Talvrehve: soovin nõu teadjameestelt?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


Teema algataja
eddy
Postitusi: 41
Liitunud: 06 Veebr 2014, 18:03

Talvrehve: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas eddy »

tere,masinaks on honda crf250 ja olen harrastanud sõitu ainult suvisel ajal,kuid nüüd tekkis mõte et prooviks talvel,olen kuulnud et siis tehakse mingisugune kompunn hammakatega,oskab keegi öelda mis hambakominatsiooniga tuleks järvele sõitma minna?ja kui ostan omale jää rehvid,kas siis saab nedega sõita ka krossirajal(seal ju ka jää)iseenesest nael ju teravam ja pidamine peaks olema parem,või olen asjast valesti aru saanud?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Talvrehve on kahte tüüpi: krossinael ja jääpiik. Krossinaelal on kõvasulamist südamik aga ta on tömbima ja jämedama otsaga (2,2 mm). Jääpiik on ühest tükist pikem ja terava otsaga. Krossinaelaga kannatab mõistlikkuse piirides ka mööda maad sõita (kui on vähe lund või palju kive, siis on nad muidugi kiiresti õhtul). Jääpiik ja maa on väga no-no. Samas muidugi jääl on pidamine mega.

Ülekannetest esialgu tasuks ette panna 14 hammikas, eks siis edasi vaata ise.


Teema algataja
eddy
Postitusi: 41
Liitunud: 06 Veebr 2014, 18:03

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas eddy »

aga kas see hammikate vahetamine on vajalik?ma ei ole oma ratta kiirust mõõtnud,ehk ple see tarvilik?ja kas jääl sõites peaks olema kiiver visiiriga(midagi taolist nagu rinka oma)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

eddy kirjutas:

aga kas see hammikate vahetamine on vajalik?ma ei ole oma ratta kiirust mõõtnud,ehk ple see tarvilik?ja kas jääl sõites peaks olema kiiver visiiriga(midagi taolist nagu rinka oma)

Oleneb rajast. Ega väga ei kujta ette visiiriga sõitmist aga sellid on sellega hakkama saanud, järelikult võimalik


Teema algataja
eddy
Postitusi: 41
Liitunud: 06 Veebr 2014, 18:03

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas eddy »

üks küsimus veel!vb tundub see rumal küsimus,aga kas need kotid lenkstangi ümber mis käsi soojendavad,kas need on mingid suvalised kotid lihtsalt,või on need mingid soojendusega spetsiaalsed kotid,ning kui need peal,kas heeblid on ikka kergesti kättesaadavad või on pusimist?


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

eddy kirjutas:

üks küsimus veel!vb tundub see rumal küsimus,aga kas need kotid lenkstangi ümber mis käsi soojendavad,kas need on mingid suvalised kotid lihtsalt,või on need mingid soojendusega spetsiaalsed kotid,ning kui need peal,kas heeblid on ikka kergesti kättesaadavad või on pusimist?

Poest spets kotid. Mingit elektrilist soojendust seal sees pole. Hoiab tuula eemale, eks nad ole erinevatest materjalides. Mina viimane kord unustasin vasaku käe koti koju, siis sai tehtud kiivri kotist ja Mägi Aivari teibist endale kott. Tuule hoidis eemale. Pm. ei taha osta, siis saad ka ise teha.

Sul see 250 on enne 2010 sündinud? Sellele peaks täitsa piisama 1 hamms suurem ette, nagu mx77 mainis.


Teema algataja
eddy
Postitusi: 41
Liitunud: 06 Veebr 2014, 18:03

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas eddy »

2010 ta ongi,siis ok ja käitun sedasi nagu soovitati,aga kui miskit on veel mida jääle minekuks vaja teada,siis võib julgelt teada anda,kuna olen siin keskkonnas uus ja ei saa kõikse paremini pihta nendele otsingu asjadel siin,ning samuti talvesõit on minu jaoks uus! tänud ette


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: soovin nõu teadjameestelt?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

eddy kirjutas:

2010 ta ongi,siis ok ja käitun sedasi nagu soovitati,aga kui miskit on veel mida jääle minekuks vaja teada,siis võib julgelt teada anda,kuna olen siin keskkonnas uus ja ei saa kõikse paremini pihta nendele otsingu asjadel siin,ning samuti talvesõit on minu jaoks uus! tänud ette

Noo osta endale need kotid. Osta ka endale 14 hammakas ette. Teibi esialgu 1 radikas kinni, et mootor ikka kuumaks läheb. Kui radikas ainult soojaks läheb, teibi teist radikat kinni, kuni masin korralikult soojaks läheb. Ja mine proovi kuda on. Tunned, et midagi ikka väga hea pole, siis eks kurda mure. Aa muidugi mingid naelad või piigid peaksid ka muretsema.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”