1. leht 1-st

M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 12 Sept 2017, 22:08
Postitas oxide
Tere.Müüa siis pealkirjas maini.tud elektriboiler, ca 4 sooja teinud. Aga täiesti korras, jäi lihtsalt gaasiküttele üle minnes järgi.Asub Tallinnas Nõmmel.Hind 30 euri.Tel nr 56602017

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 12 Sept 2017, 22:42
Postitas will111
suht offtopic küll, kuid küsiks, et mismoodi sa selle maha võtsid? mul ka üks selline seinas, läks läbi ja oleks vaja nüüd sealt keldrist see uninstallida. aga vesi nagu ühtegi toru pidi välja ei taha tulla...ja veega koos kaalub asi oma 150kg ilmselt :S

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 12 Sept 2017, 22:46
Postitas Krl
Kas neil selleks mingit kraani pole reeglina?
Mitte et sa seda ilmselt juba proovinud poleks, kui on :D

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 12 Sept 2017, 22:48
Postitas zilkz
will111 kirjutas:suht offtopic küll, kuid küsiks, et mismoodi sa selle maha võtsid? mul ka üks selline seinas, läks läbi ja oleks vaja nüüd sealt keldrist see uninstallida. aga vesi nagu ühtegi toru pidi välja ei taha tulla...ja veega koos kaalub asi oma 150kg ilmselt :S


Ülerõhuklapp vast ikka on, sealt saad vaikselt vee välja nisritada, aga enne keera veekraanid soojapeale ja lahti muidu tekib vaakum ja ei tule sealt klapist ka midagi.

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 12 Sept 2017, 23:13
Postitas will111
mul kõik torustik juba ümbert ära lõigatud seega kraane ümber boileri enam pole :D (ega ka selle küljes) aga jah mingi ülerõhu klapi laadne asi seal vist on...seda "penetreerida" veel pole proovinud. kuna torud nii sisse kui välja jooksid allpool boilerit siis imestasin, et et mitte ühestki otsast vesi nirisema ei hakka. tundub, et erilised turvasüsteemid sinna sisse ehitatud.

aga mismoodi see ülerõhuklapp nö. lahti käib? seal on ju vist mingi ühekordne punn ees ja kui see katki teha siis muudkui voolab kuni tühjaks saab? loodetavasti jõuan siis ämbriga keldrist veekoguse kiiremini välja tassida kui sealt peale lendab :)

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 13 Sept 2017, 11:01
Postitas Kauri
See ülerõhuklapp käib keermega boileri küljest ära. Reeglina on seal 3/4" keere, väiksematel ka 1/2"
Kõige valutum lahendus oleks hankida vastav kuulkraan, see klapp sealt minema keerata ja kibekiirelt kraan asemele. Ladistad maha ehk maksimaalselt paar liitrit.
Kui uut boilerit hakkad paigaldama, siis oleks mõistlikum külmavee sisendile kohe paigaldada kuulkraan ja selle ette kohe tavaline tagasilöögiklapp. Poest ostad korraliku 6 bar-i ülerõhuklapi ja paigaldad selle kuumavee väljundile.
Need boilerite oma kombineeritud tagasilöögi-kaitseklapid on peavalu, tihti on leitud ujuvaid vannitubasid ja kortereid tänu nendele.
Rohkem või telefoni teel juurde rääkida. Ma viimased kaks aastat tõmmelnud oma maja peal nende veevärkidega, kutseline torujüri suutis mul algselt sama jama korraldada, kus oli vaja 200l laeboiler tühjaks saada ja ei mingit tühjenduskraani.

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 13 Sept 2017, 14:55
Postitas will111
mkay. kraanid on tegelikult olemas, neid jäi kõvasti üle eelmise süsteemi lahtivõtmisest. ju peab proovima seda sinna ette keerata, kuigi ladisev ja vatu pressiv vesi asja ilmselt liiga lihtsaks ei tee.
mis on imelik, et mul nagu tühjenduskraanid olid seal olemas, vähemalt minu loogika järgi. lihtsalt sealt ei tulnud rohkem vett kui torustikus oli, ükskõik mis asendisse kraanid keerasin. seega kui just boiler mingil müstilisel kombel juba veest tühi ei ole siis järelikult peab see olema vett täis ning hoidma seda vett enda sees isegi kui nii sisse kui väljalase on avatud ja allapoole suunatud. järelikult peab seal kuskil olema klapp, mis avanab vaid trassi läbivoolu surve toimel.

btw, vabandan teemaalgataja ees selle offtopicu pärast. ei olnud plaanis niimoodi sisse lennata :( aga sain vajaliku info, mõni mode ehk viitsib offtopicu ära kustutada...

Re: M: Horisontaalne boiler thermor 100 liitrit

Postitatud: 13 Sept 2017, 19:19
Postitas Hiid
Ei ole seal sees mingit klappi, lihtsalt väljavoolu toru ots on üles viidud vastu lage. Siis saad sooja vee boileri ülaosast kiiremini kätte kui alt külm trassivesi peale tuleb. Tühjendada saad ainult külma vee poole pealt. Kui seal on mingi tagasilöögiklapp või ülerõhuklapp siis on see tõenäoliselt väljaspool boilerit. Nüüd läks jah offtopicuks, boileri müügiteema oli tegelikult.