Sõidueksami sooritamine?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

Tere,

Ees on ARK A-kat sõidueksam!
Kus seda kõige parem/mõistlikum teha oleks? Kus olete ise teinud ja millega rahule jäänud jne..
Kuidas teil läks ja kuhu viiakse ja millega üritatakse läbi kukutada ? :D

Viimati muutis Liisbeth002, 23 Mär 2017, 10:53, muudetud 1 kord kokku.



kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: sõidueksam

Lugemata postitus Postitas kkarl »

Tegin Sauel. Veidi seal tiirutamist ja siis ringteed mööda Keilasse ning tagasi. Läbi ei üritatud millegagi kukutada. Kui ise ennast mugavalt sadulas tunned ja kahtlusi ei ärata, siis pole midagi muretseda. Lihtsam teha eksamit seal kus oled harjunud sõitma

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: sõidueksam

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Paar korda on ette tulnud eksamitulemuste üle vaidlemist. Enda vaidluse (jah eksisin kuid eksami reeglite järgi ei olnud see eksimus nii suur et läbi kukutada) võitsin. (Olen teinud palju eksameid ja sellist juhmi polnud enne näinud (mul on lihtsalt palju kate mitte ei kuku koguaeg läbi:) ))
Teine vaidlus, mida aitasin vaieleda käies siis ARK kohal ja nende esindaja laua ääres vaidlemas. Esmaste taotleja, eksami tulemuste üle. Minule enne muidugi rääkis, et teda kiusati ja kukutati meelega läbi. Jah kukutatigi meelega läbi. Seal siis näidati mulle videot, kuidas kogu sõit välja nägi. Jah ühtegi suurt eksimust küll ei olnud aga sõit oli metsik munemine ja ebakindlus. Viidigi siis kohale, kus on ülesanne võimatu ja öeldi, et mine õpi edasi. Muidugi ajas selline läbikukutamine algul vihale. Siis aga kogu sõitu vaadates ning seal juttu rääkides küsis ARK esindaja, et kas tõesti arvad, et selliste sõiduoskustega inimene võiks iseseisvalt liiklusesse minna.
Mitte reeglipäraste ülesannete tõttu pakkus ARK tasuta eksami aja ja lubas eksamineerijaga sel teemal suhelda.
Kuid tiba järgi mõeldes arvan, et ARK käitus kokkuvõttes õigesti. Ja vaadates üld liikluspilti siis võiks see sõel veel palju palju karmim olla.

Tegelikult, mis ma öelda tahan on see, et kui sul on sõit selge siis ei ole vaja sul kuskil karta. Kui sind millekagi meelega läbi kukutatakse siis järeldus olid sa ebakindel ning ohtlik endale ja teistele. Tsikli tegin sauel (jah kukkusin esimese korra läbi :D sõitsin platsil vastu koonust varba otsaga, vaielda pole midagi, asi oli kaameras ning reegel oli selline) teisel katsel null viga ning eksamineerija ütles, et ei näe ühtegi punkti, mille üle nuriseda surus käppa ja soovis edu ning muretuid kilomeetreid). Ole ise sõbralik ja kindel, ära pabla, tee selgeks omale ka tehnilised asjad, mida enne sõitu küsitakse (rehvirõhu kontroll, tulede kontroll jms) siis on ülimalt ebatõenäoline sattuda sellise otsa, kes sind meelega koinib. Viimane rappimine eksamineerijate ridades tegi vajaliku puhastuse. Kui aga oled kindel, et oled käitunud õigesti ning sõit oli puhas kuid loeti mitte sooritatuks tuleb esitada vaie. Aga seda vaid tõesti juhul kui sulle tegelikult ka liiga tehti (neid juhuseid ma arvan, et on väga vähe)

Kui on ebakindlus siis pigem käi, kas kooli tsikliga või kui saad siis ka mujal harjutamas enne sõitu. Kui on hea mainega kool siis ta sind tegelikult enne selgeks saamist ARK i ei lasegi (koolide maine sõltub sellest, kui mitu korda ARKis selle kooli õpilased eksameid sooritavad)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: sõidueksam

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

Tänud ,et oli aega vastata!
Nüüd sain natuke kindlust juurde..:) Üritan selget pead säilitada ja mitte närvi minna.
Mulle piisaks ka kui eksamineerija on kohe hea tujuga ja ei ole mingi vana ja kibestunud vanatoi :D
Nüüd talvega meelest läinud kõik,mida nad enne sõitu küsida võivad.. :) Tuleb hakata neid ka üle kordama,sellega kindlasti ei tahaks hätta jääda.. :D

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: sõidueksam

Lugemata postitus Postitas srx »

Üks asi millega peab tähele panema on õuealad! 20km/h ja ala lõpetab ala lõpu märk. Peale mitmeid ristmikke võib meelest minna, et oled endiselt õuealal.
Rapsida pole vaja. Kiirustada pole vaja. Võtad mõistlikult tempo üles. Kiirust ei ületa aga liiga aeglaselt ka ei liikle. Kollasega läbi lipsata ei ürita. Näitad ilusti suunda. Pidrudad ilusti sujuvalt. Ja ongi kõik hästi.
Ilmselt koolis ka räägiti, et ristmikel, raudteeülesõitudel jms kohtades kus on vaadata vaja, peab pead keerama vajalikes suundades, muidu ei saa eksamineerija aru, et vaatasid.

Et eksamit positiivselt alustada, pead enne sõitu ülevaatuse osa hästi teadma-tundma. Kui vastad kõigile küsimutele kiiresti, korrektselt ja enesekindlalt (ilma eksimata loomulikult), siis see võtab mõlemal poolel pinge maha kohe alguses ja annab hea eelduse lihtsaks läbimiseks.

Platsi osas pole suurt midagi teha. Selle pead korrektselt ja kindlalt läbima. Koonuste pihta minna ei tohi. Kui tekib tunne, et sa ratast hästi ei valitse (8 sõites, slaalom), siis edasi kergemaks ei lähe, pigem vaadatakse põhjalikumalt, ka linna sõidus.
Kui platsil vea teed, on kõik. Mine pane järgmine aeg kirja.

Käisin Sauel. Mingeid trikke ei olnud.
Plats läks eeskujulikult. Üllatuseks tuli see, et eksami platsil on koonuste vahe oluliselt pikem kui autokooli platsil ja eksam oli oluliselt lihtsam kui kooli plats. Aga see on väga hea, et koolis antakse vähem ruumi, siis ongi eksamil lihtsam.
Sõidu ajal suutsin õueala ära unustada peale mõnigaid ristmikuid, aga kuna koht oli selline, kus tundus mõistlik 30km/h sõita, siis nii liikusingi. Mainiti, et veidi kiirustan õuealal, aga suur viga ei olnud.
Sõidu teine pool läks paduvihmas Sauelt Mustamäele. Maanteel ei liikunud maksimaalse lubatud kiirusega vaid 60-70 kandis ilmastikuolude tõttu.
Esimese katsega läbitud. Midagi eksamineerijale ette heita ei ole.

Mul vend käis Haapsalus. Lihtsalt selleks, et sinna sai kiiresti aja. Pole kunagi Haapsalus mootorrattaga sõitnud. Ka autoga pole väga sõitnud seal.
Päev-paar varem käisime korra seal kohal ja sõitsime veidi linnas ringi.
Võttis sõitu linnas rahulikult ja ettevaatlikult, nagu võõras kohas ikka ja sai samuti esimesel katsel läbi.
Haapsalu plats oli vähemalt tol hetkel oluliselt kehvemas seisus kui Saue plats. Jooni oli raske näha jms. Aga see ei läbimist ei takistanud.

Põhiline on see, et kontrollid ratast ja saad aru kuidas liiklus toimib. Kui ratta üle kontroll on olemas, suuri lolluseid ei tee või midagi väga olulist tähelepanemata ei jäta, siis peaks läbimine olema suht lihtne.
Aga me näeme iga päev liikluses silmaklappidega sõitjaid ja idioote - seega ilmselt ei saa seda loomulikult võtta, et kõik liiklusest hästi aru saavad.
Olen ka Madlobsteriga nõus, et kamm võiks palju tihendam olla ja nii mõnigi võiks mitte kunagi lubasid saada, sest ta lihtsalt ei sobi liiklusesse.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lisan srx ile veel, et õueala tuleb teha kohustuslik peatumine mitte lihtsalt läbi sõita.
Lubatud kiirusest väiksem kiirus tõesti vaid juhul kui ilm väga kehva. Muus osas nad venijatega väga sõbrad ei ole.
Aeglustus ja kiirendusradade kasutamine (kiirenda ja aeglusta seal, ära tule vale kiirusega kiirendusrajalt liiklusesse)
Sauel pidid eksamid ära lõppema (plats ja tänavad ei ole selleke ettenähtud korras), millal seda ei tea.
Platsil põiked tee tiba aeglasema kiirusega kui ta sulle räägib (õnnestub paremini). Teised platsi ülesanded ei ole kiiruse peale, ära kiirusta!
Ära jäta suunda vilkuma ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Mina sain eksamil esimest korda üle 20 aasta ratast keskhargile panna. Varem polnud koolirattaga seda kunagi proovinud.
Proovi kindlasti ennem ära just selle rattaga, millega eksamile lähed. Seda on nipiga palju lihtsam teha, kui toore jõuga :) Mul õnneks jõudu jagus, aga üsna napilt.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lembit kirjutas:

Mina sain eksamil esimest korda üle 20 aasta ratast keskhargile panna. Varem polnud koolirattaga seda kunagi proovinud.
Proovi kindlasti ennem ära just selle rattaga, millega eksamile lähed. Seda on nipiga palju lihtsam teha, kui toore jõuga :) Mul õnneks jõudu jagus, aga üsna napilt.

Ma võin lahjemat sorti mürki võtta, et keskhargile mitte saamine ei lähe veana kirja. Ning samuti ei ole sellist ülesannet eksami juhistes. See on lihtsalt kasulik oskus ning füüsiline vorm. Sellega põrumine läheks 100% vaide alla.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Madlobster kirjutas:

füüsiline vorm.

Ma ka alguses sikutasin toore jõuga hargi peale, kuni üks motomees näitas tehnika ette. Hiljem oli päris loll tunne küll. :oops: Isegi õbluke naisterahvas saaks suht kindlalt keskhargi peale ratta õige tehnikaga.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

füüsiline vorm.

Ma ka alguses sikutasin toore jõuga hargi peale, kuni üks motomees näitas tehnika ette. Hiljem oli päris loll tunne küll. :oops: Isegi õbluke naisterahvas saaks suht kindlalt keskhargi peale ratta õige tehnikaga.

No igat ratast ei saa ikka küll.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

füüsiline vorm.

Ma ka alguses sikutasin toore jõuga hargi peale, kuni üks motomees näitas tehnika ette. Hiljem oli päris loll tunne küll. :oops: Isegi õbluke naisterahvas saaks suht kindlalt keskhargi peale ratta õige tehnikaga.

No igat ratast ei saa ikka küll.

Offtopic: Saab, saab! Teed äkilisema stoppie ja enne kui tagaratas uuesti maha vajub lükkad varbaga hargi alla :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas:
Madlobster kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

füüsiline vorm.

Ma ka alguses sikutasin toore jõuga hargi peale, kuni üks motomees näitas tehnika ette. Hiljem oli päris loll tunne küll. :oops: Isegi õbluke naisterahvas saaks suht kindlalt keskhargi peale ratta õige tehnikaga.

No igat ratast ei saa ikka küll.

Offtopic: Saab, saab! Teed äkilisema stoppie ja enne kui tagaratas uuesti maha vajub lükkad varbaga hargi alla :lol:

Kas näitaksid ? :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Madlobster kirjutas:
Lembit kirjutas:

Mina sain eksamil esimest korda üle 20 aasta ratast keskhargile panna. Varem polnud koolirattaga seda kunagi proovinud.
Proovi kindlasti ennem ära just selle rattaga, millega eksamile lähed. Seda on nipiga palju lihtsam teha, kui toore jõuga :) Mul õnneks jõudu jagus, aga üsna napilt.

Ma võin lahjemat sorti mürki võtta, et keskhargile mitte saamine ei lähe veana kirja. Ning samuti ei ole sellist ülesannet eksami juhistes. See on lihtsalt kasulik oskus ning füüsiline vorm. Sellega põrumine läheks 100% vaide alla.

Mille alla läheks sellises situatsioonis kirja eksamineerija kuu peale saatmine ja ratta küljeljalale toetamine, või punnitamise käigus tsikli küllili keeramine?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ranel »

No päris igat ei saa jah, aga enamus küll :D

Muidu endal oli eksamil küll ülesanne, et pidin ratast mingi umbes 25m käe kõrval edasi tõukama ja siis küljejala alla panema. Peale seda saadeti eksamielemente tegema. Tartu arkis 2010. aastal.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas AzA »

anneliis160 kirjutas:

Tere,

Ees on ARK A-kat sõidueksam!
Kus seda kõige parem/mõistlikum teha oleks? Kus olete ise teinud ja millega rahule jäänud jne..
Kuidas teil läks ja kuhu viiakse ja millega üritatakse läbi kukutada ? :D

Kardad? Vaata selle kartuse ületamine ongi sõitma õppimine. Hirm kaob, siis oskad. (Ära aja segamini hirmuga ohu ees).
Seda sa saad õppida vaid platsil ja ise, hea kui on keegi tuim tükk kõrval, kellele igakord 3-4 baltika nulli kohale vinnad ja kes siis aegajalt ütleb, et tunne vabalt, paar korda tagurpidi sadulal sõites ette näitab ja üht sama asja kordab, et ole vaba :bsmile:
Võid ka ise enda õpetaja olla .... ära karda, sa tegelikult tead.
Eksami võid teha kus tahes, kasvõi Kaunases ... vahet ju tegelikult pole :bsmile:

Enne eksamit?
Eieiei, igal krdima hommikul viskad pilgu pidurivedeliku potsikutele, foori all tantsimise vahele vaatad, et tuled toimivad, piduriklotsi ikka on piisavalt, kuskilt ülearust vedelikku ei leki.
Hommikul kohvi kõrvale astud rehvidele, et rõhku ikka oleks. Enne sõitu tsekid, et kütust oleks. Oma ratast imetledes muuseas vaatad, et rattad otse all jms.
Kontrolli oma ratta tehnilist seisukorda, eksamineerija näeb absoluutselt kohe, et võtad südamega, piisab, kui varbaga ketti tonksad sellise näoga, et sind tegelikult ka huvitab, et see jama kiiruselt 100kmh vastu selga ei lenda. Muuseas näpukesega esiamordi tööpiirkondi katsud ja teed kindlaks, et ei leki ..... no edasi teda ei huvita, kas signaali nuppu vajutad või mitte .... ületasid kaugelt tavapärase (siiski kontrolli eksami eel ka piip üle).

Aga mulle meeldib.

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

ei tea, kas praegu kallakul seismajäämist ja edasiliikumist arki eksamil on, mul oli see koolisõidus paras loterii, üle ühe suri ikka välja, paras koordikas ja aimamine, millal võõras pidur minna laseb- palju sidurit libistada... kui asi hakkas juba selgeks saama, ütles õpetaja, a seda tegelt examil tsikliga polegi, hea kui oskad... :wink:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas AzA »

On küll, kallakult startimine on täiesti eksamis sees, lihtsalt seda ei taheta, kui ilmselgelt inimene teeb siduril ja sünnitaval sipelgasiilil vahet.
Selle sama siduri ja piduri tunde õppimiseks on parim lõpmatult koha pealt minema minna ja jälle seisma jääda .... oi ma tean, et vihkad, aga .... nii ju lõdva randmega eksam ära tehti :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas srx »

Kallakult start on minu arvates üks lihtsamaid kui mitte kõige lihtsam element eksamil.
Sellel ajal kui ma B-kati eksamit tegin, ei lubatud käsipidurit kasutada ja oli lihtne, täna väidetavalt lubatakse või lausa soovitatakse ja nüüd on see lapsemäng. Mootorrattaga on lihtsam kui autoga, sest piduri, siduri ja gaasi korraga opereerimisel pole mingeid takistusi.
Kust maalt pidur lahti laseb ei mängi mingit rolli. Kasuta esimest või tagumist või mõlemat, ei oma ka tähtsust, kuidas omale rohkem sobib. Ainult sidur on teemaks. Lased sidurit niipalju järgi, et tunned, et vedama hakkab ja edasi pole muud kui pidur lahti, gaasi veidi juurde ja sujuvalt sidur lõpuni lahti lasta. Tõenäoliselt on võimalik ka ilma gaasi andmata sellest väiksest kallakust üles saada 1. käiguga, ainult sidurit libistades.
Kui tagasi veerema hakkas, siis on vaja sidurit gramm rohkem järgi lasta enne piduri vabastamist.

Nagu meil õpetaja ütles, sidur on sinu sõber. Sellega pead sina peal olema. Seda läheb vaja ka mujal väga palju, mitte ainult kallaku peal. Kui oled siduriga sõber, siis sõida või 6. käiguga kallakust üles. Kui ei, siis ei saa ka 1. käiguga.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ka mul oli eksamis kallak sees. Tavaliikluses väga praktiline asi. Tartus seda oskamata oleks elu ikka väga keeruline. Ei mäletagi enam, kas see oli ring või kaheksa, ühte neist tegema ei pidanud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

ranel kirjutas:

Ka mul oli eksamis kallak sees. Tavaliikluses väga praktiline asi. Tartus seda oskamata oleks elu ikka väga keeruline. Ei mäletagi enam, kas see oli ring või kaheksa, ühte neist tegema ei pidanud.

Kaheksa on sees, ringi küll pole. Ise tegin paar aastat tagasi ka Tartus. Kallakult stardiga alustatakse seal. :)
Mudigi eksamineerija oli mingi vanamees, kes pärast sõitu küsis, kuna tagasi tahad tulla? Kui vastasin, et ei tahakski, siis küsis, et kus vea tegin? Oma arust nagu vigu ei teinud, et siis ütles kohe järgi, et väike nali tule nädala pärast lubadele järgi. (crash)


valtsu
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Juun 2016, 19:35
Tsikkel: Kawasaki z750
Asukoht: Kiili vald

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas valtsu »

Kui satud Sauele tegema siis vali õhtupoolne aeg. Endal oli päeva viimane sõit ja see koosnes platsist ja siis sirgelt Tallinna arki ning oligi kõik. Ei mingeid õuealasid ega muid trikiga kohtasid. Ahjaa platsil mäkketõus oli täitsa olemas ja suutsin seal enda ratta korra välja suretada. Eksaminaator ütles, et võta rahulikult ja tee uuesti ning siis sujus kõik edukalt. Eks närv oli muidugi suur sees


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Endal seisab ka ees ARK linnaeksam, nimelt on juba A2 load olemas aga pole nüüd 2 aastat ei üldse sõitnud ei auto ega mootorrattaga, viimati sai austraalias tuhandete kilomeetrite kaupa sõidetud, platsile ehk ei saadeta. Aga kahtlane närv on sees, ei teagi miks, mõistlik oleks vast enne eksamit kuskil mõned sõidutunnid võtta.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nu laenad ratta kuskilt koolist, teed 1-2 õpetajaga sõitu ja asi tahe. Esimese järgu sõidueksamile suunab eksamineerija siis, kui esimese raksuga kohe pikali kukud ja kurvis pea vastu liiklusmärki ära lööd.
Muidu ära lihtsalt unusta alguses tulesid vilesid, rõhke ja amordilekkeid kontrollida ... edasi on lihtsalt sõidurõõm.

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

Seda teemat on kindlasti kusagil juba olnud ja aega ka viimasest küsimisest möödunud,nii,et uurin igaksjuhuks veel ,kus oleks kõige parem ja rahulikum harjutamas käia enne sõidueksamit või kus te ise olete käinud/käite? Tänud

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Peet »

Ideaalne oleks harjutada samal platsil/kandis, kuhu lähed eksamit tegema. Näiteks kui harjutad pisikesel Virmalise tänava platsil, kus kõik sile ja ilus ning siis lähed Sauele, kus veokad kandnud liiva ja sodi platsile. Usun, et algaja lööb rivist välja.

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas srx »

Peet kirjutas:

Ideaalne oleks harjutada samal platsil/kandis, kuhu lähed eksamit tegema. Näiteks kui harjutad pisikesel Virmalise tänava platsil, kus kõik sile ja ilus ning siis lähed Sauele, kus veokad kandnud liiva ja sodi platsile. Usun, et algaja lööb rivist välja.

Vaidlen vastu.
Virmalise tänava plats polnud nii ideaalne midagi. Koonused olid vähemalt õppesõitu tehes paigutatud oluliselt väiksemate vahemaade peale kui Saue eksamiplatsil.
Kui Sauele läksin, siis tundus kõik imelihtne. Ruumi oli nii palju, et sõida või 2x kiiremini.

Autokoolide kasutatavad platsid on harjutamiseks ilmselt mõistlikumad just selle tõttu, et koonused on paigutatud ettenähtust lühema maa peale. Kui saad seal hakkama, on eksamil lihtne. Kui lähed eksamiplatsile ja seal on raske, siis tasub veel harjutada enne eksamit.
Enne eksamit korra eksamiplatsil proovida on kindlasti hea mõte. Siis on asi selge mis, kus ja kuidas käib. Ei ole üllatusi eksamit tehes.

Üldkokkuvõttes on igasugune harjutamine muidugi kasulik. Mida rohkem sõidad, seda paremini välja tuleb.

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Peet »

No näed, tahtsin targutada aga läks peeti :) mu kogemused järelikult juba liiga vanad ning tasub kuulata targemaid/värskema kogemusega ;)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kindlasti on algajale parim,kui saab võimalikult pikalt iga kord tsikli seljas olla.Parem kaks korda nädalas 2-3 tundi korraga harjutada,kui 6 korda nädalas poole tunni kaupa.Siis tekivad ka mingid harjumused,mis kohe meelest ei lähe.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kris_yo
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Mär 2016, 19:03
Tsikkel: GSXR 750

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas kris_yo »

Eelmine aasta tegin Haapsalus, väga muhe eksamineerija - üsna lihtne linn.
Ainuke "trikk" oli see, kui viis sinna sadamasse ja tagasi pöörates jääb märk täpselt paremale pea kohale ja ei pruugi märgata, ehk siis koht kus kui mäletamismööda oli nii, et sadama 10 ala muutus 30.
(Sõitsin veel pärast tagasi, kaks ringi tegin enne kui leidsin selle märgi)
Aga muidu hea linn, sõit oli tasa ja targu ning kõik sujus.


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Syn »

Küsiks siinteemas ühe poolrumala küsimuse.
Kui teha A-kat juhendaja tunnistus (eeldan, et saab samamoodi nagu Bkat oma), kas siis õppijale õppelogoga helkurvest selga ja JOKK? Näiteks kahe tsikliga sõitu minnes- üks helkurvestiga ja teine kombes sabas? Või on seal midagi rangemalt sätestatud?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”