Ebaseaduslikult sõitmine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas tuman »

urmas66 kirjutas:

Tuman,sinu loogika järgi on ka kõik teised oma tsikleid järele aidates vaata e,et kurjategijad? Vahet ju pole,kas kutt teeb 125cc pisut parema mineku peale või teen seda mina. Ja Rasmusest,Raulist,Cossiest ei julge rääkidagi, neil on ju puha hull värk,mis hobujõud seal võrreldes tehase pilliga ringi kappavad. :)

See on küll veits üle mõtlemine. Ei ole midagi järeleaitamise vastu, teen seda ise ka.
Pigem üritasin natuke naeruvääristada olukorda, kus inimesel ei ole veel lube, tõenäoliselt pole ka kogemusi, võimalik, et pole üldsegi iseseisvalt sõitnud ning siin seltskond juba räägib, et 125cc lahja, kuubikuid juurde vaja. :roll:
Kõik üritused alati ei õnnestu :)



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui teemaalgataja suudab omale ratta soetada ja seda siit saadud soovitustel vähe paremaks teeb,siis see on saatanast,aga meie kõik muud võime seda omale lubada?
Sa ei tea ju ,kas kutil äkki juba kogemusi küll,aga lube pole enne saanud teha?
Mul isiklikult oli kõik asjad enne 16a saamist selged.Motokoolis sai platsil rohkem niisama lollusi tehtud,kui sõitu õpitud,sest polnud midagi juurde õppida. Samas teooria õpetaja oli lahe tüüp ja sealt sai kõik selgeks,ka autolubade tegemiseks.
12 aastaselt sai ise salaja esimene punnvõrr ehitatud ja sealt edasi igasugu asju proovitud.Lemmik tegevus oli meil rahvamaleva ja mentide eest ära sõitmine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: RE: Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas tuman »

Spoiler
urmas66 kirjutas:

Kui teemaalgataja suudab omale ratta soetada ja seda siit saadud soovitustel vähe paremaks teeb,siis see on saatanast,aga meie kõik muud võime seda omale lubada?
Sa ei tea ju ,kas kutil äkki juba kogemusi küll,aga lube pole enne saanud teha?
Mul isiklikult oli kõik asjad enne 16a saamist selged.Motokoolis sai platsil rohkem niisama lollusi tehtud,kui sõitu õpitud,sest polnud midagi juurde õppida. Samas teooria õpetaja oli lahe tüüp ja sealt sai kõik selgeks,ka autolubade tegemiseks.
12 aastaselt sai ise salaja esimene punnvõrr ehitatud ja sealt edasi igasugu asju proovitud.Lemmik tegevus oli meil rahvamaleva ja mentide eest ära sõitmine.

Ja siin tulebki välja see teine point, et siis olid väga teised ajad. Mul isa sõitis ka aastaid 10 jawaga ringi ilma igasuguste paberiteta.
Praegu on võrrid palju võimsamad, liiklust kordades rohkem ja kontroll rangem. Ehk minu meelest ei ole see kogu asi riski väärt. See on lihtsalt minu arvamus, keegi teine ei pea nõus olema :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas kasper »

tuman kirjutas:

Praegu on võrrid palju võimsamad, liiklust kordades rohkem ja kontroll rangem. Ehk minu meelest ei ole see kogu asi riski väärt. See on lihtsalt minu arvamus, keegi teine ei pea nõus olema :)

Kontroll rangem? Täna, kui sa sõidad normaalselt, siis mitte keegi ei viitsi sind kinni pidada. Kui sul on ratas arvel, kindlustus, ülevaatus ok ning omanikul vastava kategooria luba taskus, siis reaalselt ikka kinni ei peeta. Heal juhul kuskil foori taga härrad "googeldavad" oma soojas autos. Lisaks ei suuda enamik inimesi sh politseid visuaalselt öelda, kas sul on 125 või 250 ratas... A'la endurokas või SM ratas, mis on originaalis olnud 125.

Ja siia postida a'la hingemaa linke no wtf? Ka jalgrattaga, koha peal seistes ja veidi pahasti kukkudes on võimalus surma saada. See 125cc on minu arust täpselt sama ohtlik (ja hooti ohtlikum) kui 600cc. Kui mõistust ei ole, siis ei aita see 125 sind kuidagi.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Kui sul on ratas arvel, kindlustus, ülevaatus ok ning omanikul vastava kategooria luba taskus, siis reaalselt ikka kinni ei peeta.

Ja polegi nagu põhjust ju kinni pidada üleüldse. Sellest sõltumata on kontroll rangem.... arvan mina.
Oma kogemustest võin öelda, et 3-4 korda aastas olen tähele pannud kui politsei sõidab mul sabas, olgu ma tsikli või kaubikuga. Ju kontrollivad siis oma "soojas autos". Ja seejärel jätkavad nad oma teed. Probleemiks pole olnud linnas isegi 60 km/h.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Hr.Nõel kirjutas:

Probleemiks pole olnud linnas isegi 60 km/h.

see hakkab probleemiks olema. Enne lihtsalt ei viitistud pool tundi papreid täita sellise pisirikkumise tõttu. Nüüd hakkab saama paari minuti menetlusega omale igasugu idiootsusi rahakoti vahele.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas simp »

Madlobster kirjutas:
Hr.Nõel kirjutas:

Probleemiks pole olnud linnas isegi 60 km/h.

see hakkab probleemiks olema. Enne lihtsalt ei viitistud pool tundi papreid täita sellise pisirikkumise tõttu. Nüüd hakkab saama paari minuti menetlusega omale igasugu idiootsusi rahakoti vahele.

See läheb veel palju hullemaks. Uus lühimenetluse formaat võimaldab teha trahvi "samadel alustel" kiiruskaameraga. St, sind ei peatata isegi kinni, vaid saad trahvi e-mailile.

Nüüdseks on vähemalt korra see ka avalikult välja hõigatud. Reedel, Kuku raadios Nädala tegija saates, ütles maanteeameti peadirektor Priit Sauk selle asja selgelt välja.

http://media.kuku.ee/nadalategija/nadal ... 180126.mp3
ca 17:10

Tehnilise järelvalve võimekuse suurendamine lähiaastatel oleks väga mõistlik. Kuni sinna välja, et näiteks politsei autol võiks olla ees kaamera kes fikseerib sõidupealt vastutulevad autod ja hindab kõik ära. Alates siis kiirusest, tema teemaksu tasumisest, tehnoülevaatuse olemasolust ja saadab tšeki koju. Ma usun, et seaduskuulekus kasvaks kordades. See on täna tehniliselt kõik võimalik. Tõenäoliselt paneme pead kokku ja teeme selle paari aastaga ära.


reimps

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Numbrimärgi(aluse) modimine muutub popiks :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

reimps kirjutas:

Numbrimärgi(aluse) modimine muutub popiks :)

Siin näiteks üks võimalus seda modida.
https://nolimitsenterprises.com/products/nophoto

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

kasper kirjutas:
tuman kirjutas:

Praegu on võrrid palju võimsamad, liiklust kordades rohkem ja kontroll rangem. Ehk minu meelest ei ole see kogu asi riski väärt. See on lihtsalt minu arvamus, keegi teine ei pea nõus olema :)

Kontroll rangem? Täna, kui sa sõidad normaalselt, siis mitte keegi ei viitsi sind kinni pidada. Kui sul on ratas arvel, kindlustus, ülevaatus ok ning omanikul vastava kategooria luba taskus, siis reaalselt ikka kinni ei peeta. Heal juhul kuskil foori taga härrad "googeldavad" oma soojas autos. Lisaks ei suuda enamik inimesi sh politseid visuaalselt öelda, kas sul on 125 või 250 ratas... A'la endurokas või SM ratas, mis on originaalis olnud 125.

Ja siia postida a'la hingemaa linke no wtf? Ka jalgrattaga, koha peal seistes ja veidi pahasti kukkudes on võimalus surma saada. See 125cc on minu arust täpselt sama ohtlik (ja hooti ohtlikum) kui 600cc. Kui mõistust ei ole, siis ei aita see 125 sind kuidagi.

Noo ei tea midagi. Peale seda kui meie Andre madalalt lendas ja pärast nuttis, kui pahad on Politseinikud, võin kinnitada, et mulle sõideti ikka väga mitmel korral järgi. Lisaks on väga mitmeid asju mis võivad äratada tähelepanu. Kui näiteks tehnikal on lubadeta omanik. Täpselt samamoodi võin rääkida kuidas nii mõnigi minu tuttav sõitis suvi otsa ilma lubadeta ja jäi vahele kuskil väga mõtetus kohas mingi rutiinse kontrolli ajal, seda juba moodsala ajal. Said trahvi, nutsid ja tegid load ära.

Ei saa seda teemat ikka äärmusest äärmusesse vaadata jätmata võimalust pimedale juhusele.

Hingemaa lingi panin väga põhjusega lugedes seda kommentaari: "No ja kui juba vahele jääd, võib see ka vabalt tonnine olla. Trahvi suurus sellest muutuda ei tohiks. See oleks veel rohkem rohkem väärt. ja kui siit edasi minna, siis pole neid lubasidki vaja. Selle raha eest saaks juba kallima tsikli."

" pole neid lubasidki vaja. Selle raha eest saaks juba kallima tsikli." lootes, et tegemist on sarkasmiga, lisasin sama sarkastliku vastuse.

Iseenesest, meie kujundame motokultuuri ning oleme noortele eeskujuks. Usun, et kõik me teeme pahandusi ja aitame rattaid kaasa ning selles ei ole kuni mingi piirini ka kindlasti midagi halba. Ei saagi elada kindlates raamides, ning vaevalt on keegi meis nii lumivalge taustaga, et isegi Peetrus kummardab tema ees väravates. Siiski tuleb saada aru, et kui teisel pool ekraani ei ole tegemist Trolliga ja Trollikontoga, siis seal istub 16 aastane laps jah just laps, ning see mis ta siit loeb, imeb ta seda sisse nagu svam vett.

Meil kindlasti on asju mida meelde tuletada vanaduseas, kuida kas me saame nende üle alati uhked olla?

Loomulikult, tasub ratast kaasa aidata, sest selles ongi asja iva ja kogu püant. Samas kui lugeda noore motohuvilise küsimust, siis uurib ta just tagajärgede kohta. Ning meie asi on talle seletada ära, mitte julgustada stiilis, et niikuinii keegi ei kontrolli.

Ta ei küsi millega ta surma saab vaid kas on väga paha kui ta jääb vahele suurema kubatuuriga sõidukiga? Ja vastus on väga selge, et JAH on küll, sest sellisel juhul on tegemist väga selgelt olukorraga kus sõidetakse sõidukiga vastavat kategooriat omamata ning siin ei ole neam vahet mis sõidukiga tegemist on, auto traktor, veoauto võis busa. See võrdub kindla tabeli kindla lahtri numbriga ja asi ants. Mis siin veel rääkida.

Minusilmis ja see on minu arvamus, ei ole õige julgustada, et vahet pole niikui nii ei kontrollita, sest vastutab ta ise aga kuulas meid. Nii lihtne see ongi.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Macintosh kirjutas:
reimps kirjutas:

Numbrimärgi(aluse) modimine muutub popiks :)

Siin näiteks üks võimalus seda modida.
https://nolimitsenterprises.com/products/nophoto

Jep :) ja kui vahele jääd siis on kõigest kordus TÜV :)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Taffy kirjutas:

Niisiis!
Varsti 16 käes ning ka lubade tegemine uksetaha, kuid on üks probleem. Nimelt ei ole leida ühtegi sobivat 125CC bike, või kui on siis on need ebareaalselt kallid.
Siinjuures tekibki küsimus, kui olen 16 ning seadusega lubatud sõita vaid 125CC mootorrattaga, kui suur on võimalus et seadusesilmad ära tunnevad et sõidan näiteks 2-300CC Bikega, ning kui jäängi kui suur võib olla see trahvisumma?

Trahvisummat ei oska kalkuleerida aga vast mingi 300 ja 1200 vahele võiks se jäda. Aga võib ka nii, minna, et esimest korda lastakse ära saad suulise aga edasi sõita ei lubata. Teist korda enam nii vedada ei pruugi.

Kõik oleneb asjaoludest ja kaasnevatest rikkumisetest.

Edu sulle ja pikki kilomeetreid, lodan, et leiad endale ratta mis sulle sobib. :bsmile: Ja ära unusta turvavarustust.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Teemaalgatajale veel.
Kui hakkad niimoodi "ausõna peale" sõitmas käima , juhtud vahele jääma, saad politsei käest täie rauaga( trahvid, sõiduõiguse peatamine kuni arestini välja)... siis vaata et sa siia pärast itkema ei tule... a´la kuradi mendid , kas sellist politsei riiki me tahtsimegi või?
Sa võtad ise teadlikult selle riski ja teadvustad omale kõiki võimalikke tagajärgi.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Et,kui on 125cc tsiklil,mis muidu igati legaalne ja korras on vähe kangem kone(250-300cc ntks),siis kohe hullud sanktsioonid?
Ma ei saa öelda,et 99,99% ei juhtu midagi,aga sinna lähedale see juhtumise protsent ilmselt jääb.Ilmselt saad ka kiiruse või muu rikkumisega vahele jäädes ikka selle rikkumise eest. Su ratta vastu ei tunne keegi huvi,kui see näeb välja sellise ratta moodi,mis dokumentides kirjas.Ilmselt ei juhtu ka midagi ÜV minnes.
Hoopis teine asi on sõita kategooriale mitte vastava rattaga,seal on sanktsioon vahele jäädes kohe tulemas,see on kindel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Üldiselt ühinen täielikult Ardilla selgitusega. Olgugi vahelejäämise protsent kasvõi 0,1%, aga - ka see on piisav, et edaspidine elu (kasvõi peatselt eesseisev B-kati hankimine,) p'sse keerata. Ja tasub selles siis teisi, (politseinike vms,) süüdistada?`Eip. Ikka ennast. Ja lapsevanemana tunneks mina end kindlamana, kui minu 16-aastane laps 125'sega paar aastat rahumeeli oma sõiduoskust lihviks. Ja, kuna aparaat ei ole liiga võimas, siis ehk ka teatavalt liiklusviisakust omandaks- kiiremate madallendurite, olgu siis nelja- või kaherattaliste, möödalaskmist näiteks.
Ise A kat'i tehes põristasin üleüldse 50'sega ringi. Harjusin peeglis madallendureid nähes tee servapoole tõmbama ning neid takistamata mööda laskma. Ja tänu sellele ei häiri mind siiani need, kellel maanteel minust kiirem juhtub olema - oma trahvid maksab iga mees ise ning oma elu on kah igalühel endal õigus lõpetada...
P.S. ja noh, 125 ja 250 vahe teeb vähegi vilunum silm juba silindrile pilku pealevisates kindlaks. Vähemalt kahtlus tekib. Ja miskipärast ma usun, et põhjendatud kahtluse korral on võimalus riistapuu ekspertiisi saata või miskit.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No 125cc jaoks väljastatud numbri ja ämbri külge suurema mootori ühendamise kogu ilu ongi, et isegi kui sidurikaanel on 10cm kõrguste tähtedega "250" kirjas, siis maksimaalne võimalik karistus on ARKi angaari ülevaatusele suunamine :lol: Ma täpset protseduuri ei tea, aga eeldan et peab ikka suht tumba olema, et sinna ilma originaalveskit tagasi swappimata kohale lennata.

Muidugi veel lollim on kellegi foorumijutu põhjal seaduste piiril uisutama hakata, lugege ikka ilusti ise: https://www.riigiteataja.ee/akt/101112017006

Noja üldse, kas niiväga peab neid mootorrattaid ikka modifitseerima. Hoidkem mainet ja sõitkem kõik ikka kenasti stock ratastega :D

Teemaalgataja ikka justkui kurtis seda, et 125cc maksab kole palju ja tahaks sünnipärase 250nesega sõita - ma ei näe loogikat, kuidas 125sele millegi vahele swappimine on odavam, kui sünnipärane 125.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

No suurema mootori vaheletoppimine...ei karda, et näiteks raam järgi annab? Tehas vist teab pisut paremini, kui suvaline Kolja garaazist, milline on mingi kindla mudeli kandevõime ja vastupidamine.... Raam, rattad, amordid, pidurid, ülekanded jne... Ei usu, et tehastes insenerionud lambist asju kokkulappavad. Ja kui neid kõiki sõlmi modifitseerida, ei usu, et see väga odavaks jääb...
Jah, vanasti vene rauaga sai eksperimenteerida, jalgratastele punnvõrri mootoreid peale panna, punnvõrride silindreid suuremaks freesida, aga ma ei usu, et Hiina nn. "raud" seda valu üle elaks... :-|||
P.S. ma pigem pidin kunagi oma 50-sega tõestama, et numbrit ei ole vaja ja registreerimistunnistust ja juhilube ammugi mitte, kuna tegu 50-sega ja sangas tunduvalt enne 1993.a. sündinud kodanik :) Jupp aega jalutati ümber mu minichopperi ja kratsiti kukalt. Silindri mõõt päästis plindrist, kui näpuga sai ettenäidatud. Isegi suured kirjad siin-seal "50CC", ei olnud piisav argument :lol:

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Olgu, tunnistan aastatetagust pattu, et sai kah 50-sele 62'ne kolvi-silindri komplekt lõpus pandud. Kiirusele ei mõjunud miskit, aga mäkke ronis pisut reipamalt. Sossi mäkke sai suisa 2. käiguga varasema 1. asemel. :ner: Visuaalselt silindritel vahet ei olnud... Muidu ei oleks ehk pannudki, aga originaal kolb otsustas pauguga lõhki lennata ja tuli jupid nii kui nii välja vahetada.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ma usun et need igasugu Lifanid ja Yeebayd ei hoia palgal mingeid tipptasemel võidusõiduinseneride büroosid, kes 24 tundi ööpäevas superarvutite peal raame modelleerida kütavad, et 125se raami tugevus oleks ikka täpselt optimeeritud mootori võimsuse jaoks ja sinna külge ei jääks ühegi grammi jagu liigset materjali. Ja aastatetagune 50cc on ikka hoopis teine pallimäng, hetke seadused on ikkagi väga selgelt nii et sa sõidad lubade mõttes alati sellega mis tehnilises passis kirjas on, ja siis ebaseadusliku modimise eest maksimaalne karistus on kordusülevaatus. Politseinik ei ole pädev tee peal mootori kubatuuri hindama, tema saab ainult kahtluse korral suunata sind pädevate inimeste jutule eelpoolmainitud angaaris.

Sõidukite modimise osas on Eesti täielik paradiis, ARKi ja politsei üle virisevad ainult need, kes nagunii kunagi midagi ei ehita, ainult räägivad et "kui lubataks siis..."

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

zombi kirjutas:

Olgu, tunnistan aastatetagust pattu, et sai kah 50-sele 62'ne kolvi-silindri komplekt lõpus pandud. Kiirusele ei mõjunud miskit, aga mäkke ronis pisut reipamalt. Sossi mäkke sai suisa 2. käiguga varasema 1. asemel. :ner: Visuaalselt silindritel vahet ei olnud... Muidu ei oleks ehk pannudki, aga originaal kolb otsustas pauguga lõhki lennata ja tuli jupid nii kui nii välja vahetada.

Aastad tagasi sai käidud tuttavatega Saksas politseis külas. Seal näidati igasugust tehnikat ja ka võtteid mida ja kuidas järelvalves tehakse. Muuhulgas näidati hunnikuid mopeedidest ja tsiklitest mis peamiselt noortel käest ära võetud erinevatel põhjustel..ka järeleaitamised, tuuning jms. Seal lihtsalt korralikud trahvid selle eest ja üteldi et enamjaolt neile järgi ei tuldagi kuna omanikud teavad mis ja kui palju seal tehtud on..
Ma isiklikult arvan ka et mõistlik oleks soetada ratas mis vastab nõuetele, sellega oma aeg ära tiksuda ja siis juba edasi võimsamate poole vaadata..Eelkõige võiks ratas ikka tehniliselt korras olla et omal ja teistel ohutu oleks. See kui kolbi ja silindrit nats tuunida.. eks see jäägu igaühe oma südametunnistusele..Aga kedagi julgustada või sellele suunata -ei ole päris õige.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tegelt 2 aastat on suht lühike aeg... Aga eks ma ise mäletan kuidas nooruses kripeldas. Samuti mäletan seda tunnet kui esimese ratta ostsin, siis oli tung veel suurem aga load olid silma piiril ja siis kui load sain siis ju ka pidi veel ootama kuniks need plastikule sai. Ja kui plastikule sai vot siis otse töölt ja keskööni lasin ringi nii, et sidurist vasaku käe näpud tuimad :D


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Raamid pooleks jne lood on ikka ilge liialdus, mis meist enamus ise tegid, kui noored olid? Sai ise ehitatud ja aretatud, kardile jawa mootoreid peale võlutud ja mööda tänavaid ringrada sõidetud, mis sest nüüd nii globaalset katastroofi juhtus? Saime veidi näpuoskust ja mõned korrad haiget, sai ka trahve, mis siis? Kuna tänapäeva noorte käelised oskused piirduvad enamasti nutilabidas vasemale-paremale lohistamisega, siis ei mõista hukka mitte mingisugust tuunimist ega metsavahel lubadeta juristamist. Las looduslik valik teeb oma töö :D
Elame ikka ilges kontrollifriikide maailmas viimsel aal...

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Dusterx kirjutas:
Spoiler

Raamid pooleks jne lood on ikka ilge liialdus, mis meist enamus ise tegid, kui noored olid? Sai ise ehitatud ja aretatud, kardile jawa mootoreid peale võlutud ja mööda tänavaid ringrada sõidetud, mis sest nüüd nii globaalset katastroofi juhtus? Saime veidi näpuoskust ja mõned korrad haiget, sai ka trahve, mis siis? Kuna tänapäeva noorte käelised oskused piirduvad enamasti nutilabidas vasemale-paremale lohistamisega, siis ei mõista hukka mitte mingisugust tuunimist ega metsavahel lubadeta juristamist. Las looduslik valik teeb oma töö :D
Elame ikka ilges kontrollifriikide maailmas viimsel aal...

Nõustun sinu jutuga 100%. Häbi juba selle inimkonna pärast kui pussyks paljud muutunud on ning oma lapsukesi ilmselt hoitakse vati sees kodus (lol)

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas nolev »

Jesper kirjutas:

... siis ebaseadusliku modimise eest maksimaalne karistus on kordusülevaatus. Politseinik ei ole pädev tee peal mootori kubatuuri hindama, tema saab ainult kahtluse korral suunata sind pädevate inimeste jutule eelpoolmainitud angaaris."

Kui need mehed angaaris tõendavad teelolnud politseiniku kahtlust, siis ei pruugi karistuseks olla ainult kordusülevaatus vaid juhtimisõiguseta sõit, mis kaugemas perspektiivis ei ole hea väljavaade!

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Huvitav millises-kus angaaris Eestis seda "ekspertiisi" tehakse? :roll:

SERTÃO
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

nolev kirjutas:

ei pruugi

Millele tuginedes sa väidad, et ei pruugi? Konkreetsed seadusepunktid palun, mitte mingi suvaline udu, aitäh!

Rääkimata sellest, et mis vägi täpselt sunnib sind a) sinna ülevaatusele üldse minema ja b) sinna samas konfis minema?

Kui ma tõesti eksin, siis ma olen esimene kes oma viga tunnistab, aga mul on tunne et see "ei pruugi" on suhtkoht pastakast välja imetud - umbes selline "püham kui paavst"-stiil, et tahaks ikka hirmsasti seadusekuulekam olla kui seadus nõuab.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Dusterx kirjutas:

Raamid pooleks jne lood on ikka ilge liialdus, mis meist enamus ise tegid, kui noored olid? Sai ise ehitatud ja aretatud, kardile jawa mootoreid peale võlutud ja mööda tänavaid ringrada sõidetud, mis sest nüüd nii globaalset katastroofi juhtus? Saime veidi näpuoskust ja mõned korrad haiget, sai ka trahve, mis siis? Kuna tänapäeva noorte käelised oskused piirduvad enamasti nutilabidas vasemale-paremale lohistamisega, siis ei mõista hukka mitte mingisugust tuunimist ega metsavahel lubadeta juristamist. Las looduslik valik teeb oma töö :D
Elame ikka ilges kontrollifriikide maailmas viimsel aal...

100% õige jutt, just nii oligi omalajal.

Pilt
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kirs kirjutas:

Huvitav millises-kus angaaris Eestis seda "ekspertiisi" tehakse? :roll:

Kui väga vaja on, siis selles majas tehakse vabalt ära http://www.ekei.ee/

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas:
nolev kirjutas:

ei pruugi

Millele tuginedes sa väidad, et ei pruugi? Konkreetsed seadusepunktid palun, mitte mingi suvaline udu, aitäh!

Rääkimata sellest, et mis vägi täpselt sunnib sind a) sinna ülevaatusele üldse minema ja b) sinna samas konfis minema?

Kui ma tõesti eksin, siis ma olen esimene kes oma viga tunnistab, aga mul on tunne et see "ei pruugi" on suhtkoht pastakast välja imetud - umbes selline "püham kui paavst"-stiil, et tahaks ikka hirmsasti seadusekuulekam olla kui seadus nõuab.

Ma ei saa seda 100% kindlsusega väita, aga usun, et kui politseipatrullil tekib kahtlus, et A1 kategooria juhiloa omanik sõidab rattaga, mis ei vasta antud kategooria nõuetele, siis mingit kordusülevaatusele saatmist ei toimu - ratas viiakse politseihoovi ja selgitatakse välja, mis aparaadiga on tegemist.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ebaseaduslikult sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

RasmusL kirjutas:

Nõustun sinu jutuga 100%. Häbi juba selle inimkonna pärast kui pussyks paljud muutunud on ning oma lapsukesi ilmselt hoitakse vati sees kodus (lol)

Küsimus ei ole mitte laste "vati sees hoidmisega", vaid lastes seadusekuulekuse kasvatamisega.
Nokitseda-nikerdada võib ka seaduse piiresse jäädes. Ostku vana aparaat ja saab mutitada nii et küll on.

Dusterx kirjutas:

Raamid pooleks jne lood on ikka ilge liialdus, mis meist enamus ise tegid, kui noored olid? Sai ise ehitatud ja aretatud, kardile jawa mootoreid peale võlutud ja mööda tänavaid ringrada sõidetud, mis sest nüüd nii globaalset katastroofi juhtus? Saime veidi näpuoskust ja mõned korrad haiget, sai ka trahve, mis siis? Kuna tänapäeva noorte käelised oskused piirduvad enamasti nutilabidas vasemale-paremale lohistamisega, siis ei mõista hukka mitte mingisugust tuunimist ega metsavahel lubadeta juristamist. Las looduslik valik teeb oma töö :D
Elame ikka ilges kontrollifriikide maailmas viimsel aal...

Vene metallil ja (odaval) Hiina metallil ON vahe vahel. Vene tehnika oli reeglina paraja varuga, tänapäeva tehnika suhtes ma selles liiga kindel ei oleks. Omal hiinlane oli, sumpakääru polt silindri küljest regulaarselt vibratsiooni tõttu poolitus. Ja lõpuks oligi sadula all alati paar polti varuks, et teele ei jääks.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”