Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Puhasti on Variocomp 5K ja maksumus koos paigaldusega tuli 3350€. Võimalik, et sellises kohas, kus on pehmem pinnas, saab kergema paigalduse arvelt odavamalt. Minu juures on maapind kaevamiseks enamvähem raskeim võimalik Eestis. Kuskil poole meetri sügavuselt algavad savi ja paekivikihid vaheliti, 1,5-2m pealt läheb üle puhtaks paeks, asuta või lubja- ja killustikukarjäär. Kopamees kaevas, pani vahepeal piigi kopa asemele ja rammis sellega. Kõikse aeg vandus nii, et taevas lõpuks pilve läks.
Ma loll ütlesin muidugi hinnapakkumist võttes kohe ära, et ilma rammerita hakkama ei saa. Äkki oleks salatsedes odavamalt saanud? :D



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

urmas66 kirjutas:

Bakter kas on tootja poolt tünnis juba olemas või tuleb osta ja ise lisada. Ise ei teki seal midagi.

Et nagu s**t ise ei lagunegi? Ära aja, bakterit lisataksegi ise juurde sellepärast, et orgaanikat vähe peale tuleb. Kui paksu kraami piisavalt, tekib bakter ka ise mõne kuu jooksul ja ise midagi lisama ei pea.

SERTÃO
Kasutaja avatar

henry
Postitusi: 156
Liitunud: 22 Nov 2004, 16:25
Tsikkel: Suzuki GSX1100G
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 1 kord

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas henry »

Minul Uponori imbväljaku süsteem. Ise ei paigaldanud vaid sain majaostuga kaasavaraks. Töötanud nüüdseks vast 10+ aastat.
Eelmine omanik ei olnud majapidamises väga hoolikas. Tampis sisse hulga raha erinevatesse veepuhatus süsteemidesse aga neid kas ei kasutanud või ei hooldanud.
Uponor üks neist. Esimestel aastatel lasin paksu kaks korda aastas väljavedada, kevadel ja sügisel. Viimasel korral oli paksu juba niipalju, et tühjendajal oli kraami kättesaamisel üksjagu tegemist aga hakkama sai. Seega peale viimast musta tühjendamist lasin puhta vee sisse ning lisasin Ecogene Bio7 tootangud. Kõigepealt Start või Restart ning seejärel bakter otsa. Nüüd olen korra kuus lisanud bakterit. Aeg ajalt võtan mahutilt kaane maha ja vaatan kuidas olukord on. Reeglina on paks moodustanud veepeale mingi koorikulaadse kaane. Piisab kui koorik lõhkuda väikesteks osadeks. Ma ei tea kas Ecogene on minu majapidamises parim aga kuna ta oli poeriiulil olemas, mõtlesin, et proovin.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kirs kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Bakter kas on tootja poolt tünnis juba olemas või tuleb osta ja ise lisada. Ise ei teki seal midagi.

Et nagu s**t ise ei lagunegi? Ära aja, bakterit lisataksegi ise juurde sellepärast, et orgaanikat vähe peale tuleb. Kui paksu kraami piisavalt, tekib bakter ka ise mõne kuu jooksul ja ise midagi lisama ei pea.

Ei viitsi sita üle vaielda,aga kui sind teema huvitab,siis helista mõnda neid asju tootvasse firmasse ja saad teada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

urmas66 kirjutas:

Ei viitsi sita üle vaielda,aga kui sind teema huvitab,siis helista mõnda neid asju tootvasse firmasse ja saad teada.

Sealt mu info just pärinebki.
Panen ühe biopuhasti juhendi ka näiteks: http://www.redsom.ee/files/filemanager/ ... juhend.pdf
Loe hoolikalt seda lehekülge, kus hooldusest räägitakse.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kirs kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ei viitsi sita üle vaielda,aga kui sind teema huvitab,siis helista mõnda neid asju tootvasse firmasse ja saad teada.

Sealt mu info just pärinebki.
Panen ühe biopuhasti juhendi ka näiteks: http://www.redsom.ee/files/filemanager/ ... juhend.pdf
Loe hoolikalt seda lehekülge, kus hooldusest räägitakse.

Googeldasid või suhtlesid otse nendega? Mul kahel naabril anloogne,küll mitte täpselt sama toode,aga ka Klaasplastist pärit.Mõlemad on ostnud Kemotekist bakterit(tootja soovitusel),sest haisema läheb.Ma neid meil toodetud klaasplastist nö piraattooteid üldse väga tõsiselt ei võta.Mahutiks küll(ostsin isegi ühe 5m3),aga sepitiku-boipuhasti osataks vähe parema.Hinnavahet kusjuures peaaegu pole.
Mul pole Uponori tünnis mingit muda kordagi olnud.On selge vesi ja vee peal hõljuv tselluloosi kiht(WC paberi jääk) nii umebs 20cm paksune tekib paari aastaga.Peale tselluloosi,laguneb seal tunnis kõik sisuliselt veeks.
Kas see muda lisatakse siis ise sinna klaasplast tünni või? Siis äkki tekib bakter seal mudas,aga puhtas tünnis on see väga ebatõenäoline.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Loomulikult tekitab lagunemisprotsess haisu, peabki. Sellepärast ongi vajalik süsteemile ka korralik tuulutus. Kordan, mingit lisabakterit õigesti paigaldatud korralikult toimivasse süsteemi lisada EI ole vajalik, sest kogu töö teeb ära looduslik protsess. Jutt, et ilma bakterit lisamata üldse süsteem töötamagi ei hakka on vale.
Soovitada võib igasugu asju, kas see ka just vajalik on iseasi.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kirs kirjutas:

Loomulikult tekitab lagunemisprotsess haisu, peabki. Sellepärast ongi vajalik süsteemile ka korralik tuulutus. Kordan, mingit lisabakterit õigesti paigaldatud korralikult toimivasse süsteemi lisada EI ole vajalik, sest kogu töö teeb ära looduslik protsess. Jutt, et ilma bakterit lisamata üldse süsteem töötamagi ei hakka on vale.
Soovitada võib igasugu asju, kas see ka just vajalik on iseasi.

Sa oled nende toodete paigalduse või tootmisega kuidagi seotud või ....?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas joel »

Tõenäoliselt räägib Kirs õiget juttu. Samalaadseid süsteeme on ju sügaval nõuka-ajalgi tehtud ja vaevalt, et keegi siis mingit bakterit sinna lisas. Tartu eramaja näitel - on neli kaevu (betoonrakked, betoonpõhjaga) ja väljund läheb linna kanalisatsiooni. Sama hästi võiks minna imbväljakusse, sest seal voolab ainult vedelik. Esimesed kaks kaevu on sügavad ja ülevool järgmisesse võetakse toruga alt osast. Peal on paks koorik, all on vedel. Kolmas kaev on madal, õigemini äravool on sügaval, vast 20-30 cm põhjast. Sinna kaevu tuleb ka keldrist sauna trapp. Neljas on põhimõtteliselt ainult liitumiskaev krundi piiril, kus nii sisse-kui väljavool on ca 10 cm kõrgusel põhjast. Mingit eraldi bakterit pole sinna kunagi lisatud ja kaevusid on tühjaks tõmmatud ainult ummistuse korral. Nii palju, kui ma mäletan, on kõik ummistused olnud põhjustatud kas kaevu kasvanud puujuurtest, mis ummistavad toru suudme või aja jooksul purunenud keraamilistest torudest kaevude vahel. Viimases kaevus oli puujuurte probleem niivõrd suur, et lasin seal siseneva ja väljuva toru omavahel kokku ühendada. Kusjuures enne esimest ummistust, mida mina mäletan, oli asi aastakümneid toiminud. Originaalis olid kaevudel puitkaaned paarikümne cm sügavusel mulla all ja pika meenutamise peale alles hakkas vanematel inimestel meenuma, et kuskil maja ees muruplatsi all on vist mingid solgikaevud ja peaks sealt veidi kaevama.

Kindlasti võib vaielda, kas sellise süsteemi puhul on tegu pigem septiku või biopuhastiga. Mingeid väljuva vee analüüse ma loomulikult kunagi teinud ei ole. Veelgi enam - tänapäeval võib minu teada need kaevud kinni ajada ja kõik otse linna kanalisatsiooni lasta. Küll aga mingi elu seal paksu vedelaks teeb, sest erinevalt septikust regulaarset tühjendust need kaevud ei vaja.

Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”