Aliexpress: ost, toll ja maksud

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Toote hind+saatmise hind= Kokku tellitud kauba hind.
Nii lihtne see ongi ja kokku sellelt kremplilt tuleb tasuda käibekas.
Olen tellinud sealt kaugelt maalt omale õmblemise materjale ( mitte alist) ja alati on km kogu summalt võetud.
Tootja pakub erinevaid variante (odavamast kallimani) saatmise puhul. Ja reeglina DHL on kiireim, aga ka kalleim olnud. 4-5 päevaga on kaup Eestis.
Huvitav on see et MTA ei tunnista arvet mis pakiga kaasas vaid nõuab kas raha ülekandmise maksekorraldust või paypali maksekorraldust. Ju nad ka teavad kuidas asjad tegelikult kirjutatakse.
Ütleme nii, et kui ka ausalt kõik maksud ära maksta, siis hulgi tellides jäävad toodete hinnad ikkagi kordades odavamaks kui siin EU-s.



Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Tellisin hiljuti suvalist vidinat BangGoodist. Oli üle 22 euro (aga mitte palju).

Pakend tuli mulle Belgiast.

Ilmselt on hiinakad tekitanud endale Euroliitu vahepeatuse.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas will111 »

neil ju lausa ametlikult võimalik valida, et kas tahad lehel näha ainult eurolao kaupu või kogu valikut

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas:
Jesper kirjutas:

Mis puudutab kätte toimetamise kiirust, siis DHL-iga tuleb Hiinast ka paari-viie päevaga, ma isiklikult ei viitsi üldse selle "tasuta" postiga oma pead vaevata ja Eesti Posti moroonlastega vaielda. .....

Ei ole ka need DHL'i teed ka kõige sirgemad: träkin parasjagu ühte saadetist Saksast:
Radefeld, DE- Turku, FI- (nüüd juba lootus, et nagu peaaegu kodus ja...)- Kaunas LT :wack: - Homme vist Tallinnas

See Turku on tegelikult üldjuhul ainult paberite teekond elektroonselt,reaalselt tuleb pakk Saksast kas Leetu või Stocki.Turus asub põhja ja baltimaade mingi keskus,kes võtab nö logistika mingil hetkel üle.Tavaliselt tuleb tavasaadetisega pakk lennukiga Leetu ja sealt siis rekkaga Tallinna(vahel ka läbi Riia),mis on neil ka "lennupost".Kui on kiirtellimus ,siis olen täheldanud ,et tuleb üle Arlanda Tallinnasse ja siis ilmselt kõik lennukiga.Sellised asjad tulevad Belgiast-Hollandist ja ka Inglismaalt tavaliselt 2 päevaga ehk siis teisel päeval on pakk minul käes,kui ise DHL-i järgi lähed.Kulleriga ei pruugi samal päeval saada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas bitter »

yeekim kirjutas:
Jesper kirjutas:

Mis puudutab kätte toimetamise kiirust, siis DHL-iga tuleb Hiinast ka paari-viie päevaga, ma isiklikult ei viitsi üldse selle "tasuta" postiga oma pead vaevata ja Eesti Posti moroonlastega vaielda. .....

Ei ole ka need DHL'i teed ka kõige sirgemad: träkin parasjagu ühte saadetist Saksast:
Radefeld, DE- Turku, FI- (nüüd juba lootus, et nagu peaaegu kodus ja...)- Kaunas LT :wack: - Homme vist Tallinnas

DHL-saadetis EI VÕRDU kullersaadetis! DHL pakub laia skaalat, meri, maantee, raudtee... Kullerteenus on vaid osa tegevusest. Ka pakid liiguvad erineva kiiruse ja hinnaga. Kui DHL-iga saab saata Saksast Eestisse 200g ümbriku 24h-ga aga saab ka sellest 4x odavamalt saata 20kg kasti mis saabub nädalaga ... ilmselgelt ei ole võrreldavad teenused. Ühel juhul maksad kiiruse eest ja DHL haldab kõike. Teisel juhul ostetakse Eesti logistika Omnivalt või Itellalt, hoopis teine tubakas. Jälgida saab mõlemat saadetist aga pole pointi. Kiire ümbrik tuleb niigi lubatud ajal ja aeglase kasti trackinguinfo tekib viitega (allhanke puhul tüüpiline.)

DHL-i kaliibriga tegija liigutab oma terminalide vahel suuri mahte vastavalt sellele kuidas nad on oma lahendused üles ehitanud (kooskõlas püsiklientide mahtudega.) Maakaarti vaadates võib paki teekond imelik tunduda but who cares? Kui suudavad tarneajast kinni pidada, pole kliendi asi näpuga näidata.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah mul isiklikult on üsna 50-60, kas siinpool otsas kolistab kuller ukse taga või pean ise kuskilt läbi astuma - mõnikord on üks variant mugavam ja mõnikord teine. Ma mõtlen seda, et kui täna valin Aliexpressis selle DHL China või Express võimisiganes sinna logo alla parajasti kirja pandud on, siis on see järgmiseks esmaspäevaks mul laua peal ja moos. Hind on kuni paari kiloni 20+€ ja kuskil viie kilo tuuris 50€. Kes seda kasti seal kuhu täpselt liigutab või kuidas tracking õigel ajal tekib pole nagu minu mure, minu mure on leiutada viis kuidas säästetud peavalu arvelt see viis kümpi kokku rehitseda :)

Rekord on kui tellisin õhtul arvuti taga õlut libistades Maxim Integratedi tootenäidise, kuna õlut oli palju siis ega see tegu muidugi meelde ei jäänud. Ülejärgmisel hommikul oli üllatus suur kui 930 helistab närvilise häälega DHLi kuller stiilis et seisan maja ees, kas te olete ikka veel kodus, kiirsaadetis Shenzhenist :) Mitte et see vidin nüüd juba 2 aastat niisama sahtlis ei vedeleks, ILGELT ajakriitiline oli ikka küll jah, anoh õnneks ei maksnud see mulle midagi. Selle kogemuse baasilt ma pakuks, et tegelt saaks soodsa tähtede seisu korral suva Aliexpressi müüja käest selle paki kiiremini kätte kui kuskilt EU tagahoovist läbi viie järjekordse katkiste ketastega rekkameeste streigi, lihtsalt müüja uimerdab selle teele panekuga päeva-kaks ja siis teises otsas Eesti Posti pastakas kukub 5 minti enne minu pakini jõudmist jne, tulebki selline 5 päevane aeg kokku.


hsgold
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Mai 2017, 13:42
Tsikkel: Yamaha Fazer 600
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas hsgold »

Isiklik rekord alist on olnud 5tp kuid keskmiselt ikka 14tp+.
Paljud müüjad seal on resellerid ning kohapealne "põrgatamine" võtab vahel ikka päris mitu päeva.
On juhtunud ka selliseid olukordi, et ühel hetkel peale 7tp ootamist tuleb ali postkasti teade müüjalt, et sorry... dont have.

Samas olen pannud tähele ka seda, et hiinlased on 100% kindlad, et nemad tootdavad ja müüvad asju kõige soodsamalt.
Ettevõte kus hetkel töötan toodab led valgusteid ning mingil ajal oli led plaadi tarnija/tootja hiinlane.
Kuna plaatidel esines "vigu" ja nõudis parendusi siis hiinlane ei olnud nõus seda kompenseerima - tuli leida parem tarnija.
Ja oh üllatust, üks soome firma oli nõus tootma samu asju ning soodsamalt kui hiinlane + tarne ja maksud "sõbralikumad".
Hiinlane ei suutnud seda uskuda, et kuidas on see võimalik - meie oleme Maailmas Kõige Soodsamad Tootjad!

Minu kirja mõte oli selles, et kui tegemist on spetsiifilise tootega ja tähtis on kvaliteet ja reklamatsiooni esitamise võimalus (juhul kui midagi peaks juhtuma) siis EU tootjad on kindlasti paremad ja võimalusel ka soodsamad.
H.

Printeril tooner jälle otsas?!? https://toonerimees.ee

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vabandan nüüd enda välja elamise eest, ma toetaks üheteistkümnel juhul kümnest kohalikku tootjat, aga need raisad on ennast igasugu EASi toetuste ja rootsi onudele koroona nuppude treimisega nii täis söönud, et isegi mingeid ülielementaarseid teenuseid nagu laserlõikus, treimine vms tuleb tikutulega taga otsida ja umbes stiilis müts näpus palumas käia, et aita hädast, peremees. Asi ei olegi alati niiväga rahas, ma lihtsalt rohkem ei viitsi manguda, kokkuhoid on boonus.

Hiinlasel vähemalt on säilinud see ettevõtlikkus, ärimehe vaim või minaeitea mis asi, et isegi kui me mõlemad saame aru et minu mure ja tellimus on tühised ja ilmselgelt ma ei ole miljonär või järgmine Apple kes ta tehase haljale oksale aitab, siis ta vähemalt käitub viisakalt, nagu mingi lootus ikka oleks et ma olen :) Või noh vaata kasvõi suvalist Aliexpressi kuulutust, ilmselgelt djuudid väga inglist ei oska (miks peakski) aga nad on tavaliselt kirjutanud viis kilomeetrit juttu ja pilte ja seletusi, et mis selle tema müüdava 0.7€ USB kaabli juures ikka nii tähtsat ja erilist on. Samas eestlane müüb 3k maksvat tsiklit stiilis "Müüa Yamaha. Pildid mailiga. Hind kokkuleppel." ja ise on veel uhke ka et tema on ikka vanakooli lühikese jutu mees, mitte ei aja mingit internetiplära :D

Anoh see pole enam Aliexpressi teema tegelt.

Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas bitter »

Jesper kirjutas:

... Või noh vaata kasvõi suvalist Aliexpressi kuulutust, ilmselgelt djuudid väga inglist ei oska (miks peakski) aga nad on tavaliselt kirjutanud viis kilomeetrit juttu ja pilte ja seletusi..

No veidi ikka võiks osata. Panin just ühele vidinale 2/5 reitingu sest kirjeldus oli vastukäiv:
Body Material: Aluminum Alloy ... blabla pildid-jutud ... black plastic alloy shell...
Take it home, you will find this is a good helper for life.
Tegelikkus oli must plast - värvi osas täiesti kümnesse :mrgreen:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas simp »

hsgold kirjutas:

Enda kogemusest võin veel juurde lisada, et kui CI lehele on hiinlane kirjutanud, et Delivery = 0 USD/EUR siis EMTA seda ei aktsepteeri. Kuidas on võimalik, et sinule saadeti Hiinast pakk ning transa hinda ei küsitud? CI paberil peab olema see ikkagi kirjas.

Lisaks ajaline kulu: Tehes kõik ise kulub vabastuse saamiseks 10min (kui on raha ettemaksu kontol).
Kasutades mõnd vahendust (DHL, UPS, Omniva) võib selleks kuluda 1-2tp + mingi %.

Igatahes edu!

Huvitav, EMTA võiks ju väga hästi teada, et post on Hiinas ekspordi elavdamiseks riigi poolt subsideeritud ja seega tarbijale tasuta.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Täna jõudsid tuled kohale, pakil hind 19 usd, tegelik 80€. Ise ei luninud hinda madalamaks.

dr800 2x
Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas bitter »

Mu äsjane saadetis (<200g, alla tollimiinimumi) tuli Hiinast Eestisse 6 päevaga (06.01.-12.01.),
Eestis kulus veel 11 päeva!!

Täitsa huvitav miks Omnival kulub jaanuari keskel paki käsitlusele ja toimetamisele Harjumaa pk-sse rohkem aega kui väikestel hiinlastel kulub ekspordivormistusele, käsitlusele ja lennuveole.

AliExpressi lehelt:
Shipment with local shipping company 2018-01-22 20:25:00 [GMT+8]
Shipment arrived at country of origin post office 2018-01-15 09:45:00
Arrived at destination country 2018-01-12 09:45:00 [GMT+3]
Departed country of origin 2018-01-09 19:00:00 [GMT+8]
Shipment accepted by airline 2018-01-08 17:34:03 [GMT+8]
Shipment left country of origin warehouse 2018-01-07 15:46:56 [GMT+8]
Shipment dispatched 2018-01-06 20:59:37 [GMT+8]

Omniva lehelt:
Sihtpostiasutusse jõudmine 23.01.2018 11:47 postkontor
Saadetis on teel järgmisesse postiasutusse 22.01.2018 20:25 Sorteerimiskeskus (pakid)
Saadetise andmed registreeriti süsteemi 15.01.2018 09:45 Saadetis on teel Omnivasse

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Olen selle Omnivaga omajagu "sõdinud" . See, kui tracking näitab, et saadetis on jõudnud Eestisse ei koti neid üldse. Öeldi, et nemad ei vastuta igasuguste trackingsüsteemide info õiguse eest, nemad endal süüd ei näe. Mul on mitmeid saadetisi ammuilma info kohaselt Eestisse jõudnud, kuid Omniva tracking vaikib. Alati, kui olen kurjad kirjad kirjutanud, nüüd juba kirjutan nii, et hakake minu pakki lõpuks ka liigutama ja imeväel on pakk loetud päevadega mul pihus. See on lihtsalt uskumatu, kuidas nad siin pidurdavad. Saan aru, et pakimahud on meeletult kasvanud, aga see ei ole minu probleem, võtku siis töökäsi juurde.

SERTÃO

tarmoel
Postitusi: 306
Liitunud: 25 Aug 2008, 22:48
Tänatud: 9 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas tarmoel »

Omnivas stoppavad pakid seetõttu, et MTA tahab neis sobrada. Aeg -ajalt ju telekas näitavad, mis narkotsi ja keelatud kaupasid on saadetistest kätte saadud. Kust nad selle krokodillinaha ja kanepiseemned siis leiavad, kui pakkides ei sori. Ja EU-st tulnud pakid on ka tihtipeale avamisjälgedega.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tarmoel kirjutas:

Omnivas stoppavad pakid seetõttu, et MTA tahab neis sobrada. Aeg -ajalt ju telekas näitavad, mis narkotsi ja keelatud kaupasid on saadetistest kätte saadud. Kust nad selle krokodillinaha ja kanepiseemned siis leiavad, kui pakkides ei sori. Ja EU-st tulnud pakid on ka tihtipeale avamisjälgedega.

Minu andmetel on asi pigem selles ,et Omniva ei saa selle mahu töötlemisega hakkama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Omniva pole probleemne ainult Aliexpressiga. Vaid ka Eu-st tulevate pakkidega.
Aastaid toimetas Louisi kaupa Saksast kohapeal Omniva. Ja ikka sama lugu. Kui Hamburgist tuli pakk Eesti 2-3 päevaga, siis kohapealses Omnivas lisandus sujuvalt veel nädal otsa. Nüüd kui Louis on Omniva välja vahetanud Itella-Smarti vastu... on elu kohe normaalsem. Kokku kujuneb tarneajaks kuskil 5-6 tööpäeva. Elu nagu lill. :bsmile: :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas will111 »

sellele viimasele väitele võin kahe käega kaasa laulda! saksast amazonist pakk seekord tuli nii, et eesti pool toimetas ummniva asemel smartpost ja kaup jõudis kohale kokku umbestäpselt 4 päevaga, millest 2 olid nädalavahetuse päevad! vot nii peaksidki need asjad käima...see omniva tuleks krt kinni panna, täiesti ebareaalne koht, kõik pakid mis sedakaudu tulevad on istunud vähemalt nädala "tühja"

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas Kirs »

tarmoel kirjutas:

Omnivas stoppavad pakid seetõttu, et MTA tahab neis sobrada. Aeg -ajalt ju telekas näitavad, mis narkotsi ja keelatud kaupasid on saadetistest kätte saadud. Kust nad selle krokodillinaha ja kanepiseemned siis leiavad, kui pakkides ei sori. Ja EU-st tulnud pakid on ka tihtipeale avamisjälgedega.

See on täiesti arusaadav, aga miks ei kajastu see toppamine Omniva tracking logis? Või Omnival Eestis pakkidega mingit kokkupuudet enne Tolli ei ole? Kui juba Omnivasse tracking ilmub, siis loetud päevadega ka pakk üldjuhul sulle saabub. Enne seda võib mõõda minna kümneid päevi peale saadetise saabumist Eestisse, mil paki kohta ei ole mitte mingisugust infot.
Omniva ise pole pärimise peale kordagi maininud, et toll pidurdab vms. lihtne oleks ju kellegi teise kaela asja veeretada. Lihtsalt panevad tuima ja väidavad, et nende andmetel pole pakk veel Eestisse jõudnud, väitku igasugu tracking süsteemid mida iganes. Kord oli üldse nii, et järjekordselt raiusid, et pakk pole nende andmetel Eestis. Läks poolteist päeva ja pakk oli mul käes, kusjuures esimene märk Omniva trackingusse ilmus alles Kuressaares. Ei tea, kas keegi käis spetsjomm lennujaamast seda ära toomas ja igasuguse tollita otse toodi Saaremaale. Vot see oli kiirus.
Saatetise saabumise teavitamissüsteemist ei hakka ma üldse rääkimagi. Praegugi saan mingeid korduvteavitusi pakkide kohta, mis mul ammuilma käes.

Viimati muutis Kirs, 23 Jaan 2018, 20:01, muudetud 1 kord kokku.
SERTÃO

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Omnival pole probleemid ainult pakkide vastuvõtmisega.
Tähitud kiri läheb Tartust Riiga nädal aega :wack: Istun, vaatan iga päev träkingut ja hoian pead kinni, et kas hobusega viivad või läks Kristjan Jaak Peterson isiklikult jala Riiga viima.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis jala, ära tee nalja...ikka hobusega läks aga hobusele lihtsalt ei anta eriti süüa raskel ajal, eks ta jõudumööda longib :roll:

mulle on ammu tundunud, et omniva tracking logi on rohkem selline "ah näitame seal kuskil miskit, et oleks kuskil miskit näidata" tüüpi üllitis. sõltumata sellest, mis nad ise selle kohta räägivad.
ja kuigi see MTA jutt tundub usutav siis ega nad ju ometi päris igas pakis ka ei sobra? arvatavasti kuskilt mingi skänneri alt jooksevad kõik pakid läbi küll aga see ei ole asi, mis võtaks mingit mõõdetavat ühikut aega ometi. pole muidugi välistatud, et just toll on see punkt siiski, kes huiab ja hoiab pakke asjata pikki päevi kinni...aga no väga raske uskuda, et nad seda mingi mõjuva põhjusega teevad. iga viimase kui paki käsitsi lahti koorimine ja konkreetne uurimine oleks juba täiesti kilplaslik tegevus

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Tellisin Hiinast pansai puu seemneid, täpselt nagu kanepi seemned olid, tulid ilusti koju

dr800 2x
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”