Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded

Kas kasutaksid kirjeldatud moodulit järgmine kord kui lisatulesid paigaldad?

Ei kasutaks
6
38%
Jah kasutaks, kui hind jääks 50€ juurde
5
31%
Jah kasutaks, kui hind jääks 75€ juurde
0
Pole hääli
Jah kasutaks, kui hind jääks 100€ juurde.
1
6%
Jah kasutaks isegi kui hind üle 100€ oleks.
0
Pole hääli
Nõme, hooaeg hakkab läbi saama.(näita vastuseid)
4
25%
 
Hääli kokku: 16
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

Hankisin rattale LED lisakauged, esialgne idee oli leida olemasolev sobiv "karp" mis tuled viisakalt tööle paneks.
Kahjuks ei leidnud turult midagi sobivat ja kuna töökoht on vastav, siis otsustasin ise teha. või noh, töökaaslase abiga

Internetist kogemusi otsides kujunes välja mõte, et kui moodul piisavalt universaalne teha, siis on see ehk kellelegi teisele ka kasulik.
Seega kui teha, siis korralikult. Lõpptooteks peaks tulema universaalne lisatulede ühendamise karp mootorrattale/autole. LED tulede jaoks.
Nüüdseks on asi niikaugele jõudnud, et olen mingid funktsionaalsed nõuded välja mõelnud ja "alpha" skeem on valmis.

funktsionaalsed nõuded:

  • Peab olema võimalik ühendada süütelukuga, et tuled automaatselt põlema läheks ja kustuks.
    Peab omama kahte võimsusastet.
    Võimsusastmeid peab saama läbi kaugtule lüliti lülitada.
    Üks võimsusastmetest peab olema 100%
    Teine võimsusaste peab olema konfigureeritav. See määraks võimsuse siis kui lähituled sisse lülitatud on(0-100%) Võimaldab lisatulesid päevatuledena kasutada.
    Toide otse rattalt(1216v)
    Peab omama eraldi on/off lülitit(lisaks süüteluku lülitusele)
    Peab võimaldama lisa signaallambi ühendamist. (seadusest tulenev nõue lisatuledele)
    Peab võimaldama kuni nelja lisatule ühendamist.
    Soovi korral peab koos suunatulega ühe poole tule välja lükkama. (et suunatuld varjama ei hakkaks, kui lähestikku paigutada)
    Küljes olevad pistikud peavad olema veekindlad.

Lõppkomplektis oleks midagi sellist:

  • 1x lisatulede moodul, mille küljes pistikud.
    2x kaabel suunatulede alla, otsas pistik mis ühendub lisatulede mooduliga.
    1x kaabel süüteluku alla, otsas pistik mis ühendub mooduliga.
    1x kaabel kaugtule lüliti alla, otsas pistik mis ühendub mooduliga.
    4x kaabel, lisatuledele, mõlemas otsas pistik, ühte otsa moodul, teise tuli. (mõte on selles, et tuld saaks võimalikult mugavalt peale/maha võtta)
    4x pistik tule külge.

Siinkohal palukski kaaskannatajatelt infot:

  • Kas kellelgi teisel oleks ka sellise asja vastu huvi?
  • Mis on olemasolevate lahendustega kõige nõmedam osa lisatulede paigaldamise juures (just elektri poole pealt)?
  • Kas mul on mõni funktsionaalsus/use-case kahe silma vahele jäänud mis kindlasti vajalik oleks?
  • Palju selline asi lõpptarbijale maksma võiks minna?(küsimustik) Vastavalt sellele saan natuke komponente valida ja hinnaga mängida.
  • Pistikutena mõtlesime kasutada AMP superseal pistikuid(aftermarket xenoni blokkidel on ka need). Kas "tavakasutajale" käiks üle jõu oma lisatuledele ühe sellise pistiku külge panemine kui vajalikud otsad komplektis kaasa tuleks?
    Pilt
  • Kas keegi on midagi sarnast kuskil näinud juba? (äkki ei peagi ise tegema)
  • Muid mõtteid?

Ühesõnaga, plaan on ka keerulisemad lisatulede paigaldamised kasutajale lihtsaks teha.
Kui huvi jagub, siis võin neid palju teha. Kui huvi puudub, teen ainult endale :)



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minu 2 ruupiat, ära pane mingeid spetspistikuid, pane mingid lihtsad klemmid või kruvitavad ühendused. Esiteks töökindlam ja teiseks võimaldab välioludes käepäraste vahenditega ühendusprobleeme diagnoosida ja parandada.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mõned omapoolsed mõtted:
Õigem püstitus oleks: "lisatuled lähevad põlema, kui mootor käib" ja "lülituvad välja, kui mootor seiskub".
Mul tsiklil lähevad kõik tuled korraga põlema (ka lisatuled; kui nad eraldi lülitist sisse lülitatud), pidevalt peab meeles pidama, et kui kui mootori seiskan siis tuleb süüde lõpuni välja keerata.

Funktsioonide osas oleks mõistlik, et lüliti oleks manuaalselt lülitatav kolme asendisse:

  • väljas
  • automaatne (päevatuledega lülituv; konfigureeritud)
  • sees, täisvõimsusel

Kui kogu asja elektrooniliselt teed, siis oleks eriti äge kasutada "passing" lülitit. Lisatulede lülitamiseks kasutad siis vajutuste seeriat (ntx. kolm järjestikust vajutust 2 sek jooksul vms). Tulemi annad edasi värvilise lediga (roheline, kollane, punane). See võtaks ära vajaduse lülitile koht leida (alati paras peavalu).

Sul on komponentide loetelust kindlasti kaitse puudu.
Kui teed mehhaanilise lülituse siis tasub signaallamp lülitiga kombineerida - üks kompont ja juhe vähem.

Kõige nõmedam on kogus seda jama juhtmetest, dimmerist, dioodidest ja releedest kokku "keevitada" ning igale detailile sobiv koht leida. Korralikku, väiksemõõulist dimemrit ka pole eriti leida. Räääkimata sellest, et midagi elegantset lõpplahenduses ega tema väljanägemises spole ning kõik detailid on liiga suured.
Jesperi soovitus on igati hea, kui saad tulemuseks väikese karbi, kus on kruvitavad ühendused.

Olemasolevatest asjadest vaata allolevat linki, neil on seal päris mitu vidinat nimetusega "Intelligent Lighting Controller". Päris sinu kirjeldatud asja pole aga midagi ligilähedast.
https://www.motorcycleinnovations.ca/ca ... s/2183.htm

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

  1. See kas lisatuled jälgivad mootorit või süüdet on sisuliselt paigaldaja teema. Kui leiad oma rattal kuskilt kohast signaali mis koos mootoriga käib, siis saad koos mootoriga panna.
  2. väljas/automaatne/sees peaks praeguse plaani kohaselt võimalik olema, küll mitte 3'e astmelise lüliti abil. Kirjutan igaks-juhuks võimalikud optsioonid lahti, äkki saan su mõttest valesti aru.
    väljas - täiesti kinni
    automaatne - lähituli-päevatuled(dimmer), kaugtuled-täisvõimsus
    alati täisvõimsus - dimmer confitud 100% peale, täisvõimsus nii lähitule kui kaugtule asendis.
    ainult täistuled - lähitule assendis dimmer confitud 0% peale, kaugtuled-täisvõimsus
  3. kogu juhtimine ja tarkus tuleb tõesti elektrooniline.
  4. Passing nupu kasutamine pole paha mõte. Ilmselt saaks lõpplahenduse teha nii, et kui tahad - on eraldi lüliti, kui ei taha, kasutad passingut. (kohalik seadusandlus nõuab vist eraldi lülitit)
  5. plaat ise saab ilmselt isetaastuva kaitsmega kaitstud, aga tõesti oleks asjalik eraldi kaitse panna.

kruviterminalidega karbi küljes on see jama, et nii on karbi veekindlust keeruline tagada, aga mõtlen natuke, ehk leiab mingi asjaliku lahenduse.

Tänud, iga tagasisidepõrgatus on kuldaväärt, praeguses staadiumis on veel lihtne muudatusi teha :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Need pwm dimmerid, mida mina siiani katsetanud olen, on kõik tegelikult paras sodi olnud. Saad normaalselt reguleerida 100-20% aga alla selle lülimine on piin, läheb kas liiga tumedaks või liiga eredaks, st. ei saa seda viimast lõppu hästi paika sättida, et niiöelda päevasõidutuledena vastusõitjat ei pimestaks. Just see dimmerifunktsioon võiks hästi regullitav olla :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu rattal on originaal tuled kaugtuli H3 ja lähituli H1.Lisaks on päevatuled LED ja Lisakaugtuled Xenon(võiks ka Led olla,aga need olid lihtsalt olemas).
Paigaldatud on üks on-off lüliti lenksule lisakaugtulede jaoks.
Päevatuled lähevad põlema,kui süüde sisse keerata ja kustuvad ,kui lülitan lähituled peale või lülitan süüte välja.Juhib seda elektrooniline jublakas,mis oli tuledega kaasas.Minu rattal lülitab ka kabariidid välja kui süüte välja keeran ja ma üldiselt hoian neid sees,koos päevatuledega,et pingekal oleks vähem tööd.Samas saan ka ilma nendeta päevakad sees hoida.
Lisakaugtuled lülituvad sisse kaugtuledele lülitades,kui lisalüliti on sisse lülitatud.Toide on võetud otse aku pealt, läbi kaitsme ja juhin asja tavalise releega.
Kogu asja tegemine oli suht lihtne ja ilmselt on ka töökindel.Sama lahendust kasutatakse autodel lisatulede ühendamiseks ning sõbra kastikal on LED lisa kaugtuled täpselt sama lahendusega paigaldatud.
Ma ei saa hästi aru,milleks seda karpi sinna vahele vaja aretada?Mis see juurde annaks,võrreldes minu lahendusega?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Saa aru see on liiga lihtne ja labane mingi tavarelee.Kui ikka canbusi pole siis oled fossiil :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

Põhiline eelis tuleb siis välja, kui tahad kasutada lisatulesid "päevatuledena" ja nendelt selleks ajaks võimsust maha korjata. Kui sul on eraldi päevatuled, siis ajab tavaline relee asjad ära, jah.

Minu enda ratta puhul on vaja veel lisaks suunatule vilkumise ajal "päevatuli" kinni panna. Muidu varjab päevatuli suuna ära. (on paigutatud üksteise kohale) Ma pole siiamaani leidnud ühtegi dimmeriga lähi/kauge süsteemi mis mõistaks suunatulesid ka jälgida.

Hetkel on sul "elektrooniline jublakas" päevatuledega toimetamiseks + relee lisatuledega toimetamiseks. Kirjeldatud lahendusel on mõlemad kombineeritud ühte kompaktsesse pakendisse. Seega peaks ka sinu setupiga ruumikokkuhoid tulema.

Macintosh kirjutas:

Kõige nõmedam on kogus seda jama juhtmetest, dimmerist, dioodidest ja releedest kokku "keevitada" ning igale detailile sobiv koht leida. Korralikku, väiksemõõulist dimmerit ka pole eriti leida. Rääkimata sellest, et midagi elegantset lõpplahenduses ega tema väljanägemises pole ning kõik detailid on liiga suured.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

simp kirjutas:

äkki saan su mõttest valesti aru.

Mina pakkusin:

  • väljas - täiesti väljas
  • automaatne - lähituli-päevatuled (dimmer), kaugtuled-täisvõimsus;
  • sees ehk täisvõimsus - täisvõimsus nii lähitule kui kaugtule asendis;

Mul oli loetelus 3 asendit, sul 4. Need kolm igatahes klapivad. Neljanda vajadusest ma päris hästi aru ei saa, et millises olukorras võiks tahta seda kasutada?
(ainult täistuled - lähitule assendis dimmer confitud 0% peale, kaugtuled-täisvõimsus)

simp kirjutas:

Passing nupu kasutamine pole paha mõte. Ilmselt saaks lõpplahenduse teha nii, et kui tahad - on eraldi lüliti, kui ei taha, kasutad passingut. (kohalik seadusandlus nõuab vist eraldi lülitit)

Nõuab jah aga tasuks vaadata, et kus see nupp asuma peab ning millised nõudmised talle täpselt esitatakse. Äkki saab mõne väikse ja lihtsa on-off lüliti ahelasse panna, mis ülevaatuse läbiviijaid rahuldaks. Samas, mul sõber paigaldas oma BMW peale ezCAN nimelise vidina (http://hexezcan.com/). Tulede ahelas on pistikud ning enne ülevaatust võtab ta tuled maha.

Lülitina võiks kaaluda näiteks PIAA nuppu. Väike ja LED on ka juba olemas.
http://www.piaa.com/store/p/646-Piaa-Si ... witch.aspx
http://www.piaa.com/store/p/354-Piaa-Si ... witch.aspx

PIAA_Mondo4.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas:

Põhiline eelis tuleb siis välja, kui tahad kasutada lisatulesid "päevatuledena" ja nendelt selleks ajaks võimsust maha korjata. Kui sul on eraldi päevatuled, siis ajab tavaline relee asjad ära, jah.

Minu enda ratta puhul on vaja veel lisaks suunatule vilkumise ajal "päevatuli" kinni panna. Muidu varjab päevatuli suuna ära. (on paigutatud üksteise kohale) Ma pole siiamaani leidnud ühtegi dimmeriga lähi/kauge süsteemi mis mõistaks suunatulesid ka jälgida.

Hetkel on sul "elektrooniline jublakas" päevatuledega toimetamiseks + relee lisatuledega toimetamiseks. Kirjeldatud lahendusel on mõlemad kombineeritud ühte kompaktsesse pakendisse. Seega peaks ka sinu setupiga ruumikokkuhoid tulema.

Macintosh kirjutas:

Kõige nõmedam on kogus seda jama juhtmetest, dimmerist, dioodidest ja releedest kokku "keevitada" ning igale detailile sobiv koht leida. Korralikku, väiksemõõulist dimemrit ka pole eriti leida. Räääkimata sellest, et midagi elegantset lõpplahenduses ega tema väljanägemises spole ning kõik detailid on liiga suured.

Ok,ei pannud seda kaugtule päevatuledena kasutamise teemat kohe tähele.Aga kui vähegi ruumi on siis osta eraldi päevatuled,mis on ka nähtavad,sest kaugtulena töötava tule optika ei saa olla laialt nähtav ja mitte pimestada.Ehk kui on tuli ,mis sobib hästi kaugtuleks ei saa ta olla just parim päevatuli.
Ma aretasin igasugu süsteeme mitu aastat,aga ei ole need universaalsed asjad ükski mitte millekski kõlblikud.Nüüd on mul päris päevatuled,mis tõesti teevad mind hästi nähtavaks ja kaugtuled,mis ka päriselt hästi pimedas näitavad.Valges on need lisa kaugtuled pigem kehvemini märgatavad,kui päevakad,seda siis täisvõimsuse juures.
Elektrooniline jublakas,mis päevatulede tööd reguleerib on mul,juhtme vahel olev jämedam osa pikkusega 6-7cm ja jämedusega 12-14mm silma järgi.Relee on tavaline 5 klemmiga,mis ka suht pisike.
Rohkem ruumi võtsid kindlasti juhtmed,sest head valgust andvad tuled peavad ka korralikke juhtmeid mööda piisavalt voolu saama.
Minu puhul oli suur probleem hoopis xenoni ballastide ära mahutamine.Hella ballastid ja on jube suured ja ka ballastist tulesse tulevad juhtmed mingi 10-12mm jämedused.Kuna lähi ja kaugtuli on juba eelnevalt xenoniks ümber tehtud,siis puudus ruum originaal tulede juures plastiku sees täiesti.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas on mingi hea põhjus, miks sa näiteks valmis H4 LED pirni ei soovi kasutada peale selle, et päris nulli ära dimmerdada ei saa?

Muus osas spets ühendused jne. Milleks? Harukarpi jooksevad juhtmed kokku ja lähevad klemmliistu alla nagu ropult igasugu elektroonikat tehakse. Igasugu pistikud on vaid selleks, et mõni tegelane valepidi ei suudaks juhtmeid kokku suruda või värve ei tunne.

Pealegi pimestavad valesti reguleeritud LED-id. Mitte pole asi vaid võimsuse taga kinni. Igasugu indikaatortuled on ju vaid üks takisti ja üks led. Sama lülitamise signaal süütelukust, signaali saad lülitiga ära katkestada ja relee/transsidega saad sisse välja lülitada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

Macintosh kirjutas:

Neljanda vajadusest ma päris hästi aru ei saa, et millises olukorras võiks tahta seda kasutada?
(ainult täistuled - lähitule assendis dimmer confitud 0% peale, kaugtuled-täisvõimsus)

Juhul kui "päevatulesid" ei taha kasutada. Ehk siis puhas lisakaugtuli, otsest vajadust ma selle järgi ei näe, aga selline võimalus tekib esimese kolme olemasolul niikuinii.

Macintosh kirjutas:

Nõuab jah aga tasuks vaadata, et kus see nupp asuma peab ning millised nõudmised talle täpselt esitatakse. Äkki saab mõne väikse ja lihtsa on-off lüliti ahelasse panna, mis ülevaatuse läbiviijaid rahuldaks

Märgutuli peab armatuuril olema ja lüliti juhile kättesaadav kui õigesti mäletan. Iseaasi on see, et kuipalju ratastel seda armatuuri on :)

Macintosh kirjutas:

Samas, mul sõber paigaldas oma BMW peale ezCAN nimelise vidina (http://hexezcan.com/). Tulede ahelas on pistikud ning enne ülevaatust võtab ta tuled maha.

Oleks mu rattal CANbus, siis teeks midagi selle põhjal, õnneks/kahjuks pole :) Protokollis pole midagi väga keerulist.

Macintosh kirjutas:

Lülitina võiks kaaluda näiteks PIAA nuppu. Väike ja LED on ka juba olemas.

PIAA nupp on äge küll, aga sellega oleks 50% eelarvest läinud juba :) Praegune küsimustiku target on 50€.

ranel kirjutas:

Kas on mingi hea põhjus, miks sa näiteks valmis H4 LED pirni ei soovi kasutada peale selle, et päris nulli ära dimmerdada ei saa?

Olemasoleva tule reflektor ei sobi ledile ja tekitaks vale(pimestava) valgusvihu mis oleks ilmselt ka fookusest väljas. (h4 led pirni valguspunkt on tavalise halogeeni omast erinev)

ranel kirjutas:

Muus osas spets ühendused jne. Milleks? Harukarpi jooksevad juhtmed kokku ja lähevad klemmliistu alla nagu ropult igasugu elektroonikat tehakse. Igasugu pistikud on vaid selleks, et mõni tegelane valepidi ei suudaks juhtmeid kokku suruda või värve ei tunne.

Esteet minus ei luba klemmiliistu ja juhtmepundart tekitada. Kui lisa elektrit vedada, siis võiks lõpptulemus ikkagi viisakas olla. AMP Superseal'e mõtlesin esialgu kasutada, et tagada ühenduste veekindlus. Samas on Jesperi point õige, niiet üritan leida kruviterminali lahenduse, mis põhiteema endiselt veekindlaks jätaks.

ranel kirjutas:

Pealegi pimestavad valesti reguleeritud LED-id. Mitte pole asi vaid võimsuse taga kinni.

keskmine reflektor jääb ledi/xenoni puhul vale valgusvihku tegema. Siin pole midagi reguleerida kui kuskil lihtsalt mingi "valguslätakas" on. Luuptulega on teine lugu.

ranel kirjutas:

Igasugu indikaatortuled on ju vaid üks takisti ja üks led.

Led'il ja ledil on ju vahe. indikaatortule led on vähe nõrgem võrreldes kaugtule moodulis oleva lediga.

ranel kirjutas:

Sama lülitamise signaal süütelukust, signaali saad lülitiga ära katkestada ja relee/transsidega saad sisse välja lülitada.

Kui tahta ainult sisse/välja & süüteluku signaal, siis ajab tõesti kõige tavalisem relee asja ära ja lõpptulemuse saab ka viisakalt koduste vahenditega pakendada.

Selle projekti eesmärk on kasutada lisatulesid päevasõidutuledena, aga vähendatud võimsusega + lülitada suunatule aktiveerimisel üks pool välja, et suunatuld ära ei varjaks. Seda kõike ühtse komplektina, et võimalikult vähe juhtmepundart tekiks.

Kasutaja avatar

hannezk
Postitusi: 37
Liitunud: 26 Jaan 2011, 10:40
Tsikkel: IZ49,KTM 250EXC-F, Yamaha FZ8
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas hannezk »

Ehk selline vidin on sulle abiks.

https://ledrider.com/shop/?model_number=IQ-275 :bsmile:

Q-275 Intelligent Lighting Controller.jpg
Tarmak, Gravel, Mud :bsmile:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui teed suunaga koos tule välja lülituma,siis pimedas pööret tehes lülitab sul just selle poole kaugtule ka välja kuhu pöörama hakkad? Pöörad nagu kotti,sest silm on eredama valgusega harjunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas kris. »

simp kirjutas:

Olemasoleva tule reflektor ei sobi ledile ja tekitaks vale(pimestava) valgusvihu mis oleks ilmselt ka fookusest väljas. (h4 led pirni valguspunkt on tavalise halogeeni omast erinev)

Veidi teemast mööda aga midagi sellist äkki?
Pilt
terv
Kris.

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

Kui teed suunaga koos tule välja lülituma,siis pimedas pööret tehes lülitab sul just selle poole kaugtule ka välja kuhu pöörama hakkad? Pöörad nagu kotti,sest silm on eredama valgusega harjunud.

Välja lülitub ainult lähi(päeva)tule reziimis. Kui kaugtuli peal on siis ei tohiks niikuinii kedagi ees olla, kes seda suunda nägema peaks.

hannezk kirjutas:

Ehk selline vidin on sulle abiks.

https://ledrider.com/shop/?model_number=IQ-275 :bsmile:

Pmst sama kraam, ainult et suunatule jaoks peaks siin veel mingi lisaloogika välja mõtlema.

kris. kirjutas:

Veidi teemast mööda aga midagi sellist äkki?
pilt
terv
Kris.

Konkreetset toodet ei suuda pildi järgi tuvastada, aga olen lähemalt mõelnud "cyclops" led pirni kasutamisele, kuid netis leiduvad pildid ja review'd ennustasid pigem vale ja fookusest väljas valgusvihku. (advrideris on üks pikem review nt)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

H4 lahendusega ei ole tõesti vist mingit head alternatiivi sinna originaal tule sisse leida.
Kui saladus pole,siis mis kaugtuled need üldse on mida sa sinna aretada tahad?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

The Lawbreaker
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Apr 2017, 04:07
Tsikkel: Honda cbr
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas The Lawbreaker »

Idee on huvitav

445CI V8 ja ZZR

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Paigaldasin oma rattale RIGID lisatuled, neil on pool ja täistule funktsioon juba tulel sees. Seega pool tööd ja muret on juba lahendatud. Tuled on veekindla pistikuga ja kui õigesti mäletan siis "eluaegse"garantiiga. Ehk aitab nende pealt kuidagi edasi liikuda?

https://goo.gl/mSDMqW

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

H4 lahendusega ei ole tõesti vist mingit head alternatiivi sinna originaal tule sisse leida.
Kui saladus pole,siis mis kaugtuled need üldse on mida sa sinna aretada tahad?

Esialgu lähevad mingid enam-vähem suvalised hiinakad, mida piipz kiidab(kuskil oli link ka, kui tahad võin välja otsida).

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas stev666 »

otsi välja

dr800 2x
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vägagi kiidan :)
https://www.aliexpress.com/item/1PC-Mot ... 04517.html

Siin peab seda CC nuppu vajutama, ma ei osanud teksti video sisse kleepida

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Küsimus: led lisatulede paigaldamise moodul

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas:
urmas66 kirjutas:

H4 lahendusega ei ole tõesti vist mingit head alternatiivi sinna originaal tule sisse leida.
Kui saladus pole,siis mis kaugtuled need üldse on mida sa sinna aretada tahad?

Esialgu lähevad mingid enam-vähem suvalised hiinakad, mida piipz kiidab(kuskil oli link ka, kui tahad võin välja otsida).

Neid Piipzu omasid ma tean.Kuna sain omale E tähisega tuled,siis jäid need ära.Ma kasutaks neid ainult kaugtulena ja ei vaevaks pead muude lahendustega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”