algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Jah kui ranne soe siis tõesti ei valuta :D.




leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

sandman1111 kirjutas:

Jah kui ranne soe siis tõesti ei valuta :D.

Tee randme soojendusi enne trenni ja venitusi peale trenni. Otsi mõni füsioterapeut , neil on häid harjutusi igasugusteks juhtumiteks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!
Pöördun nende krossimeeste poole,kes tuleval laup e 17.aug on võtmas osa Tihemetsa "EHKK" võistlusest!
Nimelt olen tulemas, aga see-kord täiesti üksi(tavaliselt ma nii trennis või, ka kus iganes sõitmas olles, juba turvalisuse pärast üksi ei toimeta)...siis ma pole väga "tehnika" loe remondi mees,et kui mingi väksemat sorti tehniline aps peaks juhtuma,et kas ma võiksin kellegi mehhaaniku poole pöörduda?Pole ka mitte kunagi varem Tihematseas sõitnud,et vb ka mõned soovitused-nõuanded MX-D(lohutussõiduks)..juba ette?
Tänud:Rein nr:674 Honda 125cm3.

Kasutaja avatar

hotshot
Postitusi: 115
Liitunud: 16 Jaan 2008, 15:23
Tsikkel: crf 450r, Varadero
Asukoht: Talinn/Euroopa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas hotshot »

Tere!

Olen täiesti kindel, et Redmoto telgi alt sind küll kuupeale ei saadeta kui peaksid nõu või abi vajama! Hängin ise ka seal, tule julgesti kui midagi on.

Taavi #278


Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Tere

Kui hüppesse minna ja õhus olles jalad tõusevad jalaraudade pealt õhku, siis on see normaalne?

Kasutaja avatar

Andres
Postitusi: 144
Liitunud: 17 Aug 2004, 15:31
Tsikkel: kxf
Asukoht: Tartu

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Andres »

Kui vaadata Aigar Leokit siis tundub see väga normaalne, mind isiklikult hirmutab, sunnin ennast ikka jalgadega korralikult rattast kinni hoidma, toimib hästi, loomulikult veres veel ikkagi ei ole ja vahepeal kipub ununema, aga töötan selle kallal.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kaspar36 kirjutas:

Tere

Kui hüppesse minna ja õhus olles jalad tõusevad jalaraudade pealt õhku, siis on see normaalne?

Tegelikult vist ei ole, sest see näitab seda, et sa ei hüppa rattaga koos vaid teed midagi sellist, mis sind rattast lahti tõstab.


Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Siis aitab vist see, et peab rohkem jalgadega tööd tegema (kinni hoidma). Ja arvan, et ka keha asend mängib selles mingit rolli..

Tänud!

Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas fotek »

Kaspar36 kirjutas:

Tere

Kui hüppesse minna ja õhus olles jalad tõusevad jalaraudade pealt õhku, siis on see normaalne?

Kui nii palju tõusevad, siis väga normaalne pole:

Siim
#609

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Panen veel südamele krossisõitjatele, et ikka korraliku varustuse ostaks. Ise suutsin eile suht kõva paugu panna, kondid jäid küll terveks, aga küünarnukist kätt ma liigutada ei saa ja päris kaua pidi paranema! Kui ma küünarnuki kaitsmeid poleks kandnud, oleks ilmselt pilpad taga. Mul juhtus siis nii, et rajal hüppesse minnes, suutis esimene ratas maa seest välja kangutada suure kivi ja see jäi hüppe harjal täpselt tagumise ratta alla. Tulemus oligi see, et kivi viskas rattal perse ülesse, lenksust ettepoole ja nii ma maha sadasin käsi ees. Pärast läksin vaatasin, suur auk oli maas, kust see kivi välja tuli, ma ei tea kuidas see üldse võimalik on :D

Kasutaja avatar

FaceOff
Postitusi: 116
Liitunud: 01 Nov 2009, 18:06
Tsikkel: Kawasaki Kx250f
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas FaceOff »

Vähesed kannavad ju küünarnukki kaitsmeid, üldjuhul tavaline vest Thor Sentinel Body vms..

Kõik BMW omanikud ei ole idioodid, aga igal idioodil on BMW-e.

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Kannavad jah vähesed. See oli küll selline õnnetus, mida ilmselt rohkem elus ei juhtu, aga ma ikka tihti näen mingeid tüüpe, kes panevad ringi tossudes ja t-särgiga, mõned veel liiguvad ikka kiiresti ja kiivritki ei kanna. Ma oleks võinud ka seda hüpet ilma varustuseta lõdvalt lihvida, aga võta näpust, oleks nagu lotoga võitnud.


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Aga kas on vaja teha meeletuid hüppeid radadel mis hooldamata. Tuleks ikka eelkõige viia raja olukord,oma oskused ja masinast väljavõetav kiirus vastavusse. Kus rajal?


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Tuula krossirajal. Ei olnud midagi meeletut, see oli väike lauge hüpe sirgel, kus kiirus suht suur. Eks seal neid kive ikka oli, samas jälle ei ütleks üldse, et ma mingeid piire ületasin, sellel ringil võtsin suht rahulikult ka. Ikkagist ju tuli kõva mulla seest selline 15x 30 cm kivi välja, suht võimatu tundus igatahes. Nüüd vist jääb Rakvere vahele :(


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Paralax »

Tere,

Kas keegi oleks nii hea ja räägiks, kuidas männiku tankodroomil neid pehme liivaga laineid võtta? Ratas XR400 120kg. Krossirehviga.

Kas need lained sõidetaksegi ükshaaval läbi või mis nendega ette peaks seal võtma? Maksimum mis ma teha suudan, on ühest lainest tulles esiots kergeks teha nii, et esiratas maandub järgmise laine harjale, aga sealt edasi tuleb juba pudru ja kapsad ning maandun enamasti risti järgmist lainet. Samas teised mehed sõidavad seal nii nagu neid laineid ei olekski seal. Viuh ja möödas minust.

Kust otsast ma peaks seda liivast lainete asja harutama hakkama? Mingeid erilisi treeningvõtteid äkki?

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mella »

Laines sõitmine on nagu hüppamisega - teatud maani pole läbimist ollagi ja kiirust ka mitte. Ja sealt edasi saamiseks on mune vaja (eeldusel, et tsikkel ja rehv on mõistlik).
On võimalik sõita kas aeglaselt või kiiresti. Natuke kiiresti pole võimalik.
Keerad peale ja hoiad esiotsa kerge ja tagumiku taga. Ja loomulikult ise peal krampi ei lähe. Niipea, kui kiirus kaob (munad pehmenevad) ja esiratas raskeks muutub, hakkab see teed otsima ja masin ussi joonistama.
Võid proovida ka 2 kaupa neid laineid võtta (ma täpselt ei tea, millist kohta sa mõtled). Kui tunned, et hakkab üle julguse käima, pidurda otse maha.

Paralax kirjutas:

Tere,

Kas keegi oleks nii hea ja räägiks, kuidas männiku tankodroomil neid pehme liivaga laineid võtta? Ratas XR400 120kg. Krossirehviga.

Kas need lained sõidetaksegi ükshaaval läbi või mis nendega ette peaks seal võtma? Maksimum mis ma teha suudan, on ühest lainest tulles esiots kergeks teha nii, et esiratas maandub järgmise laine harjale, aga sealt edasi tuleb juba pudru ja kapsad ning maandun enamasti risti järgmist lainet. Samas teised mehed sõidavad seal nii nagu neid laineid ei olekski seal. Viuh ja möödas minust.

Kust otsast ma peaks seda liivast lainete asja harutama hakkama? Mingeid erilisi treeningvõtteid äkki?

Viimati muutis mella, 02 Sept 2013, 11:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Paralax kirjutas:

Tere,

Kas keegi oleks nii hea ja räägiks, kuidas männiku tankodroomil neid pehme liivaga laineid võtta? Ratas XR400 120kg. Krossirehviga.

Kas need lained sõidetaksegi ükshaaval läbi või mis nendega ette peaks seal võtma? Maksimum mis ma teha suudan, on ühest lainest tulles esiots kergeks teha nii, et esiratas maandub järgmise laine harjale, aga sealt edasi tuleb juba pudru ja kapsad ning maandun enamasti risti järgmist lainet. Samas teised mehed sõidavad seal nii nagu neid laineid ei olekski seal. Viuh ja möödas minust.

Kust otsast ma peaks seda liivast lainete asja harutama hakkama? Mingeid erilisi treeningvõtteid äkki?

Põhimõte on õige - perse taha ja esiots kergeks ja esiratas järgmise laine harjale. Tõenäoliselt on su ratas liiga raske ja jõuetu, et mitut lainet järjest niimoodi võtta.
Kui krossikaga sõita siis 250-ga peab ise tööd tegema, 450 tõstab esiratta juba kergelt peale.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mella »

Sõltub sõitja kaalust ka ;)

mx77 kirjutas:

Kui krossikaga sõita siis 250-ga peab ise tööd tegema, 450 tõstab esiratta juba kergelt peale.


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Paralax »

Ega XR400l tervaust ja jõudu just üle ei ole. Samas ma ei hakkaks rattast viga otsima, et näe, nõme ratas mis ei oska laineid võtta ;)

Kaalu rattal 120kg, minul 85kg.

Ühesõnaga ma pean munade kallal tööd tegema nagu Mella jutust aru saan.

Lähen otsin mõned vähem kohutavad lained ja proovin seda munade ja pealekeeramise asja siis. ..siin kohvitassi taga hea seda lubada, eks paistab mis päriselt välja tuleb.

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.

Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Männikul teeääres head lained, kus harjutada ma arvan.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mella »

Hea koht proovimiseks ongi Männiku vana karjääri serv. Tellismaja juurest Saku poole mööda äärt.
Lähed kaldast vasakule poole alla ning kohe paremale mööda vee äärt (ehk siis otse raudtee poole). Seal saad algul hoo üles ning kohe on vasakule lauge piisavalt lai kurv. Siis kannatab lasta kuni kohani, kus rada kitsamaks läheb, seal ole ettevaatlik, kuna veidi enne lainete rütm muutub ja hoog raugeb.
Kui natuke tantsib tagaots, pole hullu. Las elab.

Paralax kirjutas:

Lähen otsin mõned vähem kohutavad lained ja proovin seda munade ja pealekeeramise asja siis. ..siin kohvitassi taga hea seda lubada, eks paistab mis päriselt välja tuleb.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kaspar36 kirjutas:

Männikul teeääres head lained, kus harjutada ma arvan.

See on natuke ohtlik seal puude vahel kui endas 100% kindel ei ole.
Parem on seal karjääri ääres all. Kui tellismaja juurest alla tulla ja siis Männiku tee suunas minna või siis Männiku teega parallelselt.


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Paralax »

mella kirjutas:

Hea koht proovimiseks ongi Männiku vana karjääri serv. Tellismaja juurest Saku poole mööda äärt.
Lähed kaldast vasakule poole alla ning kohe paremale mööda vee äärt (ehk siis otse raudtee poole). Seal saad algul hoo üles ning kohe on vasakule lauge piisavalt lai kurv. Siis kannatab lasta kuni kohani, kus rada kitsamaks läheb, seal ole ettevaatlik, kuna veidi enne lainete rütm muutub ja hoog raugeb.
Kui natuke tantsib tagaots, pole hullu. Las elab.

Paralax kirjutas:

Lähen otsin mõned vähem kohutavad lained ja proovin seda munade ja pealekeeramise asja siis. ..siin kohvitassi taga hea seda lubada, eks paistab mis päriselt välja tuleb.

Seda kohta männikul tean ikka. Mis võiks olla mõistlik kiirus mida proovida? ..mitte et ma seal spidomeetrit jälgima hakkaks, aga nii tunde järgi. 40-50kmh võiks juba töötada?

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

eks sa pead selle kiiruse ikka üles leidma, krossikatel ju spido puudub :D

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mella »

Võta parem mõni tuttav, kes enamvähem sõita kiiremini oskab ja las näitab ette. Saab selgeks, kas sinu rattaga on üldse mõtet seal lendamist proovida ;)

Paralax kirjutas:

Seda kohta männikul tean ikka. Mis võiks olla mõistlik kiirus mida proovida? ..mitte et ma seal spidomeetrit jälgima hakkaks, aga nii tunde järgi. 40-50kmh võiks juba töötada?


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Paralax »

mella kirjutas:

Võta parem mõni tuttav, kes enamvähem sõita kiiremini oskab ja las näitab ette. Saab selgeks, kas sinu rattaga on üldse mõtet seal lendamist proovida ;)

Paralax kirjutas:

Seda kohta männikul tean ikka. Mis võiks olla mõistlik kiirus mida proovida? ..mitte et ma seal spidomeetrit jälgima hakkaks, aga nii tunde järgi. 40-50kmh võiks juba töötada?

Sõbrad kipuvad kõik beikerid olema. Polegi nagu kusagilt küsida. Eks ma lähen pusin seal männikul. Võtan ühe kindla lõigu ette, et tee tuttav oleks ja nühin seda seal väheke ning katsun kiirust tõsta.

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Su ratta kaal on ok aga amordid ... pehmeks ei jää?

Sellel karjääriäärsel lõigul on päris sügavad lained. Mulle sobis nii, et alustasin pisut leebemates ja kõvema pinnasega kohtades. Aga kui just seal tahad pusida, siis mine peale sadu. Märg liiv peab paremini, lihtsam sõita.

Võid mulle märku anda kui plaanid Männikule minna. Saan äkki moraalseks toeks tulla.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas will111 »

tahaks isegi sinna proovima tulla, aga kuidagi peab siis ratta tallinna toimetama esmalt. kahjuks pole seda millegagi vedada ja tulesid, vilesid küljes ei ole. 40 maanteed ei kõla ka liiga hästi :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!
Jätkaks seda lainete(moguli..kaameli küürude jne,...heal lapsel mitu nime)teemat.Ma pole enam päris algaja ning nii mõnegi aasta juba sõitnud(ka võistelnud) aga no ajab lihtsalt närvi,et kuidas neid kuramuse laineid(erinevaid)nii võtta või õigemini kuidas neid õppima peaks,et asi ka selgeks saaks?Hea näide jälle eelmise nädala Misso suvekrossilt kus teises sõidus u 5-kohalt seal taga lainetes nii kõhuli panin,et "kiirabi" sai jälle joosta-mina valust maas karjuda(lendasin munadega paagi korgi otsa)ja sõit tuli katkestada.Või nt Vastseliina...kus ei osanud hoogu arvestada ja üritasin võtta 2 ja 2...no ei tulnud välja ja lendasin mõnusalt esimese rattaga vastu kolmanda laine harja(õnneks jäin püsti)..kuid hoog oli maas ja ülejäänud tuli lihtsalt prõnn-prõnn üle lasta.OK mul on võrr e 125cm3...ja sellega vb raskem kui suurema rattaga...samas ei saa ju olla,sest kui vaatan kuidas tuleb noor poiss 65...85cm3 rattaga ja hopaaa...hopaaa ja lained võetud?Ja teine raske koht on mulle kurvid,kus pole valli e lauge-sirge maa....ma olen seal nii aeglane,et kõik see edu mis sirgel...ka hüpetega lõigul saan...see on lauge kurviga 0.
Ma olen õpihimuline ning valmis tulema kuhugi(kuni kesk-eestini) trenni,kus mõni oskajam asja "puust ja punaseks" selgeks teeb.Samas tean,et öeldakse....kõik on "peas" kinni....no kuram kuidas siis seda "peast" lahti saada?
Samas Põlgaste rada...need raja viimase lõigu küürud....saan 2 ja 2 võetud....aga tuleb parem kurv,kus olen aeglane,sest seal vall puudub...ja need väiksemad-tihedamad küürud...lihtsalt põristan üle.Mind just kummitab see hoovõtu ja hoo säilimise teema ja sõidu stabiilsus,sest olen ikka oiii kui palju sõite ikka mingi tobeda kukkumise peale ära käkerdanud.
Aga EDU kõigile ja ega ma alla ei anna!


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Siin foorumis ju spetse küll ,mx77 ja bande,kas nemad natuuris ei saa trennida või aint virtuaalselt? Kui keegi nõustuks puust ette tegema,ühineks ise ka.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”