Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


sleepwalker
Postitusi: 17
Liitunud: 16 Aug 2012, 11:51

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas sleepwalker »

https://www.enduropark-hechlingen.de/en ... -training/
Väga äge koolitus, ägedad õpetajad ja lahe seltskond.




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

simp, mis selle põlved kinni all täpsemalt mõtled? et jalad (põlved) tsikli vastu "kinni" või midagi muud?

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas Stinger »

will111 kirjutas:

äkki keegi toob lisaks naised saunas jutule välja ka mingid konkreetsed näited, mida nemad valesti ära on õppinud ja millest hiljem on keeruline lahti öelda?

Põhiasi mida ma ise enne valesti tegin oli see et takistuste korral tõusin korra püsti, kuid kuna püsti sõita oli ebamugav, siis istusin esimesel võimalusel tagasi.
Koolituse tulemus oli see, et tehnika sai paika ja õige tehnika ja asendiga võib väga pikalt püsti sõita ilma ühegi mure ega väsimuseta.
Ja kui proovid ise järgi saad alles aru millise eelise see maastikul annab, kontroll ratta üle on öö ja päev ilma igasuguste liialdusteta.
Esimesel päeval olid veerand tunniga käed krampis, peale seda õige asendiga lõpuni sõites olid teise päeva lõpuks käed vaevalt väsinud.
Pärast ei usu ise ka kui aeglaselt sõites ja kui väikse pöörderaadiusega on võimalik tagasipööret teha, millistest mägesest ülesse sõita, millise hoo pealt äkkpidurit panna ilma et see ohtlik tunduks jne jne...
Olin 7a. enne seda koolitust sõitnud ja vahel ka maastikule roninud, kuid see koolitus õpetas mind kahe päevaga rohkem kui varasemad 7a. kokku.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Et ennast püsti sõites rattal mugavalt tunda,peab ratta lenksu ja jalaraudade kõrguste vahe sinu pikkusega sobima.Ehk ratas peab sinu kasvule sobilik olema.Kui pole, tuleb see ise selliseks teha või ratast vahetada.Ei ole mõeldav küürakil asendis püsti sõita ja ennast mugavalt tunda.
Õige keha asend,võimlemine rattal ja püsti sõit on maastikul vajalik eelkõige selleks,et viid ratta raskuskeskme õigesse kohta,kui vaja.Teatud oludes viid raskuskeskme ühele küljele või üldse tahapoole jne.Kui istudes on kogu sinu kehakaalu toetuspunkt sadulas,siis püsti tõustes laskub see kohe jalaraudele ja ratas on hoopis teisiti käsitsetav.Puhas füüsika ju.
Ise oma rattaga harjutades saadki omale selgeks kui kaugele miski asjaga füüsikaseadused lasevad sul minna ehk kus piir ette tuleb.Teoreetilisi õpetusi või lihtsalt maastiku sõidu videoid saad netist vaadata ja siis ise proovida ja proovida ja proovida jne...
Mina ka ei suuda endale meenutada,mida ma oleks kunagi nö valesti omale lihasmällu salvestanud,et see siis kunagi hiljem targemaks saades oleks mind seganud.Nagu ka Will ütles,siis olen ka mina oma elu jooksul pidevalt pigem juurde õppinud .Nüüd juba aastaid hiljem ei tee kindlasti mõnda asja,mida nooremana sai tehtud, juba sellepärast,et ei pea riski enam põhjendatuks.Näiteks kindlasti ei lähe ma enam linnavahele sõitma ilma piduriteta rattaga :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas simp »

will111 kirjutas:

simp, mis selle põlved kinni all täpsemalt mõtled? et jalad (põlved) tsikli vastu "kinni" või midagi muud?

põlved paagi vastas tugevalt 'kinni'.
Metsas pole selle sõiduvõttega ilmselt vägapalju teha, aga baigilisega muudab elu kruusal mugavamaks.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”