vinguvad vanemad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Kui mul läheks kodus SALAJA asjade ostmiseks, siis a) konfiskeeriks salaja ostetud asjad ära ja b) põhimõtte pärast lõpetaks igasugused edasised diskussioonid pahandust tekitanud teemadel.

Saage'nd aru, kulla nolgid et kõik asjad on alati räägitavad ja selgitatavad. Eriti veel oma vanemate ja oma laste vahel.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

esimene asi ON selgitamine - aina ja aina ja aina veelgi enam. kui minu jõmmid kunagi tuleksid koju, et ostsid miskit salaja, siis oleks kindel taks nagu spinnalgi. samas saan ka aru salaja ostmise mõttest kui sellisest. kuid edaspidine usaldus on sellega läinud kah. nii et on millega riskid. ja suurelt. pigem jah peale käija ja erinevaid varustusi ette sööta ning positiivseid näiteid oma sõprade näol tuua :D

mumm (keda ootab see veel ees kõik)
väike kuri mootorrattur

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

minul ka vanemad olid ikka väga vastu. hoolimata sellest, et nad ise nooruses koos olid terve eesti+venemaa jaffi ja iziga läbi sõitnud. aga kuna ma juba täiesti suur laps olen :P ja ise elan-teenin-kulutan, siis ma lihtsalt ütlesin neile, et ma nüüd ostan endale midagi. virisesid küll ja olid vastu ja isa ütles, et tema sinna oma näppe külge ei pane ja garaasis ka ruumi pole talvläbi hoidmiseks.
praegu on muidugi vastupidi - vanematel jälle hammas verel ja dnepr saab ka siis vatti, kui mind pole (no teema, et autoga ei saa ju metsas seenel korralikult käia jne jne.).
mõte selles, et isegi kui neile endale ka meeldib motondus ja sellega tegelenud on, siis nad ka teavad, et see on ohtlikum kui auto, kui kerge on sellega kukkuda, kuhugile otsa sõita ja vihma kätte jääb ja haigeks jääb ja seepärast alguses pipardavadki.
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

võibolla peaks seda nii vaatama, et kui su vanemad sind keelavad, ju sa siis ei ole valmis. usun, et vanemad tunnevad oma lapsi ja näevad ise, et ta ei saaks veel hakkama. no hakkaks kihutama või teeks muid rumalusi, mis vanematele palju muret teevad. nad ei vingu vingumise või sinu piinamise pärast, vaid ikka sellepärast, et kardavad, et suga midagi juhtub. austa seda!

salaja ära osta, mummil on õigus: usaldus kaob.

parem selgita neile asju ja kasva veel veidi. täiskasvanud inimest, kes suudab enda ja oma tsikli tegude eest vastutada, ei saa keelata :)
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Vanemaid on erinevaid. Hea taseme näited on Spinna ja Mummu taolised, kes on seadnud põhimõtte - enne tegutsemist mõtleme ja võtavad vajadusel asja arutamiseks aja.
Isiklik kogemus on aga selline - kunagi kui jagrattast väheks hakkas jääma ja võrre kiibitsesin, tegin vanematele ettepaneku üks kasutatud võrr osta. Raha oli mul endal kogutud seega jäi kõik vanemate otsuse taha. Isal polnud selle vastu midagi (et mitte öelda tal oli täiega savi). Ema vastas ühe lausega: "kuna sellega võib õnnetus juhtuda siis parem ei osta." Rohkem keegi teemasse ei süvenend ja mul tekkis trots - niisama lihtsalt, häid külgi üldse arutamata keelatakse asi ära (hilisema küsimise peale vastati, et me juba rääkisime sellest - my ass!)
Igatahes ei jäänud mul muud üle, kui nädala pärast naabrionul kitlisabast kinni võtta ja öelda, et kuna tema poeg niipea sõjaväest tagasi ei tule, ostaksin ma tema keldris seisva võrri ära. 100 rublaga oli kaup kiirelt koos. Nüüd üritasin välja mõelda, mismoodi vanemate silma alla oma võrriga tekkida. Varjama ma ennast ei hakanud vaid sõitsin joonelt ema töö juurde. Ema tuli kontorist välja ja põrnitses mind ja võrri. Siis tegin ma talle teatavaks oma seisukoha, et alevi vahel ma alguses eriti ei sõida vaid kiman metsa all. Mida ma veel rääkisin, praegult ei mäleta - igatahes me leppisime mingi katseaja peale kokku. Õhtul isa ainult irvitas, korkis õlle lahti ja timmis süüte ning karbussi ära.
Mingile moraalile ma oma jutuga ei viitaks, ehk siis niipalju, et üritage tõesti alguses rääkida ja mõistusega rääkida. Pärast tehke nii nagu süda sunnib :wink:

gangsta
Postitusi: 767
Liitunud: 10 Nov 2003, 17:30
Asukoht: Tallinn/Gsx-750R K1

Lugemata postitus Postitas gangsta »

Mul oli sama lugu mitte kuidagi ei tahtnud rollerit lubada aga jäi üks reis ml tegematta ja sain selle eest endale rolleri. Ennem isa rääkis et rollerid ei meeldi talle jne. Nüüd kui mul käes vaatan et ise sõita saan isa muidu kou aeg rolleri seljas. Nii et tekita vanematel asja vastu huvi.

Teema algataja
jaffivend

Lugemata postitus Postitas jaffivend »

saada vanemad P**SI...osta kiiver...ja norm tzikkel..
siis harjuta kusagil karjamaal mingi krosseriga sõitmist kuni tunnetuse kätte saad..ja siis mine alles lube tegema

mina vähemalt nii tegin...ja asi annab tulemusi...:)

voolik
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Okt 2003, 20:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas voolik »

jah vanemad hädaldama jäävadki.....minu ema tipp saavutus oli see....kui me pidime koos maalem inema...tema autoga ees mina rattaga järel...ja mingil arutul hetkel otsustas tema, et ei kedagi...ikka autoga ma kah ja rattaga ma kuskile ei lähe.....well aga kiire oli ja pold sel hetkel ratast panna kuhugi....ja MINU ema tuli lagedale USSKUMATU asjaga....nimelt ta jauras nii kaua kuni me siis TÕEPOOLEST tõstsimegi koos mu ema abikaasaga ratta ESIKUSSE.....ma ei halla mainimagi, et see oli yx irmus asi ja mul oli tahtmine mu ema abikaasa maha lyya.....ega ka sellest, et hiljem ei tahtnud kurjam esikust enam välja tulla....sel lihtsal põhjusel et ta olio kuhugi end nii peenelt kinni pookind jal igi talle enam ei saand.....no nalja sai...ja ema sai oma tahtmise...ja no ma ju peris 15 enam eijole nigu suurem osa teab exole:D......vanemad hädaldama jäävadki just.....

PS! ja ratta ostsin torpeedole sarnaselt SALAJA....aga kuskilt see välja imbus ennem kui ma ise oma hunnitu yllatusega välja sain ilmuda.....well..no vahepial oli olnud yleriiklik paanika...tänu millele ma targu ema eest end maapaos hoidsin:D....ent vat hoopis rahulikult võttis mu ema asja kui ta lõpuks asja seedind oli....ohkas aint ja ütles....nojah...tegelikult ioli see ainult aja küsimus millal sa selle tembu ära teed....tuleb välja, et sisimas oli ta olnud KAUA KAUA selleks juba valmios....vat siis...mina ntks üllatusin oma empsis vägevalt kohe:D....aga ega talle see VÄGA ikka ei meeldi küll....aga inimene pidavat teatavasti harjuma KÕIGEGA:D
voolik on rääkinud
väga lugupeetav ja keigi lemmik
Voolik the Greatest!:P

kawasaki en500 aka Kapsauss (hellitlevalt roheline kurat:)

Teema algataja
Martin767

Lugemata postitus Postitas Martin767 »

Mul oli kah ema totaalselt vastu, ta arst ja nii ongi tema põhiargument see, et tema on igasuguseid õnnetusi näinud ja et ei tule kõne allagi. Aga mul kasuisa kah nooruses mootorrattur olnud, siis hakkasin ajama seda rada et ma teen ühe vana ratta korda - õpin midagi kasulikku ja omal huvitav. Sellega ta jäi huvitaval kombel nõusse, mispeale ma hästi kähku ühe dnepri ära ostsin, korviga ja puha... Pärast paugutas küll uksi väheke ja nüüd lubab juppe ära varastada(mul ratas laiali veel). Aga sellest pole midag, varsti olen kahe ratta peal ja ongi kõik nii nagu vaja. Ise olen rõõmus et asi suht rahulikult siiski läks, kartsin et pean ratta suure surmaga ja vastu tahtmist koju tassima. Ega siis südame vastu ei saa...
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Vanemad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Mu vanemad olid megaonnelikud kui hakkasin siklitega ringi rallima ja asjad, nad olid nous isegi finantseerima mu motomaaniat mida tollal elasin v'lja dnepril.
Neil oli hea meel, sest see aeg mis ma siklit ehitasin, olin ma v4hemalt kaine, ja krt, nyyd on see harjumusex saand, isegi praegu olen peris ok:)
Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

aimar12
Postitusi: 183
Liitunud: 25 Apr 2004, 23:18
Asukoht: TLN-RKV
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aimar12 »

Olen olnud ka kunagi samas situatsioonis . Pika lunimise peale ehitas isa mulle školniku raamile d-8 mootori .Olin u. 8 a. Ma olin nii :D , kuid sellega juhtus mul "õnnelik" õnnetus.Nimelt sõitsin autole kylje pealt sisse . Võin tänada keda iganes ,et ma pool sek. varem ei tulnud. Peale seda tekkiski täielik keeld ja neg. hoiak . Kuid 14 a. leppisin Tallinnas kokku Jawa ostu . :D .Hommikul ei jäänud isal muud üle kui järgi minna. Jawaga suutsin end tõestada. :D . Kui mõistus peas ja probleeme ei teki , lepivad nad sellega. Täpselt samamoodi on tuua mul näiteid sõprade seast.

Teema algataja
lumehunt

Lugemata postitus Postitas lumehunt »

Mul ka vanemad vinguvad.. tegelikult ainult isa, ta väga vanamoodne... Ta ütleb, et ta ei viitsi mind ratastooliga lükkama hakata ja ta ei ole nõus ARK's allkirja andma. Täitsa pael, mida tõestuseks öelda, et iga mootorrattur ei saa surma?

Teema algataja
kauri6

Lugemata postitus Postitas kauri6 »

ka mul oli algul probleem et endale midagi soetada ja kuna endal raha ei ole siis tuli isa poole pöörduda.Lõpuks sain isa nõusse ja sain ka ratta kätte kuid emale oli see täiesti üle mõistuse, kuid isa rahustas ta maha.Nüüd siis tahtsin nedale rollerit aga sellega mulle öeldi konkreetne EI ja ka põhjus ning nüüd siis ootan kuni öeldakse ,et oled olnud tubli ja ma ostan sulle selle rolleri ära.

kasutaja1
Postitusi: 487
Liitunud: 19 Apr 2004, 09:17
Asukoht: Tartu/Speedfight 2

Lugemata postitus Postitas kasutaja1 »

müüsin enda rollu maha ja nüüd vanemad keelduvad uut asemele ostmast.. Alguses oli küll teine jutt et "jajaa nii kui maha müüme vaatame parema asemele jne"! sitta kah krt.. sinna see jäänud on.. Kuid pinnisin isalt nii palju välja et kui hinded head siis ikka sajab uus roller hoovipeale. :twisted: eks me näe kas saan või mitte
Suletud

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”