Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Jesper kirjutas:
Mingi 15% peaks kokku hoidma, pluss miinus paar papagoid.

See on mingi noorte släng või mõtled ise sõnu konteksti välja?

Võib olla see tsitaat pärit sealt mille nimi oli "38 papagoid" ?

See "rekka taga huiamine"- see on keskmise kiiruse alla kiskumisel suur mõju. Ja see toimib. Kujutage nüüd pilti kui eestis keelatakse näiteks nv rekkadele liikumine ära. Mis hullumajaks läheb lahti suurtel maanteedel pühapäeva pealelõunal suunal Tallinna poole? Pean silmas seda kui "Kalewipojad" kiirustavad laeva peale.



Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Huvitav mõttekäik, aga puudub uuring. Nii võiks ka väita, et kehvad teed on mingis osas isegi turvalised, sest pärsivad kihutamist. Ja madalad palgad on tervisele kasulikud, sest nii jääb vähem raha pummeldamiseks (mis siis et vist vaesemad ühiskonnakihid on suuremad suitsetajad) jne.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Autovedaja Stonewolf OÜ juhatuse liikme Andrus Lauli sõnul on tema ettevõte kütusekulude vähendamiseks rakendanud edukalt meetmeid ning siseriikliku vedajana välismaal tankimine ära ei tasu.

Stonewolf OÜ soovitas autojuhtidel vähendada sõidukiirust 4-5 kilomeetri võrra tunnis, viis sõitjate seas läbi säästliku sõidu koolitust ning rakendas kütusekulu normi, millest väiksema kütusekuluga sõites makstakse autojuhile lisatasu, ütles Laul Äripäeva kütuseturu aastakonverentsil.

Kui autojuhtidele seatud kütusekulu norm oli 31 liitrit 100 sõidetud kilomeetri kohta, siis tänu kulu vähendavatele meetmetele langes kütusekulu keskmiselt 26 liitrile 100 kilomeetri kohta. 10 000-kilomeetrise kuu läbisõidu korral on kütusesääst 500 liitrit, millest autojuht saab Lauli sõnul ligi 300 eurot lisatasu.
https://majandus24.postimees.ee/4477804 ... kimine-ara

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Peet »

Ma ei julge öelda, et veokitest tuleb mõju keskmisele kiirusele. Pigem vast muudab närvilisemaks, sest möödun ka ise ees 80 km/h liikuvast masinast võimaluse korral. Siiski nimetada seda huiamiseks on veidi ennatlik. Veoki kütusekulus on suur vahe kas liikuda 90 või 80-ga. Arvestades, milline on veondusmaastiku hetkeseis, siis ettevõtjad otsivadki kõiki vahendeid , et kokku hoida. Esimesena kütuselt, sest see on otsekulu. Sõiduautogagi tuleb vahe sisse. Minu 2.0 bens on vahe liiter. Nagu tsiklistide seas, nii on ka veoki roolis jobusid. Kindlasti on neid, kes igavusest või pahatahtlikkusest ei lase mööda sõita ning "katavad" vaatevälja. Siiski on päris-päris palju täiesti tavalisi inimesi seal roolis. Saladuskatte all võin öelda, et ka nii mõnigi normaalne tsiklimees... ;)
Ma endiselt leian oma lühikese ja valesti elatud elutarkuse juures, et teel olles arvesta teistega. Ka endast nõrgemate ja aeglasematega, suuremate ja kiirematega. Sõida kiiresti seal kus selleks on ohutu ;) Üldiselt võiks nüüd minna tsikliga sõitma ning talvega kogunenud "valu" välja lasta, sest siin kipuvad kõik arutelud minema suht kärmelt saagimiseks :D


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Peet kirjutas:

Kindlasti on neid, kes igavusest või pahatahtlikkusest ei lase mööda sõita ning "katavad" vaatevälja. Siiski on päris-päris palju täiesti tavalisi inimesi seal roolis.

Veoautode teema jätkuks ütlen, et ei tule üldiselt meelde, mil oleks kedagi liikluses meelega kottinud. Aga eelmisel aastal Peterburi maanteel suunaga Tallinna poole Kotka ja Kuusalu vahel tegi üks pikk teisest möödasõitu +1 kmh. Kumbki alla ei andnud. Laseks siis esimene t*rakott korraks gaasi lahti aga ei. See võttis reaalselt minuteid/kilomeetreid aega. Kui mööda sain, jäin neile mõneks ajaks ette 84ga sõitma. Kus siis kukkus esimene vehkima alles. Ja teha polnud neil absoluutselt mitte midagi. Jutu point - ühe tilli mootorratturi pärast kannatavad ka teised. Sama käib veokijuhtide kohta.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tort kirjutas:
Spoiler
Peet kirjutas:

Kindlasti on neid, kes igavusest või pahatahtlikkusest ei lase mööda sõita ning "katavad" vaatevälja. Siiski on päris-päris palju täiesti tavalisi inimesi seal roolis.

Veoautode teema jätkuks ütlen, et ei tule üldiselt meelde, mil oleks kedagi liikluses meelega kottinud. Aga eelmisel aastal Peterburi maanteel suunaga Tallinna poole Kotka ja Kuusalu vahel tegi üks pikk teisest möödasõitu +1 kmh. Kumbki alla ei andnud. Laseks siis esimene t*rakott korraks gaasi lahti aga ei. See võttis reaalselt minuteid/kilomeetreid aega. Kui mööda sain, jäin neile mõneks ajaks ette 84ga sõitma. Kus siis kukkus esimene vehkima alles. Ja teha polnud neil absoluutselt mitte midagi. Jutu point - ühe tilli mootorratturi pärast kannatavad ka teised. Sama käib veokijuhtide kohta.

Sul on peas mingi viga :lol:
Mitusada meetrit sa "finishis" kaotad selle arvelt kui sa näiteks 2-e tunnise tripi jooksul kasvõi 5min sõidad 90 asemel 82-ga.
Mõtetu teema - aeglasmalt sõitvast rekkast on palju lihtsam mööda sõita kui 90,00km/h liikuvast. Lisaks on palju väiksem tõenäosus et 80km/h (näiteks) Pärnu suunal rekka peab ise kellestki mööda sõitma ja kiirusepiirangust täpselt kinni hoidvate juhtide taha tekib kolonne palju vähem kui selles kolonnis puudub nähtavust piirav rekka.
PS Kui loksuda 80km/h rekka taga siis kulub ka tagasõitjal vähem kütust. :ner:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Järvevanal olen märkand, et kui on vähe hõredam liiklus, siis ei ole ka suurt kiiruseületamist. Sõitsin varem täiesti väljaspool tipptunde ja harva oli spidokal 80+, nüüd tipptundidel sõites on auto kohe tagumikus, kui 80 hoiad, isegi 90ga sõites on autod tavaliselt väga lähedal.

Mind aeglasemalt liikuvad rekkad ei häiri, pigem just kiirelt sõitvad.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

iSlanderEST kirjutas:

Järvevanal olen märkand, et kui on vähe hõredam liiklus, siis ei ole ka suurt kiiruseületamist. Sõitsin varem täiesti väljaspool tipptunde ja harva oli spidokal 80+, nüüd tipptundidel sõites on auto kohe tagumikus, kui 80 hoiad, isegi 90ga sõites on autod tavaliselt väga lähedal.

Mind aeglasemalt liikuvad rekkad ei häiri, pigem just kiirelt sõitvad.

Ei oska nagu muud soovitada kui et sõites vaata kuhu sõidad, mis neist tagumistest passid :-)
Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tort kirjutas:

See on mingi noorte släng või mõtled ise sõnu konteksti välja?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Maaks kirjutas:

Sul on peas mingi viga :lol: Mitusada meetrit sa "finishis" kaotad selle arvelt kui sa näiteks 2-e tunnise tripi jooksul kasvõi 5min sõidad 90 asemel 82-ga.

Ei ole mul mingit viga ja jutt oli 110 alast. Küsimus pole võitmises või kaotamises. Isekas m*nnimängimine on meie liikluse peamine probleem ja see toob kaasa muud mured. Võib küsida ka nii, et miks oli vaja 50km enne Tallinnat (Muugat) 1kmh mööduda eesolevast veokist? Mis see võit oli?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Maaks kirjutas:
iSlanderEST kirjutas:

Järvevanal olen märkand, et kui on vähe hõredam liiklus, siis ei ole ka suurt kiiruseületamist. Sõitsin varem täiesti väljaspool tipptunde ja harva oli spidokal 80+, nüüd tipptundidel sõites on auto kohe tagumikus, kui 80 hoiad, isegi 90ga sõites on autod tavaliselt väga lähedal.

Mind aeglasemalt liikuvad rekkad ei häiri, pigem just kiirelt sõitvad.

Ei oska nagu muud soovitada kui et sõites vaata kuhu sõidad, mis neist tagumistest passid :-)
Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Tavaliselt hoian vähe rea keskele siis, et vajadusel "splittida" :P

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Maaks kirjutas:

Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Vot see on pigem uus normaalsus. Mul on õigus ja teised vaadaku ise kuidas hakkama saavad :roll:

Ma olen ka avastanud täiesti uue naudingu rahulikult 90-ga (gps-i järgi) kruiisida Tallinna-Pärnu vahet. Ei pea eriti mingitest rekkatest mööda võimlema ja ei jää neile ise jalgu. Naudingut tekitab eriti just see, et ma tean, et vajadusel mu masin võib olla kiirem kui 95% möödasõitjatest ja pole vaja nagu midagi tõestada :mrgreen:
Ja kui tõesti on vaja möödasõitu teha, siis see võtab isegi rekka puhul 3-4 sekundit aega ainult.
Vahe on aga selles, et kui keegi mulle selja taha ilmub, siis teen endast kõik oleneva, et esiteks ta näeks, mis ees toimub ja saaks möödasõitu planeerida ja lõpuks selle teostamisel saaks ta selle läbi viia maksimaalselt turvaliselt..

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

ElectroMoto kirjutas:
Spoiler
Maaks kirjutas:

Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Vot see on pigem uus normaalsus. Mul on õigus ja teised vaadaku ise kuidas hakkama saavad :roll:
...
Vahe on aga selles, et kui keegi mulle selja taha ilmub, siis teen endast kõik oleneva, et esiteks ta näeks, mis ees toimub ja saaks möödasõitu planeerida ja lõpuks selle teostamisel saaks ta selle läbi viia maksimaalselt turvaliselt..

Et kui näed kedagi õhtusel ajal aknast telekat välja kandmas, siis lähed ja pakud ennast appi, et kodanik ennast kogemata ei venitkas ja rasket asja endale jalapeale ei pillaks?
Mina küll ei näe põhjust miks ma peaks igasuguste "keerajate" ees ennast veel kummargile tõmbama :-|||

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Rivo201
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mai 2006, 13:10
Tsikkel: GSX-R1000 K3
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Rivo201 »

Spoiler
Maaks kirjutas:
ElectroMoto kirjutas:
Maaks kirjutas:

Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Vot see on pigem uus normaalsus. Mul on õigus ja teised vaadaku ise kuidas hakkama saavad :roll:
...
Vahe on aga selles, et kui keegi mulle selja taha ilmub, siis teen endast kõik oleneva, et esiteks ta näeks, mis ees toimub ja saaks möödasõitu planeerida ja lõpuks selle teostamisel saaks ta selle läbi viia maksimaalselt turvaliselt..

Et kui näed kedagi õhtusel ajal aknast telekat välja kandmas, siis lähed ja pakud ennast appi, et kodanik ennast kogemata ei venitkas ja rasket asja endale jalapeale ei pillaks?
Mina küll ei näe põhjust miks ma peaks igasuguste "keerajate" ees ennast veel kummargile tõmbama :-|||

Nii kaua, kui oma kruiisimisega (kasvõi seistes) paremal sõidureal tee, mis hing ihaldab. Loodetavasti sa pole üks neist paljudest, kes vasakul (sisemisel) sõidureal m´i mängib ja liiklust takistab. Laske inimestel liigelda

______________________
"Biker" aastast 2013
Planeta 5 > FZS600 Fazer > GSX-R600 Strad > GSX-R1000 K3
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Maaks kirjutas:

Et kui näed kedagi õhtusel ajal aknast telekat välja kandmas, siis lähed ja pakud ennast appi, et kodanik ennast kogemata ei venitkas ja rasket asja endale jalapeale ei pillaks?
Mina küll ei näe põhjust miks ma peaks igasuguste "keerajate" ees ennast veel kummargile tõmbama :-|||

Päh, mis sa sest saest siin ikka käitad.. tegelt mul suht pohlad. Minupoolest mängi mäkra või diagonaalis risti joontel sõites, mööda ma saan sinust ikka :ner:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Rivo201 kirjutas:
Maaks kirjutas:
ElectroMoto kirjutas:
Maaks kirjutas:

Mina panen seal hommikul tuimalt kruisi 80 (tegelik siis 74) peale ja kuulan raadiost "Olukorrast riigis". Kes tahab mööda sõita vaadaku ise kuidas hakkama saavad või hankigu endasle vilkurid :mrgreen:

Vot see on pigem uus normaalsus. Mul on õigus ja teised vaadaku ise kuidas hakkama saavad :roll:
...
Vahe on aga selles, et kui keegi mulle selja taha ilmub, siis teen endast kõik oleneva, et esiteks ta näeks, mis ees toimub ja saaks möödasõitu planeerida ja lõpuks selle teostamisel saaks ta selle läbi viia maksimaalselt turvaliselt..

Et kui näed kedagi õhtusel ajal aknast telekat välja kandmas, siis lähed ja pakud ennast appi, et kodanik ennast kogemata ei venitkas ja rasket asja endale jalapeale ei pillaks?
Mina küll ei näe põhjust miks ma peaks igasuguste "keerajate" ees ennast veel kummargile tõmbama :-|||

Nii kaua, kui oma kruiisimisega (kasvõi seistes) paremal sõidureal tee, mis hing ihaldab. Loodetavasti sa pole üks neist paljudest, kes vasakul (sisemisel) sõidureal m´i mängib ja liiklust takistab. Laske inimestel liigelda

Samas tekkib huvitav situatsioon: Sõidan Tln-Trt. ja ka mujal üldjuhul autopiloodiga lubatud kiirusel +3+5 üle. Neljarealisel jääb auto ette kuna sõidab praktiliselt sama kiirusega mis mina aga natuke ikkagi aeglasemalt sest muidu poleks ta mulle ju ette jäänud. Kuna hoian üldjuhul piisavat pikivahet siis lähen sisemisele rajale aegsasti. Möödasõit võtab päris palju aega sest kiiruse erinevused ei ole väga suured... nüüd tuleb tagant mingi püss ja peab pidurdama.. et krdi türbel istud siin ees? Lisaks ju paremaloleva auto ette ka ei tohiks pöörata enne kui piisav pikivahe tekib.. ja kruisid veel natuke edasi sisemises reas. Tegelikult ju ei peaks kuidagimoodi isegi reageerima kuna ei pea vajalikuks kiirust ületada. Aga selge on see, et türbel oled taganttulija arvates raudselt.. Samas kui näed, et tagant tuleb mingi püss vajutad juurde ja natukese aja pärast pistetakse sau ette ja tehakse kiiruseületamise eest trahv .....maksad selle ära aga vähemalt türbel ei ole..ja lased inimestel liigelda.. :D

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ma ei oska midagi öelda, täitsa pu-tsis mured ikka.
Vägisi kisub see maailm selliseks isegi siin foorumis.

31250493_1916317481735326_4562577699921519211_n.jpg
31250493_1916317481735326_4562577699921519211_n.jpg (30.9 KiB) Vaadatud 5009 korda
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Spoiler
sepp kirjutas:

Ma ei oska midagi öelda, täitsa pu-tsis mured ikka.
Vägisi kisub see maailm selliseks isegi siin foorumis.
Pilt

Sepp "unustas" lisada, et ülemisel pildil siis "meie" nagu me ise ennast näeme ja alumisel nagu tema meid näeb (lol)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
sepp kirjutas:

Ma ei oska midagi öelda, täitsa pu-tsis mured ikka.
Vägisi kisub see maailm selliseks isegi siin foorumis.
Pilt

Ma ei oska pildil nähtavale küll midagi tõsist ette heita, paistab täitsa tavaline. Ainuke, mis ebameeldivalt silma torkab on poiste kleitide lühidus. Eneset lugupidav härrasmees nii lühikese kleidiga kondut välja ei lähe - mõjub litsakana. :ner:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas kaiman »

krt igal poolt ainult sitta ja paska näeb.huvitav miks nii on.näeks ka midagi ilusat no kus sa sellega,see teema kh kus on ilusad eesti naised tsiklitega on kh ummikus,teen ettepaneku panna sinna pilte laiaslaastus üle maailma,näeb midagi silmale ilusad ja saab nalja kh..mis see teema muidu ikka seisab tühja.loe siin mingit kuke poksi kiiruse ületamisi elage oma elu :bsmile: :mrgreen: (togi)


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Tort kirjutas:

Belgiast üks analüüs, kus 90->80 KOGUKULUD SEKTORIS ja negatiivne mõju majandusele hoopis suurenevad: http://www.tmleuven.be/project/80km/home.htm

Seal Belgia analüüsis on võlusõna "kogukulud", mis sisaldab ka tööjõukulu jms. jura. Ehk tõenäoliselt tuleb kohalikule rekkajuhile maksta ajaühikus oluliselt rohkem palk+maksud kui kütusesääst tagasi toob.

Edit: Täitsa p....s, hakkad omast arust sama päeva postile vastama ja pärast näed, et rong ammu läinud. Ilmselgelt liiga aeglaselt sõidan :wack:


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Sõidan aastas 50000km, enamuse sellest sõiduautoga ja Haapsalu-TLN vahet. Maanteel sõidan püsikaga 97kmh, mis teeb GPS järgi 93-94kmh.
Võib-olla enam ei pane tähele, aga paar aastat tagasi pani küll imestama, kuidas samad autod nühkisid hommikuti minust silma järgi 110-120
km/h tuimalt mööda. Ehk tõenäoliselt samasugused inimesed, kes sõitsid tööle- asi, mis imestama paneb ei ole liiklusohutus(mis minu arvates
teed jälgiva juhi puhul maanteel ei lähe punasesse, kui kiirus on 110 või isegi 120) vaid see, et inimesed nagu ei lingiks ära, et load ja kaugelt
TLN-s tööl käimine on kergelt seotud omavahel.
Vahepeal käis läbi uudis seadusest, et kuni 20kmh kiiruseületamise trahv saab olema samasugune hoiatustrahv nagu kiiruskaamera oma- kui see asi
vastu võetakse, siis arvestades meie liiklusjärelvalve aktiivust ja trahvisumma tagasihoidlikust ei näe küll põhjust, miks mitte sõita kogu aeg 20+
ja hoida Waze'i sees.

J.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Tort »

JAWAmees kirjutas:

...et inimesed nagu ei lingiks ära, et load ja kaugelt TLN-s tööl käimine on kergelt seotud omavahel.

Hästi öeldud. Teisalt esimese laksuni võib paarutada ilmselt. Siis saab kirjutada, et pere ainus toitja ja kaugelt käin tööl jne. Ma tean inimesi, kes sõidavad meelega bussireal sest aeg on kallim ja on leppinud, et võib laksu saada. Seni naudivad ajavõitu, eks hiljem vaatab kuidas käitumist korrigeerida on vaja. Kulu mõttes loogiline iseenesest.

Minu meelest tunduvalt rumalamasse kategooriasse lähevad need "koguaeg 85" tegelased. Nagu jäälõhkuja sama kiirusega maanteel. Muidu jäävad jalgu kõigile, asulas lähevad eest. Kui trahvi saavad, siis on kisa taevani nagunii.

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Isenesest saan ma tsikliga kiirema sõidu pointist aru küll -
Autoga sõidan ma reeglina 90-100 km/h (90 alas), tsikliga kiiremini, kuna tsikliga on kiirem sõit nö lihtsam ja "võit" kui selline suurem.
Autoga tööle sõites 90 vs 100 km/h annab sihtkohta jõudmisel heal juhul paar minutit võitu. Probleem ongi just selles, et sõites kiiremini on loomulikult ka rohkem neid, kes "jalgu jäävad". Autoga paraku on möödasõidu võimalusi palju vähem.
Tsikliga aga on möödasõidud lihtsad ja palju kiiremad ning lisaks, linna jõudes saad ka foori all esimeseks sõita ja seega on lõppkokkuvõttes ajaline võit juba täitsa märgatav.

Seega, mina isiklikult ei pahanda, kui mõni tsiklimees minust kiiremini sõidab - vähemalt niikaua kui seda mõistuse piires teha :bsmile:


hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas hmm »

Kiiruseületamine mootorrattaga on ju väga kerge tulema, samas kohati raske on ühtlast/õiget kiirust hoida.
Kas ja kui paljudele ratastel on näiteks piirkiiruse piirajat/hoidjat jms abivahendit võimalik paigaldada (koos ohutuslahendustega - piduri, siduri järsu kiirenduse, kukkumise korral automaatne mahavõtmine)
Loomulikult oleneb rattast aga sellised üldlevinud (honda, kawa, HD jne) 2010+ elektroonilise gaasiga rattad.

Hetkel sõidan küll autoga, millel on mälus püsikiiruse sätted - 53 (reaalselt 50km/h), 74 ja 95 km/h ja piisab nupuvajutustest, et kiirus vastavalt oludele sättida ilma piduri ja gaasi puutumata. Selline toiming hoiab ennast rohkem puhanuna roolis ning rahulikumana...

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Demokraatia, jeeee....Kui kõik kihutavad hirmsasti, siis äkki oleks aeg rahva arvamus seadusesse toppida ja kiviajast trummelpiduritega kirstudele mõeldud kiiruspiirangud veidi tänapäevasemaks tõsta? Ma olen ka paha, +10km/h gps' is suht koguaeg ja kõigega, millega suudan. Pooldan aeglaseid rekkaid, hea mööda saada ka lahjema tehnikaga liigeldes, linnades võiks nad lihtsalt seadusi rohkem jälgida, käib närvi nende loivamine teises ja kolmandas reas, mis neil tegelikult üldse keelatud. Tegelikult pole eesti liikluskultuuril mitte kottigi häda, liiga lihtsalt sõidetavad teed on ja liiga korras ka, kõigil jääb aega niipalju üle, et lambiprobleemidega tegeleda, sama lugu sangas olles kõrvaliste asjadega tegelemine jne. Teen ettepaneku teid mitte remontida ja kiiruspiirangud kaotada, siis ei ole roolis laiskuseks enam aega, kõik veel elusad isendid tegelevad eranditult sõitmisega ja looduslik valik korrigeerib automaatselt ära liikluskultuuri :D Enamust mu postitusest tuleks loomulikult naljana võtta, kuid mõtlemisainet peaks ka neis lollides mõtetes olema. Need, kes piisavalt riigipiire ületanud on, teavad, et kiiruseületamine toimub suhteliselt igalpool, meie kullakallil kodumaal ei ole asjad midagi nii mööda, kui tundub.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

No see +10 on ainult alguse asi,sõidetakse natuke nii siis vaadatakse et mida v...u midagi ei juhtunud panen+5 juurde,suunda ei näidata ümber reastumisel juba ammu.Nii see vaikselt läheb.Tulin täna päeval mustamäelt ja Järvevanal kiirus ühtlases jorus 95 tere talv ja siis jäin veel paljudele jalgu.Asjadel on kalduvus lodevamaks minna mitte vastupidi.Aga ärge kaotage lootust-läheb ainult hullemaks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”