Mootorratta trikid!

Stunt'n'stuff

Moderaator: Moded


Teema algataja
karlnukka

Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas karlnukka »

tervus!
oleks vaja abi seoses erinevate trikkidega. oman Honda CBR 1000F`i ning tahaks midagi põnevat osata. kas leiduks mõni motosõber, kes aitaks mul neid õppida. et läheks kuskile, kus on võimalik rahulikult sõita ja prooviks seal mind nendega veidi aidata... jagaks õpetussõnu vms.
oleksin väga tänulik!
Karl



Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... al#p383391
saad vast abi ;)
ja paha ei teeks ka kindlasti öelda kus kandis.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


Teema algataja
mart211

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Mis trikke sa teha tahad?
Kas julged oma ratast maha kukutada?Kui ei, siis pole ka hullu.
Minu soovitus: Võta mõni autoga sõber kaasa kuskile platsile või väikese liiklusega teele. Sõber on hea selleks, et aitab sind kokku korjata kui maad uurid.
Tahad esirattal sõita-vajuta tugevalt esipidurit(kurvis ei soovita).
Tahad tagarattal sõita-liigu 4-5000rmp, vajuta sidurit, anna gaasi, lase sidur lahti(mitte järsku vaid ca 1-2 sekundi jooksul)
Tahad kummi põletada- Pidur ja gaas teevad seda.
Kui midagi muud tahad teha siis võid näiteks 50km/h sõita(sel kiirusel püsib ratas ise püsti) või kiiremini ja tõuse jalgupidi sadulale püsti, vaata kuidas tunned end.

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Mõne kergema rattaga oleks sul vähe lihtsam õppida, CBR1000F on ikka paras buss vigursõiduks.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

Teema algataja
mart211

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas mart211 »

CB500 kirjutas:

Mõne kergema rattaga oleks sul vähe lihtsam õppida, CBR1000F on ikka paras buss vigursõiduks.

Nõus. Oleneb muidugi aastast, mõne uuemega saab, kuid vanema F'ga ple suurt teha.

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas CB500 »

CBR1000Fi asendas Blackbird. Pika teljevahega raske ratas millega paras bahni neelata xxx kiirustel.
Kui teemaalgatajal oleks 900RR või 1000RR oleks hoopis teine uba, plastid maha crash cage ümber ja let the fun begin.

Teemaalgatajale veel, mõte on kiiduväärt, selle aasta Smashil nähtu põhjal, kui nii edasi läheb, siis ma arvan, et pole kaugel aeg kui Eesti poisse hakatakse papi eest üritustel kutsuma. Keegi juba käiski maavõistluse idee välja.. (togi)

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

Teema algataja
karlnukka

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas karlnukka »

suured tänud kõigile, aga kas oleks siis keegi nõus tulema tartu mulle abiks. sest see on lähim koht mulle, kus saaks nagu hõreda liiklusega kohas proovida. võtaks kondlid [Motobot: õige on "gondlid"] küljest ja annaks minna. ma ise muidu elan suvel otepää ligidal, kooli ajal tartus. aga tartu raadile tulek pole ka pikk maa, kuhu tulla.

Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

mart211 kirjutas:

Mis trikke sa teha tahad?
Kas julged oma ratast maha kukutada?Kui ei, siis pole ka hullu.
Minu soovitus: Võta mõni autoga sõber kaasa kuskile platsile või väikese liiklusega teele. Sõber on hea selleks, et aitab sind kokku korjata kui maad uurid.
Tahad esirattal sõita-vajuta tugevalt esipidurit(kurvis ei soovita).

Mina teen nii, algul lased veidi gaasi maha, et amordid õigesti läheksid, siis esimese pidurijõnksuga (samal ajal pepukest kergitades) saad ratta üles siis oleneb kui kõrgele julged saba lasta, aga ideaalis pole edaspidi pidurit enam tarvis, aga 2 näppu võiks ikka olla piduri peal et tunnetada mis toimub (ja kui vaja siis pidurit veel vajutada) :twisted:
Ei tea kas vana F-iga seda korralikult teha saab.
Ja ei tohi karta kiirust, sest vähemalt mul hakkab kõige paremini tulema kuskilt 60-70 pealt, aga ka suurtemaltelt kiirustelt saab, rekord (Kane) poolt tehtud peaks vist isegi 200+ olema (sellega võin puusse panna, aga ulme kiirus oli igaljuhul)

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas sepp »

christian kirjutas:
mart211 kirjutas:

Mis trikke sa teha tahad?
Kas julged oma ratast maha kukutada?Kui ei, siis pole ka hullu.
Minu soovitus: Võta mõni autoga sõber kaasa kuskile platsile või väikese liiklusega teele. Sõber on hea selleks, et aitab sind kokku korjata kui maad uurid.
Tahad esirattal sõita-vajuta tugevalt esipidurit(kurvis ei soovita).

Mina teen nii, algul lased veidi gaasi maha, et amordid õigesti läheksid, siis esimese pidurijõnksuga (samal ajal pepukest kergitades) saad ratta üles siis oleneb kui kõrgele julged saba lasta, aga ideaalis pole edaspidi pidurit enam tarvis, aga 2 näppu võiks ikka olla piduri peal et tunnetada mis toimub (ja kui vaja siis pidurit veel vajutada) :twisted:
Ei tea kas vana F-iga seda korralikult teha saab.
Ja ei tohi karta kiirust, sest vähemalt mul hakkab kõige paremini tulema kuskilt 60-70 pealt, aga ka suurtemaltelt kiirustelt saab, rekord (Kane) poolt tehtud peaks vist isegi 200+ olema (sellega võin puusse panna, aga ulme kiirus oli igaljuhul)

kuulen 1 korda,et piduriga aetakse tagarattasse :roll:

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

wtf. lugesin 2 korda läbi ja ei leia, et kuskil oleks räägitud piduriga tagarattale saamisest. Mida sa Sepp seletad ?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Teema algataja
karlnukka

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas karlnukka »

christian, sa ei tahaks mulle seda näitama tulla, oleks parem ettekujutus, kuidas teha

Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

Hea meelega käiks kellegiga koos harjutamas, aga vast ei hakka tulema tallinnast tartu iga õhtu tunniks.. :roll:
asuksid Sa tallinnas, siis oleks hoopis teine lugu :wink:

Siit ka väike palve, inimesed kes tegelevad tallinnaas selliste asjadega, ja tahaksid teha seda hoopis platsil siis võiks minna ja harjutada koos, õpiks palju rohkem reaalselt. Ja selliseid kohti on linnas kus saaks harjutada..

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas sepp »

lugesin valesti :mrgreen:

Viimati muutis sepp, 23 Juul 2009, 23:16, muudetud 1 kord kokku.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sepp, jutt on ESIRATTALE laskmisest, mitte tagarattale!

(togi)
Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

christian kirjutas:
mart211 kirjutas:

Mis trikke sa teha tahad?
Kas julged oma ratast maha kukutada?Kui ei, siis pole ka hullu.
Minu soovitus: Võta mõni autoga sõber kaasa kuskile platsile või väikese liiklusega teele. Sõber on hea selleks, et aitab sind kokku korjata kui maad uurid.
Tahad esirattal sõita-vajuta tugevalt esipidurit(kurvis ei soovita).

Mina teen nii, algul lased veidi gaasi maha, et amordid õigesti läheksid, siis esimese pidurijõnksuga (samal ajal pepukest kergitades) saad ratta üles siis oleneb kui kõrgele julged saba lasta, aga ideaalis pole edaspidi pidurit enam tarvis, aga 2 näppu võiks ikka olla piduri peal et tunnetada mis toimub (ja kui vaja siis pidurit veel vajutada) :twisted:
Ei tea kas vana F-iga seda korralikult teha saab.
Ja ei tohi karta kiirust, sest vähemalt mul hakkab kõige paremini tulema kuskilt 60-70 pealt, aga ka suurtemaltelt kiirustelt saab, rekord (Kane) poolt tehtud peaks vist isegi 200+ olema (sellega võin puusse panna, aga ulme kiirus oli igaljuhul)

Kas kuskilgi siin tekstis räägitakse tagarattale ajamisest? :wack:
Vähem (togi) ja rohkem teemasse äkki :evil:

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:

Teema algataja
karlnukka

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas karlnukka »

christian, selge see, et selle pärast ei viitsi siia iga kord sõita, aga teeks mingi päev, kui mõlemal aega. saaks tartus kokku ja läheks raadile. möllaks seal nii kaua kui süda lustib.

Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

täitsa võimalik, aga ei julge praegu midagi lubada tegelikult, sest pole sellist vaba aega väga palju..
Aga kui saan siis ps

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Esirattal sõitmiseks on ikka korralikku hoogu vaja, vähemalt minul küll. 70-80 pealt ei tulnud eriti midagi välja, 150 pealt sai juba natuke veeretud küll.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

vaata sinna kuhu sa tahad sõita (enda ette maha ei tohi vaadata) ja ära karda üle lennata.
Kuidas 150 välja hästi tuleb kui 70 ei saanud? Ehk on sul nurk liiga väike, siis pidurdad kohe hoo maha ja ratas on ainult pool meetrit õhus :D see ei ole ju ültse see

EDIT: seda saab ka väikse hoo pealt edukalt teha

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kurat, 15 km/h pealt lastakse jalgrattaga esirattasse, mis te kobad ei suuda järgi teha vä? (lol) :twisted:
Aga jah, 125'sega täitsa võimalik 30 või vähema pealt esirattasse lasta.

(togi)

janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas janis »

Raskus tuleb pidurdades kätele viia, tõuseb palju kergemini üles ja xt saab ilusti 40-50 püsti, muidugi pikalt nii ei sõida, pole veel jõudnud seda harjuatada. Karujänes rääkis mulle seda raskus kätele teoorias, kui nüüd hakkad sõites mõtleme sellele, et suunad oma raskuse pidurdades kätele, tuleb tagaratas ikka kõvasti lihtsamini üles. Mõni päev võiks tallinnas ühiselt kuskile harjutama küll minna, ma üritan selleks ajaks suurema piduriketta installida, suporti distants on veel puudu.


Teema algataja
mart211

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Kõik on harjutamise asi. Mõni võtab 100 jalga hoogu ja sõidab 300 jalga esirattal. Igal üks teeb asja oma harjumuse järgi. Kes vajutab pidurit 1 näpuga, kes 2 kes millegi muuga. Mõni vaatab ette, et kõrgust horisondi järgi hinnata, mõni vaatab maha et vertikaali järgida. Enamjaolt soovitatakse mõõta kindel maa, kus kiirendada ja siis proovida. Iga kord märkida parim tulemus maha. Lõpuks kui tabad tasakaalupunkti ära ja oled haiglast välja saanud (crash) , oled ka asja selgeks saanud.

Mina olen asja nii järginud, kui alustad siis sõidad otse(tagaots tõuseb väga vähe). Kui harjutad, tabad et hakkab kummagile poole kiskuma(tagaots tõuseb kõrgemale, kuid liiga aeglaselt, siis hakkab kiskuma tagaotsa kõrvale). Tasub kõike proovida, see mis ühele ei sobi võib teisele väga hästi sobida.
Esirattal sõites poes veel ära ei käi, kuid selline on minu vaatenurk asjast.

Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Mootorratta trikid!

Lugemata postitus Postitas christian »

Kõrvalekaldumine tuleneb isteasendist, mida tagapoole end liigutad seda kergemini kaldu läheb, samuti ka kehaasendist

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Stuntriding”