algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Huvitav kust SA neid hangid. Dunlop Eesti müüb indoneesia omasid ehk keegi toob omalkäel vōi on sul vanadest varudest veel originaalid all. Lill siin kunagi ostis konteineriga poola micheline ja müüs neid ,praegused on kōik poola fäktori värk. Mis selles halba on ,ei saa aru. Ostad ju iPhone ka,mis hiinas tehtud ja käib küll,näide.



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Sa said must vist veidike valesti aru. Ma pidasin siiski hiinakate all TÕESTI hiina lohve, no miskeid Hui-Kange vms. Vehe on näha kui lohv korralikult täis puhuda, hiinakad on ikka väga ebaühtlase seinapaksusega.
See, kus kvaliteetfirmad oma tehastes neid asju valmis teevad pole lõpuks oluline.


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Arusaadav. Kuule,midagi haiglasse vaja ei ole? Kui mingit abi vaja,Anna teada.


hullkeel
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Juun 2013, 11:04
Tsikkel: Honda CRF250R8

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas hullkeel »

Aitäh nõuannete eest hüppamise osas. Eks lasen siis jala nõtkemaks ja hoian samas jalgadega kõvasti tsiklist kinni. Üks asjamees kes korraks tsikli peale istus ütles, et tagaamort tuleb liiga kiiresti üles.See võib siin ka pisut rolli mängida, katsun ta sutsu nö rahulikumaks keerata.

Kasutaja avatar

zaazk
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Apr 2008, 23:47
Tsikkel: Suzuki RM-Z 250 K12

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas zaazk »

Soovitan näiteks ka seda videot vaadata, kus Martin Leok seletab natuke mõndasid asju lahti:

Tegelikult tahtsin küsida, kas kuskilt Dunlopi Geomax MX51 110/90/19 rehvi ka hea hinnaga saaks (mõtlen alla 60 eurtsi)?

Palksi Vendade Krossirada http://www.palksimoto.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!
Mul üks idee susisemas ja kui leiaks mõttekaaslasi,siis miks-mitte ka teostus leida?
Nimelt,kui nüüd võtta teema pealkiri.."algaja krossiharrastaja küsiks nõu?"...ja arvestada sellega,et üldiselt on Eestis motokrossi võistlushooaeg lõppenud,Eesti meister selgunud siis vb keegi- tunneb- kedagi Eesti tippude hulgast kellel oleks nt 1p vaba aega-viitsimist-motivatsiooni(ideid),et harrastajaid veidi juhendada?Kui nüüd siin foorumi alalõigus vaadata,siis ,kes vajaks abi hüpetel/kes startimisega/kes mogulis(nt mina ise+aeglased e vallita kurvid)....jne-jne.Kui leiab õpetaja,siis teeb nö "kiriku keset küla" ja valib välja raja,mis sobiks enamusele...valiks aja ning paneks kokku u 5-10 huvilist ja teeks ühe "fann" päeva?
Samas õpetamisest...kuna ma ise oma tööga seoses,olen e läbin aastas üsna palju koolitusi+teen neid ise,siis...kõrvalt seda asja vaadates...koolitajal ja koolitajal on vahe st mõni spets võib oma ala peensusteni tunda-teada aga edasi ei oska anda e arusaadavalt selgitada(üks näide...olles ise u 2a tagasi trennis ja juhtusin rajale ühe tippsõitjaga...nimi pole tähtis siis sai üht-teist küsitud ja vastus oli:ah ega mina ka ei tea...proovi kuidagi...keera peale?)...tahan sellega öelda,et ka õpetajal peab jutt jooksma,ta peab olema suuteline nüansid-tehnikad lahti seletama,kas-või "puust ja punaseks ette tegema".Hea oleks kui õpetajal oleks endal ratas kaasas ja nt mõnel mehel taga sõites saaks pildi ette kust-miskit vale on või mida teisiti teha.
Vabandan...mul on selline idee,äkki oleks huvilisi?

Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas fotek »

reinuvader kirjutas:

Vabandan...mul on selline idee,äkki oleks huvilisi?

Oleks käpp.

Siim
#609

Hollu
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 18:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Hollu »

Vabandan...mul on selline idee,äkki oleks huvilisi?[/quote]

Huvitatud.

Suzuki M1800R
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Nii,meid on juba 3:.....kas kellelgi oleks ka juba treeneri plaane ning kus võiks rada asuda?
1:reinuvader
2:fotek
3:hollu
4:
5:
jne.....


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Hea mōte aga ehk vōiks mingi koha esialgu välja mōtelda sest tallinna omad vaevalt Valka sōidavad ja vastupidi.


Hollu
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 18:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Hollu »

leib kirjutas:

Hea mōte aga ehk vōiks mingi koha esialgu välja mōtelda sest tallinna omad vaevalt Valka sōidavad ja vastupidi.

Kui vaja tuleb sõita, peaasi et kuupäev sobiks. mina eelistaks mitte väga tehnilist rada. Kogemust väga vähe.

Suzuki M1800R
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Kes on huvitatud motokrossi tarkusi saama siis siin on väike uudisnurk teile: http://ehkk.ee/2013/09/treeninglaager-algajatele/

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas leib »

Aga kui suured grupid?

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Kuram no ei sobi see 28.sept,sest lõpetan alles 28.sept hommikul oma 24h valve ja olen suht sombi ning kuidagi ei jõua Maardu(väga tahaks)....seega se algne plaan, kas läheb lörri või jätkub huvilisi ka kuskile kesk-eesti rajale ning septembri lõpp oktoobri algus võiks aeg olla?
Rajad võiks olla nt: Tihemetsa,Karksi-Nuia,Holstre jne....?


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Eks ikka jätkub huvilisi. Ma ka võin Tallinnast sinna poole tulla kui kõik ilusti klapib. Aga see ei ole lihtne leida kedagi, kes õpetaks. Maardusse ma lähen, eks näis kui hästi Mägi suudab õpetada ja tarkusi jagada.


Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Paralax »

See maardu rajal toimuv treening on küll hea leid. Registreerisin ära. Tänud 2stroke.

Kui mõni muu treening veel siin teemas formeerub, mille toimumiskoht üle 100km tallinnast ei jää, siis olen ka sinna tulija.

Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

MartM
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Mär 2013, 21:13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas MartM »

Pärnu lennukas sobiks? Hea suur rada, kuid vihmaga savine!
Oleks käsi küll, sest sõitmine ei tule kuidag välja.


Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Tere

Keegi oskab öelda kust saaks alpinestars tech8 saapale kinnitusklambreid osta?
Üks koht peaks olema motohoov, aga ehk keegi teab veel midagi.

Ette tänades

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ramos oli ka vist

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Sai käidus Soomes kalal ja olin siinsest teemast eemal nii mõtetega kui füüsiliselt kuid nagu mina näen ja aru saan oleks treeningu huvilisi 6/7???
Siit edasi oleks tarvis ajada asja konkreetsemaks....aga vb oleks esiteks tarvis leida treener,kes meid õpetama nõustuks(treener vb omab õigemat ettekujutust radadest,mis algajamatele sobiks....paneks ka endale nö päevaplaani-ajalised võimalused ja ka hinna lukku)...siis saaks juba edasi planeerida.Samas päris lume tulekuni ei tahaks seda asja lükata,pigem tuleva okt-kuu jooksul võiks plaan teostuse saada.Mina isiklikult olen orgunninud varematel aastatel vist 4-trenni ja koostöös treener Peeter Koval jun-ga.....(see oli lihtsalt näide),samas ei tea ma juba tükk aega temast miskit,pole suhelnud ja pole kindel,et kas Tema saaks-oleks huvitatud treenimisest(ja vb mõnele ei sobi ka tema "isik")....seega Teie e huviliste mõtteid-ideid ja vb keegi kogenum sõitja juhtub ise seda postitust nägema-lugema...siis mehed-soovijad on olemas ,tervelt 7(gruppi polegi mõtet väga suureks ajada,sest treeneril on raskem suuremale pundile nö individuaalselt läheneda).
Aa ja kuidas Maardus hr:Mägi trenn sujus...paluks muljeid?


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Ma käisin Maardus ja sain teada, et ma sõitsin väga valesti. Eks ma nüüd üritan vanad harjumused ära unustada, aga see lihtne ei ole. Mägi rääkis suht ilusti, kuidas peaks sõitma ja suutis kenasti ära seletada, miks. Kui nüüd mälu ei peta, siis oli meid seal 12. See on liiga palju! Tema küll vb. suudab enam vähem näha kuidas keegi sõidab, aga ta ei jõua kuidagi kõigiga tegeleda. Kestis see värk seal vist u. 3,5 h. Sain palju targemaks, aga väga lihvida ei jõudnud. Rada oli ka lükkamata ja raske, aga vb see just hea. Minule oli hädasti vaja sellist üritust ja jäin rahule.

Et parem oleks laager, siis vaja:
1) Vähem inimesi
2) Rohkem personaalset lähenemist. Pm. läheb kokku punktiga 1.
Samas kui vähem inimesi on, siis ilmselt peab välja käima 2x raha.
3) Keegi võiks rääkida ratta seadistamisest ka.

Kui järgmine aasta suudaks sebida mitme päevase, siis see oleks väga super.


Tario
Postitusi: 7
Liitunud: 09 Juun 2013, 12:31

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Tario »

Ka mina sooviksin mingist treeninglaagrist osa võtta, kahjuks veel kooliõpilane ning raha ei vedele lademetes. Ka tsikli seadistamist oleks vaja õppida, kuna ise ei tunneta veel asja eriti, samas proovis teine sõitja mu tsiklit ning ütles, et nt tagaamort liiga pehme sõitmiseks.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Oskab keegi öelda, mis seisukorras Maardu rada on? Väga hull või on lükatud hiljuti.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Tüütan jälle selle algajate treeningpäeva teemaga(keda ei huvita,vabandan...aga ärge lugege siis edasi)
Ja huviliste nö vahekokkuvõte e meid on juba paras punt koos ja suuremaks polekski vaja seda asja ajada,samas nimekiri lukus pole,sest kindlasti langeb keegi ära või on juurde tulemas
Aga kinnitamata nimekiri siis:1:reinuvader
2:sandman1111
3:Tario
4:MartM
5:Paralax
6:Hollu
7:Leib
8:fotek
Seega oleks vaja leida treener;äkki on kellelgi miskit mõttes või märkab keegi kogenum ise,et huvilised on olemas ja nii see Eesti motokrossi huvi-populaarsuse alalhoidmine peaks käimagi.
Minul üks mõte on e oleks nö kodustatud soomlane,pikkade võistluskogemustega ja Eestis teda ja tuntud tsiklite amortide seadistaja ka võistleja,rohkem küll kestvuskrosside mees ja "veteran"...nime hetkel ei avalikusta(kes eelnevast jutust pildi ette said...need teavad), sest pole talle veel jõudnud seda mõtet pähe süstida ja vb polegi ta huvitatud...siis ei taha ka tühjslt reklaamida.Aga tegelen sellega.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Skogist räägid või?

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

To.mx77....ee,ei tea sellist nime nagu Sa välja pakkusid(aga vb on see nö hüüdnimi...mida mina pole kuulnud)???
Ma jätkuvalt ei avalikusta võimaliku treeneri nime(keda mina teaks),sest mul puudub temaga kontakt,pole ei aadressi ega tel-nr,i...suhtleme,kui kuskil kohtume...vb ta ei tahagi või pole huvitatud.Ja hetkel asub-elab ta Soomes aga käib samuti Eestisse nii võistlema kui oma eesti häärberisse.
Nii ja on tekkinud veel huvilisi(kes ei soovi oma nime avalikustamist)...austame ka nende soovi aga tundub,et huvi on ja kui nii läheb nagu plaan...siis orjenteeruvalt oleks vaba veel 2-kohta,kuna tõesti pole mõtet gruppi suureks ajada,sest vastasel juhul ei suuda üks treener seda punti juhendada siis olekski lahendus,et kas 2-treenerit/teha 2-eraldi punti/või jääda esialgse plaani juurde e -10 meest.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

OK, selge.

Aga veidi Ari Skogist. Ari on üks soome tuntumaid amordituunijaid, kellel on ligi 10 aastat kogemust KTM tehase enduurotiimi amorditehnikuna.
Veel http://www.skogracing.fi


hullkeel
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Juun 2013, 11:04
Tsikkel: Honda CRF250R8

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas hullkeel »

Vajaks abi ühe müsteeriumi lahendamisel. Nimelt sai täna veidi kena sügisilma nauditud (Honda CRF250) väikse enduurotamise näol, oli nii metsa, põlluteed, kruusateed kui ka olude sunnil natuke asfaldit. Sai ka ühele neiule väike tiir tehtud uudishimu rahuldamiseks (lihtsalt fakti huvides mainin ära, et kaks inimest olid korraga ratta seljas). Pärast ratast pestes vaatasin ehmatusega, et suurel hammakal põhimõtteliselt iga kolmas hammas kadunud, värsked murdmise kohad näha! Viimati ketti hooldades oli kõik Ok. Mis ma valesti teha võisin? Sai korralikult lahti keeratud kõikidel pinnstel, tavapärane sõit, mingeid ekstreemsusi ette ei võtnud. Meel läks väga kurvaks kohe, hammikas oli viimati kontrollides väga hea tervise juures. Kett on ka mõnda aega tagasi manuali järgi pingutatud, 3,5 sõrme läheb vahele rehvi kohalt kiigelt tõstes.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas s**t hammakas või siiki kulunud.
Pane mõni pilt.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Kett välja veninud? Hammakad kulunud? Ma sain aru, et manual olemas, siis saad ju sealt kontrollida ka keti venimist.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”