Windows 10 teema

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

mx77 kirjutas:

Tahad sa öelda, et iga jumala soft, mis Windoosa peal töötab, töötab ka pingu peal lihtsalt nii, et vajutan download>install ja valmis?

Ei, ma pole seda öelnud. Ma küsisin konkreetset imeasja, mis sunnib sind Windows OS'i kasutama.

"Never listen to people who don't like you"

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas tazavi »

mängud, autodata piraatversioonid, igasugu tasulised CAD softid,

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Black kirjutas:

Win 8-ga hakati vaikselt pushima olukorda, kus sul on rangelt soovitatav OS-i oma live ID-ga sisse logida. Seega seod sa süsteemiga oma oluliselt personaliseerituma profiili, mitte nagu varasemalt, kus valisid oma Win konto kasutajanimeks lihtsalt xxx, user või paremal juhul Ants, tõmbasid netist igasugu pira ja porri (mis võiks veel parem olla?) ja kasutasid seda (vähemalt näiliselt) võrdlemisi anonüümsena südamerahuga. No IP järgi olid loomulikult leitav, aga...

Nüüd aga logid sa OS-i kenasti oma igor.ivanov@live.com-iga sisse, seod selle kontoga veel mõne krediitkaardi, FB ja muu ning kui sind nüüd otse selle alt pira ja porri tarbimas tabatakse, on juba oluliselt raskem väita, et sind polnd sel ajal koduski.

Kas tõesti enamus kasutab seal oma päris nime koos peamise meiliaadressiga? :shock: Ma arvasin, et enamus käitub sarnaselt minule, et kõikvõimalike nuti-plutide ja meiliadredega sisselogimist nõudvate op-süsteemide jaoks on eraldi tehtud aadress. Minu vindõus8/10 sai sedasi paigaldatud ja asi töötab, või on enamusel kahju paarist minutist oma privaatsema kasutuse huvides? Netiühenduseks on piisavalt võimalusi, et anonüümsema liikumise jaoks pole vaja justnimelt lepingujärgses võrgus istuda. Aga see selleks.
Lühidalt, 100% ulatuses kaitse on pea võimatu aga, kes tahab ja viitsib, siis mingid võimalused on. Kes ei viitsi, või peab seda paranoiaks, laseb rahuliklut vaikeseades edasi, ning magab öösel rahulikult. :bsmile: :)

Lõppu suure ringi küsimus, et miks Presidendi kantselei läpakad hangiti ilma webi-kaamerata. Varem tuli teipida: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=68566743 paranoia, mis muud. Eks? :ner:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mina ei kasutanud mingit e-maili aadressi Windowsi intallimiseks.
Paljud ilmselt ei pane tähelegi, et saab teha ka lokaalse konto, et ei registeeri arvutit Windows Live kontoga.
See valik ei hüppa kohe ette ja see tuleb välja võluda, ilmselt ka selles on siin asi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

w5l1k9 kirjutas:
mx77 kirjutas:

Tahad sa öelda, et iga jumala soft, mis Windoosa peal töötab, töötab ka pingu peal lihtsalt nii, et vajutan download>install ja valmis?

Ei, ma pole seda öelnud. Ma küsisin konkreetset imeasja, mis sunnib sind Windows OS'i kasutama.

Minu puhul näiteks DxO, Photoshop ja....trummipõrin...arvutimängud :twisted:
pingviini peale tuleb küll järjest rohkem asju aga mitte piisavalt.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Maaks »

w5l1k9 kirjutas:
mx77 kirjutas:

Tahad sa öelda, et iga jumala soft, mis Windoosa peal töötab, töötab ka pingu peal lihtsalt nii, et vajutan download>install ja valmis?

Ei, ma pole seda öelnud. Ma küsisin konkreetset imeasja, mis sunnib sind Windows OS'i kasutama.

Mina kasutan windowsi puhtalt enda vabast tahtest :roll: (küll mitte 10-t)
Kasutuslihtsus (windows 7 on igas arvutis windows 7)
piisav hulk kasutajaid, (et probleemi korral oleks lahendus kohe võtta "kellelgi teisel on kindlasti varem sama asi juhtunud")
riistvaraline toetus ("millegipärast" töötab iga seade windowsis)
piisav "programmide olemasolu" (mitte "sellega läbi selle" saab kah kuidagi hakkama)
programmide omavaheline suhtlus ei saagi enam lithsam olla
...
Jah maksab, aga mis siis? Vaata kui palju auto maksab, kuigi saaks ühistranspordiga hakkama :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina kasutan jah oma töö meili aadresse ja WIN on selleks,et üks peamisi tööl kasutatavaid asju,toimib ainult win keskonnas.See on turvatud broneeringu keskkond,kus ka iOS tomib,aga vabavaralistega ei avane isegi mitte.See oli liitumis juhendis kirjas.Hästi ei toimi isegi windowsis Chrome kasutades,aga saab hakkama.Lihtsalt trükkimist on veidi rohkem ja kalender ka ei tööta.
Lisaks eelistan osta valmis arvutit,mis vastab minu vajadustele.Kasutan ka palju Office osasid,sest meie töös kasutab ,ka kogu muu euroopa neid.Saades mingi faili ei pea hakkama otsima,mis seda avab jne.Ma ei ole arvuti luksepp,ma olen arvuti taga pigem ainult tööl ja veidi ka vabal ajal.Arvuti on minu töövahend,nagu kokale pliit näiteks.Kokk ei tee seda ju ka ise ja ei otsi millega seda kütta.
Ma olen tavaline inimene ja ei tegele mingi krim jamaga ,et iga oma käiku varjata.Aga nagu elu näitab varja palju tahad,pannakse puuri ka kõige kangemad gurud.
Näiteks see juhtum
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=71877077
ja ka selle venna elu on tänaseks suht kehvaks tehtud
http://www.theguardian.com/technology/2 ... ype-killer
Need on üksikud näited kõmu tekitanud asjadest,aga kindel see,et need tüübid tegid kõik,et ennast asjaga millega tegelesid, otseselt mitte siduda.Aga abi sellest polnud.Väiksemaid tegelasi on rajalt maha võetud ilma kõmuta ja tehakse seda nüüd ja edaspidi.
Teie konspiratsiooni geeniused,aga ei ole ilmselt oma bikeri postitustega või keelatud failide allalaadimisega, piisavalt huvitav seltskond kontrollorganite jaoks.Nii et jätkake peituse mängimist edasi,ma eelistan inimestega otse suhelda ja seda ikka oma nime alt,olenematta kas netis või näost näkku.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 901
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Ja ongi teema sisu viimase urmas666´e lausega kokku võetud: peaasi, kui kõik ise rahul on oma valikutega.

Päikest! :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

w5l1k9 kirjutas:
mx77 kirjutas:

Tahad sa öelda, et iga jumala soft, mis Windoosa peal töötab, töötab ka pingu peal lihtsalt nii, et vajutan download>install ja valmis?

Ei, ma pole seda öelnud. Ma küsisin konkreetset imeasja, mis sunnib sind Windows OS'i kasutama.

Kindlasti peab jooksma CAD ja Photoshop, DxO kah.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

urmas66, kas sa tead mida tähendab sõna "privaatne" või privaatsus"? Ma kahtlen, et sa ei tea sest proovid kogu aeg privaatsus ja "kriminaalne" või "salajane" vahele võrdusmärki vedada.

Urmas, täielik kontoritarkvara pakett: libreoffice http://www.libreoffice.ee/2015/08/05/li ... -0-valmis/

Viimati muutis w5l1k9, 28 Aug 2015, 16:52, muudetud 1 kord kokku.
"Never listen to people who don't like you"

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

tema (mõtte)maailm on natuke teistsugune. olen vahel varemgi kohanud selliseid inimesi, kelle jaoks mõningaid asju mis mulle endale tunduvad iseenesest mõistetavad, lihtsalt ei eksisteeri. ilmselt osa inimesi elab arusaamisega, et mingisugust isiklikku ruumi, vabadust või aega ei olegi tarvis. õigemini, neil inimestel tõepoolest ei olegi seda tarvis. ma iseenesest ei mõista seda hukka, las nad olla ja las nad elavad kuidas nad tahavad. probleem on aga selles, et kui selliseid inimesi on piisavalt palju ehk teatud kriitiline mass siis muutub ka maailm just nende järgi. ja sellisel juhul muutub väga ebamugavaks elu neil "teistel" inimestel, kelle jaoks siiski privaatsus omab veel mingit tähtsust, kelle jaoks mõned asjad on siiski veel isiklikud.
suures pildis vaadata siis antud teema kajastabki seda muutumist ja neid suundi, lihtsalt meie tsiklimeeste pisikese konnatiigi piirides.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Ehk siis ühtegi mõjuvat põhjus tegelikult pole, sest pildi, video, CAD, 3D soft on ju FOSS kujul kõik olemas.
Mingi veebipõhine ärirakendus, mis toimib ainult Win/IE on suurepärane näide väga halvasti kirjutatud tarkvarast. Tunnen kaasa. :)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

w5l1k9 kirjutas:

Ehk siis ühtegi mõjuvat põhjus tegelikult pole, sest pildi, video, CAD, 3D soft on ju FOSS kujul kõik olemas.
Mingi veebipõhine ärirakendus, mis toimib ainult Win/IE on suurepärane näide väga halvasti kirjutatud tarkvarast. Tunnen kaasa. :)

Kui see FOSS nii tegija oleks ,siis kogu maailm kasutaks seda,aga kahjuks ei kasuta,sest see ei ole piisavalt hea,aga win on piisavalt hea.See,et sina ja veel mõned on selle valiku teinud,ei tee sellest veel tegijat asja.
Lada viimane mudel on ka auto,aga keegi eriti ei taha sellega sõita,samas kõik asjad on olemas,mis autol olema peavad.Ei tea küll miks? :P

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

:wack:

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

w5l1k9 kirjutas:

Ehk siis ühtegi mõjuvat põhjus tegelikult pole, sest pildi, video, CAD, 3D soft on ju FOSS kujul kõik olemas.

Nimeta palun.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas66, kui w10 oleks niiii hea siis kogu maailm kasutaks seda! nüüd palun külasta seda linki ja heida pilk tabelile "web clients" kategooria all
https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_sha ... ng_systems

võid siis mulle rääkida mida nendest numbritest seal arvad...

Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Laur »

Läpakas koolitööks ja kusagil aega parajaks tehes netis passimiseks on viimane ubuntu ja 32bit xp, sest paljud auto diagnostikaks vajalikud programmid ei taha 64bit ja wi7 koostööd teha.

Lihtsamaks kontoritööks on pingviin hea, ei litsentse, ja tasulisi viirusetõrjeid.

Ühte kontori arvutisse paigaldasin ka pingviini, kasutaja küss oli ainult, et mis windows see on? Nii hea kiire :)

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Laur kirjutas:

Läpakas koolitööks ja kusagil aega parajaks tehes netis passimiseks on viimane ubuntu ja 32bit xp, sest paljud auto diagnostikaks vajalikud programmid ei taha 64bit ja wi7 koostööd teha.

Lihtsamaks kontoritööks on pingviin hea, ei litsentse, ja tasulisi viirusetõrjeid.

Ühte kontori arvutisse paigaldasin ka pingviini, kasutaja küss oli ainult, et mis windows see on? Nii hea kiire :)

Ma proovisin ubuntut vahepeal. Ükski diagnostika seade ei toiminud. Samuti id kaardi tarkvara on saadaval, aga oli vigane. Filme pidi vlc-ga vaatama. Ise Bs-playeri fänn. Samas veel ps cs-i ei saanud sinna ja paljusi asju veel. Igatahes maha ta läks. Loodetavasti pingviin parem. Ise win 7 peal ja kõik toimib. :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

urmas66, kui w10 oleks niiii hea siis kogu maailm kasutaks seda! nüüd palun külasta seda linki ja heida pilk tabelile "web clients" kategooria all
https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_sha ... ng_systems

võid siis mulle rääkida mida nendest numbritest seal arvad...

Nalja teed või? Uus opsüsteem on kuu aega väljas ja sa küsid selliseid lolle küsimusi. Vaatame aastakese pärast.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas efendi »

Klge, see jutt siin imeb kahest otsast vilinal. Igaüks kasutagu seda mis talle meeldib ja millega ta end turvaliselt tunneb. See jutt, et kui paljud kasutavad, siis läheb kellegi elu keerulisemaks on BS. Me elame demokraatlikus ühiskonnas ja see ongi enamuse võim. Kuna enamus on alati rumalam, siis meil ongi rumalate võim. Keskmise kasutaja jaoks tehaksegi tarkvara selliseks, et kõik asjad on vaikimisi sisse lülitatud ja avatud, et kõik töötaks, kui oled tark ja muretsed oma privaatsuse pärast, siis keera need kinni ja asi mutt. Kui tunned, et mingi tarkvara ei ole turvaline siis ära kasuta. Kui keegi teist indiviidina on piisavalt tark, et leida omale viisid/vahendid privaatsemaks eluks kui laiatarbetarkvara, siis palun kasutage ja tundke end privaatsemalt. Mitte miski ei tõesta, et teie nišitooted on turvalisemad peale teie eneste väidete. Ainuke paikapidav väide on, et kõik on häkitav, seega on teie privaatsus niikuinii illusioon või siis saavutate selle, kui istute üksi keset metsa, pimedas telgis ilma tehnoloogiliste vidinateta. See, et te siin foorumis olete sisse loginud ja postitate sellest, kui turvalised ja salajased kunnid te olete paneb ju ka "suure venna" teid tähelepanelikumalt jälgima? Mobiiltelefoni olemasolu iseenesest võimalda teid positsioneerida? Statoili kaart? Pangakaart? Maksuameti andmed? Juhiload? Rahvastikuregister? Id-kaart? Sõrmejälje ja vikerkesta skannerid erinevate riikide piiriületuskohtades?

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

mx77 kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

Ehk siis ühtegi mõjuvat põhjus tegelikult pole, sest pildi, video, CAD, 3D soft on ju FOSS kujul kõik olemas.

Nimeta palun.

mx77, http://lmgtfy.com/?q=linux+CAD :D

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

efendi kirjutas:

Klge, see jutt siin imeb kahest otsast vilinal. ...

Pigem puhub http://t.co/LieQvrYSOY

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Piipz kirjutas:

Ühesõnaga, inimeste paranoia opsüsteemi uuendamisel on praegu see, et tulevikus tuleb AI ja Matrix ning terminaatorid hakkavad meid kiusama?

Näe, siingi miskit: http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/si ... d=72292223

...muusikasoovitus sõbralt, kelle maitset usaldan, ei ole ilmselgelt sama, kui arvuti, mis püüab prognoosida, mida järgmisena teen. Osalt aga sellepärast, et olen lapsena piisavalt ulmekirjandust lugenud, teadmaks, et see on ainult algus. Ühel hetkel on arvuti lahkus ise: „Saan ma sind sellega aidata?”, järgmisel momendil aga on inimkond mõistetud elama hiiglaslikes maa-alustes orjalaagrites ja kaevandama uraani meie uutele robotitest isandatele.

Aga loomulikult on see ulme, seni kuni juba juhtunud pole.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:
Piipz kirjutas:

Ühesõnaga, inimeste paranoia opsüsteemi uuendamisel on praegu see, et tulevikus tuleb AI ja Matrix ning terminaatorid hakkavad meid kiusama?

Näe, siingi miskit: http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/si ... d=72292223

...muusikasoovitus sõbralt, kelle maitset usaldan, ei ole ilmselgelt sama, kui arvuti, mis püüab prognoosida, mida järgmisena teen. Osalt aga sellepärast, et olen lapsena piisavalt ulmekirjandust lugenud, teadmaks, et see on ainult algus. Ühel hetkel on arvuti lahkus ise: „Saan ma sind sellega aidata?”, järgmisel momendil aga on inimkond mõistetud elama hiiglaslikes maa-alustes orjalaagrites ja kaevandama uraani meie uutele robotitest isandatele.

Aga loomulikult on see ulme, seni kuni juba juhtunud pole.

See artiklis kirjutatu ei ole ju miskit pidi seotud win 10-ga.Kõik see toimib ükskõik millises op süsteemis või telefonis.Ise pead ikka ka jälgima ja vaatama ,mida teed ja kuhu linnukesi paned.
Garmini GPS ,küsib ka igal kaardi uuendusel,et kas tahad oma sõitudest infot ka neile anda.Loomulikult ma ei taha,aga samas pole ka üldse kindel,et nad seda mingil määral ei saa,kui kaarte uuendan.Alternatiiv oleks vist ainult paber kaart,sest Garmin teeb viimasel ajal kaardi uuendusi juba 2-3 korda aastas.
See oleks ka üks koht,kus jälitamise paranoiale tuld alla panna. :ner:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Ma julgen ennast IT-spetsialistiks nimetada - ka ise oma alast huvitatud elukutseline (ma ei kasuta hetkel meelega sõna "professionaal", kuna mõni arvab miskipärast, et see tähendab eesti keeles midagi muud ja peab liiga pretensioonikaks) alates aastast 2000 (esimeseks sellealaseks töökohaks IKT sektori tootmisega tegev rahvusvaheline suurkorporatsioon), jälginud selle aja jooksul võrdlemisi lähedalt nii desktopi, võrgu, kui serverite poole kui ka igasugu gadget'ite (gepsud, PDA-d, moblad, tahvlid, nutikellad) arengut, nii et mulle linnukeste panemist õpetama ei pea - ma leian panemist väärt linnukesi ka sealt, kust paljud tavakasutajad mitte. Olen tõenäoliselt võimeline ka W10 üpris rahulikuks tuunima (kas siis linnukeste abil, registrist, teenustest, group policy kaudu või lihtsalt kas siis riist- või tarkvaralisest tulemüürist liiklust kinni keerates), aga oleks lihtsameelne arvata, et suurem kasutajate mass käituks kuidagi teistmoodi, kui et võtaks karbist oma läpaka, teeks 5 minutiga viisardi läbi, lugemata EULA-st sõnagi, ja asuks pahaaimamatult kõiki neid võluvaid, nüüd juba ametlikult toetatud keyloggereid, backdoore ja trojaneid toitma. Pluss veel arvutitootjate lisatud nuhkvara (Lenovoga näiteks juba mitu parajat skandaali olnud).

Samas on selge, et M$ kaotab eratarbijate seas tasapisi, kuid kindlalt oma turuosa - nii nagu 10a tagasi algas kodukasutajate üleminek suurtelt kastidelt läpakatele (oh seda kisa, mis siis massi poolt tuli - väikse ekraaniga läpakas ei pidavat üldse igapäevaselt kasutada kõlbama), toimub hetkel nende vaikne üleminek tahvlitele, olgu nad siis algselt telefonisuurused ja kuni praeguste täismõõdulisteni (10.x") välja. Õige pea on 12-15" tahvlid lettidel ja peamiselt sisu tarbima harjunud kodukasutajale on see igati piisav. Hetkel veel paljud tõrguvad, kuid võrreldes aastaga 2010, kui Apple iPad'i massidesse tõi, on üldsuse suhtumine juba radikaalselt paremuse poole muutunud. M$ on aga sellel turul võrdlemisi tagasihoidlikke tulemusi saavutanud - kuigi promo on kõva (W8 Metro interface toodi just seepärast välja ja seda suruti just seepärast nii pealetükkivalt peale, et tavakasutajad harjuksid ja nende üleminek oleks valutum), tehakse kõva koostööd ülikoolidega, et selgitada, kui lihtne on äppe treida jne, on kriitiline mass hetkel Apple'i ja Google'i käes. Nagu juba eespool väideti, jääb W10 suure tõenäosusega M$-le viimaseks suureks versiooniks. Seepärast tehti ka selline hüpe, et 9. versioon jäigi justkui vahele. Tõenäoliselt taibati M$-is hirmuga, et vastasel korral nad ei jõuagi ahvatleva 10. versiooninumbrini, kui tavapärast OS-i elutsükli pikkust järgivad. Konkurent Apple jõudis maagilise kümnendani juba aastal 2001 - OSX, X nagu 10. Ja sealt edasi juba kümnendikena, põhiversioon on siiani sama. Tõenäoliselt laseb M$ samalaadselt edasi. Eks näis, kas käivad põhja ja ostab Google või Apple (maailma suurimad ja rikkaimad kompaniid) nad varsti ära või juhtub mingi ime.

PS. Ma ei ole nii lihtsameelne, et arvata, et M$-i enda poolt toodetud utikas netstat ükskõik mis võtmeid kasutades absoluutselt kõiki ühendusi kajastama peaks...

PPS. Tsiklimeeste ja -naiste seas on tegelikult itimehi palju. Või siis vastupidi. Üldises massis on pilt teadlikumate osas palju lootusetum.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Kood: Vali kõik

                        Olulisus mulle   Linux           Microsoft Win
Enamus tarkvara keskses depos     8       Olemas           Puudub  
Stabiilsus (UI/X ja kernel) 10 Tasemel Kaootiline Turvalisus 10 Tasemel Aina hullemaks läheb Versiooniuuendus, uus raud? 10 ei vaja peaaegu alati OS/Tarkvara lähtekood avatud 10 kõik oluline OS kinnine, FOSS olematu Korralik võrk/kast turva/fw 9 tasuta puudulik või tasuline GUI paindlikus 10 väga hea praktiliselt olematu
Kontoripakett 10 tasuta +valik kallis, 1 domineerib Raamatupidamine 10 tasuta +valik kallis, lai valik CRM, ERP, 7 tasuta +valik väga kallis, valik, tasuta Graafikatöötlus (2 ja 3D) 7 tasuta +valik kallis, midagi tasuta Vektorgraafika, küljendus 7 tasuta +valik kallis, 1 domineerib Video töötlus 4 tasuta kallis, midagi tasuta
Video taasesitlus 10 tasuta kallis, midagi tasuta
Audio töötlus 3 tasuta kallis, midagi tasuta
Audio taasesitlus 10 tasuta kallis, midagi tasuta CAD 3 tasuta+$ tasuline kallis,
Server (veeb, ftp, jms) 6 tasuta tasuta? kallis, 1 domineerib
SDK 3 tasuta tasuta? kallis, 1 domineerib? Mängud 0 tasuta+$ tasuta, tasulised

10 - väga oluline
0 - ei oma mingit tähtsust, ei vaja.

Ma eemaldasin Win oma ühest esimesest töö-läpakast 10+ aastat tagasi, et vaadata, kas ma saan oma asjad tööl ja kodus aetud. Siiani pole pidanud seda Microsoti paska tagasi installima ja olen väga rahul. Jah, ID kaart pani veidi näkku, kui see alles välja tuli aga see oli 10 a tagasi ja siis oli see ka suhteliselt ebaoluline.
Mingi Nokia kännuka kaudu andmeside tekitamine oli kah veidi lugemist ja pusimist aga see oli ka mingi 7-8? aastat tagasi.

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas pühak »

Linuxiusulised, pidage oma jumala linuxiteenistusi omaette teemas, mitte ärge mängige teistes teemades misjonäre! Ma tean väga hästi, misasi linux on! Ja kes ei tea, aga huvitub, uurib ise.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

pesupoiss
Postitusi: 107
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:28
Tsikkel: BMW R1200GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas pesupoiss »

Tööl Linux, kodus Windows ja naisel Mac OS.
Ma pean ütlema, et kõik on toredad ja mulle meeldivad nad kõik.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

pühak kirjutas:

Linuxiusulised, pidage oma jumala linuxiteenistusi omaette teemas, mitte ärge mängige teistes teemades misjonäre! Ma tean väga hästi, misasi linux on! Ja kes ei tea, aga huvitub, uurib ise.

See ei ole küll mingi pühaku jutt. (togi)

Pilt
Kuidas kümneni lugeda:

PS! Iga tarbeeset, nagu arvuti, OS ja peldikupaber ei maksa kohe religiooniks keerata. ;)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

NT-st oli päris mitu versiooni, samuti on serveriliin omaette asi, kust saaks ju ka numbreid juurde, nii et päris nii lihtsalt ei saa neid ühte patta panna. 95(+OSR2)/NT4 ja 98(+SE)/2000 võiks kummagi ühe numbri alla lugeda. XP tõmbas lõpuks jälle kodu ja kontori liinid kokku.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”