Kasutatud rehv või mitte?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas piloot »

Mina soovitaksin kärnad alla ajada :D

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

zx12r

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Kui uue esirehvi hind t6esti nii hea on, siis osta raudselt uus. Mine Streetmotosse Hiiu raudteeüles6idu juurde ja ongi asi käes.

Kui miskipärast ei sobi, siis mul on 15 eur eest üks defektideta ja heas korras kasutatud esirehv anda.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas puna »

Ise olen kasutatuid rehve kasutanud.
Hetkel on lõigatud soonega slikid all ja ei saa kurta


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Ma võtsin heas korras, sügava mustriga defektideta esirehvi ühest hunnikust lihtsalt teiste kaunade seest. Vana kulus ebaühtlaselt kanti ja otsis pidevalt teed ning muster hakkas ka otsa saama. 4000 km tagasi oli veel täiesti vinks-vonks. Tagumisi rehve pole sedasi eriti häid saada ja jube tihti peab vahetama, kui palk tuleb siis vist tuleb ka sliki teed minna sest korra proovisin ja paar tuhat saab julgelt sõita.
Uuel hooajal tahaks tutikad rehvid ikkagi ära proovida, äkki hakkab meeldima. :twisted: Praegu säästueelarve, ei saa lihtsalt.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Paar tuhat, ja jälle rehvivahetus? Pagan, mina küll ei viitsiks iga kuu aja tagant rehvi vahetada, seda enam, et hooajal.
Lisaks, üsnagi sõltub, kuidas sa sõidad. Kui sõidad liikluskuulekalt, ei ole mingit kaalukat pointi selle kõige kallima rehvi allapanekul. Seda enam, et vähemalt autokogemus ütleb, et kallim rehv pole mitte alati parim. Fordi originaalis all olnud Duranzad maksid terve varanduse, aga igavesed pasad pastlad olid. 3x odavam Mitase jooks oli parem, kuigi kulus kiiremini.
Praeguse ratta õige tagarehv (TT100 Dunlop GP 130/80) maksab ka 153-st 210-ni (st hinnad eri kohtades, peab ikka marginaali peal olema, et nii mängida saab). No nii hea ta ka pole, nüüd ostsin alla 2,5 korda odavama, no mitte ei usu, et ta 2,5 korda kehvem on. Samas, eelistan ikkagi uut, siis ei oota vähemalt ebameeldivaid üllatusi.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kasutatud rehvide,selle hinnaga ostmine ja pidev vahetamine ei ole küll odavam ,kui uute rehvidega sõitmine.Kui just ise ei vaheta ja tasakaalusta.Aga ise ka ei viitsiks 4 korda suve jooksul rehve vahetada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas voyager »

Lugesin seda kiitmist ja laitmist õllekõrvale.
Tuli meelde, et siin on kunagi avaldatud üks tark artikkel, ma isegi lugesin algaja ja rohelisena seda, et targemaks saada: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=8&t=36035

Busa kirjutas:

Tehnika peab korras olema. Aga 10x olulisem kõigest muust on korralikud rehvid. Asja saab võtta ka rahaliselt - külje mahapanek on alati kordades kallim kui hinnavahe veidi parem rehviga. Pidurid ja üldse veermik järgmiseks, mootor pärast seda.

Ja ise olen seda alati endale meelde tuletanud, kui tsiklile jälle mõnda rehvi tarvis on osta. Autole pane kaalikad alla kui tahad ja tunne rõõmu, et odavalt said ning säästetud raha eest mõne pudeli rummi saad.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ilus jutt (see 10 korda mida iganes), aga tahaks näha seda täpset arvutust seal taga ja metoodikat kuidas neid kõikvõimalikke tähtsusi kätte saadakse. külje maha panekust rääkides...ma ei tea, olen seda teinud ka null-hinnaga (nii rattale, varustusele kui enda tervisele). kuidas sel juhul seda arvutust rakendama peaks, et 10 kallim rehv ikkagi alati odavam tuleb?

võiks aru saada, et sellist asja nagu uus rehv mootorratta all tegelikult ei eksisteeri. lased ära vahetada, sõidad maja eest minema ja enam see uus rehv ei ole! rehvitootja on teinud selle kauba valmis teatud hulga kilomeetrite läbimiseks ja selle jaoks on rehvil peal nö. ressurss. niikaua kuni see ressurss ei ole ammendunud või rehv mingit muud moodi pöördumatult kahjustatud, ei ole mitte kellelgi mitte mingit alust väita, et rehvi ei võiks kasutada kuni resurss otsas on. sama analoogiat kasutades võiks muidu ju ratast ka vahetada iga paarisaja kilomeetri tagant. pidurikotsid on juba natuke kulunud, varsti võib mõni tihend lekkine hakata jne.
muidugi täieliku võhikuna vast ei tasu kasutatud rehvi ostma minna, vähemalt mitte suvalise kahtlase olemisega eraisiku käest. kuid see ei tähenda, et seda üldse teha ei võiks...eriti kui tead, mida vaadata ja mida osta/mitte osta.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

ilus jutt (see 10 korda mida iganes), aga tahaks näha seda täpset arvutust seal taga ja metoodikat kuidas neid kõikvõimalikke tähtsusi kätte saadakse. külje maha panekust rääkides...ma ei tea, olen seda teinud ka null-hinnaga (nii rattale, varustusele kui enda tervisele). kuidas sel juhul seda arvutust rakendama peaks, et 10 kallim rehv ikkagi alati odavam tuleb?

võiks aru saada, et sellist asja nagu uus rehv mootorratta all tegelikult ei eksisteeri. lased ära vahetada, sõidad maja eest minema ja enam see uus rehv ei ole! rehvitootja on teinud selle kauba valmis teatud hulga kilomeetrite läbimiseks ja selle jaoks on rehvil peal nö. ressurss. niikaua kuni see ressurss ei ole ammendunud või rehv mingit muud moodi pöördumatult kahjustatud, ei ole mitte kellelgi mitte mingit alust väita, et rehvi ei võiks kasutada kuni resurss otsas on. sama analoogiat kasutades võiks muidu ju ratast ka vahetada iga paarisaja kilomeetri tagant. pidurikotsid on juba natuke kulunud, varsti võib mõni tihend lekkine hakata jne.
muidugi täieliku võhikuna vast ei tasu kasutatud rehvi ostma minna, vähemalt mitte suvalise kahtlase olemisega eraisiku käest. kuid see ei tähenda, et seda üldse teha ei võiks...eriti kui tead, mida vaadata ja mida osta/mitte osta.

Lugesid ikka eelnevaid poste ka?Jutt käib kasutatud 30€ maksvast ja uuest 50-60€ maksvast rehvist.10X vahet annab ikka otsida,siis peaks kasutatud rehvid kohati alla 10€ maksma.Mis vahetus maksab?Umbes 15-20€koos balansiga vist,täpselt ei mäleta.Ja kui suve jooksul 2x vahetad oledki juba tünga saanud+see,et pole korralikku rehvi olnudki.Kas sa müüd oma korralikud rehvid ära,et keegi saaks neid heas korras kasutatuna osta?Mina küll sõidan rehvid ikka sinna maani,et ei pea nendega liikumist enam mõistlikuks.Seda enam,et siin on jutt esirehvist,mis kulub tunduvalt aeglasemalt ja seda saab kasutada ikka vähemalt 20000km ehk siis tavakasutaja olenevalt läbisõidust 2-4 või rohkem aastat.Mul on uuena alla pandud rehvid ja tagarehviga sain mingi 14000 sõita ning vahetasin nüüd ära,esirehv kestab veel 7-8000 kindlasti,üle poole mustrist alles.Minul sama mõõt rehvid ja korralikud Dunlopid saab vähem kui 3X kallimalt kätte.Letihind muidugi veits rohkem,aga mitte üle 3 korra.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas westel »

Võib olla nii väga ei soovita, aga kui ma ise sõidaksin ainult tänaval, (mitte vahetevahel ringrada) siis ostaksin ainult kasutatud rehve.
Tegelikult sõidan ringrada ka teiste kasutatud rehvidega, aga siis peab hoolikamalt valima mida alla panna. Head kraami liigub vähe.

Muidugi võib juhtuda, et see nn koonerdamine võib kallimaks maksma minna, kui uute rehvide ostmine.

Kasutaja avatar

Teema algataja
kiisuke
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Juun 2010, 15:39
Tsikkel: Suzuki GSX600F
Asukoht: Tartu/Rapla

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

Ma siis annan ka vahepeal teada, et soetasin siiski kasutatud rehvi. Muidugi mitte selle, mille linki jagasin. Sain siit foorumist väga korraliku ja väga hea hinnaga rehvi. Aitäh Ain.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Kasutatud rehv või mitte?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Õige tegu :) Usun, et läbid selle päris mitmeid tuhendaid ja sõidad vähemalt 2 hooaega muretult.

XL1000'le - justnimelt eelnevat posti ma lugesingi! loe sina samuti MINU postitusele eelnevat viimast posti ja saa aru, millisest 10x ma rääkisin. ning ei, mina ei müü oma korralikke rehve ära, et keegi saaks neid veel edasi kasutada. mina kasutan need ise ära sinnamaani, kus enam kasutada ei saa (või vahetan kui ilmneb mõni defekt, ja loomulikult siis müüma ei hakka). aga sellest oleksid sa ju võinud minu jutu põhjal juba isegi aru saada :)
ning fakt on see, et üldjuhul, keskmiselt võttes on kasutatud rehvi hinnaklass 15-25euri vs. uue sama liiki rehvi hinnaklass 100+ euri. ostes kasutatud, kuid vähe kulunud rehvi (1-mõni mm), on hinnavahe samuti tavaliselt alates kahekordne, kilomeetreid läbida saab aga kõvasti rohkem kui pool kogu ressurssist. ühesõnaga, sinu analoogiad ja näited ei päde kahjuks mitte üheski situatsioonis! uuel asjal on uue asja lõhn ja sa saad uhkusena öelda, et ostsid poest...ning ma ei ütle selle kohta midagi halba, kuid rääkida kõigile teistele kui paha või mõttetu on osta kasutatud asja, vot see on Bullshit suure tähega!

ja mina vahetan rehvi ise, võtab kuskil pool tundi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”