Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

http://www.visordown.com/motorcycle-new ... ulling-out

See video pani mõtlema küll.

Sent from my iPhone using Tapatalk



Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Peame sõitma teadmisega, et oleme nähtamatud.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Henn'ga 100% nõus, peab arvestama reaalsusega, et sulle keeratakse alati ette ja et sind ei nähta. Ja kui läheb "peale keeramiseks", siis tuleks mõlda, kas ikka on vaja või saab kuidagi teistmoodi :-) (Ma tean, et olen liiga vana)
Mul välja kujunenud mõtlemine, mis laseb esmalt peast läbi kõik need "asjad" mis mingis olukorras saavad valesti minna ja alles seejärel läheb peale keeramiseks - nooremad keeravad enne 2x peale ja pärast võib-olla mõtlevad.
PS Nüüd ei tule keegi enam minuga sõitma :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

RalfMoon
Postitusi: 24
Liitunud: 22 Mai 2017, 23:20
Tsikkel: Z900
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 3 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas RalfMoon »

Tsikliga sõites on pea alati mingi olukord. Olgu see siis suurem või väiksem. Mida suuemad on kiirused seda ohtlikumad on väikesed vead. Olgu need siis autojuhtide või tsiklimeeste omad. Sõida sa täistuledega või helkurvestiga - ikka keeravad ette. Varem või hiljem. Seega asi, mis aitab olukordi kuidagigi vältida on kiivri all ja kahe kõrva vahel, 360 kraadi nägemine, kerged selgeltnägija võimed ja natukene õnne. Turvalist sõitu kõigile!

Ex: z750,hayabusa,duc 999,yamaha xv950,diavel 1250, ktm 1290,buell 1200,z900
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma päris alati ei suuda seda mõtet jälgida aga naljaga pooleks ...

Kui lähed tsikliga sõitma, siis arvesta ...
... et oled nähtamatu
... et kõik kaasliikljad on purjus
... ja need, kes purjus pole tahavad sind alla ajada

Kui need kolm asja arvesse on võetud siis on päris kõrge tõenäosus elusa ja tervena koju tagasi jõuda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

A mitu korda oli tee peale punasega kirjutatud SLOW ???
Kui kiirused kipuvad legaalsest suuremaks minema eks siis tuleb maci sõnad kahega korrutada.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

ma ise just hiljuti selgitasin ühele oma tuttavale kes soovib ka kaherattalisel sõitma õppida umbes samamoodi nagu Mac aga mina ütlesin et arvestagu, et kõik liiklejad su ümber on su vaenlased kelle suhtes peab väga ettevaatlik olema ja kindlasti mitte silmist laskma ja jälgima iga nende liigutust ning autojuhid on paadunud sarimõrvarid kelle erootiliseks unistuseks on mõni tsiklimees surnuks sõita... kui niimoodi suudad mõtlema hakata siis ehk jääd ka ellu meie teedel.

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas daub »

Huvitav kelle jaoks need "Slow" kirjad sinna välja pandud olid? Video järgi ilmselt mitte selle mootorratturi jaoks.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Mis kiirust puudutab, siis ise usun, et motoratta kiirus peab enamus juhtudel olema suurem kui ümbritsevate autode kiirus. Seda muidugi mitte kordades suurem, vaid 20%. Teoorias, selline sõidustiil aitab vähendada ohtu tagant - üks asi vähem muretsemiseks. Muidugi, selle peale ei saa 100% kindel olla. Tõenäoliselt suurem kiirus suurendab eest poolt ohtu, kuid selleks on inimesele antud silmad et vaadata ja hinnata olukorda...

Ja lisaks tsitaat:
"Speeding is like farting - you have to know when it's inappropriate"
(James May TG )

Olen kindel, et leidub neid kes minuga nõus pole (näiteks politsei ja enamus autojuhte kellest ma mööda sõidan) kuid see on minu arvamus.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Pilt

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas will111 »

äärmiselt lihtne, välja nägema näiteks umbes selline ja sõitma ka umbes sellises varustuses: https://www.wildbikers.com/images/sampl ... image1.jpg

küll vaatavad 2 korda, vb rohkemgi

aga kõik need, kelle jaoks see on teostamatu...mis teil sellest autojuhist? usaldada saab ainult ennast ja arvestada saab ka reeglina vaid iseendaga. see mida autojuhid eestis viimasel ajal teevad on nagunii niivõrd ahhetama ajav, et oodata võiks sealt sisuliselt kõike. seega väga hea nõuanne sõita autodest kiiremini. mina avastasin selle nipi suht varakult ja siiani väga edukalt kasutanud. ja vaidleks ka vastu, et see eest poolt ohtu suurendab...minumeelest on oht seda väiksem, mida vähem ja mida kaugemal on minust autod. nii et kui ma sõidan kuskile joru etteotsa, nii et mul on eest mingi maani tühi ja taga ka väike vahe sees siis on oht minimaalne võimalik. isegi kui keegi kuskilt ette keerama kipub, on mul vähemalt pea alati kuskile põigata, järsult pidurada vms.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kollane kiiver pole üldse paha enda nähtavaks tegemise parandamiseks. (edasine on maitse küsimus)

Kui liikumiskiirus kipub tihti olema legaalne korda kaks, (ja võibolla mõnel juhul veel pluss) siis võid kiivri otsa vilkuri ja ratta külge laste poekäru küljest pätsatud lipu kruvida, ei aita. St ta võib sind isegi märgata aga ta ei arva, et sa tal sekundi pärast kapotil oled.

Jaa on ka juhmakaid, kes ei näe midagi ega kedagi (legaalse kiiruse juures), vahet pole, kas sa oled üleni kollane või ei ole.

Ma ise olen suht tihe peeglisse vaataja aga paar päeva tagasi linnas tsikliga sõites vaatasin peeglisse tühi tee, sekundi pärast lajatas tsikkel minuga samas rajas mul kõrvalt mööda. Kiirusega legaalne korda kaks pluss. Moraali ei loe aga ei olnud kõige kuivem ja muretum moment. Ei ma ei ehmatanud ega lasknud püksi, :D lihtsalt mõtlesin, et kui ma oleks peale peeglisee vaatamist teise jälge sõitnud, oleks tõenäoliselt mu hooaeg lõppenud olnud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Kollane kiiver töötab väga hästi, katsetanud juba 2 aastat. Antakse teed paremini, kõrvalteed alustavad manöövrit ja siis jäävad uuesti seisma. Paistab ülikaugele.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Rääkides antud video kontekstis siis vastus on lihtne. SLOW tsoonis sõida aeglaselt, aeglasemalt liikuvatest sõidukitest möödu nii, et sinu kiirus on NATUKE suurem nende omast jne. Tavalised terve mõistuse reeglid ja saavutad korraga lausa kaks asja. Esiteks sind nähakse ja isegi kui üldse ei nähta, sõidad väikese jääkkiirusega omal mõne vähemtähtsa luu katki. Meeldib see kellelegi või mitte, aga nii on need loodusseadused tehtud, et tsikliga täie pasaga liikluses lahmimine kipub tihti ja kiiresti surmaga lõppema.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

mina üritan ikka nii kiiresti sõita et surres midagi ei tunneks

Kasutaja avatar

Stealth
Postitusi: 74
Liitunud: 05 Mär 2017, 22:03
Tsikkel: Bandit 1200cc
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Stealth »

No mina sain oma elu esimese saltoga hakkama .... mmm teisipäeval (2p tagasi).
Forelli tn keerati autoga risti minu eest tanklasse. Kiirus võis olla alla 50 - tõen 40 pidurdusjoone järgi hinnates.
No ei näe nad midagi - st ei vaata tegelikult. Mu esituli on eredam kui Eesti päike - neoonkollane kiiver kahvatub selle kõrval.
Lihtsalt tuleb vist sõita koguaeg tuhar pinges ja hambad koos, et lööki taluda kergem oleks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Meil keeratakse ette mitte ainult tsiklitele vaid üks liik debiilikuid lihtsalt sõidabki nii.Ka rekkale, millel põleb mingi 30 hästi märgatavat LED tuld ja mis on 4m kõrge, keeratakse külma kõhuga ette ja öeldakse ,et ei näinud.
Ma olen kindel,et üks osa ei vaata üldse mujale ,kui oma sõidu suunda ja oleks hea ,kui nad üks kordki kõrvale vaataks.Kaks korda on juba palju nõutud.
Ma olen ka täiesti kindel,et päris suur osa viimase 20-25 aasta jooksul load saanud tegelastest ei ole õppinudki normaalselt sõitma,sest seda pole neile kunagi õpetatudki.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Stealth
Postitusi: 74
Liitunud: 05 Mär 2017, 22:03
Tsikkel: Bandit 1200cc
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Stealth »

Ma ka alati mõtlen kuidas on võimalik rongile ette sõita/astuda- neid õnnetusi on ka liiga tihti - krt rong on oraanz ja tal on rööpad ka maas, mis veidi nagu viitaks sellele, et ta selles kohas vahest liikuda võib ja ta on SUUR ja mitte kõige vaiksem.
See ei ole päris nii nagu jalutaks mööda põldu ja vaataks, et rästikule peale ei astu.
Eile sattusin rongi nägema üle pika aja - see lasi enne igat ülesõitu signaali - peaks ka vb hakkama sama tegema enne igat ristuvat teed :D -
Aga teeme märka mootorratturit päeva - terve päeva laseme enne igat ristuvat teed signaali - äkki saab igaaastaseks traditsiooniks ja võib-olla nii mõnigi õpib vaatama 2x - äkki päästab mõne elu - kasvõi enda oma tulevikus :D

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

Ma olen ka täiesti kindel,et päris suur osa viimase 20-25 aasta jooksul load saanud tegelastest ei ole õppinudki normaalselt sõitma,sest seda pole neile kunagi õpetatudki.

Noorema generatsiooni esindajana julgen vastu vaielda. Isiklik statistika ütleb, et enamus ohtlike olukordi on tekitatud pigem nende poolt kellel load juba 20+ aastat käes on. Liiklus on muutunud, aga tegelased ei püsi ajaga kaasas.

St, ilmselt ei saa niimoodi vanuselist määratlust teha, või ongi liikumisstiil umbes sealt joonelt niivõrd erinev, et ei sobi enam hästi kokku.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Midagi ei ole vaja teha!

Kui juba rongi ei märgata, pole mõtet tsikliga lollustega, nagu ristmikel signaalitamine ja täistuledega sõitmine, tegeleda.
Kampaaniad a'la "Märka mootorratturit" jmt on ka suht mõttetud- piisab ühest teleekraanil nutvast madallendurist, et kampaaniaraha korstnasse kirjutada. Ja selliseid tegelasi jagub....

Sõitke oma sõite tavapäraselt ja viisakalt ning nautige, kui pidevalt hirmul olete, jääge koju- tsiklisõit ei ole kohustus!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas AzA »

See noored on hukas, minu ajal oli muru rohelisem ja taevas sinisem on ..... pehmelt öeldes ikkagi jama :)
Eila tegi läbi vastassuuna parempöörde just nii umbes 45ne mesajuht, sõitsin abikaasaga paaris, tema ees paremal ... põike harjutamine on ennast ära tasunud, põike tegi küll väga minimaalse, aga puudu jäi pannil rattast umbes 10 sentimeetrit ... piisab ka vähesest :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah sa võid näha mingit vanatoid ette keeramas ja ristid enamuse 20+ aastat sõitnud vennad tiba eelajaloolisteks mosse meesteks.
Rullar bemmiga kannakaid tegemas, kihutamas ja sõelumas ei ole noore jaoks ohtlik vaid oh ah, mine pekki kui lahe. (ükski vana peer ei oska nii lahe olla)

See lugu jõuab kohale siis kui load on 20+ aastat taskus olnud :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas erkil »

Stealth kirjutas:

Mu esituli on eredam kui Eesti päike - neoonkollane kiiver kahvatub selle kõrval.

Ju see ere päike pimestas. Aga tegelikult, olen ka paar korda neid ülevalgustatud esiotsadega tsikleid juhtunud nägema, kuid ma küll nüüd väita ei saa, et see parem oleks, kui tavalised lähi- või legaalsed päevasõidutuled. Tsiklit ennast ehk veel märkab, aga kauguse ja kiiruse hindamine on oluliselt raskem sellise liikuva valguspläraka pealt, vähemalt minu jaoks. Võibolla on asi selles, et aju otsib harjumuspärast (normaalset esituld) ning filtreerib anomaalse nähtuse välja.

Minu kombo puhul - tavaline H4 lähituli, punane tsikkel ja oranž kiiver - pole ettekeeramisi ülemäära olnud, vahest ikka juhtub.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen ka täiesti kindel,et päris suur osa viimase 20-25 aasta jooksul load saanud tegelastest ei ole õppinudki normaalselt sõitma,sest seda pole neile kunagi õpetatudki.

Noorema generatsiooni esindajana julgen vastu vaielda. Isiklik statistika ütleb, et enamus ohtlike olukordi on tekitatud pigem nende poolt kellel load juba 20+ aastat käes on. Liiklus on muutunud, aga tegelased ei püsi ajaga kaasas.

St, ilmselt ei saa niimoodi vanuselist määratlust teha, või ongi liikumisstiil umbes sealt joonelt niivõrd erinev, et ei sobi enam hästi kokku.

Sa kuulud selle väiksema osa sisse,aga vaata mis kontingent täna pea laiali otsas paarutab.Jätame siis vanurid 60+ välja,sest neid on ikka vähe 50+ võiks veel igati adekvaatsed olla.Väga suur osa on just sellised 30-40 tuuri inimesed,kes ei saa lihtsalt sõitmisega ja arusaamiseaga sellest,mis teel toimub, hakkama.Liikluses pole suurt midagi muutunud,kui võtta arvesse muid suuremaid linnasid ja teisi maid.Autosid on juurde tulnud ja kiirtee tüüpi 4 rajalisi teid on juurde tulnud,kus üldse sõita ei osata.Võrreldes eelnevate aegadega on autod targemad ja ohutumad,aga kui seda ka poleks oleks,siis oleks ilmselt täitsa pekkis see liiklus.
Mul on tsikli load septemberist 83 ja autoload maist 85 ning ei tunne ,et jalgu jääks kellelegi või ei näe mis teel toimub.Mina sain igal juhul autokoolist ka reaalselt sõidu selgeks või pigem ma juba olin ikka autoga enne ka sõitnud isa käe all.Me sõitsime igavusest platsisõitu, juba ammu enne eksamit, aja peale,sest muu oli selge.
Sina oled siis sellest osast liiklejatest,kel asjad said autokoolist selgeks,aga paljud ei saa.Lihtsalt suur osa autokoole toodab abituid käpardeid,kes saavad kuidagi suure vaevaga ARK eksami tehtud ja sinna see tase jääbki.Kui veel perekonnas puudub eelnev moto-auto kogemus,siis sellele tasemele see tegelane jääbki.

Mitte ammu oli juhus,kus mingi tüüp chopperiga koperdas mul ees(olin autoga) ja loomulikult lasin tast mööda.Natukese aja pärast, tuiskas ta täiesti haiges ja mõtetus pimedas kohas,mööda minust ja minu taga sõitnud kolmest autost.Kohe tuli ringtee,kust saab normaalse hooga otse läbi minna,aga tema tegi sellise äkkpidurdsuse ja pidi veel küljeli ka käima,sest kaotas tasakaalu(kuskilt kedagi ringile ei lähenenud,ta oli esimene ja ainus).No mul oli kange tahtmine see idikas teel välja sõita ja veel molli ka anda.Piirdus muidugi asi sellega ,et kõik kolm autot sõitsid tast jälle mööda ,sest ilmselt ehmatas tegelane omale sita püksi ja jätkas poolega lubatud kiirusest .

Kuna ma sõidan päris palju igapäevaselt nii linnas,kui linnast väljas,siis minu arvates ei ole liiga vanad meie liikluses domineeriv osa.Kõige suurem debiilik liikluses on miskil põhjusel just autoga 30-40 tuuri kontingent,kes käivad ennast teedel "tõestamas".Paljudel muidugi ka see viga,et load on tehtud juba vanemana ja ega neist paljud ei saagi enam auto tunnetust ning sõitu selgeks.On omal ka suguvõsas paar sarnast näidet.Kõige hullem,kui veel on raha keskmisest kallim ja võimasm auto osta,siis on tegelasel kohe "oskused" taevas(ei poolda mingeid vurre ,aga igale ühele peaks auto ka vastavalt oskustele olema, nagu ka tsiklit soovitatakse algul lahjemat).

Seda kirjutades tuli veel selline asi meelde.Meil vallas toimuvad talimängud,mille üks osa on jääraja sõit Laitse rallipargis(väga sõidutehniline asi).Viimastel aastatel on küll jääkart olnud,aga enne sõideti 3 bemmidega(rallipargi omad, kõigile samad autod) ja enamuses(mitte ainult) olid kiiremad just pigem minu ealised ,kui noored.Meie kandis on muidugi ka seltskond kiireid noori,kel asi väga käpas,aga suur osa esi 20-st on ikka ja jälle olnud just pigem üle 40+ tegelased,mitte noored.Tegelikult on mul sellest väga kahju,et see nii on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Fotod ja video: veokiga kokku põrganud mootorrattur toimetati haiglasse - http://postimees.ee/4125787

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas:

...

Ma olen tegelikult samamoodi väiksest saati ringi põristanud + käes on ABCE, niiet pigem erand kui reegel.

Jällegi isiklik kogemus näitab, et igasugu karjujad ja närvitsejad on pigem vanemad (nii 35-40+). Ehe näide oli ca kuu aega tagasi, kui mingi tegelane(40+ kindlasti) läks ilgelt äksi täis kui neljarealisel tagant tulles vilgutasin. Edasi blokkis meelega ja kui tast mööda sain sõitis mulle koju järgi, et natuke tatti pritsida :wack:

Otsisin huvi pärast ka õnnetuste statistika välja. Tundub, et siin on kõige hullemad juhid vanusegrupis 25-35, ehk siis need kes kuumadel 90'ndatel load tegid/said/ostsid. Andmed pärinevad aastatest 2003-2005.

Samad tegelased on praeguseks 35-45. Tundub, et meie hüpotees sellest vanusejoonest peab paika :) Kuigi tegelikult peaks uurima rohkem suhtarve(samas vanusegrupis on kõige rohkem liiklejaid)

Suunan hetkel just oma onu liiklema. üle 20'e aasta load olnud ja kogu selle aja jooksul sõitnud max 2000km. Käis Raido(motokaru) juures sõidutunde tegemas + natuke praktikat ja õpetussõnu ja saab täitsa okeilt hakkama juba.

ps: Laitse kandis on päris mitu endist rallisportlast statistikat mõjutamas :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas:
urmas66 kirjutas:

...

Ma olen tegelikult samamoodi väiksest saati ringi põristanud + käes on ABCE, niiet pigem erand kui reegel.

ps: Laitse kandis on päris mitu endist rallisportlast statistikat mõjutamas :)

:D :D :D Raido R ja Mati S on minu naabrid ning meie Allika küla on jah ka ikka esirinnas olnud.Aga need mehed 60+ ja 55+.Laitses endas on Mätikute dünastia

Aga mis puutub nägijatesse juhtidesse,siis täna nägin sellist tegelast,et anna olla.
Tulin Järvevana tunnelist Peterburi teele ja minu ees läks valge uuem Honda CRV .Silla pealt alla tulles,vaskust kiire manööver paremasse ritta ja üritas üle ohutussaare parem pööret sinna Kia esinduse ja büroohoone suunas teha,aga buss raisk oli ees ja 30+ roosade mega pikkade geelküüntega blondil see ei õnnestunud.Loomulikult oli tal kuldne telo õunapildiga kõrva ääres,mida ta õlaga hoidis.Nähes ,et läbi bussi ikka kuidagi ei saa(jäi isegi seal bussi kõrval igaksjuhuks seisma),aga liikus tagant tulijate survel siis vaikselt edasi.Vasak peegel oli tal kokku klapitud :?: ,ilmselt selleks et vähem häirivat näha oleks ja tegi kiire manöövri üle kolme rea vaskusse ritta,kus Majaka foori taga maaandus minu kõrvale ja hakkas kohe intensiivselt telefonis midagi trükkima.
Kahjuks ma läksin tast kiirelt ette ära ja sellega see lugu minu jaoks lõppes,aga sellele tibile ilmselt lõpeb see asi kunagi kehvasti,kui nii jätkab.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Stealth
Postitusi: 74
Liitunud: 05 Mär 2017, 22:03
Tsikkel: Bandit 1200cc
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas Stealth »

Sina- kes sa sõitsid rohelise numbriga rattal täna Paldiski nmtl. Sa sõidad päris hästi - või siis vedas lihtsalt, et bussirida tühi oli.
Igatahes lahendasid sa selle olukorra hästi.

Mis juhtus.. mina sõitsin teises reas selle mopeedi taga autoga. Hoidsin ilusti pikivahet, et tal oleks turvaline.
Ümberkeeramiskohalt vasakult keeras sulle risti ette kaks autot korraga, millest üks keeras teisele rajale (see rada kus meie liikusime), teine auto keeras esimesele rajale ja kui sina poleks diagonaalis paremale bussirajale saanud ... mis juhtumisi oli vaba, siis oleks olnud jälle saanud uue rea liiklusõnnetuste teemasse kirjutada (seal oleks ka võinud olla buss ja siis oleks sa talle rataste alla sattunud)

No minge ... - kuna mul tekkisid antud olukorraga seoses isiklikud ja mitte väga sõbralikud emotsioonid, siis sõitsin viimasena ette keeranud autole järele...ei läinudki kaugele ja tema vabanduseks läks Psühhiaatriakliiniku vastuvõttu... õige koht ka minumeelest.
Parkisin siis auto tema taha ja küsisin, et kas ta nägi seda mootorratast millele ta ette keeras. Ja ta ütles et nägi küll!!!!
Mida vi/&R&%WEW¤Qu - küsisin siis, et miks sa siis ette keerasid ??
Aga seal on 50.... mida kuradit, et seal 50 on... mis seal üldse vahet on palju seal kiirus on. Mopeedijuht sõitis täiesti korralikult.
Siis vabandas, et ette keeras...

Ma olen nagu siiani arvanud ja kuulnud igalt poolt, et ma ei näinud mootorratast ...ja siis öeldakse, et ma nägin küll, aga keerasin ikka ette...
no ma annan alla - kandke see planeet maha


reimps

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ära põe, mul just Akadeemia ringil mingi moor oma pisikese käkiga a la Peugeot 107 vms õnnetus, vaatas veel otsa ja lihtsalt tuhises naglalt lihtsalt ette. Ma olin ringil. Ei miskit, olen tropp ja tõmbasin (ok, surusin) ta teeserva, vibutasin hoiatavalt näppu ka ja sõitsin edasi, ei hakanud peegleid kohe lammutama. Suht tavaline siinkandis, ei eruta eriti enam.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mida peaks tegema, et autojuhid kaks korda vaataksid?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma arvan, et seesama pesukott sõitis keeras mulle ka ükspäev siin kõrvalteelt tuimalt ette...aga noh ma ei olnud rattaga, olin autoga, suuremaga kui tema! seekord mul oli vaja teatud kellaajaks väga teatud kohta jõuda. järgmisel korral...noh mul on see esimene plastik hetkel nagunii natuke katki ja tegelikult võiks üldse autot vahetama kui nii häid võimalusi pakutakse! nii et next time olen ka "aeglase taiguba" keskmine eestimaa autojuht ja ei leia piduripedaali ehk nii kähku üles sealt keerulisest pedaaliga rägastikust.
naine ükspäev sõitis ka mingi otsa (ta sõidab nii kord kuus) ja ütles, et selle sõidu jooksul tekkis oma 3 olukorda, kus tehti arusaamatuid asju. päris lootustandev liiklus meil siin :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”