Sõidueksami sooritamine?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


erikk
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Apr 2017, 11:16

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas erikk »

Järgmisel nädalal on Pärnus sõidueksam ootamas, aga ise ei ole kohalik. Kas keegi oskab kirja panna põhilised tõmmeka kohad? Tean, et palju on parema käe reeglit ja Sääse- Roosi rist on mingi nipiga.



Kasutaja avatar

krissuth
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Mär 2017, 12:03
Tsikkel: Kawasaki ER-6F
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas krissuth »

Liisbeth002 kirjutas:

Oli üle ootuste lihtne:)
Valmistasin ennast ette ka teiste kogemustest, ise sõitsin kõikvõimalikke kohti läbi ,aga kokkuvõttes plats oli lihtne,käis nii kiiresti,et ei saanud arugi.
Eks ma ka harjutasin ka palju ja sain enda ratta tunnetuse nö kätte.
Linnasõidul viidi mind hoopis Tabasallu-Ranna teele..käsklusega teha poolel teel pööre kõrvaltänavale ja seal ümberpöörd tagasi Tallinna poole.
Ringtee lasi ta mul läbida akadeemia teel ja tagasi Arki! Sain suht aeglaselt sõita ,sest ette sattus mulle mitmes kohas õppesõiduauto,aga oli ka natuke kiiremaid kohti! :)

Ühesõnaga ma pabistasin rohkem kui asi väärt oli..õpetaja veel küsis lõpus,et kas ikka värised,ikka on külm? :D

Palju õnne! Tore kuulda, et sul niii hästi läks. :)

Mul ka sõidueksam ootamas ees. Kõige suurem hirm ongi Tallinna ringristmikud kuna ma pole kohalik, siis oht eksida on suur.


Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

krissuth kirjutas:
Liisbeth002 kirjutas:

Oli üle ootuste lihtne:)
Valmistasin ennast ette ka teiste kogemustest, ise sõitsin kõikvõimalikke kohti läbi ,aga kokkuvõttes plats oli lihtne,käis nii kiiresti,et ei saanud arugi.
Eks ma ka harjutasin ka palju ja sain enda ratta tunnetuse nö kätte.
Linnasõidul viidi mind hoopis Tabasallu-Ranna teele..käsklusega teha poolel teel pööre kõrvaltänavale ja seal ümberpöörd tagasi Tallinna poole.
Ringtee lasi ta mul läbida akadeemia teel ja tagasi Arki! Sain suht aeglaselt sõita ,sest ette sattus mulle mitmes kohas õppesõiduauto,aga oli ka natuke kiiremaid kohti! :)

Ühesõnaga ma pabistasin rohkem kui asi väärt oli..õpetaja veel küsis lõpus,et kas ikka värised,ikka on külm? :D

Palju õnne! Tore kuulda, et sul niii hästi läks. :)

Mul ka sõidueksam ootamas ees. Kõige suurem hirm ongi Tallinna ringristmikud kuna ma pole kohalik, siis oht eksida on suur.

Sõida lihtsalt põhilised ringteed autoga läbi ja siis jääb meelde ikka,kuidas neid läbida.
Mul oli kõige hirmutavam plats. Mõtlesin koguaeg,et saaks selle läbi,oleks kohe pool võitu! :)


ülari:)
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Apr 2017, 14:39
Tsikkel: GSF 1200s Bandu 04
Tänanud: 46 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ülari:) »

Pärnus rannarajoon oli veel aastake tagasi v6rd6iguslike ristmikutega, usun et siiani nii. Yhesuunalisi on ka m6ni, kus oluline paiknemine manöövri ajal. Yks ristmik, ei tea peast milline, kuid jääb kesklinna lähedusse paremakäe alasse, kus oluline paiknemine manöövri sooritamisel- eriti vasakpöördel. Kui need selged siis suht lebo ;) , alati ka v6imalus autokooli kaudu lisas6it v6tta enne eksamit, siis suht kindel.


rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rosco »

Liisbeth002 kirjutas:
krissuth kirjutas:
Liisbeth002 kirjutas:

Oli üle ootuste lihtne:)
Valmistasin ennast ette ka teiste kogemustest, ise sõitsin kõikvõimalikke kohti läbi ,aga kokkuvõttes plats oli lihtne,käis nii kiiresti,et ei saanud arugi.
Eks ma ka harjutasin ka palju ja sain enda ratta tunnetuse nö kätte.
Linnasõidul viidi mind hoopis Tabasallu-Ranna teele..käsklusega teha poolel teel pööre kõrvaltänavale ja seal ümberpöörd tagasi Tallinna poole.
Ringtee lasi ta mul läbida akadeemia teel ja tagasi Arki! Sain suht aeglaselt sõita ,sest ette sattus mulle mitmes kohas õppesõiduauto,aga oli ka natuke kiiremaid kohti! :)

Ühesõnaga ma pabistasin rohkem kui asi väärt oli..õpetaja veel küsis lõpus,et kas ikka värised,ikka on külm? :D

Palju õnne! Tore kuulda, et sul niii hästi läks. :)

Mul ka sõidueksam ootamas ees. Kõige suurem hirm ongi Tallinna ringristmikud kuna ma pole kohalik, siis oht eksida on suur.

Sõida lihtsalt põhilised ringteed autoga läbi ja siis jääb meelde ikka,kuidas neid läbida.
Mul oli kõige hirmutavam plats. Mõtlesin koguaeg,et saaks selle läbi,oleks kohe pool võitu! :)

Ringteed on tegelikult lihtsalt, kõik märkidega näidatud ilusti. Ainuke keerulisem koht on järveotsa ring, seal peab tegema ootamatuid manöövreid, teised lihtsad ja loogilised. Ise sain Tallinna sõidueksami alles 19 juuliks, korralik järts ikka.


MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Hetkel MNT.ee lehel pakutakse aega 26.06 kell 11.00 Tallinnas.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

rosco kirjutas:

Ise sain Tallinna sõidueksami alles 19 juuliks, korralik järts ikka.

Kui sa (Tallinnas) koha peal aega broneerid ja sul on paindlik graafik siis ütle, et sa saad lühikese etteteatamisajaga eksamile tulla kui keegi loobub. Aeg-ajalt ütlevad inimesed ära ja siis register helistab ning pakuvad vabanenud aegu soovijatele. Tavaliselt eelmisel päeval.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rosco »

Tänud info eest, aga ega mul tegelikult kiiret pole. Enne kaherattalise ostu tahaksin 4 rattalised projektid sõitma panna, muidu pärast ei tegele üldse enam nendega :D


Theo606
Postitusi: 9
Liitunud: 18 Apr 2017, 02:59
Tsikkel: VTX 1800

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Theo606 »

Homme Tartus A kat s6idueksam. Tartut ei tea ja ise seal liigelnud minimaalselt. Mis need raskemad kohad on, kuhu eksamil veetakse? Google mapsist vaadates tundus keerulisem kui Tallinn :D V6tan kyll enne eksamit 2 s6idutundi, aga eriti positiivset tulemust oodata kyll ei julge, fifty fifty. Hea meelega teeks kuskil v2ikelinnas kui selliseid aegu valida oleks. Kui arki lehel registreerisin olid valikus ainult Tartu, Tallinn ja P2rnu.

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Midagi rasket ei ole, kui muidu liiklusega ennast kodus tunned. Sageli veavad Võru tänavast Arki suunas väiksematele tänavatele. Seal on palju parema käe ristmikke. Nendega ei tohi eksida. Muidu, nagu ikka. Asetsemine oma sõidureas, õigeaegsed suunanäitamised, vöötrajad. Seda ei tea, kuidas nüüd, aga 4 aastat tagasi oli mul katti tõstes küll väga rahulik eksaminaator. Ainus probleem minu jaoks oli eksamil side eksamiautoga. Ma ei kuulnud mitte s...gi ja pidasin teeservas kinni, et seda eksaminaatorile öelda. Pärast seda läks pisut paremaks, aga enam vähem äraarvamine oli sellegipoolest, mis nüüd täpselt seljataga öeldi. Ehk on tänaseks sidevahendid paranenud ja sellist probleemi enam ei teki.
Muidu aga head põrumist.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Omal sai ka eile tehtud.
Pmslt sõitsin ARKist üle TTÜ ringi, mäest üles ja Pärnu maanteed mööda Laagrini ja sealt Saku poole. Sealt siis ringteed pidi pärnu maanteele tagasi ja uuest ARKi.
Läks ka oodatust lihtsamalt.

Nüüd kiiresti vaja mingi meeldiv ratas leida, et saaks enne suve lõppu veel mõned kilomeetrid kellale.


helje
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Juun 2017, 15:54
Tänatud: 4 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas helje »

Sai ka täna eksam tehtud. Üllatavalt lihtne oli tõesti.
Sõidumarsruut oleneb suuresti eksaminaatorist, kõhn, lühike mees viib maanteele, teine mees laseb liikuda pigem linnas sees.
Tehnilist poolt ta pmts ei viitsinud kuulatagi, küsis algul, et millest tuleb alustada enne sõitu, rääkisin siis ilusti asjad ära. Tulesid ei tahtnud näha.
Kuna täna oli nii tugev tuul, siis maanteel ei pidanud (ei saanudki väga) sõita maksimaalse kiirusega, ehk 110 km/h, aga ta ütles ka juba algul, et ta ei saa sellise ilma puhul oodata, et sõidaksin maksimaalse kiirusega, et hea on, kui on vähemal 90 sees, aga tuleb sõita nii, et oleks ohutu.
Kui rahulikult võtta, saab hakkama.
Ise ei lähe tegelikult üldse kiirelt närvi, aga täna tundsin küll, et ei olnud õige päev. Kui muidu õppesõidu ajal tundsin ennast väga mugavalt ja kindlalt sadulas, siis täna oli küll tunne, nagu sõidaks esimest/teist korda.
Kuigi üht-teist oli konarlikku, siis sain sooritatud ja veidi norimisi oli küll mõne koha peal, siis muidu oli kõik okei.
Platsil tasub ka rahulikult võtta, hea et kõiki harjutusi saab sooritada kaks korda, kui esimesel korral ebaõnnestubki, saab ennast teiseks korraks kokku võtta. Ja kiiruse saavutamine on kohati nii ja naa. Endal 50 pidurdamisel küll vist õige kiirus ei olnud, aga midagi ei öelnud.
Ise enda sõiduga küll täielikult rahule ei jäänud, aga eks kõik tuleb kogemusega.
Edu teistele, kellel see veel ees on. :)

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Küsin puht huvist, et kuidas teil nö koolieksamid toimunud on? Tallinna koolid.
Ise ei suutnud mingit koolieksamit eristada. Peale viimast õppesõitu küsisin, et mis edasi ja kas mingi eksam ka? Siis öeldi, et no see oligi. Ja et eks sa ise pead aru saama, kas oled ARKi minekuks valmis või ei.
ARKis läks edukalt, nii et ega millegi üle kurta pole, aga ootasin kuidagi suuremat osavõtlikkust kooli poolt.


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Kas tõesti ei saa ARKi eksamit teha elukohajärgses suuremas linnas? Et ainult Tallinn, Tartu, Pärnu? Selline mulje jääb siin.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

On ikka teisi võimalusi ka. Haapsalu jne.
Elukoht ei puutu üldse asjasse. Tehke kus tahate ja kuhu aja saate.


rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rosco »

Krl kirjutas:

Küsin puht huvist, et kuidas teil nö koolieksamid toimunud on? Tallinna koolid.
Ise ei suutnud mingit koolieksamit eristada. Peale viimast õppesõitu küsisin, et mis edasi ja kas mingi eksam ka? Siis öeldi, et no see oligi. Ja et eks sa ise pead aru saama, kas oled ARKi minekuks valmis või ei.
ARKis läks edukalt, nii et ega millegi üle kurta pole, aga ootasin kuidagi suuremat osavõtlikkust kooli poolt.

Koolieksamit kui sellist ei olnud. 3h platsi, 3x2h linna ja enda soovil 1h veel platsi ja oligi kõik.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas siin kellelgi D kategooria materjale on jagada? Endal vaid 2007a materjalid.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

-BiBi-
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juun 2017, 07:25

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas -BiBi- »

Liisbeth002 kirjutas:

Oli üle ootuste lihtne:)
Valmistasin ennast ette ka teiste kogemustest, ise sõitsin kõikvõimalikke kohti läbi ,aga kokkuvõttes plats oli lihtne,käis nii kiiresti,et ei saanud arugi.
Eks ma ka harjutasin ka palju ja sain enda ratta tunnetuse nö kätte.
Linnasõidul viidi mind hoopis Tabasallu-Ranna teele..käsklusega teha poolel teel pööre kõrvaltänavale ja seal ümberpöörd tagasi Tallinna poole.
Ringtee lasi ta mul läbida akadeemia teel ja tagasi Arki! Sain suht aeglaselt sõita ,sest ette sattus mulle mitmes kohas õppesõiduauto,aga oli ka natuke kiiremaid kohti! :)

Ühesõnaga ma pabistasin rohkem kui asi väärt oli..õpetaja veel küsis lõpus,et kas ikka värised,ikka on külm? :D

Kõlab kuidagi väga tuttavalt. Tundub, et eksamineerijaks oli Maidu :)

Kasutaja avatar

stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas stiiv »

Nonii, mootorratturid eksamitegijad, kes tunnistab end vabatahtlikult süüdi: https://auto.geenius.ee/uudis/soidueksa ... tud-juhid/
Tegelikult selgub, et A-kategooria eksami tegijad ei ole mitte süüdlased, vaid paratamatu põhjus, miks suvisel ajal on eksamit sooritada soovivate tegelaste arv suurem kui talvel. Süüdlased ongi need lambad, kes esimese, teise või kolmanda korraga ei suuda B-kategooria eksamit ära teha. Endiselt on eksami tegemisel probleemiks puudulik võime iseseisvalt liiklust jälgida. Kuniks eksam toimub kindlal päheõpitud marsruudil, on kõik korras, aga kui juhtub, et viiakse võõrasse kohta, ei saa hakkama. Absurd!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ma ei saagi aru, miks neid mootorattured üldse mainida tasus? Probleem ülipikkade järjekordadega paistab olevat uus. Vahelduvad aastaajad ja A-kat eksamiks mittesobiv talv peaks olema juba vana uudis.


rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rosco »

Lihtsalt infoks siis eksamitegijatele: Ark plats, ttü ring tagasipööre, akadeemia, õismäe tee paldiski maanteeni. Vasakule BRC poole, tabasalu ristist paremale, seal kuskil poole peal vasakule sisse ala betoonitehas vms, ümberpöörd ja tagasi arki paldiski mnt, tähetorni, kadaka pst. Edukalt sooritatud! Tänud motokoolitus ja Uno Raud. Koguaeg olid rekkad ka ees, 90 ei saanudki sisse :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas will111 »

stiiv, väike minupoolne kommentaar su väitele "Süüdlased ongi need lambad, kes esimese, teise või kolmanda korraga ei suuda B-kategooria eksamit ära teha"

mina olin kunagi üks neist nö. lammastest, nagu sa siin värvikalt kirjeldad. jah, esimesel korral oli "süü" vast tõesti minupoolne, ei olnud sellist ibara skeemiga ringteed kunagi varem näinud, kuhu mind eksamil viidi ja närv sees, ei tabanud seda skeemi ära. teisel ja kolmandal korral aga põhimõtteliselt naerdi näkku ja kukutati läbi. kusjuures irooniline on, et selleks ajaks ma olin juba täiesti edukalt igapäevaselt liikluses osalenud 5+ aastat :D NELJANDAL korral kui veel mõni aasta hiljem tallinnas siis huvi pärast uuesti mõtlesin proovida, sain läbi ilma ühegi veata ja eksamineerija kommentaar oli, et tore kui sellise sõiduoskuse ja kogemusega proovijaid rohkem oleks...

mis ma tahan öelda, et elu ega ka sõidueksami tegemine ei ole mustvalge, see, et mingi taat lehes kirjutab kes on "süüdi", võib üsna vabalt olla väga populistlik jura. mitte, et saamatuid eksamitegijaid ilmselt vähe oleks, aga inimeste hindamine süsteem pole ka ilmselgelt veatu ega perfektne!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Vahet polegi tegelikult. Probleemi algpõhjus on see, et kuna konkurentsi pole, siis pole ka vaja pakkumist nõudluse järgi kohandada. Ega need eksamid tegemata jää, lihtsalt jaotuvad ühtlasemalt aasta peale ära ja eksamineerijad on ühtlaselt hõivatud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas will111 »

nojah, see teema on ju riigimonopol nö. ega seal ei saagi konkurentsti olla ega tulla

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei tulegi.
Tavainimese poolt vaadatuna tundub ainsa leevendava meetmena eksamitasude tõstmine, et inimesed niisama proovimas vähem käiksid.
Eksamitegijaid see muidugi ei rõõmustaks. Samas mine tea. Kui eksam oleks küll poole kallim, kuid saaks teha nädalapärast, siis ehk oldaks nõus ka rohkem maksma.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tsikli lubade korral 30 päevane aeg on debiilne. Kevadel tehtud teooria ja sügisel (suvi läbi harjutanud) eksamile minnes varbaga koonuse pihta halva õnne tõttu sattudes tuleb 30 päeva oodata siis aga keerab ilma nässu ja jrg aasta alles saad uuesti teha aga siis tuleb uuesti ka teooria teha kuna aasta saab mööda.

Millest siis järsku need järjekorrad tõusid ega ometi mitte sellest, et eksamite vastuvõtmine lõpetati väga paljudes kohtades ära. Samuti nagu ülevaatusi saab eraettevõte teha võiks järjekordade debiilsete pikkuste korral hakata ka eksameid lubama vastu võtta eraettevõtetel (kuidas sellega kaasenevat ostetud lubadega kodanike arvu suurenemist liikluses piirata ma ei tea aga ilmselgelt on tegemist pidevalt halveneva olukorraga, millele peaks leidma lahenduse)

Samas mis mul sest :D mul load taskus :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Tallinnas kaks poissi teevad motoeksame...puhkusele vaja ju ka minna. Eks sellest vast ka järts teki rohkem. Aga muidu kooli kaudu ei ole see järjekord miskit nii koledat, kui eelnevatel aastatel.

Motoeksami puhul see "karistus" 30päeva nats karm ole jah.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas cossie »

Mis kuradi puhkus? Mina ja mõned tuttavad töötame sellistel aladel kus on suvel koormus suurem ja puhkust antakse selle tõttu rahulikumal ajal. Põllumees ei võta ka lõikuse ajal puhkust....

Samas mul ka load taskus.....


toybota
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Aug 2016, 15:24
Tsikkel: Suzuki GSX750F
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas toybota »

Tänasest load taskus. Eksam ei olnud keeruline plats, pärast platsi marsruut mäepealse, trummi, akadeemia tee, ehitajate tee, pärnu mnt, sauele, olerexi juures tagasi pööre, linna tagasi ja mööda kadaka pst-d arki.


stiihia
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Juul 2017, 21:31

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas stiihia »

Kas keegi Rakveresse või Jõhvi on sõidueksamit läinud tegema? Mind huvitav, kas kohalikud auto- või motokoolid on nõus enda ratast ja varustust üheks päevaks laenama? Koolis käisin Tallinnas, aga eksamijärjekorrad on idas praegu lühemad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”