Mootorrattaga alustamine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas srx »

Krl kirjutas:

Siiamaani on keeruliseks jäänud sujuv käiguvahetus. Eriti kiirendamisel.

Mootorrattal peab seda kiiresti tegema. Autoga võrreldes väga kiiresti. Eriti diisliga võrreldes.
Sidur alla ja peaaegu samal ajal juba käiguvahetus + gaasi gramm tagasi (mitte palju) ja koheselt sidur uuesti lahti ja uuesti gaasi juurde. Kõik see käib vähem kui sekundi sees.

Mootorrattal on lühikesed käigud. Gaasi kompenseerimine käiguvahetusel oli mul see, millega kippusin alustades üle pingutama. Tegelikult on päris vähe vaja gaasi tagasi lasta kiirendades.
Või siis teine asi, keerad gaasi liiga palju peale ja ratas pole jõudnud veel kiirust üles koguda, et jõuda järgi soovitud gaasi asendile, kui juba tahad järgmist käiku. Nii kui nüüd sidurit puudud, lendavad mootori pöörded üles selle tõttu ja käiguvahetus tuleb ilmselt ka väga imelik.

Hooratas on neil ka suht kerge, mis tähendab, et gaasi maha lastes kukuvad pöörded palju ja väga kiiresti. Samuti ka gaasi andes tõusevad pöörded väga kiiresti ja nii kui gaasi lahti lased jälle, kukuvad kolinal. Gaasi kompenseerimist tuleb teha õigel hetkel. Raske hoorattaga autodel on see palju lihtsam, kuid sõidumõnu sellisest autost ei saa, kõik asjad käivad väga uimaselt pika kummipaela otsas.




morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas morse »

Kui nö algajana vuristada, siis ma ei näe, miks ei võiks käiguvahetusele aega võtta. Kui osakd siduri allavajutamisel ja uuesti päästmisel teha õige randmeliigutuse gaasil, siis võid ju vahepeale väikese "mõttepausi" teha. Muidugi jah, käiguvahetus ise peab toimuma konkreetselt ja soovitavalt enne kui pöörded päris ära kukuvad...

Ütlesin sõna sekka, et muidu õigest jutust ei jääks muljet nagu tsikliga jube keeruline sõita oleks :bsmile:

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas srx »

Ei ole keeruline. Kui ära harjub on väga lihtne. Ega muud polegi kui tuleb sõita ja harjutada, muu ei aita.

Lihtsalt hooratta massi oluline erinevus autode ja mootorrataste vahel tähendab, et asju tuleb teha kiiremini ja/või täpsemalt ajastada. Auto annab väikse eksimuse kergelt andeks ja ei pane ehk tähelegi. Mootorrattaga tunned selgelt, et nüüd läks veidi valesti.

Täpselt sama asi on ka paljude võidusõidu autodega. Neil on hoorattad palju kergemad ja täpselt sama teema nagu mootorrattaga. Kui lisada sinna juurde suurt võimsust taluv võistlus sidur, mille libistamise vahemik on oluliselt väiksem kui tänavasõidu autol (tavainimese jaoks nagu on-off sidur), on probleem veel suurem. Esimesel korral ei saa enamik sellise autoga kohaltki, suretab välja või paneb hüppama nagu kitse.
Aga veidi harjutamist ja ei saa arugi, et tänavaautost palju erineks, peale selle, et tänavaautol käib kõik jube uimaselt.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei tule seal midagi nii hirmus kiiresti teha (peale käigu vahetamise liigutuse, aga miks peakski keegi sellega tahtma eriliselt venitada). sidurit võid libistada ju tegelikult kaua tahad, gaasiga ei pea otseselt hullult surkima koguaeg jne. küsimus on lihtsalt selles, et kas sa tahad vahetused "kiirelt kaelast ära saada" ja selleks natuke õppida, või tahad olla laisk ja saamatu ning vahetada aeglaselt ja suboptimaalselt :D

täpselt tuleb ajastada sidurita käiguvahetusi, väga täpselt! aga pole seal ka midagi teab mis keerulist. keerulisem on siis kui täisgaasiga kiirendad koguaeg...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

srx kirjutas:

Ei ole keeruline. Kui ära harjub on väga lihtne. Ega muud polegi kui tuleb sõita ja harjutada, muu ei aita.

Lihtsalt hooratta massi oluline erinevus autode ja mootorrataste vahel tähendab, et asju tuleb teha kiiremini ja/või täpsemalt ajastada. Auto annab väikse eksimuse kergelt andeks ja ei pane ehk tähelegi. Mootorrattaga tunned selgelt, et nüüd läks veidi valesti.

Täpselt sama asi on ka paljude võidusõidu autodega. Neil on hoorattad palju kergemad ja täpselt sama teema nagu mootorrattaga. Kui lisada sinna juurde suurt võimsust taluv võistlus sidur, mille libistamise vahemik on oluliselt väiksem kui tänavasõidu autol (tavainimese jaoks nagu on-off sidur), on probleem veel suurem. Esimesel korral ei saa enamik sellise autoga kohaltki, suretab välja või paneb hüppama nagu kitse.
Aga veidi harjutamist ja ei saa arugi, et tänavaautost palju erineks, peale selle, et tänavaautol käib kõik jube uimaselt.

Vahe teeb sisse selline asi nagu sünkronisaator,mis on autodel ja see laseb sul käiku kas või aegluubis sisse lükata.Tsiklitel ,vanematel autodel ja sport autodel on otsehambusmisega ehk kiiremat käiguvahetust võimaldavad kastid ja seal peavad võllide pöörlemise kiirused ühtlustuma,et käik lülituks kergelt ja raginata.
Lühidalt seletades peaks liigutused olema nii,et parem käsi laseb gaasirutskat natuke tagasi(mitte ei keera maha),samal ajal vasak käsi vajutab sidurit ja jalg juba lülib valitud käiku.Ehk sa pead oma ajus andma käsu kolmele jäsemele üheaegseks liigutuseks.Tulemuseks on kiire ja sujuv käiguvahetus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mootorratta juures käiguvahetusel ka see oluline,et laseksid käigu hoova ikka vabalt tagasi ka ehk vabastad hetkeks jala.Mul olid eile uued saapad esimest korda jalas ja paarkorda tõmbasin ka tühja,sest ei lasknud saapaga harjumatusest käigu hoovat ilmselt vabaks.Tulemus,et järgmine käik ei lülitu,sest jalg hoiab käigukahvlit eelmise käigu peal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas reimps »

srx kirjutas:

Mootorrattal on lühikesed käigud.

Misasja? Ma ei saa isegi legaalsel maanteekiirusel (110) kuuendat sisse, sest pole lihtsalt mõtet. Isegi esimene pole väga lühike, kerib ilusti 100 peale välja, kui vaja.

Või mõtlesid sa, et käiguheebel on lühike?

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Krl »

See vist sõltub väljalaskest ka. Rattal millega mina praegu sõidan, originaalsumutist tulev kõrge kiunumine hakkab ühtlase hooga lastes suht kiiresti häirima, natuke kõrgemal pöördel. Siis parem järgmine sisse lapata ja 4-5k`g lasta.
A need vast mingid algajate probleemid rohkem.


reimps

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Krl kirjutas:

See vist sõltub väljalaskest ka. Rattal millega mina praegu sõidan, originaalsumutist tulev kõrge kiunumine hakkab ühtlase hooga lastes suht kiiresti häirima, natuke kõrgemal pöördel. Siis parem järgmine sisse lapata ja 4-5k`g lasta.
A need vast mingid algajate probleemid rohkem.

Ei, sul lihtsalt vale mootorivalem.


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

reimps kirjutas:
Krl kirjutas:

See vist sõltub väljalaskest ka. Rattal millega mina praegu sõidan, originaalsumutist tulev kõrge kiunumine hakkab ühtlase hooga lastes suht kiiresti häirima, natuke kõrgemal pöördel. Siis parem järgmine sisse lapata ja 4-5k`g lasta.
A need vast mingid algajate probleemid rohkem.

Ei, sul lihtsalt vale mootorivalem.

Misasi see õige mootorivalem on? Elektrimootor?

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Täna sai jälle maailma avastatud.
Ei oleks vist pidanud üllatusena tulema, et ilma ABS`ita rattal võtab äkkpidurdusel tagaratta loha isegi uhkemalt, kui jalgrattal :D


Teema algataja
RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Kuna järgmine kuu algus on sõidueksam siis sai võetud paar lisatundi Tartu Motohundist et harjutada platsi.
Lühikese ajaga sai selgeks mida kõike mulle õpetamata oli jäetud vanas autokoolis. Ma ei oleks iial arvanud, et tagasipööret, slaalomit, kaheksat on võimalik nii hõlpsasti teha nagu ma täna selgeks sain. Praktiliselt poole kiiremini ja poole lühema distantsi pealt. Ennem ma kuidagi tuigerdasin seal joonte vahel ja tagasipööre läks väga laiaks kuid täna saadud õpetusõnade põhjal olid need harjutused nagu lastemäng. Mu tehnika oli suhteliselt vale, samuti ka keha asend ning kätetöö. Tänu Motohundile on sellega korras ning madala kiirusel manööverdamine tuleb palju palju loomulikumalt välja ning tsikkel on ka rahul :) Enesekindlus tõusis 110% ning võin julgelt eksamile vastu minna. Julgelt soovitan antud motokooli.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

"soovita" siis see ka ära, kus õpetamata jäeti...et teised teaksid, kuhu sõitu õppima minna ja kuhu õppinud sõitjana minna :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mind huvitaks ka, mis kool see oli, kus tähtsad asjad õpetamata jäeti.

Ühtlasi, mis arvate, kas sel hooajal on veel mõtet kool ette võtta? Plaanisin järgmisel kevadel, aga tsikkel leidis mu oodatust varem (noh sirvisin juba mõnda aega ja ei saanud seda diili niisama jätta) ja nüüd hakkas sõitma õppimisega kiire. Kool, mille varem välja valisin, enne kevadet uusi õpilasi ei võta, aga motokoolitus.ee alustab järgmisel nädalal kursusega (siin foorumis mõned kiitsid seda). Samas kui sel aastal eksamile pääsemise lootust ei ole, siis tundub veidi mõttetu..

Mul eelnev kogemus puudub, va pool hooaega tagaistmel ja paar ringi venna (käikudega) mopeediga. Oma rattaga olen veidi platsil ukerdanud, käiguvahetust proovinud jne, aga tahaks, et keegi nippe jagaks ja näitaks, mida ja kuidas üldse harjutada võiks. Tütarlapsena võib-olla pole just lenks käes sündinud ka ja vajaks juhendamist. Linna vahele ilma lubadeta ei kipu, aga terve talv oodata oleks ikka elu nōme :D

Kasutaja avatar

roger
Postitusi: 67
Liitunud: 15 Juul 2017, 17:32
Tsikkel: R1, XL883R
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas roger »

Võib-olla isegi ääriveeri saaksid plastiku sel hooajal kätte. Ei tea, mis praegu ARKis järjekorrad on, aga kui oled kiire õppija ja saad kümne sõidutunniga hakkama, peaks septembri lõpuks olema kooliga ühel pool. Kui ilma hoiab, peaks oktoobri alguses vist veel saama sõidueksamile?

Ma ütleks pigem, et võta rahulikult - õpi nii, et tunned end sadulas kindlalt. Kui saad oktoobris load kätte, siis niikuinii pikka pidu pole sel hooajal enam.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma selle loaga isegi nii väga ei kiirusta, lihtsalt tahaks õppida ja olen aru saanud, et kõige parem oleks seda heas koolis teha. Aga kui tuleb talv vahele, siis see võib kokku päris kulukaks minna. Või ei ole hullu, kui praegu kooliga alustada ja eksamid kevadel teha? Olen aru saanud, et koolides keskendutakse peamiselt eksamitelt läbi saamisele.

Uurisin ka varianti, et äkki saaks niisama sõidutundi võtta mõnelt õpetajalt, aga vähemalt üks kool vastas, et see ei ole võimalik. Teab keegi kedagi, kes võiks paar tundi algõpet teha ilma kooli registreerimata? Ja kellel aega ka oleks..


Teema algataja
RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Ikka saab. Ma ju nii tegingi. Täiesti võõrast koolist võtsin lihtsalt sõidutunde.Ju see kool kes ei ütles pole lihtsalt huvitatud/ei viitsi.
Teooria eksamid saab ju ilmast olenemata ära teha, või ei? Ja kui sõidueksam jääbki kevadesse siis võtad lihtsalt paar tundi ennem eksamit värskenduseks.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mul on hirm, et kevadeks on kõik ununenud :D Kuna lubadega otseselt kiiret pole, siis parem vist on kogu kompott kevadesse jätta? Uurin veel, kas on võimalik paar sõidutundi kelleltki kaubelda..ja kui ei, lähen kooli.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

ttt kirjutas:

Mind huvitaks ka, mis kool see oli, kus tähtsad asjad õpetamata jäeti.

Ühtlasi, mis arvate, kas sel hooajal on veel mõtet kool ette võtta? Plaanisin järgmisel kevadel, aga tsikkel leidis mu oodatust varem (noh sirvisin juba mõnda aega ja ei saanud seda diili niisama jätta) ja nüüd hakkas sõitma õppimisega kiire. Kool, mille varem välja valisin, enne kevadet uusi õpilasi ei võta, aga motokoolitus.ee alustab järgmisel nädalal kursusega (siin foorumis mõned kiitsid seda). Samas kui sel aastal eksamile pääsemise lootust ei ole, siis tundub veidi mõttetu..

Mul eelnev kogemus puudub, va pool hooaega tagaistmel ja paar ringi venna (käikudega) mopeediga. Oma rattaga olen veidi platsil ukerdanud, käiguvahetust proovinud jne, aga tahaks, et keegi nippe jagaks ja näitaks, mida ja kuidas üldse harjutada võiks. Tütarlapsena võib-olla pole just lenks käes sündinud ka ja vajaks juhendamist. Linna vahele ilma lubadeta ei kipu, aga terve talv oodata oleks ikka elu nōme :D

Ma tegin kunagi ammu Vasara Autokoolis. 3 nädalat ja plastikud olid tehtud. Eks praegu sõltub ka väga palju arki järel ootamisest, kuid tundub täiesti reaalne soovi korral see aasta valmis saada. Iga päev nühkisin platsi ja õhtuti tuletasin teooriat meelde. Lihtsalt endal peab järjepidevus olema. Varem oli mootorratta sõidu kogemust nii palju, et 1200 banditiga raadi ühest otsast teise ja tagasi. Isegi rollerimees polnud varem olnud.

Sõitmise osas, et endal lõppes eelmine hooaeg millalgi veebruaris, sest talv oli täiesti olematu. See oli suht ekstreem, aga detsembri keskpaigani oli ikka päris palju kenat sõiduilma kui vahepealsed lumega hirmutamised vahele jätta. Lihtsalt rutskaga tuleb mõistlikum olla ja mõista, et 4c kraadiga ei pea rehv nagu 25c sõites. Viimased 2a juba 23. dets linnas sõidud mootorrattaga teinud, kuna see on ainus praktiline kiire liikusmisvahend sel päeval. Pigem on oluline korralik varustus, et sõitmise ajal külm poleks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Kui sõidutunde otsid siis küsi esmalt sealt koolist kuhu plaanid minna. Siis saab ehk sujuvalt juba tehtud tunnid õppesse kanda ning sellega aega lühendada kui tekib kindel otsus see aasta kool läbi teha.
Ja nagu mullegi siin foorumis öeldi kui lubade mõte tekkis, et ära passi ja oota. Hakka kohe tegelema. Mida​ kauem ootad, seda kauem piinled.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tasub ikka minna, kui ise korralikult peale vajutad, teooria neti kaudu selgeks teed ja võtad sõiduõpetaja käest ära kõik stiilis "teisipäeva hommikul kell 900" sõiduajad, siis ei ole veel tänavu eksamile jõudmine üldse ebareaalne, oleneb muidugi ilmast. Eriti kui veel tsikkel juba olemas on ja võimalus kuskil platsi peal iseseisvalt kaarutada, mõõdad sammudega need slaalomid ja asjad välja ja harjutad kasvõi iga päev mitu tundi.

Ega kellestki koolis mingit super-ratturit ei tehta, õpetatakse täpselt niipalju et sa liikluses kohe surma ei saaks, edasi on ikka iseseisev töö :) Selles mõttes neid niisama-tunde võtta on suht mõttetu, võta ikka selliseid mis loa suunas kirja lähevad.

Noh ja isegi kui ei jõua tänavu eksamile, siis kevadel oled järjekorras esimeste hulgas ja saad maikuust sõitma hakata, mitte stiilis "esimene vaba aeg on 28. juulil" nagu see asi kipub tänapäeval olema.


Teema algataja
RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Väga õige jutt Jesperilt.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Tänud soovituste eest! Sai natuke selgemaks :) Hakkan otsast pihta ja vaatan siis, kaugele jõuan.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

ttt kirjutas:

Tänud soovituste eest! Sai natuke selgemaks :) Hakkan otsast pihta ja vaatan siis, kaugele jõuan.

Küsi siis kindlasti üle, et kas saaksid ka iga päev sõita.

Näiteks selge on selline autokool, kes õpilastega venitab kui kummi sõitma saamise osas vähemalt B-kat osas. Mõttetu on sellisesse kirja panna, kus iga päev sõita ei saa.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Puine
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Juul 2016, 15:10
Tsikkel: FZ1-N

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Puine »

ranel kirjutas:
ttt kirjutas:

Tänud soovituste eest! Sai natuke selgemaks :) Hakkan otsast pihta ja vaatan siis, kaugele jõuan.

Küsi siis kindlasti üle, et kas saaksid ka iga päev sõita.

Näiteks selge on selline autokool, kes õpilastega venitab kui kummi sõitma saamise osas vähemalt B-kat osas. Mõttetu on sellisesse kirja panna, kus iga päev sõita ei saa.

Ise ka rääksin autokoolis õpetajaga ja sai lepitud niimoodi ajad, et kolme päevaga sõidud tehtud. Ainult ARK-i minekuga pidin kuu ootama. Soovitan ka kindlasti uurida.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Kuna ma olen täiesti algaja, siis päris kolme päevaga ilmselt sõitmist selgeks ei saa.. vahepeal vaja ju õpitu kinnistada :D Aga uurin kindlasti, kui tihti sõidutundidesse pääseb.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Pole see asi nüüd nii hull ka, kui endal huvi, siis saad probleemideta hakkama. Minu kaasa enne kooli minekut sai esmakordselt minu rattaga platsil loetud tunnid harjutada, ka külje pani maha. Koolis läks nagu lepase reega ja sai õpetajalt kiitagi.

SERTÃO
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

ttt kirjutas:

Kuna ma olen täiesti algaja, siis päris kolme päevaga ilmselt sõitmist selgeks ei saa.. vahepeal vaja ju õpitu kinnistada :D Aga uurin kindlasti, kui tihti sõidutundidesse pääseb.

Kinnistad millega? Käid üksi linnavahel sõitmas? :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kolm päeva on ekstreem jah, sest inimese õppimisvõimel on ikka piirid. Nimeta seda puhkust kinnistamiseks või millekski muuks, aga lihtsalt aju vajab omandatu RAM-ist ROM-i kirjutamiseks aega. Aga sõidutunnid on ju kahekaupa, seega 10 tundi on tegelikult 5 kohalkäimist. Ehk üle päeva käies max kaks nädalat.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattaga alustamine

Lugemata postitus Postitas ttt »

Linna ei kipu, aga üks plats ja kardirada on paarsada meetrit.. midagi saaks harjutada sõidutundide vahel :P Autokoolist mäletan küll, et kodus proovisin kõik järele ja kooli eksamile läksin nii, et kohustuslikud tunnid olid täis sõitmata, jäeti paar tundi enne ARKi varuks. Autokoolis muidugi tunde rohkem ka..

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”