Parkimine - tasuta või mitte?

Siia kõik talvise, suvise või mis iganes perioodi garaaži otsingud või pakkumised. Kui sa tahad mootorratta parkimisest rääkida siis see on täpselt õige koht.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Kas seadust on muudetud? MuPo loodi omal ajal just seetõttu, et oli kohtupretsedent, mis tõi välja, et riigiasutus ei tohi erafirmale selliseid andmeid väljastada. Analoogia kohtutäituri ja inkassofirmaga: ühel on täidesaatev võim, teisel mitte.

PS. Tegelikult on küll ka notarid ka kohtutäiturid eraõiguslikud isikud, mitte riigiinstitutsioon, aga neile kehtivad eritingimused ja vastav järelvalve.




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

teevad koostööd transpordiametiga? no las nad siis teevad, muudab see midagi? et väikse kolmandik sulas eest mingi papi avaldab neile andmeid, mida avaldada ei tohiks :lol:


Teema algataja
scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas scally »

Locke kirjutas:
scally kirjutas:

Autoga olen AS Ühisteenustelt trahvi saanud, viskasin ära ja seni pole keegi otsima tulnud. Pool aastat praeguseks möödas.

Loodan, et ära ei sõnu :D

Edit: Lisan juurde, et trahvi sain eraparklas, mitte linna parkimistsoonis. Vahe on selles, kas tegu on leppetrahvi või viivistasuga. Esimese võib rahumeeli prügikasti visata, teine tuleks aga ära maksta, kui probleeme ei taha.

Nad pidid tegema koostööd Transpordiametiga. Seega suure tõenäosusega "õnnekiri" jõuab sõidukiomanikuni (

Tartus sellist rõõmuametit õnneks ei eksisteeri ja kõik materjalid, mida selle teema kohta lugenud olen, ütlevad et eraparklate haldajatel ei ole ligipääsu maanteeameti andmebaasidele. Iseasi on muidugi see, et minu arust patrullivad Tartus tänavaid samuti Ühisteenuste inimesed, kuid linna parkimisalal saadud trahv tuleb igal juhul ära maksta ja see nõue jõuab kindlasti omanikuni. Nii et kuidas on võimalik, et sama ettevõte ühel platsil ei tohi omaniku andmete osas päringut teha, astub aga 10 meetrit eemale tänava peale ja seal on tal juba kõik volitused olemas, sellest loogikast ma hästi aru ei saa.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

scally kirjutas:

Iseasi on muidugi see, et minu arust patrullivad Tartus tänavaid samuti Ühisteenuste inimesed, kuid linna parkimisalal saadud trahv tuleb igal juhul ära maksta ja see nõue jõuab kindlasti omanikuni. Nii et kuidas on võimalik, et sama ettevõte ühel platsil ei tohi omaniku andmete osas päringut teha, astub aga 10 meetrit eemale tänava peale ja seal on tal juba kõik volitused olemas, sellest loogikast ma hästi aru ei saa.

Tõenäoliselt edastavad nad kogutud andmed kliendile ja see siis juba hoolitseb vajadusel sissenõudmiste eest. Mõni, kellele on linna tasulistes kohtades parkimise eest viivistasu otsuse meeldetuletus koju tulnud või lausa kohtutäitur peale saadetud, võiks kommenteerida, kellelt need nõuded täpsemalt tulid? Tõenäoliselt just sel juhul tuleb mängu linna haldusalas tegutsev Transpordiamet. Esialgne kojamehe vahel olev lipakas on ilmselt Ühisteenuste logoga.

Mõistlik oleks ehk teema splittida ka.

Kasutaja avatar

lowrider12
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Sept 2011, 16:58
Tsikkel: KawaER6F-11
Asukoht: Pärnu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas lowrider12 »

Nii ongi, et kõiksugu erafirmad ei saa eramaal parkiva sõiduki kohta andmeid registritest. Samuti ei saa nad teha viivistasu otsust. Seega, kui pole kunagi nendega asju ajanud (loe: nende trahvikviitungeid tasunud) jääb kõik sinnapaika. Pole nii ilus teha, aga kui kunagi ei maksa, siis ei sattu ka nende andmebaasi ja neil pole võimalik omanikku tuvastada (ei riku ju lepingut mitte auto, vaid selle omanik või vastutav kasutsaja).
Linna poolt kehtestatud parkimistsoonis olukord veidi teine: mupo või omavalituselt volitused saanud haldusfirma on saanud seaduse alusel õiguse täita haldusülesandeid ning neil juurdepääsud kõigile vajalikele registritele olemas, et vormistada viivistasu. Tsiklitel tavaliselt parkimine linnades tasuta, ei tohiks probleeme tekkida?

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Ei juhtu siin Tartus midagi, kui Euro/City parklates maksmata jätate. Ma olen kunagi lolli peaga mobiiliga isegi parkinud oma ühe autoga ning hiljem uuesti trahvi saades tuimalt maksmata jätnud, saadeti paar kuud sms-e telefoni ja isegi helistati --- tuleb kõike eitada ja nahhui saata. Tõestagu, kes parkis ja otsigu andmeid, kui tahavad, midagi omaks ei võta ja saadate lihtsalt pikalt ning sinnapaika see asi ka siis jääb. Muidugi ka mitte oma nime vms öelda neile. Mul olnud sellised laksud, et pannud kella armatuurile, 15min vms peaks vist tasuta olema, aga nii, kui 5 min üle läheb, on need raisakullid platsis ja väänavad.


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

lowrider12 kirjutas:

Tsiklitel tavaliselt parkimine linnades tasuta, ei tohiks probleeme tekkida?

Viimati kui vaatasin siis vähemalt Tartus tsiklitele erandit ei tehta ja tasuta ei saa.

Kasutaja avatar

lowrider12
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Sept 2011, 16:58
Tsikkel: KawaER6F-11
Asukoht: Pärnu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas lowrider12 »

vanalendur kirjutas:
lowrider12 kirjutas:

Tsiklitel tavaliselt parkimine linnades tasuta, ei tohiks probleeme tekkida?

Viimati kui vaatasin siis vähemalt Tartus tsiklitele erandit ei tehta ja tasuta ei saa.

Pärnus tsikkel pargib legaalselt tasuta. Tallinnas pole ka kunagi maksnud, aga vbl lihtsalt keegi pole kottima tulnud..või siis viivistasu kviitung "ära lennanud". Kuidas nad tsiklile üldse kviitungi jätavad? Pesulõksu või nätsuga esiklaasi külge?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Black »

Tulles veel loo juurte juurde tagasi: elektromargu, mis värk sul täpsemalt oli? Mitte trahv parkimise eest maksmata jätmine, vaid eraparkla alas vales kohas parkimise eest? Või oli see seinaäärne või nurk niiöelda eikellegimaa või kõnnitee ja seal kõrval tänava ääres eraparkla ala? Trahv siis MuPo-lt või eraoperaatorilt?

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Black kirjutas:

Tulles veel loo juurte juurde tagasi: elektromargu, mis värk sul täpsemalt oli? Mitte trahv parkimise eest maksmata jätmine, vaid eraparkla alas vales kohas parkimise eest? Või oli see seinaäärne või nurk niiöelda eikellegimaa või kõnnitee ja seal kõrval tänava ääres eraparkla ala? Trahv siis MuPo-lt või eraoperaatorilt?

Kokkuvõtvalt ikkagi parkimise eest mitte-maksmise pärast lajatati. See on kinnine tõkkepuuga parkla, aga kohad on nö välja renditud. See esimene parkimiskoht tõkkepuu kõrval on selline, kuhu ükski auto parkima ei mahuks (tõkkepuu jääb ette). Kuna seal üks v-storm kogu aeg pargib, siis paigutasin end ka sinna kõrvale. Õuepeal on seal suvalistes kohtades veelgi tsikleid. Parklat opereerib eraoperaator elik trahv tuli ka sealt.

Tollesama v-stormi omaniku käest sain aga hiljem teada, et tegelikult on valge maja omanikel kokkulepe parkimiskorraldajatega, et tsikleid ei näpita.. lihtsalt sattus mingi üliagar uus ullike, kellele seda infot vist polnud edastatud või siis tal mingi personaalne kiiks, et ta datsun ei suutnud valgusfoori alt kiirendades tsikliga sammu pidada vms..
Ühesõnaga palusin neil see trahv tühistada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rannamees kirjutas:
Black kirjutas:

Eraparkla trahv viska lihtsalt prügikasti. Nad ei saa registrist selle sissenõudmiseks su andmeid. Või, noh, südametunnistuse asi muidugi - võid ju oma kuulekusega ka teistele närvidele käia. Mupo omad tuleb ära maksta.

Eelnevalt ei tohi muidugi sellist loli viga teha, et seal moblaga pargid vms moel sõiduki nende jaoks oma isikuga seod. Vastasel korral pead omama piisavalt mune, et ka telefolile tulnud ähvardusi ignoreerida.

Kas on mõni konkreetne edulugu olemas? Europarki trahvid tuimalt ahju ja kogu lugu?
Tõsiselt küsin, ilma huumorita.

Mina sain Olümpia ees kviitungi europarkilt ja saatsin nad veel pikalt ka.Esiteks oli kellaaeg selline seal otsuse peal,et ma polnud sel ajal seal isegi.Helistasin neile ja ütlesin kõik ,mida ma neist arvan,ning viskasin asja prügikasti.Nüüd kolm aastat möödas ja ei midagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

lowrider12 kirjutas:
vanalendur kirjutas:
lowrider12 kirjutas:

Tsiklitel tavaliselt parkimine linnades tasuta, ei tohiks probleeme tekkida?

Viimati kui vaatasin siis vähemalt Tartus tsiklitele erandit ei tehta ja tasuta ei saa.

Pärnus tsikkel pargib legaalselt tasuta. Tallinnas pole ka kunagi maksnud, aga vbl lihtsalt keegi pole kottima tulnud..või siis viivistasu kviitung "ära lennanud". Kuidas nad tsiklile üldse kviitungi jätavad? Pesulõksu või nätsuga esiklaasi külge?

Ametlikult on kõigil kaherattalistel Tallinnas parkimine tasuta.Isegi vanalinnas,mis mulle väga meeldib,kui seal vahel kuskil söömas käia.Parkimis reeglite rikkumise eest ei ole keegi kaitstud ehk reeglitest tuleb kinni pidada ka tsikliga.Aga oleme sõbraga näiteks Coca-Cola Plaza ja Solarise parklas ühele kohale parkinud ja ühe koha eest maksnud ehk siis koos välja sõitnud ühe piletiga.Sama oleme ka Münchenis korra teinud kolme rattaga ühel kohal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kui see europark või citypark laiutab mõnel sellisel territooriumil, kus ma niikuinii olen klient (nagu näiteks see Olümpia esine), siis ma põhimõtteliselt ei maksa. Kui on tehetud eraldi parkla, siis maksan.
Maksmata jätmise puhul hakkavad saatma SMS-e, kui oled varem M-parkimise teenust nende parklates kasutanud, aga need võid rahulikult ära kustutada. Korra andsid edasi ka Julianusele, kes kah saatis SMS-i aga neile oli võimalik tagasi helistada. Tervitasin viisakalt, oma nime ei teatanud ja ütlesin, et jätke rahule, mille peale neiu tõdes et jah, nende EP nõuete tagaajamine pidi olema lootusetu.
Isegi kui lugeda seda sildi alt läbisõitmist lepingu sõlmimiseks, siis lepingut saab sõlmida ainult konkreetse isikuga, mitte auto või selle valdajaga ja kui sa oled andnud autot kellelegi kasutada, siis neid andmeid peab säilitama max 6 kuud. Seega peale seda perioodi ütled, et mina see ei olnud ja ei mäleta kes autoga sõitis.


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Ametlikult on kõigil kaherattalistel Tallinnas parkimine tasuta.

Kunagi ammu oli küll nii, aga nüüd Tallinna kodulehelt ei leidnud sõnagi sellise korra kohta. Jutt on ainult mootorsõidukist ja selle tasulisest parkimisest.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

mrtn kirjutas:

Ametlikult on kõigil kaherattalistel Tallinnas parkimine tasuta.

Kunagi ammu oli küll nii, aga nüüd Tallinna kodulehelt ei leidnud sõnagi sellise korra kohta. Jutt on ainult mootorsõidukist ja selle tasulisest parkimisest.

Siis tuleb ronida Tallinna õigusaktide andmebaasi. Seal on Tallinna avalik tasuline parkimisala ja parkimistasu määrus mille §10 lg 1 p 2 märgib et Parkimistasu maksmisest on vabastatud: ... juht kaherattalise mootorsõiduki parkimisel;

https://oigusaktid.tallinn.ee/?id=3001& ... kt.akt_vkp

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ovarod kirjutas:
mrtn kirjutas:

Ametlikult on kõigil kaherattalistel Tallinnas parkimine tasuta.

Kunagi ammu oli küll nii, aga nüüd Tallinna kodulehelt ei leidnud sõnagi sellise korra kohta. Jutt on ainult mootorsõidukist ja selle tasulisest parkimisest.

Siis tuleb ronida Tallinna õigusaktide andmebaasi. Seal on Tallinna avalik tasuline parkimisala ja parkimistasu määrus mille §10 lg 1 p 2 märgib et Parkimistasu maksmisest on vabastatud: ... juht kaherattalise mootorsõiduki parkimisel;

https://oigusaktid.tallinn.ee/?id=3001& ... kt.akt_vkp

M.O.T.T. :bsmile:

Pilt
Kasutaja avatar

Pensionär
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juun 2016, 20:03
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Pensionär »

Ei tea kas nüüd sai õigesse teemasse aga Tartus on näha mootorrataste parkimise osas veidi arengut. Ülikooli tänaval on nüüd jutid täitsa maha tõmmatud. Kuigi ma nüüd ei tea kas asi on minu kogenematuses aga mulle tundub, et sinna joonte vahele parkimine läheb küll huvitavaks aerutamiseks. Vähemalt esmapilgul.. Aga vähemalt on tsiklistid päästetud seal parkimise eest maksmisest..Senini...

http://tartu.postimees.ee/v2/3768313/fo ... aergistuse

Don´t follow me, I am not a Twitter

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas kopu »

Tallinnas Lennusadamas on kah kohe peaukse kõrvale siklitele parkimiskohad nüüd maha joonistatud!


Nugis
Postitusi: 24
Liitunud: 17 Mai 2020, 13:30
Tänatud: 1 kord

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Nugis »

Teab keegi öelda kas ka praegu on Tallinna tänavatel parkimine ratastele tasuta?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tänavatel, ehk linna parkimisalal, on endiselt tasuta jah.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mulle ka ükskord tuldi rääkima, et "sa võttad oma rattaga terve auto koha ära"! Whatt?? mis krdi auto koha?
Sai ta stiilselt v**u saadetud ja palutud selgitada, et miks temal on suurem õigus oma liiklusvahend parkida konkreetsele selleks ettenähtud parkimiskohale kui mul? Midagi asjalikku sealt muidugi ei tulnud, vaid umbes samasugune soga nagu siin on sel teemal toodetud.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Jesper kirjutas: 29 Mai 2020, 09:03

Tänavatel, ehk linna parkimisalal, on endiselt tasuta jah.

Jep. Kuigi keskklinnas üritati mulle selgeks teha, et ma pean maksma, "sest välismaa mootorratturid just maksid parkimise eest". Saatsin viisakalt Tallinna linna kodulehele määrusi otsima :)

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas villy »

iSlanderEST kirjutas: 29 Mai 2020, 10:53
Jesper kirjutas: 29 Mai 2020, 09:03

Tänavatel, ehk linna parkimisalal, on endiselt tasuta jah.

Jep. Kuigi keskklinnas üritati mulle selgeks teha, et ma pean maksma, "sest välismaa mootorratturid just maksid parkimise eest". Saatsin viisakalt Tallinna linna kodulehele määrusi otsima :)

Linna poolt üllatavalt sõbralik käitumine, samas kui võimalik siis ma pargin ikka sinna, kust ma ikka ei võta kohta ära ja teistele ette ei jää, mitte ei hakka rind kummis oma õigusi taga ajama igal võimalikul juhul, sest nii jätkub sama tulemusega ruumi lihtsalt kõigile rohkem.

On peale Tallinna veel kuskil parkimine kaherattalistele tasuta?

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

villy kirjutas: 29 Mai 2020, 10:59

...On peale Tallinna veel kuskil parkimine kaherattalistele tasuta?

Kui jutt käib Eestist, siis palju meil neid kohti pole, kus üldse parkimise eest raha küsitakse... rohkem kilulinna mure.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma tavaliselt ütlen selle "terve koha ära"-jutu peale, et kus ma siis terve koha võtan, kõrvale mahub ilusti ju teine tsikkel veel :) Siiralt ei viitsi oma pead vaevata sellega, kuidas mingi järjekordse ülearenenud egoga idioodi vastu viisakas olla, Tallinnas ei ole mingit parkimiskohtade puudust isegi vanalinnas, kogu "probleem" on selles, et mingid vähe nurgatagusemad kohad ja 100m jalgsikõnd ei ole ju bossudele "seisusekohased". Seda näeb suht tihti, et kui sõidan kellegi järel supermarketi parklasse ning kuhugi lageda nurga peale oma küna sipsti ära torkan, siis olen selle aja peale juba ammu liftinuppu pressimas, kui see Viimsi kultuurimaja liikuv filiaal ikka veel ukse juures tiirutab, et ikka võimalikult lähedale saaks...

Samas muidugi kui kõik kohad on kinni, aga mingi kolmnurk kuskil rea servas terendab, siis kõlbab see "ruumi säästev" koht kah :wack:

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas villy »

Kui nüüd siit edasi minna, siis spordisaalide parklate täistopitud esiread ja seal vahel tiirutavad autod on tase omaette :wack:


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma olen ratast parkinud ikka igasse võimalikku kohta, pole kunagi kellelegi ette jäänud (v.a. kodus maja ees prügiautole kuna see pidi jalakäijate tee pealt läbi sõitma mingil põhjusel). Endale mugavalt üldiselt tähendab mingit suvalist kohta ka, kuhu autod niikuinii ei pargi.
Parklates olen proovinud mitte hõivata autokohta, Europarkis vist on lausa kirjutamata reegel, et kui auto kohta ei võta, siis maksma ei pea?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma liiga palju ei loodaks neile kirjutamata reeglitele, neid paraku jõustavad inimesed, kelle jaoks on isegi kirjutatud reeglite mõistmine raske kohati... Ma päris-tasulistes eraparklates ikka maksan, iseenesest see raha on võrreldes linnamaaga ju naeruväärne ja teenus kui selline täiesti omal kohal, "parkimiskellaga tasuta" parklas hakkas härral korra küll suitsurõngaid kõrvust tulema kui tsiklit nägi, seisis seal nõutult kõrval, mapp ja pastakas käes :D Tervitasin viisakalt, viskasin poekoti kohvrisse, tegin sääred ja sinnapaika see jäi :)


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jesper kirjutas: 29 Mai 2020, 12:23

Ma liiga palju ei loodaks neile kirjutamata reeglitele, neid paraku jõustavad inimesed, kelle jaoks on isegi kirjutatud reeglite mõistmine raske kohati... Ma päris-tasulistes eraparklates ikka maksan, iseenesest see raha on võrreldes linnamaaga ju naeruväärne ja teenus kui selline täiesti omal kohal, "parkimiskellaga tasuta" parklas hakkas härral korra küll suitsurõngaid kõrvust tulema kui tsiklit nägi, seisis seal nõutult kõrval, mapp ja pastakas käes :D Tervitasin viisakalt, viskasin poekoti kohvrisse, tegin sääred ja sinnapaika see jäi :)

Ma sellises parklas üldse kõnniteele parkinud (nii et kellelgi ees pole), pole kunagi midagi juhtunud ja näinud ka teisi parkimas niimoodi... äkki mul on lollakalt palju õnne siis lihtsalt? :D

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mootorsõiduki kõnniteele parkimine (ilma et liikluskorraldusvahend seda lubaks) on kordades suurem eksimus kui parkimise eest mitte maksmine.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”