Windows 10 teema

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas efendi »

Spoiler
will111 kirjutas:

urmas66, ma võin sulle täiesti garanteeritult kinnitada, et sind ei päästa enam miski, isegi mitte win10 "mitte alla laadimine" :lol: küll aga ei tähenda sinu isiklik saamatus, teadmatus ja pohhuism antud asja suhtes, et keegi teine ei võiks olla "päästetud" nagu sa seda nimetad. ma tean, et it'ga mitte kursis oleva inimese jaoks on seda hirmus keeruline mõista...kõik on justkui nii keeruline ja ulmeline ja automaatne ja vägev, et ega mitte keegi ju ei saagi justkui enam olla teadlik, mis toimub kõigis nendes erinevates kihtides. tegelikult aga siiski saab kursis olla, ilmselt mitte kõigega aga jällegi, nii palju kui parasjagu vaja. kui sa nüüd kasvõi korraks võtaksid ja loogiliselt mõtleksid siis see ei tohiks olla midagi niivõrd ennekuulmatut. või mismoodi sinumeelest on siis üldse keegi kuskil kunagi saanud "netti ühendatult" teha misiganes toiminguid nii, et temast ei jää maha otse tegijani viivat jälge? mismoodi üldse mingid asutused ja asjad saavad olla nö. turvalised kui absoluutselt kõikjal ja kõikjale on alati olnud backdoor? mismoodi on võimalik, et profimaid pirabosse ei õnnestu mitte kuidagi shutdownida kui suurel vennal on justkui nii ehk naa olemas ligipääs absoluutselt kõigele?

let me tell you a little secret - kui väga sügavuti minna siis praktiliselt kõikjale on tegelikult tõepoolest võimalik ligi pääseda, mingit teatud teed pidi. aga seda tegevust nimetatakse häkkimiseks ja see eeldab tohutult spetsiifilisi teadmisi, intelligentsi, fantaasiat. ja siin on ikka VÄGA VÄGA suur vahe, kas kasutaja lihtsalt vabatahtlikult annab loa ehk avab oma virtuaalsed väravad või siis peab keegi konkreetselt ja sihipäraselt ning ilmselt suhteliselt kõrgelt motiveeritult tegelema nende väravate muukimisega. ega neid kahte asja ei saagi tegelikult üldse võrrelda, aga sina tahad seda kõike vist panna ühte patta. või siis kujutad omale ette, et juba win 95 ajal oli koodi sisse kirjutatud mingisugune kõigile teadmata tagauks, mis õige "võtmega" avas üle netiühenduse kogu arvuti sisu võtme omanikule ehk pehmo-Billile endale :D vot see oleks juba midagi! ...kui nüüd vandenõuteooriatest rääkida

aga eeldades, et sul on õigus - KÕIKI on võimalik nii ehk naa alati pealt kuulata ja no problemo jõutakse piisava vajaduse korral kiirelt vastava isikuni. siis siit üks väike ülesanne, kirjelda palun lahenduskäik näiteks minu kui isikuni jõudmiseks: ostsin omale kuskilt kasut läpaka, või mobla...mingi wifivõimelise seadme. installisin kuskilt plaadi pealt pirawindooza, näiteks 7nda. läksin ja otsisin välja avaliku wifi leviala (või häkkisin sisse mõnda, mis on piisavalt lihtsalt häkitav). tegin seal ära oma "kahtlased toimingud" ja lahkusin... kas jõuad minu kui konkreetse isikuni? võid eeldada, et sul on olemas ligipääs absoluutselt kõigele, logid kõige kohta, mis seadmes toimus ja mida tehti, kopi sellest mis infot seal hoiti jne.

Lihtsalt mõttemänguna - eeldades, et ma olen "suur vend" siis seal avaliku wifi levialas ja selle ümbruses on kindlasti olemas CCTV kaameraid, pangaautomaate, liikluskaameraid jne - siis logide olemasolul saab tuvastada aja ja leida sealkandis liikuvad inimesed ja autod ja siis näotuvastustarkvara ja autonumbrite alusel "ajada nad koju" - enamiku saab profileerimisega välistada ja küllap siis ka Sind üles leitakse :P Kui mitte esimesel korral, siis teisel. kolmandal, neljandal... eks kõik sõltub ka sellest kui väga sind leida vaja on ja kui palju ressurssi selleks leidmiseks kulutada saab. P.S. Eks selles teooriaski on omad augud, kust läbi pugeda aga see torkas lihtsalt esimese asjana pähe.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

kaameraid on kindlasti, kuid kus kaameraid, seal alati ka väga palju inimesi/kasutajaid. pole just lihtne ülesanne seal kedagi trackida või nö. seda ühte ja ainsat netis istujat leida pildilt. ning niipalju kui mina tean siis wifi levialas seadme füüsilist asukohta täpselt tuvastada ei ole võimalik, heal juhul vaid kaugust seadmest kuid olen suht kindel, et seda infot ükski seade kõigi kasutajate kohta ei logiks nii ehk naa. Ühtlasi võib (ja antud tegevusahela puhul oleks see muidugi kohustuslik) alati nö. oma nägu peita või sujuvalt varjata. Rullis nokk on hea abivahend mitmel rindel, kapuuts ruulib jne :D Aga isegi kui kaamera pealt konkreetselt inimese nägu ära näha, noh ütleme nii ääriveeri äratuntavalt siis mis või kes selle suvalise näo mingi konkreetse isikuga kokku viib? Kiiruskaamerate trahvitegemine alati ja otse just täpselt õigele inimesele võiks ju olla ka täiesti reaalsus kui selline kokku viimine oleks suht lapsemäng.

autot loomulikult sellise tegevuse puhul mängus ei saaks olla...või noh, vähegi ajudega häkker jätaks selle vähemalt kuskile turvalisse kaugusesse kaamerate vaateväljast. ja esimesel, teisel ning kolmandal korral toimuks häkkimine muidugi erinevates punktides :)

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

... ja mingil juhul ei siseneks will111 näite pahalene rünnatavale objektile otse, ehk samast võrgust, kuhu ta end sisse häkkis.
Ühendus kärutatakse alustuseks läbi VPN'ide ja porxy serverite. Paned siia kirsiks Torr'i ka otsa ja ongi praktiliselt puuks sellega.
Panna kokku seda wifi purki ja rünnatud purgile nähtavat IP'd pole just niisama lihtne.

Või teed nagu CSI nimelises ulmekas, kus keegi toksib hüsteeriliselt suvalisi klahve ja ründevektor joonistub automaagliselt ekraanile? Jah, mida veel :)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas efendi »

Üldiselt ei maksa kunagi oma vastast alahinnata, ärge arvake, et selle "suure venna" teenistuse olevad inimesed pole VPNist või Torist midagi kuulnud. Nagu öeldud - kõik oleneb sellest kui väga sind kätte on vaja saada ja kui palju selleks ressurssi on võimalik kulutada. Lihtsalt lolli netikommentatorit ei hakka keegi otsima kuid kodanikku, kes muutub väga tülikaks hakkab ikka suhteliselt leidlikest töötajatest koosnev tiim otsima, neil on ka teiesuguste "spetisalistide" jaoks vahendid ;) Eelkõige sõltub kõik ikka meist endist, mida me teeme. Olen endiselt seda meelt, et mõõdukas paranoia oma isikuandmete koha pealt on väga mõistlik ja vajalik, kuid mingi pidev trollimine kuidas kõike ja kõiki pidevalt jälgitakse on rumal. Maailm on spetsialiste täis ja küllap topitakse need winni augud ka varsti kinni - leidlikud mehed on valmis ehitanud odava karbikese milles on tor füüsiliselt olemas ja seda võib igaüks ka omale osta, ilmselt on peagi ka olemas karbike või tarkvarajupp, mis need w10 augud kinni paneb, saavad kõik seda rahulikult kasutada. Senikaua istuge minu poolest w3.0 otsas või kirjutage omale kinnise uksega linuxi distro või siis kasutage trükimasinat. Eks eelistused ja valikud sõltuvadki meie teadmistepagasist. Lolli selfikunni ilmselt ei häiri, ega hakkagi kunagi häirima et iga elementaarse haridusega kodanik saab tema kohta netist kõik kätte, teadlik inimene hoolitseb oma võimete kohaselt selle eest, et tema andmed jalutama ei läheks. Kui W tahaks meid nii hirmasti salaja jälgida siis oleks äkki veits paremini võinud neid asju peita?

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mõistlik seletus efendi.Kas ka paranoilised oponendid seda mõistavad on iseasi.
Muideks ka meie riigis on siin kaks riikliku ametit,kus on väga kõrgel tasemel tegelased,kes käivad ja jälgivad kõike,olenematta sellest,kas sa oled selleks loa andnud või mis OP süsteemi sa kasutad.Rääkimatta usast,kus on selliseid jälgijaid ilmselt tuhandeid reaalseid tegalasi.
Mul üks tuttav krim,politseinik ütles,et ka nemad lahendavad täna suure osa keissidest,mitte kellegi kodusid läbiotsides,vaid nende tegevust nö "eemalt" jälgides.
Siit ka minu rahulikkus win 10 kasutusele võttes,et minust kahjuks ei olene enam miskit,kõik on juba enne meid ära tehtud.

Viimati muutis urmas66, 27 Aug 2015, 09:44, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

efendi kirjutas:

Maailm on spetsialiste täis ja küllap topitakse need winni augud ka varsti kinni - leidlikud mehed on valmis ehitanud odava karbikese milles on tor füüsiliselt olemas ja seda võib igaüks ka omale osta, ilmselt on peagi ka olemas karbike või tarkvarajupp, mis need w10 augud kinni paneb, saavad kõik seda rahulikult kasutada.

Aga jutt ongi ju sellest, et alates Win 10-st ei ole tegemist enam mingite oletatavate aukude või tagaustega, vaid sa annad enne selle kasutusele võtmist ise nõusoleku jälgimisvahendeid kasutada. See on erinevus varasemaga ja see on siinse arutelu paranoilisema poole esindajate (nimetage, kuidas soovite) peamine point, kuigi mõte kipub vahepeal ka natuke laiemapõhjalisemalt ekslema minema. Kui sa EULA-ga nõustud (tüüpilise tavakasutaja viisi: next > next > next > mingi pikem jura, mis tuleb kiirelt alla kerida, et nupp ilmuks > agree/accept > jess, saab FB-d kasutama hakata!) ja pärast seda selle tingimusi rikkuma hakkad, sooritad sa väärteo - lepingu rikkumise. Oled põhimõtteliselt samal pulgal seniste tarkvarapiraatidega. Juba see on asi, millega sind vahele võtta.

Ja ei ole absoluutselt mingi vabandus, et Google oma mobiili-OS-iga sama juba varem teinud on.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:
efendi kirjutas:

Maailm on spetsialiste täis ja küllap topitakse need winni augud ka varsti kinni - leidlikud mehed on valmis ehitanud odava karbikese milles on tor füüsiliselt olemas ja seda võib igaüks ka omale osta, ilmselt on peagi ka olemas karbike või tarkvarajupp, mis need w10 augud kinni paneb, saavad kõik seda rahulikult kasutada.

Aga jutt ongi ju sellest, et alates Win 10-st ei ole tegemist enam mingite oletatavate aukude või tagaustega, vaid sa annad enne selle kasutusele võtmist ise nõusoleku jälgimisvahendeid kasutada. See on erinevus varasemaga ja see on siinse arutelu paranoilisema poole esindajate (nimetage, kuidas soovite) peamine point, kuigi mõte kipub vahepeal ka natuke laiemapõhjalisemalt ekslema minema. Kui sa EULA-ga nõustud (tüüpilise tavakasutaja viisi: next > next > next > mingi pikem jura, mis tuleb kiirelt alla kerida, et nupp ilmuks > agree/accept > jess, saab FB-d kasutama hakata!) ja pärast seda selle tingimusi rikkuma hakkad, sooritad sa väärteo - lepingu rikkumise. Oled põhimõtteliselt samal pulgal seniste tarkvarapiraatidega. Juba see on asi, millega sind vahele võtta.

Ja ei ole absoluutselt mingi vabandus, et Google oma mobiili-OS-iga sama juba varem teinud on.

Aga mis oleks lahendus?Niisama kiunumise asemel,et kõik jälgivad meil,tehke meile,kes me midagi ei jaga IT-st, selgeks ,kuidas edasi "turvaliselt saaks"?
Mingist hetkest on kõik müüdavad arvutid mis win-ga töötavad ainult 10 peal.Mis te targad siis soovitate,trükimasinale ja felixile tagasi mina, nagu kunagi eelmisel sajandil ja arvuti ostmatta jätta?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

urmas66 kirjutas:

Aga mis oleks lahendus?Niisama kiunumise asemel,et kõik jälgivad meil,tehke meile,kes me midagi ei jaga IT-st, selgeks ,kuidas edasi "turvaliselt saaks"?
Mingist hetkest on kõik müüdavad arvutid mis win-ga töötavad ainult 10 peal.Mis te targad siis soovitate,trükimasinale ja felixile tagasi mina, nagu kunagi eelmisel sajandil ja arvuti ostmatta jätta?

Lihtne - ära uuenda. See, et tray-sse mingi junn tekib, ei kohusta sind uuendama. Kui sa oma praeguse W7/W8 pealt upgrade'i teed, ei saa mingil juhul öelda, nagu raud ei oleks vanemaga toiminud. Miks sa tegelikult uuendad? Et käia moega kaasas, olla popp ja noortepärane. Et saaks seltskonnas (kasvõi foorumis) öelda, et sa kasutad juba Win 10-t. Sa pole tegelikult mitte mingit kvalitatiivset lisa saanud. Su brauser ja Office jookseb ikka samamoodi ja reaalselt kasutad sa kõikidest võimalustest tühist osa.

Ka uue riistvara tootjad toetavad vähemalt W8-t veel vähemalt 5 aastat. Ehk selle aja jooksul on kindlasti draiverid olemas. Äriklassi seadmetel kindlasti veel ka W7 tugi pea sama kaua. Kindlasti vähemalt sinnamaani, kuni M$ selle XP kombel "ametlikult" maha matab. Keegi ei sunni sind W10-t kasutama, sa saad alati eraldi osta W8, hetkel veel vist ka W7 litsentsi. Sellise variandi, mille sa saad hiljem ühelt masinalt teisele edasi tõsta.

Kui keegi ei uuendaks või oleks see protsent vähemalt piisavalt väike, annaks see M$-ile signaali, et nii ei lähe, tõmmaku oma ülbusega tagasi. Aga M$ teab, et tema tootel on (hetkel veel) kriitiline mass ja kari lambaid, kes uuendavad lihtsalt seepärast, et tray-st tüütut popuppi ära saada. Ja et oleks popp ja noortepärane. See on kurb, selle vastu on väga raske saada ja see mõjutab kaudselt ka neid, kes ei uuenda.


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas tazavi »

efendi kirjutas:

ilmselt on peagi ka olemas karbike või tarkvarajupp, mis need w10 augud kinni paneb, saavad kõik seda rahulikult kasutada.

need saad käsitsi ka kinni keerata, kui guugeldad, või siis kui oled lasik nagu mina, siis sikutad failijupikese, millest mugavalt sulgeda need tagauksed: http://www.oo-software.com/en/shutup10

ja noh, netstat -a käsk on ka siiski töökorras, näed kes mis infot(seda küll mitte selle käsuga) ja kuhu väljastab.

naiivne on minna kümnele üle ja jätta kõik linnukesed nii nagu MS tahab.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:

.....Kui keegi ei uuendaks või oleks see protsent vähemalt piisavalt väike, annaks see M$-ile signaali, et nii ei lähe, tõmmaku oma ülbusega tagasi. Aga M$ teab, et tema tootel on (hetkel veel) kriitiline mass ja kari lambaid, kes uuendavad lihtsalt seepärast, et tray-st tüütut popuppi ära saada. Ja et oleks popp ja noortepärane. See on kurb, selle vastu on väga raske saada ja see mõjutab kaudselt ka neid, kes ei uuenda.

Ma küsisin,ikka selles võtmes,et lähed poodi,tahad win-ga arvutit(sest iOS ei tha),aga kõik on 10-ga.Ma ei räägi uuendamisest,mis on vabatahtlik.Mis siis tarkade klubi soovitab?Ära osta,proovi ilma läbi ajada või osta mingi vana kasutatud saan?
Kasutatud asja ei taha,tahan uut!Paku midagi konkreeteset,mitte ära räägi sellest,mis kunagi oli.
Sama küsimus ka will111-le ja w5l1k9-le.Mis on alternatiivid?
Tazavi pakkus välja konkreetse lahenduse,mitte ei hala kui halb kõik on.Seda ,et kõiki linnukesi vaikimisi pole vaja panna teab ka enamus tavakasutajaid,aga enamus ei tee seda.Mina vaatan alati väga konkreetsel need asjad üle ja olen ka teinud kõik,et minu tegemisi vähem ilma mööda laiali jookseks.Aga ma ei saa vältida kellegi huvi minu vastu,kui see on olemas,kasutan ma siis 7-t,8-t, või 10-t
Minul igatahes töötab 10-e hästi,mulle meeldib ja isikliklud asjad jätan enda teada,mitte ei levita neid netis.Sõpradega oskan ka ilma neti abita suhelda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

isiklikult käisin viimati poest arvutit ostmas üle 15a tagasi, edaspidi olen neid juba ise kokku pannud nii endale kui teistele (seega põhimõtteliselt justkui on juba siin üks alternatiiv?!) aga minuteada on asi väga lihtne...lähed näiteks hv.ee'sse, vaatad sealt välja misiganes masina, millel on op.süsteemiks märgitud näiteks Linux või Dos. Vaatad, mis poega on tegu ja võtad ühendust ning ütled neile, et tahaksid osta seda arvutit sinule sobiva windooza versiooniga. Ilmselt küsitakse, et kas teil on windooza endal olemas või soovite meilt osta ja see ongi põmst kogu keeruline stoori. Tehakse arvutus, installitakse windows ja saad oma masina kätte. Kas tundus nüüd väga ennekuulmatu? :D
Tõsi küll, kui soovid midagi tänapäeva mõistes juba väga kiviaegset sinna peale, a'la win2k siis võimalik, et pead pöörduma ostetud masina ja oma installiplaadiga kuskile teise poodi või nö. arvutiparandusse....alternatiivine mõne (tuttava) it-mehe poole või siis plaadi ise sisse panema ja paar korda õige koha peal klikkima.

kui aga ma eksin ja sellist asja tänapäeval tõepoolest enam mingil põhjusel teha ei ole võimalik (kuigi ise plaadi sisse panemist ma tõesõna ei näe kuidas keegi takistada saaks) siis võibki kokkuvõtlikult öelda, et lambad on olnud tulemuslikud oma õpitud abituses. ja võibolla tõesti, et varsti pole enam ka poode ega asutusi, kus leiduks isikuid, kes op.süsteemi installiga hakkama saaks.

aga meenutan korra veel ka seda, mida juba mõni aeg tagasi ütlesin - ehk et pikas perspektiivis on sul paratamatult õigus urmas66...mingil hetkel ongi kõik fucked up, uusi seadmeid enam muudmoodi ei müüdagi kui eelinstallitud 100% jälitatava softiga ning ise seda softi muuta ei ole võimalik (vähemalt mitte "seaduslikult" ja tavainimesel). aga ma loodan, et selline olukord teeb sulle kui suurele innovatsiooni austajale it-vallas siis ka suurt rõõmu

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

isiklikult käisin viimati poest arvutit ostmas üle 15a tagasi, edaspidi olen neid juba ise kokku pannud nii endale kui teistele (seega põhimõtteliselt justkui on juba siin üks alternatiiv?!)

Eks see nõuanne on ikka suht mõttetu, kes tänapäeval kasutab lauaarvutit peale paadunud mänguri? Läpakat päris ise eriti kokku ei pane vist?


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

no johhaidii! äkki loeks mu posti lõpuni enne kui täiesti mõttetuid vastuargumente esitama hakkad? :| lauslolli ei tasuks nagu ikka mängida ju

see ei olnud nõuanne, ma isegi ütleks, et see oli pigem lihtsalt väike nali, sissejuhatuseks vms. aga lauaarvutit kasutavad muide siiski päris paljud inimesed...näiteks mina ise ei ole mitte kuskilt otsast paadunud mängur, paljud tuttavad samuti mitte. ja see asi, mida sina nähtavasti tead lauaarvutina, on aja jooksul võtnud ka vähe "laiema" mõõtme. tänapäevane "lauaarvuti", mille saab väga vabalt nö. ise kokku panna, võib olla vabalt kompaktsem kui keskmine läpakas. lisaks sellele võib see olla veel täiesti hääletu ja võtta suisa vähem voolu. samal ajal omades näiteks oluliselt kvaliteetsemaid audio-video väljundeid, suuremat kettamahtu ja veel mõnesid boonuseid. ei maksa eeldada, et kõik inimesed, kes arvutit kasutavad, kasutavad seda vaid facebookis hängimiseks ja bikeri foorumisse postitamiseks.

ja veel, küsiti, et millised on võimalikud alternatiivid. lauaarvuti vabalt valitud softiga on ABSOLUUTSELT toimiv alternatiiv, mida kusjuures väga paljud isikud peaksidki kasutama (mängimisest juttugi tegemata). see, et järjekordselt 90% inimesi on täielikud lambad, kes kodus voodis kägaras kükitades õhtu otsa oma mune praevad...ei puutu tegelikult asjasse rääkides alternatiividest, kusjuures parematest alternatiividest!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mx77 kirjutas:
will111 kirjutas:

isiklikult käisin viimati poest arvutit ostmas üle 15a tagasi, edaspidi olen neid juba ise kokku pannud nii endale kui teistele (seega põhimõtteliselt justkui on juba siin üks alternatiiv?!)

Eks see nõuanne on ikka suht mõttetu, kes tänapäeval kasutab lauaarvutit peale paadunud mänguri? Läpakat päris ise eriti kokku ei pane vist?

Foto- ja videotöötluse puhul on arvuti võimsus väga oluline ning iga kolmandal inimesel on juba peegelkaamera ja/või go-pro, seega päris mõttetu ei ole.
Mina peaksin sama võimsa läpaka eest oluliselt rohkem välja käima, mis mul lauaarvuti on. Ning ekraan oleks läpparil ikkagi liiga väike.
Läpakat tõesti ise kokku ei pane aga olen viimasel ajal päris palju Ordi sülearvuteid hankinud, hea hinna ja kvaliteedi suhtega pillid on.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas:
mx77 kirjutas:

Eks see nõuanne on ikka suht mõttetu, kes tänapäeval kasutab lauaarvutit peale paadunud mänguri? Läpakat päris ise eriti kokku ei pane vist?

Foto- ja videotöötluse puhul on arvuti võimsus väga oluline ning iga kolmandal inimesel on juba peegelkaamera ja/või go-pro, seega päris mõttetu ei ole.
Mina peaksin sama võimsa läpaka eest oluliselt rohkem välja käima, mis mul lauaarvuti on. Ning ekraan oleks läpparil ikkagi liiga väike.
Läpakat tõesti ise kokku ei pane aga olen viimasel ajal päris palju Ordi sülearvuteid hankinud, hea hinna ja kvaliteedi suhtega pillid on.

Mul on väga palju tuttavaid, kes tegelevad profitasemel foto- videondusega. Neist valdav enamik kasutab siiski läpakat. Küll kallist, aga ikkagi.
Kusjuures ega see foto ja videoteema nüüd nii lootusetult palju ressurssi ka ei nõua. Mul omal on II gen i7 prosega läpakas ja väga edukalt saab suurte RAW failide ja Full HD vidote töötlemisega hakkama, kusjuures ma filmin videod protune rezhiimis ja kasutan lisaks montaazhile ka ulatuslikku WB ja värvikorrektsiooni.

Aga sorry jah, see pole Win 10 teema.

Willile - me ei tea kunagi millal MS lõpetab vanemate opsüsteemide litsentside müügi. Seega kui pirat ei taha peadki selle 10-ne omale installima.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, paljud inimesed kasutavadki läpakat, mõned neist põhjusega. paljud põhjuseta. moe asi...

aga ma ei mõelnud mitte niivõrd, või siis mitte ainult foto/videotöötluse teemat, vaid rohkem multimeedia pc'sid. mingi moodne nimetus on ka sellel, media center või whatever. ühesõnaga, arvuti on ühendatud näiteks teleka ning kvaliteetse helisüsteemi otsa. või projektori otsa. saab seal vaadata filme, sarju, youtube videoid, perepilte, koduvideoid, kuulata muusikat...ja mängida facebooki mänge ka kui tarvis :D

asi polegi ressurssis, läpakatel on tänapäeval tihtipeale seda juba päris palju. aga selleks, et arvutit mugavalt kasutada on vähemalt minumeelest vaja nii ehk naa inimlikku hiirt, klaverit ja mingit mõistliku suuruse, resoga monitori. alla 22" ei ole eriti mõistlik. ühendades kõik need asjad aga külge, ongi sul juba põhimõtteliselt lauaarvuti laadne asi. ja kui TEGELIKKU vajadust oma isiklikku kodust arvutit väga kuskile kaasa vedada ei ole ka...siis milleks ikkagi peab tegu olema läpakaga?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
will111 kirjutas:

isiklikult käisin viimati poest arvutit ostmas üle 15a tagasi, edaspidi olen neid juba ise kokku pannud nii endale kui teistele (seega põhimõtteliselt justkui on juba siin üks alternatiiv?!)

Eks see nõuanne on ikka suht mõttetu, kes tänapäeval kasutab lauaarvutit peale paadunud mänguri? Läpakat päris ise eriti kokku ei pane vist?

Ma tegelikult kasutan nii läpakat,kui ka töötegemiseks lauaarvutit.Ja viimase ostsin koos kahe vinge monitoriga vähem kui kuu aega tagasi.Praegu on lauaarvuti veel nii mõnigi eelis võrreldes läpakatega,kui sa just läpakat kaks korda kallimalt ei taha osta.Videokaart on minul üks asi,mis oli läpakal lahja.Võin eksida,aga tonnine lauaarvuti komplekt,võrdub kohati 2+ tonnine läpakas.
Ja ma isetegemisega ei tegele,ma ei ole luksepp,monteerija ja mida iganes,ma teen arvutiga tööd,mis toob mulle leiva lauale.Ma arvan,et enamus arvuti kokkupanijad ei pane omale autosid ja külmkappe ka ise kokku.Mul on lähisugulane selline tegelane,aga mul on tema ja ta aatekaaslaste kokkupandud asjadest selline kopp ees,et ma ei kasuta kõgevähematki teenust temalt juba ammu.
Aga will vingerdas minu küsimusest mööda nagu kogenud poliitik,ajakirjaniku küsimusest,andes mõttetut nõu pika teksti kujul.
Küsimus oli,et kui lähen poodi ja ostan arvuti,milledel on ainult win 10.Tavainimesena,nagu 99% meist on,ei hakka keegi kuskilt netist omale kallist asja soetama,seda teed ainult sina ja veel mõned friigid.Mis siis teha saaks.Sa küll möönad ,et see aeg on varsti käes,aga mis siis saama hakkab?Kuidas ennast kaitsta MS eest?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma vaatan, et sina oled ikka kordades osavam poliitik kui mina kunagi unistada võiksin :lol:

Misasjast ma täpsemalt mööda vingerdasin? Kas sind tavainimesena takistab miski minemast ja tegemast seda, mida ma sulle kirjeldasin? Mitte viitsimist ära palun isegi mitte ürita hakata vabanduseks tooma. Kui sa mitte midagi (no tõepoolest, selle kohta võiks vabalt nii juba öelda) teha ei viitsi või lihtsalt mingi lolli põhimõtte pärast ei taha siis ei saa sind küll keegi aidata, ja ei peagi sind keegi aitama...loomulikult on sul vaba voli osta ja kasutada täpselt seda, mida sa soovid, sealt kust soovid.
Misasi on see "kallis asi netist" millest sa räägid? Mul pole väitlemise vastu mitte midagi, aga jube niru on seda teha kui räägitakse niivõrd ebamäärast juttu. Üheldi arvutil ei ole "ainult win 10". Suht basic stuff juba, aga kõigile poes müüdavatele populaarsetele läpakatele on võimalik paigaldada ka vanemaid win versioone. Kui sina seda teha ei oska (mis on naljakoht arvestades millise enesekindlusega rääkisid mulle ennist it'st) ja sugulast ei usalda siis nagu ma ütlesin on olemas asutused ja arvutipoed, mis pakuvad sulle hea meelega installimise teenust. Ja noh, on ka uuena müügil selliseid, millel on nagu sa nõuad kohe ostes peal vanem versioon. Minumeelest on sulle erinevaid alternatiive siin juba kandikul ette laotud nii palju, et varsti nagu enam ei mahugi. Ole mees ja vali, mitte ära virise :wink:

Ennast ms eest kaitsta pole vaja, ms'i ei koti kellegi privaatsed andmed. ms teeb softi ja kirjutab sinna sisse selliseid lahendusi nagu keegi neilt nõuab...või mille eest keegi head pappi maksab. Ja saama ei hakka sinu puhul mitte midagi, sul ei ole midagi varjata. sul ei ole midagi isiklikku, mida sa ei taha, et keegi teine teaks, sinu pangakontolt ei ole midagi võtta ja sinu perepildid on kogu maailmale vaatamiseks. sa oled sellest kõigest teadlik ja elad selle teadmisega sama rõõmsalt edasi nagu sa teed seda praegu.
mis teistel saama hakkab? eks ole näha, ilmselt tuleb lihtsalt pädev alternatiiv windoozale mingil hetkel. aga näis kaua tavamõistes arvutil veel üldse elada on jäänud. 5 aastat ehk max

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Black »

Tõenäoliselt on aegajalt ikkagi vaja, et mingi profülaktiline sõda või revolutsioon üle käiks. Nii et, jah, käputäis paranoikusid ei saa massi paraku reaalselt takistada mugavalt hukatuse poole liikumast.

Mul ka muide peamiseks lauamasin (mille "ostmise aega" ma ei oskaks kuidagi öelda), kuigi ei mängi ja riiulis on pinu läpakaid ka ja kasutan näiteks autodiagnostika softi jooksutamiseks jms. Diivanile või reisule on aga mugavam tahvel võtta. Läpakas on puhas kompromiss portatiivsuse nimel. Laua taga kasutamiseks võrdlemisi ebamugav, kui hiirt, klaverit ja korralikku monitori külge ei torka. Aga eks inimene harjub ju kõigega...

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

w5l1k9 kirjutas:

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)

Ma tahan, et mul asjad lihtsalt töötaks, mitte ei viitsi tegeleda mingi arvuti näppimise ja foorumitest abi otsimisega.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas will111 »

huvitav, ma panin omale viimase arvuti kokku nüüd juba kuskil vist ligi 4a tagasi (noh olen vahetanud "kuluosasid" nagu videokaarti vist korra ja toiteka lihtsalt igaks juhuks) ja arvan, et umbes sama kaua on sellel peal olnud ka see üks ja sama win 7. mitte midagi ei ole näppinud, mitte midagi ei ole viga olnud ja kuskilt foorumist mingit abi otsimas ei ole pidanud käima.

kui rääkida läpakatest siis selliseid masinaid sisuliselt ei eksisteeri, mis üle 3a töötaks täiesti probleemivabalt. kui midagi muud isegi ei juhtu siis aku sureb neil ikka täielikult ära selle aja peale. ka tööläppar, mis iseenesest on ikka väga hea ja kvaliteetne äriklassi masin lenovolt...no ei saa mitte kuidagi väita, et sellel poleks praeguseks ajaks ühtegi probleemi!

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Mul 4a vana Asusega pole küll midagi juhtunud. Aku peab 3-4h. Hind oli samade näitajate juures turu odavaim ka veel.

Kasutaja avatar

lowrider12
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Sept 2011, 16:58
Tsikkel: KawaER6F-11
Asukoht: Pärnu

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas lowrider12 »

Näe tsikliteema sujuvalt IT-ks läinud:) Küsis keegi teema alguses, mis vahe W8.1 ja W10-l on? Endal nüüd kolmas nädal jookseb W10 ja ei kurda. Veidi kiiremini jookseb mu hübriidis ja kujundus tundub ka mu silmale parem. Vasakust nurgast lahtikargav menüü on ka lahe. Palju W8.1 muidugi ei erine, veel uus Office on pilves tasuta kaasas, W8.1 platvormil kasutasin WPS tasuta vabavara. Uus internetilehitseja Edge ei kõlba küll kuhugi, ID-kaardi tuge pole ja aegalsem kui Chrome. Õnneks on kõik lehitsejad W10 ka lubatud-toimetamas. Kui W10 ei meeldi, saad kuu aja jooksul W8.1. tagasi installida, siis kustutatkase 8.1 arvuti backupist ära. Arvuti 1,5 aastat vana hübriid Toshiba (see siis 13" tahvel, füüsiline klaviatuur libiseb ekraani alt väja ja saab kasutada ka tüüpilise lap-topina), sellel oli ostes juba W8.1 peal. Kuna mingit sellist salajast kraami, mis ameerika Microsofti osakondi ja CIA mehi huvitaks, arvutis ei säilita, siis selle "suure venna"-teemat ei põe. Vaevalt, et ameeriklasi minu mingid väikeettevõtte aruanded või reisipildid huvitavad...enamus dokumente ka keeles, mida räägib 6 miljardist maamunal elavast inimesest vaid 1,3 miljonit inimest ja mida GoogleTranslate tõlgiks inglise keelde mõttetuks mulaks...

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

mx77 kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)

Ma tahan, et mul asjad lihtsalt töötaks, mitte ei viitsi tegeleda mingi arvuti näppimise ja foorumitest abi otsimisega.

On sul mõni konkreetne näide, "mis seal ei tööta" ja mida sa pead pidevalt näppima ja foorumitest abi otsima?

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kaimex »

w5l1k9 kirjutas:

On sul mõni konkreetne näide, "mis seal ei tööta" ja mida sa pead pidevalt näppima ja foorumitest abi otsima?

Näiteks ID kaardi süsteem. Mis kasu on windowsist, kui ei saa isegi panka minna. :wack:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

On sul mõni konkreetne näide, "mis seal ei tööta" ja mida sa pead pidevalt näppima ja foorumitest abi otsima?

Näiteks ID kaardi süsteem. Mis kasu on windowsist, kui ei saa isegi panka minna. :wack:

ID kaart ei tööta uues windowsi brauseris nimega Edge.Kõik toimib win10-s ,kui kasutad IE-d või Chrome voi Mozillat.Ehk vale jutt sul.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

urmas66 kirjutas:
kaimex kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

On sul mõni konkreetne näide, "mis seal ei tööta" ja mida sa pead pidevalt näppima ja foorumitest abi otsima?

Näiteks ID kaardi süsteem. Mis kasu on windowsist, kui ei saa isegi panka minna. :wack:

ID kaart ei tööta uues windowsi brauseris nimega Edge.Kõik toimib win10-s ,kui kasutad IE-d või Chrome voi Mozillat.Ehk vale jutt sul.

???

Algne küsimus oli:

Kood: Vali kõik

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS (Free and Open Source Software) abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)
"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas kaimex »

w5l1k9 kirjutas:

???

Algne küsimus oli:

Kood: Vali kõik

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS (Free and Open Source Software) abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)

Minu viga siis id kaardi kohapealt. Pole ise 10-t proovinud ja ei taha ka.
Endal siuke mulje, et kui paljudel saab windowsist kopp ette, võib apple-l paremini minema hakata. :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Windows 10 teema

Lugemata postitus Postitas mx77 »

w5l1k9 kirjutas:
mx77 kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

Mis asi see siis täpsemalt on, mis teid Windows OS kasutama sunnib?
Mis on need ime asjad, mida sa FOSS abil aetud ei saa?

Õpitud abitus pole pädev vastus :)

Ma tahan, et mul asjad lihtsalt töötaks, mitte ei viitsi tegeleda mingi arvuti näppimise ja foorumitest abi otsimisega.

On sul mõni konkreetne näide, "mis seal ei tööta" ja mida sa pead pidevalt näppima ja foorumitest abi otsima?

Tahad sa öelda, et iga jumala soft, mis Windoosa peal töötab, töötab ka pingu peal lihtsalt nii, et vajutan download>install ja valmis?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”