Ebaseaduslikult sõitmine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas:

Ma ei saa seda 100% kindlsusega väita, aga usun, et kui politseipatrullil tekib kahtlus, et A1 kategooria juhiloa omanik sõidab rattaga, mis ei vasta antud kategooria nõuetele, siis mingit kordusülevaatusele saatmist ei toimu - ratas viiakse politseihoovi ja selgitatakse välja, mis aparaadiga on tegemist.

Igasugune selline tegevus, konfiskeerimine või kohtulik ekspertiis, peaks olema kuskilt otsast seadustega reguleeritud. Mina sellist seadust leidnud ei ole, mis lubaks omavolilise ümberehituse kahtlusega sõiduki politseihoovi viia, kui sina leiad siis pane link. Kõik, mida politseinik teepeal teha saab ja tohib, on kirjas minu poolt juba viidatud määruses.

Kui nüüd puhtalt võidu vaidlemisest sammuke tagasi astuda, siis A1 on muidugi võõras mure - a ma rohkem selles võtmes jäuran, et kui keegi on oma tsiklit kõvasti modinud või autole turbo peale aretanud vms, siis on nutikas oma õigusi teada. Et tegelikult, kui targalt talitada, VIN kood on ikka õige ratta oma ja kuskilt õnnestub TÜV sebida, on tee peal probleemide tekkimise tõenäosus suht väike ja need ei ole teabmis elumuutvad probleemid.

"Angaari" all pidasin silmas muidugi Maanteameti Liiklusregistri Büroo tehnonõuetele vastavuse kontrolli, kuna ma olen seal nii palju kvaliteetaega veetnud maailma kõige targemate inimestega viisakalt vesteldes, siis ei tulnud selle peale, et see termin kellelegi arusaamatuks võib jääda :)

Viimati muutis Jesper, 31 Jaan 2018, 11:10, muudetud 2 korda kokku.


Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

rannamees kirjutas:
Dusterx kirjutas:

Raamid pooleks jne lood on ikka ilge liialdus, mis meist enamus ise tegid, kui noored olid? Sai ise ehitatud ja aretatud, kardile jawa mootoreid peale võlutud ja mööda tänavaid ringrada sõidetud, mis sest nüüd nii globaalset katastroofi juhtus? Saime veidi näpuoskust ja mõned korrad haiget, sai ka trahve, mis siis? Kuna tänapäeva noorte käelised oskused piirduvad enamasti nutilabidas vasemale-paremale lohistamisega, siis ei mõista hukka mitte mingisugust tuunimist ega metsavahel lubadeta juristamist. Las looduslik valik teeb oma töö :D
Elame ikka ilges kontrollifriikide maailmas viimsel aal...

100% õige jutt, just nii oligi omalajal.

Jah see kõik on õige aga omal ajal olid asjad päris oluliselt teistmoodi- Esiteks oli autosi oluliselt vähem, teiseks olid kiirused väiksemad nii linnas kui asulavälisel teel.
Ma tooksin siinkohal võibolla ühe äärmusliku näite tänasest mis puudutas "rinkasõitjat" kes arvan, et mingis osas isegi teadis mida teeb ja kuidas, kui elukaaslasega küttis Tallinna lähistel sisse ettejuhtunud autole ja mõlemad tsiklil olnudsõitjad hukkusid. Mina ei tahaks, et mulle kui autojuhile jääks mällu selliseid mälestusi.. Seal oli tegu täiskasvanud inimestega kes sõitsid "tuunitud" rattaga tänaval millel olid all rinka rehvid ja number oli valeks teibitud.. See ratas ei oleks tohtinud tänaval olla.. Või võtame stundimehe kes regamata rattaga pruudile sõitu tahtis teha ja õnneks politsei bussiga rajalt maha võeti? See ongi see eeskuju mida noortele näidata? Mida me siis veel noortest räägime... Täna on piisavalt võimalusi osta endale vastav ratas ja sõita turvaliselt oma noore aeg täis. Jättes teised terveks ja jäädes ka ise ellu.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas kasper »

Ain kirjutas:

Jah see kõik on õige aga omal ajal olid asjad päris oluliselt teistmoodi- Esiteks oli autosi oluliselt vähem, teiseks olid kiirused väiksemad nii linnas kui asulavälisel teel.

Ma seda sinu alumist aiaaugust juttu ei viitsi kommenteerida, aga btw "omal ajal", olid ikkagi kiirused suuremad. Linnas oli "omal ajal" 60 ntx. Ja paljudes kohtades 70, kus täna võid kulgeda 50ga. Ma muidu olen tegelikult ka seadusekuulekas inimene ja ma absoluutselt ei tolereeri lubadeta sõitu või lihtsalt liikluseeskirjade mittetäitmist (sh ringteedel suuna mitte näitamist), aga ma tõesti ei saa aru, miks peab olema 3 A-kat astet. Tegelt ka mitte. "Omal ajal" nii ei olnud :)

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Sellest 3-mest astmest saan ma kuidagi aru isegi, see nagu kuidagimoodi piirab 125cc-lt kohe Hayabusa peale ülemineku. Kuid nagu ikka on reegleid väga lihtne rikkuda-piisab ju ainult passi "õigete kw" märkimise ning peale seda saab jällegi täisvõimsuse juures sõita. Teinud isegi nii ja ka enamus tuttavaid kellel 18 aastaselt 35kw asemel 141kw on :lol: Surma pole keegi saanud, tähtsaim on ikkagi mõistus iga asja juures. Ka rolleriga on end inimesed kasti sõitnud.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas:
mx77 kirjutas:

Ma ei saa seda 100% kindlsusega väita, aga usun, et kui politseipatrullil tekib kahtlus, et A1 kategooria juhiloa omanik sõidab rattaga, mis ei vasta antud kategooria nõuetele, siis mingit kordusülevaatusele saatmist ei toimu - ratas viiakse politseihoovi ja selgitatakse välja, mis aparaadiga on tegemist.

Igasugune selline tegevus, konfiskeerimine või kohtulik ekspertiis, peaks olema kuskilt otsast seadustega reguleeritud. Mina sellist seadust leidnud ei ole, mis lubaks omavolilise ümberehituse kahtlusega sõiduki politseihoovi viia, kui sina leiad siis pane link. Kõik, mida politseinik teepeal teha saab ja tohib, on kirjas minu poolt juba viidatud määruses.

Mille alusel nende joobes ja ilma lubadeta sõitjate autod politsehoovi viiakse, kellel asendusjuhti polnud kohe võtta?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
Kirs kirjutas:

Huvitav millises-kus angaaris Eestis seda "ekspertiisi" tehakse? :roll:

Kui väga vaja on, siis selles majas tehakse vabalt ära http://www.ekei.ee/

Tõendatud materiaalne kahju peab mingi mitu tuhat olema,et see maja üldse asja menetlema hakkaks.Meil käidi kontoris sees ja kuna kahju oli just paar saada alla selle summa,siis võetud tõendeid(sõrmejäljed DNA jne.) ekspertiisi ei saadetud,sest kahjusumma oli väiksem kui vaja.Nii kirjutati lausa krimasja lõpetamise aktis,kui asi mingi aja pärast lõpetati.

Aga seda,et kedagi mingi tsikli mootori vahetamise pärast nüüd hukka mõista,ei ole küll mulle arusaadav lähenemine.Nii me neid noori päris asjadest eemale ehmatamegi.Ja siis ise teeme teemasid,et kuidas on ratast kiiremaks paremaks tehtud.
Ma olen suht seadusekuulekas inimene,aga väikseid vimkasid on ikka sisse visanud,nooremana rohkem,nüüd vähem. No palju teist seaduse kuulekatest siin jälgib täpselt kiirust või mingi teenuse eest kelletki paar saadud sotti, tuludeklaratsioonis ära näitab,kui tsiklile võimu juurde teeb,siis sellega enne sõitmist ARK-i tehnokontrolli tõttab, jne. ????? On mõni selline siin ka või.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

urmas66 kirjutas:

Aga seda,et kedagi mingi tsikli mootori vahetamise pärast nüüd hukka mõista,ei ole küll mulle arusaadav lähenemine.Nii me neid noori päris asjadest eemale ehmatamegi.Ja siis ise teeme teemasid,et kuidas on ratast kiiremaks paremaks tehtud.

Õige. Õpetame kohe noortele, et seadused on ainult lollidele ja "tark" inimene laseb nendele kõrge kaarega. Ja siis imestame, kust liiklusesse nii palju imbetsille imbunud on.

urmas66 kirjutas:

Ma olen suht seadusekuulekas inimene,aga väikseid vimkasid on ikka sisse visanud,nooremana rohkem,nüüd vähem. No palju teist seaduse kuulekatest siin jälgib täpselt kiirust või mingi teenuse eest kelletki paar saadud sotti, tuludeklaratsioonis ära näitab,kui tsiklile võimu juurde teeb,siis sellega enne sõitmist ARK-i tehnokontrolli tõttab, jne. ????? On mõni selline siin ka või.

Olgu, kiirus +10 siin-seal ikka ette tuleb. Tõesti ei passi koguaeg pingsalt silmadega spidokas.
Aga muu- ei. Peale põhitöö lisateenistusi ei ole, pole vajadust lisasissetulekuid tuludeklaris kajastada; tsiklile võimu juurde ei keera, seega seetõttu ka Maanteeametisse seda deklareerima jooksma ei pea. Nii et - sisuliselt on siin mõni "selline".

RasmusL kirjutas:

Kuid nagu ikka on reegleid väga lihtne rikkuda-piisab ju ainult passi "õigete kw" märkimise ning peale seda saab jällegi täisvõimsuse juures sõita. Teinud isegi nii ja ka enamus tuttavaid kellel 18 aastaselt 35kw asemel 141kw on :lol:

Khmm... Seega ei visuaalselt ega tunnetuslikult ei olegi aru saada, tegu 35 või 141 kw? KUI see tõesti nii on, siis milleks neid kilosi ja vatte üldse juurde vaja on? Samas, "paugu" puhul oleks ju päris "lõbus", kui selgub, et asi moditud 100kw võimsamaks - juhtimisõiguseta sõit, kindlustatud kah aint 35kw eest, seega kindlustus saadab kukele. Vahet pole, kas õnnetuses süüdi või süütu... Palju õnne! Iga mees on ikka ise oma õnne sepp.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Zombi, +10 linnas on juba 20% kiiruseületamist lubatule lisaks.Kui nii, siis oled paadunud liiklushuligaan ja ei oma õigust teisi kritiseerida.Ka +10 on seaduse järgi rikkumine.Täitsa lõpp,kui sa seda teed veel lapsed autos,siis kasvatad need ka liiklushuligaanideks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Aga seda,et kedagi mingi tsikli mootori vahetamise pärast nüüd hukka mõista,ei ole küll mulle arusaadav lähenemine.Nii me neid noori päris asjadest eemale ehmatamegi.Ja siis ise teeme teemasid,et kuidas on ratast kiiremaks paremaks tehtud.

Igasuguseks ehitamiseks on mootorisport - ehita nii palju kui jäksad, keegi ei hakka hõlma kinni.
Aga muul teemal noori seaduserikkumisele õhutada on küll minu jaoks täiesti out.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

urmas66 kirjutas:

Zombi, +10 linnas on juba 20% kiiruseületamist lubatule lisaks.Kui nii, siis oled paadunud liiklushuligaan ja ei oma õigust teisi kritiseerida.Ka +10 on seaduse järgi rikkumine.

Nõus. On rikkumine. Rikkumise tuvastamisel ja fikseerimisel olen valmis määratud karistust kandma. Ei kavatse olla kuri tuvastaja peale, kes teeb lihtsalt oma tööd.

urmas66 kirjutas:

Täitsa lõpp,kui sa seda teed veel lapsed autos,siis kasvatad need ka liiklushuligaanideks.

Mu härra, ärgem demagoogitsem. Kindlasti autojuht kommenteeribki koguaeg sõites spidokanäitu stiilis: "Assa, lapsed, mul nüüd +x raudas! Vat teie isa on ikka mees!". Noh, mõni võibolla teeb kah niimoodi, aga see kuulub juba vaimsete häirete rubriiki.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas:

Mille alusel nende joobes ja ilma lubadeta sõitjate autod politsehoovi viiakse, kellel asendusjuhti polnud kohe võtta?

Liiklusseaduse :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Liiklusseaduse § 92 lg 1

SERTÃO

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Riigis, kus ettekirjutatut (mõtlen EU isakesi) täidetakse 104% ja peale, olenemata, kas seadus üldse mingitki loogikat omab, tekitab ise omale kaarega pealelaskjaid, kõik kel vähekenegi loovust jagatud, teevad seda, selleks ei pea lapsi õpetama kõrgelt laskma, õpivad seda ise. (mõelge kaskvõi rootsis tuunimise lubamisi vs eesti, parempöörde keeld punase tulega jne)
Kiirused on kasvanud? Pole märganud, ma näen ainult ringteid seal, kus neid pole vaja, ohutussaari, mis tekitavad ohtu juurde, eriti linnast väljas jne.
Tehniline võimekus on ainult kasvanud, ülejäänud on ajale ja eelkõige tehnikale jalgu jäänud, seaduseid ei mainikski. Mida absurdsem see nihe on, seda vähem neid seaduseid ka täidetakse. Ja siia lõppu lisaks veel selle meedia poolt inimeste ära hirmutamisega, kõik on ohtlik, kõik on paha, tuleb torm, sajab 1cm lund ja puhub üle 4m/sec tuul ja see toodabki pehmosid ja "seadusekummardajaid" ja isehakanud mente (ei halvusta sellega politseid, pean kahjuks ka ise tööl käima ja lolle ülesandeid täitma).

Oodake veits, nautige ja laske teistel ka nautida veel mõni aasta, kaskvõi +10 km/h sõitmist, sest kaameraid tuleb ainult juurde, varsti lähevad pehmod järjekorda ootama, et neid kiibistataks ja sellel arutelul siin kaob igasugune mõtekus.
P.S, päris hea sae sain käima, vist on 2 teraline kah :D

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Sellest ma Zombi rääkisingi, et igaüks on oma õnne sepp ehk otsustab mida ise teeb. Ja kui rutskat ikka käsitleda ei oska siis pole midagi teha. Pauk saabub varem või hiljem.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas:
mx77 kirjutas:

Mille alusel nende joobes ja ilma lubadeta sõitjate autod politsehoovi viiakse, kellel asendusjuhti polnud kohe võtta?

Liiklusseaduse :)

Tänud, Ja sama LS §91 annab paar põhjust ka sellise libamootratta juhi kõrvldamiseks liiklusest.

Seega case closed.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, vaata et siis cafekal iga viimane kui mittestock kruvi ilusti arvel on, muidu on varsti plate peale minek kah :lol:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aga üldmaailmavaateliselt ma nõustun ka pigem Dusterx-i ja teiste sarnase leeri esindajate kui nendega, kes üritavad igast pulgast ettekäändeid välja imeda, et kuidagi saaks vabatahtlikult ennast ja teisi rohkem piirata. Tsikliga sõit on enamvähem viimane asi mis on umbes sedasi, et igaüks on oma õnne sepp ja kui otseselt seadusesilma ette esinema ei roni siis jäetakse sind laias laastus rahule - sõida ridade vahel, aga mõistusega, tuuni, aga mõistusega, ületa siin-seal natuke kiirust, aga mõistusega, pargi kõnniteel, aga nii et kedagi ei sega jne. Just see arusaamine, et isegi seadusega võimaldatud vabadusi tuleks üldise heaolu nimel ikkagi mõistusega ning hea maitse piirides kasutada ning teisest küljest abieluväline seks ei vääri tegelikult tuleriidal põletamist, on tänapäeval kuidagi kaduma läinud.

Iseasi, kas see 125se tuunimine nüüd ikka tegelikult on nii vajalik asi, ilma milleta kohe kuidagi hakkama ei saa, aga noh põhimõtteliselt ei pea ka ju üldse tsikliga sõitma, võib ilusti bussis loksuda :lol:

Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas nolev »

Saatsin küll postituse aga see on läinud kuskile avarustesse rändama.

Ei prtendeerinud oma eelmise postitusega mingile "PÜHA TÕE" kuulutaja tiitlile, vaid üritasin viidata illegaalse käitumise võimalikele tagajärgedele. "... ei pruugi..." väljendit kasutasin seepärast, et kõik sõltub ametniku aktiivsusest ja tahtest. Selliseid on piisavalt. Kuna eelolevas tekstis oli angaari all mõeldud ülevaatuspunkte, siis ainuke ebatäpsus minu postituses oligi selle angaari osas. Ametniku kahtluse korral saadetakse sõiduk ekspertiisi ja seda tõresti ei saa teha ülevaatuspunkt. Ekperiisi saatmine väärteomenetluse raames ja selleks alustatske väärteomenetlus (mitte väärteoprotokoll). Väärteomenetlus ei ole karistus vaid menetlus, kus selgitatakse välja kõik asjaolud. Sõltuvalt ekspertiisi otsusest koostatakse kas väärteoprotokoll või lõpetatakse väärteomenetlus. Ekspertiisi ei pea tegema EKEI, vaid selle tegemiseks võib pädeva asutuse määrata menetleja. Kindlasti võib see maksumuse tha kinni jääda. Ei taha siia erinevate seaduste § kopeerima hakata aga sellist tegevust reguleerivad väärteo- ja kriminaalmenetluse seadustikud. Neid seadustikke võib igaüks ise lugeda. Kuigi tegu pole kriminaalne, siis teatud juhtudel kohaldatakse väärteomenetluses kriminaalmenetluse sätteid. Enamus ametnikke ei viitsi selliste asjadega jändama hakata aga üksikuid ilmselt leidub. Olen kuulnud juhustest, kus spetsialiseeritud liiklusüksus kontrollis jalgrattakella helitugevust. Noored tehnikahuvilised võivad igasugu katseid ümberehituse näol teha aga jäägu need katsed väljapoole liiklust - krossi- või ringrajale vms. Tervislikum nii omale, kui kaasliiklejatele. Esimesed sõiduvõtted ja liiklusharjumus võiks ikka tulla läbi legaalse tegevuse. Foorumis õhutamine seaduserikkumist sooritama ei ole OK.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Olgem ausad, ca 99% inimestest ei vajaks absoluutset enamust paljudest seadusepiirangutest.
1% ongi lootusetud idioodid, kes peaks olema ühiskonnast isoleeritud.
Kahjuks on "euroopalik väärtus", et "vähe vange" ja süüdimatud saavad segamatult liikluses ning paljudel muudelgi elualadel peaaegu takistamatult sigatseda.
Sots-kommunist ametnikutoolil teab ilmeksimatult, mismoodi kõik teised peavad elama/olema ja vastavalt oma ajumahule piirab, keelab, käseb, poob, laseb.
Absurdini viidud liikluspiiranguid on juba sedavõrd, "et enne läheks jumalapäike looja, kui need lollused üles lugeda jõuaks."
Ajuvabaduse tipp on selleks aastaks riigieelarvesse planeeritud (!!!) 17Meur trahviraha liiklusest.
Seetõttu käibki meil maanteel veaotsing, ülevaatusel seadusele vastavuse kontroll, mitte tehnika ülevaatus, jne, jne.

Pilt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

rannamees kirjutas:

Ajuvabaduse tipp on selleks aastaks riigieelarvesse planeeritud (!!!) 17Meur trahviraha liiklusest.
Seetõttu käibki meil maanteel veaotsing, ülevaatusel seadusele vastavuse kontroll, mitte tehnika ülevaatus, jne, jne.

Selle "ajuvabaduse" sinna riigieelarvesse planeerivad need tegelased kes ongi paadunud liiklus huligaanid..Minuarust on normaalne, et riik nendega arvestab. Sest ega nad nii lihtsalt ümber ei kasva ja täidavad riigi rahakotti. See et politsei teeb maanteel sellepärast veaotsingut on paljuski nendesamade paadunud vendade vabandus ja kibestumine.. Pigem teevad nemad lihtsalt oma tööd.
Mina pole küll teepeal seda kogenud, et keegi midagi otsiks ja lihtsalt tahaks kindlasti ära teha. Aga kindlasti kes "ilusti küsib" siis saab ka.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See igati piirides laste ja noorte hoidmine viib selleni,et varsti pole iseseisvalt mõtlevaid inimesi üldse.Keegi viskas siin välja ,et motosport on selleks ,et piire ületada jne.
OK olen nõus,aga ,et motospordis tegusid teha peab mõte ka väljaspool piire suutma lennata.Kui keegi viib oma lapse mingisse moto-auto trenni ja ostab miljon kaitset,putitab tema sõiduvahendit jne. ,siis mina väidan,et see on mõttetu tegevus.Sellistest lastest peale üksikute erandite ei tule andekaid motosportlasi.
Tehnilisel alal võisteleja peab ka hästi tehnikat tundma ja tundma saab seda õppida ainult läbi oma tegemiste ja vigade või isegi reaalsete valude.
Meil on siin rida tegelasi erinevatel auto-moto spordialadel saanud maailmaklassi tehnikaga võistelda,aga saavutusi pole tulnud.
Hea vastupidine näide on Ott(sai ka mingi tipptehnika lähedase asjaga teistest paremini),kes sõidab hästi suuresti ka tänu sellele,et ta tunneb tehnikat ikka väga hästi.Ma arvan,et ta on võimeline ükskõik millist tehnikut oma tiimis asendama ,kui peaks vaja olema.Ja kõik selle on ta saavutanud tänu sellele,et on ise igasugu asju ehitanud aretanud ja nendega ka sõitnud.On ka kõvasid tagasi lööke olnud.enne eestiski tuntuks saamist olid nö mittelegaalse autoga nii mõnedki paugud(ise oli ka korra peaaegu ribadeks) jne,aga ise ehitas jälle kõik üles ja nüüd saab nautida oma kogemuste vilju.Samalaadsed mehed on ka Märtin ja Aava.Ja see pole pelgalt minu arvamus ,vaid nende meeste kohta on seda rääkinud kõikide tiimide insenerid,et need mehed teavad mida autol vaja sättida,et saak kiiremaks-paremaks.Mitte tehnikud ei paku lahendusi,et proovime nii,äkki saad kiiremini.
Noored peavad natuke ka piire kompama,et aru saada,kus need piirid on.Selleks saab neid natuke suunata,aga keelamine ei vii kuskile.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

nolev kirjutas:

kõik sõltub ametniku aktiivsusest ja tahtest.

Tõsi ta on, eks muidugi mul on siin suhteliselt enesekindla täiskasvanuna kerge seadustest targutada, ja eks see ole teada ka, et Pärnu kandis käivad need ülekuulamised ja asjad natuke teisiti kui tsiviliseeritud maailmas. Anoh mingi saja kuubiku pärast kammimise asemel võiks pigem noorte seas propageerida normaalse sõiduvarustuse kasutamist või midagi, oleks ilmselt mõistlikum ajakulutus kui sõelaga paisu remont.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:

Noored peavad natuke ka piire kompama,et aru saada,kus need piirid on.Selleks saab neid natuke suunata,aga keelamine ei vii kuskile.

Selleks võiks ju olla tehnika ja robootika ringid näiteks... tänav ei ole see koht minuarust. Isaga koos maal vanaema juures, põllupeal on ka koht kus arendada käelist tegevust.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

tuman kirjutas:

Pigem üritasin natuke naeruvääristada olukorda, kus inimesel ei ole veel lube, tõenäoliselt pole ka kogemusi, võimalik, et pole üldsegi iseseisvalt sõitnud ning siin seltskond juba räägib, et 125cc lahja, kuubikuid juurde vaja. :roll:

Vägagi ennatlik järeldus, et kui lube pole, puudub ka igasugune sõidukogemus.
Ma küll teemaalgatajaga tuttav ei ole, aga- ise õppisin rooli keerama isa süles, ca 4-5 aastaselt, kohe kui jaks võimendita süsteemist sõites üle käis.
Kõrvalisel põllu- ja metsavaheteel pandi mõne aasta möödudes padi "siksi" istmele ja sain juba kohaltminekut proovida. Vanaisa D4 võrri sain omale, kui jaksasin seda käima joosta. Sõidu ja käelise remonditegevuse ajasuhe oli loomulikult 1:20 või veelgi masendavam. Aja jooksul mootori mahud suurenesid ja nii mõnigi kord päästis naha sinkavonka võsavahe, kui rahvamalev või võmmid huvi ilmutasid. Õnneks oli paljukirutud "veneajal" lubatud selline tegevus, kus 16 saanud teismeline oli roolis, isa kõrval ja autol "Y" märgid(õppe, vene keeli). Tänu sellele sain autokoolis 30 min sõita, kui õpetaja ühmas, "bensiini raiskamine, eksamil kohtume." Eksam oli veoautoga , Gaz52, porte, linnavahel, 1 poiss roolis, 6 samasugust kastis, oma järge ootamas. Alla tunni oli kõigil kokku sõit tehtud, sest lugesid oskused, mitte aja täis tiksumine ja hambad risti eksimuste kogumine. Paari rumala oma unustamise tõttu jäi see päev tsikli täht tegemata, aga parandasin vea hiljem, krooni ajal.
Ka siis sain platsil korra "seaduse järgi" sõiduelemente meenutada ja linnasõidu kohta kommenteeris õpetaja, et autojuhi stiil, vajab veidi korrigeerimist :)
Seletas ära, kus ja kuidas sel ajal eksamineeritavaid enamasti "vahele võetakse" ja tähtede hulk täienes.

Aega on läinud edasi omajagu ja väiksem laps on hetkel 4,5 aastane. Kodutee viimasel eramaa jupil istub juba süles ja proovib rooli keerata ja autot teel hoida...

Pilt
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Jesper kirjutas:
nolev kirjutas:

kõik sõltub ametniku aktiivsusest ja tahtest.

Tõsi ta on, eks muidugi mul on siin suhteliselt enesekindla täiskasvanuna kerge seadustest targutada, ja eks see ole teada ka, et Pärnu kandis käivad need ülekuulamised ja asjad natuke teisiti kui tsiviliseeritud maailmas. Anoh mingi saja kuubiku pärast kammimise asemel võiks pigem noorte seas propageerida normaalse sõiduvarustuse kasutamist või midagi, oleks ilmselt mõistlikum ajakulutus kui sõelaga paisu remont.

Kuidas sa seda propageerimist ette kujutad?
Huvitav, et keegi pole tulnud selle peale, et samamoodi propageerida näiteks kaine peaga sõitmist. Ikka tegeletakse selleasemel eksijate püüdmise ja karistamisega.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ain kirjutas:

Selle "ajuvabaduse" sinna riigieelarvesse planeerivad need tegelased kes ongi paadunud liiklus huligaanid..Minuarust on normaalne, et riik nendega arvestab. Sest ega nad nii lihtsalt ümber ei kasva ja täidavad riigi rahakotti. See et politsei teeb maanteel sellepärast veaotsingut on paljuski nendesamade paadunud vendade vabandus ja kibestumine.. Pigem teevad nemad lihtsalt oma tööd.

See tsitaat vajab veidi täpsustamist:
Igal kevadel leiab ajakirjandusest eelmise aasta "vahelejääjate" ja "roolijoodikute" top10(või top 50, vahet pole). Tipumehed on 10, 15, 20 korda aastas vahele jäänud. Ma pole terve elu jooksul nii palju politsei märguandel peatunudki. See ei ole "nendega tegelemine", sest ilmselgelt on tegu 1% paadunud idiootide, vaimsete hälvikute või meditsiiniliste probleemidega. See kaader ei tohiks üldse liiklusvahendi ligidussegi sattuda, rääkimata sõitmisest. Raviasutus lausa nurub nende järele. Aga ei, kirjutatakse uus trahv välja :shock:
PS: Viimasel ajal on õnneks asi muutunud paremuse poole ja alkohoolikud jäävad oma sõidukitest juba jäädavalt ilma. Väga positiivne!

Pilt
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Krl, no olenemata vanusest ma ikka tavaliselt pean kiire standardloengu maha teemal "mis juhtub inimesega maanteekiirusel mööda asfalti libisedes", kui keegi tuleb rääkima et tahaks ikka sõbra saba peal sõita jne. Kui informatsioon on edastatud, siis on mõistlik inimene võimeline juba iseseisvalt õigeid otsuseid vastu võtma - miskipärast on levinud arusaam, et kõik inimesed (peale arusaaja enda, muidugi) on idioodid ja nende iga samm tuleb seadustega millimeetri täpsuseni reguleerida. Ei ole tingimata vaja.

Anoh see varustuse teema oli lihtsalt üks näide, neid aspekte on veel sada tükki, mis on turvalisuse seisukohast olulisemad kui sada kuubikut hiinakat.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Nooh....liikluse rahustamise ja idiootide ellimineerimise jaoks leiaks veel ühe hea ideekese, mis tegelikult on hästiunustatud vana:
Noormehed, kes vabanevad ajateenistuse kohustusest vaimsetel põhjustel. Et 8-11 kuud riiki teenida ei saa, siis eluaeg roolikeerata võib? Auto samasugune tapariist kui tulirelv. Muudelgi tervislikel põhjustel võiks saata tõsisemasse medkontrolli juhtimisõiguse taotlemisel ja ka juba omamisel. Et selliste puhul ainult perearsti tõendist ei piisaks, spetskomisjon.
Ehk saaks pildi puhtamaks. :-||| :-|||

P.S. ilmselgelt teemast mööda :wack:

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Krl »

No vaevalt see turvariskide teema kellelegi kättesaadav ei ole.
Pigem ikka eriti ei huvita kedagi. Sama teema on õige kiiruse valiku vajaduse, roolis joomise, lubade omamise ja kõige muuga.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Krl »

zombi kirjutas:

Nooh....liikluse rahustamise ja idiootide ellimineerimise jaoks leiaks veel ühe hea ideekese, mis tegelikult on hästiunustatud vana:
Noormehed, kes vabanevad ajateenistuse kohustusest vaimsetel põhjustel. Et 8-11 kuud riiki teenida ei saa, siis eluaeg roolikeerata võib? Auto samasugune tapariist kui tulirelv. Muudelgi tervislikel põhjustel võiks saata tõsisemasse medkontrolli juhtimisõiguse taotlemisel ja ka juba omamisel. Et selliste puhul ainult perearsti tõendist ei piisaks, spetskomisjon.
Ehk saaks pildi puhtamaks. :-||| :-|||

P.S. ilmselgelt teemast mööda :wack:

+1
Lisaks sama rakendada teravate söögiriistade müümisel ja ilma saatjata avalikus ruumis liikumisele.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”