Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas grahv »

simp kirjutas:

Ma ei leidnud kahjuks avalikest andmetest palju on Eestis A kategooriat omavaid inimesi.

https://www.mnt.ee/sites/default/files/ ... kuvote.pdf

Lk 39 joonis 45 pakub, et viimaste aastate lõikes stabiilselt pisut alla 100k.



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tabelis toodud info on tavaline "statistiline vale": on väga suur hulk inimesi, kellel on olemas A kategooria juhtimisõigus aga kes pole aegu sadulasse istunud ja ei kavatse seda enam kunagi teha. Pigem on aktiivsete ja pidevalt sõitvate mootorratturite tegelik hulk kusagil 15 000 - 25 000 vahel.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

See A-kat omajate number on jah selline asi millest ei saa selgelt järeldada, et niipalju on aktiivseid sõitjaid. Mingi subjektiivse arvamuse saab selle põhjal luua.
Eriti kui arvesse võtta seda, et kuni **** aastani sai B'kat eksami sooritamise järel automaatselt ka A kategooria.

Kokku on 31.07.2017 seisuga "moto" sõidukeid registris 51 026, kui iga A kat omaja sõitja oleks, siis jagaksime kõik kellegagi ratast. Reaalsus on pigem vastupidine. Minu nimel on nt 3 ratast, millest 2 on reaalses kasutuses.

Selection_046.jpg

Ideepoolest võib maanteeametile teha selgitustaotluse ja küsida, palju on isikuid kes omavad A-kategooriat ja ülevaatusega L3e/L4e sõidukeid või on sellise sõiduki vastutavad kasutajad. See võiks suht realistliku numbri anda juba.

edit: panin maanteeametile küsimuse teele.

Viimati muutis simp, 18 Jaan 2018, 00:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Macintosh kirjutas:

Tabelis toodud info on tavaline "statistiline vale": on väga suur hulk inimesi, kellel on olemas A kategooria juhtimisõigus aga kes pole aegu sadulasse istunud ja ei kavatse seda enam kunagi teha. Pigem on aktiivsete ja pidevalt sõitvate mootorratturite tegelik hulk kusagil 15 000 - 25 000 vahel.

Jaa, sellise tabeli järgi on minu 75-aastane ema ka tsiklimutt, aga tegelikult juhtis ta viimati tsiklit umbes aastal 1970. Autoga sõidab tänini ja juhilubade uuendamisel pole keegi näinud põhjust talt tsiklilube ära võtta. Olen teda mitu korda ässitanud, et teeks minu tsikliga ühe demoringi kasvõi õue peal, aga ta keeldub sadulassegi istumast, sõitmisest rääkimata. Seljakotiks ka pole enam nõus olema, kuigi isa selja taga sõitis omal ajal kümneid tuhandeid kilomeetreid ja suutis oma jutu järgi taga istudes mitmel korral magama ka jääda. Isa siis äsas küünarnukiga, kui "seljakott" nii hullusti selga vajus, et sõitmist segama hakkas.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Spoiler
pühak kirjutas:

Jaa, sellise tabeli järgi on minu 75-aastane ema ka tsiklimutt, aga tegelikult juhtis ta viimati tsiklit umbes aastal 1970. Autoga sõidab tänini ja juhilubade uuendamisel pole keegi näinud põhjust talt tsiklilube ära võtta. Olen teda mitu korda ässitanud, et teeks minu tsikliga ühe demoringi kasvõi õue peal, aga ta keeldub sadulassegi istumast, sõitmisest rääkimata. Seljakotiks ka pole enam nõus olema, kuigi isa selja taga sõitis omal ajal kümneid tuhandeid kilomeetreid ja suutis oma jutu järgi taga istudes mitmel korral magama ka jääda. Isa siis äsas küünarnukiga, kui "seljakott" nii hullusti selga vajus, et sõitmist segama hakkas.

Sellega peab ettevaatlik olema! Mul kah emal (vanus 74a) load ja vanasti (enne mind siis ilmselt) sõitis ise üksi/ kaksi koos vanaemaga, ma kui rattaga maal, siis alati pakkusin, et äkki teed kiirema ringi. Ükskord istus selga ja sõitisgi (mitte väga kaugele küll), ma päris tõsiselt ehmatasin, aga ratas tuli koos emaga tervelt tagasi hoovile, nüüd võtmed alati taskus igastahes (lol)
Isast ei räägi, tema võttis jõuga ratta, et proovisõitu teha :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Krl »

simp kirjutas:

Ideepoolest võib maanteeametile teha selgitustaotluse ja küsida, palju on isikuid kes omavad A-kategooriat ja ülevaatusega L3e/L4e sõidukeid või on sellise sõiduki vastutavad kasutajad. See võiks suht realistliku numbri anda juba.

Kehtivate tervisetõendite kokkulugemine annaks vist hea ülevaate. Kuna need tasulised, siis niisama eriti ilmselt ei pikendata.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Krl kirjutas:
Spoiler
simp kirjutas:

Ideepoolest võib maanteeametile teha selgitustaotluse ja küsida, palju on isikuid kes omavad A-kategooriat ja ülevaatusega L3e/L4e sõidukeid või on sellise sõiduki vastutavad kasutajad. See võiks suht realistliku numbri anda juba.

Kehtivate tervisetõendite kokkulugemine annaks vist hea ülevaate. Kuna need tasulised, siis niisama eriti ilmselt ei pikendata.

Kusjuures ei anna, sest oma B-kategooria juhiluba kasutavad ka mingid saja-aastased. Ja kui tervisetõendit uuendamas käivad, siis ei piira A-kategooriat omaalgatuslikult vist ükski arst. C ja D võidakse arsti algatusel eraldi ära võtta, sest need kategooriad karmimate tervisenõuetega. Minu ema, kelle ma eespool näiteks tõin, oleks ammu A-kategooriast loobunud, kui arst oleks talle selle kategooria tervisetõendi saamist kuidagi piirata tahtnud. Praegu saab ta A-kat tervisetõendi B-kategooria niiöelda "lisana" sama hinna sisse.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Krl »

vabalt võibki nii olla
Mäletan lihtsalt et B ja C olemasolul tuli topelt maksta sama protseduuri eest.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Krl kirjutas:

vabalt võibki nii olla
Mäletan lihtsalt et B ja C olemasolul tuli topelt maksta sama protseduuri eest.

Mul ABCDE ja maksan ikka ühe tervisetõendi eest. Tervisenõuded käivad bussi järgi, sest selle normid kõige karmimad. Topeltkallimaks ajab asja see, et C ja D ning nende haagiste kategooriad kehtivad praegu ainult 5 aastat, seega vaja tervisetõendit ja juhitunnistust poole tihemini vahetada.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Spoiler
pühak kirjutas:
Krl kirjutas:

vabalt võibki nii olla
Mäletan lihtsalt et B ja C olemasolul tuli topelt maksta sama protseduuri eest.

Mul ABCDE ja maksan ikka ühe tervisetõendi eest. Tervisenõuded käivad bussi järgi, sest selle normid kõige karmimad. Topeltkallimaks ajab asja see, et C ja D ning nende haagiste kategooriad kehtivad praegu ainult 5 aastat, seega vaja tervisetõendit ja juhitunnistust poole tihemini vahetada.

Kas ei olnud nii et A ja B sai lihsalt arstilt ja C edasi mingi eri komisjonis

dr800 2x
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas pühak »

stev666 kirjutas:
Spoiler
pühak kirjutas:
Krl kirjutas:

vabalt võibki nii olla
Mäletan lihtsalt et B ja C olemasolul tuli topelt maksta sama protseduuri eest.

Mul ABCDE ja maksan ikka ühe tervisetõendi eest. Tervisenõuded käivad bussi järgi, sest selle normid kõige karmimad. Topeltkallimaks ajab asja see, et C ja D ning nende haagiste kategooriad kehtivad praegu ainult 5 aastat, seega vaja tervisetõendit ja juhitunnistust poole tihemini vahetada.

Kas ei olnud nii et A ja B sai lihsalt arstilt ja C edasi mingi eri komisjonis

Vanasti oli nii, aga mõne aasta eest läks kõik perearstile. See peab siis suunama vastava eriarsti juurde, kui millegis kahtleb. Ma igatahes käisin 2016 alguses esimest korda perearsti juures tervisetõendit tegemas. Enne seda oli ainult komisjon. Rakveres oli komisjonipäev korra kuus ja kui omale aeg ei klappinud või kui ei märganud õigel ajal omale aega broneerida, tuli Tallinnas või Tartus käia. Praegu siis mu meelest väga inimlik.

EDIT: Selle tervisetõendi jutu võiks kuhugi mujale splittida, see võrreldes reklaamimüügiga hoopis teine teema.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

Sain oma päringule vastuse ja lisasin esialgse analüüsi lõppu.

Spoiler
Macintosh kirjutas:

pingimiseks

Nõustun pühakuga, äkki splitid selle teema ära ja saab mujal seda asja edasi arutada. Iseenesest on 11 471 aktiivset A-kat omajat üllatavalt vähe. Ehk on midagi millest ma mööda vaatasin.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

Panen siia ka lisainfo, mis ma maanteeametilt sain:
Huvitav on see, et nad ise arvavad, et A-kat'i omab ainult 24k inimest. Aga enne postitatud lingil oli neid ca sada tuhat...

küsimus

Palju isikuid on Eestis kes omavad A-kategooria juhiluba ja ülevaatusega
L3e/L4e sõidukit või on sellise sõiduki vastutavad kasutajad.

Esimene vastus

A kategooria juhiluba omab 23 655 isikut.
Kehtiva ülevaatusega L3e ja L4e kategooria sõidukeid on liiklusregistris 15 330.

selgitus

Tere,

Ilmselt jäi küsimus natuke segaseks.

Soovin teada saada inimeste arvu, kellel on A kat juhiluba ja omavad
ülevaatusega L3e/L4e sõidukit või on sellise sõiduki vastutavad kasutajad.

Ehk siis, ootan ühte numbrit.

Isikud kellel on A-kat ja on ülevaatusega L3e/L4e sõiduki omanik või
vastutav kasutaja.

vastus

Küsitud isikuid on 11471.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

See kehtiv ülevaatus ei pruugi talvekuudel päris pädev olla, kuna mul mõlemal rattal sai ülevaatus novembris/detsembris läbi ja enne kevadet uut ülevaatust ei ole väga mõtet teha. Sama lugu ka kindlustusega.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Me võiks siia samasse teemasse nö "järjest loe" teha. Ehk siis mina kirjutan "1" ja järgmine kirjutab "2" ja siis nädala lõpuks vaatame, kui palju meid kokku sai.
Suht pädev statistika tuleks.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ivoonu, tsikli ülevaatuse detsembrisse saamiseks pead sa ju selle eelmise aasta detsembris sinna lohistama - ehk siis ei usu et sinusuguseid nii palju on, et seda numbrit oluliselt mõjutada.

Aga 11k on täiesti loogiline arv minuarust, pmst üks inimene sajast sõidab aktiivselt. Hispaanias on umbes üks kahekümnest :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Meil on siin 10755 registreeritud kasutajat hetkel. Kord aastas teeme puhastuse, et vähendada "surnud hingede" hulka. Seega võiks justkui väita, et enam-vähem kõik aktiivsed mootorratturid on siinse kommuuni registreeritud liikmed?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See poleks vist päris see statistika - ma pole küll kindel, et iga Eestis mootorratast omav isik ka biker.ee kasutaja on.
EDIT Mac jõudis oma kasutajaarvuga ette, aga see kasutajate arv hõlmab ka neid kiibitsejaid (heas mõttes!), kes mõtlevad mootorratta peale aga ei ole veel suutnud otsutada, kas võta ratas või naine :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Maaks kirjutas:

See poleks vist päris see statistika - ma pole küll kindel, et iga Eestis mootorratast omav isik ka biker.ee kasutaja on.

Ma olen sinuga nõus, seetõttu polegi see 11K väga usutav number.
Ma tean isiklikult päris plaju selliseid, kes omavad mootorratast ja siin pidevalt lugemas käivad aga pole end registreerinud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

vat jah, mul on ka raske uskuda, et see realistlik number on.
Ilmselt püstitasin küsimuse valesti ja see ei anna reaalset tulemust, tahaks aru saada kus loogikaviga on.

Ivoonu point on hea, ma sellele ei mõelnud, aga see ei tohiks numbrit just väga palju mõjutada.

Samas kui kõrvutada see ÜV'd omavate rataste arvuga(15k), siis tundub nagu paika loksuvat.

Ehk peab tõesti suvel uuesti küsima :)

Viimati muutis simp, 12 Veebr 2018, 15:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ivoonu kirjutas:

See kehtiv ülevaatus ei pruugi talvekuudel päris pädev olla, kuna mul mõlemal rattal sai ülevaatus novembris/detsembris läbi ja enne kevadet uut ülevaatust ei ole väga mõtet teha. Sama lugu ka kindlustusega.

Sama siin nii kindlustus ,kui ÜV tegemata,mis mõlemad lõppesid oktoobriga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
Maaks kirjutas:

See poleks vist päris see statistika - ma pole küll kindel, et iga Eestis mootorratast omav isik ka biker.ee kasutaja on.

Ma olen sinuga nõus, seetõttu polegi see 11K väga usutav number.
Ma tean isiklikult päris plaju selliseid, kes omavad mootorratast ja siin pidevalt lugemas käivad aga pole end registreerinud.

Ma tean kahte sellist.Ostavad isegi aegajalt ka müügis olevat varustust-osasid ,aga regatud pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

Ûks tahab juurde tulla,lapsed ja koer olemas juba,et nûûd vôiks motika osta,eriti kui jôuad selle rinnale tôsta :-||| :-|||

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma arvan,et päris palju on meil ka A kati omanikke,kes pole kunagi tsiklit omanudki ja kes ei sõida üldse või siis veel ka selliseid kel on nii A kat,kui ka tsikkel,kuid kes ei sõida enam. Isiklikult tean päris mitut sellist. Just vanemaid tegelasi,kes said nõukaajal nö kõik kategooriad kaante vahele.Sest see oli ju lihtne. Kui sul oli kõrgem kategooria,siis madalama tegemiseks oli vaja ainult sõidueksam ära teha ja olematu suurusega riigilõiv maksta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Just vanemaid tegelasi,kes said nõukaajal nö kõik kategooriad kaante vahele.Sest see oli ju lihtne. Kui sul oli kõrgem kategooria,siis madalama tegemiseks oli vaja ainult sõidueksam ära teha ja olematu suurusega riigilõiv maksta.

Täpselt minu mõtted. Isiklikult enda vanas (nõukaaegses) tutvusringkonnas on selliseid 6 ja +. Nõukaajal tehtud load ja siis ka sõidetud, aga praegu... mitte midagi.
Tegin isegi tsikliload alles 2000 aastal kuigi B kat on aastast 1988.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

kusjuures mina arvasin, et see niisama A-kat omajate arv on suurem. Maanteeameti vastusest selgub, et A-kat omanikke on kõigest 23 655.


Lauri-L
Postitusi: 101
Liitunud: 21 Sept 2017, 21:20
Tsikkel: Suzuki Intruder 1400
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Lauri-L »

Teades MNT tähenärimist siis ei prouugi selle nr sees olla A1 ja A2 lubade omanike.
Nendest lubade omanikest rääkides, töö juures üks vahtis mu tsiklit ja siis küsis kuidas käigu vahetus jne käib, endal A olemas :wack:
Firma 40 töölisest vähemalt 9 mehel on A kat, sõidavad mina ja üks firma omanik.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas pühak »

50+ vanustel mu tutvusringkonnas, kellel juhiluba juba noorena saadud, vähemalt pooltel A-kat olemas. 70+ vanustel, samuti noorena juhiloa saanutel on A-kat pea igaühel. Aga nende mootorratturi perioodist on reeglina 30+ aastat möödas, suur osa neist pole pärast nõuka-aega kordagi tsikli sangas olnud. See on see seltskond, kellele tsikkel oli omal ajal ainuke variant ratastele saada ja kes võtsid seda kui vaheetappi pärast jalgratast ja enne autot.

Minulgi oli 1988-2008 aastad selline periood, mil tsikli sadulasse sattusin ikka päris harva.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas simp »

Lauri-L kirjutas:

Teades MNT tähenärimist siis ei prouugi selle nr sees olla A1 ja A2 lubade omanike.
Nendest lubade omanikest rääkides, töö juures üks vahtis mu tsiklit ja siis küsis kuidas käigu vahetus jne käib, endal A olemas :wack:
Firma 40 töölisest vähemalt 9 mehel on A kat, sõidavad mina ja üks firma omanik.

vat seal võibki uba peidus olla. Suurepärane tähelepanek.
Küsimus oli iseenesest väga detailne, niiet 'saksa täpsusega' vastamine on loogiline.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu: palju meil Eestis tegelikult mootorrattureid on ... ?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See eelnev ei meigi üldse senssi.
Seoses infograafika tegemisega on mul on Maanteeametist 2016 aasta alguse seisuga anonüümsed andmed. Tabel, kus on kõik A-kat omanikud: SÜSTEEMNE-ID, SUGU, VANUS, VANUSEGRUPP, KAT, STAAZH. Tabelis on kokku 97401 rida. Lisaks on mul info 2014-2015 välja antud uute A kat (A,A1,A2) lubade kohta. Nendel kahel aastal täienes mootroratturite rivi veel 3380 sõitja võrra.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”