Aliexpress: ost, toll ja maksud

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Aliexpress: ost, toll ja maksud

Lugemata postitus Postitas bitter »

Arvan, et see keskkond väärib oma teemat. Peaks olema hiinlaste tellimiskeskkond, mis koondab tootjaid/müüjaid ja kaubeldakse uute asjadega. Minu jaoks on näiteks nende päevade arvestus arusaamatu.

Tegin konto ja tellimuse 29.01. Sain kinnituse:
Payment for Order no. ... has been accepted. Currently, your payment is 'Being Verified'. Payments are usually verified within 24 hours. After verification, the supplier will begin to process your order. Tellimuse juures on info: Processing Time: 6 Days

Kas nad loevad kalendripäevi või tööpäevi? Kui tööpäevi, siis oleks viisakas kirjutada "business days". Paistab, et nende uusaastapidustused sõitsid mu tellimusele sisse :(. Leidsin väikese kirja keskkonna ülaservast: Chinese New Year holiday Feb 7-13. Order shipping may be delayed."

Tellimuse staatus on "Awaiting Shipment, Processing Time remaining: 5 days 11 hours xx minutes xx seconds ja see tiksub. Mis pagana countdown? Jõuab nulli 18-19.02. Kuidas saab 6 päevasest töötlemise ajast 5,5 päeva veel alles olla täna? :shock: Kui maksekinnitus saabus 01.02. ja pillerkaar algas 07.02 siis vähemalt 4 tööpäeva oleks ju ikka pidanud olema juba ära tiksunud peo alguseks.

#kaupade deklareerimine #aliekspress #toll #tollimaks #omniva



Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ma ise enam detsembri keskpaigast alates midagi tellinud pole. Nad uuel aastal paugutavad ikka täiega. Ka ise ootand nende pidustustega. Lisaks uuele aastale seal ka muid pühasi reas... ;) Minu tellitud asjad kõik käes. See aasta teadsin arvestada, eelmine aasta ootasin ka kaua. Muidu ka ära kiiret posti sealt oota. :D


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mul ka nendega probleeme pole olnud. Arvestada tuleb pika ooteajaga.
Olen tellinud igasugu laiatarbekaupa. Tsiklikama pole tellinud.
Tellimise kättetoimetamis ajaks on nad ise kehtestanud 2 kuud. Ehk siis mingi 50-55 päeva pärast kui pole veel kohale jõudnud, siis pead mingit tagasiside aega pikendama. Aga max 65 päevaga on kõik kohal olnud.
Eks riigipühadega tuleb arvestada- nii kristlike, budistlike kui ka hiina omadega. Aga eks äärealadel ( See me ju oleme) tuleb arvestada sellega.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2390
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kris. »

Hei,
enne 15-t ei kasva sealmaal rohi ka mitte :-). Tellimisel pead vaatama, kui palju müüja mingi konkreetse toote käsitlusajaks pakub (ships out within xxx). Olen näinud isegi täiesti absurdseid numbreid, a la 25 päeva. Enamus müüjatel on see 1-3 päeva. Müüjal on kohustus kaup selle aja jooksul välja saata. Sinu puhul hetkel vist "käsitleb" kõigepealt pühade lõpuni ja siis lisaks tavapärane käsitlusaeg.
Aga muidu weebipood nagu iga teine. Kuna neil PayPal-i kaudu maksmist pole on hinnad sellevõrra odavamad kui näiteks eBays. Meeldib ka see, et saad konkreetsele tootele antud hinnanguid lugeda. Samas ... hinnang ei ilmu kohe vaid peale "ülevaatust" elik ma kardan seal võib mingi filter vahel olla, mis halbade kommentaaride osakaalu reguleerib :-).

terv
Kris.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mella »

Selle "shipping time" võid ära unustada. Isegi kui paar päeva ära saatmine üle läheb ja kaup ettenähtud aja jooksul saabub, siis sellel alusel ei saa mingit nõuet teha. Lihtsalt kannatad ära ja kõik. Proovitud ja kaotasin dispute.
Eriti veel, kui hiina pühad mängus, see on aliexpressile väga vabandav asjaolu.

Kui sul on 60p delivery time, siis 55. päeval saadad müüjale kirja, kui pole asi saabunud. Selle peale muidugi müüja extendib ilma sult küsimata delivery time. Sina kirjutad kalanäoga vastu, et full refund, kuna tema lubas 60p ja asi ei tulnud.
Kui ta nõus pole annad kohe sisse dispute full refundi peale, kuna aeg täis ja müüja extendis ilma sinu loata.
Ja siis hakkab tulema igasugu meelitusi ja smailisid, et sa dispute katkestaksid. Saadad pikalt.
Ja ilmselt enne dispute lõppu maksab sul täis raha tagasi ka.

Kui asi õigeaegset kohal ja vastab tingimustele, siis märgid asja saabunuks ja teed müüjale reitingu.

Kui pole korras, võtad müüjaga ühendust enne dispute time lõppu. ja siia teed ettepaneku kas pool või full refund. Muu asi sama, nagu eespool.


kulibin
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Okt 2015, 13:44
Tsikkel: Intruder VL1500LC

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kulibin »

Kas on kellelgi Ali-st tellides tulnud ette probleeme CE-märgistusega? Paljudel Hiina päritolu elektri/elektroonikatoodetel see puudub. Olen kuulnud et probleem pidavat üles kerkima siis kui midagi hulgi ostad, üksiku seadme puhul on tõenäosus ametitega riidu minna väiksem.


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kulibin kirjutas:

Kas on kellelgi Ali-st tellides tulnud ette probleeme CE-märgistusega? Paljudel Hiina päritolu elektri/elektroonikatoodetel see puudub. Olen kuulnud et probleem pidavat üles kerkima siis kui midagi hulgi ostad, üksiku seadme puhul on tõenäosus ametitega riidu minna väiksem.

vahet pole millisest keskkonnast tellid, kui hiinast, elektroonika ja ilma CE-ta ja toll selle kätte saab, võid suu puhtaks pühkida. ali puhul märgid et pole pakki kätte saanud ja võib jopata, aga kui trackinguga, siis hakkab tants pihta.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2390
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kris. »

CE jutu jätkuks - iga CE märk ei ole veel see õige CE millega kaup tollist läbi pääseb :bsmile: .
http://siloscordoba.com/2013/07/09/chin ... confusion/

terv
kris.

Kasutaja avatar

Hurley
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juun 2012, 17:55
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Hurley »

tazavi kirjutas:
kulibin kirjutas:

Kas on kellelgi Ali-st tellides tulnud ette probleeme CE-märgistusega? Paljudel Hiina päritolu elektri/elektroonikatoodetel see puudub. Olen kuulnud et probleem pidavat üles kerkima siis kui midagi hulgi ostad, üksiku seadme puhul on tõenäosus ametitega riidu minna väiksem.

vahet pole millisest keskkonnast tellid, kui hiinast, elektroonika ja ilma CE-ta ja toll selle kätte saab, võid suu puhtaks pühkida. ali puhul märgid et pole pakki kätte saanud ja võib jopata, aga kui trackinguga, siis hakkab tants pihta.

Kindlasti tasub jälgida jah seda CE märgistuse teemat, tsiklijuppide puhul (tuled jms.) võib lisaks tekkida jamasid ülevaatusel, kus seda võidakse nõuda. Lisaks tuleb arvestada pika ooteajaga (1 kuu vms.), kuna hiinast tulevatel pakkidel suht pikk sorteerimise/tolli järjekord.

Buell XB12S (2007) -> Ducati Diavel (2013) -> Africa Twin (2017)
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui trackinguga pakk tolli jääb ja sa seda kätte ei saa, siis on pakk samamoodi ju "kaduma" läinud. Tracking küll näitab, et jõudis Eestisse, aga samas näitab ka. et pole kätte toimetatud.

tazavi kirjutas:

vahet pole millisest keskkonnast tellid, kui hiinast, elektroonika ja ilma CE-ta ja toll selle kätte saab, võid suu puhtaks pühkida. ali puhul märgid et pole pakki kätte saanud ja võib jopata, aga kui trackinguga, siis hakkab tants pihta.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kannatust vaja varuda, hetkel on aliexpress ikka veel aastavahetuse ja hiina uusaasta käibe tõttu ülekoormatud, st muudel aastaaegadel liiguvad asjad kiiremini. Märtsis võiks jälle olukord normaliseerunud olla. Ka minu mingi pealamp istub praegu processing järjekorras, tavaliselt on selle ajaga asjad juba kohal.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas bitter »

Suurem möll on vist selleks korraks läbi. Eile, 14.02. sain teate "The seller has shipped your order". Muidugi kahtlane kas neil pühapäeval üldse post töötab. Ju ta vormistas asjad veebis ära ja täna postitab. Meeldiv seegi. Veel lugesin, et "Tracking information is available within 5-10 days." ja et Hiina Posti lennusaadetiste jälgimise leht on http://intmail.11185.cn/
Huvi pärast proovisin kohe, kas varem ka infot saab. Saab veateate, mis koosneb ca 11 hieroglüüfist 8)

Hiinlaste jälgimisaknas oli hiinakeelne abiinfo, mille google teisendas html-koodiks: </span> Enter up to 40 e-mail numbers, separated by Enter</span>. Oletan, et koht on õige aga hiinlastel pole trackingu kohta head sõna ja see ajab guugli segadusse.


kulibin
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Okt 2015, 13:44
Tsikkel: Intruder VL1500LC

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kulibin »

kris. kirjutas:

CE jutu jätkuks - iga CE märk ei ole veel see õige CE millega kaup tollist läbi pääseb :bsmile: .
http://siloscordoba.com/2013/07/09/chin ... confusion/

terv
kris.

Tõepoolest, väga sarnane see märgis. Tundub et mul on seni kõvasti vedanud, olen palju USA-st ja Hiinast kaupa saanud, mis peaks CE subjekt olema. Näib siiski, et tolli töö on paljuski valikuline- kui midagi närvidele hakkab käima, siis lajatavad.

Kasutaja avatar

parn
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Dets 2007, 02:48
Tsikkel: Honda CBR1000 repsol
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas parn »

Mina olen saadetise asukohta vaadanud siit- http://track-chinapost.com

Alternatiivina olen kasutanud http://www.gearbest.com keskkonda, siit tuleb kaup reeglina 2-3 nädalaga.

bitter kirjutas:

Suurem möll on vist selleks korraks läbi. Eile, 14.02. sain teate "The seller has shipped your order". Muidugi kahtlane kas neil pühapäeval üldse post töötab. Ju ta vormistas asjad veebis ära ja täna postitab. Meeldiv seegi. Veel lugesin, et "Tracking information is available within 5-10 days." ja et Hiina Posti lennusaadetiste jälgimise leht on http://intmail.11185.cn/
Huvi pärast proovisin kohe, kas varem ka infot saab. Saab veateate, mis koosneb ca 11 hieroglüüfist 8)

Hiinlaste jälgimisaknas oli hiinakeelne abiinfo, mille google teisendas html-koodiks: </span> Enter up to 40 e-mail numbers, separated by Enter</span>. Oletan, et koht on õige aga hiinlastel pole trackingu kohta head sõna ja see ajab guugli segadusse.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kris. kirjutas:

CE jutu jätkuks - iga CE märk ei ole veel see õige CE millega kaup tollist läbi pääseb :bsmile: .
http://siloscordoba.com/2013/07/09/chin ... confusion/

terv
kris.

Mina pidasin seda ChinaExpordi märgi asja kellegi teravmeelseks naljaks :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

kulibin
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Okt 2015, 13:44
Tsikkel: Intruder VL1500LC

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas kulibin »

Teravmeelne küll, aga naljast kaugel. Tasub ettevaatlik olla kui hinnalisema kauba hange käsil.


mafo
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Jaan 2016, 19:02

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mafo »

Kui pakil on peal väärtus alla 22 euri, siis tolli asi ei lähe ja CE märgistust ka keegi ei vaata. Paljud müüjad panevad ise madalama väärtuse pakile. Vajadusel saab ka müüjale sõnumi saata:)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mella »

vabalt võivad saata ka alla 22EUR paki läbivaatusele ja kui avastavad, et seal oluliselt kallim asi sees, hakkad tõendeid esitama.

mafo kirjutas:

Kui pakil on peal väärtus alla 22 euri, siis tolli asi ei lähe ja CE märgistust ka keegi ei vaata. Paljud müüjad panevad ise madalama väärtuse pakile. Vajadusel saab ka müüjale sõnumi saata:)


mafo
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Jaan 2016, 19:02

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mafo »

Vabalt siiski ei või. Millistel kogemustel su väide põhineb?
Minu tellimuste arv aliexpressist on ligi 200 ja ükski neist ei ole tollikontrolli läinud. Pakke tuleb lihtsalt Eestisse nii meeletus koguses, et nad ei jõua sellega tegeleda.
Ja kui ka üks läheb kunagi, siis erand kinnitab reeglit.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mella »

Mul on umbes samas järgus tellimusi ja 2 pakki on käinud tõestamise tee läbi.

mafo kirjutas:

Vabalt siiski ei või. Millistel kogemustel su väide põhineb?
Minu tellimuste arv aliexpressist on ligi 200 ja ükski neist ei ole tollikontrolli läinud. Pakke tuleb lihtsalt Eestisse nii meeletus koguses, et nad ei jõua sellega tegeleda.
Ja kui ka üks läheb kunagi, siis erand kinnitab reeglit.

Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas bitter »

Aliexpress on nunnu. Püüdsin üht otsingut veidi kitsendada, lisasin muudele kriteeriumidele - offset. Töötas päris hästi - valis välja ainult need tooted, mille kirjelduses - "0 mm offset" :wack: . Tegin teise katse veel - ofset. Nüüd sain lisaks eelnevatele ka juba reaalse offsetiga asju :idea: .

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas mella »

Milles Aliexpress süüdi on, kui düsgraafikud müüvad?

bitter kirjutas:

Aliexpress on nunnu. Püüdsin üht otsingut veidi kitsendada, lisasin muudele kriteeriumidele - offset. Töötas päris hästi - valis välja ainult need tooted, mille kirjelduses - "0 mm offset" :wack: . Tegin teise katse veel - ofset. Nüüd sain lisaks eelnevatele ka juba reaalse offsetiga asju :idea: .

Kasutaja avatar

Teema algataja
bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas bitter »

Oktoobris tellisin kaelasallid kahelt eri müüjalt. Et oleks suurem tõenäosus kahest pakist vähemalt üks enne jõulu kätte saada, valisin erineva transpordi:
China Post Ordinary Small Packet Plus, Free Shipping, Estimated Delivery Time: 25-48 days - oli enne jõulu postkastis.
China Post Registered Air Mail, Estimated Delivery Time: 26-41 Days (maksis äkki $1) - pole siiani näinud pakki. Träking lõpeb Hiinast lahkumisega. AE saatis kirja, et ostukaitse lõppemas, avasin dispute, nõudsin raha tagasi. Müüja palus veel oodata ja lisas ostukaitsele 30 päeva otsa.

Eile laekus müüjalt kiri: "I supposed that you had received the item, Could you please leave us all 5 star positive feedback,that will be much appreciated..." Väidavad, et nemad on raha tagasi maksnud. Minu kontole pole veel jõudnud.


reimps

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui sa kaelasalli all mõtled "buff"-tüüpi torusalli, siis tule läbi, annan sulle niisama digilaigulised.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See pilt sobib siia hästi :)
Ei valeta, olen selliseid vestluseid pidanud pidama küll:

arOYzQ7_460s (1).jpg
arOYzQ7_460s (1).jpg (31.38 KiB) Vaadatud 13379 korda
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

zidmänn
Postitusi: 85
Liitunud: 01 Mär 2009, 14:41
Tsikkel: Suzaki
Asukoht: Sinu selja taga
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas zidmänn »

Tellisin endale aliexpressist 200-300 euro eest elektroonilise seadme, müüjale saatsin ka viisaka palve "Please, send as gift and mark the value under 20 $."
Hiljuti tuli omnivast kiri (manuses olev pilt).
Nüüd siis on minul arusaamatus, mis asi ja mis summas mul midagi vaja deklareerida on ning kuidas omniva juba teab mida mul deklareerida vaja on :wack: :wack: ??? Et minule pähe tuleb 2 põhjust miks võis asi valesti minna, et kas hiinlane eiras minu palvet ja pani tuimalt kõik ausalt kirja või siis toll lihtsalt otsustas, et see vidin maksab raudselt rohkem ja nii need asjad ei käi :nono: .
Kas sellest asjast on võimalik kuidagi välja vingerdada :mrgreen: ?

Manused
24993032_1739728746102287_5001014_o.png

Suli
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Jaan 2015, 20:17
Tsikkel: KTM
Tänanud: 1 kord

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas Suli »

Minult nõuti ülekande kohta panga väljavõtet ja oligi pekkis. Tuli maksud tasuda

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas simp »

Suli kirjutas:

Minult nõuti ülekande kohta panga väljavõtet ja oligi pekkis. Tuli maksud tasuda

no suht elementaarne on, et gift'i kohta puudub igasugune panga väljavõte, tegu on ju kingitusega.
näitad neile viimase 10'e kuu väljavõtet, et näed pole ülekannet teinud? :wack:


askokas
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Veebr 2010, 19:19
Tsikkel: Zx9r, ZX10R, Ktm adventure 990

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas askokas »

Tegelikult on sul õigus tutvuda paki sisu ja seal olevate paberitega. Mulle saadeti need küsimise peale maili. Siis on näha, mida saatja paberitele kirja on pannud ja kuidas edasi minna.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Aliexpress

Lugemata postitus Postitas ranel »

zidmänn kirjutas:

Tellisin endale aliexpressist 200-300 euro eest elektroonilise seadme, müüjale saatsin ka viisaka palve "Please, send as gift and mark the value under 20 $."
Hiljuti tuli omnivast kiri (manuses olev pilt).
Nüüd siis on minul arusaamatus, mis asi ja mis summas mul midagi vaja deklareerida on ning kuidas omniva juba teab mida mul deklareerida vaja on :wack: :wack: ??? Et minule pähe tuleb 2 põhjust miks võis asi valesti minna, et kas hiinlane eiras minu palvet ja pani tuimalt kõik ausalt kirja või siis toll lihtsalt otsustas, et see vidin maksab raudselt rohkem ja nii need asjad ei käi :nono: .
Kas sellest asjast on võimalik kuidagi välja vingerdada :mrgreen: ?

22 eur sisse kuulub ka saatmiskulu. Mõne raskema paki puhul on suht loogiline, et ainuüksi saatmiskulu poolest ületab see 22 eur piiri ära.
Tolliga muidu aga tavaliselt piisab neile paypal maksest. Ühe pakiga nõuti ka lisaks paypal makset ning kannet, mis näitaks summat, mis eestis olevast pangast maha võeti.

Ettevõttele tellides on suht garanteeritud, et asi läheb tolli.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”