A1 load

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
R1s7o
Postitusi: 421
Liitunud: 26 Apr 2004, 15:55
Asukoht: Võru/X8r-X

A1 load

Lugemata postitus Postitas R1s7o »

Kui kaua läheb aega a1 lubade tegemiseks ja palju see maksab ? :roll:



Knolps
Postitusi: 151
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Knolps »

www.ark.ee
* võiks hakata biker.ee-s kuidagi piirama selliste mõtetute teemade tegemist, õppige netti kasutama ja leidke seda, mida vaja!
Viimati muutis Knolps, 03 Mai 2004, 15:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

kõige õigem oleks vist seda kusagilt autokoolist uurida :idea:
koolituse pikkus oleneb puhtalt aju mahust ja vastuvõtlikkusest.

Teema algataja
R1s7o
Postitusi: 421
Liitunud: 26 Apr 2004, 15:55
Asukoht: Võru/X8r-X

mhm

Lugemata postitus Postitas R1s7o »

to knolps: mu arust võiks hakata kah piirama selliste inimeste tegevust, kes panevad selliseid mõtetuid linke kust midagi ei saa... :lol:

Knolps
Postitusi: 151
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Knolps »

aga, kui www.ark.ee -st ei leia (kindlasti leiab sealt) vajalikku infot, siis soovitan sul neile mailida :wink:
http://www.ark.ee/atp/index.html?id=125

Teema algataja
R1s7o
Postitusi: 421
Liitunud: 26 Apr 2004, 15:55
Asukoht: Võru/X8r-X

Lugemata postitus Postitas R1s7o »

ty :D

Türklane
Postitusi: 136
Liitunud: 06 Jaan 2004, 17:45

Lugemata postitus Postitas Türklane »

kestab 6 nädalat ja ei raasugi vähem ja maksma läheb aotkooli se kuskil 3000 -3500 vahel oleneb kohast ja arkis veel 1250 ja arstitõend 100 ja esmaabi 500 ... kuskil kokku 4,5 kilo
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mina ENAM selliseid küsimusi mõttetuks ei pea ja kuskilt koolist küsida ei soovita. A1 maksab ca 3000 krooni ( nüüd vist käibemaks ka?) 40 h teooriat ja 20 sõitu - umbes kuu aega siis? poolteist ehk.

Kui kuskil koolis arvavad teisiti, siis mine võta arkist kirjalik õiend ja nad muudavad väga ruttu oma arvamust.


EDIT - miks ENAM, sest hiljuti õnnestus lähedalt vaadata juhtumit, kus kool oleks nolkidelt südamerahuga 9500.- sisse kasseerinud, lisaks A1 le sundinud ka B kursused läbima ja siis lõpuks ikkagi ainult A1 väljastanud. Kusjuures õppesõit oma tsikliga.
Viimati muutis spinna, 03 Mai 2004, 16:36, muudetud 1 kord kokku.
Suzuki GSX 750 Inazuma

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Knolps kirjutas:
aga, kui www.ark.ee -st ei leia (kindlasti leiab sealt) vajalikku infot, siis soovitan sul neile mailida :wink:
http://www.ark.ee/atp/index.html?id=125
ARK ei tegele koolitusega :roll:

Autokoolist küsi palju maksma läheb ja sinna siis pead ilmselt lisama ka u 500 kr meditsiinitunde
60-160 kr arstitõend
4-5 3,5x4,5 fotot
1140 eksamitasu

Las autokool seletab, nende asi on reklaami teha...

Seal kus mina käin peaks asi 6 nädalat võtma, eksamipäev 9. juuni

Tegelt kardan et sa oled selle lubade tegemisega rongist maha jäänud...

carlsson

Lugemata postitus Postitas carlsson »

Olen registreeritud Radiali Autokooli ja teen A1 load kui ka auto load (piimakad). Õppus hakkab 28. mai ja nagu ma aru olen saanud praegusest jutust peaks lõppema mul juuni algus? Ja kas see jutt vastab tõele, et Eksami järjekorrad on ligi 3 kuud?

Teema algataja
R1s7o
Postitusi: 421
Liitunud: 26 Apr 2004, 15:55
Asukoht: Võru/X8r-X

Lugemata postitus Postitas R1s7o »

Tänan kõigile vastuste eest :D

to spinna: ee...kuda ma saan teha load enda mootorattaga kui ma sellega sõita ei tohi ? hoian seda kuskil autokooli kuuris või nad tulevad mulle koju järgi ja siis koos lähme tsikliga sõitma v? või kuda see asi käib :roll:
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Jannes »

R1s7o kirjutas:
Tänan kõigile vastuste eest :D

to spinna: ee...kuda ma saan teha load enda mootorattaga kui ma sellega sõita ei tohi ? hoian seda kuskil autokooli kuuris või nad tulevad mulle koju järgi ja siis koos lähme tsikliga sõitma v? või kuda see asi käib :roll:
Pole küll Spinna, kuid...
alustatakse sõitu ARK'i platsil, s.o. platsisõiduga.
Kuidas sa sinna saad, kui teed oma rattaga, on sinu asi.
Tavaliselt võetakse siis sõber (lubadega), kes su kohale toimetab ja hakkad platsisõiguga pihta.
Kui selle ära teed, võid eksamineerija valvsa pilgu all ka tänavasõidu teha.
Kui ma nüüd väga ei eksi, saad kohe peale seda ARK'ist tunnistuse, mis asendab lube (kuniks need väljastatakse) vastavas, edukalt sooritatud, kategoorias.
Oma ratta puhul on siis vajadused - ratas vastab sooritatava kat.-i nõuetele, on tehniliselt korrektses seisukorras (ÜV), ja jõuad sinna liikluseeskirju rikkumata.
Kui midagi mööda läks, küll siis parandatakse.

Jannes
Kasutaja avatar

Freaksmart
Postitusi: 774
Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas Freaksmart »

spinna kirjutas:
( nüüd vist käibemaks ka?)
Mitte vist, vaid täpselt nii ongi!
Jawa 634 (15kw); Jawa 638 (17kw); Suzuki GS500E (34kw); Hyosung GT650 (60kw); BMW F800S (63kw)
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

R1s7o kirjutas:
Tänan kõigile vastuste eest :D

to spinna: ee...kuda ma saan teha load enda mootorattaga kui ma sellega sõita ei tohi ? hoian seda kuskil autokooli kuuris või nad tulevad mulle koju järgi ja siis koos lähme tsikliga sõitma v? või kuda see asi käib :roll:
Ma ei oska ka muud öelda, et oma poisi ratta sõidan tõenäoliselt ise õigeks ajaks õigesse kohta ja üritan sõiduõpetajaga kokku rääkida, et sõit hakkaks ja lõpeks kuskil garazheerimiskoha läheduses.
Suzuki GSX 750 Inazuma

Teema algataja
R1s7o
Postitusi: 421
Liitunud: 26 Apr 2004, 15:55
Asukoht: Võru/X8r-X

mhm...

Lugemata postitus Postitas R1s7o »

njah..thx kõigile kas vastasid... :D
A kui tahab lubasid teha mõne autokooli rattaga, kas siis läheb asi kallimaks ja kui läeb, siis kui palju kallimaks see läeb ?!?
Suletud

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”