Rehvi vanus

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Rehvi vanus

Lugemata postitus Postitas 426f »

vaatasin tagumise rehvi vanust see toodeti 2007a aga on kulumata,kas see tuleks kohe välja vahetada või kannatab rahulikult ja sirgelt sõitmist,esimene rehv oli aastast 2002 selle vahetasin uue vastu

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

426f kirjutas:

vaatasin tagumise rehvi vanust see toodeti 2007a aga on kulumata,kas see tuleks kohe välja vahetada või kannatab rahulikult ja sirgelt sõitmist,esimene rehv oli aastast 2002 selle vahetasin uue vastu

Üldjuhul kärab küll. Ma olen palju vanade rehvidega sõitnud ja märgatavat vahet olen näinud ainult Dunlop rehvidega, mis väga libedad olid. Enamustel rehvidel kaob see vanaks läinud libe kiht suht kiirelt pealt ära ja peale seda on vahe peaaegu märkamatu. Mina paneks ikka alla, lihtsalt võtaks vaiksemalt ja arvestaks sellega. Aga ega ma mingit garantiid ei annaks :D Mis rehviga tegu on?

Kasutaja avatar

Teema algataja
426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

mart211 kirjutas:
426f kirjutas:

vaatasin tagumise rehvi vanust see toodeti 2007a aga on kulumata,kas see tuleks kohe välja vahetada või kannatab rahulikult ja sirgelt sõitmist,esimene rehv oli aastast 2002 selle vahetasin uue vastu

Üldjuhul kärab küll. Ma olen palju vanade rehvidega sõitnud ja märgatavat vahet olen näinud ainult Dunlop rehvidega, mis väga libedad olid. Enamustel rehvidel kaob see vanaks läinud libe kiht suht kiirelt pealt ära ja peale seda on vahe peaaegu märkamatu. Mina paneks ikka alla, lihtsalt võtaks vaiksemalt ja arvestaks sellega. Aga ega ma mingit garantiid ei annaks :D Mis rehviga tegu on?

dunlop sportmax 200 50 17 zr

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

lebokas
Postitusi: 213
Liitunud: 12 Apr 2013, 20:50
Tsikkel: RIP-Suzuki GSX600,´Thunderace´
Asukoht: Vantaa
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas lebokas »

426f kirjutas:

vaatasin tagumise rehvi vanust see toodeti 2007a aga on kulumata,kas see tuleks kohe välja vahetada või kannatab rahulikult ja sirgelt sõitmist,esimene rehv oli aastast 2002 selle vahetasin uue vastu

Selgus et minu voki rehvid on aastast 2001, ja käravad küll veel. Jalarauad kannatab vastu maad painutada, ja seni pole libisema hakanud, ega juhitavus kadunud.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Olen sõitnud ka 2002a. rehvidega, nii esi- kui tagumine.
Pidamist ja pehmust oli küll, tagumise(mingi Metzeler) vahetasin just hiljuti ja esimene(Avon) on vist siiani ratta uuel omanikul kasutusel :roll:

Edit: Sai sõidetud igasuguse ilma ja teedega-lörts, vihm, kruus....

Viimati muutis yeekim, 22 Mai 2013, 08:03, muudetud 1 kord kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mella »

Te ainult loodate ja arvate, et vana rehv peab. UUena pehmet sorti mudel ehk jah. Pikamaarehv pigem ei.
Juhtub ekstreemsem olukord ja on alt läinud.

Minul oli eelmisel aastal kevadel tagumine rehv 2006 aasta BT21. 600ccm FZ tõmbas kuival, kuid jahedal teel vähe korralikumal kiirendusel 2. käiguga nii ringi, et võttis sirgel korralikult külje ette. Ja ei juhtunud see pööre-põhjas-sidur-lahti vaid enne 3. käigu vahetust.
Jah, üksi rahulikult sõidul sirgel kuiva ilmaga pole rehvi vanus oluline, aga kõik teed pole sirged ja palju sa üksi sõita saad.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Mul on 1100-sel taga ise häkitud mustriga rinkarehv. Ei tea ma väljalaskeaastast ega segust midagi, ise seda sinan toppinud pole. Kui kurvis väga madala käiguga gaas põhja keerata siis tuleb üldjuhul drift (proovisin järele - olukorda andis päästa) ja kui märjal või liivasel tänaval teravalt gaasi anda siis kerib ka tühja MIS ON TÄIESTI NORMAALNE. Kuiva ilmaga, praeguste soojakraadidega, soojeneb peale mõningast sõitmist natuke üles ja rahuldab minu soove. Kuna see rehv saab mul aga varsti otsa, siis mõtlen mida järgmiseks alla panna. Eks esialgu läheb mingi pastel mille kusagilt saan, sest teadupärast koolis palka ei maksta et rehviraha puuga seljas oleks. Ees on samuti tundmatu väljalaskeaastaga legaalne Pirelli Diablo, mille kohta ei oska suurt midagi kosta. Külmana äkkpidurdusel on blokeerunud ratas, aga käna pole pannud... Kallutatud olen selle komboga omajagu, ka suurematel kiirustel. Veel olen elus, ju siis töötab natukene! Esimese sõidu tegin 16 veebruar, siis polnud mingit pidamist... kui teed natukene välja olid sulanud, siis oli juba parem aga arvestasin libisemisega mida esines. Exotika ajal sai esimene kiirem maantee sööst tehtud ja kõik ok.
Aga ma olen ilgelt ettevaatlik, kaalutlev ja muid asju tegev juht ka, nii et ärge mitte keegi teine seda oma nahal proovige, ja kui proovite siis biker.ee-s ärge sellest kirjutage, sest targad onud internetist tulevad kohe targutama, õpetama ja sinu tegemisi mättasse tümitama! :wink: :mrgreen:


mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

mella kirjutas:

Te ainult loodate ja arvate, et vana rehv peab. UUena pehmet sorti mudel ehk jah. Pikamaarehv pigem ei.
Juhtub ekstreemsem olukord ja on alt läinud.

Minul oli eelmisel aastal kevadel tagumine rehv 2006 aasta BT21. 600ccm FZ tõmbas kuival, kuid jahedal teel vähe korralikumal kiirendusel 2. käiguga nii ringi, et võttis sirgel korralikult külje ette. Ja ei juhtunud see pööre-põhjas-sidur-lahti vaid enne 3. käigu vahetust.
Jah, üksi rahulikult sõidul sirgel kuiva ilmaga pole rehvi vanus oluline, aga kõik teed pole sirged ja palju sa üksi sõita saad.

See on selle rehvi kohta tavaline, olgu uus või vana. See kõva kui kivi ja seepärast ongi see meie lemmik driftirehv, sest koguaeg libiseb hästi :D Uuemad mudelid on neil ikka paremad aga just need enne 2010 tehtud BT20 ja BT21 ja Pilot Road'id on nii mõnusad ja kõvad :D

Seda Dunlop'it mina tänavasõiduks vast alla ei paneks. Liiga riskantne. Minul on neid ülilübedaid dunlope olnud liiga palju, et tänavaratta all katsetada julgeks :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”