Krossikiivri valik

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrusl »

series kirjutas:
andrusl kirjutas:

Kui su eelarve lubab enamat, siis ära otsi neid 100.-€ kiivreid, mille lingid su esimeses postituses on.
KROSSIKIIVRITE hinnad hakkavad ikkagi suurusjärgust 200.-€, nagu Hunnev siin enne mainis ;)

Mille poolest siis need minu poolt ülestoodud 2 kiivrit üldse enam ei kõlba? Võiks ka põhjendada, miks alla 200.- kiivrid üldse korraliku kiivri nime ei maini? Praegu oleks Dragbike kauplusest saada väga soodsa hinnaga Suomy kiivreid, mis on tänu allahindlusele ka alla 200.- ja vaevalt, et need nii halvad nüüd on, et neid ei saaks isegi krossikiivriteks nimetada.

Kui MR JUMP kiiver on alla 200.- euri ,siis see on väga hea ost.Kui sa vaatad,siis tegelik hind on neil ikkagi natuke alla 300.-
Olen isiklikult näinud, kuidas üks odava otsa kiiver läks kukkudes pooleks nagu munakoor.
Ise kasutan hetkel Lazeri kiivrit, peale suurt kukkumist, kus ratas mulle peale lendas, on kiivril kuklas muljumisjälg ainult ja nokal murdumisvolt näha.Nokk ise on terve.
Selline siis.Hetkel ka allahinnatud ;)
http://motopost.ee/detailid.php?2319



Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

See jutt, et korralik kiiver hakkab al.180-200€ pihta on JAMA :!:
Kui välja jätta carbonfibre kiivri kaal, siis mida on sellel paarisotasel paremat, kui 40-100€ :?:

Jama jah, korralikku kiivrit alla 300eur tegelt ei saa, kui letihindadest rääkida ja eks vahe on neil selles ,et kui kalliks oma tervist pead. Ja kui teema algataja küsimuse juurde tagasi tulla siis ikkagi valiks ise Answeri kiivri ja vaidlusel lõpp :mrgreen:

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

Teema algataja
series
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Aug 2010, 15:04
Tsikkel: 2008 VN900
Asukoht: Pärnumaa

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas series »

Kaalun ka siin suomy kiivri ostu, kuid see on 2x kallim, kui answeri oma, kas ka 2x parem, tugevam mugavam, seda ei oska öelda.


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrusl »

Eks kiivrit tuleb siiski pähe proovida.
Minule ongi pea järgi brändid olnud Lazer,Suomy ja Shoei.
Shoei ületab mu hinnaklassi kahjuks.
Lazeri MX7 carbon ja Suomy Mr Jump jäävad nii ühte hinna- kui ka kaaluklassi ehk 1000g. piirile.
Kui hoiad 1250-1300g. kaaluvat kiivrit ühes ja 1000g. kaaluvat kiivrit teises käes, siis saad erinevusest aru ;)
Samuti on soovitav vaadata sellist mudelit, millel on taga allservas väljaulatuv osa.See ei lase kukkudes peal nii palju taha liikuda, ehk hoiab su kaelalülid suurema tõenäosusega terved.
Kallimad mudelid on tehtud painduvamast materjalist, ehk annavad löögisurvele ühtlasemalt järele, ega purune nii kergesti.
Youtubes on kusagil kiivritest, kus müüja paneb kiivri külili maha ja astub ise sinna peale.Alumine serv paindub küllaltki palju,aga katki ei lähe.
Kui üles leian selle, siis lisan siia lingi.

Arvatavasti on ka minu järgmiseks kiivriks Suomy Mr Jump ja Catwalk 2012a. mudel.
2011a. värvilahendused on minu arust nats nihu läinud v.a. MX killeri mudel.
Aga 2012a. Catwalk mudelit kassid ostaksid :)


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrusl »

Pole küll päris see, kuid annab mingi aimduse :)

Soovitavalt võta oma prillid ka kaasa osturallile.
Näit Fox kiivrisse ei tahtnud ninakaitsmega prillid hästi ära mahtuda.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ma ei ole siiani vastust saanud, mille poolest need paremad on?
Endal on- mingi G-MAC.
Maksis vist paarkümmend €.
Minule ta on: OHUTU(olen kukkunud sellega), MUGAV, pestava sisuga, hea ventilatsiooniga.
Kaal on vist 1300g aga pole veel häirivaks saanud, siiamaani jaksan oma pead üleval hoida.

Veelkord, MIKS (togi)

Meelde tuli- jama kiiver :wack: Värv tuli noka pealt peale kukkumist maha ja üks nokasättimise polt kadus ka ära.
Seega: tõeline P**k

Saadetud kettaga lauatelefonist!


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrusl »

yeekim kirjutas:

Ma ei ole siiani vastust saanud, mille poolest need paremad on?
Endal on- mingi G-MAC.
Maksis vist paarkümmend €.
Minule ta on: OHUTU(olen kukkunud sellega), MUGAV, pestava sisuga, hea ventilatsiooniga.
Kaal on vist 1300g aga pole veel häirivaks saanud, siiamaani jaksan oma pead üleval hoida.

Veelkord, MIKS (togi)

Meelde tuli- jama kiiver :wack: Värv tuli noka pealt peale kukkumist maha ja üks nokasättimise polt kadus ka ära.
Seega: tõeline P**k

Järelikult pole korralikult kukkunud :)
V-CAN kiiver poolitus mitte väga suure kukkumise tagajärjel.Lihtsalt kivi sattus parajasti vales kohas olema.
Kindlasti ajavad ka odava otsa kiivrid asja ära, aga...
Mida kiiremaks sa muutud rajal, seda valusamaks muutuvad kukkumised ja seda parem peab olema kaitsevarustus.
Üks valus näide elust enesest on ka mul endal.
Sõitsin algul tavaliste plastmassist põlvekatega. Ei näinud pointi kalleid ja korralike kaitsmeid osta.
Peale põlvesidemete rebestust tekkis ka point ja vajalik rahasumma nagu imeväel, et korralikud liigenditega põlvekaitsmed soetada.
Korralikult kükitada enam ei saa kuna põlv ei anna vajalikul määral painduma.
21-l selgub kas läheb lõikuseks või proovitakse mingi muu lahendus põlve remondiks leida.
Pead üldjuhul ei ole pärast enam vaja remontida :wack:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas mella »

Sa ise oma juttu ka tõsimeeli usud? Oled kindel, et kui sa VCANi asemel oleks Araiga kukkunud, siis pea oleks paremas korras? Kahtlen sügavalt.
Sellise laksu saanud kiiver tuleb niikuinii maha kanda, vahet pole siis, kas poolikuna või tervena ;)
Ja ei kaitse need liigendiga põlvekaitmed ka kõigi suundade eest, kuigi annavad oluliselt suurema vahe, kui kiivrites võrrelda Vcan ja Arai.

andrusl kirjutas:

Järelikult pole korralikult kukkunud :)
V-CAN kiiver poolitus mitte väga suure kukkumise tagajärjel.Lihtsalt kivi sattus parajasti vales kohas olema.
Kindlasti ajavad ka odava otsa kiivrid asja ära, aga...
Mida kiiremaks sa muutud rajal, seda valusamaks muutuvad kukkumised ja seda parem peab olema kaitsevarustus.
Üks valus näide elust enesest on ka mul endal.
Sõitsin algul tavaliste plastmassist põlvekatega. Ei näinud pointi kalleid ja korralike kaitsmeid osta.
Peale põlvesidemete rebestust tekkis ka point ja vajalik rahasumma nagu imeväel, et korralikud liigenditega põlvekaitsmed soetada.
Korralikult kükitada enam ei saa kuna põlv ei anna vajalikul määral painduma.
21-l selgub kas läheb lõikuseks või proovitakse mingi muu lahendus põlve remondiks leida.
Pead üldjuhul ei ole pärast enam vaja remontida :wack:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas bitter »

See värvi eemaldumine Foxi kiivri noka pealt on tõsine probleem, ilma naljata! :evil: Ma lõin oma Foxi kord paraja laksuga vastu bentsujaama uksepiita (sõidueelne erutus noh) ja noka servast (küljepealt) eemaldus 2 mm2 värvi. Oi see oli valus! :cry: Ma olin ikka täitsa rivist väljas, nutsin tookord mitu päeva. Aga kui ma mõtlen nendele übercoolidele titaanpoltidele, mis nokka kinni hoiavad, ja suurepärastele titaan-D-rõngastele ja kõigile muudele headele omadustele, mida see kiiver evib, siis püsib tuju kestvalt hea.

Arail on muide nokk kinni pisikeste plastpoldikestega, mis on mõeldud kohe katki minema, kui nokk laksu saab. Mõte selles, et plastpoldikesi on way lihtsam asendada kui nokka. Heakene küll aga foxil on see-eest varunokk kaasas :!: Ja foxi kiiver (V3) on nii nunnu, pehme sisepolstriga koti sees, mis teda hellalt hoiab ja kaitseb... Kui ma penskaripõlves enam jalga üle sadula ei saa, hakkan selle kotiga poes piima järel käima!


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrusl »

Usun küll, võin sulle oma Lazerit näidata ;)
Suudad sa mulle nimetada mõne tuntud krossisõitja nime, kes v-can kiivriga sõidab?
Nemad ju nagunii omale ise varustust ei soeta,sponsorluse korras käib kõik.
Arvan, et ka vcan suudaks seda sponsorlust anda, kui vaid soovijaid oleks.
V-can oleks mu pea arvatavasti ära lõhkunud.Küsimus polegi selles, kas maha kanda või mitte.Küsimus on selles, mis seisus sa ise peale kukkumist oled.
Ja põlvekate teema pointile said sa juba ise pihta.
Pilt
kiivril siis selline auk kuklas.
Kokkuvõttes valibki igaüks omale nii kalli kiivri, kui kalliks keegi oma pead hindab.
Minupärast võite ka munakoorega sõita nii kaua, kui riik kellegi invaliidsust kinni ei pea maksma.Seda kaudselt ka minu ja meie igaühe raha eest.

mella kirjutas:

Sa ise oma juttu ka tõsimeeli usud? Oled kindel, et kui sa VCANi asemel oleks Araiga kukkunud, siis pea oleks paremas korras? Kahtlen sügavalt.
Sellise laksu saanud kiiver tuleb niikuinii maha kanda, vahet pole siis, kas poolikuna või tervena ;)
Ja ei kaitse need liigendiga põlvekaitmed ka kõigi suundade eest, kuigi annavad oluliselt suurema vahe, kui kiivrites võrrelda Vcan ja Arai.

andrusl kirjutas:

Järelikult pole korralikult kukkunud :)
V-CAN kiiver poolitus mitte väga suure kukkumise tagajärjel.Lihtsalt kivi sattus parajasti vales kohas olema.
Kindlasti ajavad ka odava otsa kiivrid asja ära, aga...
Mida kiiremaks sa muutud rajal, seda valusamaks muutuvad kukkumised ja seda parem peab olema kaitsevarustus.
Üks valus näide elust enesest on ka mul endal.
Sõitsin algul tavaliste plastmassist põlvekatega. Ei näinud pointi kalleid ja korralike kaitsmeid osta.
Peale põlvesidemete rebestust tekkis ka point ja vajalik rahasumma nagu imeväel, et korralikud liigenditega põlvekaitsmed soetada.
Korralikult kükitada enam ei saa kuna põlv ei anna vajalikul määral painduma.
21-l selgub kas läheb lõikuseks või proovitakse mingi muu lahendus põlve remondiks leida.
Pead üldjuhul ei ole pärast enam vaja remontida :wack:

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas 426f »

axo kiivritest pole siin juttu olnud

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

series kirjutas:

Kaalun ka siin suomy kiivri ostu, kuid see on 2x kallim, kui answeri oma, kas ka 2x parem, tugevam mugavam, seda ei oska öelda.

Su küsimused on tegelikult täiesti mõttetud. Mis kasu on sul teadmisest, et Answer on 2x odavam, kui ta sul pähe ei istu?

Kasutaja avatar

Teema algataja
series
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Aug 2010, 15:04
Tsikkel: 2008 VN900
Asukoht: Pärnumaa

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas series »

mx77 kirjutas:
series kirjutas:

Kaalun ka siin suomy kiivri ostu, kuid see on 2x kallim, kui answeri oma, kas ka 2x parem, tugevam mugavam, seda ei oska öelda.

Su küsimused on tegelikult täiesti mõttetud. Mis kasu on sul teadmisest, et Answer on 2x odavam, kui ta sul pähe ei istu?

Antud hetkel oli sinu vastus täiesti mõttetu. Said nüüd ära panna-ok.
Kiiver sai ostetud: Lazer MX7 Hurricane. Enam pole vaja siis nendele ,,mõttetutele'' küsimustele vastata ja vaidlusi aretada. Tänud neile, kes asjalikke kommentaare lisasid (w) .

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Keegi ei plaani sulle ära teha - lihtsalt su küsimuste rõhuasetus oli kiivrivaliku silmas pidades suht asjassepuutumatu, elik väheoluline. Eriti kui sa loed enda esimest posti.
Omal on mul 4 kiivrit kapis hinnaklassiga 300-400 eur ja kõigil on omad plussid ja miinused, ühtegi ei oska parimaks hinnata.

Lazer on väga hea valik, vahepeal mõtlesin ka just Carbon versiooni ostmisele aga kahjuks saab seda ainult ühte disaini. Aga kuidas tal ikka selle nokaga lood on :ner: .


andrias
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2007, 19:37
Tsikkel: Zx9r, kx250f, DS650X
Asukoht: Võru/Tartu

Re: Krossikiivri valik

Lugemata postitus Postitas andrias »

Hei. Kus Tallinnas v Tartus oleks kohapeal krossikiivrile nokka fox v3? (crash)

Annaks jumal häda- küll abi ikka saab!
Võrr->Jawa 638->Dnepr 650->Suzuki GSX600F->Kawasaki ZX6R->Kawasaki ZX9R ja KX250f
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”