L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


Teema algataja
niiz
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Mai 2014, 22:51
Tsikkel: Kawasaki ZX9R

L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas niiz »

Algne kuulutus kuulutas välja tsikli loosimise 20-eurose panusega 200 inimese poolt - tegevus, mis EMTA hinnangul pole siiski juriidiliselt kõige korrektsem ja seaduskuulekam, sellepärast on kuulutus ka eemaldatud. Postid kommentaaride ja ka selgitustega jätsin alles ning teemat lukku ei pane. Arutlus taoliste "eraisikuloteriide" suhtes võib siin toimuda ju küll :bsmile:

reimps

Manused
Nimeta.jpg
Viimati muutis niiz, 15 Jaan 2017, 20:40, muudetud 2 korda kokku.



Teema algataja
niiz
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Mai 2014, 22:51
Tsikkel: Kawasaki ZX9R

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas niiz »

Osalejad, kelle makse on mulle laekunud, leiab sellest kommentaarist! (Täiendan igal õhtul)

Osalejaid: 20/200

1 GLIVENKO OLEG
2 RAHUMÄGI ETHEL
3 PALOVER MIKK
4 VERNIK JAANUS
5 VALS IVO
6 VIKMAN SANDER
7 SIIM EIDERMANN
8 ROMAN GUTAK
9 KRISTJAN JAAKSOO
10 OLIVER LAUG
11 KAAREL VIIK
12 KRISTJAN KÄRSIN
13 RAIDO ALLESE
14 "MAGNUS TIKERBERI
15 ALLAN EINAMAA
16 RIVO RIISTOP
17 HEIGO MILK
18 KAIDO PREIMAN
19 MEIUS MAIRON
20 VAARMANN KRISTIAN

Viimati muutis niiz, 16 Jaan 2017, 20:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Loosimise viib läbi macintosh?

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Bandit kirjutas:

Loosimise viib läbi macintosh?

Kutt teeb FB live ülekande, loe ikka kuulutus ka läbi ;)

Kes tahab, see osaleb, kes ei taha, ei pea osalema.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Bandit »

võta seda kui ettepanekut.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No läks lahti, juba kolmas ratas. Varsti ei jõua hea õnne korral neid kuskile majutada. Aga nutikas viis müüa.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Nii ja naa. Kui plaanitud arvust kaks - kolm annetajat puudu jääb ning rahhi tagasi kandma hakkad, teenid ise pea kolmkümmend oirot miinust.

フーリガン

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

MarekM kirjutas:

Nii ja naa. Kui plaanitud arvust kaks - kolm annetajat puudu jääb ning rahhi tagasi kandma hakkad, teenid ise pea kolmkümmend oirot miinust.

Ma olen ka selle peale mõelnud, samas mul Swed näiteks siuke hea orjapidaja, et lubab mul tasuta ülekandeid teha.
Las olla, igaüks on oma kahjumi sepp :)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

reimps kirjutas:
MarekM kirjutas:

Nii ja naa. Kui plaanitud arvust kaks - kolm annetajat puudu jääb ning rahhi tagasi kandma hakkad, teenid ise pea kolmkümmend oirot miinust.

Ma olen ka selle peale mõelnud, samas mul Swed näiteks siuke hea orjapidaja, et lubab mul tasuta ülekandeid teha.
Las olla, igaüks on oma kahjumi sepp :)

Jah, aga seda vist siiski oma panga raames ja kuldkliendi staatuse omanikul :P :bsmile:

Aga ma oma ratast prooviks ka niimodi müüa :D saab ju paremat hinda küsida ja igasugu nokkijad kukuvad ka ära. igaljuhul edu müüale! Idee tundub päris hea. Kunagi vist oli mingi sarnane oktsioni leht mingit elektroonikat parseldati selliselt, väga pikalt vist vastu ei pidanud.


Teema algataja
niiz
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Mai 2014, 22:51
Tsikkel: Kawasaki ZX9R

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas niiz »

LOOSIMISE INFOT ON MUUDETUD!

Ei jõua kommentaaridest asjaliku infot eristada siis on osalejatele info kättesaadav suletud grupis kus toimub ka loosimine!
Kellel soov loosimisel reaalselt kohal olla või lausa ise võitjasedel välja tõmmata võib minuga ühendust võtta!
Loosis osalejad on kõik ka teretulnud loosimisele Viljandis! Selle kohta liigub info vastavas grupis!


reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Halb otsus - loosimises osalev mitte-FB inimene on siis ju infosulus. Näe rohkem vaeva ja filtreeri kommidest info ikka välja ;)


Teema algataja
niiz
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Mai 2014, 22:51
Tsikkel: Kawasaki ZX9R

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas niiz »

reimps kirjutas:

Halb otsus - loosimises osalev mitte-FB inimene on siis ju infosulus. Näe rohkem vaeva ja filtreeri kommidest info ikka välja ;)

Inimene, kellel pole FB kasutajat saab gruppi lisada enda esindaja! Sellest tuleb mulle teatada!
Isegi kui inimene ei oma FB kontot ja on osalustasu tasunud, osaleb ikkagi loosimisel ja võitjaga võetakse ühendust telefonitsi!
Lisaks saab info uurimiseks mulle helistada või kirjutada!


reimps

L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ei taha üdini negatiivne olla, aga kas see on lihtsam kui siia FB infot duubeldada? Läbipaistvus ja õhuke riik on tore :)


Teema algataja
niiz
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Mai 2014, 22:51
Tsikkel: Kawasaki ZX9R

L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas niiz »

reimps kirjutas:

QR_BBPOST Ma ei taha üdini negatiivne olla, aga kas see on lihtsam kui siia FB infot duubeldada? Läbipaistvus ja õhuke riik on tore :)

Kas peaks sama asja kohta tegema erineva kuulutuse?


reimps

L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Äh? Ei, lihtsalt siia esimesse posti paned oma lisainf, kasvõi osalejate nimed jms sul see vajalik "update" on. Küll huvilised ise filtreerivad muust läbust info välja ja teemasse mittepuutuv kaob ka nagu võluväel ;)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

niiz kirjutas:
reimps kirjutas:

QR_BBPOST Ma ei taha üdini negatiivne olla, aga kas see on lihtsam kui siia FB infot duubeldada? Läbipaistvus ja õhuke riik on tore :)

Kas peaks sama asja kohta tegema erineva kuulutuse?

Jube segaseks oled sa lihtsa asja suunud lühikese ajaga ajada. Piirdume ikka ühe postitusega. FB ei ole maailma keskpunkt ja ainuke infokanal - mõned inimesed eelistavad seda üldse välitda. Arvesta ka nendega.

  • On mõistlik põhiinfo siia duubeldada. Huvilised leiavad alati vajaliku üles.
  • FB grupp tee selline, et ka registreerimata kasutajad saavad lugeda ja pane grupi link ka siia. Nii on enam-vähem kõigil info olemas.

Sinu omad on esimene ja teine post. Esimese panen ma ühel hetkel lukku (et sisu ei muutuks) teises saada siis kajastada mida iganes. Hetkel on mõlemad lahti.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sama info FB lehel.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

Aga ma palun nüüd teemaalgataja/loteriikorraldaja kommentaari sellele Hasartmänguseaduse paragrahvile:

§ 2. Hasartmäng
(1) Hasartmäng on mäng, mis vastab kõigile järgmistele tunnustele:
1) mängus osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine;
2) mängu tulemusel võib mängija saada võidu;
3) mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikult juhuslikkusel põhineva tegevusega või see sõltub eelnevalt mitteteadaoleva sündmuse toimumisest.

(2) Panus on käesoleva seaduse tähenduses mängus osalemise eest tasutud rahasumma või hasartmängus osalemise õiguse saamise eesmärgil võetav rahaliselt hinnatav kohustus. Panuseks ei peeta tasu kommunikatsioonivahendite kasutamise eest, kui see ei laeku hasartmängukorraldajale ega ületa sellise kommunikatsioonivahendi kasutamise eest tavaliselt tasutavat summat.

(3) Võit on käesoleva seaduse tähenduses hasartmängu tulemusena saadud mängija õigus omandada raha või muu hüve, millel on rahaliselt hinnatav väärtus.

(4) Võidufond on hasartmängu tulemusel mängijatele antavate võimalike võitude rahaliste väärtuste summa. Kui võidufondi kuulub asi või varaline õigus, lähtutakse võidufondi arvutamisel asja või varalise õiguse harilikust väärtusest.

(5) Käesoleva seaduse nõudeid ei kohaldata järgmiste hasartmängude suhtes:
1) osavusmäng, mille ainus võimalik võit on võimalus uuesti osaleda samas mängus;
2) spordivõistlus;
3) loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 1000 eurot ja mida ei korraldata sagedamini kui kord nädalas;
[RT I, 04.03.2015, 3 - jõust. 01.01.2016]

31) loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 1000 eurot ja mida korraldatakse Eesti laevaregistrisse kantud rahvusvahelisel meresõidul reisijatevedu teostaval laeval;
[RT I, 06.12.2016, 7 - jõust. 16.12.2016]
4) kaubanduslik loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 10 000 eurot.

(6) Käesoleva paragrahvi lõike 5 punktides 3 ja 4 nimetatud loteriidele ei kohaldata võlaõigusseaduse § 4 lõike 2 punktis 1 sätestatut.

b Lubatud on korraldada üksnes käesoleva seaduse nõuetele vastavaid hasartmänge.[/b]

(8) Hasartmängu korraldamine on keelatud, kui mängu tulemuse selgitamise eelduseks on kindlaksmääratud osalejate või panuste arvu saavutamine ja eelduse mittetäitumisel ei ole tagatud panuse täies ulatuses tagastamine mängijale.

/---/

§ 9. Hasartmängukorraldajale esitatavad nõuded

(1) /---/ Loterii korraldamise õigus on käesoleva seaduse nõuetele vastaval usaldusväärsel isikul, kellele on väljastatud loterii korraldamise korraldusluba.

Kui ma arusaadavat selgitust ei saa, miks ning kuidas konkreetne ratta loosimine ei vasta Hasartmänguseadusele ja on legaalne/JOKK, siis kaob teema üpris kähku.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Mis sa plõksid avalikult aja neid asju privas jääb soliidsem mulje

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas claw »

Nah miks privaatselt? Terve kuradi facebook on neid tsikli ja autoloose täis. Las saab siis selgus majja, kuidas seda asja õigesti ajada.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ei plõksi siin keegi, täiesti adekvaatne probleemi püstitus.
Inimesed võiksid saada ikka infot võimaliku ebaseadusliku asja kohta.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

mega1 kirjutas:

Mis sa plõksid avalikult aja neid asju privas jääb soliidsem mulje

Kui miskit teha, mis on juriidiliselt hall ala või ebaselge, siis tasub asju arutada avalikult, äkki keegi oskab oma hariduse ja harituse baasil juurde lisada. Ma oskan riigiteataja.ee lahti teha ja oskan ka natsa lugeda, aga päris palju juriidilisi tekste on "amatööridele" suht mitmetimõistetavad. Samuti on enamjaolt kergedavaks asjaoluks ka probleemi avalik püstitamine, arutlemine ja läbipaistvus - kui selgubki, et loosimine, mis korraldatud, on siiski mitteniiseaduslik, siis on nii loosikorraldajal lihtsam oma teadmatust põhjendada ning ka foorumil näidata, et tehti maksimaalne, et asi seadustega vastavusse viia.
Privas on asja arutatud, ma eelistan käesoleval juhul piisavat avalikku huvi omavate asjade avalikku arutamist. Nii mõnigi tsiklimüügiga kimpus olev inimene, ma võin selle peale oma mütsi ära süüa, on loosimise peale mõelnud, täitsa raudpolt.
Vabandust, kui ma soliidne ei oska olla, see pole eriti õpitav isikuomadus.

Päikest :)


TarvoE
Postitusi: 82
Liitunud: 22 Aug 2013, 10:31
Tsikkel: Buell XB12S 2007
Tänanud: 1 kord

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas TarvoE »

Kõik sarnased oksjoni ja loosimis mudelid näevad välja nagu mõni aasta tagasi levinud "sendioksjonid" kus sai pakkuda kasvõi sularaha peale 1s per bet. Ja suhteliselt kiiresti kadusid ära.

Suzuki Savage Bobber 1995
Yamaha MT-03 2009
KTM Super Duke 990 2006
HD Street 750 2017
Buell XB12S 2007

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas mega1 »

claw kirjutas:

Nah miks privaatselt? Terve kuradi facebook on neid tsikli ja autoloose täis. Las saab siis selgus majja, kuidas seda asja õigesti ajada.

sorry polnud asjadega kursis :oops:

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

reimps kirjutas:
mega1 kirjutas:

Mis sa plõksid avalikult aja neid asju privas jääb soliidsem mulje

Kui miskit teha, mis on juriidiliselt hall ala või ebaselge, siis tasub asju arutada avalikult, äkki keegi oskab oma hariduse ja harituse baasil juurde lisada. Ma oskan riigiteataja.ee lahti teha ja oskan ka natsa lugeda, aga päris palju juriidilisi tekste on "amatööridele" suht mitmetimõistetavad. Samuti on enamjaolt kergedavaks asjaoluks ka probleemi avalik püstitamine, arutlemine ja läbipaistvus - kui selgubki, et loosimine, mis korraldatud, on siiski mitteniiseaduslik, siis on nii loosikorraldajal lihtsam oma teadmatust põhjendada ning ka foorumil näidata, et tehti maksimaalne, et asi seadustega vastavusse viia.
Privas on asja arutatud, ma eelistan käesoleval juhul piisavat avalikku huvi omavate asjade avalikku arutamist. Nii mõnigi tsiklimüügiga kimpus olev inimene, ma võin selle peale oma mütsi ära süüa, on loosimise peale mõelnud, täitsa raudpolt.
Vabandust, kui ma soliidne ei oska olla, see pole eriti õpitav isikuomadus.

[teemaväline jutt] soliidne olemine on õpitav iseloomuomadus (ärme sellest nüüd rohkem räägi). [/teemaväline jutt]

Kõik üle 1000 eurose võidufondiga loosimised on vastavalt seadusele hasartmängud ja neile kohaldatakse Hasartmänguseadust. Hasartmänguseadus ei anna ühelegi füüsilisele isikule, kes pole ettevõtja õigust õnneloose ega loteriisid korraldada. See õigus on reseveeritud vaid juriidilistele isikultele ja füüsilisest isikust ettevõtjatele. Lisaks tohib see isik tegeleda ainult hasartmängude korraldamisega. Seega, mina küll ei suuda siin midagi seaduslikku märgata. See, et on oma vara müük ei jäta seda minu arusaamises seaduse reguleerimisalast välja.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mis sa plõksid avalikult aja neid asju privas jääb soliidsem mulje

Ei saa mitte plõksimata olla.
Selle üllitise autor jätaks tunduvalt soliidsema mulje kui ta kasutaks kirjavahemärke.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas reimps »

NB!
Eesti Maksu- ja Tolliameti seisukoht on, et sellised loteriid ei ole lubatud.
Teemaalgatajale vastati sedasi EMTA-st. Kõik pole veel aga kadunud, ta loosib seniste osalejate vahel kasti õlut ikka välja ning kannab rahad tagasi :bsmile:

Et siis tulevastele loosirattaoperaatoritele teadmiseks, kahjuks ikkagi ei ole võimalik oma ratast jms asju "müüa".


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Eesti Maksu- ja Tolliameti seisukoht on, et sellised loteriid ei ole lubatud.

Oot, oot Reimps. Kas üleüldse on sellised loteriid keelatud? Või kehtib see ainult 1000 ja + eur väärtusega peaauhinna puhul?

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Just, nagu seaduses kirjas, mis ülalppol tsiteeritud: loosi asju palju tahad, kui kaks tingimust on täidetud: kuni 999,99.- eurise auhinnafondiga ja seda ei tohi ka iga nädal korraldada, ülenädala või harvem :)
Kui asuhinnafond/objekt maksab 1000.- ja rohkem, siis on vaja luba ja eraisikul läheb see suht kulukaks kardetavasti. Seda aga saab korraldada küll, sest loteriikorraldamise õigus antakse "usaldusväärsele isikule" (ka füüsilisele isikule). Too ka seal seaduses kirjas kuskil, ma peast praegu tsiteerin. Kulukuse määra suhtes ei oska pead anda, kui kulukaks läheks, riigilõinud jms on kindlasti. Võin publiku tungival soovil paragrahve natsa lugeda hiljem, saan panna siia tingimused, mille kohaselt siiski saab näiteks kodanik E.J. oma kohvikut maha parseldama hakata ja kui hullult miinusesse ta jääks :mrgreen:

Ma muidu oskan seadusi lugeda ja tõlgendada, aga üldiselt ootan juristide ja asja reguleerivate ametite seisukoha ka ära. Seekord siis tulemus nagu ikka - mul oli fu**ing õigus :mrgreen:


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

mille kohaselt siiski saab näiteks kodanik E.J. oma kohvikut maha parseldama hakata ja kui hullult miinusesse ta jääks

Oi oi, jään ootama. Sa tead ju, et mul nõela ni....sest aega suurt üle ei jää. :bsmile: :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Suletud

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”