Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Siia kõik talvise, suvise või mis iganes perioodi garaaži otsingud või pakkumised. Kui sa tahad mootorratta parkimisest rääkida siis see on täpselt õige koht.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Küsimus selline, et kas MK2 Vw Caddysse, 1 gen Peugot Partnerisse või mõnda taolisesse pirukasse mahub 2.05m pikk tsikkel diagonaali ära ?
Partnerite kaubaruumi pikkus on 1.7m, diagonaali peaks teoreetiliselt isegi ära mahutama, kuid kas ka tegelikult ?
Ratast alt ära võtta ei taha jms :bsmile:



Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Palju kaubaruumi laius on?

Leidsin juba ise. 2072mm on kõige pikme asi, mis Peugeot Partner L1 diagonaali mahub. Arvestades, et motikas on veel suhteliselt lai ka, siis ilmselt ei mahu midagi ümber tegemata.. Selle kaubaruumi kõrgus on ka kõigest 1155mm. Uus Honda CBR 1000RR mahuks napilt kõrguselt ära - 20mm jääks isegi varu.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See ei ole vastus küsimusele, kuid üks härra kunagi siit foorumist tõi universaalkere A6-ga endale Hayabusa. Pilti ei leia enam, kitsas küll oli, kuid sai.

Parnteril, vähemalt meie töö omal, kannatab ka kaubaruumi seina vahelt ära kruvida ja kõrvalistme maha võtta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Black »

Mäletan, et üks katkikukutud karteriga Buell läks kunagi aastaid tagasi Haapsalu lennukalt Tallinna mingi piruka kongis. Mahtus ära küll. Samas Buell on vist üsna lühike.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Pilt


petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas petz »

http://forums.bmwmoa.org/showthread.php ... wing-bikes
võib-olla saab siit häid mõtteid...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Kuna mul on pirukalaadse apastraadi soetamine aktuaalne, siis hoiaks veel teemat aktuaalsena. VW Caddy Mk2 specs: Load length is 1,728mm, load height is 1,279mm and load width is 1,530mm. Mis kasutades koolitarkust annab teoreetilise diagonaali pikkuseks 2.30m. Võttes arvesse, et tsikkel on natukene ka lai ja rattal olev lenks kindlasti piirab täielikku diagonaali panemist, siis ongi selline nibin-nabin olukord, kus ilmselt isegi mingi nikerdamisega on teoreetiline võimalus, et mahub sisse ära.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas isakene »

Boobush kirjutas:

Küsimus selline, et kas MK2 Vw Caddysse, 1 gen Peugot Partnerisse või mõnda taolisesse pirukasse mahub 2.05m pikk tsikkel diagonaali ära ?
Partnerite kaubaruumi pikkus on 1.7m, diagonaali peaks teoreetiliselt isegi ära mahutama, kuid kas ka tegelikult ?
Ratast alt ära võtta ei taha jms :bsmile:

Vanema Partneriga on Kawa KLR600 ja veel mõnda sama klassi endurokat veetud. Esiiste ja seljatugi maksimaalselt ette, mahub küll. Samas kujutan ette, et plastikutes madala kliirensiga tsikli pirukasse toppimine ja kinnitamine võib olla kepp ruudus...

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

pakid ratta kilesse ja ajad kuuti püsti- siis lased ehitusvahtu täis kuudi. seisab nagu mishka:)


Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

MIngi vähe uuema Caddy`ga tõin kunagi Tartust Pärnusse ühe 2002 a. Suzuki gsxr600.Kuna ukseklaasid on õhukesed,siis nö klaasiaugust(uksed ju paksemad)sai sabagondel vajalikud 3-4 cm-i lisa.
Aga kui teemaalgatajal häda käes,siis mul on VW Transporter,millesse mahub tsikleid rohkem kui 1 ;)


Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Sverre »

  1. aasta Citroen Berlingoga olen toonud Saksamaalt sõbrale ära 600cc Honda Horneti. Esiratas tuli alt võtta ja nii mahtus ilusti.
    Ratta alt võtmine ja tagasipanemine on ju nii lihtne töö, ma olen kuulnud, et isegi paar naist on sellega hakkama saanud...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Vabandust, et oma jutuga nüüd natuke teemast mööda panen, aga ma soovitan hoopis natuke suuremat asja vaadata.

Olen ise 10.a. kasutanud vana kerega 6-kohalist Vitot igapäevasõitudeks. Suvel-sügisel peaks läbisõit ületama poole miljoni km piiri ja tehnika põhisõlmi pole veel lahti võetud, isegi sidur on tehase oma, kuigi olen kokku vist saja tuhande km jagu käru vedanud. Kütusekulu pole midagi hullu, isegi Clarksoni kirjeldatud "valge kaubiku juhi" sõidustiili harrastades jääb ilma käruta alla 10l/100km. Tõsi, minu omal on kohe üsna alguses chiptuuningut tehtud, mis kulu ja kulgemise koha pealt asja natuke parandas. Laeva peal mahub täpselt veel sõiduauto gabariitidesse ja kui istmed välja tõstsin, mahtus oma 1500 Vulcan kenasti sisse ära. Tavalisi tsikleid saab vist 3tk panna, kui hoolega pakkida, ilma tagumise istmereata saab kaubaruumi mõõtmeteks 2,2m (pikkus) x 1,5m (laius) x 1,4m (kõrgus). Koobaste vahe on 1,2m. Kõrgemad peeglid ja tuuleklaasid tuleb tsiklil muidugi maha keerata. Vito välismõõtmed on: pikkus 4,66m, laius ja kõrgus mõlemad 1,88m.

Minu hinnangul võib väiksemat sorti "päriskaubik" edukalt asendada pirukalaadseid asjandusi. Minuga seotud ettevõttes oli väiksema kauba veoks ja muidu sõitudeks Ford Tourneo Connect ja ei saa kuidagi öelda, et seda oleks Vitost odavam olnud pidada, kulud olid umbes samas suurusjärgus. Tsikli istmetega pirukasse toppimine oleks olnud aga lootusetu ettevõtmine, sest tagumine istmerida oli sinna sisse ehitatud ja selle täiesti väljaviskamine oleks olnud sarnane töö, nagu suvalisest universaalist tagumise istmerea eemaldamine. Lihtsalt kokkuklapitud iste võttis aga liiga palju pikkusruumi ära. Ega need pirukad välismõõtmetelt jälle eelpooltoodud Vito mõõtmetest oluliselt väiksemad pole, lihtsalt ruumikasutus on ebaökonoomsem.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Paigutasime paar aastat tagasi ära 1998 GSXR 600 ( täiskondlis ) Toyota Yaris Versosse. Ühtegi millimeetrit ei jäänud kuskilt üle :)


Rannu
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Nov 2014, 22:17
Tsikkel: KTM Enduro-SM
Asukoht: Tartu

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Rannu »

Teemast väheke mööda aga siiski...
Küsimus suurele rigile...mitu enduro/supermoto tsikklit mahub universaalkerega 2002 .a. passatisse?
ise küsin-ise vastan...
kolm lahedalt :D ja 2500 km mööda euroopat!
Nimesid ei nimeta, pole vast sobiv aga jutt jummala õige, ise nägin :D - paras nali ikka!

Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

Berlingoga kunagi vedasime GS500 diagonaalis ja uks täiesti kinni ei läinud. Aga veetud sai ja politsei ka midagi ei maininud.

Kasutaja avatar

Madox
Postitusi: 145
Liitunud: 23 Juun 2004, 15:24
Tsikkel: S1000RR
Asukoht: On the Road
Tänatud: 3 korda

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas Madox »

Ma võin omast kogemusest öelda, et näiteks Suzuki TLR mahub küll Chrysler Grand Voyageri ilusti ära! Küljest peab ainult peeglid keerama ja tsikli saab veel bussis ilusti külje jala peale lasta. Kahjuks ma pilte ei viitsi kuhugile üles laadida, et siia postitada aga niimoodi tõin ma eelmine talv omale TLR-i, mis pole just väike ratas. Peale lükates jäi luugiava ja tuuleklaasi vahele mingi pool sentimeetrit ja saba vahele vast paar milli...aga bussis sees kannatas ratast igat pidi tõsta veel vajadusele ja ruumi jäi ülegi. :D

Pirukate kohta oskan nii palju kosta, et kunagi tõin Jawa 638 Opel Comboga, peale sai pandud diagonaalis ja üks tagumine uks jäi mingi 20 cm lahti.

Kasutaja avatar

deadend
Postitusi: 350
Liitunud: 26 Juul 2004, 23:51
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: tartu
Tänanud: 6 korda

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas deadend »

Mk3 Caddyga olen vedanud supermotot ja 929(või midagi taolist) CBR-i ja uksed läksid kõik ilusti kinni.
Muidu sinna Caddy kuuti mahtus 2m. pikk asi ainult diagonaali, kuudi pikkus oli midagi 1,8m. kanti.

Aga kui vaheseina üks pool ära võtta (mis tollel autol oli kahest poolest koosnev plastikujupp) siis mahub kõrvalistuja koha arvelt korralik chopper ka sisse :D

Kasutaja avatar

hullmaks
Postitusi: 57
Liitunud: 29 Mär 2005, 21:31
Asukoht: tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas hullmaks »

kui ei viitsi jamada ja on kärukonks autol, siis saab käru laenutada ja sellega asi lahendatud. Kunagi sai üks tuttava "vana jawa" 03 pagasnikus ära transporditud, said küll mõlemad osapooled kriimustusi ja pagasnikuluuk jäi lahti, aga viidud ta sai. Tagant võib koorem ulatuda üle auto gabariitide 1 meeter tähistamata, tähistatuna võib sõiduki ja koorma kogupikkus ulatuda 12 meetrini ( kui ma ei eksi) ehk siis lahtiste tagaustega täiesti legaalne sõita kui koorem ei varja tulesid ja/või numbrimärki, ja kui on ohutult kinnitatud ja valitud ohutu liikumisekiirus.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kas tsikkel mahub pirukasse/autosse?

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

hullmaks kirjutas:

kui ei viitsi jamada ja on kärukonks autol, siis saab käru laenutada ja sellega asi lahendatud. Kunagi sai üks tuttava "vana jawa" 03 pagasnikus ära transporditud, said küll mõlemad osapooled kriimustusi ja pagasnikuluuk jäi lahti, aga viidud ta sai. Tagant võib koorem ulatuda üle auto gabariitide 1 meeter tähistamata, tähistatuna võib sõiduki ja koorma kogupikkus ulatuda 12 meetrini ( kui ma ei eksi) ehk siis lahtiste tagaustega täiesti legaalne sõita kui koorem ei varja tulesid ja/või numbrimärki, ja kui on ohutult kinnitatud ja valitud ohutu liikumisekiirus.

Olen sama asjaga kokku puutunud, peamine on tsikli õige kinnitus, et ei hakkaks liikuma ja masinale ja tsiklile viga ei teeks. Enda X11 ongi suure matkaauto autotalli jaoks kohandatud ja mahub sinna täpselt sisse isegi 5-10cm pikkust jääb otseasendis üle. Peeglid tuleb iga kord ära keerata, muidu on liiga lai. Lühikestel sõitudel pole probleemi, kui sõidad 10tuhat või rohkem tsikkel pagasnikus siis pead seda arvestama, kinnitusi kontrollima mägedes ja kurvides aeglasemalt sõitma. Kokkuvõttes tekib isegi sääst sest matkaautoga kiiresti sõites tekib hüppeline kütusekulu seoses õhutakistusega, on aga tsikkel pagasnikus ja 80km/h sõites säästad 1-4l sajale. Kaalul pole siin probleemi, ennegi on üldkaal SUUR ja see 200-300kg ei muuda enam midagi. Väikeautos on samad probleemid (arvan), ikkagi kinnitused nr.1 ja mahutamine ja sobitamine. Esiratta eemaldamine koos lenksu lahtivõtmisega on selline lahendus mida võib korra teha kui kaugelt vaja koju tuua, pidevalt ülepäeviti liiga töömahukas ja tüütu. Euroopas on piisavalt matkakaid koos tsiklikärudega, siin on peamine pikkuseprobleem: 7,8m autole veel 3,5m haagis järgi panna ja enam ei mahu kuhugi parkima ja keerama. Sõidad nagu rekkaga ja teed millel saad liikuda on üpris piiratud. Parim ja lihtsam on osta universaalne kallutatav haagis, saad peale ja maha sõita, pole vaja kaldteid ja väikest haagist annab sõidumasina järgi vedada......lisaks on ta ka muudel juhtudel parem kui tavahaagis. Paned kuudi peale ja võib tinglikult "graažiks" lugeda.

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”