Haagise tuled

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Veikx
Postitusi: 25
Liitunud: 23 Mai 2014, 12:31
Tsikkel: BMW F650 Dakar
Asukoht: Tartu

Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Veikx »

Tere,

otsin kerghaagiselle uusi tagatulesid. Thaks panna LED tuled, siis ei pea enam pirnidega jamama. Internet on igasugu variante täis, aga äkki on oskab keegi mõnd head varianti omast kogemusest soovitada. Ei tahaks tellida selliseid mile LED-id aastaga ära surevad. Peaks ikka olema sellised millega ülevaatuslt läbi saab.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Läheb Automaailma või Tööriistamarketisse ja käes ongi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Oli omal sama mure. Sai ostetud sellised https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... 4_ledi_12v ja https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... ledi_1224v .
Ülevaatusel muret polnud. Nüüdseks tuled küljes juba üle 3 aasta, käru seisab talvel veidi niiskes keskkonnas, kuid tuled toimivad ilusti. Ühendamisel pead arvestama seda, et kui tavalistel tuledel ühendasid juhtmed tule sees, siis nendel tulevad juhtmed tuledest välja ja ühendused tuleb teha väljaspool tuld. Mina ostsin selleks paar niiskuskindlat harukarpi ja ühendasin (jootsin) juhtmed kokku nende sees.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas pühak »

Liimiga termosukk joodetud ühenduse ümber peaks ka piisavalt ilmastikukindla ühenduse tagama. Sellist asja saad üldiselt ainult spets elektritarvete poest.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Mina kasutasin tavalist termokahanevat ühenduste ümber. Ük asi veel, kui pirnidega tuledel jooksis massijuhe ka tule sisse ja läk käru keresse tulekinnitus poldi abil, siis LED tuledel puudub massiühendus selle poldi kaudu, nii et kas vead tulede vahele lisajuhtme massi jaoks või teed ise korraliku massiühenduse käru keresse (mina vedasin lisajuhtme kahe tagumise tule vahele, sest esimesed gabariittulede jaoks jooksid nagunii ette massijuhtmed ja tundus kuidagi kindlam juhtmed omavahel kokkujoota).


Andres J
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Dets 2009, 20:13
Tsikkel: H-D Road King
Asukoht: Saue

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Andres J »

Olin sama küsimuse ees ja kuna varasemad kogemused igasuguste haagise tuledega tõotasid suuremat pusimist, siis läksin kergema vastupanu teed ja ostsin Tööriistamarketist valmis komplekti kõigi juhtmete, tulede, ja pistikutega jäi vaid külgekruvimise vaev ja töötas esimese katsel.


K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas K2bi »

kui haagise tulesid vaja siis tulge ja küsiga GOKART As peterburitee 111

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui autol on tehasest konks,siis peab vaatama sellised Led tuled,mis ei hakka vea teadet näitama.Mul oli ühe tuttava käru taga, selliste tuledega ja ei olnud meeldiv.On olemas tuled,mis seda ei näita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas K2bi »

meil on ka need tuled olemas, kuid hind on ka vastav ja keegi ei raatsi neid osta.

Kasutaja avatar

motomatkaja
Postitusi: 119
Liitunud: 06 Jaan 2007, 20:20
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas motomatkaja »

Vali siit , väga suur ja odav valik :roll:
http://www.aliexpress.com/item/Integrat ... 18400_6150

:bsmile:

HONDA NTV 650 Revere

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas K2bi »

sarnaseid saab meilt ka 20 .-ga

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen siiani neid vankooli omasid ostnud,sest saavad üsna tihti viga ja tavatuli maksab mulle Motoralis vist 5-6 vahel.Isegi klaasi pole mõtet osta(vist ei saagi)sama raha eest uus tuli ja ei mingeid veataeteid,et gabariit ei põle ja et stop ei põle ja vasak suund ei põle jne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Samalaadne pirnidega tuli, nagu ma siia LED-idega tule lingi panin, maksaks mulle 3€ aga sellegi poolest vahetasin nad LED-ide vastu välja, sest väga tüütu oli praktiliselt igal aastal (käru seisab talvel veidi niisketes tingimustes) tagatulesid vahetada. Kohe saab kolm aastat LED-idega täis, üks aasta veel ja hinna poolest olen tasa (sain tuled 12€ tk), iga järgnev aasta toob juba "kasumit". Seega julgen nied LED-e soovitada. Kas keegi oskab öelda, kus kohas eestist saaks selliseid LED-e https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... tuli_parem ? Seda musta kinnitust pole vaja.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ise panin neile pisikestele sooja valgusega LED pirnid sisse.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Haagise tuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Peps7 kirjutas:

Samalaadne pirnidega tuli, nagu ma siia LED-idega tule lingi panin, maksaks mulle 3€ aga sellegi poolest vahetasin nad LED-ide vastu välja, sest väga tüütu oli praktiliselt igal aastal (käru seisab talvel veidi niisketes tingimustes) tagatulesid vahetada. Kohe saab kolm aastat LED-idega täis, üks aasta veel ja hinna poolest olen tasa (sain tuled 12€ tk), iga järgnev aasta toob juba "kasumit". Seega julgen nied LED-e soovitada. Kas keegi oskab öelda, kus kohas eestist saaks selliseid LED-e https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... tuli_parem ? Seda musta kinnitust pole vaja.

Ma ostsin selle käru 2006 ehk 10 aastat tagasi ja olen reaalselt vahetanud ühe korra mõlemad tuled ja ühe korra vasaku tule,mille sõber katki sõitis.Kõik vahetused on tegelikult ikka füüsilise purunemise tagajärg,mitte klemmide oksüdeerumine.Piisab kui lased peale paigaldust seest kontakt spreiga üle ja kordad seda ,kui mõnda pirni vahetad.Ma ei kasuta seda käru igapäevaselt ja suurema osa ajast ta seisab,nii et juskui oleks põhjust korrodeerumisele.Muidugi olen mõned tuleklaasid ka veel lisaks vahetanud,aga tuled on seest korras olnud.
Mina oleks Ledidega siis igaljuhul kõvasti miinuses ,sest ka led läheb füüsiliselt sama kergelt katki kui tavaline tuli.Ainult,et ledi puhul, pead igakord terve tule ära vahetama.
No ja muidugi ledidega siis see vea teadete paraad armatuurlaual.
Nende küsitud tulede asemel pane korralikud rekka sarvetuled ja mure murtud ilmselt väga kauaks.Lisaks on nende sarvedega ka pimedas hea tagurdada.
Midagi sarnast,aga pikkuse saab erineva valida,et ka paistaks auto peeglitest ära.
http://www.flintkaubandus.ee/et/a/gabar ... -led-parem

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”