Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kuna minu kodupiirkonnas on igatsugu karstilõhede ja muidu hõreda maapinna tõttu eramu solki lubatud käidelda ainult biopuhasti vahendusel, siis tuleb see paigaldada. Seni on solk iidse kombe kohaselt ämbriga põõsasse või metsa alla visatud, aga tahaks elamisse nüüd natuke euromugavusi tekitada.

Olen välja mõelnud paar nõuet huvipakkuvale biopuhastile:

  1. heitvee puhastamine peab toimuma mikroorganismide toimel, elektriga aeratsioon ei sobi, kuna siin külakolkas on veel XXI sajandil elektrivarustusega asjad nii ja naa.
  2. biopuhasti peab olema võimeline puhastama 5-6 inimese produtseeritava solgi.
  3. kuna talvel 3-4 kuud seisab maja tühjana, elanikud on linnakorteris "maapaos", siis vajalik biopuhasti peab suutma sellist pausi taluda.
  4. pakutav lahendus peab sobima valla asjapulkadele.

Elan Tallinnast küllalt kaugel, seega koos paigaldusega variante on tõenäoliselt raske leida, normaalse hinnaga vähemalt.



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Neid on umbes mustmiljon.
Sõltub sellest, kuidas ja mida sa teha saad. Maa sisse kaevatavatel on üldine hinnatase 1.5K€.
Ma ei suuda hetkel üles leida aga on olemas ka tiigi/märgala moodi moodustis pinnal. Seal on materjalikulu suhtelist väike, peamiselt veekindel aluspõhi ja torud. Istutatakse hundinuia ja kõrjkjat täis ja töötab mis mühiseb. Paaril ökomajal on sellised (ühte sellist maja mainitakse siinses artiklis http://www.aripaev.ee/pdf/erilehed/2110.pdf vt. lk 6).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ämbriga põõsasse tohib visata, aga kui vead PVC toru sinna samasse põõsasse, on keelatud saastamine. Sai ise ka just paar nädalat tagasi mõeldud selle üle, et kui kombineeriks kaks asja - koguks solgi tünni aga tühjendaks seda ämbriga üle serva - kas see oleks siis lubatud või ei? Vaatan kõigepealt ära, mis lahenduseni te siin teemas jõuate :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 314
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Romka »

Mingisugusest odavatest heledast klaasplastist tehtud juradest hoia kohe eemale. Need tehakse nii õhukesed, et maapind ise pressib need puruks. Ise olen näinud ühte sellist püstist nö purgikujulist, millel maapind oli külje alt talla küljest lahti pressinud, kuigi oli ilusti nõuetekohaselt betoontallale paigaldatud. Lisaks ei hakanud sellel ka puhastusprotsess tööle, omanik lasi sitta mujalt juurde vedada. Täielikult mahavisatud raha. Korralik asi on puhastid.ee lehel, seal tunnel-imbsüsteem ja kõvast plastist tugev tünn.

Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas qwerin »

puhasti.ee on väärt koht. Võibolla on mõnestki teisest kohast kallim, kuid kvaliteet on väga hea. Endal septik imbväljakusüsteemiga- paigaldus lihtsam, kaevamist vähem, kuna tunnelid on imbväljakus ja seega ka materjalikulu väiksem.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Teemaalgatajal ei tohi imbväljakuga süsteem, ehk siis septik ju olla. Biosüsteemil peaks väljuv kraam olema juba niivõrd puhas, et on lubatud loodusesse juhtida, näiteks kraavi. Või olen ma millegist valesti aru saanud.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul selline tunne,et Pühakul just septik(biopuhasti)+imbväljak vaja paigaldada.
Neid tehakse paju,aga mina soovitaks Uponori toodet või selle analoogi ehk plastikust,mitte klaasplastist tünniga.Meie kohalikud klaasplastist asjad on kohati nõrga korpusega ja ka puhastada on neid keeruline.Kuna neil üldjuhul on kolm suht peenikest toru-luuki,siis sisse ei näe ja tuleb kogu sisu välja imeda.
Upnori toode
https://www.uponor.ee/lahendused/infras ... eptic.aspx
versus selline
http://www.puhastid.ee/klaasplastist-septik/
Uponori oma kõige mugavam puhastada ja ka väga mugav paigaldada.Bakter on tünnis juba sees ja tünn ise 3 kanti.Mina ,kes ma lasen sinna solki igapäev,puhastan seda paari kolme aasta takka.Puhastada on vaja selleks,et wc paberist ülejääv tselluloos veepinnalt kokku korjata.Tselluloos ei idane ega mädane.Kuna Uponori omal on üks suur luuk,siis sealt saab sibiauto nagu tolmuimejaga veepeal hõljuva tselluloosi kihi kokku imeda ja ongi kõik.Pärast lasen jälle ääreni vett täis ja paar aastat mureta.Nendel klaasplast tünnidel on tihtipeale, peale tühjaks imemist ,vaja ka bakterit juurde panna.Muidu võib haisema hakata.Seda saab osta sellisest kohast
http://www.kemotex.ee/bio-aroom-ja-vede ... osaatorile ehk ei pea sitta juurde tooma,nagu keegi eespool mainis.
Uponori oma müüakse täiskomplektis koos kõigi vidinatega ja on pakitud üheks ühikuks,nii et mahub sõiduauto kärusse.Kaalub äkki paarsada kilo,igatahes kolme mehega saime käru pealt maha.peale selle ostu pole vaja muud kui koppa,millega auk kaevata.Ankurdada betoonplaadile on vaja siis kui on väga märg maa,aga kuna septik on alati ääreni täis,siis üldjuhul ta ei hakka üles tõusma ka kõveimate külmadega ja mõõdukalt niiske pinnasega.
Mul on 8 aastat kasutuses ja 3 korda on sibi käinud.
Hinnad on korralikel kõigil suht ühte auku ehk 1,3-1,5 tuhat.Kui on palju odavam,siis tuleb uurida mille arvelt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Imbväljak võib olla küll, aga jah, see saab olla vaid pärast biopuhastit. Kraavivariant ei sobi seetõttu, et lähim arvestatav kraav 3km kaugusel.

Juba omajagu olen täna targemaks saanud, seni pole osanud toote kvaliteedile tähelepanu pöörata. Aga kuna olen ehitusasjades võhik, siis ootan endiselt diskussiooni jätkumist. Eks ma siis nokin sealt vajalikku infot ja võibolla mõni teine saab seda samuti.

Kui keegi tahab Virumaal paigaldusteenust täislahendusena pakkuda, siis olen sellistele pakkumistele samuti avatud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tsiklifoorum (lol)

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

mx77 kirjutas:

Tsiklifoorum (lol)

Aga tagatuba. Sisaldab Tagatoa kraami. Koondab endasse kõik bikeri foorumi mittemototeemalised jutud, kaklused ja sõimu. Nõrganärvilistel mitte siseneda. :mrgreen:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Macintosh kirjutas:

Neid on umbes mustmiljon.
Sõltub sellest, kuidas ja mida sa teha saad. Maa sisse kaevatavatel on üldine hinnatase 1.5K€.
Ma ei suuda hetkel üles leida aga on olemas ka tiigi/märgala moodi moodustis pinnal. Seal on materjalikulu suhtelist väike, peamiselt veekindel aluspõhi ja torud. Istutatakse hundinuia ja kõrjkjat täis ja töötab mis mühiseb. Paaril ökomajal on sellised (ühte sellist maja mainitakse siinses artiklis http://www.aripaev.ee/pdf/erilehed/2110.pdf vt. lk 6).

Lugesin selle ökomaja jutu läbi, igati hariv info. Mul vist jääb kohaliku soo rajamine ära, kuna ei taha seda aeda ega maja ette põllule teha. Maja taga sai paar aastat tagasi vana mets maha võetud ja kena noor asemele istutatud; kahju seda hävitama hakata. Biopuhasti matan aga aeda, sissesõidutee äärde lillepeenra taha ja isegi nendel harvadel tühjenduskordadel pole pütimehel vaja tee pealt maha sõita.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

kki
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Veebr 2008, 20:56
Tsikkel: Honda CBR 600FY, 2000.a.
Asukoht: Tallinn - Kadrina

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas kki »

Saada kogu info asukoha ja lähteandmetega erkki(at)schottli.ee, saan pakkuda täislahendust koos vallale sobiva dokumentatsiooniga. Kus kandis Lääne-Virumaal see on?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

"Biopuhastid kõige odavama hinnaga Eestis!" loomulikult :D
http://www.augustbio.ee/biopuhastid/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas:

Imbväljak võib olla küll, aga jah, see saab olla vaid pärast biopuhastit. Kraavivariant ei sobi seetõttu, et lähim arvestatav kraav 3km kaugusel.

Juba omajagu olen täna targemaks saanud, seni pole osanud toote kvaliteedile tähelepanu pöörata. Aga kuna olen ehitusasjades võhik, siis ootan endiselt diskussiooni jätkumist. Eks ma siis nokin sealt vajalikku infot ja võibolla mõni teine saab seda samuti.

Kui keegi tahab Virumaal paigaldusteenust täislahendusena pakkuda, siis olen sellistele pakkumistele samuti avatud.

Kui natukenegi joonist lugeda oskad ja kopamehe leiad,siis pole seal rohkem nagu midagi teha.Torusid üksteise otsa lükata ei ole ju keeruline.Rendist võtad kolmjalaga laserniveliiri ja lati.Lisaks vaja paar labidat,reha ning sõber ühe labida taha(aga saab ka üksi koos kopamehega hakkama).Materjalidest vaja veel paar koormat liiva ja koorem 16/32 killustikku imbväljaku alla.Tünni ümber oleks mõistlik panna liiv.Sügavus on välja mõõdetav majast väljuva toru otsa järgi.Majast väljuv toru siseneb tünni ja sealt väljub toru imbväljakusse.
Täna kehtiva ehitusseaduse järgi pead võtma vallast kaeveloa.Selle saamiseks nõutakse üldjuhul asendiplaani ja sinna märgitud mahuti asukohta.Projekti meie vallas ei pidanud tegema.Asendiplaanile(tegin koopia maja projekti juures olnust) joonistasin ise selle asjanuse peale ja see sobis.Mingi riigilõiv oli ka.Lisaks küsiti toote vastavus sertifikaati(saab koos tootega,sellest tegin neile koopia) ja kogu paberi majandus oligi korras.Kõik asjad saatsin valda skännitult digiallkirjastatuna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Reoveepuhasti paigaldamiseks (<5m3/24h) on anyway vajalik projekt ja ehitusteatis teha nii et alusta ikka paberitest.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/10 ... Lisa_1.pdf#

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Neid on umbes mustmiljon.
Sõltub sellest, kuidas ja mida sa teha saad. Maa sisse kaevatavatel on üldine hinnatase 1.5K€.
Ma ei suuda hetkel üles leida aga on olemas ka tiigi/märgala moodi moodustis pinnal. Seal on materjalikulu suhtelist väike, peamiselt veekindel aluspõhi ja torud. Istutatakse hundinuia ja kõrjkjat täis ja töötab mis mühiseb. Paaril ökomajal on sellised (ühte sellist maja mainitakse siinses artiklis http://www.aripaev.ee/pdf/erilehed/2110.pdf vt. lk 6).

Lugesin selle ökomaja jutu läbi, igati hariv info. Mul vist jääb kohaliku soo rajamine ära, kuna ei taha seda aeda ega maja ette põllule teha. Maja taga sai paar aastat tagasi vana mets maha võetud ja kena noor asemele istutatud; kahju seda hävitama hakata. Biopuhasti matan aga aeda, sissesõidutee äärde lillepeenra taha ja isegi nendel harvadel tühjenduskordadel pole pütimehel vaja tee pealt maha sõita.

Pütimees võtab minul 48-50m kauguselt,sest teatud nõuete täitmiseks ei saanud muud moodi asju krundile paigaldada.Teed tünni juurde ka ei tahtnud teha.Siiani pole see kellelegi probleemiks olnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas:

Reoveepuhasti paigaldamiseks (<5m3/24h) on anyway vajalik projekt ja ehitusteatis teha nii et alusta ikka paberitest.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/10 ... Lisa_1.pdf#

Kui sa selleks eraldi maja ei ehita,siis ei ole see asi ehitis vaid rajatis ja asi piirdus eelmisel sügisel,olemas oleva hoone juurde, tünni panemiseks(ehk juba uue seaduse kehtimise 31.07 järgselt)kaeveloaga.

Seal ju ka kirjas,et pole vaja projekti.
Kogumismahuti,
kogumiskaev või septik
iseseisva ehitisena
Ehitusteatis https://www.mkm.ee/sites/default/files/ ... is_uus.doc

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas:
Maaks kirjutas:

Reoveepuhasti paigaldamiseks (<5m3/24h) on anyway vajalik projekt ja ehitusteatis teha nii et alusta ikka paberitest.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/10 ... Lisa_1.pdf#

Kui sa selleks eraldi maja ei ehita,siis ei ole see asi ehitis vaid rajatis ja asi piirdus eelmisel sügisel,olemas oleva hoone juurde, tünni panemiseks(ehk juba uue seaduse kehtimise 31.07 järgselt)kaeveloaga.

Seal ju ka kirjas,et pole vaja projekti.
Kogumismahuti,
kogumiskaev või septik
iseseisva ehitisena

No ma panin ju isegi lingi, et inimesed saak vajaliku info kätte, koos OLULISE vihjega (reoveepuhasti tootlikkusega <5m3/24h), aga näe ei osata lugeda :(
NB! Biopuhasti ei ole seesama mis on septik/kogumismahuti, ehk siis pead tabelist rajatiste alt otsima ülesse "Kanalisatsiooniehitis" ja sealt alt "Reoveepuhasti, jõudlus alla 5 m3 ööpäevas" (ehk siis kohe sinupoolt viidatud kogumismahuti jägmine rida) ja sealt siis kõrvalt lugema, et vajalik "Ehitusteatis ja ehitusprojekt" :wack:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks selle asja kohta käib ikka, sellest sinu pakutust eelmine rida,mille copy paste ma ka siia lisasin.
Reoveepuhastit selliste parameetritega,nagu sa pakud, ei ole mõistlik panna eramajale.Jutt võiks ikka jääda 3 kandise septiku(biopuhasti ilma elektrita) juurde.

Kogumismahuti,kogumiskaev või septik iseseisva ehitisena-Ehitusteatis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kommenteerin teemaalgatajana vahele, et nagu juba esimeses postituses mainisin, minu kodupiirkonnas on septik seadusega keelatud. Lubatud on kogumiskaev või -mahuti või biopuhasti. Kuna kogumisvarianti peab minu meelest liiga tihti tühjendama, olen hankimas biopuhastit 5-6 inimesega eramajale. Juhtisin tähelepanu ka sellele, et soovin ilma elektrivajaduseta biomassiga puhastit, mitte elektri jõul toimuva aeratsioonimeetodiga (on olemas kahe eri meetodiga biopuhasteid). Riigi teatajast lugesin, et biopuhastiga reoveekäitlussüsteemi rajamine eeldab ehitusteatist ja -projekti.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas:

Imbväljak võib olla küll, aga jah, see saab olla vaid pärast biopuhastit.

Kommenteerin teemaalgatajana vahele, et nagu juba esimeses postituses mainisin, minu kodupiirkonnas on septik seadusega keelatud. Lubatud on kogumiskaev või -mahuti või biopuhasti.

Siin on terminid lihtsalt erinevad ja jutt sellega seoses üsna segaseks läinud.
See biopuhasti ongi septik.Erinevad sõnad ,sama tähendus.Lihtsalt biopuhastid on erinevad ja ka tootjad erinevad ning nimetavad neid kes kuidas.
Vaevalt,et Virumaal teised seadused,kui mujal ,aga projekti vajaduse või mitte saad teada ikkagi vallast.Samuti saad sealt ehitusnõunikult ka teada vajalikest dokumentidest ja millist süsteemi oma kinnistul kasutada tohid.
Kuna see sul veel ilmselt selgeks tegematta,siis raske üldse pädevat nõu anda.
Uponori septik-biopuhasti on minu andmetel igal pool,kus on lubatud imbväljak,lubatud paigaldada.Ja tõenäoliselt ka kõigi teiste tootjate analoogid.

Paigaldasin eelmisel aastal 5kuupmeetrise tünniga süsteemi Kernus ja vaja oli Ehitusteatis,asendiplaan,tünni vastavussertifikaat,kinnistu kaasomanike nõusolek.Elektrilevi kooskõlastus(tegime tööd kõrgepinge liini all) ja Maantee ameti kooskõlastus,sest asub Pärnu mnt.-le lähemal,kui 150m.Kõik need asjad sai tehtud meili teel,digiallkirjastatuna ka kooskõlastused.Kui kõik need asjad valda esitatud ,sain sealt vastu kaeveloa(elektroonilise),mille alusel sain töid alustada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ausaltöeldes mina nüüd küll aru ei saa mida teemaalagatajale lubatud paigaldada on. On siis peale misiganes pütti imbväljak lubatud või mis? Korra nagu jutt, et imbväljak lubatud, siis jälle teema, et ainult kogumiskaev või biopuhasti e. vist ilma igasuguste väljunditeta.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Maasse võib immutada ainult puhastatud vett, sedagi alla 10m3 ööpäevas (mulle piisab :) ). Lihtsalt setitatud vett maasse immutada ei tohi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Selge, siis ikkagi päris biopuhasti.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas:

Maasse võib immutada ainult puhastatud vett, sedagi alla 10m3 ööpäevas (mulle piisab :) ). Lihtsalt setitatud vett maasse immutada ei tohi.

Vett setitad sa maasse täpselt niipalju,kui kraanist peale tuleb.Kes on elanud kuskil kortermajas või tsentraalse veevärgiga majas,kus on veemõõtjad, teavad et tavaline pere kulu ühes kuus, on üldjuhul alla 10m3 .Nii et siin ikkagi sobilikud kõik lahendused,mis üldse müügil on.
Milline puhasti sulle ikkagi sobib,sellest mina pole aru saanud.Aga 99% olen kindel,et kõik kolmekambrilised septikud(biopuhastid)koos imbväljakuga sinna sobivad.
Septikus ei toimu lihtsalt setitamist,seal toimub reovee bioloogiline puhastamine bakterite toimel.Biopuhasteid on erinevaid ja puhastamine toimub neis vastavalt kehtestatud standarditele.Standardeid on ka erinevaid.Valida tuleb antud piirkonnas ettenähtud standardi järgi.
Siin lingis juttu kuidas paigaldada ja mismoodi puhastab ning mis nõuetele vastavalt.
https://www.uponor.ee/~/media/countrysp ... ?version=1
See puhastamine toimub tegelikult kõigis analoogsetes süsteemides samamoodi,ka neis meil toodetud klaasplastist septikutes.Erinevus ainult selles,et Uponori omas on bakter juba tünnis sees,lase peale paigaldamist vett täis ja töötabki,aga klaasplasti tuleb bakter ise juurde osta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ettevõtlik
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Dets 2017, 11:02
Tsikkel: Yamaha r6

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Ettevõtlik »

Biopuhasti ja septik on 2 täiesti erinevat asja. Biopuhasti töötab haisuvabalt ja väljutab 98% puhastatud vee mille võib kasvõi jõkke juhtida, minu krundil sai kraavi juhtida, see hoidis kõvasti kokku materjali ja töökulu imbväljaku arvelt. Hind tuli samasse kanti kui septik+imbväljak. kanall.ee tegi parima pakkumise, plastist biopuhasti enda hind tuli ca 1800.

Kasutaja avatar

RaunC
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Mär 2014, 09:11
Tsikkel: Bonneville T100

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas RaunC »

Vahepeal on vett kõvasti merre voolanud ja seetõttu sooviks Teemaalgatajalt küsida, mis ta ettevõtmisest saanud on ja mismoodi teema lahenduse sai. :?:

Kasutaja avatar

Teema algataja
pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Spoiler
RaunC kirjutas:

Vahepeal on vett kõvasti merre voolanud ja seetõttu sooviks Teemaalgatajalt küsida, mis ta ettevõtmisest saanud on ja mismoodi teema lahenduse sai. :?:

Biopuhasti sai juba möödunud aasta algusest kasutusvalmis, oma ehitamise aeglusest johtuvalt sain solgi sinna jooksma alles juulist. Aga toimetab kenasti. Praegu puhastab ainult kraanivett, kuna vets ja dušširuum pole veel valmis. Maasse immutamiseks mineva veega olen kasvuhoones tomateid kastnud. Veel on väike hais ja hallikas toon juures, umbes nagu rentslis voolaval vihmaveel, aga kastmisel see ei sega. Päris ilma elektrita ei saanud, uurisin erinevate lahenduste kasutajakogemusi ja ilma aereerimiseta biopuhastite omanikud kurtsid tõsiste töökindlusprobleemide üle. Peaks proovima baktereid puhastisse külvata, äkki läheb heitveelt hais ka küljest ära.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ega see bakter paljalt kraaniveega naljalt ei teki ja ela seal, tahab ikka paksu kraami ka saada. Võid ju ise lisades proovida, kui usun, et jääb nälga.

SERTÃO
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline oleks parima hinna-kvaliteedi suhtega biopuhasti ja kust selle saaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bakter kas on tootja poolt tünnis juba olemas või tuleb osta ja ise lisada. Ise ei teki seal midagi. Link kust saab, on kuskil eespool teemas olemas ka. Kindlasti saab ka mujalt, aga neilt võib küsida, sest on maaletoojad ja oskavad soovitada õiget toodet, õigesse kohta.
Mul on ilma elektrita tünn+imbväljak nüüd juba 11aastat käigus ja 0 probleemi.Tselluloosi olen tühjendajal lasknud ära imeda 3 korda.Järgmisel suvel peab ilmselt seda 4-s kord tegema. Bakter oli tünnis ja siiani toimetab.Haisu pole ka imbväljaku tuulutuse ava juures peaaegu üldse.
Kui saladus pole,siis mis toote kasuks ostsustasid ja mis suurusjärku kulutus jäi?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”