Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Kel rattale veel kindlustus tegemata, siis If annab oma uudiskirjas teada:

Kui plaanid osta või uuendada kindlustust, siis loe tähelepanelikult.
Homme, 23. märtsil on parim aeg kindlustuse ostmiseks, sest ainult homme saad Ifi e-büroost kõik kindlustused 25% soodsamalt!

Soodustus kehtib Ifi e-büroos järgnevatele toodetele:
- Liikluskindlustus

  • Kaskokindlustus
  • Kodukindlustus
  • Reisikindlustus
  • Koera ja kassi kindlustus

EDIT: Isegi peale If'i kampaania -25% allahindlust on 6 kuu Varadero liikluskindlustus Salvas 20 eur soodsam, kui If'is.



Kasutaja avatar

Mairo
Postitusi: 25
Liitunud: 22 Apr 2015, 11:58
Tsikkel: Honda Cb600f Hornet 2005
Asukoht: Tartu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Mairo »

Soovitn vaadat PZU kodukalt kindlustus pakkumist. If-ist palju soodsam. A eks igaüks ise otsustab.

Kasutaja avatar

Allar
Postitusi: 112
Liitunud: 21 Sept 2006, 22:45
Tsikkel: VFR750
Asukoht: Skandinaavia
Tänanud: 1 kord

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Allar »

Mairo kirjutas:

Soovitn vaadat PZU kodukalt kindlustus pakkumist. If-ist palju soodsam. A eks igaüks ise otsustab.

Kindlustuspakkumised minu teada ikka individuaalsed. Mulle näiteks pakub If PZU'ga võrreldes u 10%odavamat hinda.

"God Damn it I'd Piss on a Spark Plug if I thought it'd do any good!"
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas ranel »

Allar kirjutas:
Mairo kirjutas:

Soovitn vaadat PZU kodukalt kindlustus pakkumist. If-ist palju soodsam. A eks igaüks ise otsustab.

Kindlustuspakkumised minu teada ikka individuaalsed. Mulle näiteks pakub If PZU'ga võrreldes u 10%odavamat hinda.

Ja mulle pakub üldse ERGO kõige paremat hinda. Siis PZU/Seesam ja teised.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Ain »

kindlustusest:
Vaatasin ühe tsikli kindlustust erinevatest kohtadest:
lkf-i lehel oli kõige odavam pakkumine Seesam 58,80
Iizi lehel oli samuti kõige odavam Seesam 58.80
Samas IF oli lkf i lehel 79.29

IF teeb homme 25% odavama kindlustuse. Seega Homme on hind 79,29-25%= 59,47
Mina ei saa siiani aru kes IFis kindlustavad? Kas on mingi eriti priviligeeritud seltskond kes saavad ulme alet seal.
Ise olen alati vaadanud esmalt lkfi lehelt ja siis Iizi lehelt. Seejärel valin soodsama. If pole kunagi valikusse jäänud...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Mairo
Postitusi: 25
Liitunud: 22 Apr 2015, 11:58
Tsikkel: Honda Cb600f Hornet 2005
Asukoht: Tartu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Mairo »

Allar kirjutas:
Mairo kirjutas:

Soovitn vaadat PZU kodukalt kindlustus pakkumist. If-ist palju soodsam. A eks igaüks ise otsustab.

Kindlustuspakkumised minu teada ikka individuaalsed. Mulle näiteks pakub If PZU'ga võrreldes u 10%odavamat hinda.

Kindlasti. Aga pzu-st sain ~ 3 korda odavamalt kui ifist. (34 vs 94 ...12 kuud)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vaatasin ka PZU lehelt samale rattale kindlustust. 12 kuud 81,60 ehk 38% kallim lkf-i ja iizi odavamast pakkumisest.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas korke »

Tänud :bsmile:

5'te tsiklit kindlustades on see tuntav hinnavahe.

Hetkel vaatasin If'ist parim pakkumine aga pool aastat 70,95 :roll:

Ain kirjutas:

kindlustusest:
Vaatasin ühe tsikli kindlustust erinevatest kohtadest:
lkf-i lehel oli kõige odavam pakkumine Seesam 58,80
Iizi lehel oli samuti kõige odavam Seesam 58.80
Samas IF oli lkf i lehel 79.29

IF teeb homme 25% odavama kindlustuse. Seega Homme on hind 79,29-25%= 59,47
Mina ei saa siiani aru kes IFis kindlustavad? Kas on mingi eriti priviligeeritud seltskond kes saavad ulme alet seal.
Ise olen alati vaadanud esmalt lkfi lehelt ja siis Iizi lehelt. Seejärel valin soodsama. If pole kunagi valikusse jäänud...

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

korke kirjutas:

Tänud :bsmile:

5'te tsiklit kindlustades on see tuntav hinnavahe.

Hetkel vaatasin If'ist parim pakkumine aga pool aastat 70,95 :roll:

Liikluskindlustuste võrdlemiseks on see leht parim: https://hermes.lkf.ee/
EDIT: Tavaline IF=95,24€, "25% Soodustusega" IF=79,37(tegelik ale 16,6%) ja tavaline PFU=61,32 :lol:

Viimati muutis Maaks, 23 Mär 2017, 11:20, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

diugu
Postitusi: 73
Liitunud: 20 Apr 2016, 09:01
Tsikkel: Honda Hornet CB600F
Asukoht: Rapla
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas diugu »

Kõigest muust ma saan aru, hinnaerinevusi ikka on...aga kuidas saab kõige kallim pakkumine (Salva aastaks 556,60€) ja kõige odavam pakkumine (PZU aastaks 84,24€) olla nii erinevad???

Kasutaja avatar

motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas motikamees »

korke kirjutas:

Tänud :bsmile:
IF teeb homme 25% odavama kindlustuse. Seega Homme on hind 79,29-25%= 59,47
Mina ei saa siiani aru kes IFis kindlustavad? Kas on mingi eriti priviligeeritud seltskond kes saavad ulme alet seal.
Ise olen alati vaadanud esmalt lkfi lehelt ja siis Iizi lehelt. Seejärel valin soodsama. If pole kunagi valikusse jäänud...

[/quote]

Vaatasin LKV lehelt IF-i hinda ja arvutasin samuti mõttes sellest -25% maha. Aga kui läksin IF-i kodulehele kindlustust sõlmima, siis soodustus nii suur ei tundunud. Helistasin IF-i ja seal seletati umbes midagi sellist et: -25% on võrreldes kohtorist kohapealt müügihinnaga. Kuna e-teeninduses on niguinii alati -10% soodsam, seega tänase erilise päeva puhul saab e-büroos -15% soodsamalt võrreldes tavalise e-büroo hinnaga.

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas lermo »

Üks põhjus on kindlasti ettevõtete/omanike erinev kasumiootus. Kellel piisab 10%, kes tahab oluliselt rohkem. Kuid olulist pilli mängivad portfelli haldusega seotud kulud, portfelli erinev suurus ja seda mõjutav default-määr. Näiteks:
Firmal A on 10 klienti, firmal B 100, tegevuskulu 50 raha ja default 10%. Kindlustuspreemia maksab igal pool 10 raha.
Firma A tulu on 10x10=100 raha, kulud 50 raha ja pekki läheb 100x10%= 10 raha, järele jääb 40 raha.
Firma B tulu on 100x10=1000 raha, kulud 50 raha ja pekki läheb 1000x10%=100 raha, järele jääb 850 raha.

Asi on selles, et kindlutuse (nagu ka panganduse jms biznisi) halduskulud ei ole tänapäeval lineaarses seoses klientide arvuga (enamus tööd teeb masin) ja väikese portfelli puhul on defaulti mõju tulule suurem, kui suure portfelli puhul.

diugu kirjutas:

Kõigest muust ma saan aru, hinnaerinevusi ikka on...aga kuidas saab kõige kallim pakkumine (Salva aastaks 556,60€) ja kõige odavam pakkumine (PZU aastaks 84,24€) olla nii erinevad???

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul tsiklile pakkumiste käärid 28,68 (PZU) vs 121,48 (Inges). IF-i "soodukas" on 89,16 (kõik aastase kindlustuse maksumused). Huvitav on näiteks see, et Swedbank kindlustus arvestab väga tugevalt varasemat kliendisuhet seoses konkreetse sõidukiga. Muidu on nende pakkumised teistega võrreldes omajagu kallid, aga kunagi Swedbanki rahastusel liisitud ja juba kümmekond aastat tagasi välja ostetud kaubikule pakuvad nad huvitaval kombel kogu aeg teistest kindlustusfirmadest soodsama aastakindlustuse. Hoolimata sellest, et ma pole pärast liisingu lõppemist enam kaskot ka võtnud ja mingil ajal teadmatusest kindlustasin seda kaubikut ka mujal.
Samuti on kogemus, et kõikide kindlustuslepingute ühe kindlustaja alla koondamine pole mõttekas. Kunagi tegin seda ja ühel hetkel avastasin, et hinnad on senthaaval teistega võrreldes päris kõrgele kruvitud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul on auto ca5 aastat If-is olnud. Olen vahepeal vaadanud ka teisi pakkujaid, aga olen If-ist alati parema pakkumise saanud. Et kui seal on, siis langeb iga aastaga suht hästi. Muidugi vanematel meestel vast ei ole kuhugi enam langetada seda konfitsenti. :D

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Kirs »

kaimex kirjutas:

Mul on auto ca5 aastat If-is olnud. Olen vahepeal vaadanud ka teisi pakkujaid, aga olen If-ist alati parema pakkumise saanud. Et kui seal on, siis langeb iga aastaga suht hästi. Muidugi vanematel meestel vast ei ole kuhugi enam langetada seda konfitsenti. :D

Mul autoga sama lugu, IF soodsaim kogu aeg olnud. Tsikliga aga pigem vastupidine.

SERTÃO
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas tuman »

Mulle on ka üllataval kombel If alati soodsaim/üks soodsamatest olnud. Pole nagu mingi tihe klient seal olnud, ainult kahel juhul olen kannataja olnud kui IF-is kindlustatud isik mulle avarii põhjustas.
Eelmise aasta lõpus liisisin Swedi abil auto, jäin sealset asjapulka uskuma, et ega keegi peale nende odavamat kindlustust ei anna. Helistas siis IF-i inimene, tahtis marudalt ikka mulle superkasko pakkumist saata. Saadetud pakkumises säras 28€ kuu Swedi 36€ vastu. 8€ kuus on ikka tuntav vahe.
Ega ilmselt tavainimesed ei tea ega saagi teada, mis neil kindlustusfirmadel seal kapoti all on ja mis algoritmidega need numbrid lõppudelõpuks arvestatakse.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Romka »

Maaks kirjutas:

Liikluskindlustuste võrdlemiseks on see leht parim: https://hermes.lkf.ee/
....

Ei saa seda väga usaldada. Mul näitab, et aastaks kõige odavam on ERGO - 131,28€. Samas kui lähen ERGO lehele tegema, siis seal näitab hinnaks 225,84€.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Romka kirjutas:
Maaks kirjutas:

Liikluskindlustuste võrdlemiseks on see leht parim: https://hermes.lkf.ee/
....

Ei saa seda väga usaldada. Mul näitab, et aastaks kõige odavam on ERGO - 131,28€. Samas kui lähen ERGO lehele tegema, siis seal näitab hinnaks 225,84€.

Mul näitab ergo kohta "tehniline viga", aga sul tuleb vahe äkki sellest, et omaniku elukoht ei ole mõlemas võrdluses sama. Osa kindlustusi võtab elukoha otse rahvasturegistrist ja ei loe mis auto passis kirjas.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tehke if-is kasko, kodu, elu, voodi, vanaema kuldhammaste jms. ka, siis jutt neil muutub.
Mul on alati salva kõige odavam miskipärast ... ei teagi miks ... rekkasse kärutamise jms. jama ka seal tehtud, ehks eepärast?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas claw »

Just täna tegin 6 kuuks kindlustuse, et õhtul esimene ring teha. Iizis oli odavaim PZU 30 euri kanti ning PZU enda lehele minnes veel 3 eurikut vähem. GSF 600.
Hinnaerinevus oli küll päris kole, kallimad olid sinna 90 euri ümber sama perioodi eest, seda siis iizis.


reimps

Re: Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mul aastaläbi kindlustatud. Kuu aega tagasi uuendasin, Seesamis. 40.- aasta eest. 100+kW. Ei kurda :)

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Head pakkumised: kraba kohe!

Lugemata postitus Postitas daub »

diugu kirjutas:

Kõigest muust ma saan aru, hinnaerinevusi ikka on...aga kuidas saab kõige kallim pakkumine (Salva aastaks 556,60€) ja kõige odavam pakkumine (PZU aastaks 84,24€) olla nii erinevad???

See on ikka päris jõhker vahe. Ma imestasin juba 3x erinevuse tekkimisel, kus Salva oli muide kõige soodsam, ca 55 EUR aasta ja BTA pakkus ca 170 EUR aasta. (lol)

Ain kirjutas:

Mina ei saa siiani aru kes IFis kindlustavad? Kas on mingi eriti priviligeeritud seltskond kes saavad ulme alet seal.

Mingi aeg töötas IF'is väga eduliselt see nn. lojaalsusprogramm, et mida kauem oled neil kindlustatud olnud, seda madalam hind on. Eelmise rattaga kindlustasin kõik aastad seal ja ühegi teise seltsi pakkumine ei olnud võrreldav. Alles üle-eelmine aasta hakkas hind uuesti tõusma. Aga eks inertsist kindlustavad paljud edasi, ei võrdlegi enam teistega.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

diugu
Postitusi: 73
Liitunud: 20 Apr 2016, 09:01
Tsikkel: Honda Hornet CB600F
Asukoht: Rapla
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Liikluskindlustusest? Hinnad, teave, mõtted. 2017

Lugemata postitus Postitas diugu »

kusjuures minu puhul on tegelikult vahe veel suurem- need andmed on lkf lehelt, enda maakler tegi pakkumised ja seal on Salva 747,86 € aasta vs Gjensidige 87 € aasta..tegemist 2000 aasta 600 Hornetiga aga kuna mul enne pole enda nimel ühtegi liikurit olnud siis on suht arusaadav, et mul on aasta mingi 3 x kõrgem...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”