pakkumises oli ta aga olemas ja mulle ca.25% soodsam kui teised.
Asi ilmselt koefitsendis - mul seal ka eelmine leping ja mõni asi veel.

Siiski tuleb kahetsusega tunnistada, et iizi.net -i võrdlus ei ole kahjuks alati viimse instantsi tõde...

Iizi ei pakugi ju tõde, vaid kindlustust ainult.



Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Leidsin ka salvast esialgu parima pakkumise.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


virxx
Postitusi: 123
Liitunud: 22 Aug 2009, 23:14
Asukoht: Jõgeva-Tabasalu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas virxx »

Vaadake kindlasti ka Ergo pakkumised üle, mina olen sealt ka väga heade hindadega oma kindlustused saanud. Igatahes soodsamalt kui IF pakkus.
Olin kunagi tööl ettevõttes, kellel olid enamik liikluskindlustusi tehtud Ergos, ja kui oli mingeid kindlustuscase vaja lahendada, siis ei hakanud Ergo sõrgu vastu ajama ja viivitama, nagu mõni muu tundmatum kaubamärk.

Yamaha Virago XV535 ´96
Yamaha Dragstar XVS1100 ´02

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Vb ei lähe otse teemasse, aga kindlustusega siiski seotud. Nimelt kui mul on autoga olnud varasemalt liiklusõnnetus ja riskikoenfitsent on algsest kõrgem ning registreerin esmakordselt oma nimele tsikli, kas siis tsikli koenfitsent tuleb ikka algne 1,2 või mis ta oligi ? Et kas autoõnnetus mõjutab A kat sõiduki riskikoenfitsenti?
Tänud ette..

Kasutaja avatar

Old-Thompson
Postitusi: 147
Liitunud: 24 Juul 2009, 01:36
Tsikkel: R6
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Old-Thompson »

Ei tohiks mõjutada, minu meelest kõik on eraldi ( nii ratas, auto, käru jne.)

Kasutaja avatar

Prii
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2005, 16:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Prii »

xero kirjutas:

Kui teen 6 kuuks lepingu ja lepingu lõppedes soovin muuta maksevabaks, siis saan lihtsalt sellest "jah" lepingust lahti ?

Jah. Võid alati helistada ka mõne kindlustuse infotelefonile ja järgi küsida täpsemalt.

Braap..

Kasutaja avatar

goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas goal »

Mihkel S kirjutas:

Vb ei lähe otse teemasse, aga kindlustusega siiski seotud. Nimelt kui mul on autoga olnud varasemalt liiklusõnnetus ja riskikoenfitsent on algsest kõrgem ning registreerin esmakordselt oma nimele tsikli, kas siis tsikli koenfitsent tuleb ikka algne 1,2 või mis ta oligi ? Et kas autoõnnetus mõjutab A kat sõiduki riskikoenfitsenti?
Tänud ette..

Mudugi mõjutab! Koefitsient on ikka inimese/juhiga seotud mitte sõidukiga.

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak
Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas liisa »

goal kirjutas:
Mihkel S kirjutas:

Vb ei lähe otse teemasse, aga kindlustusega siiski seotud. Nimelt kui mul on autoga olnud varasemalt liiklusõnnetus ja riskikoenfitsent on algsest kõrgem ning registreerin esmakordselt oma nimele tsikli, kas siis tsikli koenfitsent tuleb ikka algne 1,2 või mis ta oligi ? Et kas autoõnnetus mõjutab A kat sõiduki riskikoenfitsenti?
Tänud ette..

Mudugi mõjutab! Koefitsient on ikka inimese/juhiga seotud mitte sõidukiga.

Minul näiteks ei mõjutanud. Avarii tuli autoga veebruaris ning tsikkel hiljem rõõmsalt ikkagi 1.2ga.

Koefitsent on üldse müstiline asi ja "soovituslik" ning definitsiooni järgi seotud konkreetse sõiduki ja konkreetse juhiga. Koefitsenti näitab hetkel veel inges.ee lehel asuv kalkulaator.
LKF-i vastus koefitsendi kohta: "Riskikoefitsendi kasutamise ja metoodika üle otsustab iga kindlustusandja eraldi. Ühtseid riskikoefitsiendi reegleid ei ole. Riskikoefitsient ega muud kindlustusmakse arvutamise asjaolud on kindlustusandjatel erinevad.", seega oleneb asi kindlustusandjast.

Viimati muutis liisa, 03 Apr 2011, 03:35, muudetud 1 kord kokku.

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

[/quote]

Mudugi mõjutab! Koefitsient on ikka inimese/juhiga seotud mitte sõidukiga.[/quote]

Kas sa väidad, et sõiduki klass ei ole siin oluline?

E: Aitäh Liisa, see Ingese kalkulaator on tõesti ülimalt asjalik :)
1,2 tuleb jah ikka koenfitsent, mis siis et autol on 3,2

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas liisa »

Mihkel S kirjutas:

Mudugi mõjutab! Koefitsient on ikka inimese/juhiga seotud mitte sõidukiga.

Kas sa väidad, et sõiduki klass ei ole siin oluline?

E: Aitäh Liisa, see Ingese kalkulaator on tõesti ülimalt asjalik :)
1,2 tuleb jah ikka koenfitsent, mis siis et autol on 3,2

3.2 :D sinuga küll tänaval kohtuda ei tahaks.

Kasutaja avatar

goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas goal »

Mihkel S kirjutas:

Mudugi mõjutab! Koefitsient on ikka inimese/juhiga seotud mitte sõidukiga.[/quote]

Kas sa väidad, et sõiduki klass ei ole siin oluline?

E: Aitäh Liisa, see Ingese kalkulaator on tõesti ülimalt asjalik :)
1,2 tuleb jah ikka koenfitsent, mis siis et autol on 3,2[/quote]

Numaitea, mul autoga oli koef. 0,4. 2008 tegin A kati ja ostsin motika millele sain samuti koefi 0,4

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak

kilx
Postitusi: 87
Liitunud: 02 Juul 2009, 00:08

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas kilx »

Võib-olla huvitab kedagi Ergo uus süsteem. Kui ei kratsi, ära edasi loe.

Suhtlesin Ergoga nii mailitsi kui telefoniga paar päeva tagasi. Nemad viisid koefitsendi süsteemi üle mingile oma sisemisele bonus-malus maagiale. Sellepärast pole netis enam kalkulaatorit ka vist. Kopipaste mailist:

Kindlustusvõtja ja sõiduki boonusklass sõltub eelnenud kindlustusperioodi(de) vältel kindlustusandja poolt hüvitatud liikluskahjude ja aktiivsete kindlustuspäevade arvust.

Boonus-malus süsteem on 14-astmeline ja igale astmele vastab fikseeritud boonusmalus koefitsient. Igale kindlustusvõtjale ja sõidukile omistatakse lepingu sõlmimisel boonusklass, mis muutub kindlustuslepingu pikendamisel alljärgnevate reeglite alusel:

  • Boonusklassi muutmine toimub iga täiskindlustusaasta (365 päeva) möödumisel (lepingu pikendamine). Boonusklassi ei muudeta lepingu pikendamisel lühema kui 365-päevase kestuse järel;

  • Boonusklassi arvestust peetakse (s.t koefitsient rakendub preemiale ja arvesse lähevad liikluskahjud) liikluskindlustusjuhtumite ja aktiivsete (poliisi) kindlustuspäevade osas;

  • Kahjudeta kindlustusaasta järel langeb boonusklass 1 astme võrra;

  • Boonusklass tõuseb 1 astme võrra, kui eelneval kindlustusaastal on kindlustusandja hüvitanud ühe liikluskahju;

  • Boonusklass tõuseb 3 astme võrra, kui eelneval kindlustusaastal on kindlustusandja hüvitanud 2 või rohkem eelmises punktis nimetatud kahju.

LKFis olev koefitsent mõjutab ainult uude programmi ülekandmise momendil.
Teie praegune riskikoefitsent on 0,96 ja uues süsteemis on sellele koefitsendile vastav boonusklass 9.

Telefonis uurisin üle. Üleminek uuele süsteemile oli neil veebruaris (14.02, kuid mälu võib mind petta). Kuigi minu koefitsent oleks juuni lõpus kukkunud klassikalise süsteemi järgi, siis "boonust saan" nüüd alles järgmise aasta veebruaris. Seega saan veidi tünga. Tundub, et oleks võitnud, kui oleks nende kliendiks näiteks see juuli hakanud, kui koefitsent oleks juba kukkunud. Ei kõla väga püsikliendi sõbralik.

Samas pakkusid nad ikkagi kõige soodsama või vähemalt oluliselt soodsama variandi, kui iizi.net. Nimelt võtsin aastase poliisi, kuid katkestan selle sügisel. Saan ülejäänud perioodi raha tagasi miinus trahv paar euri vmt (25 eek oli vist). Või oli see hoopis maksevabaks tegemine, pole väga tähtis. 79.75€. Kui kindlustan seitse kuud ja näiteks 2€ trahvi maksan sügisel, siis tuleb kuluks ((79.75 * 7) / 12) + 2 = 48.5208333€ seitsme kuu eest. Tundus ok.

Veel ütles sõbralik müügikonsultant, et uue süsteemi paberite järgi peab 365 päeva kindlustatud olema, et boonus süsteemis odavama astme saada (vanas LKF'i süsteemis oli 182 päeva vist ehk 6 kuud). See üleval ka kirjas. Ta nõustus, et see on jabur (isegi katusega auto puhul) ja arvas, et vast tehakse ümber. Pidi alles uus ja segane olema süsteem.

Kasutaja avatar

xero
Postitusi: 203
Liitunud: 20 Mai 2009, 22:16
Tsikkel: Monster 900ie
Asukoht: Pärnu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas xero »

Kuigi seda koefitsendisüsteemi enam nii ei kasutada peaks siiski kindlustuse hind langema vaid juhul, kui teha vähemalt 6 kuuks lepingu ja poliisi ?

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas liisa »

xero kirjutas:

Kuigi seda koefitsendisüsteemi enam nii ei kasutada peaks siiski kindlustuse hind langema vaid juhul, kui teha vähemalt 6 kuuks lepingu ja poliisi ?

Vanadel headel aegadel oli jah, et 365st päevast pidi vähemalt 182 päeva järjest kindlustatud olema, siis koefitsent reisib allapoole. Nt ingeses praegu ka sedasi aga "käsku" nii teha pole, iga selts paneb ise oma hämarad mängureeglid paika ning info saamiseks tuleb nende meilikaste risustada. Tore "läbipaistev" süsteem kohustusliku asja jaoks.


Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Küsin veel ühe küsimuse, mis pole vb otse temasse küll aga mõjutab mu kindlustusmakset :P
Nimelt kui lasen ratta enda nimele ümber vormistada, kas saan aadressiks panna suvalise aadressi? Paar inimest rääkisid justkui nüüd on hakatud uurima rahvastikuregistrist sissekirjutust ja kui ei kattu, pannakse registris olev aadress. Samas mõni aasta tagasi auto sain küll hoopis võõrale aadressile regada ilma ühegi küsimuseta...

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Enam ei saa suva aadressi panna, läheb see, mis on rahvastikuregistris. Laupäeval regasin, niiet värske info. Ja aadressi võtsid ise välja, vaatamata sellele, et ostu müügi dokumentides see kuskil ei kajastunud.


Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Kurb, kurb ...Trt ja Põlva kindlustusmakse erineb 2x !


röyksopp
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Veebr 2010, 00:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas röyksopp »

Kas Tallinna ja Tartu vahel on ka mingi märgatav liikluskindlustuse hinnaerinevus tsiklite jaoks?
Mõtlen, et kas registreerin ostetud tsikli Tartus elava elukaaslase nimele või enda Tallinna aadressile, kus ma tegelikult ei ela.


mart211

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

röyksopp kirjutas:

Kas Tallinna ja Tartu vahel on ka mingi märgatav liikluskindlustuse hinnaerinevus tsiklite jaoks?
Mõtlen, et kas registreerin ostetud tsikli Tartus elava elukaaslase nimele või enda Tallinna aadressile, kus ma tegelikult ei ela.

Koefitsent on mõlemal sama? Kui nii siis Tartus peaks ikka vähem olema.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mella »

Otseselt koefitsenti enam kohustuslik kasutada pole, samas RSA näiteks kasutab.

Tartus tehtud kindlustus samal isikul samas kindlustusseltsis on ca 5..10% odavam kui Tallinnas. Eri seltsides aga ca 20% odavam.
Tallinna ja Viljandimaa vahe on 50%.

Ja kindlustus tehakse nende andmetega, mis on liiklusvahendi registriandmetes omaniku elukohana kirjas. Ja praegusel ajal omaniku elukoht registreerimisel võetakse rahvastikuregistrist. Auto registreerimise avaldusele kirjutatut ei arvestata.

Ja ARK-s paar päeva tagasi auto registridokumentides tehtud omaniku elukoha muutus oli tasuta.


mart211

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

mella kirjutas:

Otseselt koefitsenti enam kohustuslik kasutada pole, samas RSA näiteks kasutab.

Tartus tehtud kindlustus samal isikul samas kindlustusseltsis on ca 5..10% odavam kui Tallinnas. Eri seltsides aga ca 20% odavam.
Tallinna ja Viljandimaa vahe on 50%.

Ja kindlustus tehakse nende andmetega, mis on liiklusvahendi registriandmetes omaniku elukohana kirjas. Ja praegusel ajal omaniku elukoht registreerimisel võetakse rahvastikuregistrist. Auto registreerimise avaldusele kirjutatut ei arvestata.

Ja ARK-s paar päeva tagasi auto registridokumentides tehtud omaniku elukoha muutus oli tasuta.

Vot sama asja pärast karjus mulle memm ARKi leti tagant "Mis sa arvad et ma loll olen ja ei näe kus sa elad!!! Mis kuradi Hiiumaad sa taga ajad siin TALLINNA arkis, ise harjumaal sisse kirjutatud" :mrgreen:


egon75

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas egon75 »

748,00 helsinkis koos kaskoga vs auto mul 600.


Tuono

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kas selline summa (121.94€.)on 7 kuu kohta norm., asukohaks Paide ja rattal 102 kw.? Ergos.

Kasutaja avatar

dux
Postitusi: 99
Liitunud: 04 Dets 2008, 19:57
Tsikkel: CB 750
Asukoht: Pärnumaa

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas dux »

ei ole :wack:

Haamriga mehele paistab kõik naelana. :wack:
Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Tuono kirjutas:

Kas selline summa (121.94€.)on 7 kuu kohta norm., asukohaks Paide ja rattal 102 kw.? Ergos.

www.iizi.net

Mina oma rattale (91kw) saan aasta kuluks 42€. Kui sul ei ole mingit kindlat vajadust olla kindlustatud just Ergos, siis ma ei näe 3-kordses hinnavahes mingit õigustust.

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Saa sa siis nendest kindlustustest aru.
RSA (kodu ja suvila ka seal kindlustatud) ütles mulle algul hinna poole aasta kohta 26,xx€ siis tuli järgmine kiri, et kuna ratas pole aastaläbi kindlustatud, siis ikka nii odavalt ei saa ja hind 39,xx€.
Kaks päeva hiljem tuli www.iizi.net poolt kiri, et kevad käes ja oleks aeg ratas uuesti kindlustada... ühtlasi parim pakkumine poole aasta kohta on RSA ja 26,xx€ :wack:

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

discgolfar
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Aug 2008, 13:57
Tsikkel: Honda VFR 750

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas discgolfar »

mul vfrile 6kuud 27 euri kopikatega ingese kodukal netis teha. Iizi pakkus sama asja 31 euri, nii et soovitan iizis ära orienteeruda ja siis minna kuskile kodukale, mis sulle meelepärane on, säästad 4-5 euri

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Ma iizi klient nii pikalt vist olnud, et ei ole suutnud kusagilt paremat pakkumist saada.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Iizi pakkumine ja RSAlt otse võetud pakkumine olid täpselt üks-ühele. Vahe teistega on nii suur, et ei tasu isegi loota kuskilt soodsamalt. Iizi ikka ei toimi päris nii, et võetakse mingi seltsi tariif ja keevitatakse sinna toorelt enda juurdehindlus otsa. Nemad saavad jälle omakorda seltsidelt soodukat.

Aga ütleme nii, et Eestis on kindlustus ikka sigaodav võrreldes Lääne-Euroopaga.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Melx »

davidsoniharald kirjutas:

Aga ütleme nii, et Eestis on kindlustus ikka sigaodav võrreldes Lääne-Euroopaga.

Küll see ka ette võetakse, ega 5 rikkama hulka niisama ei jõua, motomehed oleks üldse hea koht kust peedistama hakata, potentsiaalselt kindel tuluallikas.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”